preloader

Prašome palaukti

HALOPERIDOL-RICHTER, 5mg/ml, 1 ml, injekcinis tirpalas, N5

HALOPERIDOL-RICHTER, 5mg/ml, 1 ml, injekcinis tirpalas, N5

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Haloperidolis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 5mg/ml
Prekės kodas: 011643

Vaistu gydomos tokios būklės, kurioms būdingi mastymo, jausmų ar elgesio sutrikimai.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vaistu gydomos tokios būklės, kurioms būdingi mastymo, jausmų ar elgesio sutrikimai.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.


  Apie ką rašoma šiame lapelyje?   1. Kas yra HALOPERIDOL – RICHTER ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant HALOPERIDOL – RICHTER 3. Kaip vartoti HALOPERIDOL – RICHTER 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti HALOPERIDOL – RICHTER 6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra HALOPERIDOL - RICHTER  ir kam jis vartojamas


  Haloperidolis yra vienas pagrindinių antipsichozinių vaistų, priskiriamų butirofenonų grupei. Jis pasižymi psichozės simptomus lengvinančiu, stipriu vėmimą slopinančiu ir psichomotorinį sujaudinimą mažinančiu poveikiu. Vaistas taip pat gali būti skiriamas judesių sutrikimo.


  Haloperidoliu gydomos tokios būklės, kurioms būdingi mastymo, jausmų ar elgesio sutrikimai: sumišimas; - haliucinacijos (tariamas nesamų dalykų girdėjimas, matymas ar jutimas); - kliedesiai (liguistos, tikrovės neatitinkančios mintys); - neįprastas įtarumas (paranoja); - liguistai pakili nuotaika (manija); - pernelyg stiprus susijaudinimas, neramumas, liguistas entuziazmas, padidėjęs aktyvumas;


  Hiperkinezijos (judesių sutrikimai): - Huntingtono chorėja (paveldima nervų sistemos liga, pasireiškianti judesių, pažinimo ir emociniais sutrikimais); - Gilles de la Tourette sindromas (lėtinė liga, pasireiškianti judesių ir balsiniais tikais bei elgesio ir emociniais sutrikimais); - stiprus tikas (staigūs, pasikartojantys, nevalingi, neritmiški stereotipiški judesiai); - žagsulys, jei kitos priemonės nepadeda. - Haloperidolis yra pasirinkimo vaistas, kai standartiniai vaistai nuo vėmimo ir pykinimo nepakankamai veiksmingi.


  2. Kas žinotina prieš vartojant HALOPERIDOL - RICHTER 


  HALOPERIDOL - RICHTER  vartoti negalima: - jeigu yra alergija haloperidoliui arba arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje) ; - esant komai; - jei yra stiprus centrinės nervų sistemos slopinimas, sukeltas alkoholio ar kitų vaistų; - sergant Parkinsono liga; - esant galvos smegenų pusrutulių pamato mazgų (bazinių ganglijų) pažeidimas (judesių sutrikimas); - sergant feochromocitoma (gerybinis antinksčių navikas); - vaikams.


  Jei bet kuri iš išvardytų būklių tinka Jums, nevartokite šio vaisto. Jei abejojate, prieš vartodami HALOPERIDOL – RICHTER, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.


  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti HALOPERIDOL – RICHTER. Jei Jums yra bet kuri žemiau paminėta būklė, prieš pradėdami vartoti HALOPERIDOL – RICHTER pasakykite apie tai gydytojui, kadangi gydymo metu gali tekti Jus atidžiau stebėti ir keisti dozę. - Širdies liga (arba Jūsų kraujo giminaitis staiga mirė nuo širdies ligos). - Kraujo išsiliejimas į smegenis. - Sumažėjęs kalio, kalcio ar magnio kiekis kraujyje. - Ilgalaikis badavimas. - Kepenų ar inkstų ligos. - Epilepsija ar kitokia būklė, galinti sukelti traukulius (pvz., alkoholinė abstinencija). - Depresija. - Skydliaukės sutrikimai.


  Jūsų gydytojas gali skirti atlikti EKG (ištirti širdies elektrinį aktyvumą) prieš pradedant gydymą HALOPERIDOL – RICHTER ar retkarčiais gydymo metu, taip pat nustatyti kalio, magnio ir kalcio kiekį Jūsų kraujyje. Jeigu Jums arba Jūsų kraujo giminaičiams buvo susidaręs kraujo krešulys, kadangi vaistai, tokie kaip šis, yra susiję su krešulių formavimusi.


  Kiti vaistai ir  HALOPERIDOL – RICHTER Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. HALOPERIDOL – RICHTER gali keisti šių vaistų poveikį: - Raminamųjų (trankviliantų), migdomųjų ir narkotinių analgetikų ir triciklių antidepresantų bei alkoholio - Kai kurių vaistų nuo psichozės - Kai kurių kraujospūdį veikiančių vaistų (guanetidino, metildopos) - Kai kurių širdies ritmą veikiančių vaistų - Kai kurių vaistų Parkinsono ligai gydyti (pvz., levodopos) - Kraujo krešumą veikiančių vaistų - Kai kurių vaistų, skirtų alerginių reakcijų  gydymui (pvz., adrenalino) - Kai kurių vaistų nuo kosulio ir peršalimo - Vaistų epilepsijai gydyti.


  Vartodami HALOPERIDOL – RICHTER, išvardytų vaistų galima vartoti tik gydytojui leidus. 


  Be to, HALOPERIDOL – RICHTER poveikiui gali turėti žemiau išvardyti vaistai: - Kai kurie vaistai nuo depresijos (pvz., fluoksetinas) - Kai kurie nerimą mažinantys vaistai (pvz., buspironas) - Kai kurie širdį veikiantys vaistai (pvz., kvinidinas) - Kai kurie vaistai epilepsijai gydyti (pvz., fenobarbitalis ir karbamazepinas) - Kai kurie vaistai sunkioms bakterijų sukeltoms ligoms gydyti (pvz., rifampicinas)


  Pradedant ar baigiant vartoti bet kurį aukščiau paminėtą vaistą, gali tekti keisti HALOPERIDOL – RICHTER dozę. Atidi stebėsena gali buti rekomenduota jei kartu su HALOPERIDOL – RICHTER vartojami ličio preparatai. Jei kartu vartojant HALOPERIDOL – RICHTER ir ličio preparatų atsiranda nepaaiškinamas karščiavimas ir nevalingi judesiai, nedelsiant reikia nutraukti abiejų preparatų vartojimą ir kreiptis į gydytoją. Jei kartu vartojant HALOPERIDOL – RICHTER ir ličio preparatų atsiranda suglumimas, dezorientacija, galvos skausmas, pusiausvyros sutrikimas ir mieguistumas ( panašus į encefalopatiją sindromas), nedesdami nutraukite gydymą ir kreipkitės į gydytoją.


  HALOPERIDOL – RICHTER vartojimas su maistu ir gėrimais Alkoholis Vartodami HALOPERIDOL – RICHTER venkite alkoholio, nes šis derinys gali sukelti mieguistumą ir nebūsite toks budrus, kaip įprastai.


  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju. Naujagimiams kurių motinos, per paskutinįjį nėštumo trimestrą (paskutiniuosius tris nėštumo mėnesius) vartojo HALOPERIDOL – RICHTER, gali pasireikšti tokių simptomų: virpėjimas, raumenų standumas ir (arba) silpnumas, mieguistumas, sujaudinimas, kvėpavimo sutrikimas ir apsunkintas maitinimas. Jei Jūsų naujagimiui atsiranda bet kuris iš šių simptomų, kreipkitės į gydytoją.


  Jei žindote kūdikį, pasitarkite su gydytoju.


  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol Jūsų gydytojas nenustatys, kaip vaistas Jus veikia, nes HALOPERIDOL – RICHTER gali paveikti Jūsų budrumą.


  3. Kaip vartoti HALOPERIDOL - RICHTER 


  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jei manote, kad HALOPERIDOL - RICHTER  veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  Kaip antipsichozinis vaistas. Esant ūminiam šizofrenijos epizodui, baltajai karštligei, ūminiai paranoidinei psichozei, manijai, Korsakovo sindromui: 2-10 mg dozė leidžiama į raumenis, šią dozę reikia pakartotinai suleisti kas 4-8 val. (jei reikia, kas valandą) tol, kol bus pasiektas pakankamas terapinis poveikis. Didžiausia paros dozė – 18 mg. Sunkiais atvejais gali prireikti iki 18 mg pradinės dozės. Psichomotorinis sujaudinimas. Esant manijai, demencijai, alkoholinei abstinencijai, oligofrenijai, asmenybės ar elgesio sutrikimui, chorėjai, tikui, mikčiojimui: 2-10 mg dozė leidžiama į raumenis. Kaip galima greičiau reikia skirti geriamojo haloperidolio. Kaip antiemetinis vaistas. Esant pykinimui ir vėmimui: 0,5-2 mg dozė leidžiama į raumenis. Senyviems ir nusilpusiems pacientams. Gydyti reikia pradėti dvigubai mažesne nei suaugusiųjų pradine doze, kuri keičiama atsižvelgiant į gydymo rezultatus. Svarbu: vaisto poveikis gali pasireikšti praėjus šiek tiek laiko nuo vartojimo pradžios, bet svarbu jo vartoti taip ilgai, kaip skyrė gydytojas.


  Ką daryti pavartojus per didelę HALOPERIDOL - RICHTER  dozę? Svarbiausi perdozavimo simptomai yra sunkios judesių sutrikimo reakcijos, kurios gali reikštis raumenų stingumu ir bendru ar vietiniu drebuliu, kraujospūdžio sumažėjimas ir mieguistumas. Gali padidėti arterinis kraujospūdis.


  Nustojus vartoti HALOPERIDOL – RICHTER Vaisto vartojimą reikia baigti palaipsniui, ypač jei vartojate didelę dozę, nebent gydytojas skyrė kitaip. Staiga nutraukus vartojimą gali atsirasti pykinimas, vėmimas ar nemiga. Visada atidžiai laikykitės gydytojo nurodymų.


  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. Galimas šalutinis poveikis


  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. žmonėms. Išvardytas šalutinis poveikis gali pasireikšti tam tikru dažniu, kuris apibūdinamas taip: Labai dažnas: gali pasireikšti  daugiau nei 1 iš 10 vartojusiųjų.  Dažnas: gali pasireikšti mažiau kaip 1 10 vartojusiųjų. Nedažnas: gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 vartojusiųjų. Retas: gali pasireikšti  mažiau kaip 1 iš 1000 vartojusiųjų. Labai retas: gali pasireikšti mažiau  kaip 1 iš 10 000 vartojusiųjų. Dažnis nežinomas: negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.


  Bet kurie HALOPERIDOL – RICHTER sukelti šalutiniai poveikiai yra tokie pat, kokiu paprastai sukelia haloperidolis.


  Naujai paskyrus haloperidolio mažomis dozėmis (1–2 mg per parą), šalutinis poveikis pasireiškia retai, būna nestiprus ir laikinas. Ilgą laiką vartojant dideles dozes, šalutinis poveikis esti dažnesnis. Dažniausiai atsiranda šalutinis poveikis nervų sistemai.


  Jeigu pajutote ar įtariate bet kurį žemiau išvardytą šalutinį poveikį, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją. Jums gali prireikti skubaus gydymo.


  Kraujo krešuliai venose, ypač esantys kojose (pasireiškia kojų patinimu, skausmu ir paraudimu) kraujagyslėmis gali nukeliauti į plaučius, sukeldami skausmą krūtinėje ir pasunkėjusį kvėpavimą.


  Staigus veido ar gerklų patinimas. Dilgėlinė (kitaip vadinama urtikarija), stiprus odos sudirginimas, paraudimas ar atsiradę pūslės. Tai gali būti sunkios alerginės reakcijos požymiai. Taip nutinka labai retai.


  Sunki būklė, vadinama „piktybiniu neurolepsiniu sindromu“, kurio požymiai yra: - greitas širdies plakimas, kraujospūdžio pokyčiai ir prakaitavimas bei karščiavimas. - padažnėjęs kvėpavimas, raumenų sąstingis, prigesusi sąmonė ir koma. - padidėjęs tam tikro baltymo (fermento, vadinamo kreatino fosfokinaze) kiekis kraujyje. Tai gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1 000 vartojusiųjų.


  Jūsų širdis gali plakti nenormaliai (aritmija). Dėl aritmijos gali sustoti širdis (širdies sustojimas). Buvo pastebėta šiek tiek padidėjęs demencija sergančių senyvų pacientų, vartojusių antipsichotikus,  mirčių skaičius, lyginant su jų nevartojusiais. Tikslus tokio poveikio dažnis nežinomas. Trūkčiojantys judesiai bei kiti judesių sutrikimai – judesių sulėtėjimas, raumenų sąstingis, drebulys ir nenustygimas. Padidėjęs seilėtekis, liežuvio, veido, burnos, žandikaulio, priekinės kaklo dalies trūkčiojimai ar nenormalūs judesiai arba akių nuokrypis. Atsiradus tokiems poveikiams, gali prireikti papildomo gydymo.   Jeigu pajutote ar įtariate bet kurį žemiau išvardytą šalutinį poveikį, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją:


  Labai dažnas šalutinis poveikis: stiprus sujaudinimas ar negalėjimas užmigti; galvos skausmas;


  Dažnas šalutinis poveikis: - drebulys, sukaustyta laikysena, sulėtėję judesiai ir sąstingis, sutrikusi eisena; - nenustygimas, prislėgta nuotaika, mieguistumas; galvos svaigimas, ypač stojantis; psichozės požymiai: nenormalios mintys ar nesamų vaizdų regėjimas, nesamų garsų girdėjimas, sutrikęs matymas, įskaitant neryškų matymą, ir greiti akių judesiai;


  Nedažnas šalutinis poveikis: kepenų sutrikimas, įskaitant odos ir akių pageltimą, išmatų pašviesėjimą ir šlapimo patamsėjimą;suglumimas; - baltųjų kraujo ląstelių (leukocitų) skaičiaus sumažėjimas, galintis sukelti dažnas infekcijas;traukuliai (konvulsijos); pasunkėjęs kvėpavimas ar švokštimas; - hormonų pokyčiai, dėl kurių gali pasireikšti: - kūno svorio pokyčiai; - lytinės funkcijos sutrikimai, įskaitant erekcijos sutrikimą; - kai kuriems vyrams krūtų padidėjimas ar skausminga ir užsitęsusi erekcija; - kai kuriems žmonėms pranyksta lytinis potraukis; - kai kurioms moterims nereguliarios, skausmingos, gausios ar išnykę mėnesinės; kai kurioms moterims netikėtas pieno tekėjimas iš krūtų, krūtų skausmingumas.


  Retas šalutinis poveikis:  negalėjimas išsižioti.


  Dažnis nežinomas: lengviau nei įprasta atsirandantis kraujavimas ir kraujosruvos - taip gali nutikti dėl sumažėjusio    trombocitų kiekio kraujyje; - skysčių susilaikymas, paveikiantis smegenis, sukeliantis silpnumą, nuovargį ar suglumimą.


  Kitoks šalutinis poveikis


  Dažnas šalutinis poveikis: - bėrimas; - sulėtėję judesiai; - burnos džiūvimas; - pykinimas, vėmimas; - vidurių užkietėjimas; - pasunkėjęs šlapinimasis.


  Nedažnas šalutinis poveikis: - padidėjęs odos jautrumas saulės spinduliams; - padidėjęs prakaitavimas; - karščiavimas; - kulkšnių patinimas


  Dažnis nežinomas: - odos pleiskanojimas ir lupimasis; - odos uždegimas (paraudusi, liečiant karšta ir skausminga oda); - žema kūno temperatūra.


  Tyrimų rodmenys: - nenormalūs kepenų tyrimų rodmenys; - sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje (hipoglikemija); - nenormali elektrokardiograma (EKG).


  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


  5. Kaip laikyti HALOPERIDOL - RICHTER 


  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Ampules laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.  Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir ampulės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.


  Vaistų negalima  išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  HALOPERIDOL - RICHTER  sudėtis


  - Veiklioji medžiaga yra haloperidolis. 1 ml tirpalo yra 5 mg haloperidolio. - Pagalbinės medžiagos yra pieno rūgštis, injekcinis vanduo.


  HALOPERIDOL - RICHTER  išvaizda ir kiekis pakuotėje Injekcinis tirpalas yra skaidrus, bespalvis ar šiek tiek gelsvas. Kartono dėžutėje yra 5 ampulės po 1 ml tirpalo.


  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas


  Gedeon Richter Plc. Gyomroi ut 19-21 H-1103 Budapest Vengrija


  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą. Gedeon Richter Plc. atstovybė Maironio 23-3 Vilnius Tel. +370 5 268 53 92


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-05-26


   Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.


   

  Kaip antipsichozinis vaistas. Esant ūminiam šizofrenijos epizodui, baltajai karštligei, ūminiai paranoidinei psichozei, manijai, Korsakovo sindromui: 2-10 mg dozė švirkščiama į veną arba raumenis, šią dozę reikia pakartotinai suleisti kas 4-8 val. (jei reikia, kas valandą) tol, kol bus pasiektas pakankamas terapinis poveikis. Didžiausia paros dozė - 18 mg. Sunkiais atvejais gali prireikti iki 18 mg pradinės dozės.
  Psichomotorinis sujaudinimas. Esant manijai, demencijai, alkoholinei abstinencijai, oligofrenijai, asmenybės ar elgesio sutrikimui, chorėjai, tikui, mikčiojimui: 2-10 mg dozė švirkščiama į veną arba raumenis. Kaip galima greičiau reikia skirti geriamojo haloperidolio.
  Kaip antiemetinis vaistas. Esant pykinimui ir vėmimui: 0,5-2 mg dozė švirkščiama į veną arba raumenis.
  Senyviems ir nusilpusiems pacientams. Gydyti reikia pradėti dvigubai mažesne nei suaugusiųjų pradine doze, kuri keičiama atsižvelgiant į gydymo rezultatus.
  Svarbu: vaisto poveikis gali pasireikšti praėjus šiet tiek laiko nuo vartojimo pradžios, bet svarbu jo vartoti taip ilgai, kaip skyrė gydytojas.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės