preloader

Prašome palaukti

Leflunomide Sandoz, 20mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Leflunomide Sandoz, 20mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Leflunomidas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 20mg
Prekės kodas: 202923
Vartojamas suaugusių pacientų aktyvaus reumatoidinio artrito gydymui.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas suaugusių pacientų aktyvaus reumatoidinio artrito gydymui.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
  - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
  Apie ką rašoma šiame lapelyje?
  1. Kas yra Leflunomide Sandoz ir kam jis vartojimas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Leflunomide Sandoz
  3. Kaip vartoti Leflunomide Sandoz
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Leflunomide Sandoz
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra Leflunomide Sandoz ir kam jis vartojimas

  Leflunomide Sandoz priklauso medikamentų, vadinamų antireumatiniais vaistais, grupei.
  Leflunomide Sandoz yra vartojamas suaugusių pacientų aktyvaus reumatoidinio artrito gydymui.
  Reumatoidinio artrito simptomai yra sąnarių uždegimas, patinimas, judesių pasunkėjimas ir skausmas. Kiti simptomai, kurie paveikia visą organizmą, yra apetito netekimas, karščiavimas, energingumo netekimas ir mažakraujystė (raudonųjų kraujo ląstelių stoka).


  2. Kas žinotina prieš vartojant Leflunomide Sandoz

  Leflunomide Sandoz vartoti negalima

  - jeigu Jums yra ar kada nors buvo alerginė reakcija leflunomidui (ypač sunki odos reakcija, dažnai kartu su karščiavimu, sąnarių skausmu, odos išbėrimu raudonomis dėmėmis arba pūslėmis, pvz., Stevens-Johnson‘o sindromu), žemės riešutams, sojoms arba bet kuria pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  - jeigu Jums yra bet kokių problemų dėl kepenų;
  - jeigu Jums yra vidutinio sunkumo ar sunkių problemų dėl inkstų;
  - jeigu Jūsų kraujyje labai mažas baltymų kiekis (hipoproteinemija);
  - jeigu Jus kamuoja bet kokia problema, kenkianti Jūsų imuninei sistemai (pvz., AIDS [įgyto imunodeficito sindromas]);
  - jeigu Jums yra bet kokių problemų dėl savo kaulų čiulpų arba jeigu Jūsų kraujyje yra mažas raudonųjų ar baltųjų kraujo ląstelių kiekis ar yra sumažėjęs trombocitų kiekis;
  - jeigu sergate sunkia užkečiamąja liga;
  - jeigu esate nėščia, manote, kad galite būti nėščia, arba maitinate krūtimi.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės
  Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoja prieš pradėdami vartoti Leflunomide Sandoz
  - jeigu kada nors sirgote tuberkulioze ar intersticine plaučių liga (plaučių liga);
  - jeigu esate vyras ir norite tapti tėvu. Kadangi paneigti, jog Leflunomide Sandoz patenka į sėklą, negalima, gydymo šiuo vaistiniu preparatu metu metu Jūs turite naudoti patikimą kontracepcijos metodą.
  Jeigu norite tapti tėvu, Jūs turite kreiptis į savo gydytoją, kuris gali patarti nutraukti Leflunomide Sandoz vartojimą ir vartoti tam tikrų vaistų greitam ir pakankamam Leflunomide Sandoz pašalinimui iš Jūsų organizmo Po to Jums reikės atlikti kraujo tyrimą, kad įsitikinti, jog Leflunomide Sandoz yra pakankamai pašalintas iš Jūsų organizmo, ir, prieš bandant tapti tėvu, turėsite palaukti dar bent 3 mėnesius.

  Kartais Leflunomide Sandoz gali sukelti kai kurių problemų, susijusių su Jūsų krauju, kepenimis, plaučiais ar nervais Jūsų rankose ar kojose. Jis taip pat gali sukelti kai kurias sunkias alergines reakcijas ar padidinti sunkios užkrečiamosios ligos galimybę. Daugiau informacijos apie tai prašom perskaityti 4 skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“.
  Prieš pradedant gydymą Leflunomide Sandoz ir jo metu Jūsų gydytojas reguliariais intervalais atlikinės kraujo tyrimą, tam, kad stebėti Jūsų kraujo ląstelių skaičių ir kepenų funkciją. Be to, gydytojas reguliariai matuos Jūsų kraujospūdį, kadangi Leflunomide Sandoz gali jį didinti.

  Vaikams ir paaugliams

  Leflunomide Sandoz nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams.

  Kiti vaistai ir Leflunomide Sandoz

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai.
  Ypač svarbu pasakyti, jeigu Jūs vartojate:
  - kitokių vaistų nuo reumatoidinio artrito, pvz., antimaliarinių preparatų (pvz., chlorokvino ir hidroksichlorokvino), geriamųjų ar injekuojamų į raumenis aukso preparatų, D-penicilamino, azatioprino ar kitokių imuninę sistemą slopinančių vaistų (pvz., metotreksato), nes šių vaistų deriniai su Leflunomide Sandoz yra nepatartini;
  - vaisto, vadinamo kolestiraminu (juo mažinamas padidėjęs cholesterolio kiekis) ar aktyvintosios anglies, nes šie vaistai gali mažinti organizmo absorbuojamą Leflunomide Sandoz kiekį;
  - fenitoino (juo gydoma epilepsija), varfarino ar fenprokumono (jų vartojama kraujui skystinti) ar tolbutamido (juo gydomas 2 tipo cukrinis diabetas), kadangi šie vaistai gali didinti šalutinio poveikio riziką.

  Jeigu jau vartojate nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU) ir (ar) kortikosteroidų, pradėję gydymą Leflunomide Sandoz jų galite vartoti toliau.

  Skiepijimas

  Jei Jums reikia skiepytis, paprašykite savo gydytojo patarimo. Vartojant Leflunomide Sandoz ir tam tikrą laikotarpį po gydymo baigimo skiepijimas tam tikromis vakcinomis turi būti netaikomas.

  Leflunomide Sandoz vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

  Leflunomide Sandoz galima vartoti valgant ar kitu laiku.
  Gydymo Leflunomide Sandoz metu nerekomenduojama gerti alkoholio. Girtuokliavimas gydymo Leflunomide Sandoz metu gali didinti kepenų pakenkimo galimybę.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

  Nevartokite Leflunomide Sandoz, jeigu esate arba manote, kad galite būti nėščia ar planuojate pastoti. Jeigu esate nėščia ar pastojote gydymo Leflunomide Sandoz metu, rizika, kad Jūsų vaikas turės sunkių apsigimimų, padidėja Vaisingo amžiaus moterys turi nevartoti Leflunomide Sandoz, jeigu nenaudoja patikimų kontraceptinių priemonių.

  Jei baigusi gydymą Leflunomide Sandoz planuojate tapti nėščia, pasakykite savo gydytojui, kadangi Jums reikia pasirūpinti, kad prieš bandant pastoti iš Jūsų organizmo būtų išnykę visi Leflunomide Sandoz pėdsakai. Tai gali trukti net 2 metus. Vartojant tam tikrų vaistų, kurie skatina Leflunomide Sandoz šalinimą iš Jūsų organizmo, minėtą laikotarpį galima sutrumpinti iki kelių savaičių.
  laikotarpis gali sutrumpėti iki kelių savaičių.
  Kiekvienu atveju kraujo tyrimu turi būti patvirtinta, kad Leflunomide Sandoz yra pakankamai pašalintas iš Jūsų organizmo, po to, prieš mėginant pastoti, Jūs turite palaukti dar bent mėnesį.

  Daugiau informacijos apie laboratorinį tyrimą prašom kreiptis į savo gydytoją.

  Jei manote, kad Leflunomide Sandoz vartojimo metu ar per du metus po gydymo šiuo vaistu nutraukimo tapote nėščia, būtina nedelsiant kreiptis į savo gydytoją nėštumo nustatymo tyrimui. Jei tyrimas patvirtina, jog jūs esate nėščia, Jūsų gydytojas gali pasiūlyti gydymą tam tikrais vaistais greitam ir pakankamam Leflunomide Sandoz pašalinimui iš Jūsų organizmo, kadangi tai gali sumažinti riziką Jūsų kūdikiui.

  Nevartokite Leflunomide Sandoz, jeigu esate žindyvė, kadangi leflunomidas išsiskiria su pienu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Leflunomide Sandoz Jums gali sukelti galvos sukimąsi, dėl kurio gali sutrikti jūsų gebėjimas sutelkti dėmesį ir tinkamai reaguoti. Jeigu taip atsitinka, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

  Leflunomide Sandoz sudėtyje yra laktozės ir sojų lecitino
  Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.
  Jeigu Jūs esate alergiškas žemės riešutams ar sojoms, nevartokite šio vaistinio preparato.


  3. Kaip vartoti Leflunomide Sandoz

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Rekomenduojama pradinė Leflunomide Sandoz paros dozė yra viena 100 mg tabletė Ji suvartojama iš karto. Šią dozę reikia gerti tris paras. Po to daugumai pacientų reikia vartoti:
  • reumatoidinio artrito gydymui, atsižvelgiant į ligos sunkumą, 10 arba 20 mg Leflunomide Sandoz kartą per parą;

  Tabletę nurykite nepažeistą, užgerdami dideliu kiekiu vandens.

  Kol pajusite savo būklės pagerėjimą, gali praeiti maždaug keturios savaitės ar daugiau. Kai kurių pacientų savijauta gali toliau gerėti praėjus net 4-6 gydymo mėnesiams.

  Paprastai Leflunomide Sandoz Jūs turėsite vartoti ilgą laiką.

  Pavartojus per didelę Leflunomide Sandoz dozę

  Jei Leflunomide Sandoz išgėrėte daugiau negu reikia, kreipkitės į savo gydytoją ar pasitarkite su kitu mediku. Jeigu įmanoma, pasiimkite su savimi savo tabletes ar dėžutę, kad parodytumėte gydytojui.

  Pamiršus pavartoti Leflunomide Sandoz

  Pamiršus suvartoti dozę, išgerkite ją, kai tik prisiminsite, nebent greitai būtų laikas gerti kitą dozę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.


  4. Galimas šalutinis poveikis

  Leflunomide Sandoz, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Tai liečia ir bet kokį šiame pakuotės lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį.

  Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją ir nutraukite Leflunomide Sandoz vartojimą:
  - jeigu Jums pasireiškia silpnumas, apsvaigimo ar galvos sukimosi pojūtis arba tampa sunku kvėpuoti, kadangi tai gali būti sunkios alerginės reakcijos požymiai;
  - jeigu Jums atsiranda odos išbėrimas ar opų burnoje, kadangi tai gali rodyti sunkias, kartais pavojingos gyvybei reakcijas (pvz., Stevens-Johnson‘o sindromą, toksinę epidermio nekrolizę, daugiaformę raudonę).

  Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją, jeigu Jums atsiranda:
  - odos blyškumas, nuovargis ar kraujosruvų, kadangi tai gali rodyti kraujo sutrikimą, sukeltą įvairių kraujo ląstelių, iš kurių sudarytas kraujas, tipų pusiausvyros sutrikimą;
  - nuovargis, pilvo skausmas arba gelta (akių ar odos pageltimas), kadangi tai rodyti sunkų sutrikimą, tokį, kaip kepenų funkcijos nepakankamumas, kuris gali būti mirtinas;
  - bet kokių infekcijos simptomų, tokių, kaip karščiavimas, gerklės skausmas ar kosulys, kadangi Leflunomide Sandoz gali didinti sunkios užkrečiamosios ligos, kuri gali būti pavojinga gyvybei, galimybę;
  - kosulys ar kvėpavimo problemų, kadangi tai rodyti plaučių uždegimą (intersticinę plaučių ligą);
  - neįprastas dilgčiojimas, silpnumas ar skausmas rankose arba pėdose, kurie gali būti nervų sutrikimų (periferinės neuropatijos) pasekmė.

  Dažnas šalutinis poveikis (gali paveikti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių )
  - nedidelis baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas(leukopenija);
  - lengvos alerginės reakcijos;
  - apetito netekimas, svorio netekimas (paprastai nereikšmingas);
  - nuovargis (astenija);
  - galvos skausmas, galvos sukimasis;
  - nenormalūs odos pojūčiai, pavyzdžiui, dilgsėjimas (parestezija);
  - nežymiai padidėjęs kraujospūdis;
  - viduriavimas;
  - pykinimas, vėmimas;
  - burnos uždegimas ar išopėjimas;
  - pilvo skausmas;
  - kai kurių kepenų funkcijos tyrimų rodmenų padidėjimas;
  - padidėjęs plaukų slinkimas;
  - egzema, odos sausumas, išbėrimas, niežulys;
  - tendinitas (skausmas, kurį sukelia sausgyslę (paprastai pėdų ar plaštakų) supančių apvalkalų uždegimas);
  - tam tikrų fermentų (kreatinfosfokinazės) kiekio kraujyje padidėjimas.

  Nedažnas šalutinis poveikis (gali paveikti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių)
  - sumažėjęs raudonųjų kraujo kūnelių skaičiaus (mažakraujystė), sumažėjęs kraujo plokštelių skaičiaus (trombocitopenija);
  - sumažėjęs kalio kiekis kraujyje;
  - nerimas;
  - sutrikęs skonis;
  - urtikarija (dilgėlinė);
  - sausgyslių trūkimas;
  - padidėjęs riebalų (cholesterolio ir trigliceridų) kiekis kraujyje;
  - sumažėjęs fosfatų kiekis kraujyje.

  Retas šalutinis poveikis (gali paveikti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių )
  - padidėjęs kraujo ląstelių, vadinamų eozinofilais, skaičius (eozinofilija), šiek tiek sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių skaičius (leukopenija), sumažėjęs visų kraujo ląstelių skaičius (pancitopenija);
  - reikšmingai padidėjęs kraujospūdis;
  - plaučių uždegimas (intersticinė plaučių liga);
  - padidėję kai kurių kepenų funkcijos tyrimų rodmenys (kurie gali progresuoti į sunkius sutrikimus, pvz., kepenų uždegimą ir geltą);
  - sunki užkrečiamoji liga, vadinama sepsiu, kuri gali būti mirtina;
  - padidėjęs tam tikrų fermentų (laktatdehidrogenazės) kiekis kraujyje.

  Labai retas šalutinis poveikis (gali paveikti ne daugiau kaip 1 iš 10 000) žmonių
  - reikšmingai sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių skaičius (agranulocitozė);
  - sunkios ir potencialiai sunkios alerginės reakcijos;
  - smulkiųjų kraujagyslių uždegimas (vaskulitas, įskaitant odos nekrozuojantį vaskulitą);
  - kasos uždegimas (pankreatitas);
  - sunkus kepenų pakenkimas, pvz., kepenų nepakankamumas ar nekrozė, kurie gali būti mirtini;
  - sunki (kartais net pavojinga gyvybei) reakcija (Stevens-Johnson‘o sindromas, toksinė epidermio nekrolizė, daugiaformė raudonė).

  Kitoks šalutinis poveikis, toks, kaip inkstų nepakankamumas, sumažėjęs šlapimo rūgšties kiekis Jūsų kraujyje ir vyrų nevaisingumas (toks poveikis baigus vartoti Leflunomide Sandoz išnyksta), taip pat gali pasireikšti. Jo dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. Kaip laikyti Leflunomide Sandoz

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje ir vietoje.

  Ant buteliuko ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Buteliuką laikyti sandarų, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Leflunomide Sandoz sudėtis
  - Veiklioji medžiaga yra leflunomidas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 20 mg leflunomido.
  - Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: laktozė monohidratas, mažai pakeista hidroksipropilceliuliozė, vyno rūgštis, natrio laurilsulfatas ir magnio stearatas. Tabletės plėvelė: lecitinas (sojų), polivinilo alkoholis, talkas, titano dioksidas (E171), ksantano lipai.

  Leflunomide Sandoz išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Leflunomide Sandoz 20 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos arba balkšvos, apvalios, maždaug 8 mm skersmens, su laužimo žyme vienoje tabletės pusėje. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

  Plėvele dengtos tabletės yra supakuotos į buteliukus.
  Pakuotės dydžiai: 10, 15, 20, 28, 30, 42, 50, 56, 60, 90, 98 arba 100 plėvele dengtų tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas
  Sandoz d.d.
  Verovškova 57
  SI-1000 Ljubljana
  Slovėnija

  Gamintojas
  Salutas Pharma GmbH
  Otto-von-Guericke-Allee 1
  39179 Barleben
  Vokietija

  arba

  Haupt Pharma Münster GmbH
  Schleebrüggenkamp 15
  48159 Münster
  Vokietija

  Šis vaistinis preparatas yra registruotas šalyse narėse Europos ekonominėje zonoje sekančiais pavadinimais:

  Belgija Leflunomid Sandoz 10 mg filmomhulde tabletten
  Leflunomid Sandoz 20 mg filmomhulde tabletten
  Čekija Leflunomid Sandoz 10 mg, potahované tablety
  Leflunomid Sandoz 10 mg, potahované tablety
  Estija Leflunomide Sandoz, 20 mg, Film tabletti
  Vokietija Leflunomid-1A Pharma 10 mg, Filmtabletten
  Leflunomid-1A Pharma 20 mg, Filmtabletten
  Vengrija Leflunomide Sandoz 10 mg filmtabletta
  Leflunomide Sandoz 20 mg filmtabletta
  Italija Leflunomide Sandoz 10 mg, compresse rivestite con film
  Leflunomide Sandoz 20 mg, compresse rivestite con film
  Lietuva


  Latvija Leflunomide Sandoz 20mg plėvele dengtos tabletės
  Leflunomide Sandoz 20 mg apvalkotās tabletes

  Olandija Leflunomide Sandoz 10 mg, filmomhulde tabletten
  Leflunomide Sandoz 20 mg, filmomhulde tabletten
  Lenkija Leflunomide Sandoz, 10 mg, tabletki powlekane
  Leflunomide Sandoz, 20 mg, tabletki powlekane
  Rumunija
  LEFLUNOMIDA SANDOZ 10 mg, comprimate filmate
  LEFLUNOMIDA SANDOZ 20 mg, comprimate filmate
  Slovakija Leflunomid Sandoz 20 mg filmom obalenté tablety
  Didžioji Britanija Leflunomide 10 mg Film-coated Tablets
  Leflunomide 20 mg Film-coated Tablets

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas
  Šeimyniškių 3A
  Vilnius LT09312, Lietuva
  telefonas 8~5 26 36 037


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2013-03-29


  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Rekomenduojama pradinė Leflunomide Sandoz paros dozė yra viena 100 mg tabletė Ji suvartojama iš karto. Šią dozę reikia gerti tris paras. Po to daugumai pacientų reikia vartoti:
  • reumatoidinio artrito gydymui, atsižvelgiant į ligos sunkumą, 10 arba 20 mg Leflunomide Sandoz kartą per parą;

  Tabletę nurykite nepažeistą, užgerdami dideliu kiekiu vandens.

  Kol pajusite savo būklės pagerėjimą, gali praeiti maždaug keturios savaitės ar daugiau. Kai kurių pacientų savijauta gali toliau gerėti praėjus net 4-6 gydymo mėnesiams.

  Paprastai Leflunomide Sandoz Jūs turėsite vartoti ilgą laiką.

  Pavartojus per didelę Leflunomide Sandoz dozę

  Jei Leflunomide Sandoz išgėrėte daugiau negu reikia, kreipkitės į savo gydytoją ar pasitarkite su kitu mediku. Jeigu įmanoma, pasiimkite su savimi savo tabletes ar dėžutę, kad parodytumėte gydytojui.

  Pamiršus pavartoti Leflunomide Sandoz

  Pamiršus suvartoti dozę, išgerkite ją, kai tik prisiminsite, nebent greitai būtų laikas gerti kitą dozę. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės