preloader

Prašome palaukti

Mannitol Fresenius, 100g/1000ml, 500 ml, infuzinis tirpalas, N12

Mannitol Fresenius, 100g/1000ml, 500 ml, infuzinis tirpalas, N12

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Manitolis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 100g/1000ml
Prekės kodas: 202696

100 mg/ml manitolio tirpalas vartojamas diurezei stiprinti apsinuodijus medžiagomis (ličio preparatais, salicilatais, barbitūratas ir kt.), kurios išsiskiria...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  100 mg/ml manitolio tirpalas vartojamas diurezei stiprinti apsinuodijus medžiagomis (ličio preparatais, salicilatais, barbitūratas ir kt.), kurios išsiskiria pro inkstus.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys 1. Kas yra Mannitol Fresenius ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Mannitol Fresenius 3. Kaip vartoti Mannitol Fresenius 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Mannitol Fresenius 6. Kita informacija

  1. KAS YRA MANNITOL FRESENIUS  IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Manitolis yra osmosinis diuretikas (šlapimą varantis vaistas). Infuzavus manitolio, padidėja plazmos osmosinis slėgis, todėl akies kameros, smegenų bei kitų audinių skystis difunduoja į plazmą. Prasideda audinių dehidracija (audiniuose mažėja skysčių), mažėja intrakranijinis (vidinis kaukolės) ir akies kameros skysčio spaudimas. Patekęs į inkstų glomerulus, manitolis filtruojamas į pirminį šlapimą ir dėl to padidina osmosinį jo slėgį. Kadangi inkstų kanalėliuose manitolio reabsorbuojama mažai, todėl sumažėja vandens, natrio, chloro ir kitų elektrolitų reabsorbcija, daugiau išsiskiria šlapimo.

  100 mg/ml manitolio tirpalas vartojamas diurezei stiprinti apsinuodijus medžiagomis (ličio preparatais, salicilatais, barbitūratas ir kt.), kurios išsiskiria pro inkstus.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MANNITOL FRESENIUS

  Mannitol Fresenius 10% infuzinio tirpalo vartoti negalima:   - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) manitoliui arba bet kuriai pagalbinei Mannitol Fresenius 10% infuzinio tirpalo medžiagai; - jeigu yra pernelyg didelis osmosinis slėgis; - jeigu yra anurija (šlapimo neišsiskyrimas), susijusi su ūmine inkstų kanalėlių nekroze, sukelta sunkios inkstų ligos; - jeigu pasireiškė stazinis širdies nepakankamumas; - jeigu yra plaučių edema (pabrinkimas); - jeigu yra didelė dehidracija (vandens netekimas), acidozė (organizmo skysčių parūgštėjimas); - jeigu yra intrakranijinis (kaukolės vidaus) kraujavimas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - prieš vartojant manitolio, būtina įsitikinti, ar nepadidėjęs paciento jautrumas manitoliui; - prieš pradedant gydyti manitolio infuzijomis, būtina ištirti paciento inkstų funkciją; - manitolio galima leisti tik tada, kai inkstų funkcija ir šlapimo išskyrimas yra pakankami.

  Gydymo manitoliu laikotarpiu būtina sekti kraujo plazmos osmosinį slėgį, inkstų funkciją, šlapimo išsiskyrimą, skysčių kiekį organizme, natrio ir kalio kiekį kraujo serume, bei spaudimą centrinėje venoje. Jeigu nepakankamai išsiskiria šlapimo arba greitai suleidžiama didelė dozė, dėl susikaupusio manitolio gali per daug padidėti ekstraląstelinio (esančio ne ląstelėse) skysčio kiekis. Jeigu šlapimo išsiskyrimas mažėja, manitolio infuziją reikia nutraukti ir pacientą ištirti.

  Prieš infuziją reikia gerai ištirti ligonio širdies ir kraujagyslių sistemą, o infuzijos metu ją nuolat sekti. Jeigu padidėja spaudimas centrinėje venoje arba atsiranda kitokių cirkuliuojančio skysčio pertekliaus požymių, pvz., pasireiškia plaučių edema, atsiranda intoksikacijos vandeniu simptomų, staiga prasideda sunkus stazinis širdies nepakankamumas, ypač pacientams, kurių širdies rezervas yra sumažėjęs, infuziją reikia sulėtinti arba nutraukti. Skysčių perteklių galima sumažinti dialize arba diuretikais (šlapimo išsiskyrimą skatinančiais vaistais).

  Dėl manitoliu sukeliamos nuolatinės diurezės hidracija (organizmo skysčių kiekis) gali tapti nepakankama arba pasireikšti hipovolemija (kraujo tūrio sumažėjimas). Pasireiškus hipovolemijai, sumažėja glomerulų filtracijos greitis, padidėja natrio ir vandens reabsorbcija, todėl skatinama oligurija (mažas šlapimo kiekis).

  Reikia saugoti, kad preparato nepatektų šalia venos, kadangi gali pasireikšti lokali edema ar net odos nekrozė.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Jei manitolio infuzijos metu būtina perpilti kraujo, pastarojo reikia infuzuoti į kitą veną. Manitolis stiprina diuretikų poveikį ir dėl to daugiau išsiskiria elektrolitų, įskaitant Na+, K+, Ca2+, Mg2+, Cl-, HCO3-, ir fosfatų. Jei kartu vartojama manitolio ir aminoglikozidų, didėja toksinis pastarųjų preparatų poveikis klausai. Manitolis didina ličio išsiskyrimą pro inkstus. Manitolis gali stiprinti tubokurarino ir kitų nedepoliarizuojančio arba depoliarizuojanči poveikio miorelaksantų veikimą. Kartu su manitoliu vartojant geriamųjų antikoaguliantų (kraujo krešėjimą slopinančių vaistų), pastarųjų preparatų poveikis silpnėja, kadangi dėl plazmos tūrio sumažėjimo, didėja krešėjimo faktorių koncentracija kraujyje.  Manitolis gali didinti dėl hipokalemijos (kalio koncentracijos kraujyje sumažėjimo) pasireiškiančio toksinio digoksino poveikio riziką.

  Bet kokios koncentracijos manitolio tirpalą maišyti su adrenokortikotropinio hormono preparatais, barbitūratais, norepinefrinu, metaraminoliu, sukcinilcholinu, cisplatina arba tetraciklinais, draudžiama. 

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Reikiamų duomenų apie manitolio vartojimą nėštumo metu nėra, todėl nėštumo laikotarpiu manitolio  vartoti negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus ir tik gydytojui nustačius, kad nauda bus didesnė už galimą riziką vaisiui.

  Žindymo laikotarpiu vartojamo manitolio saugumas tinkamais ir gerai kontroliuojamais tyrimais nenustatinėtas, todėl žindyvėms šio medikamento galima vartoti tik būtinu atveju.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Mannitol Fresenius 10%  infuzinis tirpalas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  3. KAIP VARTOTI MANNITOL FRESENIUS Mannitol Fresenius 10%  infuziniu tirpalu gydoma tik ligoninėje.

  Dozė ir infuzijos greitis priklauso nuo ligonio amžiaus, būklės, šlapimo išsiskyrimo, skysčių kiekio organizme ir reakcijos į medikamentą. Leidžiant manitolio tirpalo, būtina sekti, ar ligoniui nesutriko skysčių ir elektrolitų pusiausvyra. Dozavimą nustato gydytojas.

  Suaugę pacientai ir paaugliai Sunkaus apsinuodijimo vaistiniais preparatais atveju pagalbinio gydymo metu reikia stiprinti diurezę (šlapimo išskyrimą). Manitolio dozė turi būti koreguojama, atsižvelgiant į  diurezę, kuri turi būti mažiausiai 100 ml/val.  Pradžioje reikia suleisti įsotinamąją maždaug 250 ml manitolio dozę.

  Vaikai Inkstų nepakankamumo atveju, testo dozė 200 mg (2 ml) manitolio/kg kūno svorio suleidžiama per 3–5 minutes. Gydomoji dozė yra 0,5–1,5 g  (5 – 10 ml)/kg kūno svorio. Tokią dozę, prireikus, galima pakartotinai suleisti vieną arba du kartus. Tarp dozių turi būti 4–8 valandų intervalas.

  Senyvi pacientai Kaip ir gydant suaugusius pacientus, dozė priklauso nuo svorio, klinikinės ir biologinės būklės ir kartu vartojamų vaistinių preparatų. Paprastai dozė yra tokia pati, kuri skiriama suaugusiems pacientams, t.y. 50 – 200 g manitolio (500–2000 ml) /per parą, dozę mažinant 50 g  (500 ml) manitolio kiekvieno leidimo metu. Prieš dozavimą paciento būklę reikia atidžiai patikrinti, nes galima ankstyva inkstų nepakankamumo stadija.

  Pavartojus per didelę Mannitol Fresenius 10% infuzinio tirpalo dozę Perdozavus manitolio, atsiranda tarpląstelinio skysčio perteklius, centrinės nervų sistemos pažeidimo simptomų: galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, raumenų spazmas, galimi traukuliai. Kai kada dėl smegenų dehidracijos gali kraujuoti po kietuoju ar voratinkliniu smegenų dangalu, dėl to pasireiškia galvos skausmas ir svaigimas, pykinimas arba vėmimas, miglotas matymas. Gali sutrikti elektrolitų pusiausvyra: atsirasti hiponatremija ar hipernatremija, hipokalemija arba hiperkalemija.  Jei greitai infuzuojamas didelis manitolio kiekis, gali sutrikti kraujotaka, nes kraujagyslėse atsiranda skysčio perteklius, todėl gali prasidėti širdies nepakankamumas ar plaučių edema. Tokiu atveju geriausiai tinka hemodializė, kurios metu greitai pašalinamas iš organizmo manitolis Jeigu yra hiponatremija, reikia vartoti natrio. Alternatyvus gydymo būdas – pilvaplėvės dializė. Jei intoksikacija yra nelabai sunki, ligonį reikia gydyti simptominėmis priemonėmis, ypač koreguoti skysčių ir elektrolitų balanso sutrikimą.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Mannitol Fresenius , kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Paprastai 10% manitolio tirpalas toleruojamas gerai. Nepageidaujamas poveikis pasireiškia retai ir gali būti susijęs su pagalbinėmis medžiagomis arba infuzijos atlikimo būdu. Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažni ( 1/10, tai yra pasireiškia  1 iš 10 vaistą vartojusių žmonių), dažni (nuo  1/100 iki  1/10), nedažni (nuo  1/1 000 iki  1/100), reti (nuo  1/10 000 iki  1/1 000), labai reti ( 1/10 000), dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

  Infuzijos metu ar po jos gali atsirasti toliau išvardytas šalutinis poveikis.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Nedažni Šlapimo susilaikymas, vandens ir elektrolitų balanso sutrikimas, pernelyg gausi diurezė, dehidracija (skysčių netekimas), edema (paburkimas), ūminis inkstų nepakankamumas.

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Nedažni Acidozė (organizmo skysčių parūgštėjimas),  dehidracija, apetito sumažėjimas.

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai Labai dažni Kosulys

  Nedažni Kraujo stazės plaučiuose simptomai, plaučių edema, nosies gleivinės uždegimas, krūtinės skausmas.

  Virškinimo trakto sutrikimai Nedažni Burnos džiūvimas, troškulys, pykinimas, vėmimas, viduriavimas

  Širdies sutrikimai Reti Tachikardija (dažnas širdies plakimas), hipotenzija (kraujospūdžio sumažėjimas), hipertenzija (kraujospūdžio padidėjimas), širdies nepakankamumas.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Reti Pasireiškia dilgėlinė, bėrimas, niežulys.

  Imuninės sistemos sutrikimai Labai reti Alerginės reakcijos, anafilaksinis šokas.

  Nervų sistemos sutrikimai Nedažni Galvos sukimasis, sumažėjęs intrakranijinis spaudimas

  Dažni Galvos skausmas..

  Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai Nedažni Raumenų spazmai, mėšlungis, artralgija (sąnarių skausmas), nugaros skausmas.

  Akių sutrikimai Nedažni Regos sutrikimas (matoma lyg per miglą).

  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Nedažni Karščiavimas, šaltkrėtis. Jei atsitiktinai praduriama kraujagyslė ir tirpalo patenka į aplinkinius audinius, jie gali pabrinkti, prasidėti uždegimas, tromboflebitas (venos uždegimas), įvykti odos nekrozė.

  Jei pasireiškia šalutinis poveikis, infuziją reikia nedelsiant nutraukti ir pacientą pradėti tinkamai gydyti. Prireikus, likusį infuzinį tirpalą pateikti ištyrimui.  

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI MANNITOL FRESENIUS 

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Jei susidarė kristalai, buteliuką prieš vartojant pašildyti. Vartoti galima tik skaidrų tirpalą.

  Atidarius pakuotę ir laikantis aseptikos reikalavimų, tirpalas stabilus išlieka 12 valandų.

  Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Mannitol Fresenius  vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Mannitol Fresenius sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra manitolis. 1 ml tirpalo yra 100 mg manitolio. 1000 ml tirpalo yra 100 g manitolio. - Pagalbinė medžiaga yra injekcinis vanduo.

  Tirpalo osmoliariškumas yra maždaug 549 mosm/l, pH 4,5 – 7,0.

  Mannitol Fresenius išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Mannitol Fresenius tirpalas yra skaidrus, bespalvis arba šiek tiek gelsvas. Dėžutėje yra 12 stiklinių buteliukų. Kiekviename jų yra 500 ml infuzinio tirpalo.

  Rinkodaros teisės turėtojas Fresenius Kabi Polska Sp. z o.o. ul. Hrubieszowska 2 01-209 Warszawa Lenkija

  Gamintojas Fresenius Kabi Italia S.r.l. Via Camagre, 41 37063 Isola della Scala Verona Italija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  „Fresenius Kabi Polska" ribotos atsakomybės bendrovės Baltijos atstovybė Olimpiečių g. 1A-22, LT-09200, Vilnius Lietuva Tel. +370 52609169 Faksas  +370 526 08696

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-10-12

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/    

  Mannitol Fresenius 10%  infuziniu tirpalu gydoma tik ligoninėje.

  Dozė ir infuzijos greitis priklauso nuo ligonio amžiaus, būklės, šlapimo išsiskyrimo, skysčių kiekio organizme ir reakcijos į medikamentą. Leidžiant manitolio tirpalo, būtina sekti, ar ligoniui nesutriko skysčių ir elektrolitų pusiausvyra. Dozavimą nustato gydytojas.

  Suaugę pacientai ir paaugliai Sunkaus apsinuodijimo vaistiniais preparatais atveju pagalbinio gydymo metu reikia stiprinti diurezę (šlapimo išskyrimą). Manitolio dozė turi būti koreguojama, atsižvelgiant į  diurezę, kuri turi būti mažiausiai 100 ml/val.  Pradžioje reikia suleisti įsotinamąją maždaug 250 ml manitolio dozę.

  Vaikai Inkstų nepakankamumo atveju, testo dozė 200 mg (2 ml) manitolio/kg kūno svorio suleidžiama per 3–5 minutes. Gydomoji dozė yra 0,5–1,5 g  (5 – 10 ml)/kg kūno svorio. Tokią dozę, prireikus, galima pakartotinai suleisti vieną arba du kartus. Tarp dozių turi būti 4–8 valandų intervalas.

  Senyvi pacientai Kaip ir gydant suaugusius pacientus, dozė priklauso nuo svorio, klinikinės ir biologinės būklės ir kartu vartojamų vaistinių preparatų. Paprastai dozė yra tokia pati, kuri skiriama suaugusiems pacientams, t.y. 50 – 200 g manitolio (500–2000 ml) /per parą, dozę mažinant 50 g  (500 ml) manitolio kiekvieno leidimo metu. Prieš dozavimą paciento būklę reikia atidžiai patikrinti, nes galima ankstyva inkstų nepakankamumo stadija.

  Pavartojus per didelę Mannitol Fresenius 10% infuzinio tirpalo dozę Perdozavus manitolio, atsiranda tarpląstelinio skysčio perteklius, centrinės nervų sistemos pažeidimo simptomų: galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, raumenų spazmas, galimi traukuliai. Kai kada dėl smegenų dehidracijos gali kraujuoti po kietuoju ar voratinkliniu smegenų dangalu, dėl to pasireiškia galvos skausmas ir svaigimas, pykinimas arba vėmimas, miglotas matymas. Gali sutrikti elektrolitų pusiausvyra: atsirasti hiponatremija ar hipernatremija, hipokalemija arba hiperkalemija.  Jei greitai infuzuojamas didelis manitolio kiekis, gali sutrikti kraujotaka, nes kraujagyslėse atsiranda skysčio perteklius, todėl gali prasidėti širdies nepakankamumas ar plaučių edema. Tokiu atveju geriausiai tinka hemodializė, kurios metu greitai pašalinamas iš organizmo manitolis Jeigu yra hiponatremija, reikia vartoti natrio. Alternatyvus gydymo būdas – pilvaplėvės dializė. Jei intoksikacija yra nelabai sunki, ligonį reikia gydyti simptominėmis priemonėmis, ypač koreguoti skysčių ir elektrolitų balanso sutrikimą.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės