preloader

Prašome palaukti

MYCOSYST, 150mg, kietosios kapsulės, N2

MYCOSYST, 150mg, kietosios kapsulės, N2

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Flukonazolas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 150mg
Prekės kodas: 599700135920

MYCOSYST vartojama grybelių sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  MYCOSYST vartojama grybelių sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.       Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra MYCOSYST ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant MYCOSYST 3. Kaip vartoti MYCOSYST 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti MYCOSYST 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra MYCOSYST ir kam jis vartojamas

  MYCOSYST yra vienas iš priešgrybelinių vaistų grupės vaistų. Veiklioji medžiaga yra flukonazolas.

  MYCOSYST vartojama grybelių sukeltoms infekcinėms ligoms gydyti. Dažniausia grybelių infekcijos priežastis yra mieliagrybiai, vadinami Candida (balkšvagrybiais). Gydytojas Jums gali skirti šio vaisto lyties organų (makšties arba varpos) pienligei gydyti.

  2. Kas žinotina prieš vartojant MYCOSYST

  MYCOSYST vartoti negalima: - jeigu yra alergija flukonazolui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu yra alergija kitiems vaistams nuo grybelių sukeltų infekcinių ligų. Galimi simptomai yra niežulys, odos paraudimas ir kvėpavimo pasunkėjimas; - jeigu vartojate astemizolo ar terfenadino (antihistamininių vaistų nuo alergijos); - jeigu vartojate cisaprido (juo gydomi skrandžio sutrikimai); - jeigu vartojate pimozido (juo gydomi psichikos sutrikimai); - jeigu vartojate kvinidino (juo gydomi širdies ritmo sutrikimai); - jeigu vartojate eritromicino (antibiotiko, kuriuo gydomos infekcinės ligos).

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti MYCOSYST:  - jeigu yra kepenų ar inkstų sutrikimų;  - jeigu sergate širdies liga, įskaitant širdies ritimo sutrikimą; - jeigu kalio, kalcio ar magnio kiekis kraujyje nėra normalus; - jeigu atsirado sunkių odos reakcijų (niežulys, odos paraudimas ar kvėpavimo pasunkėjimas).    Vaikams ir paaugliams    Nors šis vaistas skirtas suaugusiesiems, jei būtina ir nėra kito pasirinkimo, jo galima skirti 12-17 metų paaugliams,  tokiu atveju jis vartojamas taip kaip suaugusiesiems.

  Kiti vaistai ir MYCOSYST Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai  pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Nedelsdami pasakykite gydytojui, jei vartojate astemizolo, terfenadino (antihistamininių vaistų nuo alergijos) ar cisaprido (juo gydomi skrandžio sutrikimai), ar pimozido (juo gydomi psichikos sutrikimai), ar kvinidino (juo gydomi širdies ritmo sutrikimai) arba eritromicino (antibiotiko, kuriuo gydomos infekcinės ligos), kadangi šių vaistų kartu su MYCOSYST vartoti negalima (žr. poskyrį „MYCOSYST vartoti negalima“).

  Galima MYCOSYST ir kai kurių vaistų sąveika. Jei vartojate bet kurio iš toliau išvardytų vaistų, privalote apie tai pasakyti gydytojui.

  - Rifampicino ar rifabutino (antibiotikų, kuriais gydomos infekcinės ligos). - Alfentanilio, fentanilio (anestetikų). - Amitriptilino, nortriptilino (antidepresantų). - Amfotericino B, vorikonazolo (priešgrybelinių vaistų). - Kraują skystinančių ir kraujo krešuliams atsirasti neleidžiančių vaistų (varfarino ar panašių preparatų). - Benzodiazepinų (midazolamo, triazolamo ar panašių vaistų), kurių vartojama miegui pagerinti ar nerimui sumažinti. - Karbamazepino, fenitoino (jų vartojama nuo traukulių). - Nifedipino, isradipino, amlodipino, felodipino ir losartano (jų vartojama nuo hipertenzijos, t. y. didelio kraujospūdžio ligos). - Ciklosporino, everolimuzo, sirolimuzo ar takrolimuzo (jų vartojama persodinto organo atmetimo profilaktikai). - Ciklofosfamido, žiemės alkaloidų (vinkristino, vinblastino ar panašių vaistų), kuriais gydomas vėžys. - Halofantrino (juo gydoma maliarija). - Statinų (atorvastatino, simvastatino ir fluvastatino ar panašių vaistų), kuriais mažinamas per didelis cholesterolio kiekis. - Metadono (juo malšinamas skausmas). - Celekoksibo, flurbiprofeno, naprokseno, ibuprofeno, lornoksikamo, meloksikamo, diklofenako (nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, NVNU). - Geriamųjų kontraceptikų. - Prednizono (steroido). - Zidovudino (dar vadinamo AZT), sakvinaviro (jo vartoja ŽIV infekuoti ligoniai). - Vaistų nuo diabeto, tokių kaip chlorpropamidas, glibenklamidas, glipizidas ar tolbutamidas. - Teofilino (jo vartojama astmai kontroliuoti). - Vitamino A (maisto papildo).

  MYCOSYST vartojimas su maistu ir gėrimais Vaistą galima vartoti valgant arba nevalgant.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo ir žindymo laikotarpiu MYCOSYST galima vartoti tik gydytojo leidimu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vairuojant ar valdant mechanizmus būtina turėti omenyje, kad vaistas kartais gali sukelti galvos svaigimą ar traukulius.

  MYCOSYST sudėtyje yra laktozės (pieno cukraus). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti MYCOSYST

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kapsulę reikia nuryti sveiką, užgeriant stikline vandens.

  Suaugę žmonės Reikia gerti vienkartinę 150 mg dozę. Kartais gydytojas gali skirti kitokią nei čia nurodyta dozę. Vaistą visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Senyvi žmonės Vartojama įprastinė suaugusiems žmonėms skiriama dozė.

  Pacientai, kurių inkstų veikla sutrikusi Gydytojas, atsižvelgdamas į inkstų funkciją, dozę gali keisti.

  Kaip greitai vaistas pradės veikti?

  Makšties pienligė Būklė turi pagerėti per keletą dienų – kai kurioms moterims ryškus pagerėjimas pastebimas po vienos dienos. Jei būklė per keletą dienų nepagerėja, vėl kreipkitės į gydytoją.

  Varpos galvutės pienligė Būklė turi pagerėti per keletą dienų, bet kartais tai įvyksta per savaitę. Jei po savaitės būklė nepagerėja, vėl kreipkitės į gydytoją.

  Ką daryti pavartojus per didelę MYCOSYST dozę? Jeigu iš karto išgersite per daug kapsulių, galite pasijusti blogai. Nedelsdamas kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Galimi perdozavimo simptomai yra nesamų daiktų girdėjimas, matymas, jutimas ar galvojimas apie juos (haliucinacijos ir paranoidinis elgesys). Gali reikėti pradėti simptominį gydymą (imtis palaikomųjų priemonių ir, jei reikia, plauti skrandį).

  Pamiršus pavartoti MYCOSYST Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu pamiršote išgerti dozę, ją suvartokite kiek įmanoma greičiau. Jei jau beveik laikas gerti kitą dozę, pamirštą dozę praleiskite.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

   Šis vaistas, kaip ir kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.    Nedaugeliui žmonių atsiranda alerginių reakcijų, tačiau sunki alerginė reakcija pasireiškia retai. Jei Jums atsiras bet kuris iš išvardytų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.   - Staiga atsiradęs švokštimas, kvėpavimo pasunkėjimas ar krūtinės spaudimas. - Akių vokų, veido ar lūpų patinimas. - Viso kūno niežulys, odos paraudimas ar niežtinčių raudonų dėmių atsiradimas. - Odos išbėrimas. - Sunki odos reakcija, pvz., pūslių atsiradimą sukeliantis išbėrimas (toks poveikis galimas burnoje ir liežuvyje).    MYCOSYST gali sutrikdyti kepenų veiklą. Galimi kepenų sutrikimo požymiai yra: - nuovargis; - apetito netekimas; - vėmimas; - odos ar akių baltymų pageltimas (gelta).  Jeigu atsiranda bet kuris paminėtas poveikis, nutraukite MYCOSYST vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją.    Kitoks šalutinis poveikis  Be to, jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.    Dažnas šalutinis poveikis (atsiranda 1-10 iš 100 žmonių). - Galvos skausmas. - Nemalonus pojūtis skrandyje, viduriavimas, pykinimas, vėmimas. - Kepenų funkciją rodančių kraujo tyrimų rodmenų padidėjimas. - Išbėrimas.    Nedažnas šalutinis poveikis (atsiranda 1-10 iš 1000 žmonių). - Raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (oda gali tapti blyški, gali atsirasti silpnumas ar dusulys). - Apetito sumažėjimas. - Negalėjimas miegoti, svaigulio pojūtis. - Traukuliai, galvos svaigimas, sukimosi pojūtis, dilgčiojimas ar tirpimas, skonio pojūčio pokytis. - Vidurių užkietėjimas, virškinimo pasunkėjimas, pilvo pūtimas, burnos džiūvimas. - Raumenų skausmas. - Kepenų pažeidimas ir odos bei akių pageltimas (gelta). - Randų ir pūslių atsiradimas (dilgėlinė), niežulys, prakaitavimo sustiprėjimas. - Nuovargis, bendrasis negalavimas, karščiavimas.    Retas šalutinis poveikis (atsiranda 1-10 iš iš 10000 žmonių). - Mažesnis nei normalus baltųjų kraujo ląstelių (šios ląstelės padeda kovoti su infekcija) ir kraujavimą stabdyti padedančių kraujo ląstelių kiekis. - Odos nusidažymas raudona ar violetine spalva (tokį poveikį gali sukelti mažas trombocitų kiekis kraujyje), kitų kraujo ląstelių pokytis. - Kraujo cheminių medžiagų pokytis (didelis cholesterolio ir riebalų kiekis kraujyje). - Maža kalio koncentracija kraujyje. - Drebulys. - Nenormali elektrokardiograma (EKG), širdies plakimo dažnio ar ritmo pokytis. - Kepenų nepakankamumas. - Alerginės reakcijos (kartais sunkios), įskaitant išplitusį išbėrimą pūslėmis ir odos lupimąsi, sunkias odos reakcijas ir lūpų ar veido patinimą. - Plaukų slinkimas.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5.         Kaip laikyti MYCOSYST

  Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti žemesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Ant kartono dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  MYCOSYST sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra flukonazolas. Vienoje kapsulėje jo yra 150 mg. - Pagalbinės medžiagos: koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, talkas, povidonas (K 30), kukurūzų krakmolas, bevandenė laktozė, indigokarminas (E 132), titano dioksidas (E 171), želatina.

  MYCOSYST išvaizda ir kiekis pakuotėje

  MYCOSYST yra kietos želatinos kapsulės. Kapsulių turinys: balti milteliai. Kapsulių dangtelis: mėlynas, nepermatomas; kapsulių korpusas: baltas, nepermatomas. Vienoje lizdinėje plokštelėje yra 1, 2 arba 4 kapsulės. Kartono dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Gedeon Richter Plc. Gyömrői út 19 – 21, 1103 Budapest, Vengrija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Gedeon Richter Plc. atstovybė Maironio 23-3, Vilnius Tel. +370 5 268 53 92

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-06-11

   Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kapsulę reikia nuryti sveiką, užgeriant stikline vandens.

  Suaugę žmonės Reikia gerti vienkartinę 150 mg dozę. Kartais gydytojas gali skirti kitokią nei čia nurodyta dozę. Vaistą visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Senyvi žmonės Vartojama įprastinė suaugusiems žmonėms skiriama dozė.

  Pacientai, kurių inkstų veikla sutrikusi Gydytojas, atsižvelgdamas į inkstų funkciją, dozę gali keisti.

  Kaip greitai vaistas pradės veikti?

  Makšties pienligė Būklė turi pagerėti per keletą dienų – kai kurioms moterims ryškus pagerėjimas pastebimas po vienos dienos. Jei būklė per keletą dienų nepagerėja, vėl kreipkitės į gydytoją.

  Varpos galvutės pienligė Būklė turi pagerėti per keletą dienų, bet kartais tai įvyksta per savaitę. Jei po savaitės būklė nepagerėja, vėl kreipkitės į gydytoją.

  Ką daryti pavartojus per didelę MYCOSYST dozę? Jeigu iš karto išgersite per daug kapsulių, galite pasijusti blogai. Nedelsdamas kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Galimi perdozavimo simptomai yra nesamų daiktų girdėjimas, matymas, jutimas ar galvojimas apie juos (haliucinacijos ir paranoidinis elgesys). Gali reikėti pradėti simptominį gydymą (imtis palaikomųjų priemonių ir, jei reikia, plauti skrandį).

  Pamiršus pavartoti MYCOSYST Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jeigu pamiršote išgerti dozę, ją suvartokite kiek įmanoma greičiau. Jei jau beveik laikas gerti kitą dozę, pamirštą dozę praleiskite.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės