preloader

Prašome palaukti

LETHE [Ferranelles], 0,02mg+3mg, plėvele dengtos tabletės, N28

LETHE [Ferranelles], 0,02mg+3mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Etinilestradiolis+Drospirenonas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 0,02mg/3mg
Prekės kodas: 205278
LETHE yra kontraceptinės tabletės, kurios vartojamos norint apsisaugoti nuo nėštumo.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  LETHE yra kontraceptinės tabletės, kurios vartojamos norint apsisaugoti nuo nėštumo.

  Svarbūs dalykai, kuriuos reikia žinoti apie sudėtinius hormoninius kontraceptikus (SHK)
  - Teisingai vartojant, tai yra vienas iš patikimiausių grįžtamojo poveikio kontracepcijos metodų.
  - Sudėtiniai hormoniniai kontraceptikai šiek tiek didina kraujo krešulių venose ir arterijose riziką, ypač pirmaisiais metais arba vėl pradėjus juos vartoti po 4 savaičių arba ilgesnės pertraukos.
  - Jeigu manote, kad Jums galbūt pasireiškė kraujo krešulio simptomų, būkite budrūs ir kreipkitės į gydytoją (žr. 2 skyriuje skyrelį „Kraujo krešuliai").

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?
  1. Kas yra LETHE ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant LETHE
  3. Kaip vartoti LETHE
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti LETHE
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra LETHE ir kam jis vartojamas

  LETHE yra kontraceptinės tabletės, kurios vartojamos norint apsisaugoti nuo nėštumo.
  Kiekvienoje iš 24 rausvos spalvos tablečių yra nedidelis kiekis dviejų skirtingų moteriškų hormonų, kurie vadinami drospirenonu ir etinilestradioliu.
  Keturiose baltos spalvos tabletėse veikliųjų medžiagų nėra ir jos vadinamos placebo tabletėmis.
  Kontraceptinės tabletės, kurių sudėtyje yra du hormonai, vadinamos sudėtinėmis tabletėmis.


  2. Kas žinotina prieš vartojant LETHE

  Bendrosios pastabos
  Prieš pradėdamos vartoti LETHE, turite perskaityti 2 skyriuje pateikiamą informaciją apie kraujo krešulius. Ypač svarbu perskaityti kraujo krešulio simptomus (žr. 2 skyriuje skyrelį „Kraujo krešuliai").

  Prieš pradedant vartoti LETHE, gydytojas Jums užduos kai kuriuos klausimus apie Jūsų asmeninę ir Jūsų kraujo giminaičių sveikatos istoriją. Gydytojas taip pat išmatuos Jūsų kraujospūdį ir, atsižvelgdamas į asmenines Jūsų aplinkybes, gali atlikti keletą kitų tyrimų.

  Šiame pakuotės lapelyje aprašomos įvairios situacijos, kurioms esant, reikia nutraukti LETHE vartojimą arba gali sumažėti LETHE patikimumas. Tokiais atvejais arba reikia vengti lytinių santykių, arba papildomai naudoti nehormonines kontracepcijos priemones, pavyzdžiui: prezervatyvą arba kitą barjerinį metodą. Negalima naudoti ciklinio ar temperatūros matavimo metodų. Šie metodai gali būti nepatikimi, nes LETHE sutrikdo mėnesinius kūno temperatūros pokyčius ir pakeičia gimdos kaklelio gleivių sudėtį.

  LETHE, kaip ir kiti hormoniniai kontraceptikai, neapsaugo nuo ŽIV infekcijos (AIDS) arba kokios nors kitos lytiniu keliu plintančios ligos.


  LETHE vartoti negalima
  Jeigu Jums yra bent viena iš toliau išvardytų būklių, LETHE vartoti negalima. Jeigu Jums yra bent viena iš toliau išvardytų būklių, reikia pasakyti gydytojui. Gydytojas su Jumis aptars, koks būtų tinkamesnis kitas kontracepcijos metodas.
  - Jeigu Jums yra (arba kada nors buvo) kraujo krešulys kojų (giliųjų venų trombozė, GVT), plaučių (plaučių embolija, PE) ar kitų organų kraujagyslėse.
  - Jeigu žinote, kad Jums yra sutrikimas, veikiantis kraujo krešėjimą, pvz., baltymo C trūkumas, baltymo S trūkumas, antitrombino III trūkumas, Leideno V faktorius arba antifosfolipidiniai antikūnai.
  - Jeigu Jums reikalinga operacija arba ilgą laiką nevaikštote (žr. skyrių „Kraujo krešuliai");
  - Jeigu Jums kada nors buvo širdies priepuolis (miokardo infarktas) arba insultas.
  - Jeigu Jums yra (arba kada nors buvo) krūtinės angina (būklė, kuri sukelia sunkų krūtinės skausmą ir gali būti pirmasis širdies priepuolio (miokardo infarkto) požymis) arba praeinantysis smegenų išemijos priepuolis (PSIP - trumpalaikiai insulto simptomai).
  - Jeigu Jums yra bent viena iš toliau nurodytų ligų, galinčių didinti krešulio arterijose riziką:
  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kiekvienoje plokštelėje yra 24 rausvos spalvos veikliosios tabletės ir 4 baltos spalvos placebo tabletės.

  Dviejų skirtingų spalvų LETHE tabletės yra išdėstytos tam tikra seka. Plokštelėje yra 28 tabletės.

  Vartokite po vieną LETHE tabletę kasdien, jeigu reikia, užgerdama nedideliu vandens kiekiu. Tabletes galite vartoti valgant arba be maisto, bet jas reikia vartoti kiekvieną dieną maždaug tuo pačiu laiku.

  Nesumaišykite tablečių. Pirmąsias 24 dienas reikia gerti rausvos spalvos tabletes, o paskutiniąsias 4 dienas - baltos spalvos tabletes. Tada reikia iš karto pradėti gerti tabletes iš naujos plokštelės (24 rausvos spalvos tabletes, o vėliau - 4 baltos spalvos tabletes). Pertraukos tarp tablečių iš dviejų plokštelių vartojimo daryti nereikia.

  Dėl skirtingos tablečių sudėties pirmiausia būtina išgerti tabletę, esančią viršutiniame kairiajame plokštelės kampe, o vėliau kiekvieną dieną vartoti po vieną tabletę iš eilės. Kad vartotumėte teisingai, laikykitės ant plokštelės rodykle nurodytos krypties.

  Plokštelės paruošimas
  Kad būtų lengviau stebėti, yra 7 lipdukai su 7 savaitės dienomis kiekvienai LETHE plokštelei. Pasirinkite lipduką, ant kurio pirmiausia pažymėta diena, kurią Jūs pradedate vartoti tabletes. Pavyzdžiui, jeigu pradedate vartoti trečiadienį, naudokite lipduką, ant kurio pirmiausia pažymėta „T" (trečiadienis).

  Užklijuokite lipduką plokštelės viršuje, kur yra užrašyta „Uždėkite etiketę čia" taip, kad pirmoji diena būtų virš tabletės, pažymėtos „1". Tada kiekviena diena bus pažymėta virš kiekvienos tabletės ir Jūs galėsite matyti, ar išgėrėte tam tikrą tabletę. Rodyklė nurodo kryptį, kuria reikia vartoti tabletes.

  Per 4 dienas, kuriomis gersite baltos spalvos placebo tabletes (placebo dienomis), turi prasidėti kraujavimas (kuris vadinamas vartojimo nutraukimo kraujavimu). Jis paprastai prasideda antrąją arba trečiąją parą po paskutiniosios rausvos spalvos LETHE tabletės išgėrimo. Kai tik išgersite paskutiniąją baltos spalvos tabletę, turite pradėti gerti tabletes iš kitos plokštelės, nepriklausomai nuo to, ar baigėte kraujuoti. Tai reiškia, kad tabletes iš kiekvienos plokštelės pradėsite gerti tą pačią savaitės dieną, o kraujavimas kiekvieną mėnesį turi prasidėti tomis pačiomis dienomis.

  Taip vartojant LETHE, nuo nėštumo būsite apsaugota ir per 4 dienas, kuriomis vartosite placebo tabletes.

  Kada galima pradėti vartoti tabletes iš pirmosios plokštelės?

  - Jei per praėjusį mėnesį nevartojote jokių hormoninių kontraceptikų
  Pradėkite vartoti LETHE pirmąją ciklo dieną (t. y. pirmąją menstruacijų dieną). Jeigu pradėsite vartoti LETHE pirmąją menstruacijų dieną, iš karto būsite apsaugota nuo nėštumo. Be to, galite pradėti gerti tabletes 2 5 ciklo dienomis, bet tada pirmąsias 7 dienas reikės naudoti papildomas apsisaugojimo nuo nėštumo priemones (pvz., prezervatyvą).
  - Pradedant vartoti vietoj kitų sudėtinių hormoninių kontraceptikų, sudėtinio kontraceptinio makšties žiedo ar transderminio pleistro
  Geriausia, kad pradėtumėte vartoti LETHE kitą dieną po anksčiau vartotų kontraceptinių tablečių paskutiniosios veikliosios tabletės išgėrimo (po paskutiniosios tabletės, kurioje yra veikliųjų medžiagų), bet ne vėliau kaip kitą dieną po pertraukos be tablečių baigus anksčiau vartotas kontraceptines tabletes (arba po anksčiau vartotų kontraceptinių tablečių paskutiniosios neveikliosios tabletės). Pradedant vartoti vietoj sudėtinio kontraceptinio makšties žiedo ar transderminio pleistro, laikykitės gydytojo nurodymų.
  - Keičiant vien tiktai progestagenų metodą (vieno progestageno tabletės, injekcijos, implantai arba progestageną atpalaiduojanti vartojimo į gimdą sistema)
  Vieno progestageno tabletes galite pakeisti kada norite (implantą arba vartojimo į gimdą sistemą jų pašalinimo dieną, injekcijas - tą dieną, kai turėtų būti leidžiami), bet visais atvejais pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas rekomenduojama naudoti papildomas kontracepcijos priemones (pvz., prezervatyvą).
  - Po nėštumo nutrūkimo
  Laikykitės savo gydytojo nurodymų.
  - Po gimdymo
  LETHE galima pradėti vartoti nuo 21 iki 28 dienos po gimdymo. Jeigu pradedate vėliau kaip 28 dieną, pirmąsias 7 LETHE vartojimo dienas turite naudoti barjerinį metodą (pvz., prezervatyvą).
  Jeigu po gimdymo prieš (vėl) pradėdama vartoti LETHE turėjote lytinių santykių, pirmiausia turite įsitikinti, kad nepastojote arba palaukti iki kitų menstruacijų.
  - Jeigu žindote kūdikį ir norite (vėl) pradėti vartoti LETHE po gimdymo
  Žr. skyrelį „Žindymo laikotarpis".

  Paklauskite savo gydytojo, ką daryti, jeigu abejojate, kada pradėti vartoti.

  Ką daryti pavartojus per didelę LETHE dozę?
  Pranešimų, kad išgėrus per daug LETHE tablečių pasireikštų sunkus pažeidimas, negauta.

  Tačiau jeigu iš karto išgėrėte daug tablečių, gali atsirasti pykinimo ir vėmimo simptomai. Paauglėms gali prasidėti kraujavimas iš makšties.

  Jeigu pavartojote per daug LETHE tablečių arba pastebėjote, kad jų išgėrė vaikas, kreipkitės patarimo į gydytoją arba vaistininką.

  Pamiršus pavartoti LETHE
  Paskutiniosios 4 tabletės ketvirtoje plokštelės eilutėje yra placebo tabletės. Jeigu pamiršote išgerti vieną iš šių tablečių, tai neturės reikšmės LETHE patikimumui. Pamirštąsias placebo tabletes išmeskite.

  Jeigu pamiršote išgerti rausvos spalvos veikliąją tabletę (1 24 tabletės plokštelėje), turite elgtis taip, kaip nurodyta toliau.

  - Jeigu vėluojate išgerti tabletę mažiau kaip 12 valandų, nuo nėštumo apsaugantis veikimas nesusilpnėja. Išgerkite tabletę iš karto, kai tik prisiminsite, o vėliau gerkite tabletes įprastu laiku.
  - Jeigu vėluojate išgerti tabletę daugiau kaip 12 valandų, nuo nėštumo apsaugantis veikimas gali susilpnėti. Kuo daugiau tablečių praleidote, tuo didesnė pastojimo rizika.

  Susilpnėjusios apsaugos nuo nėštumo rizika būna didžiausia pamiršus rausvos spalvos tabletę plokštelės pradžioje arba pabaigoje. Todėl turite laikytis išvardytų taisyklių (taip pat žr. diagramą).

  - Praleista daugiau kaip viena tabletė iš plokštelės

  Kreipkitės į gydytoją.

  - Praleista viena tabletė 1 7 dienomis (pirmoji eilutė)

  Išgerkite praleistąją tabletę iš karto, kai tik prisiminsite, net jeigu vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Toliau tabletes vartokite įprastu laiku ir kitas 7 dienas imkitės papildomų atsargumo priemonių, pvz.: naudokite prezervatyvą. Jeigu paskutiniąją savaitę prieš praleidžiant tabletę turėjote lytinių santykių, galėjote pastoti. Tokiu atveju kreipkitės į gydytoją.

  - Praleista viena tabletė 8 14 dienomis (antroji eilutė)

  Išgerkite praleistąją tabletę iš karto, kai tik prisiminsite, net jeigu vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Toliau šias tabletes vartokite įprastu laiku. Kontraceptinis poveikis nesusilpnėja ir papildomų atsargumo priemonių nereikia.

  - Praleista viena tabletė 15 24 dienomis (trečioji eilutė)

  Galite pasirinkti vieną iš dviejų galimybių:

  1. Išgerkite praleistąją tabletę iš karto, kai tik prisiminsite, net jeigu vienu metu reikėtų gerti dvi tabletes. Toliau šias tabletes vartokite įprastu laiku. Vietoj to, kad gertumėte baltąsias placebo tabletes, esančias plokštelėje, jas išmeskite ir iš karto pradėkite vartoti tabletes iš naujos plokštelės (bus skirtinga pradžios diena).

  Menstruacijos (vartojimo nutraukimo kraujavimas) greičiausiai prasidės antrosios plokštelės pabaigoje (vartojant baltos spalvos placebo tabletes), bet vartojant antrosios plokštelės tabletes, gali atsirasti nežymus tepliojimas arba į menstruacijas panašus kraujavimas.

  2. Taip pat galite nebevartoti rausvos spalvos veikliųjų tablečių ir iš karto pradėti gerti 4 baltos spalvos placebo tabletes (prieš pradėdama gerti placebo tabletes pasižymėkite dieną, kurią pamiršote išgerti tabletę). Jeigu norite pradėti vartoti tabletes iš naujos plokštelės tą pačią dieną, kaip ir visada pradėdavote, placebo tabletes gerkite trumpiau nei 4 dienas.

  Jeigu laikysitės vienos iš šių dviejų rekomendacijų, vis dar būsite apsaugota nuo nėštumo.

  Jeigu pamiršote išgerti kurią nors tabletę iš plokštelės, o placebo tablečių vartojimo dienomis kraujavimas neprasideda, tai gali rodyti, kad pastojote. Tokiu atveju prieš pradėdama naują pakuotę kreipkitės į gydytoją.


  Ką daryti vėmimo arba sunkaus viduriavimo atveju?
  Jeigu vartojant rausvos spalvos tabletes, vėmėte per pirmąsias 3 4 valandas po tabletės išgėrimo arba labai viduriuojate, kyla rizika, kad veikliosios medžiagos gali nevisiškai absorbuotis organizme. Tai panašu, lyg būtumėte pamiršusi pavartoti tabletę. Po vėmimo arba viduriavimo turite kiek galima greičiau nedelsdama išgerti kitą rausvos spalvos tabletę iš atsarginės plokštelės. Jeigu įmanoma, išgerkite tabletę per 12 valandų, praėjusių nuo įprasto tabletės gėrimo laiko. Jeigu tai neįmanoma arba praėjo daugiau kaip 12 valandų, darykite taip, kaip patariama skyrelyje „Pamiršus pavartoti LETHE".

  Menstruacijų atitolinimas: ką turite žinoti?
  Nors tai daryti nerekomenduojama, tačiau galima atitolinti Jūsų menstruacijas nevartojant baltos spalvos placebo tablečių iš ketvirtosios eilutės ir iš karto pradedant gerti LETHE tabletes iš naujos plokštelės ir ją baigiant. Vartojant antrosios plokštelės tabletes, gali atsirasti nedidelis arba į menstruacijas panašus kraujavimas. Baikite gerti šios antrosios plokštelės tabletes išgerdama 4 baltos spalvos tabletes iš ketvirtosios eilutės. Tada pradėkite vartoti tabletes iš naujos plokštelės.

  Prieš nutardama atitolinti menstruacijas, galite kreiptis patarimo į savo gydytoją.

  Pirmosios menstruacijų dienos pakeitimas: ką turite žinoti?
  Jeigu tabletes vartosite pagal rekomendacijas, Jūsų menstruacijos visada prasidės placebo tablečių vartojimo dienomis. Jeigu šia dieną norite pakeisti, tai galite padaryti sumažindama dienų, kuriomis vartojamos placebo tabletės (kada geriamos baltos spalvos tabletės), skaičių (bet šių dienų skaičiaus niekada negalima didinti - placebo tabletės visada turi būti vartojamos ne ilgiau 4 dienų!). Pavyzdžiui, jeigu placebo tabletes pradedate gerti penktadienį, o norite pakeisti į antradienį (t. y. paankstinti trimis dienomis), pradėkite gerti tabletes iš naujos pakuotės trimis dienomis anksčiau nei įprastai. Šiuo laikotarpiu gali neprasidėti vartojimo nutraukimo kraujavimas, bet gali pasireikšti tepliojimas arba į menstruacijas panašus kraujavimas.
  Jeigu abejojate, kaip tai padaryti, kreipkitės į savo gydytoją.

  Jeigu norite nutraukti LETHE vartojimą
  LETHE vartojimą galite baigti kada panorėjusi. Jeigu nenorite pastoti, kreipkitės į savo gydytoją, kad patartų apie kitus veiksmingus apsisaugojimo nuo nėštumo būdus. Jeigu norite pastoti, nutraukite LETHE vartojimą ir palaukite menstruacijų prieš mėgindama pastoti. Tada bus lengviau apskaičiuoti laukiamo gimdymo datą.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Etinilestradiolis+Drospirenonas;0,02mg+3mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti