preloader

Prašome palaukti

Medaxone, 1g, milteliai injekciniam tirpalui, N10

Medaxone, 1g, milteliai injekciniam tirpalui, N10

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Ceftriaksonas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 1g
Prekės kodas: 202697
Vartojamas nuo daugelio odos, minkštųjų audinių, kaulų, sąnarių, kraujo (septicemijos), kvėpavimo takų (plaučių uždegimo) užkrečiamųjų ligų rūšių. Ceftriaksonu...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas nuo daugelio odos, minkštųjų audinių, kaulų, sąnarių, kraujo (septicemijos), kvėpavimo takų (plaučių uždegimo) užkrečiamųjų ligų rūšių. Ceftriaksonu gydomos kai kurios lytiniu keliu plintančios ligos (gonorėja). Be to, juo galima gydyti kitas užkrečiamąsias ligas, pvz., smegenų dangalų uždegimą. Šio vaisto galima vartoti užkrečiamųjų ligų, pasireiškiančių didelės rizikos grupės pacientams, profilaktikai. Medaxone Jums gali būti skiriama prieš operaciją tam, kad sumažinti pooperacinės infekcijos dažnumą. Jūsų gydytojas galės paaiškinti, nuo kokio tipo užkrečiamosios ligos esate šiuo metu gydomas ir Jums papasakos išsamiau.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra Medaxone ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Medaxone
  3. Kaip vartoti Medaxone
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Medaxone
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA MEDAXONE IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Jūsų vaistas yra vadinamas Medaxone. Ceftriaksonas yra vienas iš vaistų grupės, vadinamos cefalosporinais, preparatų. Šios grupės vaistai vartojami užkrečiamųjų ligų gydymui, kadangi jie naikina bakterijas ar stabdo jų dauginimąsi. Ceftriaksonas vartojamas nuo daugelio odos, minkštųjų audinių, kaulų, sąnarių, kraujo (septicemijos), kvėpavimo takų (plaučių uždegimo) užkrečiamųjų ligų rūšių. Ceftriaksonu gydomos kai kurios lytiniu keliu plintančios ligos (gonorėja). Be to, juo galima gydyti kitas užkrečiamąsias ligas, pvz., smegenų dangalų uždegimą. Šio vaisto galima vartoti užkrečiamųjų ligų, pasireiškiančių didelės rizikos grupės pacientams, profilaktikai. Medaxone Jums gali būti skiriama prieš operaciją tam, kad sumažinti pooperacinės infekcijos dažnumą. Jūsų gydytojas galės paaiškinti, nuo kokio tipo užkrečiamosios ligos esate šiuo metu gydomas ir Jums papasakos išsamiau.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT MEDAXONE

  Medaxone vartoti negalima:
  - jeigu esate alergiškas (pernelyg jautrus) ceftriaksonui ar kitiems vaistams, kuriose yra giminingų antibiotikų, tokių kaip penicilinai ar cefalosporinai, arba bet kuriai kitai Medaxone sudėtyje esančiai medžiagai;
  - neišnešiotiems kūdikiams iki 41 koreguoto amžiaus savaitės (nėštumo savaitės + gyvenimo savaitės);
  - išnešiotiems naujagimiams (jaunesniems negu 28 parų), kuriems yra tam tirų sutrikimų (gelta, kraujyje per mažai tam tikrų baltymų, jis parūgštėjęs), kadangi tai yra būklės, kurių metu tikriausiai būna susilpnėjęs tulžies pigmento (bilirubino) surišimas;
  - yra reikalingas (ar yra manoma, kad reikalingas) gydymas į veną vartojamu kalciu ar infuziniais tirpalais, kuriose yra kalcio, kadangi yra ceftriaksono kalcio nuosėdų susiformavimo rizika.;

  Vartojant Medaxone reikia laikytis specialių atsargumo priemonių ir pasakyti savo gydytojui ar vaistininkui:
  - jeigu Jums kada nors buvo pasireiškusi cefalosporinų ar kitų antibiotikų, ypač penicilinų, sukelta sunki alerginė reakcija;
  - jeigu Jus kamuoja inkstų problemos;
  - jeigu Jūs nėščia, mėginate pastoti ar esate žindyvė;
  - jeigu Jus kamuoja kepenų problemos;
  - jeigu Jums yra virškinimo trakto liga, ypač storosios žarnos uždegimas;
  - jeigu neišnešiotam ar labai mažam kūdikiui yra tam tikrų kraujo problemų;

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
  Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jeigu Jūs vartojate:
  • aminoglikozidų grupės antibiotikų;
  • chloramfenikolio;
  • diuretikų (vaistų, skatinančių šlapimo išsiskyrimą);
  • tirpalų ar kitų vaisto formų, kurių sudėtyje yra kalcio.

  Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, gliukozės nustatymo šlapime reakcija gali tapti tariamai teigiama. Be to, pavartojus Medaxone gali būti gali tariamai teigiami kitų laboratorinių tyrimų, tokių kaip Kumbso testas ar galaktozemijos mėginys, duomenys.
  Kai kuriais atvejais Jūsų gydytojas surengs papildomą patikrinimą, tačiau tai yra įprasta ir dėl jo nereikia jaudintis.

  Medaxone vartojimas su maistu ir gėrimais
  Jums yra žinoma, kad vartojant šio vaisto reikia vengti gerti alkoholio, kadangi galima sąveika, dėl kurios kraujo serume padidėja ceftriaksono kiekis. Jeigu jums kyla bet kokių klausimų, atarkite tai su savo gydytoju.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, įskaitant Medaxone, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Medaxone vartoti nėštumo metu nerekomenduojama.
  Kadangi ceftriaksonas išsiskiria su pienu, žindymo laikotarpiu šio vaisto vartoti nerekomenduojama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Medaxone gali sukelti tam tikrą poveikį, kuris gali bloginti Jūsų gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Prieš vairuojant ar valdant mechanizmus reikėtų patikrinti, kaip Jus paveiks gydymas Medaxone.


  3. KAIP VARTOTI MEDAXONE

  Medaxone visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Visada perskaitykite pakuotės lapelyje atspausdintą informaciją, jeigu įmanoma, prieš pradedant gydymą.

  Šį vaistą Jums visada duos gydytojas ar slaugytoja, kadangi jį reikia injekuoti.
  Jūsų vaistas bus skiriamas Jums injekcijų į veną arba raumenis pavidalu. Jūsų gydytojas, slaugytoja ar vaistininkas miltelius sumaišys su injekciniu vandeniu ar kitu tinkamu tirpalu, paruoštu vartoti į raumenis ar veną. Ceftriaksonui tirpinti buteliuke ar infuzijai į veną šio vaisto tirpalą toliau skiesti skiedikliu, kuriame yra kalcio (pvz., Ringerio tirpalu ar Hartmano tirpalu), negalima, kadangi gali susiformuoti nuosėdos. Be to, ceftriaksono kalcio nuosėdų gali atsirasti, jeigu toje pačioje vartojimo į veną prieigoje ceftriaksonas yra sumaišomas su tirpalais, kuriuose yra kalcio, todėl ceftriaksono negalima maišyti ir vartoti su tirpalais, kuriuose yra kalcio. Jūsų gydytojas nuspręs, kiek vaisto reikia vartoti kiekvieną dieną ir kaip dažnai jo injekuoti. Paprastai tai priklauso nuo medicininės būklės sunkumo.

  Suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 12 metų vaikams
  Paprastai suaugusių žmonių užkrečiamosios ligos gydymui reikia injekuoti raumenis kartą per parą 1 g. Sunkią infekcinę ligą galima gydyti didesne paros doze, t. y. 2 – 4 g. Ji dažniausiai leidžiama kas 24 val. Išnykus ligos simptomams ar temperatūrai paprastai gydoma dar dvi paras.
  • Ūminė nekomplikuota gonorėja. Reikia į raumenis injekuoti vieną 250 mg dozę.
  • Su operacija susijusios infekcijos profilaktika. Paprastai į raumenis arba lėtai į veną injekuojama viena 1 g dozė. Infekcijos, susijusios su gaubtinės ir tiesiosios žarnos operacija, profilaktikai reikia vieną 2 g dozę leisti į raumenis arba lėtai injekuoti arba sulašinti į veną.

  Senyviems žmonėms
  Senyviems pacientams dozės keisti nereikia, nebent būtų sutrikusi kepenų ar inkstų funkcija.

  Naujagimiams
  Rekomenduojama Medaxone paros dozė yra 25 - 50 mg/kg kūno svorio. Didžiausia paros dozė yra 50 mg/kg kūno svorio. Dozę į veną reikia sulašinti per 60 minučių.

  6 savaičių - 12 metų vaikams
  Rekomenduojama Medaxone paros dozė, suleidžiama per parą, yra 25 - 50 mg/kg kūno svorio. Gydant sunkią užkrečiamąją ligą, galima kartą per parą injekuoti net 80 mg/kg kūno svorio dozę. 50 mg/kg kūno svorio ar didesnę dozę reikia lėtai, ne trumpiau kaip 30 minučių, lašinti į veną.
  Meningokokinio meningito profilaktika: Reikia injekuoti į raumenis vieną 125 mg dozę.

  Kepenų funkcijos sutrikimas
  Dozavimo koregavimas nereikalingas.

  Inkstų funkcijos sutrikimas
  Jeigu kepenų funkcija nesutrikusi, pacientams, kuriems yra lengvas arba vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas dozavimo koreguoti nereikia. Jeigu yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, reikia gydyti 2 g arba mažesne paros doze.

  Dializuojamiems pacientams
  Po dializės papildomą dozę injekuoti nebūtina. Vis dėlto, dializuojami pacientai turėtų būti tikrinami, ar yra tinkama jų dozė.

  Pavartojus per didelę Medaxone dozę
  Beveik neįtikėtina, kad gydytojas ar slaugytoja Jums suleistų per daug vaisto. Jūsų gydytojas ir slaugytoja stebi Jūsų sveikimą ir tikrina vaistus, kurių Jums duoda. Visada pasiklauskite, jeigu kyla abejonių, kodėl gaunate tokią vaisto dozę.

  Pamiršus pavartoti Medaxone
  Jūsų gydytojas ar slaugytoja laikosi taisyklių, kada Jums duoti vaisto. Beveik neįtikėtina, kad Jūs negausite vaisto taip, kaip paskirta. Jeigu manote, jog jums galėjo būti praleista dozė, pasikalbėkite su savo slaugytoja ar gydytoju. Yra svarbu iki galo pabaigti gydytojo paskirtą gydymą. Jūs galite pradėti jaustis geriau, tačiau yra svarbu nenutraukti šio vaisto vartojimo, kol nenurodys gydytojas, priešingu atveju Jūsų sveikatos būklė gali vėl pablogėti.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Medaxone, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti nepageidaujamą poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Toks poveikis vadinamas šalutiniu poveikiu.
  Šis vaistas gali sukelti:
  • odos išbėrimą, niežėjimą, veido ir lūpų patinimą, dusulį ar kvėpavimo pasunkėjimą, temperatūros padidėjimą (alerginę reakciją);
  • ceftriaksono kalcio druskų susikaupimą pacientų, ypač naujagimių ir mažų vaikų, plaučiuose;
  • tuštinimąsi beformėmis išmatomis ar viduriavimą. Jeigu viduriuojate išmatomis kuriose yra kraujo ar gleivių, tuojau pat pasakykite gydytojui ar slaugytojai;
  • skrandžio skausmą ar diskomfortą ir kartais pacientui jis sukelia pykinimą ar vėmimą;
  • kraujo pokyčius (retai) ar kepenų ir inkstų veiklos pokyčius, tačiau šiems pokyčiams nustatyti reikalingi laboratoriniai tyrimai. Prireikus Jūsų gydytojas tai patikrins..
  • skausmą adatos įdūrimo į raumenis ar veną vietoje. Jeigu jaučiate skausmą adatos įdūrimo į raumenis ar veną vietoje, pasakykite savo gydytojui.
  • Jeigu gydymo metu atliekami Jūsų kraujo ar šlapimo tyrimai, pasakykite medicinos personalui, kadangi ceftriaksonas gali daryti įtaką kai kurių tyrimų rezultatams.

  Jeigu jums pasireiškė bet kuris minėtas ar bet koks kitas šalutinis poveikis, kurį, Jūsų nuomone, sukėlė ceftriaksonas, jūs turite pasakyti gydytojui ar slaugytojai. Gydytojas turi daugiau informacijos apie ceftriaksoną ir nuspręs, kas Jums geriausiai tinka.

  Nesijaudinkite dėl šio galimo šalutinio poveikio. Daugumai žmonių ceftriaksonas nesukelia jokio šalutinio poveikio.


  5. KAIP LAIKYTI MEDAXONE

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.
  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ?C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.
  Kadangi Medaxone sudėtyje konservantų nėra, paruoštą tirpalą patariama tuoj pat injekuoti. Paruoštas tirpalas, laikomas ne aukštesnėje kaip 25° C temperatūroje, stabilus išlieka 6 valandas, laikomas 2-8° C temperatūroje – 24 valandas.
  Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Medaxone vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Medaxone sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra ceftriaksonas. Viename buteliuke yra 1 g ceftriaksono (hidrintos dinatrio druskos pavidalu).
  - Pagalbinių medžiagų nėra.

  Medaxone išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Medaxone tiekiamas buteliukais, kurių kiekviename yra sterilių miltelių injekciniam ar infuziniam tirpalui. Medaxone tiekiamas buteliukais, kurių kiekvienas užkimštais gumos kamšteliu su sandarinamuoju aliumininiu dangteliu.

  Rinkodaros teisės turėtojas

  Medochemie Ltd
  1-10 Constantinoupoleos str.
  3011 Limassol
  Kipras

  Gamintojas

  Medochemie Ltd., Factory C
  Mich. Erakleous Str, Agios Athanasios Industrial Area, 4101 Limassol
  Kipras


  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Medochemie Limited atstovybė
  IX forto g. 70-321
  LT 48179 Kaunas
  Tel. + 370 37 338358


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-07-15

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Medaxone visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Visada perskaitykite pakuotės lapelyje atspausdintą informaciją, jeigu įmanoma, prieš pradedant gydymą.

  Šį vaistą Jums visada duos gydytojas ar slaugytoja, kadangi jį reikia injekuoti.
  Jūsų vaistas bus skiriamas Jums injekcijų į veną arba raumenis pavidalu. Jūsų gydytojas, slaugytoja ar vaistininkas miltelius sumaišys su injekciniu vandeniu ar kitu tinkamu tirpalu, paruoštu vartoti į raumenis ar veną. Ceftriaksonui tirpinti buteliuke ar infuzijai į veną šio vaisto tirpalą toliau skiesti skiedikliu, kuriame yra kalcio (pvz., Ringerio tirpalu ar Hartmano tirpalu), negalima, kadangi gali susiformuoti nuosėdos. Be to, ceftriaksono kalcio nuosėdų gali atsirasti, jeigu toje pačioje vartojimo į veną prieigoje ceftriaksonas yra sumaišomas su tirpalais, kuriuose yra kalcio, todėl ceftriaksono negalima maišyti ir vartoti su tirpalais, kuriuose yra kalcio. Jūsų gydytojas nuspręs, kiek vaisto reikia vartoti kiekvieną dieną ir kaip dažnai jo injekuoti. Paprastai tai priklauso nuo medicininės būklės sunkumo.

  Suaugusiems žmonėms ir vyresniems nei 12 metų vaikams
  Paprastai suaugusių žmonių užkrečiamosios ligos gydymui reikia injekuoti raumenis kartą per parą 1 g. Sunkią infekcinę ligą galima gydyti didesne paros doze, t. y. 2 – 4 g. Ji dažniausiai leidžiama kas 24 val. Išnykus ligos simptomams ar temperatūrai paprastai gydoma dar dvi paras.
  • Ūminė nekomplikuota gonorėja. Reikia į raumenis injekuoti vieną 250 mg dozę.
  • Su operacija susijusios infekcijos profilaktika. Paprastai į raumenis arba lėtai į veną injekuojama viena 1 g dozė. Infekcijos, susijusios su gaubtinės ir tiesiosios žarnos operacija, profilaktikai reikia vieną 2 g dozę leisti į raumenis arba lėtai injekuoti arba sulašinti į veną.

  Senyviems žmonėms
  Senyviems pacientams dozės keisti nereikia, nebent būtų sutrikusi kepenų ar inkstų funkcija.

  Naujagimiams
  Rekomenduojama Medaxone paros dozė yra 25 - 50 mg/kg kūno svorio. Didžiausia paros dozė yra 50 mg/kg kūno svorio. Dozę į veną reikia sulašinti per 60 minučių.

  6 savaičių - 12 metų vaikams
  Rekomenduojama Medaxone paros dozė, suleidžiama per parą, yra 25 - 50 mg/kg kūno svorio. Gydant sunkią užkrečiamąją ligą, galima kartą per parą injekuoti net 80 mg/kg kūno svorio dozę. 50 mg/kg kūno svorio ar didesnę dozę reikia lėtai, ne trumpiau kaip 30 minučių, lašinti į veną.
  Meningokokinio meningito profilaktika: Reikia injekuoti į raumenis vieną 125 mg dozę.

  Kepenų funkcijos sutrikimas
  Dozavimo koregavimas nereikalingas.

  Inkstų funkcijos sutrikimas
  Jeigu kepenų funkcija nesutrikusi, pacientams, kuriems yra lengvas arba vidutinio sunkumo inkstų funkcijos sutrikimas dozavimo koreguoti nereikia. Jeigu yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, reikia gydyti 2 g arba mažesne paros doze.

  Dializuojamiems pacientams
  Po dializės papildomą dozę injekuoti nebūtina. Vis dėlto, dializuojami pacientai turėtų būti tikrinami, ar yra tinkama jų dozė.

  Pavartojus per didelę Medaxone dozę
  Beveik neįtikėtina, kad gydytojas ar slaugytoja Jums suleistų per daug vaisto. Jūsų gydytojas ir slaugytoja stebi Jūsų sveikimą ir tikrina vaistus, kurių Jums duoda. Visada pasiklauskite, jeigu kyla abejonių, kodėl gaunate tokią vaisto dozę.

  Pamiršus pavartoti Medaxone
  Jūsų gydytojas ar slaugytoja laikosi taisyklių, kada Jums duoti vaisto. Beveik neįtikėtina, kad Jūs negausite vaisto taip, kaip paskirta. Jeigu manote, jog jums galėjo būti praleista dozė, pasikalbėkite su savo slaugytoja ar gydytoju. Yra svarbu iki galo pabaigti gydytojo paskirtą gydymą. Jūs galite pradėti jaustis geriau, tačiau yra svarbu nenutraukti šio vaisto vartojimo, kol nenurodys gydytojas, priešingu atveju Jūsų sveikatos būklė gali vėl pablogėti.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės