preloader

Prašome palaukti

Kliane, plėvele dengtos tabletės, N28

Kliane, plėvele dengtos tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Estradiolis+Noretisteronas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 2mg+1mg
Prekės kodas: 402966803016
Preparatas vartojamas moterų, kurioms nepašalinta gimda ir kurių paskutinės mėnesinės buvo ne mažiau kaip prieš metus, klimakteriniams negalavimams gydyti.
...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Preparatas vartojamas moterų, kurioms nepašalinta gimda ir kurių paskutinės mėnesinės buvo ne mažiau kaip prieš metus, klimakteriniams negalavimams gydyti.

  Kai kurioms moterims vėlesniuoju gyvenimo laikotarpiu labiau negu kitoms pasireiškia osteoporozė. Tai priklauso nuo persirgtų ligų ir gyvenimo būdo. Jeigu reikės, Jums gali būti paskirtas Kliane osteoporozės profilaktikai. Išsamiau Jums paaiškins gydytojas.


  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Kliane ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Kliane
  3. Kaip vartoti Kliane
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Kliane
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA KLIANE IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Kliane veikimas
  Kliane sudėtyje yra abiejų hormonų, kurių netenkama gyvenimo permainų laikotarpiu - estradiolio ir progestageno. Vaistas pakeičia juos abu. Nors gyvenimo permainos yra natūralus procesas, jis dažnai sukelia nemalonių pojūčių, susijusių su laipsnišku kiaušidžių hormonų gamybos mažėjimu. Be to, sumažėjus hormonų, kai kurioms moterims gali retėti kaulai (pasireikšti osteoporozė po menopauzės).

  Kliane sudėtyje esantis estradiolis apsaugo arba slopina simptomus: karščio pylimą, prakaitavimą, miego sutrikimą, nervingumą, dirglumą, galvos svaigimą ir skausmą, šlapimo nelaikymą, makšties sausumą ir peršėjimą.

  Nuosekliai vartojamas progestogenas (noretisterono acetatas) trukdo storėti gimdos gleivinei ir mažina (o daugeliui moterų vėliau ir nutraukia) į mėnesines panašų kraujavimą.

  Kam vartojamas Kliane
  Kliane yra pakeičiamosios hormonų terapijos (PHT) preparatas, vartojamas moterų, kurioms nepašalinta gimda ir kurių paskutinės mėnesinės buvo ne mažiau kaip prieš metus, klimakteriniams negalavimams gydyti.

  Kai kurioms moterims vėlesniuoju gyvenimo laikotarpiu labiau negu kitoms pasireiškia osteoporozė. Tai priklauso nuo persirgtų ligų ir gyvenimo būdo. Jeigu reikės, Jums gali būti paskirtas Kliane osteoporozės profilaktikai. Išsamiau Jums paaiškins gydytojas.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KLIANE

  Kliane vartoti draudžiama, jeigu jums yra arba anksčiau buvo kuri nors iš toliau išvardytų būklių. Pasakykite apie jas gydytojui. Jis jums suteiks daugiau informacijos.

  Kliane vartoti negalima:
  < jeigu esate nėščia ar žindote kūdikį,
  < jeigu yra nenormaliai išvešėjusi gimdos gleivinė (gimdos gleivinės hiperplazija),
  < jeigu yra neaiškus kraujavimas iš makšties,
  < jeigu įtariamas ar yra krūties vėžys,
  < kitoks nustatytas ar įtariamas lytiniams hormonams jautrus piktybinis navikas,
  < jeigu yra ar buvo gerybinis ar piktybinis kepenų navikas,
  < jeigu sergate sunkia kepenų liga,
  < jeigu neseniai buvo širdies ligos priepuolis arba insultas,
  < jeigu yra ar buvo kojų kraujagyslių (giliųjų venų) trombozė ar plaučių embolija (kraujo krešulys),
  < jeigu yra didelė venų ar arterijų trombozės (kraujo krešulio) rizika,
  < jeigu yra labai padidėjęs trigliceridų (tam tikrų kraujo lipidų) kiekis kraujyje,
  < jeigu sergate paveldima liga, kuri vadinama porfirija;
  < jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) estradioliui, noretisteronui arba bet kuriai Kliane medžiagai (žr. „Kliane sudėtis").

  Jei kuri nors šių būklių vartojant Kliane atsiranda pirmą kartą, iškart nutraukite gydymą ir kreipkitės į gydytoją.

  Ką reikia žinoti prieš vartojant Kliane
  Gydytojas ištirs jūsų lytinius organus, krūtis, pamatuos kraujospūdį ir atliks kitus reikiamus tyrimus. Jeigu sergate kepenų liga, gydytojas nurodys reguliariai tirti jūsų kepenų veiklą.

  Kliane nėra geriamasis kontraceptikas. Jeigu Jūs dar galite pastoti, Kliane nuo to neapsaugos.

  Kokių atsargumo priemonių reikia laikytis?

  Prieš pradedant vartoti Kliane
  Gydytojas aptars su jumis Kliane vartojimo naudą ir pavojus.

  Ji (jis) tikrins, pvz., ar jums yra didesnė trombozės rizika dėl rizikos veiksnių derinio arba galbūt dėl vieno labai stipraus rizikos veiksnio. Esant veiksnių deriniui, rizika gali būti didesnė nei paprasčiausiai sudedant dvi atskiras rizikas. Jei rizika yra pernelyg didelė, gydytojas neskirs PHT gydymo.

  Dviejų didelės apimties klinikinių pakeičiamosios hormonų terapijos (PHT) vaistų - konjuguotųjų kumelės estrogenų (KKE) ir medroksiprogesterono acetato (MPA) - tyrimų duomenimis, pirmaisiais vartojimo metais gali šiek tiek padidėti širdies priepuolio (miokardo infarkto) pavojus. Tokio pavojaus nepastebėta didelio klinikinio vien KKE tyrimo metu. Dviejų didelės apimties klinikinių šių hormonų tyrimų duomenimis, 30 - 40 % padidėja insulto pavojus.

  Nors tokių duomenų apie Kliane nėra, jo negalima vartoti širdies ligų ir (arba) insulto profilaktikai.

  Jeigu pacientė serga posmegeninės liaukos priekinės skilties adenoma, būtina atidi medicininė priežiūra (įskaitant periodinį prolaktino koncentracijos matavimą).

  Jeigu yra kuri nors iš toliau išvardytų būklių ir vartojama pakeičiamoji hormonų terapija, pacientės sveikatą reikia atidžiai stebėti. Gydytojas apie tai paaiškins išsamiau.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  - jeigu yra padidėjęs venų trombozės (kraujo krešulio susidarymo) pavojus; šis pavojus didėja su amžiumi, ir gali būti dar didesnis, jeigu:
  - jums ar kam nors iš artimiausių jūsų giminių yra buvusi kojų arba plaučių kraujagyslių trombozė;
  - turite antsvorio;
  - yra išsiplėtusių venų mazgų;
  - jeigu jus planuojama guldyti į ligoninę arba operuoti, o jūs jau vartojate Kliane, iš anksto pasakykite apie tai gydytojui, nes dėl operacijos, didelio sužeidimo ar imobilizacijos laikinai gali padidėti giliųjų venų trombozės pavojus;
  - jeigu yra gimdos fibroidų;
  - jeigu yra arba anksčiau buvo endometriozė (gimdos gleivinės audinys tose kūno vietose, kuriose jo neturi būti);
  - jeigu Jūs sergate kepenų arba tulžies pūslės liga;
  - jeigu nėštumo metu arba anksčiau vartojant lytinius steroidus buvo gelta;
  - jeigu Jūs sergate diabetu;
  - jeigu padidėjusi trigliceridų (tam tikrų kraujo riebalų) koncentracija;
  - jeigu padidėjęs kraujospūdis;
  - jeigu yra arba anksčiau buvo rudmė (pakitusios spalvos odos dėmės); jeigu taip, venkite ilgai būti saulėje arba kaitintis ultravioletiniais spinduliais;
  - jeigu Jūs sergate epilepsija;
  - jeigu krūtyse yra mazgų arba krūtys skausmingos (gerybinė krūtų liga);
  - jeigu Jūs sergate astma;
  - jeigu Jūs sergate migrena;
  - jeigu Jūs sergate paveldima liga porfirija;
  - jeigu Jūs sergate paveldimu kurtumu (otoskleroze);
  - jeigu Jūs sergate sistemine raudonąja vilklige (lėtine uždegimine liga);
  - jeigu Jūs sergate ar esate sirgusi mažąja chorėja (neįprastų judesių liga).

  PHT ir vėžys

  - Gimdos gleivinės vėžys

  Ilgą laiką vartojant vien estrogenus didėja gimdos gleivinės (endometriumo) vėžio pavojus. Kliane sudėtyje esantis progestagenas mažina šį pavojų.

  - Krūties vėžys

  Kai kurių tyrimų duomenimis, po kelerių metų pakeičiamosios hormonų terapijos (PHT) šiek tiek dažniau diagnozuojamas krūties vėžys. Ilgėjant gydymo trukmei, šis pavojus didėja. Pavojus gali būti mažesnis ar galbūt neutralus vartojant vien estrogenų preparatus. Nutraukus PHT, padidėjęs pavojus per keletą metų išnyksta.

  Krūties vėžys maždaug taip pat dažniau diagnozuojamas ir kai kuriais kitais atvejais, pavyzdžiui, vėluojant natūraliai menopauzei, vartojant alkoholį, taip pat nutukusioms moterims.

  PHT gali pakeisti mamografinį vaizdą (didina mamografinio vaizdo tankį). Kartais tai sunkina mamografinę krūties vėžio diagnostiką. Dėl to gydytojas gali pasirinkti kitus krūtų vėžio patikros būdus.

  - Kiaušidžių vėžys

  Vienu tyrimu nustatyta, kad moterys, daugiau kaip 10 metų gydytos estrogenais, šiek tiek dažniau serga kiaušidžių vėžiu, tačiau 15 kitų tyrimų analizės duomenys tokio pavojaus nerodė. Taigi, šio pakeičiamojo gydymo įtaka kiaušidžių vėžio atsiradimui kol kas neaiški.

  - Kepenų navikai

  Vartojant hormonus, kurių yra Kliane sudėtyje, arba po jų vartojimo retai atsiranda nepiktybinių, o dar rečiau - piktybinių kepenų navikų. Pavieniais atvejais iš šių navikų prasideda pavojingas gyvybei kraujavimas į pilvo ertmę. Nors mažai tikėtina, kad tai jums atsitiks, nedelsdama praneškite gydytojui apie bet kokį neįprastą ir greitai nepraeinantį jutimą viršutinėje pilvo dalyje.

  Būklės, dėl kurių būtina nedelsiant nutraukti Kliane vartojimą
  Iškart nutraukite gydymą ir kreipkitės į gydytoją, jeigu atsiranda bet kuris iš šių reiškinių:

  - pirmasis migrenos priepuolis (dažniausiai tvinkčiojantis galvos skausmas ir pykinimas, prieš kuriuos būna regos sutrikimas);
  - paūmėja anksčiau buvusi migrena, neįprastai dažnas arba neįprastai stiprus galvos skausmas;
  - staiga sutrinka rega arba klausa;
  - prasideda venų uždegimas (flebitas).

  Jeigu vartojant Kliane atsiranda kraujo krešulys arba įtariate jį atsiradus, nedelsdama liaukitės vartoti vaistą ir kreipkitės į gydytoją. Įspėjamieji požymiai, į kuriuos reikia kreipti dėmesį:
  - kraujo atkosėjimas;
  - neįprastas rankų arba kojų skausmas ar jų patinimas;
  - staiga atsiradęs dusulys;
  - alpimas.

  Taip pat iš karto liaukitės vartoti Kliane, jeigu pastojote arba atsirado gelta.

  Jeigu po ilgesnio amenorėjos laikotarpio vėl prasideda kraujavimas, pasakykite apie tai gydytojui, nes dėl to gali prireikti jus ištirti.

  Papildoma informacija ypatingoms pacienčių grupėms

  Vaikai ir paaugliai
  Kliane neskiriamas vaikams ir paaugliams.

  Senyvo amžiaus pacientės
  Duomenų, rodančių, kad senyvoms pacientėms reikia keisti dozę, nėra. Jei jums 65 metai ar daugiau, pasakykite gydytojui (žr. „Kokių atsargumo priemonių reikia laikytis?")

  Pacientės, kurių kepenų funkcija sutrikusi
  Kliane nebuvo specialiai tirtas pacientėms, kurių kepenų funkcija sutrikusi. Kliane negalima vartoti moterims, sergančioms sunkiomis kepenų ligomis (žr. „Kliane vartoti negalima").

  Pacientės, kurių inkstų funkcija sutrikusi
  Kliane nebuvo specialiai tirtas pacientėms, kurioms yra inkstų funkcijos sutrikimas. Turimi duomenys nerodo, kad šiai pacienčių grupei reikia keisti dozę.

  Nėštumas laikotarpis
  PHT neskiriama nėštumo laikotarpiu. Jei vartodama Kliane moteris pastoja, PHT reikia nutraukti nedelsiant.
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Žindymo laikotarpis
  Šiek tiek lytinių hormonų gali patekti į moters pieną. PHT neskiriama žindymo laikotarpiu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

  Kitų vaistų vartojimas
  Nevartokite geriamųjų kontraceptikų. Jeigu Jums reikalingas patarimas kaip išvengti nėštumo, pasitarkite su gydytoju.

  Kai kurie vaistai gali slopinti PHT poveikį, dėl to gali atsirasti nereguliarus kraujavimas. Tai vaistai nuo epilepsijos (pvz., hidantoinai, barbitūratai, primidonas, karbamazepinas), tuberkuliozės (pvz., rifampicinas) ir antibiotikai nuo kai kurių kitų infekcinių ligų (pvz., penicilinai ir tetraciklinai).
  Gydytojui, kuris jums skiria PHT, visada pasakykite, kokius vaistus jau vartojate. Taip pat pasakykite kitam gydytojui arba stomatologui, išrašančiam jums kitų vaistų (arba vaistus išduodančiam vaistininkui), kad vartojate Kliane.

  Jei sergate diabetu, gydytojui galbūt teks pakeisti vaisto nuo diabeto dozę.

  Gausus alkoholio vartojimas turi įtakos pakeičiamajai hormonų terapijai. Gydytojas duos daugiau patarimų.

  PHT gali iškreipti kai kurių laboratorinių tyrimų rezultatus. Neužmirškite pasakyti gydytojui arba laboratorijos darbuotojams, kad vartojate pakeičiamąją hormonų terapiją.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Kliane medžiagas

  Kliane sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI KLIANE

  Kiekviena lizdinė plokštelė skirta 28 gydymo dienoms. Vartokite po vieną tabletę per parą.

  - Jeigu PHT jums paskirta pirmą kartą, Kliane tabletes galite pradėti vartoti bet kada.

  - Jeigu pradedate vartoti vietoje nuosekliosios sudėtinės PHT, Kliane pradėkite vartoti po numatomo kraujavimo pabaigos.

  Nesvarbu, kuriuo paros laiku vartosite tabletes, tačiau pasirinkusi kurį nors laiką turite jo laikyti kasdien. Tabletę nurykite nekramtytą, užgerdama trupučiu skysčio, neatsižvelgdama į valgymo laiką.

  Baigusi vieną pakuotę, kitą dieną pradėkite naują. Nedarykite vaisto vartojimo pertraukos - tabletes reikia vartoti nenutrūkstamai. Gydymo trukmę jums nurodys gydytojas.

  Laikykitės šių nurodymų, kitaip Kliane poveikis bus nepakankamas.

  Pavartojus per didelę Kliane dozę
  Apie žalingą perdozavimo poveikį pranešimų nėra. Perdozavimas gali sukelti pykinimą, vėmimą, nereguliarų kraujavimą. Specialiai gydyti nereikia, bet jeigu jums neramu, kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Kliane
  Jeigu vėluojate mažiau kaip 12 valandų, išgerkite tabletę kuo greičiau, o kitą tabletę vartokite įprastu laiku. Jeigu vėluojate nuo 12 iki 24 valandų, užmirštąją tabletę palikite lizdinėje plokštelėje. Toliau kasdien įprastu laiku vartokite likusias tabletes.

  Jeigu nevartosite tablečių keletą dienų, gali prasidėti nereguliarus kraujavimas.

  Kliane skiriamas moterims, kurioms nepašalinta gimda, jau yra bent vieneri metai po menopauzės, kurioms bent metai nebūna natūralaus kraujavimo (mėnesinių).

  Kliane pagamintas taip, kad pakeičiamosios hormonų terapijos laikotarpiu nebūtų ciklinio kraujavimo, tačiau pirmaisiais gydymo mėnesiais gali šiek tiek pakraujuoti. Tai gali įvykti bet kuriuo laiku, tačiau kraujavimas neturėtų būti gausus. Paprastai per pirmuosius 3 mėnesius kraujavimai turėtų retėti ir galiausiai baigtis.

  Jei gausus kraujavimas nesiliauja arba jeigu kraujavimas ar tepios išskyros darosi jums nepakenčiamos, paklauskite gydytojo, ar nutraukti gydymą, ar vietoje jo pradėti nuoseklųjį gydymą.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Kliane, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
  - Sunkus šalutinis poveikis
  Sunkus šalutinis poveikis, susijęs su pakeičiamosios hormonų terapijos vartojimu, ir susiję simptomai, yra aprašyti poskyryje „Kokių atsargumo priemonių reikia laikytis?".
  Prašome atidžiai perskaitykite šį poskyrį ir kreiptis į gydytoją nedelsiant, jei tai įvyksta.
  Toliau pateikiami simptomai, kurie pasireiškė vartojant įvairių geriamųjų pakeičiamosios hormonų terapijos vaistų. Juos galėjo sukelti ne tik šie vaistai, bet ir pats klimaksas.

  - Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti nuo 1 iki 10 moterų iš 100):
  svorio mažėjimas ar didėjimas,
  galvos skausmas,
  pilvo skausmas, pykinimas,
  išbėrimas, niežėjimas,
  kraujavimas iš gimdos ar makšties, įskaitant tepimą (nereguliarus kraujavimas dažniausiai praeina toliau gydant).

  - Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti nuo 1 iki 10 moterų iš 1000):
  alergija (padidėjusio jautrumo reakcija),
  prislėgta nuotaika,
  svaigulys,
  regos sutrikimai,
  palpitacija (nereguliarus, greitas ar stiprus širdies plakimas),
  virškinimo sutrikimas,
  mazginė eritema (raudoni skausmingi mazgai), urtikarija (dilgėlinė),
  krūtų skausmas, krūtų jautrumas,
  tinimas.

  - Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti nuo 1 iki 10 moterų iš 10000):
  nerimas, sumažėjęs ar padidėjęs lytinis potraukis,
  migrena,
  kontaktinių lešių netoleravimas,
  pilvo pūtimas, vėmimas,
  hirsutizmas (padidėjęs plaukuotumas), spuogai,
  raumenų mėšlungis,
  dismenorėja (skausmingos mėnesinės), išskyros iš makšties, į priešmenstruacinį panašus sindromas, krūtų pabrinkimas,
  nuovargis.

  Moterims, sergančioms paveldima angioneurozine edema (kai būna kai kurių kūno dalių, pvz., plaštakų, pėdų, veido, kvėpavimo takų, tinimo epizodų, kuriuos sukelia geno, kontroliuojančio kraujo baltymą, vadinamą C1 inhibitoriumi, defektas), Kliane sudėtyje esantis hormonas estradiolis gali sukelti arba pasunkinti šios ligos simptomus (žr. „Kokių atsargumo priemonių reikia laikytis").

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI KLIANE

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
  Ant dėžutės po „Tinka iki" ir lizdinės plokštelės po „EXP" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Kliane vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.


  6. KITA INFORMACIJA

  Kliane sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra estradiolio hemihidratas ir noretisterono acetatas. Vienoje tabletėje yra 1 mg noretisterono acetato ir 2 mg estradiolio hemihidrato.
  - Pagalbinės medžiagos yra: tabletės branduolyje - laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, povidonas 25 000, talkas, magnio stearatas; plėvelėje - talkas, hipromeliozė, makrogolis 6 000, titano dioksidas E171, raudonasis geležies oksidas E172.

  Kliane išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Kliane tiekiamas lizdinėse plokštelėse, kuriose yra 28 plėvele dengtos tabletės. Dėžutėje yra viena plokštelė.

  Kliane yra rožinės, abipusiai išgaubtos, plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje įspaustos "CL" raidės.


  Rinkodaros teisės turėtojas

  Bayer Pharma AG, D-13342 Berlin, Vokietija

  Gamintojas

  Bayer Pharma AG
  D-13342 Berlin
  Vokietija

  ir

  Bayer Weimar GmbH & Co. KG
  Dobereinerstrasse 20
  99427 Weimar
  Vokietija


  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.


  UAB „Bayer"
  Žirmūnų 68A
  LT-09124 Vilnius
  Tel. + 370 5 2336868  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-06-15

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Kiekviena lizdinė plokštelė skirta 28 gydymo dienoms. Vartokite po vieną tabletę per parą.

  - Jeigu PHT jums paskirta pirmą kartą, Kliane tabletes galite pradėti vartoti bet kada.

  - Jeigu pradedate vartoti vietoje nuosekliosios sudėtinės PHT, Kliane pradėkite vartoti po numatomo kraujavimo pabaigos.

  Nesvarbu, kuriuo paros laiku vartosite tabletes, tačiau pasirinkusi kurį nors laiką turite jo laikyti kasdien. Tabletę nurykite nekramtytą, užgerdama trupučiu skysčio, neatsižvelgdama į valgymo laiką.

  Baigusi vieną pakuotę, kitą dieną pradėkite naują. Nedarykite vaisto vartojimo pertraukos - tabletes reikia vartoti nenutrūkstamai. Gydymo trukmę jums nurodys gydytojas.

  Laikykitės šių nurodymų, kitaip Kliane poveikis bus nepakankamas.

  Pavartojus per didelę Kliane dozę
  Apie žalingą perdozavimo poveikį pranešimų nėra. Perdozavimas gali sukelti pykinimą, vėmimą, nereguliarų kraujavimą. Specialiai gydyti nereikia, bet jeigu jums neramu, kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Kliane
  Jeigu vėluojate mažiau kaip 12 valandų, išgerkite tabletę kuo greičiau, o kitą tabletę vartokite įprastu laiku. Jeigu vėluojate nuo 12 iki 24 valandų, užmirštąją tabletę palikite lizdinėje plokštelėje. Toliau kasdien įprastu laiku vartokite likusias tabletes.

  Jeigu nevartosite tablečių keletą dienų, gali prasidėti nereguliarus kraujavimas.

  Kliane skiriamas moterims, kurioms nepašalinta gimda, jau yra bent vieneri metai po menopauzės, kurioms bent metai nebūna natūralaus kraujavimo (mėnesinių).

  Kliane pagamintas taip, kad pakeičiamosios hormonų terapijos laikotarpiu nebūtų ciklinio kraujavimo, tačiau pirmaisiais gydymo mėnesiais gali šiek tiek pakraujuoti. Tai gali įvykti bet kuriuo laiku, tačiau kraujavimas neturėtų būti gausus. Paprastai per pirmuosius 3 mėnesius kraujavimai turėtų retėti ir galiausiai baigtis.

  Jei gausus kraujavimas nesiliauja arba jeigu kraujavimas ar tepios išskyros darosi jums nepakenčiamos, paklauskite gydytojo, ar nutraukti gydymą, ar vietoje jo pradėti nuoseklųjį gydymą.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės