preloader

Prašome palaukti

Kliogest, plėvele dengtos tabletės, N28

Kliogest, plėvele dengtos tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Estradiolis+Noretisteronas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 2mg+1mg
Prekės kodas: 030189
Susilpninti nemalonius simptomus, tokius kaip karščio pylimas, naktinis prakaitavimas ir makšties sausumas, kurie atsiranda tada, kai sumažėja estrogenų lygis...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Susilpninti nemalonius simptomus, tokius kaip karščio pylimas, naktinis prakaitavimas ir makšties sausumas, kurie atsiranda tada, kai sumažėja estrogenų lygis ir pasibaigia mėnesinės (menopauzė).
  Osteoporozės (kaulų retėjimo) profilaktikai moterims po menopauzės, jeigu Joms yra padidėjusi kaulų lūžių rizika ir jos negali vartoti kitų vaistų šiai ligai gydyti.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys:
  1. Kas yra Kliogest ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Kliogest
  3. Kaip vartoti Kliogest
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Kliogest
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA KLIOGEST IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Kliogest priklauso nepertraukiamos sudėtinės Pakaitinės Hormonų Terapijos (PHT) vaistų grupei, kurie vartojami kiekvieną dieną be pertraukos. Kliogest tinka moterims po menopauzės, praėjus ne mažiau kaip 6 mėnesiams nuo paskutinių fiziologinių mėnesinių.

  Tablečių sudėtyje yra 2 moteriški lytiniai hormonai: 2 mg estradiolio (estrogenas yra identiškas estradioliui, kurį gamina moterų kiaušidės) ir 1 mg noretisterono acetato (progestageno, kuris veikia panašiai, kaip organizmo nuosavas hormonas progesteronas).

  Kliogest skiriamas

  - Susilpninti nemalonius simptomus, tokius kaip karščio pylimas, naktinis prakaitavimas ir makšties sausumas, kurie atsiranda tada, kai sumažėja estrogenų lygis ir pasibaigia mėnesinės (menopauzė).
  - Osteoporozės (kaulų retėjimo) profilaktikai moterims po menopauzės, jeigu Joms yra padidėjusi kaulų lūžių rizika ir jos negali vartoti kitų vaistų šiai ligai gydyti.

  Kliogest skiriamas moterims, kurioms nepašalinta gimda ir praėjo daugiau kaip vieneri metai po to, kai baigėsi mėnesinės.

  Duomenų apie vyresnių nei 65 metų moterų gydymą yra nedaug.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT KLIOGEST

  Medicininis ištyrimas ir stebėjimas

  Prieš Jums pradedant vartoti Kliogest, gydytojas informuos Jus apie gydymo šiuo vaistu riziką ir naudą (taip pat žr. 4 skyrių Kitas šalutinis sudėtinės PHT šalutinis poveikis). Prieš paskirdamas gydymą, gydytojas įvertins ir paskui reguliariai tikrins, ar gydymas Kliogest Jums tinka. Remdamasis duomenimis apie bendrą Jūsų sveikatos būklę, gydytojas informuos Jus, kaip dažnai turėsite tikrintis savo sveikatą. Jeigu Jūsų artima giminaitė (pvz., mama, sesuo, senelė iš motinos ar tėvo pusės), sirgo sunkia liga, pvz., susidarė kraujo krešulys ar sirgo krūties vėžiu, Jums gali padidėti rizika susirgti šiomis ligomis. Todėl visuomet pasakykite gydytojui apie artimas giminaites, sergančias sunkiomis ligomis. Jeigu krūtyse pastebėjote kokius nors pakitimus, pasakykite gydytojui.

  Jeigu pradėjote vartoti Kliogest, Jūs turite reguliariai (bent kartą per metus) lankytis pas gydytoją, kad jis atliktų medicininį patikrinimą. Šių patikrinimų metu gydytojas gali su Jumis aptarti Kliogest sukeliamą naudą ir riziką.

  Be reguliariai atliekamos gydytojo apžiūros, Jūs pati turėtumėte:
  - reguliariai tikrintis, ar nėra krūtyse pakitimų - odos nelygumų arba įdubimų, ar nepakitę speneliai, ar nesimato, ar nesijaučia gumbų;
  - reguliariai ateiti pas gydytoją, kad peršviestų krūtis (atliktų mamografiją) bei paimtų ištirti gimdos kaklelio tepinėlį.

  Kliogest vartoti negalima

  Jeigu Jums yra bent viena iš žemiau išvardintų būklių, pasakykite gydančiam gydytojui. Nepradėkite vartoti Kliogest, jeigu:
  - Jūs sergate, sirgote arba Jums įtariamas krūties vėžys.
  - Jūs sergate, sirgote gimdos gleivinės (endometriumo) vėžiu, arba yra įtariamas nuo estrogenų priklausomas auglys;
  - Jums yra gydytojo nediagnozuotas nenormalus kraujavimas iš makšties;
  - Jūs sergate liga, vadinama endometriumo hiperplazija (gimdos gleivinės išvešėjimas) ir dėl jos nesigydėte;
  - Jums yra ar anksčiau buvo susidarę kraujo krešuliai venose (venų tromboembolija), kojų (giliųjų venų trombozė) arba plaučių kraujagyslėse (plaučių embolija);
  - Jeigu Jums nustatytas kraujo krešėjimo sutrikimas (trombofilinis sutrikimas, pvz., C baltymo, S baltymo ar antitrombino trūkumas).
  - Jums yra arba neseniai buvo širdies priepuolis arba sergate krūtinės angina;
  - Sergate arba praeityje sirgote kepenų ligomis ir kepenų veiklos rodikliai išliko pakitę.
  - Sergate porfirija (medžiagų apykaitos liga, kurios metu sutrinka kraujo pigmentų gamyba).
  - Yra alergija (padidėjęs jautrumas) estradioliui arba noretisterono acetatui arba bet kuriai pagalbinei Kliogest medžiagai (pagalbinės medžiagos išvardytos 6 skyriuje Kita informacija).

  Specialios atsargumo priemonės vartojant Kliogest

  Pasakykite savo gydytojui, jei Jums yra arba praeityje buvo viena iš toliau nurodytų būklių. Jis arba ji, galbūt, norės Jus dažniau matyti, kad galėtų atlikti medicininį patikrinimą. Vartojant Kliogest retais atvejais kai kurios ligos gali atsinaujinti arba pasunkėti:
  - Jeigu sergate arba anksčiau sirgote gimdos gleivinės liga, įskaitant fibroidinius darinius (cistas), endometriozę (būklė, kuriai būdingas gimdos gleivinės išvešėjimas už gimdos ribų) arba anksčiau esate sirgusi liga, vadinama endometriumo hiperplazija (gimdos gleivinės išvešėjimas);
  - Jeigu praeityje Jums buvo ligos dėl kraujo krešulių (trombozė) arba yra padidėjusi kraujo krešulių susidarymo rizika (žr. Kraujo krešuliai venose) (šie rizikos faktoriai ir kraujo krešulio simptomai išvardinti 4 skyriuje Kitas šalutinis sudėtinės PHT poveikis).
  - Jeigu Jūsų artimos giminaitės sirgo krūties vėžiu arba kitu nuo estrogenų priklausomu (pvz. endometriumo) vėžiu.
  - Jeigu Jums padidėjęs kraujospūdis.
  - Jeigu sergate kepenų ligomis, pvz., kepenų adenoma (gerybinis auglys).
  - Jeigu jūs sergate inkstų ar širdies ligomis.
  - Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jums susidarė tulžies akmenys.
  - Jeigu Jūs sergate epilepsija arba astma.
  - Jeigu Jums pasireiškia migrena arba stiprūs galvos skausmai.
  - Jeigu sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV - autoimuninė liga).
  - Jeigu Jūsų kraujyje yra padidėjęs riebalų kiekis (hipertrigliceridemija).
  - Jeigu sergate otoskleroze (klausos silpnėjimas).

  Jeigu Jums reikia atlikti kraujo tyrimą, pasakykite gydytojui, kad vartojate Kliogest, kadangi estrogenai gali įtakoti kraujo tyrimų rezultatus.

  Jeigu Jums planuojama atlikti operaciją, praneškite savo gydytojui. Jums gali tekti nutraukti šių tablečių vartojimą likus 4 - 6 savaitėms iki operacijos, kad sumažėtų kraujo krešulių rizika. Jūsų gydytojas informuos Jus, kada vėl galėsite tęsti gydymą.

  PHT ir vėžys

  Gimdos gleivinės išvešėjimas (endometriumo hiperplazija) ir gimdos gleivinės vėžys (endometriumo vėžys)

  Ilgą laiką vartojant vien estrogenų PHT, rizika susirgti gimdos gleivinės išvešėjimu (endometriumo hiperplazija) ir gimdos gleivinės vėžiu (endometriumo vėžiu) padidėja moterims, kurioms nepašalinta gimda.
  Su estrogenais vartojant progestagenų, kurių yra Kliogest sudėtyje, ši papildoma rizika sumažėja.

  Palyginkite

  Iš 1000 io moterų, kurioms nepašalinta gimda, nevartojančių PHT, vidutiniškai 5 bus diagnozuotas endometriumo vėžys.
  Iš 1000 io nuo 50 iki 65 metų amžiaus moterų, kurioms nepašalinta gimda, vartojančių vien estrogenų PHT, priklausomai nuo vaisto dozės bei vartojimo trukmės, papildomų diagnozuotų endometriumo vėžio atvejų skaičius gali kisti nuo 5 iki 55.
  Endometriumo vėžio rizika žymiai sumažėja prie estrogenų PHT pridėjus progestageno.

  Krūties vėžys

  Tyrimai rodo, kad sudėtinės estrogenų-progestagenų, ir, manoma, vien estrogenų PHT vartojimas didina krūties vėžio riziką. Rizikos laipsnis susirgti krūties vėžiu tuo didesnis, kuo ilgiau vartojate PHT. Papildoma rizika pastebima po 3 PHT vartojimo metų. Tačiau, nutraukus PHT, rizika vėl tampa normali per kelerius (daugiausia 5) metus.

  Palyginkite

  Iš 1000 io nuo 50 iki 65 metų amžiaus moterų, nevartojančių PHT, per penkerius metus vidutiniškai bus diagnozuota nuo 9 iki 12 krūties vėžio atvejų.
  Iš 1000-io nuo 50 iki 65 metų amžiaus moterų, vartojančių estrogenų-progestagenų PHT, per penkerius metus bus diagnozuoti 6 papildomi krūties vėžio atvejai.
  O iš 1000-io nuo 50 iki 79 metų amžiaus moterų, nevartojančių PHT, per 5 metų laikotarpį vidutiniškai 14-ai bus diagnozuotas krūties vėžys.
  Iš 1000-io nuo 50 iki 79 metų amžiaus moterų, vartojančių estrogenų-progestagenų PHT daugiau nei 5 metus, bus diagnozuoti 4 papildomi krūties vėžio atvejai.

  Kiaušidžių vėžys

  Kiaušidžių vėžiu susergama žymiai rečiau nei krūties vėžiu. Gauta duomenų, kad ilgą laiką (mažiausiai 5 ar 10 metų) taikoma vien estrogenų PHT šiek tiek padidina riziką susirgti kiaušidžių vėžiu. Kai kurie tyrimai rodo, kad moterims, kurioms ilgą laiką taikoma sudėtinė PHT, rizika susirgti kiaušidžių vėžiu išlieka panaši arba šiek tiek mažesnė.
  Iš 2500 moterų, vartojusių PHT ilgiau nei penkerius metus, bus diagnozuotas 1 papildomas kiaušidžių vėžio atvejis.

  PHT poveikis širdžiai ir kraujo apytakai

  Kraujo krešuliai venose (venų tromboembolija)

  PHT vartojimas gali padidinti riziką susidaryti kraujo krešuliams venose nuo 1,3 iki 3 kartų, ypač pirmaisiais vaisto vartojimo metais. Jums gali būti padidinta rizika susidaryti kraujo krešuliui venose, jeigu Jums tinka bent viena ar daugiau iš žemiau išvardintų būklių:
  - Jeigu esate vyresnio amžiaus;
  - Jeigu esate nėščia ar neseniai pagimdėte;
  - Jeigu vartojate estrogenus;
  - Jeigu kuriam nors artimam giminaičiui buvo susidarę kraujo krešulių kojose, plaučiuose ar kituose organuose;
  - Jeigu Jūs turite didelį antsvorį;
  - Jeigu sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV);
  - Jeigu turėjote kraujo krešėjimo problemų, dėl kurių ilgai vartojote kraujo krešėjimą mažinančių vaistų (antikoaguliantų);
  - Jeigu Jūs ilgesnį laikotarpį negalite vaikščioti ar stovėti dėl chirurginės operacijos, traumos ar ligos (ilgalaikė imobilizacija);
  - Sergate vėžiu.

  Palyginkite

  Iš 1000-io 50-mečių moterų, nevartojančių PHT, tikėtina, kad vidutiniškai 4 gali susidaryti kraujo krešulių venose per 5 metus.
  Iš 1000-io 50-mečių moterų, vartojančių estrogenų-progestagenų PHT, per penkerius metus bus diagnozuoti 5 papildomi kraujo krešulių atvejai.

  Vainikinių arterijų liga (VAL)

  Nėra duomenų, įrodančių, jog PHT vartojimas padeda išvengti miokardo infarkto. Moterims, vartojančioms estrogenų-progestagenų PHT, šiek tiek padidėja rizika išsivystyti širdies ligai, lyginant su PHT nevartojančiomis moterimis. Kadangi bendra bazinė VAL rizika labai priklauso nuo amžiaus, sveikoms moterims, kurioms neseniai prasidėjo menopauzė, papildomų VAL atvejų skaičius, pasireiškęs dėl estrogenų-progestagenų vartojimo, yra labai nedidelis. Tačiau, tokių atvejų padaugėja žymiai vyresniame amžiuje.

  Insultas

  Vartojant sudėtinę estrogenų-progestagenų ir vien estrogenų terapiją, išeminio insulto rizika padidėja 1,5 karto. Santykinė rizika nepriklauso nuo amžiaus ar laikotarpio nuo menopauzės. Tačiau, kadangi bazinė insulto rizika labai piklauso nuo amžiaus, moterims, vartojančioms PHT, bendra insulto rizika didės su amžiumi ( žr. 4.8 skyrių).

  Iš 1000-io 50-mečių moterų, kurios nevartoja PHT, vidutiniškai bus diagnozuoti 8 insulto atvejai per 5 metus.
  Iš 1000-io 50-mečių moterų, kurios vartoja PHT, vidutiniškai bus diagnozuoti 3 papildomi insulto atvejai per 5 metus.

  Kitos būklės

  PHT neapsaugo nuo atminties praradimo. Galimo atminties praradimo rizika gali būti šiek tiek didesnė toms moterims, kurios bet kurios rūšies PHT pradėjo vartoti būdamos vyresnės nei 65 metų.

  Kliogest vartoti negalima

  Jeigu Jums pasireiškė bent viena iš žemiau išvardintų būklių, nutraukite Kliogest vartojimą ir nedelsiant susisiekite su savo gydytoju:
  - Jeigu Jums pirmąkart pasireiškė migreninio tipo galvos skausmai.
  - Jeigu Jums pagelto oda ar akys (gelta) ar susirgote kita kepenų liga.
  - Jeigu Jums Kliogest vartojimo metu stipriai pakilo kraujospūdis (aukšto kraujospūdžio požymiai , pvz., galvos skausmas, nuovargis, galvos sukimasis).
  - Jeigu jums pasireiškė kraujo krešulio požymiai (skausmingas kojų patinimas ir paraudimas, staigus skausmas krūtinėje, kvėpavimo sutrikimas).
  - Jeigu pastojote.
  - Jeigu pasireiškė kuri nors iš 2 skyriuje Kliogest vartoti negalima išvardintų būklių.

  Kitų vaistų vartojimas

  Kai kurie vaistai gali sumažinti Kliogest poveikį:
  - Vaistai nuo epilepsijos (pvz., fenobarbitalis, fenitoinas ir karbamazepinas);
  - Vaistai nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas);
  - Vaistai nuo ŽIV infekcijos (nevirapinas, efavirenzas, ritonaviras ir nelfinaviras);
  - Augaliniai preparatai, kurių sudėtyje yra jonažolių (Hypericum perforatum).

  Kiti vaistai, kurie gali padidinti Kliogest poveikį:
  - Vaistai, kurių sudėtyje yra ketakonazolo (fungicido).

  Kartu vartojami ciklosporinai gali padidinti ciklosporinų koncentraciją kraujyje.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote bet kurių kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, augalinius ar natūralius preparatus, pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui.

  Kliogest vartojimas su maistu ir gėrimais

  Tabletes galima vartoti su maistu ir gėrimu arba nevalgius ir negėrus.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Nėštumas: Nevartokite Kliogest, jeigu esate nėščia.
  Jeigu Jūs, vartodama Kliogest, pastojote, nedelsiant nutraukite gydymą ir susisiekite su gydytoju.

  Žindymo laikotarpis: Nevartokite Kliogest jeigu žindote.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Kliogest nedaro jokio žinomo poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Kliogest medžiagas

  Kliogest sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jei Jums buvo pranešta, kad Jūs netoleruojate kai kurių cukrų, susisiekite su gydytoju prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI KLIOGEST

  Kliogest visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Gerkite po vieną tabletę vieną kartą per parą maždaug tuo pačiu metu. Tabletę užsigerkite stikline vandens.

  Gerkite po tabletę kasdien be pertraukos. Kai suvartosite visas 28 tabletes, esančias kalendorinėje pakuotėje, iš karto pradėkite vartoti tabletes iš kitos pakuotės.

  Žiūrėkite „ VARTOTOJO INSTRUKCIJĄ" pakuotės lapelio pabaigoje.

  Gydymą Kliogest galima pradėti bet kurią Jums patogią dieną. Tačiau jei Jūs prieš tai gėrėte PHT vaistą, kurį vartojant pasireiškė mėnesinis kraujavimas, gydymą reikia pradėti iš karto, vos pasibaigus kraujavimui.

  Jūsų gydytojas turėtų stengtis paskirti mažiausią efektyvią vaisto dozę trumpiausiam laikotarpiui, kuri palengvintų Jūsų simptomus. Pasitarkite su savo gydytoju, jei po 3 gydymo mėnesių nepasijutote geriau.

  Pavartojus per didelę Kliogest dozę

  Jeigu suvartojote per daug Kliogest, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Perdozavus Kliogest, gali pasireikšti pykinimas arba vėmimas.

  Pamiršus pavartoti Kliogest

  Jeigu Jūs pamiršote pavartoti Kliogest įprastu metu, suvartokite ją per artimiausias 12 valandų. Jeigu praėjo daugiau negu 12 valandų, kitą dieną vaistą vartokite kaip įprasta. Nevartokite dvigubos dozės praleistajai kompensuoti. Pamiršus suvartoti vieną vaisto dozę gali padidėti kraujavimo arba tepančių išskyrų tikimybė (jeigu jums dar nėra pašalinta gimda).

  Nustojus vartoti Kliogest

  Jeigu Jūs norite nutraukti Kliogest vartojimą, visų pirma pasitarkite su gydytoju. Jis/ji paaiškins Jums gydymo nutraukimo poveikį ir aptars su Jumis kitas galimybes.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Kliogest, kaip ir visi kiti vaistai, gali turėti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Padidintas jautrumas/alergija (nedažnas šalutinis poveikis - gali pasireikšti nuo 1 iki 10 iš 1000 moterų)
  Nors tai yra nedažnas atvejis, tačiau gali pasireikšti padidintas jautrumas/alergija. Padidinto jautrumo/alergijos požymiais gali būti vienas ar keli iš šių simptomų: dilgėlinė, niežėjimas, tinimas, pasunkėjęs kvėpavimas, žemas kraujospūdis (išblyškusi ar šalta oda, greitas širdies plakimas), galvos svaigimas, prakaitavimas, kas gali būti anafilaksinės reakcijos/šoko požymiais. Jeigu pasireiškė bent vienas iš šių požymių, nutraukite Kliogest vartojimą ir nedelsiant kreipkitės dėl medicininės pagalbos.

  Kraujavimas vartojant Kliogest

  Kliogest nesukelia reguliaraus mėnesinio kraujavimo. Pradėjus vartoti tabletes, kai kurioms moterims gali pasireikšti nežymus kraujavimas arba tepančios išskyros iš lytinių organų.

  Jeigu Jums kraujuoja arba atsirado tepančių išskyrų, paprastai dėl to nerimauti neverta, ypač per keletą pirmų mėnesių, kai pradėjote vartoti PHT vaistus.

  Tačiau kaip galima greičiau kreipkitės į Jūsų gydytoją, jeigu:
  - Kraujavimas trunka ilgiau, negu 3 pirmus mėnesius.
  - Jeigu kraujavimas prasideda jau kurį laiką pavartojus PHT.
  - Jeigu nutraukus PHT kraujavimas tęsiasi.

  Reguliarių medicininių patikrinimų metu, Jūsų gydytojas gali Jūsų paklausti apie kraujavimą iš lytinių organų. Galbūt Jums verėtų pastabas apie bet kokį kraujavimą pažymėti užrašų knygelėje su kalendoriumi.

  Toliau nurodytas galimo šalutinio poveikio dažnis apibūdinamas tokia tvarka:
  Labai dažnas (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 vartotojų),
  Dažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 100 vartotojų),
  Nedažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1000 vartotojų),
  Retas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10000 vartotojų),
  Labai retas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10000 vartotojų),
  Dažnis nežinomas (dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

  Labai dažnas šalutinis poveikis

  - Krūtų skausmas arba jautrumas.
  - Kraujavimas iš lytinių organų.

  Dažnas šalutinis poveikis

  - Galvos skausmas
  - Kūno svorio padidėjimas dėl skysčių susikaupimo organizme
  - Makšties uždegimas
  - Migrena arba jau esančios migrenos paūmėjimas
  - Makšties grybelinė infekcija
  - Depresija arba jau esančios depresijos paūmėjimas
  - Pykinimas
  - Pilvo (skrandžio) skausmas, pūtimas arba diskomfortas
  - Krūtų pabrinkimas arba padidėjimas (krūtų edema)
  - Nugaros skausmas
  - Kojų mėšlungis
  - Gimdos fibroma (gerybinis gimdos auglys), jos didėjimas, atsiradimas arba atsinaujinimas
  - Rankų ir kojų pabrinkimas (periferinė edema)
  - Kūno svorio padidėjimas.

  Nedažnas šalutinis poveikis

  - Vidurių pūtimas arba meteorizmas
  - Aknė
  - Plaukų slinkimas (alopecija)
  - Nenormalus (vyriško tipo) plaukuotumas
  - Niežulys arba dilgėlinė (urtikarija)
  - Venų uždegimas (paviršinis tromboflebitas)
  - Neefektyvus vaistas
  - Alerginė reakcija
  - Nervingumas

  Retas šalutinis poveikis

  - Kraujo krešuliai kojų ar plaučių kraujagyslėse (giliųjų venų trombozė, plaučių arterijos tromboembolija).

  Labai retas šalutinis poveikis

  - Gimdos gleivinės vėžys (endometriumo vėžys)
  - Gimdos gleivinės išvešėjimas (endometriumo hiperplazija)
  - Kraujospūdžio padidėjimas ar dar labiau padidėjęs esamas aukštas kraujospūdis
  - Tulžies pūslės ligos, tulžies akmenligė, jos atsinaujinimas ar pasunkėjimas
  - Padidėjęs riebalų išsiskyrimas, odos išbėrimas
  - Ūmi ar pasikartojanti alerginė reakcija (angioneurozinė edema)
  - Nemiga, galvos svaigimas, nerimas
  - Pasikeitęs lytinis potraukis
  - Regos sutrikimai
  - Sumažėjęs kūno svoris
  - Vėmimas
  - Rėmuo
  - Makšties arba išorinių lytinių organų niežulys
  - Širdies infarktas arba insultas.

  Kitas sudėtinės PHT šalutinis poveikis

  - PHT vartojančioms moterims šiek tiek padidėja rizika susirgti šiomis ligomis:
  - Krūties vėžiu (daugiau informacijos žr. 2 skyriuje PHT ir vėžys, Krūties vėžys).
  - Gimdos gleivinės išvešėjimu arba vėžiu (endometriumo hiperplazija arba vėžys) (daugiau informacijos taip pat žr. 2 skyriuje PHT ir vėžys, Gimdos gleivinės išvešėjimas (endometriumo hiperplazija) ir gimdos gleivinės vėžys (endometriumo vėžys)).
  - Kiaušidžių vėžiu (daugiau informacijos žr. 2 skyriuje PHT ir vėžys, Kiaušidžių vėžys).
  - Gali susidaryti kraujo krešuliai kojų arba plaučių venose (venų tromboembolija) (daugiau informacijos žr. 2 skyriuje PHT poveikis širdžiai ir kraujo apytakai, Kraujo krešuliai venose (venų tromboembolija)).
  - Širdies liga (daugiau informacijos žr. 2 skyriuje PHT poveikis širdžiai ir kraujo apytakai, Vainikinių arterijų liga (VAL)).
  - Insultu (daugiau informacijos žr. 2 skyriuje PHT poveikis širdžiai ir kraujo apytakai, Insultas).
  - Odos ir poodinio audinio sutrikimais:
  - Odos patamsėjimas (chloazma).
  Sunkus odos sutrikimas, pažeidžiantis burną ir kitas kūno vietas (daugiaformė eritema).
  - Blauzdų, šlaunų, žymiai rečiau, rankų raudonai rožinis patinimas. Taip pat gali pasireikšti sanarių ir raumenų skausmas bei pakilti temperatūra (mazginė eritema).
  - Rožinės arba raudonai rudos dėmės, matomos per odą (kraujagyslinė purpura).
  - Galimas atminties praradimas, jeigu PHT pradėta vartoti virš 65 metų amžiaus.

  Jeigu bet koks šalutinis poveikis pasunkėjo arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI KLIOGEST

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant etiketės ir dėžutės po „Tinka iki" ir „EXP" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Kliogest vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Negalima šaldyti.
  Laikyti talpyklę išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Kliogest sudėtis

  Veikliosios medžiagos yra 2 mg estradiolio (estradiolio hemihidrato pavidalu) ir 1 mg noretisterono acetato.
  Pagalbinės medžiagos yra: laktozės monohidratas, kukurūzų krakmolas, hidroksipropilceliuliozė, talkas ir magnio stearatas.
  Plėvelėje yra: hipromeliozė, triacetinas ir talkas.

  Kliogest išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Plėvele dengtos tabletės yra baltos spalvos, apvalios, 6 mm diametro tabletės. Tablečių paviršiuje yra įspausta NOVO 281.

  Tiekiamos šių dydžių pakuotės:
  - 1 x 28 plėvele dengtos tabletės
  - 3 x 28 plėvele dengtos tabletės
  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
  Novo Nordisk A/S,
  Novo Alle
  DK-2880 Bagsvaerd, Danija

  Šis vaistinis preparatas EEE Šalyse Narėse registruotas šiais pavadinimais:
  EEE šalyse narėse: Kliogest, išskyrus -
  Vokietija: Kliogest N
  Jungtinė Karalystė: Kliofem

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-09-30

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt.
  Kliogest visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Gerkite po vieną tabletę vieną kartą per parą maždaug tuo pačiu metu. Tabletę užsigerkite stikline vandens.

  Gerkite po tabletę kasdien be pertraukos. Kai suvartosite visas 28 tabletes, esančias kalendorinėje pakuotėje, iš karto pradėkite vartoti tabletes iš kitos pakuotės.

  Žiūrėkite „ VARTOTOJO INSTRUKCIJĄ" pakuotės lapelio pabaigoje.

  Gydymą Kliogest galima pradėti bet kurią Jums patogią dieną. Tačiau jei Jūs prieš tai gėrėte PHT vaistą, kurį vartojant pasireiškė mėnesinis kraujavimas, gydymą reikia pradėti iš karto, vos pasibaigus kraujavimui.

  Jūsų gydytojas turėtų stengtis paskirti mažiausią efektyvią vaisto dozę trumpiausiam laikotarpiui, kuri palengvintų Jūsų simptomus. Pasitarkite su savo gydytoju, jei po 3 gydymo mėnesių nepasijutote geriau.

  Pavartojus per didelę Kliogest dozę

  Jeigu suvartojote per daug Kliogest, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Perdozavus Kliogest, gali pasireikšti pykinimas arba vėmimas.

  Pamiršus pavartoti Kliogest

  Jeigu Jūs pamiršote pavartoti Kliogest įprastu metu, suvartokite ją per artimiausias 12 valandų. Jeigu praėjo daugiau negu 12 valandų, kitą dieną vaistą vartokite kaip įprasta. Nevartokite dvigubos dozės praleistajai kompensuoti. Pamiršus suvartoti vieną vaisto dozę gali padidėti kraujavimo arba tepančių išskyrų tikimybė (jeigu jums dar nėra pašalinta gimda).

  Nustojus vartoti Kliogest

  Jeigu Jūs norite nutraukti Kliogest vartojimą, visų pirma pasitarkite su gydytoju. Jis/ji paaiškins Jums gydymo nutraukimo poveikį ir aptars su Jumis kitas galimybes.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės