preloader

Prašome palaukti

Losacor, 100mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Losacor, 100mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Losartano kalio druska
Veikliosios medžiagos stiprumas: 100mg
Prekės kodas: 403085540824

Losacor vartojamas:
• gydyti pacientus (suaugusiuosius ir 6 – 18 metų vaikus ir paauglius) sergančius didelio kraujospūdžio liga (hipertenzija);
• ...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Losacor vartojamas:
  • gydyti pacientus (suaugusiuosius ir 6 – 18 metų vaikus ir paauglius) sergančius didelio kraujospūdžio liga (hipertenzija);
  • saugoti inkstus hipertenzija ir 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams, kuriems yra laboratorinių inkstų funkcijos sutrikimo įrodymų ir 0,5 g per parą ar didesnė proteinurija (būklė, kurios metu šlapime yra nenormalus baltymo kiekis);
  • gydyti lėtiniu širdies nepakankamumu sergančius pacientus, jei gydytojas mano, kad gydymas specifiniais vaistais, vadinamais angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriais (AKF inhibitoriais, t. y. vaistais nuo didelio kraujospūdžio ligos), netinka. Jeigu širdies nepakankamumą stabilizavo AKF inhibitoriai, gydymo jais keisti losartanu nereikia;
  • gydyti pacientus, kuriems yra didelio kraujospūdžio liga ir sustorėjusi kairiojo širdies skilvelio sienelė. Nustatyta, kad Losacor mažina insulto riziką ("LIFE tyrimas").  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Losacor ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Losacor 3. Kaip vartoti Losacor 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Losacor 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Losacor ir kam jis vartojamas

  Losartanas priklauso kraujospūdį mažinančių vaistų, žinomų angiotenzino II receptorių antagonistų pavadinimu, grupei. Angiotenzinas II yra organizme gaminama medžiaga, kuri prisijungia prie kraujagyslėse esančių receptorių ir jas susiaurina. Tai sukelia kraujospūdžio padidėjimą. Losartanas neleidžia angiotenzinui II prisijungti prie šių receptorių, todėl sukelia kraujagyslių atsipalaidavimą, dėl kurio mažinamas kraujospūdis. Losartanas lėtina inkstų funkcijos silpnėjimą pacientams, kuriems yra didelio kraujospūdžio liga ir II tipo cukrinis diabetas.

  Losacor vartojamas: • gydyti pacientus (suaugusiuosius ir 6 – 18 metų vaikus ir paauglius) sergančius didelio kraujospūdžio liga (hipertenzija); • saugoti inkstus hipertenzija ir 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems pacientams, kuriems yra laboratorinių inkstų funkcijos sutrikimo įrodymų ir 0,5 g per parą ar didesnė proteinurija (būklė, kurios metu šlapime yra nenormalus baltymo kiekis); • gydyti lėtiniu širdies nepakankamumu sergančius pacientus, jei gydytojas mano, kad gydymas specifiniais vaistais, vadinamais angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitoriais (AKF inhibitoriais, t. y. vaistais nuo didelio kraujospūdžio ligos), netinka. Jeigu širdies nepakankamumą stabilizavo AKF inhibitoriai, gydymo jais keisti losartanu nereikia; • gydyti pacientus, kuriems yra didelio kraujospūdžio liga ir sustorėjusi kairiojo širdies skilvelio sienelė. Nustatyta, kad Losacor mažina insulto riziką ("LIFE tyrimas").

  2. Kas žinotina prieš vartojant Losacor

  Losacor vartoti negalima: • jeigu yra alergija losartanui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); • jeigu yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas; • jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno; • jeigu esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia (Taip pat yra geriau vengti Losacor vartoti ankstyvojo nėštumo metu – žr. skyrių „Nėštumo ir žindymo laikotarpis“).

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Losacor. Jeigu manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Losartan nerekomenduojamas ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui, žr. skyrių “Nėštumas ir žindymo laikotarpis“.

  Svarbu, kad prieš pradedant vartoti Losacor pasakytumėte gydytojui: • jeigu Jums yra buvusi angioneurozinė edema (veido, lūpų, ryklės ir (arba) liežuvio sutinimas) (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“); • jeigu Jus kamuoja gausus vėmimas arba viduriavimas ir dėl to organizmas neteko nepaprastai daug skysčių ir (arba) druskų; • jeigu vartojate diuretikų (vaistų, didinančių pro inkstus išskiriamo vandens kiekį) arba laikotės druskos kiekį ribojančios dietos ir dėl to Jūsų organizmas neteko nepaprastai daug skysčių ir druskų (žr. 3 skyrių "Dozavimas specialių grupių pacientams"); • jeigu žinote, kad yra susiaurėjusios arba užsikimšusios Jūsų inkstų kraujagyslės, arba jeigu neseniai persodintas inkstas; • jeigu sutrikusi kepenų funkcija (žr. 2 skyrių "Losartano vartoti negalima" ir 3 skyrių "Dozavimas specialių grupių pacientams"); • jeigu sergate širdies nepakankamumu, susijusiu arba nesusijusiu su inkstų funkcijos sutrikimu, arba susijusiu su sunkiu, gyvybei grėsmingu širdies ritmo sutrikimu. Jeigu kartu esate gydomas beta adrenoblokatoriumi, būtinas specialus atsargumas; • jeigu yra širdies vožtuvų arba širdies raumens sutrikimų; • jeigu sergate išemine širdies liga (ją sukelia kraujo tėkmės širdies kraujagyslėmis sumažėjimas) arba smegenų kraujagyslių liga (ją sukelia smegenų kraujotakos susilpnėjimas); • jeigu kamuoja pirminis hiperaldosteronizmas (su padidėjusia antinksčių hormono aldosterono sekrecija susijęs sindromas, kurį sukelia šios liaukos sutrikimas); • jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti: - AKF inhibitorių (pavyzdžiui, enalaprilį, lizinoprilį, ramiprilį), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų. - aliskireną.

  Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų (pvz., kalio) kiekį kraujyje. Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Losacor vartoti negalima“.    Vaikams ir paaugliams Losacor poveikis vaikams yra tyrinėtas. Daugiau informacijos teiraukitės savo gydytojo. Losacor nerekomenduojama skirti inkstų ar kepenų problemų kamuojamiems vaikams, taip pat jaunesniems kaip 6 metų vaikams, nes duomenų apie tokius pacientus yra nedaug.

  Kiti vaistai ir Losacor Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Būkite ypatingai atsargūs, jeigu gydymo Losacor metu vartojate šių vaistų: • kitų kraujospūdį mažinančių vaistų, nes jie gali dar labiau sumažinti kraujospūdį. Taip pat kraujospūdį gali sumažinti bet kuris iš šių vaistų ar vaistų klasė: tricikliai antidepresantai, vaistai nuo psichozės, baklofenas, amifostinas; • vaistų, kurie organizme sulaiko kalį arba kurie gali padidinti jo kiekį, pvz., kalio papildų, druskos pakaitalų, kuriuose yra kalio, arba kalį sulaikančių vaistų, kaip antai, tam tikrų diuretikų (amilorido, triamtereno, spironolaktono) arba heparino; • nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pavyzdžiui, indometacino, įskaitant COX-2 inhibitorius (vaistus, kurie mažina uždegimą ir kurių galima vartoti skausmui malšinti), nes jie gali susilpninti losartano kraujospūdį mažinantį poveikį.

  Jeigu Jūsų inkstų funkcija susilpnėjusi, šių vaistų vartojimas kartu gali dar labiau susilpninti inkstų funkciją.

  Vaistų, kurių sudėtyje yra ličio, kartu su losartanu vartoti negalima, jeigu to atidžiai neprižiūri gydytojas, kadangi gali reikėti specialių atsargumo priemonių (pvz., kraujo tyrimų).

  Jūsų gydytojui gali tekti pakeisti Jūsų dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių.

  Jeigu vartojate AKF inhibitorių arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „Losacor vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

  Losacor vartojimas su maistu ir gėrimais Losacor galima vartoti valgio metu ar nevalgius.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumas Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti vaisto prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą, ir paskirs kitą vaistinį preparatą vietoje Losacor. Losacor yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui.

  Žindymo laikotarpis Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. Losacor nerekomenduojamas krūtimi maitinančioms motinoms ir Jūsų gydytojas gali paskirti kitą vaistą, jeigu ketinate maitinti krūtimi, ypač jei turite naujagimį ar kūdikis gimė prieš laiką.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta. Nesitikima, kad Losacor paveiks Jūsų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus. Vis dėlto kai kuriems žmonėms losartanas, kaip ir kiti vaistai nuo didelio kraujospūdžio ligos, gali sukelti galvos svaigimą ir mieguistumą. Jeigu Jums pasireiškė galvos svaigimas arba mieguistumas, pasitarkite su gydytoju prieš užsiimdami tokia veikla.

  Losacor sudėtyje yra laktozės Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti Losacor

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Tikslią dozę nustatys gydytojas, įvertinęs Jūsų būklę ir išsiaiškinęs, ar vartojate kitų vaistų. Svarbu Losacor vartoti tiek laiko, kiek gydytojo skirta, kad galėtumėte tinkamai kontroliuoti savo kraujospūdį.

  Suaugę pacientai, sergantys didelio kraujospūdžio liga Gydyti dažniausiai pradedama 50 mg losartano doze (viena Losacor 50 mg tablete, arba 1/2 Losacor 100 mg tabletės), vartojama kartą per parą. Daugiausiai kraujospūdis sumažėja po 3 – 6 gydymo savaičių. Vėliau kai kuriems pacientams dozę galima padidinti iki 100 mg losartano (dviejų Losacor 50 mg tablečių, arba vienos Losacor 100 mg tabletės) kartą per parą. Jeigu manote, kad losartano poveikis yra per stiprus arba per silpnas, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams (6 – 18 metų) 20 – 50 kg sveriantiems pacientams rekomenduojama pradinė dozė yra 0,7 mg losartano vienam kg kūno svorio kartą per parą (iš viso iki 25 mg ( puse 50 mg  Losacor tabletės). Jeigu kraujospūdžio kontrolė nepakankama, gydytojas gali dozę padidinti.

  Suaugę pacientai, sergantys didelio kraujospūdžio liga ir 2 tipo cukriniu diabetu Gydyti dažniausiai pradedama 50 mg losartano doze (viena Losacor 50 mg tablete, arba 1/2 Losacor 100 mg tabletės), vartojama kartą per parą. Atsižvelgiant į kraujospūdžio reakciją, vėliau dozę galima padidinti iki 100 mg losartano (dviejų Losacor 50 mg tablečių arba vienos Losacor 100 mg tabletės) kartą per parą. Losartano galima vartoti kartu su kitais kraujospūdį mažinančiais vaistais (pvz., diuretikais, kalcio kanalų blokatoriais, alfa arba beta adrenoblokatoriais ir centrinio poveikio preparatais), insulinu ar kitais vaistais, paprastai vartojamais gliukozės kiekiui kraujyje mažinti (pvz., sulfonilurėjos dariniais, glitazonais ir gliukozidazės inhibitoriais).

  Suaugę pacientai, sergantys širdies nepakankamumu Gydyti dažniausiai pradedama 12,5 mg losartano doze, vartojama kartą per parą. Paprastai dozė kas savaitė palaipsniui didinama (t.y. pirmą savaitę vartojama 12,5 mg dozė, antrą savaitę 25 mg dozė, trečią savaitę − 50 mg dozė, ketvirtą savaitę –100 mg dozė, penktą savaitę – 150 mg dozė) iki palaikomosios dozės, kaip nustatyta jųsų gydytojo. Gali būti vartojama didžiausia 150 mg losartano dozė (trys Losacor 50 mg tabletės arba viena ir 1/2 Losacor 100 mg tabletės) kartą per parą.

  *.Kad pasiekti tokias mažesnes dozes, yra tiekiamos tabletės (laužiamos tabletės) kurių kiekvienoje yra 12,5 mg arba 25 mg losartano.

  Širdies nepakankamumo gydymo metu losartanas dažniausiai vartojamas kartu su diuretikais (vaistais, kurie didina pro inkstus pašalinamo vandens kiekį) ir (arba) rusmenės preparatais (vaistais, padedančiais stiprinti širdį ir didinti jos veiksmingumą) arba (ir) beta adrenoblokatoriais.

  Dozavimas specialių grupių pacientams Tam tikriems pacientams, pavyzdžiui, gydytiems didelėmis diuretikų dozėmis, kurių kepenų funkcija sutrikusi arba kurie yra vyresni kaip 75 metų, gydytojas gali patarti vartoti mažesnę dozę, ypač gydymo pradžioje. Pacientams, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, losartano vartoti draudžiama (žr. skyrių "Losacor vartoti negalima").

  Vartojimo metodas Tabletes reikia nuryti užgeriant stikline vandens. Stenkitės Losacor išgerti kasdien tokiu pačiu laiku. Losortaną svarbu vartoti tol, kol gydytojas lieps jo vartojimą nutraukti.

  Pastaba dėl Losacor 50 mg ir Losacor 100 mg plėvele dengtų tablečių dalijimo Losacor 50 mg plėvele dengtą tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes. Losacor 100 mg plėvele dengtą tabletę galima padalyti į keturias lygias dozes.

  Ką daryti pavartojus per didelę Losacor dozę? Jeigu Jūs atsitiktinai pavartojote per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Perdozavimo simptomai yra mažas kraujospūdis, padažnėjęs arba net suretėjęs širdies plakimas.

  Pamiršus pavartoti Losacor Jeigu atsitiktinai pamiršote pavartoti paros dozę, kitą dozę gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jeigu Jums pasireiškė toliau išvardytas poveikis, losartano tablečių nebevartokite ir nedelsdami pasakykite gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių: • Sunki alerginė reakcija (išbėrimas, niežulys, veido, lūpų, burnos ar ryklės sutinimas, kuris gali pasunkinti rijimą ar kvėpavimą).

  Tai sunkus, bet retas šalutinis poveikis, kuris pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 000 pacientų, bet mažiau kaip 1 iš 1 000 pacientų. Jums gali prireikti skubios gydytojo pagalbos arba guldymo į ligoninę.

  Toliau išvardytas Losacor vartojimo metu nustatytas šalutinis poveikis.

  Dažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 žmonių) • galvos svaigimas, • mažas kraujospūdis, • silpnumas, • nuovargis, • per mažas cukraus kiekis kraujyje (hipoglikemija), • per didelis kalio kiekis kraujyje (hiperkalemija), • inkstų veiklos pokyčiai, įskaitant inkstų nepakankamumą, • raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (anemija), • pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu, kreatinino ir kalio kiekio kraujo serume ir šlapalo kiekio kraujyje padidėjimas.

  Nedažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 pacientų): • mieguistumas, • galvos skausmas, • miegos sutrikimas, • pernelyg dažnas juntamas širdies plakimas (palpitacija), • stiprus krūtinės skausmas (krūtinės angina), • mažas kraujospūdis (ypač organizmui netekus daug vandens iš kraujagyslių, pvz., pacientams, kurie serga sunkiu širdies nepakankamumu arba yra gydomi didelėmis diuretikų dozėmis), • nuo dozės dydžio priklausomas ortostatinis poveikis, pavyzdžiui, kraujospūdžio sumažėjimas, pasireiškiantis stojantis iš gulimos ar sėdimos padėties, • oro trūkumas (dusulys), • pilvo skausmas, • vidurių užkietėjimas, • viduriavimas, • pykinimas, • vėmimas, • dilgėlinė, • niežulys, • išbėrimas, • lokalizuotas patinimas (edema), • kosulys.

  Retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų): • padidėjęs jautrumas, • angioneurozinė edema, • kraujagyslių uždegimas (vaskulitas, įskaitant Henoko-Šionlaino (Henoch-Schönlein) purpurą), • tirpulio arba dilgčiojimo pojūtis (parestezija), • alpulys (sinkopė), • labai dažnas ir nereguliarus širdies plakimas (prieširdžių virpėjimas), • insultas, • kepenų uždegimas (hepatitas), • alaninaminotransferazės (ALT) kiekio kraujyje padidėjimas, kuris nutraukus gydymą dažniausiai išnyksta.

  Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis): • trombocitų kiekio sumažėjimas, • migrena, • kepenų funkcijos sutrikimas, • raumenų ir sąnarių skausmas, • į gripo panašūs simptomai, • nugaros skausmas ir šlapimo takų infekcija, • padidėjęs jautrumas saulei (jautrumas šviesai), • nepaaiškinami raumenų skausmai ir tamsus (arbatos spalvos) šlapimas (rabdomiolizė), • impotencija, • kasos uždegimas (pankreatitas), • mažas natrio kiekis kraujyje (hiponatremija), • depresija, • bendrai bloga savijauta (negalavimas), • skambėjimas, zyzimas, ūžimas ar traškėjimas ausyse, • iškrypęs skonio pojūtis.

  Šalutinis poveikis vaikams yra panašus į šalutinį poveikį, nustatytą suaugusiems pacientams.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite <,> . Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Losacor

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant lizdinės plokštelės, buteliuko ir kartoninės dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkmas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Lizdinės plokštelės. Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Lizdinę plokštelę praplėšti tik prieš pat vaisto vartojimą.

  Buteliukai Po pirmojo buteliuko atidarymo laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Tinkamumo laikas po pirmojo buteliuko atidarymo yra 6 mėnesiai.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Losacor sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra losartano kalio druska. Kiekvienoje Losacor 50 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg losartano kalio druskos. Kiekvienoje Losacor 100 mg plėvele dengtoje tabletėje yra 100 mg losartano kalio druskos.

  - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, povidonas K 25, koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas, laktozės monohidratas, hipromeliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis 4000.

  Losacor 50 mg ir 100 mg tablečių sudėtyje yra kalio: 4,24 mg (0,108 mEqir 8,48 mg (0,216 mEq) atitinkamai.

  Losacor išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Losacor 50 mg plėvele dengtos tabletės Baltos, ovalios, su laužimo vagele iš abiejų pusių, pažymėtos skaitmeniu „3“. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

  Losacor 100 mg plėvele dengtos tabletės Baltos, pailgos, su trimis laužimo vagelėmis iš abiejų pusių, pažymėtos skaitmeniu „5“. Tabletę galima padalyti į keturias lygias dalis.

  Lizdinės plokštelės, kuriose yra 7, 10, 14, 20, 21, 28, 30, 50, 56, 60, 84, 90, 98 arba 100 plėvele dengtų tablečių. Vienos dozės lizdinės plokštelės, kuriose yra 10x5, 14x4 plėvele dengtų tablečių. Buteliukai, kuriose yra 250 plėvele dengtų tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas Sandoz d.d. Verovškova 57 1000 Ljubljana Slovėnija

  Gamintojai Salutas Pharma GmbH Otto-von-Guericke-Allee 1 39179 Barleben Vokietija Gamybos vieta Dieselstrasse 5 D-70839 Gerlingen Vokietija

  Lek Pharmaceuticals d.d. Verovškova 57 1526 Ljubljana Slovėnija Gamybos vieta Trimlini 2D 9220 Lendava Slovėnija

  Lek S.A. ul. Podlipie 16 95-010 Stryków Lenkija Gamybos vieta Ul. Domaniewska 50 C 02-672 Warszawa Lenkija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas Šeimyniškių 3A, Vilnius LT-09312, Lietuva Telefonas +370 5 26 36 037 Faksas    +370 5 26 36 036 Nemokama linija pacientams +370 800 00877 El. pašto adresas: info.lithuania@sandoz.com

   

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-05-22

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Tikslią dozę nustatys gydytojas, įvertinęs Jūsų būklę ir išsiaiškinęs, ar vartojate kitų vaistų. Svarbu Losacor vartoti tiek laiko, kiek gydytojo skirta, kad galėtumėte tinkamai kontroliuoti savo kraujospūdį.

  Suaugę pacientai, sergantys didelio kraujospūdžio liga Gydyti dažniausiai pradedama 50 mg losartano doze (viena Losacor 50 mg tablete, arba 1/2 Losacor 100 mg tabletės), vartojama kartą per parą. Daugiausiai kraujospūdis sumažėja po 3 – 6 gydymo savaičių. Vėliau kai kuriems pacientams dozę galima padidinti iki 100 mg losartano (dviejų Losacor 50 mg tablečių, arba vienos Losacor 100 mg tabletės) kartą per parą. Jeigu manote, kad losartano poveikis yra per stiprus arba per silpnas, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams (6 – 18 metų) 20 – 50 kg sveriantiems pacientams rekomenduojama pradinė dozė yra 0,7 mg losartano vienam kg kūno svorio kartą per parą (iš viso iki 25 mg ( puse 50 mg  Losacor tabletės). Jeigu kraujospūdžio kontrolė nepakankama, gydytojas gali dozę padidinti.

  Suaugę pacientai, sergantys didelio kraujospūdžio liga ir 2 tipo cukriniu diabetu Gydyti dažniausiai pradedama 50 mg losartano doze (viena Losacor 50 mg tablete, arba 1/2 Losacor 100 mg tabletės), vartojama kartą per parą. Atsižvelgiant į kraujospūdžio reakciją, vėliau dozę galima padidinti iki 100 mg losartano (dviejų Losacor 50 mg tablečių arba vienos Losacor 100 mg tabletės) kartą per parą. Losartano galima vartoti kartu su kitais kraujospūdį mažinančiais vaistais (pvz., diuretikais, kalcio kanalų blokatoriais, alfa arba beta adrenoblokatoriais ir centrinio poveikio preparatais), insulinu ar kitais vaistais, paprastai vartojamais gliukozės kiekiui kraujyje mažinti (pvz., sulfonilurėjos dariniais, glitazonais ir gliukozidazės inhibitoriais).

  Suaugę pacientai, sergantys širdies nepakankamumu Gydyti dažniausiai pradedama 12,5 mg losartano doze, vartojama kartą per parą. Paprastai dozė kas savaitė palaipsniui didinama (t.y. pirmą savaitę vartojama 12,5 mg dozė, antrą savaitę 25 mg dozė, trečią savaitę − 50 mg dozė, ketvirtą savaitę –100 mg dozė, penktą savaitę – 150 mg dozė) iki palaikomosios dozės, kaip nustatyta jųsų gydytojo. Gali būti vartojama didžiausia 150 mg losartano dozė (trys Losacor 50 mg tabletės arba viena ir 1/2 Losacor 100 mg tabletės) kartą per parą.

  *.Kad pasiekti tokias mažesnes dozes, yra tiekiamos tabletės (laužiamos tabletės) kurių kiekvienoje yra 12,5 mg arba 25 mg losartano.

  Širdies nepakankamumo gydymo metu losartanas dažniausiai vartojamas kartu su diuretikais (vaistais, kurie didina pro inkstus pašalinamo vandens kiekį) ir (arba) rusmenės preparatais (vaistais, padedančiais stiprinti širdį ir didinti jos veiksmingumą) arba (ir) beta adrenoblokatoriais.

  Dozavimas specialių grupių pacientams Tam tikriems pacientams, pavyzdžiui, gydytiems didelėmis diuretikų dozėmis, kurių kepenų funkcija sutrikusi arba kurie yra vyresni kaip 75 metų, gydytojas gali patarti vartoti mažesnę dozę, ypač gydymo pradžioje. Pacientams, kuriems yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, losartano vartoti draudžiama (žr. skyrių "Losacor vartoti negalima").

  Vartojimo metodas Tabletes reikia nuryti užgeriant stikline vandens. Stenkitės Losacor išgerti kasdien tokiu pačiu laiku. Losortaną svarbu vartoti tol, kol gydytojas lieps jo vartojimą nutraukti.

  Pastaba dėl Losacor 50 mg ir Losacor 100 mg plėvele dengtų tablečių dalijimo Losacor 50 mg plėvele dengtą tabletę galima padalyti į dvi lygias dozes. Losacor 100 mg plėvele dengtą tabletę galima padalyti į keturias lygias dozes.

  Ką daryti pavartojus per didelę Losacor dozę? Jeigu Jūs atsitiktinai pavartojote per daug tablečių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Perdozavimo simptomai yra mažas kraujospūdis, padažnėjęs arba net suretėjęs širdies plakimas.

  Pamiršus pavartoti Losacor Jeigu atsitiktinai pamiršote pavartoti paros dozę, kitą dozę gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugę pacientai, sergantys didelio kraujospūdžio liga. Gydyti dažniausiai pradedama 50 mg losartano doze (viena Losacor 50 mg tablete), vartojama kartą per parą. Daugiausiai kraujospūdis sumažėja po 3 - 6 gydymo savaičių. Vėliau kai kuriems pacientams dozę galima padidinti iki 100 mg losartano (dviejų Losacor 50 mg tablečių) kartą per parą. Jeigu manote, kad losartano poveikis yra per stiprus arba per silpnas, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Vaikai ir paaugliai (6 - 18 metų). 20 - 50 kg sveriantiems pacientams rekomenduojama pradinė dozė yra 0,7 mg losartano vienam kg kūno svorio kartą per parą (iš viso iki 25 mg Losacor). Jeigu kraujospūdžio kontrolė nepakankama, gydytojas gali dozę padidinti.

  Suaugę pacientai, sergantys didelio kraujospūdžio liga ir II tipo cukriniu diabetu. Gydyti dažniausiai pradedama 50 mg losartano doze (viena Losacor 50 mg tablete), vartojama kartą per parą. Atsižvelgiant į kraujospūdžio reakciją, vėliau dozę galima padidinti iki 100 mg losartano (dviejų Losacor 50 mg plėvele dengtų tablečių) kartą per parą. Losartano galima vartoti kartu su kitais kraujospūdį mažinančiais vaistais (pvz., diuretikais, kalcio
  kanalų blokatoriais, alfa arba beta adrenoblokatoriais ir centrinio poveikio preparatais), insulinu ar kitais vaistais, paprastai vartojamais gliukozės kiekiui kraujyje mažinti (pvz., sulfonilurėjos dariniais, glitazonais ir gliukozidazės inhibitoriais).

  Suaugę pacientai, sergantys širdies nepakankamumu. Gydyti dažniausiai pradedama 12,5 mg losartano doze, vartojama kartą per parą. Paprastai dozė kas savaitė palaipsniui didinama (t.y. pirmą savaitę vartojama 12,5 mg dozė antrą savaitę didinama iki 25 mg, trečią savaitę

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės