preloader

Prašome palaukti

Lisinopril Actavis, 20mg, tabletės, N28

Lisinopril Actavis, 20mg, tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Lizinoprilis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 20mg
Prekės kodas: 202174

Padidėjusį kraujospūdį (hipertenziją), simptominį širdies nepakankamumą – būklę, kai širdis nepajėgia išpumpuoti tiek kraujo, kiek organizmui reikia, širdies...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Padidėjusį kraujospūdį (hipertenziją), simptominį širdies nepakankamumą – būklę, kai širdis nepajėgia išpumpuoti tiek kraujo, kiek organizmui reikia, širdies priepuolį (ūminį miokardo infarktą), dėl kurio gali susilpnėti širdis, inkstų ligas, susijusias su cukriniu diabetu ir padidėjusiu kraujospūdžiu gydyti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į  gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šame lapelyje?

  1. Kas yra Lisinopril Actavis ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Lisinopril Actavis 3. Kaip vartoti Lisinopril Actavis 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Lisinopril Actavis 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Lisinopril Actavis ir kam jis vartojamas

  Lisinopril Actavis priklauso vaistų, vadinamų AKF (angiotenziną konvertuojančio fermento) inhibitoriais, grupei. Jie plečia kraujagysles, mažina kraujospūdį, todėl širdis gali lengviau varinėti jomis kraują.

  Lisinopril Actavis vartojamas gydyti: - padidėjusį kraujospūdį (hipertenziją), - simptominį širdies nepakankamumą – būklę, kai širdis nepajėgia išpumpuoti tiek kraujo, kiek organizmui reikia, - širdies priepuolį (ūminį miokardo infarktą), dėl kurio gali susilpnėti širdis, - inkstų ligas, susijusias su cukriniu diabetu ir padidėjusiu kraujospūdžiu. 

  Lisinopril Actavis rekomenduojamas vaikams ir paaugliams nuo 6 iki 16 metų amžiaus išskirtinai tik padidėjusio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Lisinopril Actavis

  Lisinopril Actavis vartoti negalima: • jeigu yra alergija lizinopriliui, bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje) arba bet kuriems tos pačios grupės vaistams (AKF inhibitoriams), • jeigu anksčiau vartojant tos pačios kaip ir Lisinopril Actavis grupės vaistus (AKF inhibitorius) Jums pasireiškė alerginė reakcija: sutino plaštakos, pėdos, kulkšnys, veidas, lūpos, liežuvis ir (arba) gerklė, buvo sunku nuryti ar kvėpuoti (angioedema), • jeigu žinoma, kad Jūsų šeimos nariui buvo angioedema, arba Jūs esate patyręs angioedemą bet kokiomis aplinkybėmis, • jei esate ilgiau kaip 3 mėnesius nėščia. Taip pat geriau vengti vartoti Lisinopril Actavis ankstyvuoju nėštumo metu (žr. skyrių „Nėštumas“), • Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju ar vaistininku, prieš pradėdami vartoti Lisinopril Actavis - jeigu Jūs netenkate daug skysčio, nes gydotės diuretikais (šlapimo išsiskyrimą skatinančiais vaistais), dialize, valgote mažai druskos turintį maistą arba neseniai viduriavote ar vėmėte. Tokiu atveju yra didesnė tikimybė, kad, pradėjus vartoti šį vaistą, labai sumažės kraujospūdis (pasireikš hipotenzija), todėl pajusite silpnumą arba apsvaigimą, - jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti: -angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) (vadinamąjį sartaną, pavyzdžiui, valsartaną, telmisartaną, irbesartan), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų. -aliskireną - jeigu Jums yra aortos arba širdies vožtuvų susiaurėjimas (aortos arba mitralinio vožtuvo stenozė) arba sustorėjęs širdies raumuo (hipertrofinė kardiomiopatija), - jeigu sergate inkstų liga arba yra susiaurėjusios inkstų kraujagyslės, - jeigu Jums reikia gydytis hemodialize, - jeigu sergate kepenų liga, - jeigu sergate cukriniu diabetu (medžiagų apykaitos liga, kai organizmas tinkamai nepanaudoja cukraus), - jeigu sergate kraujagyslių kolagenoze (pvz., sklerodermija, sistemine raudonąja vilklige), - jeigu vartojate kalio papildus, - jeigu Jums yra arba bus taikomas desensibilizuojantis gydymas nuo alergijos, pvz., vabzdžių įgėlimui. Toks gydymas susilpnina alergiją (pvz., bičių ar vapsvų įgėlimui), bet, jei tuo pačiu metu vartojami AKF inhibitoriai, kartais gali pasireikšti sunkesnė alerginė reakcija. - jeigu Jums bus atliekama chirurginė operacija. Prieš vietinę anesteziją arba narkozę pasakykite gydytojui arba odontologui, kad vartojate Lisinopril Actavis. Vartojamas kartu su kai kuriais anestetikais šis vaistas gali sukelti trumpalaikį kraujospūdžio kritimą iš karto, kai tik jo išgersite.

  Jeigu manote, kad esate (arba galite būti) nėščia, pasakykite gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Lisinopril Actavis vartoti nerekomenduojama, o po trečio nėštumo mėnesio jo vartoti negalima, nes vartojamas šiuo laikotarpiu jis gali labai pakenkti kūdikiui (žr. skyrelį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

  Toliau išvardytais atvejais (ištikus alerginei reakcijai) reikia nebevartoti Lisinopril Actavis ir nedelsiant kreiptis į medikus pagalbos: - jei tapo sunku kvėpuoti ir tai susiję arba nesusiję su veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės tinimu, - jei sutino veidas, lūpos, liežuvis ir (arba) gerklė (dėl to gali būti sunku nuryti), - jei pradėjo stipriai niežėti odą (ir iškilo gumbai), - jei sutino plaštakos, pėdos arba kulkšnys ir sutinusias vietas pradėjo niežėti.

  Pastaba: Vartodami pirmąją Lisinopril Actavis dozę, laikykitės atsargumo priemonių. Ji gali labiau negu paskesnės dozės sumažinti kraujospūdį. Dėl to galite jausti galvos sukimąsi arba apsvaigimą, bet tai palengvėja atsigulus. Jei nerimaujate, pasitarkite su gydytoju.

  Jei karščiuojate, skauda gerklę arba burnoje atsirado opų (tai gali būti dėl sumažėjusio baltųjų kraujo ląstelių kiekio atsiradusios infekcijos simptomai) arba jei pastebėjote, kad pagelto oda ir akių baltymai (išsivystė gelta, kuri gali būti kepenų ligos požymis), kreipkitės į gydytoją.  Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų kiekį (pvz., kalio) kraujyje.

  Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Lisinopril Actavis vartoti negalima“.

  Kiti vaistai ir Lisinopril Actavis

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kai kurie vaistai gali turėti įtakos kitų vaistų poveikiui.

  Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti vaisto dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių:

  Jeigu vartojate angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „Lisinopril Actavis vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

  Pasitarkite su gydytoju, jei vartojate šiuos vaistus - diuretikus (šlapimo išsiskyrimą skatinančius vaistus, taip pat ir tuos, kurie organizme sulaiko kalį), - kitus vaistus nuo padidėjusio kraujospūdžio (antihipertenzinius vaistus), - nesteroidinius vaistus nuo uždegimo (NVNU), pvz., indometaciną ar dideles aspirino dozes (> 3 g per parą). Šiais vaistais gydomas artritas arba raumenų skausmas, - aukso turinčių preparatų injekcijas (pvz., natrio aurotiomalato nuo artrito), - vaistų nuo psichikos sutrikimų, pvz., ličio, antipsichozinių vaistų ar triciklių antidepresantų, - kalio tablečių arba kalio turinčių druskos pakaitalų, - vaistų nuo cukrinio diabeto, pvz., insulino arba geriamųjų vaistų, mažinančių cukraus kiekį kraujyje, - centrinę nervų sistemą stimuliuojančių vaistų (simpatomimetikų): efedrino, pseudoefedrino arba salbutamolio. Jų yra kai kurių vaistų nuo kosulio ir (arba) peršalimo, nuo astmos ir gleivinės paburkimą mažinančių vaistų (dekongestantų) sudėtyje, - imuninę sistemą slopinančių vaistų (imunosupresantų), alopurinolio (nuo podagros) arba prokainamido (nuo nenormalaus širdies plakimo).

  Lisinopril Actavis vartojimas su maistu ir gėrimais Lisinopril Actavis galima vartoti su maistu ir gėrimais.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

  Nėštumas Jeigu esate nėščia (arba manote, kad galite pastoti), pasakykite gydytojui. Prieš planuojant pastoti arba iš karto sužinojus apie nėštumą, Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti Lisinopril Actavis ir vietoje jo paskirs kitą vaistinį preparatą. Lisinopril Actavis nerekomenduojama vartoti ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu ir negalima vartoti, jei esate ilgiau kaip 3 mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti jūsų kūdikiui.

  Žindymo laikotarpis Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. Lisinopril Actavis krūtimi maitinančioms motinoms nerekomenduojamas. Jei norite maitinti krūtimi, ypač jei žindysite naujagimį arba prieš laiką gimusį kūdikį, gydytojas gali paskirti kitą vaistą.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Lisinopril Actavis neturėtų sutrikdyti gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus. Tačiau, kol įsitikinsite, kaip šis vaistas Jus veikia, negalima dirti darbų, kuriems reikia ypatingo dėmesio.

  3. Kaip vartoti Lisinopril Actavis

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Dozavimas yra individualus ir svarbu, kad Jūs vartotumėte šį vaistą taip, kaip paskirta. Pradinė ir ilgalaikė palaikomoji dozė parenkama atsižvelgiant į Jūsų būklę ir į tai, ar vartojate ir kitų vaistų.

  Padidėjęs kraujospūdis Rekomenduojama pradinė dozė yra 10 mg kartą per parą. Įprastinė ilgalaikė dozė yra 20 mg kartą per parą.  

  Vartojimas Vaikams ir paaugliams (6-16 metų amžiaus), turintiems aukštą kraujospūdį Tikslią dozę Jūsų vaikui nustatys gydytojas. Dozė priklauso nuo vaiko kūno svorio: - Vaikams, sveriantiems nuo 20 iki 50 kg, įprasta pradinė dozė, geriama vieną kartą per parą, yra 2,5 mg. Dozę galima didinti iki maksimalios 20 mg dozės, geriamos kartą per parą. - Vaikams, sveriantiems daugiau nei 50 kg, įprasta pradinė dozė, geriama vieną kartą per parą, yra 5 mg. Dozę galima didinti iki maksimalios 40 mg dozės, geriamos kartą per parą. Lisinopril Actavis nerekomenduojamas jaunesniems nei 6 metų vaikams ar vaikams, turintiems sunkių problemų su inkstais.

  Simptominis širdies nepakankamumas Rekomenduojama pradinė dozė yra 2,5 mg kartą per parą. Ilgalaikė dozė yra 5–35 mg kartą per parą.

  Po širdies priepuolio Rekomenduojama dozė pirmąsias dvi paras yra 5 mg kartą per parą, vėliau – 10 mg kartą per parą.

  Inkstų ligos, susijusios su cukriniu diabetu Rekomenduojama dozė yra 10 mg arba 20 mg kartą per parą.

  Inkstų funkcijos sutrikimas Gydytojas gali Jums ar Jūsų vaikui paskirti mažesnę dozę.

  Nurykite tabletę užsigerdami vandeniu. Šį vaistą vartokite kasdien tuo pačiu metu. Lisinopril Actavis galima vartoti prieš valgį arba po jo.

  Jei manote, kad Lisinopril Actavis veikia per stipriai arba per silpnai, kuo greičiau pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Pradedant gydymą ir (arba) keičiant dozę, gali prireikti dažniau lankytis pas gydytoją. Net jei jaučiatės gerai, šių apsilankymų negalima praleisti. Gydytojas pasakys, kas kiek laiko reikia pas jį apsilankyti.

  Ką daryti pavartojus per didelę Lisinopril Actavis dozę? Jei išgėrėte šio vaisto daugiau negu reikia (perdozavote), nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba į artimiausią ligoninę. Perdozavus gali labai sumažėti kraujospūdis, dėl to galite jausti lengvą apsvaigimą ir galvos sukimąsi. Be to, gali pasireikšti dusulys, per dažnas arba per retas pulsas, pernelyg greitas juntamas širdies plakimas (palpitacija), nerimas, kosulys.

  Pamiršus pavartoti Lisinopril Actavis Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Toliau laikykitės įprasto dozavimo.

  Nustojus vartoti Lisinopril Actavis Vaisto vartojimo nenutraukite, net jeigu jaučiatės gerai, nebent gydytojas nurodys kitaip.

   Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.  

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10 žmonių) Galvos skausmas, galvos sukimasis arba lengvas apsvaigimas (ypač greitai atsistojus); sumažėjęs kraujospūdis; viduriavimas, vėmimas; kosulys; susilpnėjusi inkstų funkcija.

  Nedažni šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 100 žmonių) Nuovargis, silpnumas (jėgų praradimas); nuotaikos pokyčiai; miego sutrikimai; galvos svaigimas; odos bėrimas; niežulys; pirštų spalvos pokyčiai (pamėlsta, paskui parausta) ir (arba) tirpimas ar dilgčiojimas; sloga; skonio sutrikimai, pykinimas, skrandžio skausmas arba nevirškinimas; impotencija; juntamas arba labai greitas širdies plakimas; širdies priepuolis arba insultas (manoma, antrinis dėl pernelyg mažo kraujospūdžio; taip būna didelės rizikos pacientams); padidėję serumo kreatinino, šlapalo ir kalio kiekiai kraujyje; padidėjęs kepenų fermentų kiekis.

  Reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 1000 žmonių) Alerginė/angioneurozinė edema, kurios simptomai yra galūnių, veido, lūpų, liežuvioir/arba gerklės tinimas, dėl kurio gali pasunkėti kvėpavimas ir/arba rijimas; šis poveikis dažnesnis juodaodžiams  nei kitų rasių pacientams. Sumišimas; burnos džiūvimas; plaukų slinkimas; psoriazė; krūtų padidėjimas vyrams; inkstų nepakankamumas; kai kurių kraujo ląstelių arba kitų sudėtinių kraujo dalių pokyčiai; niežintis odos bėrimas (dilgėlinė); bilirubino (geltonai oranžinio tulžies pigmento) kiekio padidėjimas serume; maža natrio koncentracija; ūminis inkstų nepakankamumas; uremija (būklė, kai kraujyje lieka medžiagų, kurios turi būti šalinamos su šlapimu). Sutrikęs smegenų hormono, reguliuojančio vandens pusiausvyrą kūne, išsiskyrimas (neadekvataus antidiuretinio hormono sekrecijos sindromas (angl. SIADH)).

  Labai reti šalutiniai poveikiai (gali pasireikšti mažiau nei 1 iš 10 000 žmonių) Prienosinių ančių uždegimas (sinusitas); kvėpavimo takų susiaurėjimas (bronchų spazmas) ir dėl to atsiradęs dusulys; plaučių uždegimas; pageltusi oda ir (arba) akys (gelta); kepenų arba kasos uždegimas; kepenų nepakankamumas; prakaitavimas; sunki pūslinė odos liga; odos bėrimas (daugiaformė eritema), sunkios formos odos paraudimas (Stevens-Johnson‘o sindromas), stiprus bėrimas (taip pat ir paraudimas), nudegimą primenantis odos lupimasis ir tinimas (toksinė epidermio nekrolizė); odos pseudolimfoma; žarnų uždegimas; nenormaliai mažas šlapimo kiekis arba nesišlapinimas; gliukozės kiekio kraujyje sumažėjimas.

  Šalutiniai poveikiai, kurių dažnis nežinomas (negali būti nustatytas pagal turimus duomenis) Alpulys, depresijos simptomai.

  Vaikams pasireiškiantis šalutinis poveikis prilyginamas suaugusiųjų.

  Jei tapo sunku nuryti ar kvėpuoti (tai gali būti susiję su veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės tinimu) arba jei sutino plaštakos, pėdos ar kulkšnys ir sutinusias vietas pradėjo niežėti, arba jei pradėjo stipriai niežėti odą ir iškilo gumbai (alergija), reikia nebevartoti Lisinopril Actavis ir nedelsiant kreiptis į medikus pagalbos.

  Kaip minėta pirmiau, retai gali atsirasti kai kurių kraujo ląstelių arba kitų sudėtinių kraujo dalių pokyčių. Jūsų gydytojas gali nuspręsti retkarčiais imti kraujo mėginius, kad nustatytų, ar Lisinopril Actavis kaip nors veikia Jūsų kraują. Kartais dėl kraujo pokyčių galite jausti nuovargį ar gerklės skausmą, gali pasireikšti karščiavimas, sąnarių ir raumenų skausmai, sąnarių ir tonzilių patinimas arba jautrumas saulės šviesai. Jeigu abejojate, pasitarkite su gydytoju.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Lisinopril Actavis

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.

  Lizdinė plokštelė: Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Plastikinė tablečių talpyklė: plastikinę tablečių talpyklę laikyti sandarią, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Šioje talpyklėje yra sausiklis.

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmestii nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Lisinopril Actavis sudėtis - Veiklioji medžiaga yra lizinoprilio dihidratas. Vienoje tabletėje yra 2,5 mg, 5 mg, 10 mg arba 20 mg lizinoprilio (lizinoprilio dihidrato pavidalu). - Pagalbinės  medžiagos yra manitolis, kalcio-vandenilio fosfatas dihidratas, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas. 10 mg ir 20 mg tabletėse taip pat yra raudonojo geležies oksido (E172), juodojo geležies oksido (E172) ir geltonojo geležies oksido (E172).

  Lisinopril Actavis išvaizda ir kiekis pakuotėje 2,5 mg tabletės yra baltos, apvalios, abipusiai išgaubtos, 6 mm skersmens. 5 mg tabletės yra baltos, apvalios, plokščios, 8 mm skersmens. Abiejose tabletės pusėse yra vagelė. 10 mg  tabletės yra šviesiai rausvos, apvalios, abipusiai išgaubtos, 7 mm skersmens. Vienoje tabletės pusėje yra vagelė. 20 mg tabletės yra rausvos, apvalios, abipusiai išgaubtos, 9 mm skersmens. Vienoje tabletės pusėje yra vagelė. Tabletę galima padalyti į dvi lygias puses.

  Pakuočių dydžiai: Lizdinių plokštelių pakuotė: 10, 14, 20, 28, 30, 50, 56, 98 arba 100 tablečių. Plastikinė tablečių talpyklė su sausikliu ir užspaudžiamu plastikiniu dangteliu: 30 arba 100 tablečių.

  Gali būti būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas Actavis Group PTC ehf Reykjavíkurvegi 76-78, 220 Hafnarfjörður Islandija

  Gamintojas Actavis hf., Reykjavíkurvegur 78, IS-220 Hafnarfjörður, Islandija

  arba

  Actavis Ltd., BLB016, Bulebel Industrial Estate, Zejtun ZTN 3000, Malta

  arba

  GENERICON PHARMA, Gesellschaft m.b.H., Hafnerstrasse 211, A-8054 Graz, Austrija

  arba

  Balkanpharma - Dupnitsa AD, 3 Samokovsko Schosse Str., Dupnitsa 2600, Bulgarija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą. UAB Actavis Baltics, Senasis Ukmergės kelias 4, Užubalių k., Avižienių sen., Vilniaus r. Tel. + 370 5 260 9615

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas  2015-06-15

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt

  Dozavimas yra individualus ir svarbu, kad Jūs vartotumėte šį vaistą taip, kaip paskirta. Pradinė ir ilgalaikė palaikomoji dozė parenkama atsižvelgiant į Jūsų būklę ir į tai, ar vartojate ir kitų vaistų. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Padidėjęs kraujospūdis: įprastinė rekomenduojama pradinė dozė yra 10 mg kartą per parą. Įprastinė ilgalaikė dozė yra 20 mg kartą per parą.

  Vaikai ir paaugliai (6-16 metų amžiaus), turintys aukštą kraujospūdį: Tikslią dozę Jūsų vaikui nustatys gydytojas. Dozė priklauso nuo vaiko kūno svorio:
  Vaikams, sveriantiems nuo 20 iki 50 kg, įprasta pradinė dozė, geriama vieną kartą per parą, yra 2,5 mg. Dozę galima didinti iki maksimalios 20 mg dozės, geriamos kartą per parą.
  Vaikams, sveriantiems daugiau nei 50 kg, įprasta pradinė dozė, geriama vieną kartą per parą, yra 5 mg. Dozę galima didinti iki maksimalios 40 mg dozės, geriamos kartą per parą.
  Lisinopril Actavis nerekomenduojamas jaunesniems nei 6 metų vaikams ar vaikams, turintiems sunkių problemų su inkstais.

  Simptominis širdies nepakankamumas: įprastinė rekomenduojama pradinė dozė yra 2,5 mg kartą per parą. Ilgalaikė dozė yra 5-35 mg kartą per parą.

  Po širdies priepuolio: įprastinė rekomenduojama dozė pirmąsias dvi paras yra 5 mg kartą per parą, vėliau - 10 mg kartą per parą.

  Inkstų ligos, susijusios su cukriniu diabetu: įprastinė dozė yra 10 mg arba 20 mg kartą per parą.
  Inkstų funkcijos sutrikimas: gydytojas gali Jums ar Jūsų vaikui paskirti mažesnę dozę.

  Nurykite tabletę užsigerdami vandeniu. Šį vaistą vartokite kasdien tuo pačiu metu. Lisinopril Actavis galima vartoti prieš valgį arba po jo.

  Jei manote, kad Lisinopril Actavis veikia per stipriai arba per silpnai, kuo greičiau pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
  Pradedant gydymą ir (arba) keičiant dozę, gali prireikti dažniau lankytis pas gydytoją. Net jei jaučiatės gerai, šių apsilankymų negalima praleisti. Gydytojas pasakys, kas kiek laiko reikia pas jį apsilankyti.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės