preloader

Prašome palaukti

OKTISEPTAS, 1mg+20mg/ml, 50 ml, odos tirpalas, N1
OKTISEPTAS, 1mg+20mg/ml, 50 ml, odos tirpalas, N1

OKTISEPTAS, 1mg+20mg/ml, 50 ml, odos tirpalas, N1

Vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Oktenidino dihidrochloridas+Fenoksietanolis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 1mg/20mg/ml
Prekės kodas: 206647
oktiseptas vartojamas: antiseptiniam odos paruošimui prieš diagnostines ir chirurgines procedūras lyties organų ir išangės srityse; trumpalaikiam antiseptiniam...
5,51 €
Prekė sandėlyje
Dėmesio! Prašome įdėmiai perskaityti informacinį lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Užsisakant vaistinį preparatą internetu atsiskaitymas galimas tik grynaisiais.

Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje.

Pristatome kitą darbo dieną, jeigu užsakymas patvirtinamas darbo dieną iki 16 val. Daugiau apie galimus pristatymo būdus

Dažnai perkama kartu

Vaistinis preparatas

oktiseptas vartojamas:

  • antiseptiniam odos paruošimui prieš diagnostines ir chirurgines procedūras lyties organų ir išangės srityse;
  • trumpalaikiam antiseptiniam žaizdų gydymui.

oktiseptas galima vartoti suaugusiesiems ir vaikams, neribojant amžiaus.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.

- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.

- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

- Jeigu per 5 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje? 

1. Kas yra oktiseptas ir kam jis vartojamas 

2. Kas žinotina prieš vartojant oktiseptas 

3. Kaip vartoti oktiseptas 

4. Galimas šalutinis poveikis 

5. Kaip laikyti oktiseptas 

6. Pakuotės turinys ir kita informacija   

 

1. Kas yra oktiseptas ir kam jis vartojamas

oktiseptas yra antiseptikas (bakterijų augimą stabdantis medžiaga), kurio sudėtyje yra veikliųjų medžiagų oktenidino dihidrochlorido ir fenoksietanolio. Veikliosios medžiagos oktenidino dihidrochloridas ir fenoksietanolis reaguodamos su bakterijų ir grybelių ląstelių sienele bei membranų sudedamosiomis dalimis ir sutrikdo jų funkcijas ir sukelia antimikrobinį poveikį bakterijoms ir grybeliams.

oktiseptas vartojamas: • antiseptiniam odos paruošimui prieš diagnostines ir chirurgines procedūras lyties organų ir išangės srityse; • trumpalaikiam antiseptiniam žaizdų gydymui.

oktiseptas galima vartoti suaugusiesiems ir vaikams, neribojant amžiaus.   

 

2. Kas žinotina prieš vartojant oktiseptas 

oktiseptas vartoti negalima:  - jeigu yra alergija veikliosioms medžiagoms arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);  - vartoti vidinės pilvo ertmės (pvz., operacijos metu) arba šlapimo pūslės plovimui;  - vartoti į vidurinę ausį.   Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti oktiseptas.   Kad būtų išvengta audinių sužalojimo, preparato negalima leisti į audinius arba plauti žaizdas naudojant slėgį (plaunant švirkštu). Reikia numatyti tinkamą preparato išleidimą iš žaizdų ertmių.   Kiti vaistai ir oktiseptas  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

Nevartokite oktiseptas greta odos sričių, gydomų antiseptikais (dezinfekantais), kurių sudėtyje yra joduoto povidono, nes besiribojančios odos sritys gali nusidažyti tamsiai ruda arba violetine spalva.

Nevartokite oktiseptas kartu su anijoninėmis paviršinio aktyvumo medžiagomis (muilais, plovikliais), nes jos gali sumažinti arba panaikinti vaisto aktyvumą.   Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Esama patirtis su moterimis, vartojančiomis oktiseptas nėštumo metu, kenksmingo poveikio nerodo.

Duomenų apie oktiseptas vartojimą žindymo metu nėra.

Duomenų apie oktiseptas poveikį vaisingumui nėra.   Vairavimas ir mechanizmų valdymas oktiseptas gebėjimo vairuoti transporto priemonę ar valdyti mechanizmus neveikia.   

 

3. Kaip vartoti oktiseptas 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.   Vartojimo metodas Vartoti ant odos.

oktiseptas naudojamas suvilgant vaistu reikiamą sritį. Vaistu turi būti sudrėkintas visas reikiamas plotas.

Atsargiai patrinkite gydomą sritį mažiausiai dviem vaiste sumirkytais tamponais (iš pradžių vienu, po to kitu), suvilgydami visą sritį. Ant žaizdų, gleivinių, sunkiai pasiekiamų odos vietų oktiseptas taip pat galima purkšti.

Turėkite omenyje, kad po pavartojimo vaisto poveikiui visiškai pasireikšti reikia mažiausiai 1–2 minučių, tik po to galima taikyti bet kokias kitas priemones. Pageidaujamam poveikiui užtikrinti būtina bet kokiomis aplinkybėmis atidžiai laikytis šių nurodymų.

Gydymo trukmė oktiseptas reikia vartoti tik ribotą gydymo laikotarpį, nes kol kas tyrimų duomenų apie nepertraukiamą vartojimą yra ne ilgiau kaip 14 dienų.

Vartojimas vaikams ir paaugliams Rekomenduojama dozė suaugusiesiems ir vaikams nesiskiria.

Ką daryti pavartojus per didelę oktiseptas dozę?  Duomenų apie perdozavimą nėra. Vartojant vaistą kaip nurodyta, perdozavimo tikimybė yra labai maža.    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.   

 

4. Galimas šalutinis poveikis   

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

Nepageidaujamo poveikio dažnis apibūdinamas taip: labai dažnas (≥ 1/10), dažnas (nuo ≥ 1/100 iki < 1/10), nedažnas (nuo ≥ 1/1 000 iki < 1/100), retas (nuo ≥ 1/10 000 iki < 1/1000), labai retas (< 1/10 000) ir nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis).   Galimas šalutinis poveikis: Retas Deginimo pojūtis, paraudimas, niežulys ir karščio pojūtis gydomose vietose Labai retas Kontaktinė alerginė reakcija, pvz., laikinas paraudimas vartojimo vietoje

Kitas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti vaikams ir paaugliams Nepageidaujamų reakcijų dažnis, tipas ir sunkumas vaikams yra toks pat kaip suaugusiesiems.

Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

5. Kaip laikyti oktiseptas   

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.    Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia.    Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Atidarius buteliuką, oktiseptas galima vartoti 3 metus, tačiau ne ilgiau kaip iki tinkamumo laiko pabaigos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.   

 

6. Pakuotės turinys ir kita informacija 

oktiseptas sudėtis - Veikliosios medžiagos yra: oktenidino dihidrochloridas ir fenoksietanolis. 1 ml odos tirpalo yra 1 mg oktenidino dihidrochlorido ir 20,09 mg fenoksietanolio. - Pagalbinės medžiagos yra kokamidopropilbetaino tirpalas, natrio gliukonatas, 85% glicerolis, natrio hidroksidas, išgrynintas vanduo.   oktiseptas išvaizda ir kiekis pakuotėje oktiseptas yra skaidrus ar beveik skaidrus, bespalvis, beveik bekvapis skystis skirtas vartoti ant odos.

Tiekiamos pakuotės: 50 ml: Baltas formuotas DTPE buteliukas su balta purškalo pompa, supakuotas kartono dėžutėje.

250 ml: Baltas apvalus DTPE buteliukas su balta purškalo pompa arba su baltu užsukamu viršuje užspaudžiamu PP dangteliu.

500 ml ir 1000 ml: Bespalvis, skaidrus keturkampis DTPE buteliukas užapvalintu priekiniu paviršiumi su baltu užsukamu, viršuje užspaudžiamu PP dangteliu.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas UAB Apiterapija Lazdynų g. 21 LT-04129 Vilnius Lietuva

Gamintojas Schülke & Mayr GmbH Robert-Koch-Str. 2 D-22851 Norderstedt Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

UAB Apiterapija Lazdynų g. 21, LT-04129 Vilnius, Lietuva Tel.: +370 5 2450 415 Faksas: + 370 5 2706 201 El. paštas: info@apiterapija.lt      Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-12-03      Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Tinka alergiškiems: Ne
Tinka diabetikams: Ne
Ekologiškas: Ne
Natūralus: Ne

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.   Vartojimo metodas Vartoti ant odos.

oktiseptas naudojamas suvilgant vaistu reikiamą sritį. Vaistu turi būti sudrėkintas visas reikiamas plotas.

Atsargiai patrinkite gydomą sritį mažiausiai dviem vaiste sumirkytais tamponais (iš pradžių vienu, po to kitu), suvilgydami visą sritį. Ant žaizdų, gleivinių, sunkiai pasiekiamų odos vietų oktiseptas taip pat galima purkšti.

Turėkite omenyje, kad po pavartojimo vaisto poveikiui visiškai pasireikšti reikia mažiausiai 1–2 minučių, tik po to galima taikyti bet kokias kitas priemones. Pageidaujamam poveikiui užtikrinti būtina bet kokiomis aplinkybėmis atidžiai laikytis šių nurodymų.

Gydymo trukmė oktiseptas reikia vartoti tik ribotą gydymo laikotarpį, nes kol kas tyrimų duomenų apie nepertraukiamą vartojimą yra ne ilgiau kaip 14 dienų.

Vartojimas vaikams ir paaugliams Rekomenduojama dozė suaugusiesiems ir vaikams nesiskiria.

Ką daryti pavartojus per didelę oktiseptas dozę?  Duomenų apie perdozavimą nėra. Vartojant vaistą kaip nurodyta, perdozavimo tikimybė yra labai maža.    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Oktenidino dihidrochloridas+Fenoksietanolis; 1mg+20mg/ml

Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Kartu perkamos prekės

Jums taip pat gali patikti