preloader

Prašome palaukti

Letrozole SanoSwiss, 2,5mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Letrozole SanoSwiss, 2,5mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Letrozolas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 2,5mg
Prekės kodas: 202171

Vartojamas krūties vėžiui išvengti. Gali būti taikomas pirmaeilis gydymas šiuo vaistu po krūties operacijos arba po penkerių metų gydymo tamoksifenu. Letrozo...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas krūties vėžiui išvengti. Gali būti taikomas pirmaeilis gydymas šiuo vaistu po krūties operacijos arba po penkerių metų gydymo tamoksifenu. Letrozolą taip pat galima vartoti krūties naviko plitimui į kitas organizmo sritis išvengti pacientėms, kurios serga progresavusia liga.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

   Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Letrozole SanoSwiss 2,5 mg ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Letrozole SanoSwiss 2,5 mg 3. Kaip vartoti Letrozole SanoSwiss 2,5 mg 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Letrozole SanoSwiss 2,5 mg 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

   1. Kas yra Letrozole SanoSwiss 2,5 mg ir kam jis vartojamas

   Kas yra Letrozole SanoSwiss 2,5 mg ir kaip jis veikia Letrozole SanoSwiss sudėtyje yra veikliosios medžiagos, vadinamos letrozolu. Ji priklauso vaistų, vadinamų aromatazės inhibitoriais, grupei. Šis vaistas skiriamas hormoniniam (endokrininiam) krūties vėžio gydymui. Dažnai krūties vėžio augimą skatina moteriški lytiniai hormonai - estrogenai. Letrozolas slopina fermentą (aromatazę), kuris dalyvauja estrogenų gamyboje, ir taip mažina estrogenų kiekį organizme, tokiu būdu gali būti sustabdytas krūties vėžio augimas, kuriam būtini estrogenai. Dėl to naviko ląstelių augimas ir (ar) plitimas į kitas organizmo sritis sulėtėja ar sustoja.

   Kam vartojamas Letrozole SanoSwiss 2,5 mg Letrozolas vartojamas krūties vėžiui gydyti moterims, kurios yra po menopauzės, t. y. kurioms nutrūko menstruacijos.

  Šio vaisto vartojama siekiant neleisti vėžiui atsinaujinti. Jo galima vartoti pirmiausia pasirenkamam gydymui prieš operacinį krūties vėžio gydymą, jei nedelsiamos operacijos atlikti negalima, arba pirmiausia pasirinktinam gydymui po krūties vėžio operacijos ar praėjus penkeriems gydymo tamoksifeno metams. Letrozolą taip pat galima vartoti krūties naviko plitimui į kitas organizmo sritis išvengti pacientėms, kurios serga progresavusiu krūties vėžiu..

  Jei kiltų klausimų apie tai, kaip letrozolas veikia ar kodėl šio vaisto skirta Jums, kreipkitės į gydytoją.

   2. Kas žinotina prieš vartojant Letrozole SanoSwiss 2,5 mg

  Griežtai laikykitės gydytojo nurodymų. Jie gali skirtis nuo šiame lapelyje pateiktos bendros informacijos.

  Letrozole SanoSwiss 2,5 mg vartoti negalima:  - jeigu yra alergija letrozolui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (išvardytos 6 skyriuje);  - jeigu dar būna mėnesinės (t. y., jeigu dar nepasireiškė menopauzė);  - nėštumo metu;  - žindymo laikotarpiu. Jeigu kuri iš šių būklių Jums tinka, pasakykite savo gydytojui.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Letrozole SanoSwiss 2,5 mg: - jeigu sergate sunkia inkstų liga; - jeigu sergate sunkia kepenų liga; - jeigu anksčiau sirgote osteoporoze ar buvo lūžę kaulai (taip pat žr. „Priežiūra gydymo Letrozole SanoSwiss 2,5 mg metu“ 3 skyriuje). Jeigu kuri iš šių būklių Jums tinka, pasakykite savo gydytojui. Gydytojas tai įvertins gydymo Letrozole SanoSwiss 2,5 mg metu.

  Vaikams ir paaugliams (jaunesniems kaip 18 metų) Vaikams ir paaugliams šio vaisto vartoti negalima.    Senyviems žmonėms (65 metų ir vyresni) 65 metų ir vyresni žmonės gali vartoti tokią pačią vaisto dozę, kaip ir kiti suaugusieji.

  Kiti vaistai ir Letrozole SanoSwiss 2,5 mg Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.   Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas - Letrozole SanoSwiss 2,5 mg vartokite tik tuomet, jeigu Jums baigėsi menopauzė. Tačiau gydytojas su Jumis turi aptarti veiksmingos kontracepcijos priemonės naudojimą, kadangi gydymo letrozolu metu Jūs galite pastoti. - Jei esate nėščia ar maitinate krūtimi, letrozolo vartoti draudžiama, nes jis gali pakenkti kūdikiui.

  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Jeigu pasireiškia svaigulys, nuovargis, mieguistumas ar bendras negalavimas, vairuoti ar mechanizmų valdyti negalima tol, kol vėl jausitės normaliai.

  Letrozole SanoSwiss sudėtyje yra laktozės Jeigu gydytojas yra sakęs, kad netoleruojate kai kurių angliavandenių, pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

   3. Kaip vartoti Letrozole SanoSwiss 2,5 mg

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Rekomenduojama kartą per parą vartojama Letrozole SanoSwiss 2,5 mg dozė yra viena tabletė. Jei Letrozole SanoSwiss 2,5 mg vartosite kasdien tokiu pačiu metu, bus lengviau atsiminti, kad reikia išgerti tabletę.

  Tabletę galima vartoti valgant arba nevalgant, ją būtina nuryti užgeriant pilna stikline vandens ar kitokio skysčio.

  Kiek laiko vartoti Letrozole SanoSwiss 2,5 mg  Vartokite letrozolo kasdien tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Vaisto gali tekti vartoti kelis mėnesius ar net kelerius metus. Jeigu kiltų bet kokių klausimų, kiek ilgai vartoti letrozolo, kreipkitės į gydytoją.   Priežiūra gydymo Letrozole SanoSwiss 2,5 mg metu  Šio vaisto galima vartoti tik atidžiai gydytojui prižiūrint. Gydytojas reguliariai tirs Jūsų būklę, kad nustatytų, ar gydymas sukelia tinkamą poveikį.    Letrozolas gali sukelti kaulų plonėjimą ar retėjimą (osteoporozę), nes sumažėja estrogenų kiekis organizme. Gydytojas gali nuspręsti nustatyti Jūsų kaulų tankį (tai yra vienas iš osteoporozės vertinimo metodų) prieš pradedant gydymą, jo metu ir po gydymo.

  Ką daryti pavartojus per didelę Letrozole SanoSwiss 2,5 mg dozę? Jeigu išgėrėte per daug letrozolo arba kas nors kitas atsitiktinai išgėrė šių tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar ligoninę. Parodykite tablečių pakuotę. Gali prireikti medicinos pagalbos.

  Pamiršus pavartoti Letrozole SanoSwiss 2,5 mg - Jeigu jau beveik laikas gerti kitą dozę (pvz., 2 ar 3 valandų laikotarpiu), praleiskite pamirštąją ir kitą dozę gerkite tada, kada priklauso. - Kitu atveju išgerkite pamirštąją dozę vos tik prisiminę, o kitą tabletę vartokite kaip įprasta. - Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Letrozole SanoSwiss 2,5 mg Nenustokite vartoti letrozolo tol, kol nenurodys gydytojas. Taip pat žr. aukščiau esantį poskyrį „Kiek laiko vartoti Letrozole SanoSwiss 2,5 mg“.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dauguma šalutinių reakcijų būna lengvos ir dažniausiai išnyksta per keletą gydymo dienų ar savaičių. Kai kuris šalutinis poveikis (pvz., kraujo priplūdimas į veidą ir kaklą (karščio pylimas), plaukų slinkimas ar kraujavimas iš makšties) gali pasireikšti dėl sumažėjusio estrogenų kiekio organizme.

  Dėl išvardyto galimo šalutinio poveikio nerimauti nereikia. Jums gali nepasireikšti nė vienas iš jų.

  Tam tikras šalutinis poveikis gali būti sunkus. Retas ar nedažnas šalutinis poveikis (t. y. galintis pasireikšti 1 100 pacienčių iš 10 000) - Silpnumas, paralyžius ar pojūčių sutrikimas bet kurioje kūno dalyje (ypač rankose ar kojose), koordinacijos sutrikimas, pykinimas, kalbėjimo ar kvėpavimo pasunkėjimas (smegenų sutrikimo, pavyzdžiui, insulto požymiai). - Staiga atsiradęs spaudžiantis krūtinės skausmas (širdies sutrikimo požymis). - Kvėpavimo pasunkėjimas, krūtinės skausmas, apalpimas, dažnas širdies plakimas, odos pamėlynavimas, staiga atsiradęs rankos ar kojos arba pėdos skausmas (šie požymiai gali rodyti, kad susiformavo kraujo krešulys). - Patinimas ir paraudimas išilgai venos, ta vieta yra labai jautri ir gali būti skausminga palietus. - Sunkus karščiavimas, šaltkrėtis ar burnos išopėjimas (trūksta baltųjų kraujo ląstelių). - Sunkus ilgalaikis miglotas matymas.

  Jei atsiranda bet kuri paminėta būklė, nedelsdama kreipkitės į gydytoją.

  Jei gydymo letrozolu metu pasireiškė bent vienas toliau išvardytas simptomas, nedelsdama kreipkitės į gydytoją. - Tinimas (ypač veido ir gerklės) (alerginės reakcijos požymiai). - Odos ir akių pageltimas, pykinimas, apetito netekimas, šlapimo patamsėjimas (hepatito požymiai). - Išbėrimas, odos paraudimas, pūslių ant lūpų, akių ar burnos atsiradimas, odos lupimasis, karščiavimas (odos sutrikimo požymiai).

  Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 10 pacienčių iš 100). - Karščio pylimas. - Cholesterolio kiekio padidėjimas (hipercholesterolemija). - Nuovargis. - Sustiprėjęs prakaitavimas. - Kaulų ir sąnarių skausmas (artralgija). - Jei kuris nors minėtas poveikis tampa sunkus, pasakykite gydytojui.

   Dažnas (gali pasireikšti 1 10 pacienčių iš 100). - Odos išbėrimas. - Galvos skausmas. - Svaigulys. - Bendras negalavimas (bloga savijauta). - Virškinimo trakto sutrikimai, pavyzdžiui, pykinimas, vėmimas, sutrikęs virškinimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas. - Padidėjęs ar išnykęs apetitas. - Raumenų skausmas. - Kaulų plonėjimas ir retėjimas (osteoporozė), dėl kurio kai kurioms ligonėms gali lūžti kaulai (taip pat žr. „Priežiūra gydymo Letrozole SanoSwiss 2,5 mg metu 3 skyriuje). - Rankų, plaštakų, pėdų, kulkšnių tinimas (edema). - Depresija. - Kūno svorio didėjimas. - Plaukų slinkimas. - Kraujospūdžio padidėjimas (hipertenzija). - Pilvo skausmas. - Odos sausumas. - Kraujavimas iš makšties. - Jei kuris nors minėtas poveikis tampa sunkus, pasakykite gydytojui.

   Nedažnas (gali pasireikšti 1 10 pacienčių iš 1000). - Nervų sistemos sutrikimai, pavyzdžiui, nerimas, nervingumas, dirglumas, apsnūdimas, atminties sutrikimas, labai stiprus mieguistumas, nemiga. - Sutrikę pojūčiai, ypač lytėjimo. - Akių sutrikimai, pavyzdžiui, matomo vaizdo miglotumas, akių dirginimas. - Juntamas širdies plakimas, dažnas širdies plakimas. - Odos sutrikimai, pavyzdžiui, niežulys (dilgėlinė). - Išskyros iš makšties, makšties sausmė. - Sąnarių sąstingis (artritas). - Krūtų skausmas. - Karščiavimas. - Troškulys, skonio pojūčio pokytis, burnos džiūvimas. - Gleivinės sausumas. - Kūno svorio mažėjimas. - Šlapimo takų infekcija, šlapinimosi padažnėjimas. - Kosulys. - Fermentų kiekio padidėjimas.

  Jei kuris nors minėtas poveikis tampa sunkus, pasakykite gydytojui.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

   5. Kaip laikyti Letrozole SanoSwiss 2,5 mg

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant lizdinės plokštelės ir kartono dėžutės po „Tinka iki“ ir „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Pirmi du skaičiai rodo mėnesį, paskutiniai keturi skaičiai rodo metus. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

   6. Pakuotės turinys ir kita informacija    Letrozole SanoSwiss 2,5 mg sudėtis - Veiklioji medžiaga yra letrozolas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 2,5 mg letrozolo. - Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė (E 460), pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, karboksimetilkrakmolo natrio druska, magnio stearatas (E 572), koloidinis bevandenis silicio dioksidas (E 551). Tabletės plėvelėje yra makrogolio, talko (E 553b), hipromeliozės (E 464), titano dioksido (E 171) ir geltonojo geležies oksido (E 172).

   Letrozole SanoSwiss 2,5 mg išvaizda ir kiekis pakuotėje Letrozole SanoSwiss yra geltonos apvalios abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje įspausta „L9OO“, o kitoje – „2.5“. Tiekiamos 10, 28, 30, 50, 60, 84, 90, 98, 100 tablečių lizdinės plokštelės kartono dėžutėje.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas UAB „SanoSwiss“ Aukštaičių g. 26A Kaunas, LT-44157 Lietuva El. paštas: info@SanoSwiss.com

  Gamintojai Synthon BV Microweg 22 6545 CM Nijmegen Nyderlandai

  arba

  Synthon Hispania S.L. Castelló, 1 Polígono Las Salinas 08830 Sant Boi de Llobregat Ispanija

  arba

  Rottendorf Pharma GmbH Ostenfelder strasse 51-61 59320 Ennigerloh Vokietija

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

  Austrija  Letrozol Synthon 2,5 mg Filmtabletten Belgija   Letrozarom 2,5 mg Bulgarija  Letrozol Synthon 2,5 mg Estija  Letrozole SanoSwiss 2,5 mg Graikija  Viobrest Suomija  Letrolan Prancūzija  Letrozole Synthon 2.5 mg, comprimé pelliculé Vengrija  Letrozol Synthon 2,5 mg Airija  Letrozole Synthon 2.5 mg, film-coated tablets Islandija  Letromal 2,5 mg Lietuva  Letrozole SanoSwiss 2,5 mg plėvele dengtos tabletės Liuksemburgas Letromal 2,5 mg Latvija  Letrozole SanoSwiss 2,5 mg apvalkotās tabletes Olandija  Letrozol 2,5 mg, filmomhulde tabletten Lenkija   Letromedac Rumunija  Letrozol Synthon 2,5 mg Slovėnija  Letrozol Synthon 2,5 mg filmsko obložene tablete

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-04-09

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

  Įprasta dozė yra viena tabletė vieną kartą per parą.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės