preloader

Prašome palaukti

Gabapentin Nycomed, 100mg, kietosios kapsulės, N20

Gabapentin Nycomed, 100mg, kietosios kapsulės, N20

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Gabapentinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 100mg
Prekės kodas: 054811
Kaip papildomas vaistas, vartojamas epilepsijai, pasireiškiančiais daliniais (židininiais) priepuoliais, gydyti greta įprastinių vaistų nuo epilepsijos, jei šie...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Kaip papildomas vaistas, vartojamas epilepsijai, pasireiškiančiais daliniais (židininiais) priepuoliais, gydyti greta įprastinių vaistų nuo epilepsijos, jei šie nesukelia reikiamo poveikio. Be to, gabapentinas vartojamas skausmui, kurį sukelia nervų pažaida (pvz., jeigu yra juostinė pūslelinė), bei diabeto sukeltam neuropatiniam skausmui malšinti.


  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Gabapentin Nycomed ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Gabapentin Nycomed
  3. Kaip vartoti Gabapentin Nycomed
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Gabapentin Nycomed
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA GABAPENTIN NYCOMED IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Gabapentin Nycomed, kaip papildomas vaistas, vartojamas epilepsijai, pasireiškiančiais daliniais (židininiais) priepuoliais, gydyti greta įprastinių vaistų nuo epilepsijos, jei šie nesukelia reikiamo poveikio.
  Be to, gabapentinas vartojamas skausmui, kurį sukelia nervų pažaida (pvz., jeigu yra juostinė pūslelinė), bei diabeto sukeltam neuropatiniam skausmui malšinti.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GABAPENTIN NYCOMED

  Gabapentin Nycomed vartoti negalima
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) gabapentinui arba bet kuriai pagalbinei Gabapentin Nycomed medžiagai;
  - jeigu sergate ūminiu kasos uždegimu.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  - jeigu Jums būna priepuolių, kurių metu trumpam dingsta sąmonė;
  - jeigu sutrikusi inkstų funkcija (prieš pradėdami vartoti Gabapentin Nycomed, pasitarkite su gydytoju);
  - jeigu Jums yra kasos uždegimo simptomų (besitęsiantys su pilvu susiję negalavimai, šleikštulys, pasikartojantis vėmimas). Tokiu atveju nedelsdami kreipkitės į gydytoją;
  - jeigu Jums yra buvusi psichozė (prieš pradėdami vartoti Gabapentin Nycomed, pasitarkite su gydytoju).
  - Nedaugelis žmonių, kurie buvo gydomi antiepilepsiniais vaistais, tokiais kaip gabapentinas, turėjo minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo metu turite tokių minčių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Jeigu Gabapentin Nycomed išgersite kartu su rūgštį neutralizuojančiais vaistais nuo padidėjusio rūgštingumo bei rėmens (vadinamaisiais antacidiniais preparatais), gabapentino poveikis susilpnės. Todėl Gabapentin Nycomed vartokite praėjus ne mažiau kaip dviem valandoms po antacidinių preparatų išgėrimo.

  Gabapentin Nycomed vartojimas su maistu ir gėrimais
  Gabapentin Nycomed gali būti vartojimas bet kuriuo metu, neatsižvelgiant į valgymą.
  Alkoholio ar uždraustų preparatų vartojimas gali padidinti šalutinio poveikio pavojų.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Jeigu esate nėščia arba planuojate pastoti, pasitarkite su gydytoju.
  Yra rizika, kad gabapentinas gali daryti žalingą poveikį vaisiui, bet nutraukti epilepsijos gydymą irgi gali būti pavojinga.
  Gabapentino patenka į motinos pieną, taigi poveikio žindomam kūdikiui atmesti negalima. Pasitarkite su gydytoju.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Gabapentinas gali sukelti mieguistumą bei svaigulį ir taip bloginti reakciją. Tai gali būti pavojinga vairuojant ar valdant mechanizmus. Labiausiai į tokį poveikį reikia atsižvelgti pradedant gydymą gabapentinu bei didinant dozę.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Gabapentin Nycomed medžiagas
  Kiekvienoje Gabapentin Nycomed kapsulėje yra atitinkamai 17 mg, 50 mg ir 67 mg laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI GABAPENTIN NYCOMED

  Gabapentin Nycomed visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Paprastai pradedama gydyti 300 mg kapsule, ji geriama vakare. Vėliau palaipsniui dozė didinama, ji išgeriama per 3 kartus, laikantis gydytojo nurodymų. Pertrauka tarp vakarinės ir kitos rytinės dozės negali viršyti 12 valandų.

  Gabapentino dozė turi būti mažinama ir gydymas nutraukiamas palaipsniui, vykdant gydytojo nurodymus. Per anksti nutraukus gydymą, gali atsirasti rizika, kad padažnės epilepsijos priepuoliai.
  Gabapentin Nycomed galima vartoti neatsižvelgiant į valgymą. Kapsules reikia nuryti sveikas užsigeriant mažiausiai puse stiklinės skysčio. Draudžiama kapsules kramtyti.

  Gabapentin Nycomed draudžiama gydyti epilepsiją jaunesniems nei 12 metų vaikams. Taip pat juo negalima malšinti juostinės pūslelinės ar diabeto sukelto neuropatinio skausmo vaikams ir jaunuoliams iki 18 metų.

  Jei Jums atrodo, kad Gabapentin Nycomed poveikis yra per stiprus, ar per silpnas, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

  Pavartojus per didelę Gabapentin Nycomed dozę
  Jeigu išgėrėte per daug kapsulių, kreipkitės į savo gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Gabapentin Nycomed
  Jeigu pamiršote išgerti vieną dozę (pvz., po paskutinės dozės išgėrimo praėjo daugiau nei 12 valandų), kreipkitės į savo gydytoją. Jis patars, ar reikia suvartoti papildomą dozę.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Gabapentin Nycomed, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažnas šalutinis poveikis (daugiau kaip 1 iš 100 vartojančiųjų žmonių)
  Apsnūdimas, nuovargis, svaigulys, galvos skausmas, mieguistumas, svorio padidėjimas, apetito netekimas, patinimai, silpnumas, apetito padidėjimas, susilpnėjusi raumenų veiklos koordinacija, nevalingi akių judesiai (nistagmas), drebulys, atminties netekimas, „skruzdėlių bėgiojimo“ pojūtis, raumenų traukuliai, refleksų sustiprėjimas, susilpnėjimas ar išnykimas, budrumo sumažėjimas, susilpnėjęs gebėjimas susikaupti, nenormalios mintys, kalbos sutrikimas, atminties pablogėjimas, eisenos sutrikimas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, burnos sausmė, medžiagų apykaitos susilpnėjimas, virškinimo sutrikimas, pilvo skausmas, dantenų uždegimas, bendras negalavimas, nervingumas, depresija, sumišimas, nuotaikos pokytis, nenustygstamumas, regėjimo sutrikimas, pavyzdžiui, dvejinimasis akyse ar regos susilpnėjimas, sąnarių, raumenų ar apatinės nugaros srities skausmas, kaulų lūžimas, baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, kraujagyslių išsiplėtimas, padidėjęs kraujo spaudimas, kraujo priplūdimas į veidą, gerklės uždegimas, kosulys, niežėjimas, kraujosruvos, išbėrimas, šlapimo nelaikymas, šlapimo takų infekcija, impotencija.

  Nedažnas šalutinis poveikis (mažiau nei 1 iš 100 vartojančiųjų žmonių)
  Atsitiktinis susižeidimas, galvos svaigimas, sumišimas, padidėjęs jautrumas prisilietimui, dujų susikaupimas žarnyne, depresija, psichozė arba haliucinacijos, agresija, cukraus kiekio kraujyje pokytis, dusulys.

  Retas šalutinis poveikis (mažiau nei 1 iš 1000 vartojančiųjų žmonių)
  Reakcijos, atsirandančios nutraukus vaisto vartojimą, pavyzdžiui, skausmas, prakaitavimas bei krūtinės skausmas, judesių sutrikimas, spengimas ausyse, sumažėjęs trombocitų kiekis kraujyje, cukraus kiekio kraujyje pokytis sergantiems cukriniu diabetu, greitas širdies plakimas, viršutinių kvėpavimo takų infekcija, ruplės, plaukų slinkimas, ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas. Pasitaikė retų veido bei pirštų patinimo (angioneurozinės edemos) atvejų. Jeigu Jums ištino veidas, pėdos, kulkšnys, lūpos, liežuvis ir (arba) gerklė bei gerklos, pasidarė sunku ryti ar kvėpuoti, reikia nutraukti vaistinio preparato vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Labai retai atsirado alerginių reakcijų, kurios sukėlė sunkų odos bei gleivinės uždegimą.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI GABAPENTIN NYCOMED

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30°C temperatūroje.
  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Gabapentin Nycomed vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką


  6. KITA INFORMACIJA

  Gabapentin Nycomed sudėtis yra

  - Veiklioji medžiaga yra gabapentinas. Vienoje kapsulėje yra 100 mg, 300 mg arba 400 mg gabapentino.
  - Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, talkas ir želatina.
  - Dažikliai:
  100 mg: titano dioksidas (E 171)
  300 mg: titano dioksidas (E 171), geltonasis geležies oksidas (E 172)
  400 mg: titano dioksidas (E 171), geltonasis ir raudonasis geležies oksidas (E 172)

  Gabapentin Nycomed išvaizda ir kiekis pakuotėje

  100 mg: baltos kapsulės, 20 arba 100 kapsulių pakuotėje.
  300 mg: geltonos kapsulės, 50 arba 100 kapsulių pakuotėje.
  400 mg: oranžinės kapsulės, 50 arba 100 kapsulių pakuotėje.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas
  Nycomed Danmark ApS, Langebjerg 1, DK-4000 Roskilde, Danija

  Gamintojai
  Nycomed SEFA AS, Jaama 55B, 63308 Polva, Estija

  Nycomed Danmark ApS, Langebjerg 1, DK-4000 Roskilde, Danija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  „Nycomed“, UAB
  Gynėjų g. 16
  LT-01109 Vilnius
  Tel. +37052109070

  Šis vaistinis preparatas yra registruotas šalyse narėse Europos ekonominėje zonoje sekančiais pavadinimais:

  Lietuva, Latvija, Švedija: Gabapentin Nycomed

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2009-06-11

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Paprastai pradedama gydyti 300 mg kapsule, ji geriama vakare. Vėliau palaipsniui dozė didinama, ji išgeriama per 3 kartus, laikantis gydytojo nurodymų. Pertrauka tarp vakarinės ir kitos rytinės dozės negali viršyti 12 valandų.

  Gabapentinas; 100mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti