preloader

Prašome palaukti

LUXFEN, 2mg/ml, 5 ml, akių lašai, tirpalas, N1

LUXFEN, 2mg/ml, 5 ml, akių lašai, tirpalas, N1

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Brimonidino tartratas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 2mg/ml
Prekės kodas: 590439814003
LUXFEN 2 mg/ml akių lašai, tirpalas yra vaistas pacientų, sergančių atviro kampo glaukoma arba akies hipertenzija (didelis skysčio slėgis akyse), akispūdžiui (v...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  LUXFEN 2 mg/ml akių lašai, tirpalas yra vaistas pacientų, sergančių atviro kampo glaukoma arba akies hipertenzija (didelis skysčio slėgis akyse), akispūdžiui (vidiniam akių spaudimui) mažinti.
  Galima gydyti vien LUXFEN arba jo deriniu su kitais akispūdį mažinančiais vaistais.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į, gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra LUXFEN ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant LUXFEN 3. Kaip vartoti LUXFEN 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti LUXFEN 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra LUXFEN ir kam jis vartojimas

  LUXFEN 2 mg/ml akių lašai, tirpalas yra vaistas pacientų, sergančių atviro kampo glaukoma arba akies hipertenzija (didelis skysčio slėgis akyse), akispūdžiui (vidiniam akių spaudimui) mažinti. Galima gydyti vien LUXFEN arba jo deriniu su kitais akispūdį mažinančiais vaistais.

  2. Kas žinotina prieš vartojant LUXFEN

  LUXFEN vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) brimonidino tartratui arba bet kuriai pagalbinei LUXFEN akių lašų medžiagai; - jeigu esate gydomas vaistais, kurie vadinami monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais; - jeigu esate gydomas tam tikrais antidepresantais (pvz., tricikliais antidepresantais arba mianserinu). Jeigu kokių nors antidepresantų vartojate, turite pasakyti gydytojui; - naujagimiams ir kūdikiams (jaunesniems negu 2 metai).

  Įspįjimai ir atsargumo priemonės - jeigu sergate sunkia arba nestabilia negydoma širdies liga; - jeigu sergate depresija; - jeigu mažiau krauju aprūpinamos Jūsų smegenys (smegenų kraujotakos nepakankamumas) arba širdis (širdies nepakankamumas);  - jeigu iš gulimos padėties sėdantis arba stojantis krenta kraujospūdis ir dėl to pradeda suktis arba svaigti galva (ortostatinė hipotenzija); - jeigu vargina kraujagyslių, svarbiausia rankų ir kojų, susitraukimas (Raynaud liga) arba lėtinė uždegiminė kraujagyslių liga, susijusi su kraujagyslių užkimšimu dėl kraujo krešėjimo (obliteruojantis trombangitas); - jeigu yra kepenų ar inkstų sutrikimų. Jeigu kuri nors iš minėtų būklių Jums yra, pasitarkite su gydytoju.

  2 – 12 metų vaikų LUXFEN gydyti nerekomenduojama.

  Kiti vaistai ir LUXFEN Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Centrinę nervų sistemą (CNS) veikiantys medikamentai LUXFEN gali stiprinti centrinę nervų sistemą veikiančių medikamentų (alkoholio, barbitūratų, opioidų, raminamųjų preparatų arba anestetikų) sukeliamą poveikį.

  Vaistai nuo nervų sistemos sutrikimų (chlorpromazinas, metilfenidatas), antihipertenziniai preparatai (rezerpinas) Pacientams, vartojantiems medikamentų, veikiančių adrenalino, noradrenalino bei kitų biogeninių aminų absorbciją ir metabolizmą kraujyje, LUXFEN rekomenduojama gydytis atsargiai.

  Antihipertenziniai preparatai, vaistai nuo širdies ligų LUXFEN tirpalo įlašinus į akis, kai kuriems pacientams šiek tiek sumažėja kraujospūdis. Tuo pačiu metu LUXFEN ir antihipertenzinių preparatų arba (ir) vaistų nuo širdies ligų iš rusmenės glikozidų grupės reikia vartoti atsargiai.

  Adrenomimetikai ir adrenoblokatoriai Atsarga būtina, jeigu kartu su LUXFEN pirmą kartą (arba pakeitus dozę) vartojami sisteminio poveikio vaistai (nepriklausomai nuo jų vartojimo būdo), kurie gali sąveikauti su alfa adrenomimetikais arba daryti įtaką jų poveikiui, pvz., adrenomimetikai arba adrenoblokatoriai (pvz., izoprenalinas ar prazosinas).

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Ar saugu brimonidino vartoti nėštumo metu, tyrimais nenustatinėta, todėl nėščioms moterims juo galima gydytis tik atsargiai ir tik gydytojui nustačius, kad laukiama nauda moteriai bus didesnė už galimą riziką vaisiui. Ar brimonidino patenka į moters pieną, nežinoma, todėl žindyvėms LUXFEN vartoti negalima.  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas LUXFEN gali sukelti nuovargį ir (arba) mieguistumą. Tai gali veikti gebėjimą saugiai vairuoti  ir valdyti mechanizmus. Be to, LUXFEN gali sukelti daiktų matymą lyg per miglą arba kitokį regos sutrikimą. Dėl to gali sutrikti gebėjimas vairuoti ir valdyti mechanizmus, ypač naktį arba silpno apšvietimo sąlygomis. Prieš vairuodamas ar valdydamas mechanizmus, turite palaukti, kol šie simptomai išnyks.

  LUXFEN sudėtyje yra benzalkonio chlorido. Jis gali sudirginti akis. Turi nepatekti ant minkštųjų kontaktinių lęšių. Prieš vartojimą kontaktinius lęšius reikia išimti (vėl juos galima įdėti ne anksčiau kaip po 15 min.). Keičia minkštųjų kontaktinių lęšių spalvą.

  3. Kaip vartoti LUXFEN

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Labai svarbu LUXFEN vartoti tiek laiko, kiek gydytojo skirta.

  Jeigu manote, kad vaisto poveikis yra per stiprus arba per silpnas, kreipkitės į gydytoją.

  Jeigu gydytojo neskirta kitaip, įprastinė dozė yra vienas LUXFEN tirpalo lašas. Jis lašinamas į pažeistą akį (akis) 2 kartus per parą, maždaug kas 12 val.

  Vartojimo instrukcija Brimonidino galima tik lašinti į akis. Gerti jo negalima.

  Prieš lašindami vaisto į akis, visada nusiplaukite rankas. Lašinkite taip: 1. Atloškite atgal galvą ir žiūrėkite į lubas.  2. Švelniai patraukite apatinį akies voką žemyn, kad susiformuotų mažas maišelis.  3. Paspaudę apverstą buteliuką su lašintuvu, vieną vaisto lašą įlašinkite į akį.

  Vaisto įlašinę, tuoj pat užsimerkite ir pirštu vienai minutei užspauskite akies kampą prie nosies. Tai padeda mažinti vaisto patekimą į organizmą.

  Jeigu gydotės daugiau negu vienu vaistu, tarp jų lašinimo reikia daryti mažiausiai 5 – 15 min. pertrauką.

  Vartojimas vaikams Naujagimių ir jaunesnių negu 2 metai kūdikių LUXFEN gydyti negalima.  Brimonidino nerekomenduojama vartoti 2 12 metų vaikams.

  Ką daryti pavartojus per didelę LUXFEN dozę? Suaugusiems žmonėms perdozavimo, kuris vaisto lašinant į akis nėra tikėtinas, atvejų nebuvo.  Naujagimiams buvo keli perdozavimo atvejai. Jo simptomai buvo mieguistumas, suglebimas, žema kūno temperatūra ir kvėpavimo pasunkėjimas. Jeigu kuris nors iš minėtų simptomų atsiranda, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Suaugusiems žmonėms, per apsirikimą išgėrusiems 10 brimonidino akių lašų, pasireiškė vidutinis kraujospūdžio sumažėjimas, išsilaikęs kelias valandas, o maždaug po 8 val. buvo staigus kraujospūdžio padidėjimas.

  Jeigu įtariate, kad vaisto perdozavote, kreipkitės į savo arba budintį gydytoją. Pasiimkite ir vaisto pakuotę, kad gydytojas galėtų suprasti, kokią veikliąją medžiagą vartojote.

  Pamiršus pavartoti LUXFEN Jeigu įprastiniu laiku vaisto į akis įlašinti pamiršite, lašinkite jo tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau jeigu prisiminsite tik tada, kai jau bus beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, pamirštąją dozę praleiskite, o toliau vaisto vartokite įprasta tvarka. Negalima lašinti daugiau lašų norint kompensuoti praleistą dozę Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Nekeiskite dozės patys.

  Nustojus vartoti LUXFEN Nepasitarę su gydytoju LUXFEN vartojimo nepertraukite ir nenutraukite.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Dažniausias (pasireiškia 22 – 25  pacientų) šalutinis poveikis yra burnos džiūvimas, akių paraudimas, deginimas bei niežulys. Paprastai toks poveikis būna laikinas. Sunkus minėtas poveikis, dėl kurio vaisto vartojimą reikia nutraukti, pasireiškia retai.

  Klinikinių tyrimų metu 12,7  pacientų pasireiškė alerginė akių reakcija. Dažniausiai ji atsirado po 3 – 9 mėn. gydymo. Jeigu alerginė reakcija pasireiškia, LUXFEN vartojimą būtina nutraukti.

  Pastebėto šalutinio poveikio dažnio apibūdinamas pateiktas žemiau esančioje lentelėje.

  Labai dažnas Pasireiškia daugiau negu 1 iš 10 vartotojų Dažnas Pasireiškia 1 – 10 iš 100 vartotojų Nedažnas Pasireiškia 1 – 10 iš 1 000 vartotojų Retas Pasireiškia 1 – 10 iš 10 000 vartotojų Labai retas Pasireiškia mažiau negu 1 iš 10 000 vartotojų Dažnis nežinomas Negali būti įvertintas pagal turimus duomenis

  Šalutinis poveikis, pastebėtas gydymo LUXFEN akių lašais metu nurodytas toliau.

  Lokalus šalutinis poveikis

  Labai dažnas poveikis - akies dirginimas (paraudimas, deginimas, gėlimas, svetimkūnio pojūtis akyje, niežulys, pūslių ar baltų dėmių atsiradimas ant matomo akies paviršių dengiančio sluoksnio), - daiktų matymas lyg per miglą; - alerginė akies reakcija.

  Dažnas poveikis - Lokalus dirginimas (vokų paraudimas ir patinimas, vokų uždegimas, junginės patinimas ir sekrecija, akių skausmas ir ašarojimas), jautrumo šviesai padidėjimas, ragenos paviršiaus pažaida arba spalvos pokytis, akių sausmė, junginės pūslės, regos sutrikimas, junginės uždegimas (konjunktyvitas).

  Labai retas poveikis - Rainelės uždegimas (iritas), vyzdžių susiaurėjimas.

  Poveikis, kurio dažnis nežinomas - Vokų niežulys, iridociklitas (rainelės ir aplink ją esančių vidinių raumenų uždegimas).

  Sisteminis šalutinis poveikis

  Labai dažnas poveikis - Galvos skausmas, burnos džiūvimas, nuovargis, mieguistumas.

  Dažnas poveikis - Viršutinių kvėpavimo takų simptomai, galvos sukimasis, skrandžio ir žarnyno skausmas, silpnumas, skonio pojūčio pokytis.

  Nedažnas poveikis - Pernelyg greitas juntamas širdies plakimas, nereguliarus širdies ritmas (įskaitant retą ir dažną ritmą), sisteminė alerginė reakcija, depresija, nosies sausmė.

  Retas poveikis - Dusulys.

  Labai retas poveikis - Apalpimas, hipertenzija (didelis kraujospūdis), hipotenzija (mažas kraujospūdis), nemiga.

  Poveikis, kurio dažnis nežinomas - Odos reakcijos, įskaitant paraudimą, veido patinimą, niežulį, išbėrimą ir kraujagyslių išsiplėtimą.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel.: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti LUXFEN

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant kartoninės dėžutės ir buteliuko nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Buteliuką pirmą kartą atidarius, LUXFEN tirpalo tinkamumo laikas yra 28 paros.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  LUXFEN sudėtis - Veiklioji medžiaga yra brimonidino tartratas.  1 ml tirpalo yra 2 mg brimonidino tartrato, atitinkančio 1,3 mg brimonidino. - Pagalbinės medžiagos yra benzalkonio chloridas, polivinilo alkoholis, natrio chloridas, natrio citratas, citrinų rūgštis monohidratas, išgrynintas vanduo, natrio hidroksidas (pH nustatymui) ir vandenilio chlorido rūgštis (pH nustatymui).

  LUXFEN išvaizda ir kiekis pakuotėje LUXFEN yra skaidrus, šiek tiek žalsvai geltonas tirpalas. Akių lašai (tirpalas) tiekiami 5 ml ir 10 ml buteliukais su lašintuvu pakuotėse po 1, 3 ar 6 buteliukus.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas PharmaSwiss Česká republika s.r.o. Jankovcova 1569/2c 170 00 Prague 7 Čekija

  Gamintojai Pharma Stulln GmbH Werksstraße 3 92551 Stulln Vokietija

  arba

  SANITAS AB Veiverių g. 134B, LT-46352 Kaunas Lietuva

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „PharmaSwiss“ Šeimyniškių 21 B  LT-09200 Vilnius Tel. +370 5 2790 762

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais Danija:   LUXFEN, 2mg/ml Øjendråber, opløsning Bulgarija:  LUXFEN, 2mg/ml Капки за очи, разтвор Čekija:   LUXFEN, 2mg/ml Oční kapky, roztok Vengrija:  LUXFEN, 2mg/ml Oldatos szemcsepp Latvija:   LUXFEN, 2mg/ml Acu pilieni, šķīdums Lietuva:  LUXFEN 2mg/ml akių lašai (tirpalas) Lenkija:   LUXFEN Slovakija:  LUXFEN 2mg/ml Očná roztoková instilácia

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-10-09

   Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Labai svarbu LUXFEN vartoti tiek laiko, kiek gydytojo skirta.

  Jeigu manote, kad vaisto poveikis yra per stiprus arba per silpnas, kreipkitės į gydytoją.

  Jeigu gydytojo neskirta kitaip, įprastinė dozė yra vienas LUXFEN tirpalo lašas. Jis lašinamas į pažeistą akį (akis) 2 kartus per parą, maždaug kas 12 val.

  Vartojimo instrukcija Brimonidino galima tik lašinti į akis. Gerti jo negalima.

  Prieš lašindami vaisto į akis, visada nusiplaukite rankas. Lašinkite taip: 1. Atloškite atgal galvą ir žiūrėkite į lubas.  2. Švelniai patraukite apatinį akies voką žemyn, kad susiformuotų mažas maišelis.  3. Paspaudę apverstą buteliuką su lašintuvu, vieną vaisto lašą įlašinkite į akį.

  Vaisto įlašinę, tuoj pat užsimerkite ir pirštu vienai minutei užspauskite akies kampą prie nosies. Tai padeda mažinti vaisto patekimą į organizmą.

  Jeigu gydotės daugiau negu vienu vaistu, tarp jų lašinimo reikia daryti mažiausiai 5 – 15 min. pertrauką.

  Vartojimas vaikams Naujagimių ir jaunesnių negu 2 metai kūdikių LUXFEN gydyti negalima.  Brimonidino nerekomenduojama vartoti 2 12 metų vaikams.

  Ką daryti pavartojus per didelę LUXFEN dozę? Suaugusiems žmonėms perdozavimo, kuris vaisto lašinant į akis nėra tikėtinas, atvejų nebuvo.  Naujagimiams buvo keli perdozavimo atvejai. Jo simptomai buvo mieguistumas, suglebimas, žema kūno temperatūra ir kvėpavimo pasunkėjimas. Jeigu kuris nors iš minėtų simptomų atsiranda, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Suaugusiems žmonėms, per apsirikimą išgėrusiems 10 brimonidino akių lašų, pasireiškė vidutinis kraujospūdžio sumažėjimas, išsilaikęs kelias valandas, o maždaug po 8 val. buvo staigus kraujospūdžio padidėjimas.

  Jeigu įtariate, kad vaisto perdozavote, kreipkitės į savo arba budintį gydytoją. Pasiimkite ir vaisto pakuotę, kad gydytojas galėtų suprasti, kokią veikliąją medžiagą vartojote.

  Pamiršus pavartoti LUXFEN Jeigu įprastiniu laiku vaisto į akis įlašinti pamiršite, lašinkite jo tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau jeigu prisiminsite tik tada, kai jau bus beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, pamirštąją dozę praleiskite, o toliau vaisto vartokite įprasta tvarka. Negalima lašinti daugiau lašų norint kompensuoti praleistą dozę Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Nekeiskite dozės patys.

  Nustojus vartoti LUXFEN Nepasitarę su gydytoju LUXFEN vartojimo nepertraukite ir nenutraukite.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Brimonidino tartratas; 2mg/ml

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti