preloader

Prašome palaukti

Gentamicin Krka, 80mg/2ml, 2 ml, injekcinis/infuzinis tirpalas, N10

Gentamicin Krka, 80mg/2ml, 2 ml, injekcinis/infuzinis tirpalas, N10

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Gentamicinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 40mg/ml
Prekės kodas: 014087
Vartojama sergant: apatinių kvėpavimo takų infekcine liga, pvz., plaučių uždegimu; virškinimo trakto infekcine liga, pvz., pilvaplėvės uždegimu, tulžies takų už...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojama sergant: apatinių kvėpavimo takų infekcine liga, pvz., plaučių uždegimu; virškinimo trakto infekcine liga, pvz., pilvaplėvės uždegimu, tulžies takų uždegimu (vartojant kartu su kitokiais antibiotikais); inkstų ir šlapimo takų infekcine liga, pvz., pielonefritu; odos ir poodinio audinio infekcine liga, (pvz., infekuotos žaizdos infekcija, įskaitant pooperacines ir infekuotas nudegimas); tuliaremija (tai gyvūnų platinama infekcinė liga); kitokiomis sunkiomis sisteminėmis infekcinėmis ligomis pvz., kraujo užkrėtimu ir vidinio širdies dangalo uždegimu (kartu su kitokiais antibiotikais); sunkiomis naujagimių infekcinėmis ligomis (kartu su kitokiais antibiotikais)
  Gentamicino vartojama infekcijos profilaktikai po pilvo ertmės operacijų (kartu su kitokiais antibiotikais).


  Prieš pradėdami vartoti šį vaistą, atidžiai perskaitykite pakuotės lapelį.
  - Neišmeskite šio lapelio, kadangi gali prireikti perskaityti jį dar kartą.
  - Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas jiems gali pakenkti net tokiu atveju, jeigu jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.
  - Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra Gentamicin Krka ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Gentamicin Krka
  3. Kaip vartoti Gentamicin Krka
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Gentamicin Krka
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA GENTAMICIN KRKA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Gentamicin Krka yra aminoglikozidų grupės antibiotikas, kuris naikina bakterijas, sukeliančias įvairias sunkias užkrečiamąsias ligas.

  Gentamicin Krka vartojama sergant:
  • apatinių kvėpavimo takų infekcine liga, pvz., plaučių uždegimu;
  • virškinimo trakto infekcine liga, pvz., pilvaplėvės uždegimu, tulžies takų uždegimu (vartojant kartu su kitokiais antibiotikais);
  • inkstų ir šlapimo takų infekcine liga, pvz., pielonefritu;
  • odos ir poodinio audinio infekcine liga, (pvz., infekuotos žaizdos infekcija, įskaitant pooperacines ir infekuotas nudegimas);
  • tuliaremija (tai gyvūnų platinama infekcinė liga);
  • kitokiomis sunkiomis sisteminėmis infekcinėmis ligomis pvz., kraujo užkrėtimu ir vidinio širdies dangalo uždegimu (kartu su kitokiais antibiotikais);
  • sunkiomis naujagimių infekcinėmis ligomis (kartu su kitokiais antibiotikais)
  Gentamicino vartojama infekcijos profilaktikai po pilvo ertmės operacijų (kartu su kitokiais antibiotikais).

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT GENTAMICIN KRKA

  Gentamicin Krka vartoti negalima:
  - jeigu padidėjęs jautrumas gentamicinui, bet kuriai pagalbinei vaisto medžiagai arba bet kuriam kitam aminoglikozidų grupės antibiotikui;
  - jeigu sergate sunkiąja miastenija.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  Prieš pradėdami vartoti Gentamicin, pasitarkite su gydytoju arba slaugytoju.

  Kad būtų išvengta nepageidaujamo poveikio, prieš gydymą, gydymo metu ir baigus gydymą rekomenduojama sekti gentamicino vartojančio paciento inkstų veiklą (kreatinino kiekį serume, kreatinino klirensą), tikrinti pusiausvyros aparato ir ausies sraigės funkciją, be to, rekomenduojama stebėti kepenų veiklos ir laboratorinius rodmenis.

  Vaistinio preparato reikia atsargiai vartoti pacientams, kurių klausos ir pusiausviros organo funkcija sutrikusi, įskaitant ir 8-ojo galvinio nervo pažeidimą.

  Vartojant gentamicino reikia stebėti ar neatsiranda į klausos sutrikimas, svaigulys, spengimas ausyse.

  Jei šio antibiotiko tenka vartoti ilgai ir didesnėmis dozėmis, reikia stebėti inkstų, pusiausvyros ir klausos organo veiklą.

  Jei ligonio inkstų veikla sutrikusi, gentamicino galima vartoti tik būtinu atveju. Antibiotiko dozę reikia mažinti atsižvelgiant į inkstų veiklos rodmenis.

  Kartu su šlapimo išskyrimą didinančiais vaistais šio antibiotiko reikia vartoti atsargiai.

  Dėl toksinį antibiotiko poveikio inkstams ir klausos organui, vaisto vartoti pakartotinai ir (arba) ilgai, ypač pagyvenusiems žmonėms, nerekomenduojama.

  Jei pacientas yra gydomas gentamicinu, prieš chirurginę operaciją apie tai būtina pasakyti gydytojui anesteziologui-reanimatologui.

  Pacientams, sergantiems ligomis, kurių metu sutrinka impulso perdavimas iš nervo į raumenį (parkinsonizmas, kūdikių botulizmas), aminoglikozidų grupės antibiotikų reikia vartoti atsargiai (nes gali pasireikšti raumenų silpnumas ir nervo ir raumens jungties blokada).

  Pacientams, kuriems yra sumažėjusi kalcio koncentracija kraujyje, vaisto reikia vartoti atsargiai.

  Senyviems pacientams aminoglikozidų grupės antibiotikų reikia vartoti atsargiai, nes antibiotikų išskyrimas iš organizmo gali būti sulėtėjęs.

  Dėl inkstų nebrandumo iš naujagimių organizmo aminoglikozidų grupės antibiotikai pasišalina lėčiau, todėl šių antibiotikų išsiskyrimas iš organizmo gali pailgėti. Laiku ir prieš laiką gimusiems naujagimiams aminoglikozidų grupės antibiotikų reikia vartoti atsargiai.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytų be recepto, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kartu vartojant gentamiciną ir kitus vaistus, padidėja šalutinio poveikio pavojus. Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate
  - diuretikų (ypač etakrino rūgšties ar furozemido);
  - antibiotikų, kurie gali sukelti nepageidaujamą poveikį inkstams ar klausos ir pusiausvyros organui (amikacino, tobramicino, vankomicino, cefaloridino, viomicino, polimiksino B, netromicino, neomicino, klindamicino, piperacilino, streptomicino, amfotericinoą B);
  - kitų vaistų, galinčių sukelti nepageidaujamą poveikį inkstams ar klausos ir pusiausviros organui (ciklosporino, metoksiflurano, foskarneto, cisplatinos arba (į veną) radiokontrastinių medžiagų).

  Gentamicin Krka vartojant kartu su nervinio impulso perdavimą raumenims blokuojančiais vaistais, sustiprėja šių vaistų sukelta nervo ir raumens blokada, gali ištikti kvėpavimo paralyžius.

  Nustatyta, kad aminoglikozidų grupės ir betalaktaminių antibiotikų, pvz., penicilinų yra nesuderinami, todėl viename švirkšte jų maišyti negalima.
  Jei kartu šių antibiotikų vartoti būtina, reikia juos švirkšti skirtingu laiku ir į skirtingas vietas.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Nėštumas
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
  Aminoglikozidų grupės antibiotikai prasiskverbia per placentą bei gali pažeisti vaisiaus pusiausvyros bei klausos organą ir inkstus. Tinkamų ir gerai kontroliuotų tyrimų su nėščiomis moterimis, kurių inkstų funkcija sutrikusi, neatlikta. Nėščiosioms gentamicino skiriama tik tada, kai kyla pavojus gyvybei, o kitų tinkamų antibiotikų nėra.

  Žindymas
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
  Gentamicino išsiskiria į motinos pieną, todėl vartojant šio vaisto žindyti nerekomenduojama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Gentamicinas gali pažeisti pusiausvyros organą. Dažniausiai dėl jo pažeidimo atsiranda pykinimas, svaigulys. Šių simptomų gali pasireikšti ir baigus vartoti gentamicino, todėl atsiradus šiems sutrikimams reikia į tai atkreipti dėmesį ir pranešti gydytojui. Tuo metu vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Gentamicin Krka medžiagas
  Vaisto sudėtyje esantys parahidroksibenzoatai gali sukelti dilgėlinę. Dažniausiai jie sukelia lėto tipo alergines reakcijas (pvz., kontaktinį dermatitą). Retai gali pasireikšti greito tipo alerginės reakcijos (dilgėlinė, bronchų spazmas). Šios reakcijos pasireiškia tuoj pat po vaisto vartojimo.

  Metabisulfitai jautriems žmonėms (ypač sergantiems ar sirgusiems bronchų astma arba alergija) gali sukelti alerginių reakcijų (anafilaksiją ir bronchų spazmą).
  Šio vaisto dozėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.


  3. KAIP VARTOTI GENTAMICIN KRKA

  Dozavimas ir vartojimo metodas
  Gentamicin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas.

  Jūsų gydytojas nustatys vaisto dozę, vartojimo dažnumą ir gydymo trukmę priklausomai nuo ligos, vaisto toleravimo, organizmo reakcijos į gydymą ir galimą šalutinį poveikį.

  Vaikams, paaugliams ir suaugusiems: 3-6 mg/kg kūno svorio per parą kaip vienkartinė dozė (pageidautina) ar padalinta į 2 dalis.

  Vartojimas vaikams

  Vyresni nei 1 mėnesio kūdikiai: 4,5-7,5 mg/kg kūno svorio per parą vartojama kaip kaip vienkartinė dozė (pageidautina) ar padalinta į 2 dalis.

  Naujagimiai: 4 -7 mg/kg kūno svorio per parą kaip 1 vienkartinė dozė.

  Pacientai, sergantys inkstų funkcijos nepakankamumu

  Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi rekomenduojama paros dozę reikia mažinti atsižvelgiant į inkstų funkcijos sutrikimo laipsnį.

  Vartojimo būdas
  Gentamicino švirkščiama į raumenis, tačiau galima vartoti ir į veną. Detali informacija pateikta pakuotės lapelio pabaigoje prie informacijos, skirtos sveikatos priežiūros specialistams.

  Jei manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui arba vaisti-ninkui.

  Pavartojus per didelę Gentamicin Krka dozę
  Perdozuotas ar per greitai sušvirkštas gentamicinas gali sukelti kvėpavimo pasunkėjimą, pykinimą, galvos sukimąsi, vėmimą, triukšmą ir spaudimo pojūtį ausyse, kojų mėšlungį.
  Pajutę šių simptomų arba įtarę, kad Jums švirkščiama per didelė gentamicino dozė, pasitarkite su gydytoju.

  Pamiršus pavartoti Gentamicin Krka
  Kokiais laiko intervalais švirkšti gentamicino, nuspręs gydytojas. Jei laiku Jums nebuvo sušvirkšta šio vaisto, apie tai kiek įmanoma greičiau pasakykite gydytojui.

  Nustojus vartoti Gentamicin Krka
  Per anksti nutraukus šio vaisto vartojimą, liga gali atsinaujinti.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Gentamicinas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Labai dažnas: pasireiškia dažniau nei 1 iš 10 žmonių
  Dažnas: pasireiškia ne dažniau nei 1 iš 10 žmonių
  Nedažnas: pasireiškia ne dažniau nei 1 iš 100 žmonių
  Retas: pasireiškia ne dažniau nei 1 iš 1000 žmonių
  Labai retas: pasireiškia ne dažniau nei 1 iš 10000 žmonių
  Dažnis nežinomas: negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
  - Labai reti: eozinofilų kiekio padidėjimas, leukocitų, trombocitų kiekio sumažėjimas, mažakraujystė, hemoglobino koncentracijos sumažėjimas.
  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
  - Reti: per mažas kalcio kiekis kraujyje, per mažas kalio kiekis kraujyje, per mažas magnio kiekis kraujyje.
  Imuninės sistemos sutrikimai
  - Reti: padidėjusio jautrumo reakcijos (išbėrimas).
  - Labai reti: anafilaksinė reakcija.
  Ausų ir labirintų sutrikimai
  - Nedažni: klausos ir pusiausvyros sutrikimas*, spengimas ir spaudimo pojūtis ausyse, nevalingas akių trūkčiojimas (taip vadinamas nistagmas).
  Nervų sistemos sutrikimai
  - Nedažni: galvos sukimasis.
  - Reti: nervo ir raumens jungties blokada**.
  - Labai reti: galvos skausmas, nuovargis, tariamas jutimas.
  Akių sutrikimai
  - Labai reti: regos sutrikimai.
  Virškinimo trakto sutrikimai
  - Nedažni: pykinimas, vėmimas, viduriavimas.
  - Labai reti: nuolatinis viduriavimas (pseudomembraninis kolitas).
  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
  - Labai reti: bilirubino ir kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas (tai rodo kepenų veiklos sutrikimą).
  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
  - Nedažni: šlapalo ir kreatinino koncentracijos padidėjimas***, baltymas šlapime.
  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
  - Labai reti: karščiavimas, širdies plakimas.

  * Pusiausvyros ir klausos funkcijos sutrikimas yra nedažnas, bet svarbus poveikis, kadangi jis neišnyksta. Toks poveikis gali paūmėti net nutraukus gentamicino vartojimą. Pirmieji požymiai būna spengimas ir spaudimo pojūtis ausyse. Pusiausvyros funkcijos sutrikimas kliniškai pasireiškia pykinimu, vėmimu, galvos sukimusi arba nevalingais trūkčiojančiais akių judesiais. Didesnė klausos ir pusiausvyros sutrikimo rizika yra pacientams, kuriems toks sutrikimas jau buvo, kuriems yra inkstų veiklos sutrikimas, kurie gydomi kitokiais toksinį poveikį klausos ir pusiausviros organui sukeliančiais vaistais, kurių organizme nėra reikiamo skysčių kiekio arba kurie ilgai vartojo didesnę gentamicino dozę.

  ** Dažniausiai pasireiškia vaisto greitai sušvirkštus į veną arba didelę gentamicino dozę injekuojant į pleuros ar pilvaplėvės ertmę.

  *** Toksinis gentamicino poveikis inkstams dažniau pasireiškia senyviems žmonėms, moterims, ligoniams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, pacientams, kurių organizme trūksta skysčio, nefroziniu sindromu sergantiems ligoniams, diabetine nefropatija sergantiems pacientams bei ligoniams, vartojantiems kitokių toksinį poveikį inkstams sukeliančių vaistų. Inkstų veiklos sutrikimas būna laikinas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI GENTAMICIN KRKA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.

  Ant ampulės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Gentamicin Krka vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Gentamicin Krka sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra gentamicino sulfatas. 2 ml tirpalo (ampulėje) yra 80 mg gentamicino sulfato.
  - Pagalbinės medžiagos yra metilo parahidroksibenzoatas (E218), propilo parahidroksibenzoatas (E216), dinatrio edetatas, natrio metabisulfitas (E223), injekcinis vanduo.

  Gentamicin Krka išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Gentamicin Krka yra bespalvis ar gelsvos spalvos, skaidrus tirpalas.

  Dėžutėje yra 10 ampulių po 2 ml (ampulė yra skaidraus stiklo, ant kurios yra raudonas taškas ir geltonas žiedas (ISO 9187-2-OPC-B-1-cl)) injekcinio/ infuzinio tirpalo (80 mg/2 ml).

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Krka, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB KRKA Lietuva
  Senasis Ukmergės kelias 4,
  Užubalių km.,Vilniaus r.
  LT – 14013
  Tel. + 370 5 236 27 40

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2013-01-04

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

  <--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Žemiau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams:

  Dozavimas pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi

  Urėjos koncentracija <40 mg/100 ml, <6,8 mmol/l; Kreatinino klirensas >70 ml/min., >1,16 ml/sek., Kreatinino koncentracija serume <1,4 mg/100 ml, <124 µmol/l; Dozė ir vartojimo intervalas po 80 mg* kas 8 val.
  Urėjos koncentracija 40–100 mg/100 ml, 6,8–17 mmol/l; Kreatinino klirensas 30–70 ml/min., 0,5–1,16 ml/sek., Kreatinino koncentracija serume 1,4–1,9 mg/100 ml, 124–168 µmol/l; Dozė ir vartojimo intervalas po 80 mg* kas 12 val.
  Urėjos koncentracija 40–100 mg/100 ml, 6,8–17 mmol/l; Kreatinino klirensas 30–70 ml/min., 0,5–1,16 ml/sek., Kreatinino koncentracija serume 1,9–2,8 mg/100 ml, 168–248 µmol/l; Dozė ir vartojimo intervalas po 80 mg* kas 18 val.
  Urėjos koncentracija 100–200 mg/100 ml, 17–34 mmol/l; Kreatinino klirensas 10–30 ml/min., 0,16–0,5 ml/sek., Kreatinino koncentracija serume 2,8–3,7 mg/100 ml, 248–327 µmol/l; Dozė ir vartojimo intervalas po 80 mg* kas 24 val.
  Urėjos koncentracija 100–200 mg/100 ml, 17–34 mmol/l; Kreatinino klirensas 10–30 ml/min., 0,16–0,5 ml/sek., Kreatinino koncentracija serume 3,7–5,3 mg/100 ml, 327–469 µmol/l; Dozė ir vartojimo intervalas po 80 mg* kas 36 val.
  Urėjos koncentracija >200 mg/100 ml, >34 mmol/l; Kreatinino klirensas 5–10 ml/min., 0,08–0,16 ml/sek., Kreatinino koncentracija serume 5,3–7,2 mg/100 ml, 469–636 µmol/l; Dozė ir vartojimo intervalas po 80 mg* kas 48 val.

  * Jei paciento svoris mažesnis kaip 60 kg, tai gentamicino dozė yra 60 mg.

  Dozės mažinimas ir laiko intervalo ilginimas vienodai tinka dozavimui mažinti, tačiau reikia atsi-žvelgti į tai, kad aukščiau nurodytos dozės yra apytikslės, po tokios pat dozės skirtingų pacientų serume gali susidaryti nevienoda koncentracija. Dėl to komplikuotais klinikiniais atvejais reikia sekti gentamicino koncentraciją kraujo serume ir atitinkamai keisti vaistinio preparato dozę. 30-60 min. po vartojimo į veną arba į raumenis gentamicino koncentracija serume turi būti bent 5 mikrog/ml.

  Po hemodializės švirkščiama 1-1,5 mg/kg kūno svorio gentamicino. Atliekant peritoninę dializę, į 2 litrus dializės skysčio įpilama 1 mg/kg kūno svorio gentamicino.

  Gydytojas parinks vaisto dozę, jo vartojimo dažnumą ir gydymo trukmę, atsižvelgdamas į tai, kokia liga sergate, kaip šį vaistą toleruojate, organizmo reakciją į gydymą ir galimą šalutinį poveikį.

  Patarimas monitoravimui
  Rekomenduojama stebėti gentamicino koncentraciją serume, ypač senyviems pacientams, naujagimiams ir pacientams, kurių inkstų funkcija yra sutrikusi. Mėginiai imami esant mažiausiai koncentracijai prieš suleidžiant sekančią dozę. Jei gentamicino vartojama kelis kartus per parą, jo koncentracija serume prieš vartojant kitą dozę neturi viršyti 2 mikrog/ml, jei jo vartojama 1 kartą per parą – 1 mikrog/ml.

  Vartojimo metodas
  Gentamicino vartojama tiesiai į veną arba injekuoti per intraveninį kateterį. Injekcija turi trukti 2-3 min. Jei gentamicino vartojama 1 kartą per parą, jis turi būti infuzuojamas į veną per 30 60 min.

  Trumpai infuzijai į veną gentamicinas atskiedžiamas 100-200 ml sterilaus fiziologinio natrio chlorido tirpalo arba sterilaus 5 % gliukozės tirpalo. Gentamicino koncentracija tirpale turi neviršyti 1 mg/ml.

  Gentamicinas sukelia ilgalaikį poantibiotikinį veikimą, kurio metu kiekvienos naujos gentamicino dozės poveikis būna silpnesnis dėl mažesnio bakterijų jautrumo šiam vaistui. Antibakterinio poveikio požiūriu, šio vaistinio preparato vartojimas 1 kartą per parą yra pranašesnis, dėl stipresnio baktericidinio poveikio, sukelto didelės pradinės gentamicino koncentracijos kraujo serume ir geresnio antibakterinio kitos dozės poveikio susijusio su ilgesniu vartojimo intervalu.

  1 kartą per parą gentamicino vartoti nerekomenduojama, jei yra sutrikusi imuninės sistemos funkcija (kai yra neutropenija), sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas, cistinė fibrozė, ascitas, infekcinis endokarditas, didelės (daugiau kaip 20 % kūno paviršiaus ploto) apimties nudegimas ir nėščioms moterims.

  Įprastinė gydymo gentamicinu trukmė yra 7-10 parų. Jei infekcinė liga labai sunki ir komplikuota gydymo trukmė gali būti ilgesnė.


  Dozavimas ir vartojimo metodas
  Gentamicin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas.

  Jūsų gydytojas nustatys vaisto dozę, vartojimo dažnumą ir gydymo trukmę priklausomai nuo ligos, vaisto toleravimo, organizmo reakcijos į gydymą ir galimą šalutinį poveikį.

  Vaikams, paaugliams ir suaugusiems: 3-6 mg/kg kūno svorio per parą kaip vienkartinė dozė (pageidautina) ar padalinta į 2 dalis.

  Vartojimas vaikams

  Vyresni nei 1 mėnesio kūdikiai: 4,5-7,5 mg/kg kūno svorio per parą vartojama kaip kaip vienkartinė dozė (pageidautina) ar padalinta į 2 dalis.

  Naujagimiai: 4 -7 mg/kg kūno svorio per parą kaip 1 vienkartinė dozė.

  Pacientai, sergantys inkstų funkcijos nepakankamumu

  Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi rekomenduojama paros dozę reikia mažinti atsižvelgiant į inkstų funkcijos sutrikimo laipsnį.

  Vartojimo būdas
  Gentamicino švirkščiama į raumenis, tačiau galima vartoti ir į veną. Detali informacija pateikta pakuotės lapelio pabaigoje prie informacijos, skirtos sveikatos priežiūros specialistams.

  Jei manote, kad vaistas veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui arba vaisti-ninkui.

  Pavartojus per didelę Gentamicin Krka dozę
  Perdozuotas ar per greitai sušvirkštas gentamicinas gali sukelti kvėpavimo pasunkėjimą, pykinimą, galvos sukimąsi, vėmimą, triukšmą ir spaudimo pojūtį ausyse, kojų mėšlungį.
  Pajutę šių simptomų arba įtarę, kad Jums švirkščiama per didelė gentamicino dozė, pasitarkite su gydytoju.

  Pamiršus pavartoti Gentamicin Krka
  Kokiais laiko intervalais švirkšti gentamicino, nuspręs gydytojas. Jei lai¬ku Jums nebuvo sušvirkšta šio vaisto, apie tai kiek įmanoma greičiau pasakykite gydytojui.

  Nustojus vartoti Gentamicin Krka
  Per anksti nutraukus šio vaisto vartojimą, liga gali atsinaujinti.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės