preloader

Prašome palaukti

Glucose Fresenius, 50g/1000ml, 250 ml, infuzinis tirpalas, N20

Glucose Fresenius, 50g/1000ml, 250 ml, infuzinis tirpalas, N20

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Gliukozė, bevandenė
Veikliosios medžiagos stiprumas: 50g/1000ml
Prekės kodas: 202692

Gliukozės Fresenius 5  infuzinis tirpalas vartojamas toliau išvardytais atvejais.

Skysčių netekimui šalinti hipertoninės dehidracijos atveju....

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Gliukozės Fresenius 5  infuzinis tirpalas vartojamas toliau išvardytais atvejais.

  Skysčių netekimui šalinti hipertoninės dehidracijos atveju. Kartu su kalcio druskų ir natrio vandenilio karbonato tirpalais – hiperkaliemijai (padidėjusiai kalio koncentracijai kraujyje) šalinti. Ketoacidozei gydyti (kartu su insulinu). Suderinamiems su gliukozės infuziniu tirpalu vaistams, vartojamiems į veną, skiesti ar jų tirpalams gaminti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Glucose Fresenius 5  infuzinis tirpalas ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Glucose Fresenius 5  infuzinį tirpalą 3. Kaip vartoti Glucose Fresenius 5  infuzinį tirpalą 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Glucose Fresenius 5  infuzinį tirpalą 6. Pakuotės turinys ir kita informacija.

  1. Kas yra Glucose Fresenius 5  infuzinis tirpalas ir kam jis vartojamas

  Gliukozė organizme greitai metabolizuojama. Ją vartojant, padidėja gliukozės koncentracija kraujyje, ląstelės aprūpinamos energija. Gliukozė mažina baltymų skaidymąsi ir neigiamą azoto pusiausvyrą, skatina susidaryti glikogeną, apsaugo nuo ketozės arba ją sumažina. 1 g gliukozės atitinka 17,1 kJ (4 kcal). Gliukozė metabolizuojama iki anglies dioksido ir vandens. Todėl, vartojant gliukozės tirpalą, organizmas aprūpinamas ekvivalentišku kiekiu vandens. Gliukozės infuzija skatina diurezę, kuri priklauso nuo suvartoto tirpalo kiekio ir ligonio klinikinės būklės.

  Gliukozės Fresenius 5  infuzinis tirpalas vartojamas toliau išvardytais atvejais.

  Skysčių netekimui šalinti hipertoninės dehidracijos atveju. Kartu su kalcio druskų ir natrio vandenilio karbonato tirpalais – hiperkaliemijai (padidėjusiai kalio koncentracijai kraujyje) šalinti. Ketoacidozei gydyti (kartu su insulinu). Suderinamiems su gliukozės infuziniu tirpalu vaistams, vartojamiems į veną, skiesti ar jų tirpalams gaminti.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Glucose Fresenius 5  infuzinį tirpalą

  Glucose Fresenius 5  infuzinį tirpalą vartoti negalima:

  jeigu yra hiperglikemija; jeigu yra hipokaliemija; jeigu yra hiperlaktatemija; jeigu yra hiperhidracija; jeigu yra hipotoninė dehidracija.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės • jei vartojamos ilgalaikės gliukozės tirpalo infuzijos, gydytojas nuolat seka ligonio klinikinę būklę, tiria skysčių balanso kitimus, elektrolitų kiekį kraujyje, rūgščių ir šarmų pusiausvyrą; • gliukozės tirpalai atsargiai skiriami ligoniams, sergantiems klinikiniais metodais nenustatomu cukriniu diabetu ir asmenims, netoleruojantiems gliukozės; • gliukozės tirpalai, švirkščiami į veną, gali sukelti hipokaliemiją (kalio koncentracijos sumažėjimą kraujyje), hipofosfatemiją (fosfatų koncentracijos sumažėjimą kraujyje) ir hipomagnezemiją (magnio koncentracijos sumažėjimą kraujyje); • ilgalaikės 5  gliukozės tirpalo infuzijos gali padidinti neląstelinio skysčio tūrį ir sukelti intoksikaciją (apsinuodijimą) vandeniu. Dėl to ypač atidžiai yra stebimi pacientai, kuriems sutrikusi širdies, plaučių ar inkstų veikla (sumažėjęs šlapimo kiekis arba jis visiškai neišsiskiria).

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoja arba vaistininku.

  Nėščioms moterims 5 % gliukozės infuzinius tirpalus vartoti galima.

  Krūtimi kūdikį maitinančioms moterims 5 % gliukozės infuzinius tirpalus vartoti galima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Glucose Fresenius 5 % infuzinis tirpalas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  3. Kaip vartoti Glucose Fresenius 5  infuzinį tirpalą

  Gliukozės tirpalai švirkščiami į veną. Informacinio lapelio pabaigoje pateikiama informacija, skirta tik sveikatos priežiūros specialistams.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Gali pasireikšti toliau išvardytas nepageidaujamas poveikis.

  Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Dėl prastos intraveninių sistemų kokybės ar tirpalo švirkštimo technikos gali pasireikšti karščiavimas, uždegimas injekcijos vietoje, venų trombozė arba flebitas (venos uždegimas), besiplečiantis nuo injekcijos vietos, ir ekstravazacija (kraujo ar limfos išėjimas iš gyslų). 

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Jei infuzijos greitis viršija 0,5 g/kg/val., gali atsirasti hiperglikemija (kraujyje padidėja gliukozės koncentracija) ir glikozurija (šlapime atsiranda cukraus). Nenustačius laiku šios būklės, gali sutrikti sąmonė, atsirasti dehidracija (netenkama skysčių), hiperosmoliarinė (labai padidėjęs osmotinis slėgis) koma ir ligonį gali ištikti mirtis. Ilgai vartojant 5  infuzinio gliukozės tirpalo, sutrinka skysčio ir rūgščių bei šarmų pusiausvyra, organizme sumažėja elektrolitų koncentracija (pvz., pasireiškia hipokaliemija, hipomagnezemija, hipofosfatemija), gali atsirasti periferinių edemų (pabrinkimų).

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Glucose Fresenius 5  infuzinį tirpalą

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Vienkartiniai stikliniai buteliukai, polipropileno maišeliai, vienkartiniai poliolefino maišeliai Freeflex bei vienkartiniai poliolefino maišeliai Freeflex su prijungimo vieta sistemai, neturinčiai injekcinės adatos Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Polietileno arba polietileno su EuroCap dangteliais buteliukai, polipropileno buteliukai su dangteliais KabiClear Negalima užšaldyti.

  Pirmą kartą atidarius talpyklę ir laikantis visų aseptikos reikalavimų, tirpalo tinkamumo laikas yra 12 valandų. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Glucose Fresenius 5 % infuzinio tirpalo vartoti negalima.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Glucose Fresenius 5 % infuzinio tirpalo sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra bevandenė gliukozė. 1 ml tirpalo yra 50 mg bevandenės gliukozės (monohidrato pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra injekcinis vanduo,vandenilio hidrochlorido rūgštis, natrio hidroksidas. Tirpalo osmoliališkumas yra maždaug 300 mosmol/kg. Tirpalo energinė vertė yra 840 kJ/l (200 kcal/l)

  Glucose Fresenius 5 % infuzinio tirpalo išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Infuzinis tirpalas yra skaidrus, bespalvis.

  Pakuotė ir jos turinys

  Viename vienkartiniame stikliniame buteliuke  yra 100 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 20 vienkartinių stiklinių buteliukų. Viename vienkartiniame polietileno buteliuke yra 250 ml arba 500 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 22 vienkartiniai polietileno buteliukai. Viename vienkartiniame polietileno buteliuke su EuroCap dangteliu yra 100 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 40 vienkartinių polietileno buteliukų. Viename vienkartiniame polietileno buteliuke su EuroCap dangteliu yra 250 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 20 vienkartinių polietileno buteliukų. Viename vienkartiniame polietileno buteliuke su EuroCap dangteliu yra 500 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 20 vienkartinių polietileno buteliukų. Viename vienkartiniame polietileno buteliuke su EuroCap dangteliu yra 1000 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 10 vienkartinių polietileno buteliukų. Viename vienkartiniame polipropileno buteliuke su dangteliu KabiClear yra 100 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 40 vienkartinių polipropileno buteliukų. Viename vienkartiniame polipropileno buteliuke su dangteliu KabiClear yra 250 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 20 vienkartinių polipropileno buteliukų. Viename vienkartiniame polipropileno buteliuke su dangteliu KabiClear yra 500 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 20 vienkartinių polipropileno buteliukų. Viename vienkartiniame polipropileno buteliuke su dangteliu KabiClear yra 1000 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 10 vienkartinių polipropileno buteliukų. Viename vienkartiniame polipropileno maišelyje yra 1000 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra 10 vienkartinių polipropileno maišelių. Viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex arba  viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex su prijungimo vieta sistemai, neturinčiai  injekcinės adatos, yra 50 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra  60 vienkartinių poliolefino maišelių Freeflex. Viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex arba  viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex su prijungimo vieta sistemai, neturinčiai  injekcinės adatos, yra 100 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra  50 vienkartinių poliolefino maišelių Freeflex. Viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex  arba  viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex su prijungimo vieta sistemai, neturinčiai  injekcinės adatos, yra 250 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra  30 vienkartinių poliolefino maišelių Freeflex. Viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex  arba  viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex su prijungimo vieta sistemai, neturinčiai  injekcinės adatos, yra 500 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra  20 vienkartinių poliolefino maišelių Freeflex. Viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex arba  viename vienkartiniame poliolefino maišelyje Freeflex su prijungimo vieta sistemai, neturinčiai  injekcinės adatos, yra 1000 ml infuzinio tirpalo. Dėžutėje yra  10 vienkartinių poliolefino maišelių Freeflex.

  Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

  Rinkodaros teisės turėtojas Fresenius Kabi Polska Sp.zo.o ul. Hrubieszowska 2 01-209 Warszawa Lenkija

  Gamintojas Fresenius Kabi Polska Sp.zo.o ul. Sienkiewicza 25 99-300 Kutno Lenkija (stikliniams buteliukams, polietileno buteliukams, polietileno buteliukams su EuroCap dangteliu, polipropileno buteliukams su dangteliu KabiClear, polipropileno maišeliams)

  Fresenius Kabi Italia S.p.A. Via Camagre, nº41/43 Isola della Scala Verone Italija (polietileno buteliukams su EuroCap dangteliu)

  Fresenius Kabi France 6, Rue du Rempart B.P. 611 27400 Louviers Cedex Prancūzija

  Fresenius Kabi Deutschland GmbH Werk Friedberg Freseniusstraße 1 D-61169 Friedberg, Vokietija

  (poliolefino maišeliams Freeflex ir poliolefino maišeliams Freeflex su prijungimo vieta sistemai, neturinčiai  injekcinės adatos )

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

  UAB "Fresenius Kabi Baltics" Olimpiečių g. 1A-22, LT-09200, Vilnius Lietuva Tel. +370 52609169 Faksas  +370 526 08 696

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-04-04

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

  Gliukozės tirpalai švirkščiami į veną.
  Informacinio lapelio pabaigoje pateikiama informacija, skirta tik sveikatos priežiūros specialistams.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės