preloader

Prašome palaukti

Nalgesin forte, 550mg, plėvele dengtos tabletės, N10

Nalgesin forte, 550mg, plėvele dengtos tabletės, N10

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Naprokseno natrio druska
Veikliosios medžiagos stiprumas: 550mg
Prekės kodas: 383898958386
Pirmiausia skirtas skausmui malšinti. Jį galima vartoti esant potrauminiam skausmui (pasitempus sąnarių raiščius, raumenis ar sausgysles), pooperaciniam skausmu...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Pirmiausia skirtas skausmui malšinti. Jį galima vartoti esant potrauminiam skausmui (pasitempus sąnarių raiščius, raumenis ar sausgysles), pooperaciniam skausmui (po traumatologinių, ortopedinių, ginekologinių ar burnos ertmės operacijų), ginekologiniam skausmui (menstruaciniam, įskaitant spazminį, sukeltam vidinės gimdos spiralės įdėjimo ar kitokiam), kai skauda galvą ar dantis, migrenos profilaktikai ir gydymui, kai skauda nugarą, sergant ne sąnarių reumatinėmis ligomis.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra Nalgesin forte ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Nalgesin forte
  3. Kaip vartoti Nalgesin forte
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Nalgesin forte
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA X IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Nalgesin forte yra skausmą, uždegimą bei karščiavimą mažinantis vaistas. Jis veikia slopindamas prostaglandinų sintezę. Išgerta tabletė lengvai ištirpsta, todėl vaistas pradeda veikti labai greitai, po 30-60 minučių.

  Nalgesin forte pirmiausia skirtas skausmui malšinti. Jį galima vartoti:
  - esant potrauminiam skausmui (pasitempus sąnarių raiščius, raumenis ar sausgysles);
  - esant pooperaciniam skausmui (po traumatologinių, ortopedinių, ginekologinių ar burnos ertmės operacijų);
  - esant ginekologiniam skausmui (menstruaciniam, įskaitant spazminį, sukeltam vidinės gimdos spiralės įdėjimo ar kitokiam);
  - kai skauda galvą ar dantis;
  - migrenos profilaktikai ir gydymui;
  - kai skauda nugarą;
  - sergant ne sąnarių reumatinėmis ligomis.
  Sergant infekcinėmis ligomis, šis vaistas vartojamas gydytojo paskirtam specifiniam gydymui papildyti (skausmui, uždegimui ir karščiavimui mažinti).
  Nalgesin forte taip pat galima vartoti sergant reumatinėmis ligomis (reumatoidiniu artritu, jaunatviniu reumatoidiniu artritu, osteoartritu, ankiloziniu spondilitu, podagra), kadangi jis slopina uždegimą ir skausmą.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT NALGESIN FORTE

  Nalgesin forte vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) naproksenui, bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai, acetilsalicilo rūgščiai ar kitiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo;
  - jeigu yra virškinimo trakto opa ar kitoks sutrikimas;
  - jeigu vartojate kitų vaistų nuo skausmo (acetilsalicilo rūgšties ar kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo);
  - jeigu yra sunkus inkstų ar kepenų funkcijos sutrikimas;
  - jei yra sunkus širdies nepakankamumas;
  - per paskutinius trys nėštumo mėnesius;
  - jei sergantis vaikas sveria mažiau kaip 13 kg.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  Tokie vaistai, kaip Nalgesin forte, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.
  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.
  Jeigu Jums yra arba buvo virškinimo trakto sutrikimų, kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimų ar širdies nepakankamumas, gydomą naproksenu Jus turi akylai stebėti gydytojas.
  Jei gydotės nuo epilepsijos arba sergate labai retu kraujo pigmentų apykaitos sutrikimu (porfirija), pasitarkite su gydytoju.
  Pasakykite gydytojui, jei Jums sutrikęs kraujo krešėjimas ar gydotės kraujo krešėjimą slopinančiais vaistais (antikoaguliantais) arba preparatais, tirpdančiais susidariusį krešulį (fibrinolitikais).
  Naprokseno draudžiama vartoti, jei yra sunki nesena žaizda arba jei iki didelės operacijos liko mažiau kaip 48 valandos.
  Senyvi žmonės turi vartoti mažiausią veiksmingą Nalgesin forte dozę.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Tarp Nalgesin forte ir kai kurių kitų vaistų galima sąveika, todėl jo bei kartu vartojamų vaistų poveikis gali susilpnėti ar sustiprėti. Pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jei vartojate:
  - acetilsalicilo rūgšties ar kitų nesteroidinių vaistinių preparatų nuo uždegimo;
  - kraujo krešėjimą slopinančių vaistų (antikoaguliantų) ar preparatų, tirpdančių susidariusį krešulį (fibrinolitikų);
  - hidantoino ar sulfonilkarbamidų darinių;
  - vaistų padidėjusiam kraujo spaudimui mažinti;
  - vaistų, skatinančių šlapimo išsiskyrimą (furozemidą);
  - vaistų psichikos sutrikimams gydyti (ličio preparatų);
  - imuninę sistemą slopinančių vaistų (ciklosporiną);
  - medikamentų nuo vėžio (metotreksatą).

  Nalgesin forte vartojimas su maistu ir gėrimais
  Tabletę reikia nuryti sveiką, užgeriant vandeniu prieš valgį, valgant ar po jo. Jei kartu vartojama alkoholinių gėrimų, padidėja kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus.

  Nėštumas ir Žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nėštumas
  Naprokseno nėštumo laikotarpiu rekomenduojama nevartoti. Gydytojas nuspręs, ar laukiama nauda motinai persveria galimą žalą vaisiui. Taigi nėščioms moterims Nalgesin forte galima vartoti tik gydytojo leidimu.
  Paskutiniais trimis nėštumo mėnesiais Nalgesin forte vartoti draudžiama.

  Žindymo laikotarpis
  Vartojant Nalgesin forte rekomenduojama nežindyti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Duomenų, kad naproksenas smarkiai paveiktų gebėjimą vairuoti bei valdyti mechanizmus, nėra.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Nalgesin forte medžiagas
  Vienoje Nalgesin forte tabletėje yra maždaug 50 mg natrio. Jei negalite vartoti daug natrio, į tai reikia atkreipti dėmesį.


  3. KAIP VARTOTI NALGESIN FORTE

  Nalgesin forte visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Nepasitarus su gydytoju, keisti gydymą ar nutraukti vaisto vartojimą draudžiama.

  Tiksliai vykdykite gydytojo nurodymus. Su juo nepasitarus, negalima keisti dozes ar nutraukti vaisto vartojimo.
  Kiek laiko reikės vartoti šį vaistą, paklauskite gydytojo.

  Apytikrė dozavimo tvarka
  Įprastinė paros dozė skausmui malšinti - 1-2 tabletės (550 -1100 mg). Iš pradžių vartojama 1 tabletė (550 mg), vėliau - po pusę tabletės (275 mg) kas 6-8 val. arba po 1 tabletę (550 mg) kas 12 val. (rytą ir vakare).
  Jei skauda labai stipriai, gydytojas gali padidinti dozę ir patarti vartoti 3 tabletes (1650 mg) per parą (ne ilgiau kaip 2 savaites).

  Karščiavimui mažinti iš pradžių vartojama 1 tabletė (550 mg), vėliau - po pusę tabletės (275 mg) kas 6-8 val.

  Migrenos profilaktikai rekomenduojama vartoti po 1 tabletę (550 mg) 2 kartus per parą. Jei per 4-6 savaites migrenos priepuolių dažnis, intensyvumas ir trukmė nesumažėja, šio vaisto vartojimą reikėtų nutraukti. Atsiradus pirmiesiems migrenos priepuolio požymiams, geriama 1,5 tabletės (825 mg), prireikus po 30 min. - dar 0,5-1 tabletės (275-550 mg).

  Menstruaciniam (įskaitant spazminį), vidinės gimdos spiralės įdėjimo sukeltam ar kitokiam ginekologiniam skausmui malšinti rekomenduojama iš pradžių vartoti 1 tabletę (550 mg), vėliau - po pusę tabletės (275 mg) kas 6-8 val.

  Ištikus ūminiam podagros priepuoliui, iš pradžių vartojama 1,5 tabletės (825 mg), po 8 val. - 1 tabletė (550 mg), paskui - po pusę tabletės (275 mg) kas 8 val., kol priepuolis praeis.

  Įprastinė dozė, sergant reumatinėmis ligomis (reumatoidiniu artritu, osteoartritu ar ankiloziniu spondilitu) - po 0,5-1 tabletę (275-550 mg) 2 kartus per parą (rytą ir vakare).

  Rekomenduojama pradinė paros dozė pacientams, kurie skundžiasi stipriu naktiniu skausmu ir (arba) dideliu rytiniu sąnarių sustingimu, taip pat keičiant dideles kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo dozes naproksenu arba sergant osteoartritu (kai pagrindinis simptomas yra skausmas) - 3 tabletės (1650 mg) per parą.
  Rytą ir vakare galima vartoti skirtingas dozes. Pasikonsultavus su gydytoju, jas galima koreguoti atsižvelgiant į dominuojančius simptomus, t.y. skausmą naktį ir (ar) sąnarių sustingimą rytą.
  Nalgesin forte tabletę užgerkite stikline vandens.

  Perspėjimas. Nalgesin forte netinka vaikams.

  Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Nalgesin forte dozę
  Jeigu išgėrėte didesnę dozę, nei reikia, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Perdozavus dažniausiai pasireiškia šalutinis poveikis virškinimo traktui, inkstams bei kepenims. Jei taip atsitiks, gydytojas skirs vartoti mažesnę dozę, bet sunkiu atveju reikia nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją.
  Jei išgėrėte daug tablečių, gydytojas skirs reikiamą gydymą.

  Pamiršus pavartoti Nalgesin forte
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
  Jei pamiršote išgerti vaisto, tai padarykite, iškart prisiminę. Niekada negerkite dvigubos dozės.

  Nustojus vartoti Nalgesin forte
  Jei naprokseną vartojate trumpalaikiam skausmui numalšinti, gydymą saugu nutraukti bet kada, kai jo nebereikia. Jei gydytojas preparato skyrė ilgalaikiam gydymui, prieš nutraukdami jo vartojimą, pasitarkite su juo.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Nalgesin forte, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Ir trumpai, ir ilgai gydantis rekomenduojamomis dozėmis, naproksenas toleruojamas gerai. Galimas pilvo skausmas, pykinimas, vėmimas, galvos sukimasis, alpulys, galvos svaigimas, skausmas, spengimas ausyse, nuovargis, nemiga ar mieguistumas bei pėdų ir plaštakų tinimas. Toks šalutinis poveikis nesunkus, gydymo nutraukti nereikia.
  Labai retais atvejais būna virškinimo trakto sutrikimų ar kraujavimas iš jo, padidėjusio jautrumo reakcija (odos bėrimas, niežulys, pasunkėjęs kvėpavimas (bronchų spazmas), nosies gleivinės uždegimas (rinitas), galvos ir kaklo tinimas (angioneurozinė edema), anafilaksinės reakcijos ir padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos), kepenų fermentų koncentracijos padidėjimas, kraujo ląstelių kiekio pokytis, kraujo šlapime, inkstų funkcijos pablogėjimas ar net nepakankamumas (ypač tada, jei inkstų funkcija jau sutrikusi). Toks šalutinis poveikis yra sunkus, reikalingas neatidėliotinas gydymas.
  Tokie vaistai, kaip Nalgesin forte, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto") ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI NALGESIN FORTE

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25
  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Nalgesin forte vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Nalgesin forte sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra natrio naproksenas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 550 mg natrio naprokseno.
  - Pagalbinės medžiagos yra povidonas, mikrokristalinė celiuliozė, talkas, magnio stearatas, hipromeliozė, titano dioksidas (E171), makrogolis, indigotinas (E132).

  Nalgesin forte išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Tabletės ovalios, abipus šiek tiek išgaubtos, vienoje pusėje yra įranta, dengtos mėlyna plėvele.
  Dėžutėje yra 10 plėvele dengtų tablečių (viena aliuminio bei PVC folijos lizdinė plokštelė).


  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
  KRKA, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB KRKA Lietuva
  Senasis Ukmergės kelias 4,
  Užubalių km.,Vilniaus r.
  LT - 14013
  Tel. + 370 5 236 27 40

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2010-12-22


  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Nalgesin forte visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Nepasitarus su gydytoju, keisti gydymą ar nutraukti vaisto vartojimą draudžiama.

  Tiksliai vykdykite gydytojo nurodymus. Su juo nepasitarus, negalima keisti dozes ar nutraukti vaisto vartojimo.
  Kiek laiko reikės vartoti šį vaistą, paklauskite gydytojo.

  Apytikrė dozavimo tvarka
  Įprastinė paros dozė skausmui malšinti - 1-2 tabletės (550 -1100 mg). Iš pradžių vartojama 1 tabletė (550 mg), vėliau - po pusę tabletės (275 mg) kas 6-8 val. arba po 1 tabletę (550 mg) kas 12 val. (rytą ir vakare).
  Jei skauda labai stipriai, gydytojas gali padidinti dozę ir patarti vartoti 3 tabletes (1650 mg) per parą (ne ilgiau kaip 2 savaites).

  Karščiavimui mažinti iš pradžių vartojama 1 tabletė (550 mg), vėliau - po pusę tabletės (275 mg) kas 6-8 val.

  Migrenos profilaktikai rekomenduojama vartoti po 1 tabletę (550 mg) 2 kartus per parą. Jei per 4-6 savaites migrenos priepuolių dažnis, intensyvumas ir trukmė nesumažėja, šio vaisto vartojimą reikėtų nutraukti. Atsiradus pirmiesiems migrenos priepuolio požymiams, geriama 1,5 tabletės (825 mg), prireikus po 30 min. - dar 0,5-1 tabletės (275-550 mg).

  Menstruaciniam (įskaitant spazminį), vidinės gimdos spiralės įdėjimo sukeltam ar kitokiam ginekologiniam skausmui malšinti rekomenduojama iš pradžių vartoti 1 tabletę (550 mg), vėliau - po pusę tabletės (275 mg) kas 6-8 val.

  Ištikus ūminiam podagros priepuoliui, iš pradžių vartojama 1,5 tabletės (825 mg), po 8 val. - 1 tabletė (550 mg), paskui - po pusę tabletės (275 mg) kas 8 val., kol priepuolis praeis.

  Įprastinė dozė, sergant reumatinėmis ligomis (reumatoidiniu artritu, osteoartritu ar ankiloziniu spondilitu) - po 0,5-1 tabletę (275-550 mg) 2 kartus per parą (rytą ir vakare).

  Rekomenduojama pradinė paros dozė pacientams, kurie skundžiasi stipriu naktiniu skausmu ir (arba) dideliu rytiniu sąnarių sustingimu, taip pat keičiant dideles kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo dozes naproksenu arba sergant osteoartritu (kai pagrindinis simptomas yra skausmas) - 3 tabletės (1650 mg) per parą.
  Rytą ir vakare galima vartoti skirtingas dozes. Pasikonsultavus su gydytoju, jas galima koreguoti atsižvelgiant į dominuojančius simptomus, t.y. skausmą naktį ir (ar) sąnarių sustingimą rytą.
  Nalgesin forte tabletę užgerkite stikline vandens.

  Perspėjimas. Nalgesin forte netinka vaikams.

  Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Nalgesin forte dozę
  Jeigu išgėrėte didesnę dozę, nei reikia, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Perdozavus dažniausiai pasireiškia šalutinis poveikis virškinimo traktui, inkstams bei kepenims. Jei taip atsitiks, gydytojas skirs vartoti mažesnę dozę, bet sunkiu atveju reikia nedelsiant nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją.
  Jei išgėrėte daug tablečių, gydytojas skirs reikiamą gydymą.

  Pamiršus pavartoti Nalgesin forte
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
  Jei pamiršote išgerti vaisto, tai padarykite, iškart prisiminę. Niekada negerkite dvigubos dozės.

  Nustojus vartoti Nalgesin forte
  Jei naprokseną vartojate trumpalaikiam skausmui numalšinti, gydymą saugu nutraukti bet kada, kai jo nebereikia. Jei gydytojas preparato skyrė ilgalaikiam gydymui, prieš nutraukdami jo vartojimą, pasitarkite su juo.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės