preloader

Prašome palaukti

Metoprolol HEXAL Z, 142,5mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N30

Metoprolol HEXAL Z, 142,5mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Metoprololis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 142,5mg
Prekės kodas: 054160

Metoprolol HEXAL Z yra vartojamas nuo aukšto kraujospūdžio, nuo krūtinės skausmo, nuo širdies ritmo sutrikimų, apimančių širdies susitraukimų padažnėjimą, gy...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Metoprolol HEXAL Z yra vartojamas nuo aukšto kraujospūdžio, nuo krūtinės skausmo, nuo širdies ritmo sutrikimų, apimančių širdies susitraukimų padažnėjimą, gydymui po ūminės širdies priepuolio fazės, nuo nereguliaraus ir /ar stipraus širdies plakimo sukeltų nemalonių pojūčių, migrenos profilaktikai, širdies raumens silpnumo gydymui.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama jums svarbi informacija.  Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.  Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.  Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Metoprolol HEXAL Z ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Metoprolol HEXAL Z 3. Kaip vartoti Metoprolol HEXAL Z 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Metoprolol HEXAL Z 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Metoprolol HEXAL Z ir kam jis vartojamas

  Metoprolol HEXAL Z veiklioji medžiaga yra metoprololio sukcinatas. Jis blokuoja tam tikrus adrenoreceptorius, daugiausia tuos, kurių yra širdyje (selektyvus beta adrenoreceptorių blokatorius).

  Metoprolol HEXAL Z yra vartojamas: • nuo aukšto kraujospūdžio; • nuo krūtinės skausmo; • nuo širdies ritmo sutrikimų, apimančių širdies susitraukimų padažnėjimą; • gydymui po ūminės širdies priepuolio fazės; • nuo nereguliaraus ir /ar stipraus širdies plakimo sukeltų nemalonių pojūčių; • migrenos profilaktikai; • širdies raumens silpnumo gydymui.

  6 – 16 metų amžiaus vaikai ir paaugliai Aukšto kraujospūdžio (hipertenzijos) gydymui.

   2. Kas žinotina prieš vartojant Metoprolol HEXAL Z

  Metoprolol HEXAL Z vartoti negalima: - jeigu esate alergiškas metoprololio sukcinatui ar bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos yra išvardytos 6 skyriuje); - jeigu esate alergiškas kitiems beta adrenoreceptorių blokatoriams; - jeigu Jums yra sunki astma ar būna sunkių švokštimo priepuolių; - jeigu Jums yra tam tikrų sunkių širdies ar kraujagyslių sutrikimų, kurių negalima gydyti beta adrenoreceptorių blokatoriais (apie tai turi žinoti Jūsų gydytojas); - jeigu įtariama, kad Jūs galėjote patirti miokardo infarktą (širdies priepuolį) ar Jums yra širdies nepakankamumas; - jeigu Jūsų kraujospūdis yra žemas; - jeigu Jums buvo paaiškinta, kad dėl naviko, esančio šalia inkstų (feochromocitomos), Jūsų kraujospūdis yra aukštas; - jeigu Jums buvo paaiškinta, jog Jūsų kraujas yra rūgštesnis negu normaliai (yra būklė, vadinama metaboline acidoze); - jeigu vartojate vaistų, vadinamų monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais; - jeigu Jums į veną injekuojama verapamilio ar diltiazemo tipo kalcio kanalų blokatorių ar kitų antiaritminių vaistų (pvz., dizopiramido) nenormaliam Jūsų širdies ritmui gydyti.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su savo gydytoju, prieš pradėdami vartoti Metoprolol HEXAL Z: - jeigu Jus kamuoja astma, bronchitas ar bet koks panašus plaučių sutrikimas; - jeigu Jums yra problemų dėl savo širdies (tokių, kaip retas širdies ritmas) ar kraujotakos (Metoprolol HEXAL Z vartojimas tai gali pabloginti); - jeigu esate patyręs širdies priepuolį; - jeigu sergate cukriniu diabetu; - jeigu Jums yra problemų dėl savo skydliaukės; - jeigu Jus kamuoja kokia nors sunki kepenų liga; - jeigu Jums kada nors buvo sunki alerginė reakcija kam nors; - jeigu Jus kamuoja retos formos krūtinės angina, vadinama Prinzmetalo angina; - jeigu jums bus atliekama operacija, kuriai reikalingi bendrieji anestetikai; - jeigu vartojate kalcio kanalų blokatoriaus, pvz., verapamilio.

  Vaikams Metoprolol HEXAL Z nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams.

  Kiti vaistai ir Metoprolol HEXAL Z Metoprolol HEXAL Z sąveikauja su dideliu kiekiu kitų vaistų. Pasakykite savo gydytoju, jog vartojate, neseniai vartojote ar galite vartoti bet kurių iš toliau išvardytų vaistinių preparatų, kadangi gali reikėti keisti Jūsų gydymą. Tokiems vaistiniams preparatams priklauso: - Vaistai nuo aukšto kraujospūdžio (įskaitant prazoziną, klonidiną,  hidralaziną, guanetidiną, betanidiną, reserpiną, alfa-metildopa ir vaistinius preparatus, vadinamus kalcio kanalų blokatoriais, tokius, kaip verapamilis ar diltiazemas). - Kiti beta adrenorceptorių blokatoriai (įskaitant beta adrenoreceptorių blokatorius, vartojamus akių lašų forma). - Vaistai, veikiantys periferinę kraujotaką (pirštų ir pėdų), tokie, kaip skalsių alkaloidai, kuris gali būti vartojamas migrenos gydymui. - Vaistai depresijai gydyti. - Vaistai kitoms psichikos ligoms gydyti. - Antiretrovirusiniai vaistai, vartojami įgyto immunodeficito sindromui (angl. AIDS) ir kai kurioms kitoms ligoms gydyti. - Antihistamininiai vaistai (įskaitant vaistus, nuo šienligės ir kitų alerginių sutrikimų, peršalimo bei kitų būklių, kuriuos Jūs galite įsigyti be recepto). - Vaistai maliarijos profilaktikai. - Vaistai grybelių infekcijoms gydyti. - Kepenų fermentus veikiantys vaistai, pvz., rifampicinas, vartojamas tuberkuliozei gydyti. - Vaistai nuo širdies ligų, įskaitant krūtinės anginą, tokie, kaip amjodaronas, digoksinas, nitratai ir antiaritminiai vaistai. - Insulinas ir kiti cukriniam diabetui gydyti vartojami vaistai. - Vaistai, vadinamieji nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), vartojami skausmui malšinti ir uždegimui slopinti. - Lignokainas, vadinamas lokaliu anestetiku; - Vaistas, vadinamas dipiridamoliu, kuris trukdo kraujo krešėjimą.

  Metoprolol HEXAL Z vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu

  Metoprolol HEXAL Z ir alkoholis gali stiprinti vienas kito raminamąjį poveikį. Jūs turite vengti gerti alkoholio Metoprolol HEXAL Z vartojimo metu.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas Metoprolol HEXAL Z turi būti vartojamas nėštumo metu tik esant įtikinamai indikacijai ir Jūsų gydymą prižiūrinčiam gydytojui atidžiai apsvarsčius tikėtiną naudą ir galimą riziką. Gydymą Metoprolol HEXAL Z reikia nutraukti likus 48 – 72 valandoms iki apskaičiuoto gimdymo laiko. Jeigu to padaryti neįmanoma, 48 - 72 valandas po gimimo naujagimį turi atidžiai stebėti gydytojas.

  Žindymo laikotarpis Metoprolol HEXAL Z išsiskiria su žindyvės pienu. Nors vartojant rekomenduojamą dozę šalutinis poveikis žindomam kūdikiui pasireikšti neturėtų, maitinamus krūtimi kūdikius reikia atidžiai stebėti dėl vaisto sukelto poveikio požymių (pvz., gydytojas stebės kūdikio širdies funkciją).

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Metoprolol HEXAL Z gydymo metu gali pasireikšti galvos svaigimas ar nuovargis. Šis poveikis gali daryti įtaką reakcijoms tokiu laipsniu, kad gali sutrikti gebėjimas vairuoti, valdyti mechanizmus ar dirbti potencialiai pavojingoje padėtyje. Tai būna ypač po vaisto išgėrimo kartu su alkoholiu ir taip pat po preparato pakeitimo.

  Metoprolol HEXAL Z sudėtyje yra gliukozės, laktozės ir sacharozės Šio vaistinio preparato sudėtyje yra gliukozės, laktozės ir sacharozės (cukraus). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti Metoprolol HEXAL Z.

   3. Kaip vartoti Metoprolol HEXAL Z

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg Jeigu Jūsų gydytojas nepaskyrė kitaip, įprasta dozė yra tokia: Aukštas kraujo spaudimas (hipertenzija) - Pacientams, kurie serga lengvu ar vidutinio sunkumo kraujo spaudimo padidėjimu, reikia vartoti vieną kartą per parą dvi Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletes (atitinka 47,5 mg metoprololio sukcinato). - Prireikus, dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki 4 - 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) arba kartu vartoti kitą kraujo spaudimą mažinantį vaistą.

  Krūtinės skausmas (krūtinės angina) - 4 - 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą. Prireikus gydymą galima papildyti kitu vaistu, vartojamu širdies išeminės ligos gydymui.

  Širdies ritmo sutrikimai, apimantys širdies susitraukimų padažnėjimą (širdies aritmijos) - 4 - 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Gydymas po širdies priepuolio - 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Nereguliaraus ir/ar stipraus širdies plakimo sukelti nemalonūs pojūčiai - 4 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą. Prireikus, vartojamą kartą per parą dozę galima padidinti iki 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato).

  Migrenos profilaktika 4 - 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Širdies raumens silpnumas (širdies nepakankamumas) Gydant širdies raumens silpnumą iš pradžių šį Jūsų sutrikimą būtina stabilizuoti taikant standartinį gydymą nuo širdies nepakankamumo ir konkrečiai Jums priderinti Metoprolol HEXAL Z dozę.

  - Pacientams, kuriems diagnozuotas III–IV laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmą savaitę rekomenduojama vartoti kartą per parą ½ Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 11,88 mg metoprololio sukcinato). Antrą savaitę šią dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki 1 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 23,75 mg metoprololio sukcinato). Pacientams, kuriems diagnozuotas II laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmas dvi savaites rekomenduojama vartoti kartą per parą 1 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletę (atitinka 23,75 mg metoprololio sukcinato). - Po to dozę reikėtų dvigubinti. Dozę (vartojamą kartą per parą) galima dvigubinti kas antrą savaitę iki 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) ar didžiausios paciento toleruojamos dozės. - Ilgalaikiam palaikomajam gydymui rekomenduojama kartą per parą vartoti 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletes (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) arba didžiausią paciento toleruojamą dozę.

  * Šiais atvejais naudinga vartoti pailginto atpalaidavimo tabletes, kuriose yra tinkamas veikliosios medžiagos kiekis.

  Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg

  Jeigu Jūsų gydytojas nepaskyrė kitaip, įprasta dozė yra tokia: Aukštas kraujo spaudimas (hipertenzija) - Pacientams, kurie serga lengvu ar vidutinio sunkumo kraujo spaudimo padidėjimu, reikia vartoti vieną kartą per parą vieną Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletę (atitinka 47,5 mg metoprololio sukcinato). - Prireikus dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki 2 - 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) arba kartu vartoti kitą kraujo spaudimą mažinantį vaistą.

  Krūtinės skausmas (krūtinės angina) - 2 - 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą. - Prireikus gydymą galima papildyti kitu vaistu, vartojamu širdies išeminės ligos gydymui.

  Širdies ritmo sutrikimai, apimantys širdies susitraukimų padažnėjimą (širdies aritmijos) - 2 - 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Gydymas po širdies priepuolio - 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Nereguliaraus ir/ar stipraus širdies plakimo sukelti nemalonūs pojūčiai - 2 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą. - Prireikus, vartojamą kartą per parą dozę galima padidinti iki 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato).

  Migrenos profilaktika - 2 - 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Širdies raumens silpnumas (širdies nepakankamumas) Gydant širdies raumens silpnumą iš pradžių šį Jūsų sutrikimą būtina stabilizuoti taikant standartinį gydymą nuo širdies nepakankamumo ir konkrečiai Jums priderinti Metoprolol HEXAL Z dozę.

  - Pacientams, kuriems diagnozuotas III–IV laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmą savaitę rekomenduojama vartoti kartą per parą 11,88 mg* metoprololio sukcinato. Antrą savaitę šią dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki ½ Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 23,75 mg metoprololio sukcinato). Pacientams, kuriems diagnozuotas II laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmas dvi savaites rekomenduojama vartoti kartą per parą ½ Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 23,75 mg metoprololio sukcinato). - Po to dozę reikėtų dvigubinti. Dozę (vartojamą kartą per parą) galima dvigubinti kas antrą savaitę iki 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) ar didžiausios paciento toleruojamos dozės. - Ilgalaikiam palaikomajam gydymui rekomenduojama kartą per parą vartoti 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletes (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) arba didžiausią paciento toleruojamą dozę.

  * Šiais atvejais naudinga vartoti pailginto atpalaidavimo tabletes, kuriose yra tinkamas veikliosios medžiagos kiekis.

  Metoprolol HEXAL Z 95 mg

  Jeigu Jūsų gydytojas nepaskyrė kitaip, įprasta dozė yra tokia: Aukštas kraujo spaudimas (hipertenzija) - Pacientams, kurie serga lengvu ar vidutinio sunkumo kraujo spaudimo padidėjimu, reikia vartoti vieną kartą per parą ½ Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 47,5 mg metoprololio sukcinato). - Prireikus dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki 1 - 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 95 - 190 mg metoprololio sukcinato) arba kartu vartoti kitą kraujo spaudimą mažinantį vaistą.

  Krūtinės skausmas (krūtinės angina) - 1 - 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą. - Prireikus gydymą galima papildyti kitu vaistiniu preparatu, vartojamu širdies išeminės ligos gydymui.

  Širdies ritmo sutrikimai, apimantys širdies susitraukimų padažnėjimą (širdies aritmijos) - 1 - 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Gydymas po širdies priepuolio - 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 190 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Nereguliaraus ir/ar stipraus širdies plakimo sukelti nemalonūs pojūčiai - 1 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletė (atitinka 95 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą. - Prireikus, vartojamą kartą per parą dozę galima padidinti iki 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg metoprololio sukcinato).

  Migrenos profilaktika - 1 - 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Širdies raumens silpnumas (širdies nepakankamumas) Gydant širdies raumens silpnumą iš pradžių šį Jūsų sutrikimą būtina stabilizuoti taikant standartinį gydymą nuo širdies nepakankamumo ir konkrečiai Jums priderinti Metoprolol HEXAL Z dozę.

  - Pacientams, kuriems diagnozuotas III–IV laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmą savaitę rekomenduojama vartoti kartą per parą 11,88 mg* metoprololio sukcinato. Antrą savaitę šią dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki 23,75 mg* metoprololio sukcinato. Pacientams, kuriems diagnozuotas II laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmas dvi savaites rekomenduojama vartoti kartą per parą 23,75 mg* metoprololio sukcinato. - Po to dozę reikėtų dvigubinti. Dozę (vartojamą kartą per parą) galima dvigubinti kas antrą savaitę iki 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg metoprololio sukcinato) ar didžiausios paciento toleruojamos dozės.

  Ilgalaikiam palaikomajam gydymui rekomenduojama kartą per parą vartoti 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletes (atitinka 190 mg metoprololio sukcinato) arba didžiausią paciento toleruojamą dozę.

  * Šiais atvejais naudinga vartoti pailginto atpalaidavimo tabletes, kuriose yra tinkamas veikliosios medžiagos kiekis.

  Metoprolol HEXAL Z 142,5 mg

  Jeigu Jūsų gydytojas nepaskyrė kitaip, įprasta dozė yra tokia: Aukštas kraujo spaudimas (hipertenzija) - Pacientams, kurie serga lengvu ar vidutinio sunkumo kraujo spaudimo padidėjimu, reikia vartoti vieną kartą per parą ⅓ Metoprolol HEXAL Z 142,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 47,5 mg metoprololio sukcinato). - Prireikus dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki ⅔ - 1⅓ Metoprolol HEXAL Z 142,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg metoprololio sukcinato) arba kartu vartoti kitą kraujo spaudimą mažinantį vaistą.

  Krūtinės skausmas (krūtinės angina) - ⅔ - 1⅓ Metoprolol HEXAL Z 142,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą. - Prireikus gydymą galima papildyti kitu vaistiniu preparatu, vartojamu širdies išeminės ligos gydymui.

  Širdies ritmo sutrikimai, apimantys širdies susitraukimų padažnėjimą - ⅔ - 1⅓ Metoprolol HEXAL Z 142,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Gydymas po širdies priepuolio - 1⅓ Metoprolol HEXAL Z 142,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 190 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Nereguliaraus ir/ar stipraus širdies plakimo sukelti nemalonūs pojūčiai - ⅔ Metoprolol HEXAL Z 142,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą. - Prireikus, vartojamą kartą per parą dozę galima padidinti iki 1⅓ Metoprolol HEXAL Z 142,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 190 mg metoprololio sukcinato).

  Migrenos profilaktika - ⅔ - 1⅓ Metoprolol HEXAL Z 142,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Širdies raumens silpnumas (širdies nepakankamumas) Gydant širdies raumens silpnumą iš pradžių šį Jūsų sutrikimą būtina stabilizuoti taikant standartinį gydymą nuo širdies nepakankamumo ir konkrečiai Jums priderinti Metoprolol HEXAL Z dozę.

  - Pacientams, kuriems diagnozuotas III–IV laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmą savaitę rekomenduojama vartoti kartą per parą 11,88 mg* metoprololio sukcinato. Antrą savaitę šią dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki 23,75 mg* metoprololio sukcinato. Pacientams, kuriems diagnozuotas II laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmas dvi savaites rekomenduojama vartoti kartą per parą 23,75 mg* metoprololio sukcinato. - Po to dozę reikėtų dvigubinti. Dozę (vartojamą kartą per parą) galima dvigubinti kas antrą savaitę iki 1⅓ Metoprolol HEXAL Z 142,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 190 mg metoprololio sukcinato) ar didžiausios paciento toleruojamos dozės. - Ilgalaikiam palaikomajam gydymui rekomenduojama kartą per parą vartoti 1⅓ Metoprolol HEXAL Z 142,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 190 mg metoprololio sukcinato) arba didžiausią paciento toleruojamą dozę.

  * Šiais atvejais naudinga vartoti pailginto atpalaidavimo tabletes, kuriose yra tinkamas veikliosios medžiagos kiekis.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Aukštas kraujospūdis: 6 metų amžiaus ir vyresniems vaikams dozė priklauso nuo vaiko kūno svorio. Gydytojas apskaičiuos tinkamą dozę Jūsų vaikui. Įprasta pradinė dozė yra 0,48 mg/kg kūno svorio metoprololio sukcinato kartą per parą, tačiau ji turi neviršyti 47,5 mg. Dozė priderinama prie artimiausio stiprumo tabletės. Jūsų gydytojas gali padidinti dozę iki 1,9 mg/ kg kūno svorio, atsižvelgęs į kraujospūdžio reakciją. Didesnių negu 190 mg dozių vartojimas vaikams ir paaugliams netirtas. Metoprolol HEXAL Z tablečių nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų amžiaus vaikams.

  Gydymo trukmę nurodys Jūsų gydytojas.

  Jeigu manote, kad Metoprolol HEXAL Z sukelia per stiprų arba per silpną poveikį, pasikalbėkite su savo gydytoju ar vaistininku.

  Senyvi pacientai Vyresnių negu 80 metų ligonių klinikinių tyrimų neatlikta, todėl Jūsų gydyojas didinandamas dozes turi būti ypač atsargus, jeigu Jūs esate vyresnis nei 80 metų.

  Vartojimo metodas Vartoti per burną.

  Jūs turite gerti pailginto atpalaidavimo tablečių kartą per parą, geriau pusryčių metu. Jūs galite nuryti pailginto atpalaidavimo tabletę visą arba jos dalį, tačiau venkite jas kramtyti ar traiškyti. Tabletes gerkite užgeriant mažiausiai ½ stiklinės vandens.

  Metoprolol HEXAL Z visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Ką daryti pavartojus per didelę Metoprolol HEXAL Z dozę Nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar greitosios pagalbos gydytoją, kuris tokiu atveju nuspręs, remiantis apsinuodijimo simptomų sunkumu, kokios priemonės tinka.

  Turėkite su savimi vaisto pakuotę tam, kad gydytojas galėtų išsiaiškinti, kokios medžiagos Jūs išgėrėte, ir pradėti taikyti tinkamas priemones.

  Perdozavimo simptomai Metoprolol HEXAL Z perdozavimo simptomai gali būti pavojingai sumažėjęs kraujospūdis, sunkios širdies komplikacijos, apsunkintas kvėpavimas, sąmonės netekimas (ar net koma), konvulsijos, pykinimas, vėmimas, cianozė (mėlyna ar tamsiai raudona odos spalva) ir mirtis.

  Pirmieji perdozavimo požymiai pasireiškia praėjus 20 min. - 2 val. po Metoprolol HEXAL Z nurijimo ir stiprus perdozavimo poveikis gali trukti kelias paras.

  Perdozavimo gydymas Pacientas turi būti patalpintas į ligoninę ir gydomas intensyviosios priežiūros sąlygomis. Net akivaizdžiai sveiki pacientai, kurie vaisto perdozavo nedaug, turi būti atidžiai stebimi dėl apsinuodijimo požymių mažiausiai 4 valandas.

  Pamiršus pavartoti Metoprolol HEXAL Z Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Toliau tęskite Jūsų gydytojo paskirtą gydymą.

  Nustojus vartoti Metoprolol HEXAL Z Prieš pertraukiant ar prieš laiką nutraukiant gydymą Metoprolol HEXAL Z pasitarkite su savo gydytoju.

   Gydymas Metoprolol HEXAL Z turi būti nutraukiamas ne staigiai, bet turi būti mažinamas laipsniškai. Staigiai nutraukus gydymą beta adrenoreceptorių blokatoriais, gali pasunkėti širdies nepakankamumas ir padidėti širdies priepuolio bei staigios mirties dėl širdies rizika.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinio poveikio atvejų dažniui apibūdinti yra vartojami šie standartiniai terminai:

  Labai dažnas: gali pasireikšti daugiau negu 1 iš 10 pacientų Dažnas: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 pacientų Nedažnas: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 pacientų Retas: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 pacientų Labai retas:  gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 pacientų Dažnis nežinomas Negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis

  Labai dažnas • Ženklus kraujospūdžio sumažėjimas, ypač keičiant kūno padėtį iš gulimos į stovimą, labai retai kartu su sąmonės netekimu. • Nuovargis.

  Dažnas • Galvos sukimasis, galvos skausmas. • Retesnis pulsas (bradikardija), pusiausvyros sutrikimas (labai retai kartu su sąmonės sutrikimu), palpitacijos. • Rankų ir pėdų šalimas. • Apsunkintas iškvėpimas. • Pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas.

  Nedažnas • Padidėjęs kūno svoris. • Depresija, pablogėjęs dėmesio sutelkimas, mieguistumas ar miego sutrikimai, naktiniai košmarai. • Nenormalus odos dilgčiojimo, dygsėjimo ar nutirpimo pojūtis (parestezija). • Laikinas širdies raumens silpnumo simptomų pablogėjimas, impulsų laidumo iš prieširdžio į skilvelį I laipsnio sutrikimas (I laipsnio AV blokada), skausmas širdies srityje (krūtinės skausmas). • Kvėpavimo takų spazmas (bronchų spazmas). • Vėmimas. • Odos išbėrimas (į žvynelinę panaši dilgėlinė ir distrofiniai odos pažeidimai), padidėjęs prakaitavimas. • Raumenų spazmai. • Skysčio susikaupimas organizmo audiniuose (edema).

  Retas • Cukrinio diabeto pasunkėjimas be būdingų simptomų (latentinis cukrinis diabetas). • Nervingumas, įtampa. • Sumažėjusio budrumo pojūtis. • Regėjimo pablogėjimas, sausos ar sudirgintos akys, junginės uždegimas (konjunktyvitas). • Funkciniai širdies sutrikimai, širdies ritmo sutrikimai (aritmija), impulsų laidumo pablogėjimas. • Simptomų pablogėjimas pacientams, kuriems yra protarpinis šlubumas ar kojų ir rankų pirštų kraujagyslių spazmas (Raynaud‘o sindromas). • Nosies užgulimas. • Burnos džiūvimas. • Nenormalūs kepenų funkcijos tyrimų rodmenys. • Plaukų slinkimas. • Impotencija ir lytinio potraukio sutrikimai, Peyronie liga (Induratio penis plastica, t. y. ištiesinančių audinių sluoksnių sukietėjimas varpoje).

  Labai retas • Kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas (trombocitopenija), baltųjų kraujo ląstelių skaičiaus (leukocitų) sumažėjimas. • Užmaršumas ar atminties sutrikimai, sumišimas, haliucinacijos, asmenybės pokyčiai (pvz., nuotaikos svyravimai). • Spengimas ausyse (tinnitus), klausos susilpnėjimas. • Audinių žuvimas (nekrozė) pacientams, kuriems prieš gydymą buvo sunkus periferinės kraujotakos sutrikimas.. • Susilpnėjęs skonio pojūtis. • Retroperitoninė fibrozė, kurios metu pilvo ertmę dengiančios plėvelės užpakalyje atsiranda nenormalus randinis audinys. Tai gali pasireikšti nugaros, kirkšnių ar apatinės pilvo dalies skausmu. • Kepenų uždegimas. • Padidėjęs jautrumas šviesai, žvynelinės pasunkėjimas, žvynelinės išsivystymas, į žvynelinę panašūs odos simptomai. • Sąnarių skausmas, raumenų silpnumas, sąnarių uždegimas.

  Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis) • Sumišimas. • Nenormalus kiekis tam tikrų rūšių riebalų, tokių, kaip cholesterolis ar trigliceridai,  kraujyje.

  Šalutinio poveikio mažinimo priemonės Jeigu pasireiškia šalutinis poveikis, Jūsų gydytojas gali rekomenduoti tinkamas atsakomąsias priemones ar prireikus nutraukti Jūsų gydymą.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

   5. Kaip laikyti Metoprolol HEXAL Z

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Metoprolol HEXAL Z sudėtis - Veiklioji medžiaga yra metoprololio sukcinatas. - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė (E 460), krospovidonas, gliukozė, hipromeliozė, laktozė monohidratas, makrogolis 4000, magnio stearatas (Ph. Eur.), kukurūzų krakmolas, poliakrilatas, koloidinis silicio dioksidas, sacharozė, talkas, pigmentas titano dioksidas (E 171). Papildomai Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletėse: geltonasis geležies oksidas (E 172).

  Metoprolol HEXAL Z išvaizda ir kiekis pakuotėje Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg, 47,5 mg ir pailginto atpalaidavimo tabletės yra baltos, pailgos, su laužimo įranta abiejose pusėse.

  Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletės yra šviesiai geltonos, pailgos, su laužimo įranta abiejose pusėse.

  Metoprolol HEXAL Z 142,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės yra baltos, pailgos, su dviem laužimo įrantom abiejose pusėse.

  PP - aliuminio lizdinė plokštelė Pakuotės dydžiai: 10, 20, 28, 30, 50, 50x1, 60 arba 100 pailginto atpalaidavimo tablečių.

  PVC/Aclar ir aliuminio lizdinė plokštelė Pakuotės dydžiai: 10, 20, 28, 30, 50, 50x1, 60 arba 100 pailginto atpalaidavimo tablečių.

  HDPE buteliai Pakuotės dydžiai: 30, 60, 100, 250 arba 500 pailginto atpalaidavimo tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių ar tipų pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas Hexal AG Industriestrasse 25 D-83607 Holzkirchen Vokietija

  Gamintojai Salutas Pharma GmbH Otto-von-Guericke-Allee 1 D-39179 Barleben Vokietija

  arba

  LEK S.A. ul.Podlipie 16 95-010 Strykow Lenkija Su gamybos vieta: LEK S.A. ul.Domaniewska 50c 02-672 Warszawa Lenkija

  arba

  Lek Pharmaceuticals d.d. Verovškova 57 1526 Ljubljana Slovėnija

   Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

  Danija  METOPROLOLSUCCINAT HEXAL Suomija METOHEXAL Vengrija Metoprolol Z HEXAL 25 mg retard tablets   Metoprolol Z HEXAL 50 mg retard tablets   Metoprolol Z HEXAL 100 mg retard tablets   Metoprolol Z HEXAL 150 mg retard tablets   Metoprolol Z HEXAL 200 mg retard tablets Lietuva  Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės   Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės   Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletės   Metoprolol HEXAL Z 142,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės Latvija  Metoprolol Hexal Z 23, 75 mg ilgstošās darbības tabletes   Metoprolol Hexal Z 47,5 mg ilgstošās darbības tabletes   Metoprolol Hexal Z 95 mg ilgstošās darbības tabletes   Metoprolol Hexal Z 142,5 mg ilgstošās darbības tabletes   Metoprolol Hexal Z 190 mg ilgstošās darbības tabletes Norvegija Metoprolol Sandoz Lenkija  MetoHEXAL 25 ZK   MetoHEXAL 50 ZK   MetoHEXAL 100 ZK   MetoHEXAL 150 ZK   MetoHEXAL 200 ZK Slovėnija Metoprolol Sandoz

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas Šeimyniškių 3A Vilnius LT09312 Lietuva

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-05-14

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  < Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  < Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  < Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  < Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Metoprolol HEXAL Z ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Metoprolol HEXAL Z
  3. Kaip vartoti Metoprolol HEXAL Z
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Metoprolol HEXAL Z
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA METOPROLOL HEXAL Z IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Metoprolol HEXAL Z veiklioji medžiaga yra metoprololio sukcinatas. Jis blokuoja tam tikrus adrenoreceptorius, daugiausia tuos, kurių yra širdyje (selektyvus beta adrenoreceptorių blokatorius).

  Metoprolol HEXAL Z yra vartojamas:
  - nuo aukšto kraujospūdžio;
  - nuo krūtinės skausmo;
  - nuo širdies ritmo sutrikimų, apimančių širdies susitraukimų padažnėjimą;
  - gydymui po ūminės širdies priepuolio fazės;
  - nuo nereguliaraus ir /ar stipraus širdies plakimo sukeltų nemalonių pojūčių;
  - migrenos profilaktikai;
  - širdies raumens silpnumo gydymui.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT METOPROLOL HEXAL Z

  Metoprolol HEXAL Z vartoti negalima:
  - jeigu manote, jog esate alergiškas (pernelyg jautrus) metoprololio sukcinatui ar bet kurioms kitoms metoproliolio sukcinato tablečių sudedamosioms dalims (jos yra išvardytos pakuotės lapelio gale);
  - jeigu esate alergiškas kitiems beta adrenoreceptorių blokatoriams;
  - jeigu Jums yra sunki astma ar būna sunkių švokštimo priepuolių;
  - jeigu Jums yra tam tikrų sunkių širdies ar kraujagyslių sutrikimų, kurių negalima gydyti beta adrenoreceptorių blokatoriais (apie tai turi žinoti Jūsų gydytojas);
  - jeigu įtariama, kad Jūs galėjote patirti miokardo infarktą (širdies priepuolį) ar Jums yra širdies nepakankamumas;
  - jeigu Jūsų kraujospūdis yra žemas;
  - jeigu Jums buvo paaiškinta, kad dėl naviko, esančio šalia inkstų (feochromocitomos), Jūsų kraujospūdis yra aukštas;
  - jeigu Jums buvo paaiškinta, jog Jūsų kraujas yra rūgštesnis negu normaliai (yra būklė, vadinama metaboline acidoze);
  - jeigu vartojate vaistų, vadinamų monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais;
  - jeigu Jums į veną injekuojama verapamilio ar diltiazemo tipo kalcio kanalų blokatorių ar kitų antiaritminių vaistų (pvz., dizopiramido) nenormaliam Jūsų širdies ritmui gydyti.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  - jeigu Jus kamuoja astma, bronchitas ar bet koks panašus plaučių sutrikimas;
  - jeigu Jums yra problemų dėl savo širdies (tokių, kaip retas širdies ritmas) ar kraujotakos (metoprololio vartojimas tai gali pabloginti);
  - jeigu sergate cukriniu diabetu;
  - jeigu Jums yra problemų dėl savo skydliaukės;
  - jeigu Jus kamuoja kokia nors sunki kepenų liga;
  - jeigu Jums kada nors buvo sunki alerginė reakcija kam nors;
  - jeigu Jus kamuoja retos formos krūtinės angina, vadinama Prinzmetalo angina;
  - jeigu jums bus atliekama operacija, kuriai reikalingi bendrieji anestetikai.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Metoprololio sukcinatas sąveikauja su dideliu kiekiu kitų vaistų. Įsitikinkite, kad Jūsų gydytojas žino, jog vartojate bet kurių iš toliau išvardytų vaistinių preparatų, kadangi gali reikėti keisti Jūsų gydymą. Tokiems vaistiniams preparatams priklauso:
  - Vaistai nuo aukšto kraujospūdžio (įskaitant prazoziną, klonidiną ir vaistinius preparatus, vadinamus kalcio kanalų blokatoriais, tokius, kaip verapamilis ar diltiazemas).
  - Kiti beta adrenorceptorių blokatoriai (įskaitant beta adrenoreceptorių blokatorius, vartojamus akių lašų forma).
  - Vaistai, veikiantys periferinę kraujotaką (pirštų ir pėdų), tokie, kaip ergotaminas, kuris gali būti vartojamas migrenos gydymui.
  - Vaistai depresijai gydyti.
  - Vaistai kitoms psichikos ligoms gydyti.
  - Antiretrovirusiniai vaistai, vartojami įgyto immunodeficito sindromui (angl. AIDS) ir kai kurioms kitoms ligoms gydyti.
  - Antihistamininiai vaistai (įskaitant vaistus, nuo šienligės ir kitų alerginių sutrikimų, peršalimo bei kitų būklių, kuriuos Jūs galite įsigyti be recepto).
  - Vaistai maliarijos profilaktikai.
  - Vaistai grybelių infekcijoms gydyti.
  - Kepenų fermentus veikiantys vaistai, tokie, kaip cimetidinas, vartojamas skrandžio opoms gydyti, ir rifampicinas, vartojamas tuberkuliozei gydyti.
  - Vaistai nuo širdies ligų, įskaitant krūtinės anginą, tokie, kaip amjodaronas, digoksinas, nitratai ir antiaritminiai vaistai.
  - Insulinas ir kiti cukriniam diabetui gydyti vartojami vaistai.
  - Vaistai, vadinamieji nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU), vartojami skausmui malšinti ir uždegimui slopinti.
  - Lignokainas, vadinamas lokaliu anestetiku.

  Metoprolol HEXAL Z vartojimas su maistu ir gėrimais

  Metoprolol HEXAL Z ir alkoholis gali stiprinti vienas kito raminamąjį poveikį.
  Jūs turite vengti gerti alkoholio Metoprolol HEXAL Z vartojimo metu.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas
  Metoprololis turi būti vartojamas nėštumo metu tik esant įtikinamai indikacijai ir Jūsų gydymą prižiūrinčiam gydytojui atidžiai apsvarsčius tikėtiną naudą ir galimą riziką. Gydymą metoprololiu reikia nutraukti likus 48 - 72 valandoms iki apskaičiuoto gimdymo laiko. Jeigu to padaryti neįmanoma, 48 - 72 valandas po gimimo naujagimį turi atidžiai stebėti gydytojas.

  Žindymo laikotarpis
  Metoprololis išsiskiria su žindyvės pienu.
  Nors vartojant rekomenduojamą dozę šalutinis poveikis žindomam kūdikiui pasireikšti neturėtų, maitinamus krūtimi kūdikius reikia atidžiai stebėti dėl vaisto sukelto poveikio požymių (pvz., gydytojas stebės kūdikio širdies funkciją).

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Metoprolol HEXAL Z gydymo metu gali pasireikšti galvos svaigimas ar nuovargis. Šis poveikis gali daryti įtaką reakcijoms tokiu laipsniu, kad gali sutrikti gebėjimas vairuoti, valdyti mechanizmus ar dirbti potencialiai pavojingoje padėtyje. Tai būna ypač po vaisto išgėrimo kartu su alkoholiu ir taip pat po preparato pakeitimo.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Metoprolol HEXAL Z medžiagas
  Šio vaistinio preparato sudėtyje yra gliukozės, laktozės ir sacharozės (cukraus). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti Metoprolol HEXAL Z.


  3. KAIP VARTOTI METOPROLOL HEXAL Z

  Metoprolol HEXAL Z visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg
  Jeigu Jūsų gydytojas nepaskyrė kitaip, įprasta dozė yra tokia:
  Aukštas kraujo spaudimas (hipertenzija)
  - Pacientams, kurie serga lengvu ar vidutinio sunkumo kraujo spaudimo padidėjimu, reikia vartoti vieną kartą per parą dvi Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletes (atitinka 47,5 mg metoprololio sukcinato).
  - Prireikus, dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki 4 - 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) arba kartu vartoti kitą kraujo spaudimą mažinantį vaistą.

  Krūtinės skausmas (krūtinės angina)
  - 4 - 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą. Prireikus gydymą galima papildyti kitu vaistu, vartojamu širdies išeminės ligos gydymui.

  Širdies ritmo sutrikimai, apimantys širdies susitraukimų padažnėjimą (širdies aritmijos)
  - 4 - 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Gydymas po širdies priepuolio
  - 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Nereguliaraus ir/ar stipraus širdies plakimo sukelti nemalonūs pojūčiai
  - 4 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą. Prireikus, vartojamą kartą per parą dozę galima padidinti iki 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato).

  Migrenos profilaktika
  4 - 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Širdies raumens silpnumas (širdies nepakankamumas)
  Gydant širdies raumens silpnumą iš pradžių šį Jūsų sutrikimą būtina stabilizuoti taikant standartinį gydymą nuo širdies nepakankamumo ir konkrečiai Jums priderinti metoprololio sukcinato dozę.

  - Pacientams, kuriems diagnozuotas III-IV laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmą savaitę rekomenduojama vartoti kartą per parą ½ Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 11,88 mg metoprololio sukcinato).
  Antrą savaitę šią dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki 1 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 23,75 mg metoprololio sukcinato). Pacientams, kuriems diagnozuotas II laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmas dvi savaites rekomenduojama vartoti kartą per parą 1 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletę (atitinka 23,75 mg metoprololio sukcinato).
  - Po to dozę reikėtų dvigubinti. Dozę (vartojamą kartą per parą) galima dvigubinti kas antrą savaitę iki 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) ar didžiausios paciento toleruojamos dozės.
  - Ilgalaikiam palaikomajam gydymui rekomenduojama kartą per parą vartoti 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletes (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) arba didžiausią paciento toleruojamą dozę.

  * Šiais atvejais naudinga vartoti pailginto atpalaidavimo tabletes, kuriose yra tinkamas veikliosios medžiagos kiekis.

  Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg

  Jeigu Jūsų gydytojas nepaskyrė kitaip, įprasta dozė yra tokia:
  Aukštas kraujo spaudimas (hipertenzija)
  - Pacientams, kurie serga lengvu ar vidutinio sunkumo kraujo spaudimo padidėjimu, reikia vartoti vieną kartą per parą vieną Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletę (atitinka 47,5 mg metoprololio sukcinato).
  - Prireikus dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki 2 - 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) arba kartu vartoti kitą kraujo spaudimą mažinantį vaistą.

  Krūtinės skausmas (krūtinės angina)
  - 2 - 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.
  - Prireikus gydymą galima papildyti kitu vaistu, vartojamu širdies išeminės ligos gydymui.

  Širdies ritmo sutrikimai, apimantys širdies susitraukimų padažnėjimą (širdies aritmijos)
  - 2 - 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Gydymas po širdies priepuolio
  - 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Nereguliaraus ir/ar stipraus širdies plakimo sukelti nemalonūs pojūčiai
  - 2 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.
  - Prireikus, vartojamą kartą per parą dozę galima padidinti iki 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato).

  Migrenos profilaktika
  - 2 - 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Širdies raumens silpnumas (širdies nepakankamumas)
  Gydant širdies raumens silpnumą iš pradžių šį Jūsų sutrikimą būtina stabilizuoti taikant standartinį gydymą nuo širdies nepakankamumo ir konkrečiai Jums priderinti metoprololio sukcinato dozę.

  - Pacientams, kuriems diagnozuotas III-IV laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmą savaitę rekomenduojama vartoti kartą per parą 11,88 mg* metoprololio sukcinato. Antrą savaitę šią dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki ½ Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 23,75 mg metoprololio sukcinato). Pacientams, kuriems diagnozuotas II laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmas dvi savaites rekomenduojama vartoti kartą per parą ½ Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 23,75 mg metoprololio sukcinato).
  - Po to dozę reikėtų dvigubinti. Dozę (vartojamą kartą per parą) galima dvigubinti kas antrą savaitę iki 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) ar didžiausios paciento toleruojamos dozės.
  - Ilgalaikiam palaikomajam gydymui rekomenduojama kartą per parą vartoti 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletes (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) arba didžiausią paciento toleruojamą dozę.

  * Šiais atvejais naudinga vartoti pailginto atpalaidavimo tabletes, kuriose yra tinkamas veikliosios medžiagos kiekis.

  Metoprolol HEXAL Z 95 mg

  Jeigu Jūsų gydytojas nepaskyrė kitaip, įprasta dozė yra tokia:
  Aukštas kraujo spaudimas (hipertenzija)
  - Pacientams, kurie serga lengvu ar vidutinio sunkumo kraujo spaudimo padidėjimu, reikia vartoti vieną kartą per parą ½ Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 47,5 mg metoprololio sukcinato).
  - Prireikus dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki 1 - 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 95 - 190 mg metoprololio sukcinato) arba kartu vartoti kitą kraujo spaudimą mažinantį vaistą.

  Krūtinės skausmas (krūtinės angina)
  - 1 - 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą.
  - Prireikus gydymą galima papildyti kitu vaistiniu preparatu, vartojamu širdies išeminės ligos gydymui.

  Širdies ritmo sutrikimai, apimantys širdies susitraukimų padažnėjimą (širdies aritmijos)
  - 1 - 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Gydymas po širdies priepuolio
  - 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 190 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Nereguliaraus ir/ar stipraus širdies plakimo sukelti nemalonūs pojūčiai
  - 1 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletė (atitinka 95 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą.
  - Prireikus, vartojamą kartą per parą dozę galima padidinti iki 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg metoprololio sukcinato).

  Migrenos profilaktika
  - 1 - 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Širdies raumens silpnumas (širdies nepakankamumas)
  Gydant širdies raumens silpnumą iš pradžių šį Jūsų sutrikimą būtina stabilizuoti taikant standartinį gydymą nuo širdies nepakankamumo ir konkrečiai Jums priderinti metoprololio sukcinato dozę.

  - Pacientams, kuriems diagnozuotas III-IV laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmą savaitę rekomenduojama vartoti kartą per parą 11,88 mg* metoprololio sukcinato. Antrą savaitę šią dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki 23,75 mg* metoprololio sukcinato. Pacientams, kuriems diagnozuotas II laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmas dvi savaites rekomenduojama vartoti kartą per parą 23,75 mg* metoprololio sukcinato.
  - Po to dozę reikėtų dvigubinti. Dozę (vartojamą kartą per parą) galima dvigubinti kas antrą savaitę iki 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg metoprololio sukcinato) ar didžiausios paciento toleruojamos dozės.

  Ilgalaikiam palaikomajam gydymui rekomenduojama kartą per parą vartoti 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletes (atitinka 190 mg metoprololio sukcinato) arba didžiausią paciento toleruojamą dozę.

  * Šiais atvejais naudinga vartoti pailginto atpalaidavimo tabletes, kuriose yra tinkamas veikliosios medžiagos kiekis.

  Metoprolol HEXAL Z 142,5 mg

  Jeigu Jūsų gydytojas nepaskyrė kitaip, įprasta dozė yra tokia:
  Aukštas kraujo spaudimas (hipertenzija)
  - Pacientams, kurie serga lengvu ar vidutinio sunkumo kraujo spaudimo padidėjimu, reikia vartoti vieną kartą per parą

  Metoprolol HEXAL Z visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg
  Jeigu Jūsų gydytojas nepaskyrė kitaip, įprasta dozė yra tokia:
  Aukštas kraujo spaudimas (hipertenzija)
  - Pacientams, kurie serga lengvu ar vidutinio sunkumo kraujo spaudimo padidėjimu, reikia vartoti vieną kartą per parą dvi Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletes (atitinka 47,5 mg metoprololio sukcinato).
  - Prireikus, dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki 4 - 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) arba kartu vartoti kitą kraujo spaudimą mažinantį vaistą.

  Krūtinės skausmas (krūtinės angina)
  - 4 - 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą. Prireikus gydymą galima papildyti kitu vaistu, vartojamu širdies išeminės ligos gydymui.

  Širdies ritmo sutrikimai, apimantys širdies susitraukimų padažnėjimą (širdies aritmijos)
  - 4 - 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Gydymas po širdies priepuolio
  - 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Nereguliaraus ir/ar stipraus širdies plakimo sukelti nemalonūs pojūčiai
  - 4 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą. Prireikus, vartojamą kartą per parą dozę galima padidinti iki 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato).

  Migrenos profilaktika
  4 - 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Širdies raumens silpnumas (širdies nepakankamumas)
  Gydant širdies raumens silpnumą iš pradžių šį Jūsų sutrikimą būtina stabilizuoti taikant standartinį gydymą nuo širdies nepakankamumo ir konkrečiai Jums priderinti metoprololio sukcinato dozę.

  - Pacientams, kuriems diagnozuotas III-IV laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmą savaitę rekomenduojama vartoti kartą per parą ½ Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 11,88 mg metoprololio sukcinato).
  Antrą savaitę šią dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki 1 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 23,75 mg metoprololio sukcinato). Pacientams, kuriems diagnozuotas II laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmas dvi savaites rekomenduojama vartoti kartą per parą 1 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletę (atitinka 23,75 mg metoprololio sukcinato).
  - Po to dozę reikėtų dvigubinti. Dozę (vartojamą kartą per parą) galima dvigubinti kas antrą savaitę iki 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) ar didžiausios paciento toleruojamos dozės.
  - Ilgalaikiam palaikomajam gydymui rekomenduojama kartą per parą vartoti 8 Metoprolol HEXAL Z 23,75 mg pailginto atpalaidavimo tabletes (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) arba didžiausią paciento toleruojamą dozę.

  * Šiais atvejais naudinga vartoti pailginto atpalaidavimo tabletes, kuriose yra tinkamas veikliosios medžiagos kiekis.

  Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg

  Jeigu Jūsų gydytojas nepaskyrė kitaip, įprasta dozė yra tokia:
  Aukštas kraujo spaudimas (hipertenzija)
  - Pacientams, kurie serga lengvu ar vidutinio sunkumo kraujo spaudimo padidėjimu, reikia vartoti vieną kartą per parą vieną Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletę (atitinka 47,5 mg metoprololio sukcinato).
  - Prireikus dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki 2 - 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) arba kartu vartoti kitą kraujo spaudimą mažinantį vaistą.

  Krūtinės skausmas (krūtinės angina)
  - 2 - 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.
  - Prireikus gydymą galima papildyti kitu vaistu, vartojamu širdies išeminės ligos gydymui.

  Širdies ritmo sutrikimai, apimantys širdies susitraukimų padažnėjimą (širdies aritmijos)
  - 2 - 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Gydymas po širdies priepuolio
  - 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Nereguliaraus ir/ar stipraus širdies plakimo sukelti nemalonūs pojūčiai
  - 2 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.
  - Prireikus, vartojamą kartą per parą dozę galima padidinti iki 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato).

  Migrenos profilaktika
  - 2 - 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg* metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Širdies raumens silpnumas (širdies nepakankamumas)
  Gydant širdies raumens silpnumą iš pradžių šį Jūsų sutrikimą būtina stabilizuoti taikant standartinį gydymą nuo širdies nepakankamumo ir konkrečiai Jums priderinti metoprololio sukcinato dozę.

  - Pacientams, kuriems diagnozuotas III-IV laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmą savaitę rekomenduojama vartoti kartą per parą 11,88 mg* metoprololio sukcinato. Antrą savaitę šią dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki ½ Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 23,75 mg metoprololio sukcinato). Pacientams, kuriems diagnozuotas II laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmas dvi savaites rekomenduojama vartoti kartą per parą ½ Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 23,75 mg metoprololio sukcinato).
  - Po to dozę reikėtų dvigubinti. Dozę (vartojamą kartą per parą) galima dvigubinti kas antrą savaitę iki 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) ar didžiausios paciento toleruojamos dozės.
  - Ilgalaikiam palaikomajam gydymui rekomenduojama kartą per parą vartoti 4 Metoprolol HEXAL Z 47,5 mg pailginto atpalaidavimo tabletes (atitinka 190 mg* metoprololio sukcinato) arba didžiausią paciento toleruojamą dozę.

  * Šiais atvejais naudinga vartoti pailginto atpalaidavimo tabletes, kuriose yra tinkamas veikliosios medžiagos kiekis.

  Metoprolol HEXAL Z 95 mg

  Jeigu Jūsų gydytojas nepaskyrė kitaip, įprasta dozė yra tokia:
  Aukštas kraujo spaudimas (hipertenzija)
  - Pacientams, kurie serga lengvu ar vidutinio sunkumo kraujo spaudimo padidėjimu, reikia vartoti vieną kartą per parą ½ Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 47,5 mg metoprololio sukcinato).
  - Prireikus dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki 1 - 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 95 - 190 mg metoprololio sukcinato) arba kartu vartoti kitą kraujo spaudimą mažinantį vaistą.

  Krūtinės skausmas (krūtinės angina)
  - 1 - 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą.
  - Prireikus gydymą galima papildyti kitu vaistiniu preparatu, vartojamu širdies išeminės ligos gydymui.

  Širdies ritmo sutrikimai, apimantys širdies susitraukimų padažnėjimą (širdies aritmijos)
  - 1 - 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Gydymas po širdies priepuolio
  - 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 190 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Nereguliaraus ir/ar stipraus širdies plakimo sukelti nemalonūs pojūčiai
  - 1 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletė (atitinka 95 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą.
  - Prireikus, vartojamą kartą per parą dozę galima padidinti iki 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg metoprololio sukcinato).

  Migrenos profilaktika
  - 1 - 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletės (atitinka 95 - 190 mg metoprololio sukcinato) kartą per parą.

  Širdies raumens silpnumas (širdies nepakankamumas)
  Gydant širdies raumens silpnumą iš pradžių šį Jūsų sutrikimą būtina stabilizuoti taikant standartinį gydymą nuo širdies nepakankamumo ir konkrečiai Jums priderinti metoprololio sukcinato dozę.

  - Pacientams, kuriems diagnozuotas III-IV laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmą savaitę rekomenduojama vartoti kartą per parą 11,88 mg* metoprololio sukcinato. Antrą savaitę šią dozę (vartojamą kartą per parą) galima padidinti iki 23,75 mg* metoprololio sukcinato. Pacientams, kuriems diagnozuotas II laipsnio širdies raumens silpnumas pagal NYHA, pirmas dvi savaites rekomenduojama vartoti kartą per parą 23,75 mg* metoprololio sukcinato.
  - Po to dozę reikėtų dvigubinti. Dozę (vartojamą kartą per parą) galima dvigubinti kas antrą savaitę iki 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tablečių (atitinka 190 mg metoprololio sukcinato) ar didžiausios paciento toleruojamos dozės.

  Ilgalaikiam palaikomajam gydymui rekomenduojama kartą per parą vartoti 2 Metoprolol HEXAL Z 95 mg pailginto atpalaidavimo tabletes (atitinka 190 mg metoprololio sukcinato) arba didžiausią paciento toleruojamą dozę.

  * Šiais atvejais naudinga vartoti pailginto atpalaidavimo tabletes, kuriose yra tinkamas veikliosios medžiagos kiekis.

  Metoprolol HEXAL Z 142,5 mg

  Jeigu Jūsų gydytojas nepaskyrė kitaip, įprasta dozė yra tokia:
  Aukštas kraujo spaudimas (hipertenzija)
  - Pacientams, kurie serga lengvu ar vidutinio sunkumo kraujo spaudimo padidėjimu, reikia vartoti vieną kartą per parą

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės