preloader

Prašome palaukti

HALOPERIDOL-RICHTER, 1,5mg, tabletės, N50

HALOPERIDOL-RICHTER, 1,5mg, tabletės, N50

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Haloperidolis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 1,5mg
Prekės kodas: 011636

Vaistu gydomos tokios būklės, kurioms būdingi mastymo, jausmų ar elgesio sutrikimai: sumišimas; haliucinacijos; kliedesiai; neįprastas įtarumas; liguistai pa...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vaistu gydomos tokios būklės, kurioms būdingi mastymo, jausmų ar elgesio sutrikimai: sumišimas; haliucinacijos; kliedesiai; neįprastas įtarumas; liguistai pakili nuotaika; pernelyg stiprus susijaudinimas, neramumas, liguistas entuziazmas, padidėjęs aktyvumas. Haloperidoliu taip pat gydomos hiperkinezijos (judesių sutrikimai): Huntingtono chorėja; Gilles de la Tourette sindromas; stiprus tikas; žagsulys, jei kitos priemonės nepadeda.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui


  Lapelio turinys


  1. Kas yra HALOPERIDOL – RICHTER ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant HALOPERIDOL – RICHTER 3. Kaip vartoti HALOPERIDOL – RICHTER 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti HALOPERIDOL – RICHTER 6. Kita informacija


  1. KAS YRA HALOPERIDOL – RICHTER IR KAM JIS VARTOJAMAS


  Haloperidolis yra vienas pagrindinių antipsichozinių vaistų, priskiriamų butirofenonų grupei. Jis pasižymi psichozės simptomus lengvinančiu, stipriu vėmimą slopinančiu ir psichomotorinį sujaudinimą mažinančiu poveikiu. Vaistas taip pat gali būti skiriamas judesių sutrikimo gydymui. Haloperidoliu gydomos tokios būklės, kurioms būdingi mastymo, jausmų ar elgesio sutrikimai: sumišimas;. haliucinacijos (tariamas nesamų dalykų girdėjimas, matymas ar jutimas); kliedesiai (liguistos, tikrovės neatitinkančios mintys) neįprastas įtarumas (paranoja); liguistai pakili nuotaika (manija); pernelyg stiprus susijaudinimas, neramumas, liguistas entuziazmas, padidėjęs aktyvumas. Haloperidoliu taip pat gydomos hiperkinezijos (judesių sutrikimai): Huntingtono chorėja (paveldima nervų sistemos liga, pasireiškianti judesių, pažinimo ir emociniais sutrikimais); Gilles de la Tourette sindromas (lėtinė liga, pasireiškianti judesių ir balsiniais tikais bei elgesio ir emociniais sutrikimais); stiprus tikas (staigūs, pasikartojantys, nevalingi, neritmiški stereotipiški judesiai); žagsulys, jei kitos priemonės nepadeda.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT HALOPERIDOL – RICHTER


  HALOPERIDOL – RICHTER vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) haloperidoliui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai; - esant komai; - jei yra stiprus centrinės nervų sistemos slopinimas, sukeltas alkoholio ar kitų vaistų; - sergant Parkinsono liga; - esant galvos smegenų pusrutulių pamato mazgų (bazinių ganglijų) pažeidimas (judesių sutrikimas); - sergant feochromocitoma (gerybinis antinksčių navikas); - vaikams. Jei bet kuri iš išvardytų būklių tinka Jums, nevartokite šio vaisto. Jei abejojate, prieš vartodami HALOPERIDOL – RICHTER, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.


  Specialių atsargumo priemonių reikia: - Jei Jums yra bet kuri žemiau paminėta būklė, prieš pradėdami vartoti HALOPERIDOL – RICHTER pasakykite apie tai gydytojui, kadangi gydymo metu gali tekti Jus atidžiau stebėti ir keisti dozę: - širdies liga (arba Jūsų kraujo giminaitis staiga mirė nuo širdies ligos); - kraujo išsiliejimas į smegenis; - sumažėjęs kalio, kalcio ar magnio kiekis kraujyje; - ilgalaikis badavimas; - kepenų ar inkstų ligos; epilepsija ar kitokia būklė, galinti sukelti traukulius (pvz., alkoholinė abstinencija); - depresija; - skydliaukės sutrikimai.


  Jūsų gydytojas gali skirti atlikti EKG (ištirti širdies elektrinį aktyvumą) prieš pradedant gydymą HALOPERIDOL – RICHTER ar retkarčiais gydymo metu, taip pat nustatyti kalio, magnio ir kalcio kiekį Jūsų kraujyje. Jeigu Jums arba Jūsų kraujo giminaičiams buvo susidaręs kraujo krešulys, kadangi vaistai, tokie kaip šis, yra susiję su krešulių formavimusi.


  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. HALOPERIDOL – RICHTER gali keisti šių vaistų poveikį: - raminamųjų (trankviliantų), migdomųjų ir narkotinių analgetikų ir triciklių antidepresantų bei alkoholio; - kai kurių vaistų nuo psichozės; - kai kurių kraujospūdį veikiančių vaistų (guanetidino, metildopos); - kai kurių širdies ritmą veikiančių vaistų; - kai kurių vaistų Parkinsono ligai gydyti (pvz., levodopos); - kraujo krešumą veikiančių vaistų; - kai kurių vaistų, skirtų alerginių reakcijų  gydymui (pvz., adrenalino); - kai kurių vaistų nuo kosulio ir peršalimo; - vaistų epilepsijai gydyti.


  Vartodami HALOPERIDOL – RICHTER, išvardytų vaistų galima vartoti tik gydytojui leidus. 


  Be to, HALOPERIDOL – RICHTER poveikiui gali turėti žemiau išvardyti vaistai. Kai kurie vaistai nuo depresijos (pvz., fluoksetinas). Kai kurie nerimą mažinantys vaistai (pvz., buspironas). Kai kurie širdį veikiantys vaistai (pvz., kvinidinas). Kai kurie vaistai epilepsijai gydyti (pvz., fenobarbitalis ir karbamazepinas). Kai kurie vaistai sunkioms bakterijų sukeltoms ligoms gydyti (pvz., rifampicinas).


  Pradedant ar baigiant vartoti bet kurį aukščiau paminėtą vaistą, gali tekti keisti HALOPERIDOL – RICHTER dozę. Atidi stebėsena gali buti rekomenduota jei kartu su HALOPERIDOL – RICHTER vartojami ličio preparatai. Jei kartu vartojant HALOPERIDOL – RICHTER ir ličio preparatų atsiranda nepaaiškinamas karščiavimas ir nevalingi judesiai, nedelsiant reikia nutraukti abiejų preparatų vartojimą ir kreiptis į gydytoją. Jei kartu vartojant HALOPERIDOL – RICHTER ir ličio preparatų atsiranda suglumimas, dezorientacija, galvos skausmas, pusiausvyros sutrikimas ir mieguistumas ( panašus į encefalopatiją sindromas), nedesdami nutraukite gydymą ir kreipkitės į gydytoją.


  HALOPERIDOL – RICHTER vartojimas su maistu   Alkoholis Vartodami HALOPERIDOL – RICHTER venkite alkoholio, nes šis derinys gali sukelti mieguistumą ir nebūsite toks budrus, kaip įprastai.


  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jei esate ar manote, kad esate nėščia arba planuojate pastoti, pasitarkite su gydytoju ir jis nuspręs, ar Jūs galite vartoti HALOPERIDOL – RICHTER. Naujagimiams kurių motinos, kurios per paskutinįjį nėštumo trimestrą (paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius) vartojo HALOPERIDOL – RICHTER, gali pasireikšti tokių simptomų: virpėjimas, raumenų standumas ir (arba) silpnumas, mieguistumas, sujaudinimas, kvėpavimo sutrikimas ir apsunkintas maitinimas. Jei Jūsų naujagimiui atsiranda bet kuris iš šių simptomų, kreipkitės į gydytoją.


  Jei žindote kūdikį, pasitarkite su gydytoju.


  Vairavimas ir mechanizmų valdymas


  Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol Jūsų gydytojas nenustatys, kaip vaistas Jus veikia, nes HALOPERIDOL – RICHTER gali paveikti Jūsų budrumą.


  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines HALOPERIDOL – RICHTER medžiagas Tabletėse yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI HALOPERIDOL – RICHTER


  HALOPERIDOL - RICHTER visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  Vartoti per burną. Visoms indikacijoms dozė turi būti nustatoma individualiai ir gydymo pradžioje nustatoma bei didinama gydytojui atidžiai prižiūrint. Nustatant pradinę dozę, reikia atsižvelgti į paciento amžių, simptomų sunkumą ir organizmo reakciją į ankščiau vartotus neuroleptinius vaistus. Senyviems ir nusilpusiems pacientams, taip pat tiems, kuriems ankščiau vartoti neuroleptikai sukėlė šalutinį poveikį, gali pakakti mažesnės HALOPERIDOL – RICHTER dozės. Gydymo pradžioje reikia vartoti pusę įprastinės dozės, vėliau ją palaipsniui didinti, kol bus pasiektas optimalus poveikis. HALOPERIDOL – RICHTER reikia vartoti mažiausia veiksminga doze. Ūminėms psichozinėms būsenoms - šizofrenijai ir kitoms psichozėms, manijai gydyti, taip pat  trumpalaikiam papildomam gydymui, kai esti psichomotorinis sujaudinimas, nerimastingumas, agresyvus ar pavojingai impulsyvus  elgesys: 2,25–18 mg paros dozę rekomenduojama dalyti į tris dalis (3 kartus po ½ - 4 tabletes). Atsparios šizofrenijos atveju gali prireikti skirti iki 30 mg per parą.


  Lėtinė psichozė Dozė individuali. Paprastai 2,25 -9 mg paros dozę rekomenduojama dalyti į tris dalis (3 kartus po ½ - 2 tabletės). Atsižvelgiant į paciento reakciją, dozę galima didinti iki 18 mg  per parą (3 kartus po 4 tabletės).


  Psichozės alkoholinės abstinencijos gydymui skiriama geriamoji 1,5 -3 mg dozė (2 kartus po ½ -1tabletę), kuri dalijama į 2 dalis. Šią dozę, atsižvelgiant į terapinį efektą ir esant normaliai kepenų funkcijai, galima didinti iki 4,5-9 mg (3 kartus po 1-2 tabletes) per parą; dozė dalijama į tris dalis. Hiperkinezijos (judesių sutrikimai) Skiriamos gerti mažos dozės, kurios palaipsniui didinamos iki 1,5 mg (2 kartus po ½ tabletės) dozės.


  Senyvi pacientai Pradinė dozė nustatoma atsargiai. Senyviems (ar nusilpusiems) pacientams pakanka 1,5 mg paros dozės (2 kartus po ½ tabletės). Paprastai gydymą reikia pradėti doze, dvigubai mažesne už vidutinę suaugusiųjų dozę, bet kepenų nepakankamumo atveju dozę reikia skirti mažesnę.


  Svarbu: vaisto poveikis gali pasireikšti praėjus šiet tiek laiko nuo vartojimo pradžios, bet svarbu jo vartoti taip ilgai, kaip skyrė gydytojas. Pavartojus per didelę HALOPERIDOL - RICHTER dozę Jei pavartojote didesnę HALOPERIDOL – RICHTER dozę, nei skirta, arba jei kas nors pavartojo šio vaisto, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar ligoninę. Pamiršus pavartoti HALOPERIDOL - RICHTER  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę Jei praleidote dozę, kitą tabletę išgerkite įprastu laiku ir toliau vartokite vaistą taip, kaip skyrė gydytojas.


  Nustojus vartoti HALOPERIDOL – RICHTER Vaisto vartojimą reikia baigti palaipsniui, ypač jei vartojate didelę dozę, nebent gydytojas skyrė kitaip. Staiga nutraukus vartojimą gali atsirasti pykinimas, vėmimas ar nemiga. Visada atidžiai laikykitės gydytojo nurodymų. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS


  HALOPERIDOL - RICHTER, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Labai dažnas: gali pasireikšti  daugiau nei 1 iš 10 vartojusiųjų.  Dažnas: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 10 vartojusiųjų. Nedažnas: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 vartojusiųjų. Retas: gali pasireikšti  ne daugiau kaip 1 iš 1000 vartojusiųjų. Labai retas: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 000 vartojusiųjų. Dažnis nežinomas: negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.


  Bet kurie HALOPERIDOL – RICHTER sukelti šalutiniai poveikiai yra tokie pat, kokiu paprastai sukelia haloperidolis. Naujai paskyrus haloperidolio mažomis dozėmis (1–2 mg per parą), šalutinis poveikis pasireiškia retai, būna nestiprus ir laikinas. Ilgą laiką vartojant dideles dozes, šalutinis poveikis esti dažnesnis. Dažniausiai atsiranda šalutinis poveikis nervų sistemai.


  Jeigu pajutote ar įtariate bet kurį žemiau išvardytą šalutinį poveikį, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją. Jums gali prireikti skubaus gydymo.


  -   Kraujo krešuliai venose, ypač esantys kojose (pasireiškia kojų patinimu, skausmu ir paraudimu)      kraujagyslėmis gali nukeliauti į plaučius, sukeldami skausmą krūtinėje ir pasunkėjusį kvėpavimą.


  -    Staigus veido ar gerklų patinimas. Dilgėlinė (kitaip vadinama urtikarija), stiprus odos sudirginimas,         paraudimas ar atsiradę pūslės. Tai gali būti sunkios alerginės reakcijos požymiai. Taip nutinka labai retai.


  -   Sunki būklė, vadinama „piktybiniu neurolepsiniu sindromu“, kurio požymiai yra:          - greitas širdies plakimas, kraujospūdžio pokyčiai ir prakaitavimas bei karščiavimas;          - padažnėjęs kvėpavimas, raumenų sąstingis, prigesusi sąmonė ir koma;          - padidėjęs tam tikro baltymo (fermento, vadinamo kreatino fosfokinaze) kiekis kraujyje.            Tai gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1 000 vartojusiųjų.


  -    Jūsų širdis gali plakti nenormaliai (aritmija). Dėl aritmijos gali sustoti širdis (širdies sustojimas). Buvo         pastebėta šiek tiek padidėjęs demencija sergančių senyvų pacientų, vartojusių antipsichotikus,  mirčių          skaičius, lyginant su jų nevartojusiais. Tikslus tokio poveikio dažnis nežinomas. -   Trūkčiojantys judesiai bei kiti judesių sutrikimai – judesių sulėtėjimas, raumenų sąstingis, drebulys ir        nenustygimas.Padidėjęs seilėtekis, liežuvio, veido, burnos, žandikaulio, priekinės kaklo dalies         trūkčiojimai ar nenormalūs judesiai arba akių nuokrypis. Atsiradus tokiems poveikiams, gali prireikti          papildomo gydymo.   Jeigu pajutote ar įtariate bet kurį žemiau išvardytą šalutinį poveikį, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją: Labai dažnas šalutinis poveikis: - stiprus sujaudinimas ar negalėjimas užmigti; - galvos skausmas.


  Dažnas šalutinis poveikis: - drebulys, sukaustyta laikysena, sulėtėję judesiai ir sąstingis, sutrikusi eisena; - nenustygimas, prislėgta nuotaika, mieguistumas; - galvos svaigimas, ypač stojantis; - psichozės požymiai: nenormalios mintys ar nesamų vaizdų regėjimas, nesamų garsų girdėjimas; - sutrikęs matymas, įskaitant neryškų matymą, ir greiti akių judesiai;


  Nedažnas šalutinis poveikis: - kepenų sutrikimas, įskaitant odos ir akių pageltimą, išmatų pašviesėjimą ir šlapimo patamsėjimą; -     suglumimas; - baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų) skaičiaus sumažėjimas, galintis sukelti dažnas infekcijas; - suglumimas; - traukuliai (konvulsijos); - pasunkėjęs kvėpavimas ar švokštimas; - hormonų pokyčiai, dėl kurių gali pasireikšti: -  kūno svorio pokyčiai; -  lytinės funkcijos sutrikimai, įskaitant erekcijos sutrikimą; -  kai kuriems vyrams krūtų padidėjimas ar skausminga ir užsitęsusi erekcija; -  kai kuriems žmonėms pranyksta lytinis potraukis;       -  kai kurioms moterims nereguliarios, skausmingos, gausios ar išnykę mėnesinės; -  kai kurioms moterims netikėtas pieno tekėjimas iš krūtų, krūtų skausmingumas.


  Retas šalutinis poveikis: - negalėjimas išsižioti.


  Dažnis nežinomas: - lengviau nei įprasta atsirandantis kraujavimas ir kraujosruvos – taip gali nutikti dėl sumažėjusio           trombocitų kiekio kraujyje; -   skysčių susilaikymas, paveikiantis smegenis, sukeliantis silpnumą, nuovargį ar suglumimą.


  Kitoks šalutinis poveikis


  Dažnas šalutinis poveikis: -   bėrimas; -   sulėtėję judesiai; -   burnos džiūvimas; -   pykinimas, vėmimas; -   vidurių užkietėjimas; -   pasunkėjęs šlapinimasis.


  Nedažnas šalutinis poveikis: -   padidėjęs odos jautrumas saulės spinduliams; -   padidėjęs prakaitavimas; -   karščiavimas; -   kulkšnių patinimas.


  Dažnis nežinomas: -   odos pleiskanojimas ir lupimasis; -   odos uždegimas (paraudusi, liečiant karšta ir skausminga oda); -   žema kūno temperatūra.


  Tyrimų rodmenys: -   nenormalūs kepenų tyrimų rodmenys; -   sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje (hipoglikemija); -   nenormali elektrokardiograma (EKG).


  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI HALOPERIDOL – RICHTER


  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.


  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA


  HALOPERIDOL – RICHTER sudėtis


  -           Veiklioji medžiaga yra haloperidolis. Vienoje tabletėje jo yra 1,5 mg. - Pagalbinės medžiagos yra bevandenis koloidinis silicio dioksidas, želatina, magnio stearatas, talkas, kukurūzų krakmolas, bulvių krakmolas, laktozės monohidratas.


  HALOPERIDOL – RICHTER išvaizda ir kiekis pakuotėje


  Tabletės yra bekvapės, baltos arba beveik baltos, plokščios, apvalios, vienoje jų pusėje yra laužimo linijos žymė. Tabletės skersmuo – apie 9 mm. Al/PVC lizdinė plokštelė, kurioje yra 25 tabletės. Kartono dėžutėje yra dvi lizdinės plokštelės.


  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas


  Gedeon Richter Plc. Gyomroi ut 19-21 1103 Budapest Vengrija


  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą. Gedeon Richter Plc. atstovybė Maironio 23-3 Vilnius Tel. +370 5 268 53 92


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-07-31


  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

  Visoms indikacijoms dozė turi būti nustatoma individualiai ir gydymo pradžioje nustatoma bei didinama gydytojui atidžiai prižiūrint. Nustatant pradinę dozę, reikia atsižvelgti į paciento amžių, simptomų sunkumą ir organizmo reakciją į ankščiau vartotus neuroleptinius vaistus.
  Senyviems ir nusilpusiems pacientams, taip pat tiems, kuriems ankščiau vartoti neuroleptikai sukėlė šalutinį poveikį, gali pakakti mažesnės HALOPERIDOL - RICHTER dozės. Gydymo pradžioje reikia vartoti pusę įprastinės dozės, vėliau ją palaipsniui didinti, kol bus pasiektas optimalus poveikis. HALOPERIDOL - RICHTER reikia vartoti mažiausia veiksminga doze.
  Ūminėms psichozinėms būsenoms - šizofrenijai ir kitoms psichozėms, manijai gydyti, taip pat trumpalaikiam papildomam gydymui, kai esti psichomotorinis sujaudinimas, nerimastingumas, agresyvus ar pavojingai impulsyvus elgesys:
  2,25-18 mg paros dozę rekomenduojama dalyti į tris dalis (3 kartus po ½ - 4 tabletes). Atsparios šizofrenijos atveju gali prireikti skirti iki 30 mg per parą.

  Lėtinė psichozė. Dozė individuali. Paprastai 2,25 -9 mg paros dozę rekomenduojama dalyti į tris dalis (3 kartus po ½ - 2 tabletės). Atsižvelgiant į paciento reakciją, dozę galima didinti iki 18 mg per parą (3 kartus po 4 tabletės).

  Psichozės alkoholinės abstinencijos gydymui skiriama geriamoji 1,5 -3 mg dozė (2 kartus po ½ -1tabletę), kuri dalijama į 2 dalis. Šią dozę, atsižvelgiant į terapinį efektą ir esant normaliai kepenų funkcijai, galima didinti iki 4,5-9 mg (3 kartus po 1-2 tabletes) per parą; dozė dalijama į tris dalis.
  Hiperkinezijos (judesių sutrikimai)
  Skiriamos gerti mažos dozės, kurios palaipsniui didinamos iki 1,5 mg (2 kartus po ½ tabletės) dozės.

  Senyvi pacientai. Pradinė dozė nustatoma atsargiai. Senyviems (ar nusilpusiems) pacientams pakanka 1,5 mg paros dozės (2 kartus po ½ tabletės). Paprastai gydymą reikia pradėti doze, dvigubai mažesne už vidutinę suaugusiųjų dozę, bet kepenų nepakankamumo atveju dozę reikia skirti mažesnę.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės