preloader

Prašome palaukti

Glucose Fresenius, 200mg/ml, 500 ml, infuzinis tirpalas, N20

Glucose Fresenius, 200mg/ml, 500 ml, infuzinis tirpalas, N20

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Gliukozė, bevandenė
Veikliosios medžiagos stiprumas: 200mg/ml
Prekės kodas: 202689

Glucose Fresenius 200 mg/ml infuzinio tirpalo vartojama toliau išvardytais atvejais.
• Organizmo aprūpinimas angliavandeniais maitinant parenteriniu būd...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Glucose Fresenius 200 mg/ml infuzinio tirpalo vartojama toliau išvardytais atvejais.
  • Organizmo aprūpinimas angliavandeniais maitinant parenteriniu būdu.
  • Hipoglikemijos gydymas.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką, arba slaugytoją. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, arba vaistininką, arba slaugytoją (žr. 4 skyrių).

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Glucose Fresenius 200 mg/ml ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Glucose Fresenius 200 mg/ml  3. Kaip vartoti Glucose Fresenius 200 mg/ml  4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Glucose Fresenius 200 mg/ml  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Glucose Fresenius 200 mg/ml ir kam jis vartojamas

  Gliukozė organizme greitai metabolizuojama. Ją vartojant, padidėja gliukozės koncentracija kraujyje, ląstelės aprūpinamos energija. Gliukozė mažina baltymų skaidymąsi ir neigiamą azoto pusiausvyrą, skatina susidaryti glikogeną, apsaugo nuo ketozės arba ją sumažina. 1 g gliukozės atitinka 17,1 kJ (4 kcal). Gliukozė metabolizuojama iki anglies dioksido ir vandens. Todėl, vartojant gliukozės tirpalą, organizmas aprūpinamas ekvivalentišku kiekiu vandens. Gliukozės infuzija skatina diurezę (šlapimo išsiskyrimą), kuri priklauso nuo suvartoto tirpalo kiekio ir ligonio klinikinės būklės.

  Glucose Fresenius 200 mg/ml infuzinio tirpalo vartojama toliau išvardytais atvejais. • Organizmo aprūpinimas angliavandeniais maitinant parenteriniu būdu. • Hipoglikemijos gydymas.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Glucose Fresenius 200 mg/ml

  Glucose Fresenius 200 mg/ml infuzinio tirpalo vartoti negalima: Glucose Fresenius 200 mg/ml infuzinio tirpalo draudžiama vartoti ligoniams, kuriems yra anurija (šlapimo neišskyrimas), intraspinalinė (nugaros smegenų kanalo vidaus) ar intrakranialinė (kaukolės vidaus) hemoragija, taip pat dehidruotiems (netekusiems skysčių), sergantiems baltąja karštlige, ištiktiems diabetinės komos pacientams bei alergiškiems grūdams ar jų produktams žmonėms.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju, arba vaistininku, arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Glucose Fresenius 200 mg/ml infuzinio tirpalo. • jei vartojamos ilgalaikės gliukozės tirpalo infuzijos, reikia nuolat vertinti ligonio klinikinę būklę, tirti skysčių balanso kitimus, elektrolitų kiekį kraujyje, rūgščių ir šarmų pusiausvyrą. • jei sergama klinikiniais metodais nenustatomu cukriniu diabetu arba pacientas netoleruoja gliukozės, gliukozės tirpalo reikia vartoti atsargiai; • gliukozės tirpalai, švirkščiami į veną, gali sukelti hipokalemiją (kalio kiekio kraujyje sumažėjimą), hipofosfatemiją (fosfatų kiekio kraujyje sumažėjimą) ir hipomagnezemiją (magnio kiekio kraujyje sumažėjimą); • greita 20 infuzinio gliukozės tirpalo infuzija gali sukelti hiperglikemiją (padidėjusį gliukozės kiekį kraujyje) ir hiperosmosinį (padidėjusį osmosinį slėgį) sindromą; • ilgalaikis parenterinis maitinimas 20 infuziniu gliukozės tirpalu gali nepalankiai veikti insulino sintezę, todėl hiperglikemijai ir gliukozurijai (cukrus šlapime) išvengti rekomenduojama kartu skirti insulino; • Glucose Fresenius 200 mg/ml infuzinio tirpalo ta pačia infuzijų sistema negalima infuzuoti kartu su krauju, nes gali pasireikšti agliutinacija.

  Kiti vaistai ir Glucose Fresenius 200 mg/ml infuzinis tirpalas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims 20 % gliukozės infuzinių tirpalų vartoti galima, tačiau šios ligonių grupės parenterinis maitinimas turi būti atliekamas specializuotuose skyriuose.

  Krūtimi kūdikį maitinančioms moterims 20 % gliukozės infuzinių tirpalų vartoti galima, tačiau šios ligonių grupės parenterinis maitinimas turi būti atliekamas specializuotuose skyriuose.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Glucose Fresenius 200 mg/ml infuzinis tirpalas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  3. Kaip vartoti Glucose Fresenius 200 mg/ml

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Gliukozės tirpalai švirkščiami į veną. Vaikams, paaugliams ir suaugusiems žmonėms į veną gliukozė infuzuojama tik pasireiškus sunkiai hipoglikemijai (labai sumažėjus cukraus kiekiui kraujyje).

  Informacinio lapelio pabaigoje pateikiama instrukcija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

  Dėl prastos intraveninių sistemų kokybės ar tirpalo švirkštimo technikos gali būti: karščiavimas, uždegimas injekcijos vietoje, venų trombozė arba flebitas (venos uždegimas), besiplečiantis nuo injekcijos vietos, ir ekstravazacija (vaisto patekimas šalia venos).

  Per greitai švirkščiant 200 mg/ml infuzinį gliukozės tirpalą, gali skaudėti injekcijos vietą, retkarčiais atsirasti venos dirginimo reiškinių.

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Jeigu gliukozės tirpalas švirkščiamas per greitai arba paciento metabolizmas (medžiagų apykaita) yra sutrikęs, gali pasireikšti hiperglikemija (padidėjęs gliukozės kiekis kraujyje) ir gliukozurija (atsiranda cukrus šlapime). Negydoma hiperglikemija gali sukelti dehidraciją (skysčių netekimą), hiperosmosinę komą ir mirtį.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos , Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel.: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el.paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Glucose Fresenius 200 mg/ml

  Ši vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant dėžutės, buteliuko ir maišelio po “Tinka iki” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Atidarius pakuotę ir laikantis aseptikos reikalavimų, tirpalo tinkamumo laikas yra 12 valandų.

  Nesuvartotą tirpalo likutį reikia išpilti. Vartoti galima tik skaidrų tirpalą, kurio talpyklė ar jo kamštis, vizualiai apžiūrint, nepažeisti.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Glucose Fresenius 200 mg/ml sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra bevandenė gliukozė. 1 ml tirpalo yra 200 mg bevandenės gliukozės (monohidrato pavidalu). 500 ml tirpalo yra 100 g bevandenės gliukozės (monohidrato pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra injekcinis vanduo ir koncentruota vandenilio hidrochlorido rūgštis (pH koreguoti).

  Tirpalo pH  3,2 – 6,5 Osmoliariškumas 1200 mosmol/l Energinė vertė  3360 kJ/l (800 kcal/l)

  Glucose Fresenius 200 mg/ml išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Infuzinis tirpalas yra skaidrus, bespalvis.

  Viename polietileno maišelyje yra 500 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 22 maišeliai. Viename polietileno buteliuke su Euro kamšteliu yra 500 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 20 buteliukų. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas Fresenius Kabi Polska Sp.z o.o ul. Hrubieszowska 2 01-209 Warszawa Lenkija

  Gamintojas Fresenius Kabi Polska Sp.z o.o ul. Sienkiewicza 25 99-300 Kutno Lenkija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

  "Fresenius Kabi Baltics" UAB Olimpiečių g. 1A-22, LT-09200, Vilnius Lietuva Tel. +370 52609169 Faksas  +370 526 08 696

  Pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-10-18

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Gliukozės tirpalai švirkščiami į veną. Vaikams, paaugliams ir suaugusiems žmonėms į veną gliukozė infuzuojama tik pasireiškus sunkiai hipoglikemijai (labai sumažėjus cukraus kiekiui kraujyje).

  Informacinio lapelio pabaigoje pateikiama instrukcija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės