preloader

Prašome palaukti

OFTAN TIMOLOL, 5mg/ml, 5 ml su lašintuvu, akių lašai, tirpalas, N1

OFTAN TIMOLOL, 5mg/ml, 5 ml su lašintuvu, akių lašai, tirpalas, N1

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Timololis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 5mg/ml
Prekės kodas: 012596
Atviro kampo glaukomos, padidėjusio akispūdžio, glaukomos po kataraktos operacijos ir antrinės glaukomos, pvz., kapsulinės glaukomos, gydymui.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Atviro kampo glaukomos, padidėjusio akispūdžio, glaukomos po kataraktos operacijos ir antrinės glaukomos, pvz., kapsulinės glaukomos, gydymui.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys

  1. Kas yra OFTAN TIMOLOL ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant OFTAN TIMOLOL
  3. Kaip vartoti OFTAN TIMOLOL
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti OFTAN TIMOLOL
  6. Kita informacija

  1. KAS YRA OFTAN TIMOLOL IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Veiklioji OFTAN TIMOLOL akių lašų medžiaga yra beta adrenoblokatorius timololis. Jis mažina akies skysčio gamybą, todėl mažėja akispūdis. Pavartojus preparato, akispūdis sumažėja per 1,5 valandos ir toks išlieka net 24 valandas.
  Timololis nedaro poveikio akies vyzdžio dydžiui ar regos aštrumui, tačiau manoma, kad aštrumas po įlašinimo laikinai pagerėja.
  OFTAN TIMOLOL akių lašų vartojama atviro kampo glaukomos, padidėjusio akispūdžio, glaukomos po kataraktos operacijos ir antrinės glaukomos, pvz., kapsulinės glaukomos, gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OFTAN TIMOLOL

  OFTAN TIMOLOL vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) timololiui arba bet kuriai pagalbinei OFTAN TIMOLOL medžiagai;
  - jeigu sergama sunkiu širdies nepakankamumu, tam tikros rūšies širdies ritmo sutrikimu, lėto širdies ritmo liga;
  - jeigu sergate kvėpavimo sistemos sutrikimais, pvz., bronchų astma (arba praeityje buvusi bronchų astma) arba lėtinė plaučių liga.

  Specialios atsargumo priemonės
  Jeigu sergate liga, vadinama širdies nepakankamumu (jos metu širdis nepajėgi perpumpuoti organizmui pakankamai kraujo), prieš pradedant vartoti OFTAN TIMOLOL ji turi būti tinkamai gydoma. Jeigu praeityje sirgote sunkia širdies liga, gydytojas reguliariai stebės Jūsų būklę, kad galėtų įvertinti, ar nepasireiškė širdies nepakankamumo arba širdies ritmo pakitimo požymių.

  Timololis, kaip ir kiti beta adrenoblokatorių grupės preparatai, gali maskuoti kai kuriuos hipertiroidizmo klinikinius požymius (pvz., per dažną širdies ritmą). Jeigu yra priežasčių, dėl kurių būtų galima įtarti, kad gali būti tireotoksikozė, reiktų vengti nutraukti OFTAN TIMOLOL vartojimą staiga.

  Prieš paskirdamas gydymą, gydytojas įvertins Jūsų sveikatos būklę. Kadangi OFTAN TIMOLOL poveikis laikui bėgant kinta, rekomenduojama, kad po 2 4 savaičių nuo vartoti pradžios gydytojas išmatuotų akispūdį ir vėliau reguliariai atliktų šį tyrimą.

  Jeigu sergate sunkiąja miastenija (raumenų silpnumas ir nuovargis), gali būti, kad pavartojus OFTAN TIMOLOL Jūsų būklė pablogės.

  Anafilaksinės reakcijos rizika: kol vartoja beta adrenoreceptorių blokatorių pacientai, kuriems yra buvusi atopija (nežinomos priežasties sukelta alerginė reakcija) ar įvairių alergenų sukelta sunki anafilaksinė reakcija, gali stipriau reaguoti į pakartotinį kontaktą su tokiais alergenais, kurie gali būti atsitiktinės, diagnostinės ar gydomosios medžiagos. Tokie pacientai gali nereaguoti į įprastines adrenalino (epinefrino) dozes, vartojamas anafilaksinių reakcijų gydymui.

  Tai atvejais, kai OFTAN TIMOLOL vartoja pacientai kartu vartojantys sisteminių beta adrenoblokatorių preparatų, gali pasireikšti suminis poveikis akispūdžiui bei reikia stebėti, ar nepasireiškė žinomas sisteminis poveikis. Kartu vartoti dviejų išoriškai vartojamų beta adrenoreceptorių blokatorių preparatų nerekomenduojama.

  Jeigu Jums buvo atlikta chirurginė operacija, kurios metu buvo padaryta skylutė, per kurią iš akies išteka skysčio perteklius, yra labai maža tikimybė, kad vartojant OFTAN TIMOLOL gali atšokti gyslainė.

  Prieš atliekant chirurginę operaciją, įspėkite anesteziologą, kad vartojate OFTAN TIMOLOL.

  Prieš atliekant procedūra, kurioje naudojamos kontrastinės medžiagos, pasakykite gydytojui, kad vartojate OFTAN TIMOLOL.

  Pasakykite gydytojui, jeigu sergate sinusinio mazgo silpnumo sindromu (aritmijos rūšis), negydyta feochromocitoma (antinksčių navikas), metabolinė acidozė (šarmų - rūgščių pusiausvyros sutrikimas) arba turite per mažą kraujo spaudimą.

  Kaip ir kiti šios grupės (beta adrenoreceptorius blokuojantys) vaistiniai preparatai, sergantiems cukriniu diabetu OFTAN TIMOLOL gali paslėpti sumažėjusį cukraus kiekį kraujyje. Dėl šios priežasties yra svarbu, kad stebėtumėte gliukozės kiekį kraujyje, net jeigu jaučiatės gerai.

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Pasakykite gydytojui, jeigu:
  - jeigu vartojate vaistus nuo padidėjusio skrandžio rūgštingumo (cimetidiną);
  - jeigu vartojate vaistus nuo padidėjusios kraujos spaudimo arba padažnėjusio širdies ritmo, pvz., beta adrenoblokatorių preparatų, kalcio kanalų blokatorių arba vaistų nuo aritmijos (pvz., chinidino);
  - jeigu vartojate vaistų nuo migrenos arba vaistų nuo karščio pylimo (barbitūratų, vaistų nuo skausmo, skalsių alkaloidų preparatų arba klonidino);
  - jeigu vartojate akių lašų, kuriuose yra adrenalino;
  - jeigu vartojate vaistinių preparatų nuo diabeto, tiek insuliną, tiek tabletes. OFTAN TIMOLOL gali daryti įtaką cukraus kiekiui kraujyje. Dėl šios priežasties, pacientas turi atidžiau sekti cukraus kiekį.
  - jeigu vartojate vaistų nuo psichozės (pvz., sultoprido);
  - jeigu vartojate kitokių vaistų nuo padidėjusio akispūdžio.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  OFTAN TIMOLOL akių lašų nėštumo arba žindymo laikotarpiu vartoti nerekomenduojama.
  Prieš vartojant bet kokio vaisto, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  OFTAN TIMOLOL gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus veikia silpnai arba vidutiniškai. Jei dozavimas tinkamas, OFTAN TIMOLOL nesukelia silpnumo ar regos sutrikimo, todėl gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Tačiau timololis gali mažinti kraujospūdį ir retinti širdies ritmą, todėl gali pasireikšti nuovargis ir galvos svaigimas.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines OFTAN TIMOLOL medžiagas
  Kontaktiniai lęšiai. OFTAN TIMOLOL akių lašuose yra konservanto benzalkonio chlorido, kuris gali keisti lęšių spalvą ir dirginti akis. Prieš medikamento vartojimą kontaktinius lęšius reikia išimti, o įsilašinus vėl juos įsidėti tik po 15 minučių.

  3. KAIP VARTOTI OFTAN TIMOLOL

  OFTAN TIMOLOL skirtas suaugusiųjų ir senyvų pacientų atviro kampo glaukomos, padidėjusio akispūdžio, glaukomos po kataraktos operacijos ir antrinės glaukomos, pvz., kapsulinės glaukomos, gydymui.

  OFTAN TIMOLOL visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Lašų lašinama tik į akis.
  Rekomenduojama į pažeistą akį lašinti po 1 lašą 1 - 2 kartus per parą.
  Pradėjus medikamento vartoti, gydytojas tikrins akispūdį 2 - 4 savaites, po to akispūdis bus sekamas reguliariai.

  Jei į tą pačią akį reikia lašinti kitų medikamentų, tarp jų vartojimo reikia daryti mažiausiai 5 minučių pertrauką.

  Vaikai ir paaugliai
  Jaunesniems nei 18 metų vaikams ar paaugliams OFTAN TIMOLOL akių lašų vartoti nerekomenduojama, nes trūksta duomenų apie vaisto saugumą ir veiksmingumą.

  OFTAN TIMOLOL skirtas suaugusių pacientų akispūdžiui mažinti. Keičiant nuo kito vaisto glaukomai gydyti į OFTAN TIMOLOL, ankstesnio vaisto vartojimą galima nutraukti staiga, o OFTAN TIMOLOL pradėti vartoti taip kaip aprašyta aukščiau.
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą dozę vartoti anksčiau suplanuotu metu.

  Prieš vaisto vartojimą reikia:
  -nusiplauti rankas;
  -pasirinkti patogiausią padėtį: arba atsisėsti, arba atsigulti ant šono, arba atsistoti prieš veidrodį.

  Vartojimo būdas
  1. Atsukti buteliuko dangtelį. Kad tirpalas neužsiterštų, buteliuko galiuku nieko neliesti.
  2. Atlošti galvą ir buteliuką laikyti virš akių.
  3. Apatinio voko kraštą patraukti žemyn ir žiūrėti į viršų. Paspausti buteliuką, kad lašas įlašėtų į akį.
  4. Užsimerkti ir rodomuoju pirštu užspausti vidinį akies kampą. Kad lašas nenutekėtų ašariniu nosies kanalu, užspaudus reikia laikyti maždaug vieną minutę.

  Pavartojus per didelę OFTAN TIMOLOL dozę
  Perdozavus beta adrenoblokatorių, dažniausiai suretėja širdies ritmas ir krenta kraujospūdis, gali atsirasti širdies funkcijos nepakankamumas ir bronchų obstrukcija. Jei būtina, reikia kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

  Nurijus akių lašų
  Jei OFTAN TIMOLOL akių lašų nuryjama, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką.

  Pamiršus pavartoti OFTAN TIMOLOL
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  OFTAN TIMOLOL, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Paprastai OFTAN TIMLOL akių lašai toleruojami gerai.

  Akių sutrikimai
  Nedažni (nuo >1/1 000 iki <1/100). Ragenos jautrumo sumažėjimas, akies paviršiuje atsirandantys maži, į spuogus panašūs, uždegiminiai ploteliai.
  Reti (nuo >1/10 000 iki <1/1 000). Sausų akių sindromas, blefarokonjunktyvitas, regėjimo sutrikimas, dvejinimasis akyse, akies voko nukritimas.

  Širdies sutrikimai
  Nedažni (nuo >1/1 000 iki <1/100). Retas širdies ritmas.
  Reti (nuo >1/10 000 iki <1/1 000). Širdies nepakankamumas, nenormalus širdies ritmas (aritmijos), hipotenzija, periferinės ir cerebrinės kraujo perfuzijos sumažėjimas, atrioventrikulinė blokada (AV blokada, tam tikro tipo širdies ritmo sutrikimas), širdies sustojimas (staigus širdies funkcijos sustojimas), krūtinės skausmas.

  Nervų sistemos sutrikimai
  Nedažni (nuo >1/1 000 iki <1/100). Depresija.
  Reti (nuo >1/10 000 iki <1/1 000). Haliucinacijos, nerimas, košmariški sapnai, bendras silpnumas, svaigulys, sumišimas.

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpuplaučio sutrikimai
  Nedažni (nuo >1/1 000 iki <1/100). Sunkumas kvėpuoti.
  Reti (nuo >1/10 000 iki <1/1 000). Dusulys (ypatingai, sergantiesiems bronchų astma arba širdies nepakankamumu), nosies užsikimšimas.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai
  Reti (nuo >1/10 000 iki <1/1 000). Padidėjusio jautrumo reakcijos: bėrimas, niežulys (dilgėlinė), nuplikimas (alopecija).

  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
  Dažni (nuo >1/100 iki <1/10). Galvos skausmas.
  Nedažni (nuo >1/1 000 iki <1/100). Nuovargis.

  5. KAIP LAIKYTI OFTAN TIMOLOL

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Buteliuką reikia laikyti sandariai uždarytą. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 Ant buteliuko ir dėžutės po „EXP"/„Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, OFTAN TIMOLOL vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
  Pirmą kartą atsukus buteliuką, lašų tinkamumo laikas yra 28 dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  OFTAN TIMOLOL sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra timololis. 1 ml tirpalo yra5 mg timololio (atitinka 6,84 mg timololio maleato).
  - Pagalbinės medžiagos yra benzalkonio chloridas (0,1 mg/ml), natrio-divandenilio fosfatas dihidratas, dinatrio fosfatas dodekahidratas, natrio hidroksidas (tiek, kad pH būtų 6,5 - 7,0), injekcinis vanduo.

  OFTAN TIMOLOL išvaizda ir kiekis pakuotėje

  OFTAN TIMOLOL tirpalas yra skaidrus, bespalvis. Tiekiamas permatomo plastiko buteliuke su lašintuvu, uždarytame geltonu užsukamu dangteliu.
  - Buteliuke yra 5 ml tirpalo.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
  Santen Oy
  Niittyhaankatu 20
  33720 Tampere
  Suomija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  „Santen Oy" atstovybė
  9-ojo Forto g. 70-329
  Kaunas LT-48179
  Tel. +370 37 366 628

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2013-01-03

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  OFTAN TIMOLOL skirtas suaugusiųjų ir senyvų pacientų atviro kampo glaukomos, padidėjusio akispūdžio, glaukomos po kataraktos operacijos ir antrinės glaukomos, pvz., kapsulinės glaukomos, gydymui.

  OFTAN TIMOLOL visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Lašų lašinama tik į akis.
  Rekomenduojama į pažeistą akį lašinti po 1 lašą 1 - 2 kartus per parą.
  Pradėjus medikamento vartoti, gydytojas tikrins akispūdį 2 - 4 savaites, po to akispūdis bus sekamas reguliariai.

  Jei į tą pačią akį reikia lašinti kitų medikamentų, tarp jų vartojimo reikia daryti mažiausiai 5 minučių pertrauką.

  Vaikai ir paaugliai
  Jaunesniems nei 18 metų vaikams ar paaugliams OFTAN TIMOLOL akių lašų vartoti nerekomenduojama, nes trūksta duomenų apie vaisto saugumą ir veiksmingumą.

  OFTAN TIMOLOL skirtas suaugusių pacientų akispūdžiui mažinti. Keičiant nuo kito vaisto glaukomai gydyti į OFTAN TIMOLOL, ankstesnio vaisto vartojimą galima nutraukti staiga, o OFTAN TIMOLOL pradėti vartoti taip kaip aprašyta aukščiau.
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą dozę vartoti anksčiau suplanuotu metu.

  Prieš vaisto vartojimą reikia:
  -nusiplauti rankas;
  -pasirinkti patogiausią padėtį: arba atsisėsti, arba atsigulti ant šono, arba atsistoti prieš veidrodį.

  Vartojimo būdas
  1. Atsukti buteliuko dangtelį. Kad tirpalas neužsiterštų, buteliuko galiuku nieko neliesti.
  2. Atlošti galvą ir buteliuką laikyti virš akių.
  3. Apatinio voko kraštą patraukti žemyn ir žiūrėti į viršų. Paspausti buteliuką, kad lašas įlašėtų į akį.
  4. Užsimerkti ir rodomuoju pirštu užspausti vidinį akies kampą. Kad lašas nenutekėtų ašariniu nosies kanalu, užspaudus reikia laikyti maždaug vieną minutę.

  Pavartojus per didelę OFTAN TIMOLOL dozę
  Perdozavus beta adrenoblokatorių, dažniausiai suretėja širdies ritmas ir krenta kraujospūdis, gali atsirasti širdies funkcijos nepakankamumas ir bronchų obstrukcija. Jei būtina, reikia kreiptis į gydytoją ar vaistininką.

  Nurijus akių lašų
  Jei OFTAN TIMOLOL akių lašų nuryjama, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką.

  Pamiršus pavartoti OFTAN TIMOLOL
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
  Timololis; 5mg/ml

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti