preloader

Prašome palaukti

HYDROCORTISON-RICHTER, 25mg+5mg/ml, buteliukas 5 ml, injekcinė suspensija, N1

HYDROCORTISON-RICHTER, 25mg+5mg/ml, buteliukas 5 ml, injekcinė suspensija, N1

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Hidrokortizonas+Lidokainas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 25mg/5mg/ml
Prekės kodas: 011809
Vartojamas sąnarių bei minkštųjų audinių uždegimo pvz., reumatoidinio artrito ir osteoartrito, apimančio keletą sąnarių, vietiniam simptominiam gydymui. Be to,...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas sąnarių bei minkštųjų audinių uždegimo pvz., reumatoidinio artrito ir osteoartrito, apimančio keletą sąnarių, vietiniam simptominiam gydymui. Be to, vaisto vartojama prieš ankilozės pažeistų sąnarių operaciją.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys 1. Kas yra HYDROCORTISON-RICHTER ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant HYDROCORTISON-RICHTER 3. Kaip vartoti HYDROCORTISON-RICHTER 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti HYDROCORTISON-RICHTER 6. Kita informacija


  1. KAS YRA HYDROCORTISON-RICHTER IR KAM JIS VARTOJAMAS


  HYDROCORTISON-RICHTER vartojamas sąnarių bei minkštųjų audinių uždegimo pvz., reumatoidinio artrito ir osteoartrito, apimančio keletą sąnarių, vietiniam simptominiam gydymui. Be to, vaisto vartojama prieš  ankilozės pažeistų sąnarių operaciją. Jis vartojamas kaip vietiškai veikianti  priemonė papildanti sisteminį gydymą kortikosteroidais. Viena injekcinės suspensijos veikioji medžiaga yra hidrokortizonas, priklausantis vaistų, vadinamų gliukokortikoidais, grupei. Svarbiausia jo savybė - uždegimą slopinantis poveikis. Kita  injekcinės suspensijos veikioji medžiaga yra lidokainas-trumpai veikiantis vietinis anestetikas.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT HYDROCORTISON-RICHTER


  HYDROCORTISON-RICHTER vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliosioms arba bet kuriai pagalbinei HYDROCORTISON-RICHTER medžiagai; - jeigu sergate infekcine liga, nebent tuomet,  kai ji tinkamai gydoma; - jeigu sąnąrys, kurį numatoma gydyti vaistu, yra apimtas infekcinio uždegimo; - jeigu reikia gydyti Achilo sausgyslę; - jeigu mažiau nei 3 mėnesius esate nėščia; - jeigu yra sustiprėjusi antinksčių žievės veikla (Kušingo sindromas). - jeigu turite sustiprėjusį polinkį susidaryti trombams.


  Specialių atsargumo priemonių reikia: Švirkščiant kortikosteroidų tiesiogiai į sąnarį, padidėja sąnario uždegimo pavojus, ypač kai injekcijos metu į sąnarį patenka mikroorganizmų. Todėl ypatingai svarbu steroidų į sąnarį suleisti aseptinėmis sąlygomis.


  Gydomų kortikosteroidais pacientų negalima skiepyti, kadangi didėja nervų sistemos  komplikacijų, taip pat  antikūnų gamybos slopinimo pavojus.


  Jei Jūs sergate tuberkulioze, kuri nepasireiškia jokiais simptomais, hidrokortizono galite vartoti tik kartu su vaistais nuo tuberkuliozės. Jei sergate virusų ar bakterijų sukeltomis ligomis, hidrokortizono galite vartoti tik kartu su tinkamu gydymu antibiotikais.


  Gliukokortikoidai lėtina vaikų ir paaauglių augimą. Todėl vaikams ir paaugliams privalu vartoti mažiausią veiksmingą dozę ir kaip galima trumpiau. Gydymą būtina nutraukti palaipsniui mažinant dozę. Gydymo metu rekomenduojama reguliariai matuoti kraujospūdį ir tirti šlapimą bei išmatas.


  HYDROCORTISON-RICHTER injekcinės suspensijos vartoti reikia atsargiai, jeigu: • sergama didelio kraujospūdžio liga, nes hidrokortizonas gali skatinti natrio ir vandens susilaikymą organizme ir  dėlto gali didėti kraujospūdis; • sergama osteoporoze, nes kortikosteroidai skatina kalcio šalinimą iš organizmo (pavojus didėja pomenopauzės laikotarpiu); • sergama cukralige; • sergama lėtine psichoze; • sergama kai kuriomis  akių ligomis (pvz., glaukoma, pūsleline); • sergama infekcinėmis ligomis (pvz., vėjaraupiais); • yra skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa; • anksčiau sirgote tuberkulioze; • anksčiau vartojant kortikosteroidų, atsirado raumenų pažeidimų.


  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Reikia atsargiai vartoti hidrokortizono kartu su barbitūratais (vaistais nuo epilepsijos, miegą sukeliančiais vaistais), geriamaisias gliukozės kiekį mažinančiais preparatais, kraujo krešumą mažinančiais vaistais, salicilatais (nesteroidiniais vaistais nuo skausmo ir uždegimo), antibiotikais (amfotericinu, rifampicinu), šlapimą varančiais vaistais, digoksinu, geriamaisiais kontraceptikais, mifepristonu, kraujospūdį mažinančiais vaistais. Sąveika galima ir tuomet, kai minėtų vaistų vartota anksčiau, ir tada, kai jų vartoti numatoma artimiausiu laiku.


  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jei esate nėščia ar žindote kūdikį, prieš vartodama preparato, pasitarkite su gydytoju, nes šio vaisto draudžiama vartoti pirmąjį nėštumo trimestrą. Vėliau nėštumo laikotarpiu gydytojas nuspręs, ar jums galima vartoti hidrokortizono injekcijų. Gali būti nedidelė vaisiaus gomurio nesuaugimo ir vaisiaus augimo sulėtėjimo rizika). Hidrokortizono ir lidokaino patenka į motinos pieną -  tai gali paveikti naujagimio antinksčių funkciją ir sutrikdyti augimą. Motinoms, vartojančioms kortikosteroidus farmakologinėmis dozėmis, patariama nežindyti.


  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Hidrokortizonas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Lidokainas, be tiesioginio anestezinio poveikio, gali nestipriai veikti protinę veiklą ir koordinaciją, todėl, nors ir nesant akivaizdaus toksinio poveikio CNS, laikinai gali sutrikti judėjimo funkcija bei budrumas.


  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines HYDROCORTISON-RICHTER injekcinės suspensijos medžiagas


  Injekcinėje suspensijoje esantis parahidroksibenzoatas gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos, ir išimtinais atvejais bronchų spazmą.


  3. KAIP VARTOTI HYDROCORTISON-RICHTER


  HYDROCORTISON-RICHTER visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Dozė priklauso nuo ligos, paprastai vartojama 5-50 mg suaugusiesiems ir 5-30 mg – vaikams. Tą pačią dieną vaistu galima gydyti ne daugiau kaip tris sąnarius; injekcijas galima kartoti kas tris savaites, į tą patį sąnarį preparato galima  suleisti daugiausia tris kartus per metus. Draudžiama vaisto švirkšti į sausgysles; tendinito atveju reikia jo suleisti į sausgyslės makštį. Achilo sausgyslės šiuo vaistu gydyti negalima, kadangi ji neturi makšties. Prieš vartojimą buteliuką reikia gerai papurtyti. Jei manote, kad HYDROCORTISON-RICHTER veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  Pavartojus per didelę HYDROCORTISON-RICHTER dozę Priklausomai nuo rezorbuoto (patekusio į organizmą) kortikosteroido ir lidokaino kiekio, gali pasireikšti ir vietinis, ir sisteminis poveikis. Jei pavartojote didesnę dozę nei skirta, pasitarkite su gydytoju ar kreipkitės į artimiausią gydymo įstaigą. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS


  HYDROCORTISON-RICHTER, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.


  Alerginių reakcijų gali sukelti bet kuris vaistas, taip pat ir HYDROCORTISON-RICHTER injekcinė suspensija. Jei pajutote alergijos simptomus (paraudo oda, atsirado niežulys, pabrinkimas ir kt.), nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Kai kada, ypač jei vietiškai buvo gydyta didelėmis dozėmis ar ilgai, ir hidrokortizono, ir lidokaino  gali rezorbuotis tiek, kad pasireikštų sisteminis poveikis. Gydant vietiškai, toks poveikis pasitaiko retai, tačiau gali būti sunkus.


  Ilgai vartojant kortikosteroidų, gali pasireikšti toks sisteminis šalutinis poveikis:


  Infekcijos ir infestacijos Oportunistinių mikroorganizmų sukeltos infekcinės ligos, plaučių tuberkuliozės atsinaujinimas, folikulitas (folikulo uždegimas).


  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Leukocitozė (baltųjų kraujo kūnelių kiekio kraujyje padidėjimas).


  Imuninės sistemos sutrikimai Padidėjęs jautrumas.


  Endokrininiai sutrikimai Gydant didelėmis dozėmis ar ilgai, gali pasireikšti pogumburio – posmegeninės liaukos – antinksčių slopinimas, Kušingo sindromą primenentys pokyčiai, sutrikusi angliavandenių tolerancija, dėl kurios tenka didinti vaistų nuo cukrinio diabeto dozę.


  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai. Sustiprėjęs baltymų (amino rūgščių) skilimas. Organizme gali susilaikyti natris ir vanduo, atsirasti hipokaleminė alkalozė (kalio kiekio kraujyje sumažėjimas ir kraujo pašarmėjimas), padidėti apetitas.


  Psichikos sutrikimai Nemiga, psichikos sutrikimai.


  Nervų sistemos sutrikimai Gali padidėti intrakranijinis (vidinis kaukolės) spaudimas su regos nervo disko edema (pabrinkimu), atsirasti traukulių, svaigulys, galvos skausmas, deginimo pojūtis, hiperestezija padidėjęs jautrumas).


  Akių sutrikimai Ragenos išopėjimas, glaukoma, išverstakumas. Vaikams gali padidėti kataraktos pavojus.


  Širdies sutrikimai Širdies veiklos nepakankamumas. Jei į bendrąją kraujotaką rezorbuojamas pakankamas vietiškai vartojamo lidokaino kiekis, gali sutrikti širdies laidumas ir išsiplėsti periferinės kraujagyslės.


  Kraujagyslių sutrikimai Hipertenzija (didelis kraujospūdis), embolija (kraujagyslės užsikimšimas embolu).


  Virškinimo trakto sutrikimai Gali atsirasti pepsinė opa (retkarčiais ji gali prakiurti ir kraujuoti), kraujavimas iš skrandžio, pankreatitas (kasos uždegimas), ezofagitas (stemplės uždegimas), pykinimas.


  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Hirsutizmas (nenormalus kūno ir veido plaukuotumas), odos sudirginimas, odos atrofija, į spuogus panašus bėrimas, dermatitas (odos uždegimas), niežėjimas, odos sausumas, hipopigmentacija (blyški oda), strijos (ruoželiai), teleangiektazės (kapiliarų išsiplėtimas).


  Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai Osteoporozė ir vaikų augimo sulėtėjimas. Gali atsirasti steroidų sukelta miopatija (raumenų pažeidimas), asepsinė osteonekrozė, mialgija (raumenų skausmas), artralgija (sąnarių skausmas).


  Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai Menstruacijų ciklo sutrikimas ir amenorėja (mėnesinių nebuvimas).


  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Pablogėjęs žaizdų gijimas, bendras negalavimas, karščiavimas, skausmas, tinimas


  Tyrimai Kūno svorio padidėjimas, neigiamas azoto balansas; sumažėjusi kalio koncentracija kraujyje; padidėjęs akispūdis.


  Senyviems pacientams šalutinis poveikis pasireiškia dažniau.


  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI HYDROCORTISON-RICHTER


  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.


  Laikyti žemesnėje kaip 25 C temperatūroje. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Ant buteliuko ir dėžutės po “Tinka iki” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, HYDROCORTISON-RICHTER vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.


  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA


  HYDROCORTISON-RICHTER sudėtis


  - Veikliosios medžiagos: 1 ml suspensijos yra 25 mg hidrokortizono acetato ir 5 mg lidokaino hidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos yra propilo parahidroksibenzoatas, metilo parahidroksibenzoatas, natrio chloridas, natrio fosfatas, natrio-divandenilio fosfatas, polisorbatas 80, povidonas, N,N-dimetilacetamidas, injekcinis vanduo.


  HYDROCORTISON-RICHTER išvaizda ir kiekis pakuotėje HYDROCORTISON-RICHTER yra balta ar beveik balta, būdingo kvapo injekcinė suspensija.  Injekcinė suspensija tiekiama 5 ml talpos bespalvio stiklo (I tipo) buteliuke su krašteliu, užkimštame brombutilo gumos kamščiu, uždengtu nuplėšiamu dangteliu. Vienoje kartono dėžutėje yra vienas buteliukas.


  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas


  Gedeon Richter Plc. Gyomroi ut 19-21, 1103 Budapest, Vengrija


  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.


  Gedeon Richter Plc. atstovybė Maironio 23-3, Vilnius Tel. +370 5 268 53 92


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-09-29


  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/


   

  Dozė priklauso nuo ligos, paprastai vartojama 5-50 mg suaugusiesiems ir 5-30 mg - vaikams.

  Hidrokortizonas+Lidokainas; 25mg+5mg/ml

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti