preloader

Prašome palaukti

Omeprazole STADA, 20mg, skrandyje neirios kietosios kapsulės, N30

Omeprazole STADA, 20mg, skrandyje neirios kietosios kapsulės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Omeprazolas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 20mg
Prekės kodas: 202572

Suaugusių žmonių: refliukso iš skrandžio į stemplę liga (rūgštis iš skrandžio patenka į stemplę – vamzdelį, kuris jungia burnos ertmę su skrandžiu, ir sukeli...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Suaugusių žmonių: refliukso iš skrandžio į stemplę liga (rūgštis iš skrandžio patenka į stemplę – vamzdelį, kuris jungia burnos ertmę su skrandžiu, ir sukelia skausmą, uždegimą, rėmenį); viršutinės žarnyno dalies (dvylikapirštės žarnos) ar skrandžio opos; bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekuotos opos (jeigu sergate šia liga, gydytojas taip pat gali skirti antibiotikų infekcijai sunaikinti, kad galėtų užgyti opa); nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sukeltos opos (Omeprazole STADA taip pat galima vartoti norint išvengti opų susidarymo vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo); kasos auglių sukeltas rūgšties perteklius skrandyje (Zollinger-Ellison sindromas).

  Vyresnių kaip 1 metų vaikų, sveriančių  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. -        Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. -        Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. -        Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). -        Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1.      Kas yra Omeprazole STADA ir kam jis vartojamas 2.      Kas žinotina prieš vartojant Omeprazole STADA 3.      Kaip vartoti Omeprazole STADA 4.      Galimas šalutinis poveikis 5.      Kaip laikyti Omeprazole STADA 6.      Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Omeprazole STADA ir kam jis vartojamas

  Omeprazole STADA kapsulių sudėtyje yra veikliosios medžiagos omeprazolo, kuri priklauso vaistų, vadinamų protonų siurblio inhibitoriais, grupei. Šie vaistai mažina rūgšties gamybą skrandyje.

  Omeprazole STADA yra gydomos žemiau nurodytos ligos.

  Suaugusių žmonių: • Gastroezofaginio refliukso liga (rūgštis iš skrandžio patenka į stemplę – vamzdelį, kuris jungia burnos ertmę su skrandžiu, ir sukelia skausmą, uždegimą, rėmenį); • viršutinės žarnyno dalies (dvylikapirštės žarnos) ar skrandžio opos; • bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekuotos opos (jeigu sergate šia liga, gydytojas taip pat gali skirti antibiotikų infekcijai sunaikinti, kad galėtų užgyti opa); • nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sukeltos opos (Omeprazole STADA taip pat galima vartoti norint išvengti opų susidarymo vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo); • kasos auglių sukeltas rūgšties perteklius skrandyje (Colingerio-Elisono (Zollinger-Ellison) sindromas).

  Vaikų Vyresnių kaip 1 metų vaikų, sveriančių ≥ 10 kg: • Gastroezofaginio refliukso liga (rūgštis iš skrandžio patenka į stemplę – vamzdelį, kuris jungia burnos ertmę su skrandžiu, ir sukelia skausmą, uždegimą, rėmenį). Vaikams šios ligos simptomai gali būti skrandžio turinio atpylimas į burnos ertmę (regurgitacija), vėmimas ir menkas svorio augimas.

  Vyresnių kaip 4 metų vaikų ir paauglių: • bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekuotos opos (jeigu Jūsų vaikas serga šia liga, gydytojas taip pat gali skirti antibiotikų infekcijai sunaikinti, kad opa užgytų).

  2. Kas žinotina prieš vartojant Omeprazole STADA

  Omeprazole STADA vartoti negalima: -        jeigu yra alergija omeprazolui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); -        jeigu yra alergija kitiems vaistams, priklausantiems protonų siurblio inhibitorių grupei (pvz., pantoprazolui, lansoprazolui, rabeprazolui, ezomeprazolui); - jeigu vartojate vaistų, kurių sudėtyje yra nelfinaviro (nuo ŽIV infekcijos).

  Jeigu abejojate, tai, prieš pradėdami vartoti Omeprazole STADA, pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Omeprazole STADA

  Omeprazole STADA gali maskuoti kitų ligų simptomus, todėl tuojau pat pasikonsultuokite su gydytoju, jeigu prieš pradedant vartoti Omeprazole STADA arba vartojant šį vaistą Jums pasireiškia kuris nors iš šių sutrikimų: • be aiškios priežasties gerokai sumažėja kūno svoris arba sutrinka rijimas; • skauda skrandį arba nevirškina; • pradedate vemti maistu arba krauju; • išmatos tampa juodos arba suteptos krauju; • stiprus arba nepraeinantis viduriavimas (vartojant omeprazolą, šiek tiek padidėja infekcinio viduriavimo rizika); • pasireiškia sunkių kepenų sutrikimų.

  Jeigu Omeprazole STADA vartosite ilgai (daugiau kaip 1 metus), tikriausiai gydytojas reguliariai tikrins Jūsų būklę. Jei pasireikštų koks nors naujas ar neįprastas simptomas arba kitas reiškinys, kito apsilankymo metu apie tai pasakykite gydytojui.

  Vartojant į Omeprazole STADA panašius protonų siurblio inhibitorius, ypač jeigu jie vartojami ilgiau nei vienerius metus, gali šiek tiek padidėti šlaunikaulio, riešo ar stuburo kaulų lūžių rizika. Jeigu sergate osteoporoze arba vartojate kortikosteroidų (kurie gali didinti osteoporozės riziką), apie tai pasakykite gydytojui.

  Labaratorinių tyrimų rezultatus gali įtakoti gydymas omeprazolu. Jei Jums atliekami bet kokie kraujo tyrimai, pasakykite gydytojui, kad vartojate Omeprazole STADA.

  Kiti vaistai ir Omeprazole STADA Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai svarbu dėl to, kad Omeprazole STADA gali keisti kai kurių kitų vaistų veikimą, o kai kurie kiti vaistai gali keisti Omeprazole STADA veikimą.

  Omeprazole STADA negalima vartoti kartu su vaistais, kurių sudėtyje yra nelfinaviro (jie vartojami ŽIV infekcijaigydyti). Pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų: • ketokonazolą, itrakonazolą arba vorikonazolą (jų skiriama grybelių sukeltoms infekcijos gydyti); • digoksiną (jo skiriama širdies ligoms gydyti); • diazepamą (jo skiriama nerimui šalinti, raumenims atpalaiduoti ir epilepsijai gydyti); • fenitoiną (jo skiriama epilepsijai gydyti; gydytojui gali reikėti Jus stebėti, kai pradedate arba baigiate vartoti Omeprazole STADA); • vaistus kraujui skystinti, pvz., varfariną arba kitą vitamino K poveikį slopinantį vaistą (gydytojas turės Jus stebėti, kai pradedate arba baigiate vartoti Omeprazole STADA); • rifampiciną (jo skiriama tuberkuliozei gydyti); • atazanavirą (jo skiriama ŽIV infekcijai gydyti); • takrolimuzą (jo skiriama organų transplantacijos atvejais); • jonažolės (Hypericum perforatum) preparatų (jų skiriama lengvai depresijai gydyti); • cilostazolą (jo skiriama protarpiniam šlubumui gydyti); • sakvinavirą (jo skiriama ŽIV infekcijai gydyti); • klopidogrelį (jo skiriama norint, kad nesusidarytų kraujo krešulių – trombų); • erlotinibą (jo skiriama vėžiui gydyti); • metotreksatą (chemoterapinį vaistą, kuris skiriamas didelėmis dozėmis vėžiui gydyti). Jei Jūs vartojate metotrksatą didelėmis dozėmis, Jūsų gydytojas turi laikinai nutraukti gydymą Omeprazole STADA.

  Jeigu kartu su Omeprazole STADA gydytojas Jums skyrė antibiotikų amoksicilino ir klaritromicino Helicobacter pylori infekcijos sukeltoms opoms gydyti, tai labai svarbu jį informuoti apie visus kitus vaistus, kuriuos vartojate.

  Omeprazole STADA vartojimas su maistu ir gėrimais Kapsules vartokite geriau be maisto. Kapsulių kramtyti ar traiškyti negalima. Reikia nuryti visą kapsulę, užsigeriant stikline vandens.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartodama Omeprazole STADA, pasakykite gydytojui, jeigu esate nėščia arba mėginate pastoti. Tokiu atveju gydytojas nuspręs, ar šiuo metu Jums galima vartoti Omeprazole STADA.

  Jeigu žindote kūdikį, tai ar galima Jums vartoti Omeprazole STADA taip pat nuspręs gydytojas.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gebėjimui vairuoti ar dirbti su įrankiais ir technika Omeprazole STADA neturėtų veikti, tačiau gali pasireikšti toks šalutinis poveikis, kaip galvos svaigimas ir regos sutrikimai (žr. 4 skyrių), kurį pajutus vairuoti ir valdyti mechanizmų negalima.

  Omeprazole STADA sudėtyje yra sacharozės Jeigu gydytojas yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti Omeprazole STADA

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Gydytojas nurodys kiek kapsulių ir kaip ilgai vartoti. Dozė ir vartojimo trukmė priklauso nuo Jūsų ligos ir amžiaus. Rekomenduojamos dozės nurodytos žemiau.

  Vartojimas suaugusiesiems

  Gastroezofaginio refliukso ligos simptomams (rėmeniui ir rūgšties regurgitacijai) palengvinti: nustatęs nežymų stemplės pažeidimą gydytojas paprastai skiria 20 mg 1 kartą per parą 4-8 savaites; jeigu per tą laiką stemplė neužgis, gydytojas gali nurodyti vartoti 40 mg dozę dar 8 savaites; • kai stemplė sugyja, paprastai skiriama 10 mg 1 kartą per parą; • jei stemplė nepažeista, paprastai skiriama 10 mg 1 kartą per parą.

  Viršutinės žarnyno dalies (dvylikapirštės žarnos) opoms gydyti: • paprastai skiriama 20 mg 1 kartą per parą 2 savaites; jeigu per tą laiką opos neužgis, gydytojas gali nurodyti vartoti tą pačią dozę dar 2 savaites; • jeigu opa ne visai užgijo, dozę galima padidinti iki 40 mg 1 kartą per parą (ji vartojama 4 savaites).

  Skrandžio opoms gydyti: • paprastai skiriama 20 mg 1 kartą per parą 4 savaites; jeigu per tą laiką opos neužgis, gydytojas gali nurodyti vartoti tą pačią dozę dar 4 savaites; • jeigu opa ne visai užgijo • jeigu opa ne visai užgijo, dozę galima padidinti iki 40 mg 1 kartą per parą (ji vartojama 8 savaites).

  Dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų atsinaujinimui išvengti (profilaktikai): • paprastai skiriama 10 mg arba 20 mg 1 kartą per parą. Gydytojas gali padidinti dozę iki 40 mg 1 kartą per parą.

  Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sukeltoms dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opoms gydyti: • paprastai skiriama 20 mg 1 kartą per parą, 4-8 savaites.

  Dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų profilaktikai vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo: • paprastai skiriama 20 mg 1 kartą per parą.

  Opoms, sukeltoms Helicobacter pylori infekcijos, gydyti ir jų atsinaujinimui išvengti: • paprastai skiriama po 20 mg Omeprazole STADA 2 kartus per parą, 1 savaitę; • gydytojas skirs kartu vartoti 2 antibiotikus iš 3 (amoksicilinas, klaritromicinas, metronidazolas).

  Per didelei rūgšties gamybai skrandyje, sukeltai kasos auglių, slopinti (Colingerio-Elisono (Zollinger-Ellison) sindromui gydyti): • paprastai skiriama 60 mg per parą; • gydytojas koreguos šią dozę, atsižvelgdamas į Jūsų poreikį, ir taip pat nuspręs, kiek laiko Jums vartoti šį vaistą.

  Vaikams

  Gastroezofaginio refliukso ligos simptomams (rėmeniui ir rūgšties regurgitacijai) palengvinti: • Omeprazole STADA galima vartoti vyresniems kaip 1 metų vaikams, sveriantiems daugiau kaip 10 kg (tinkamą dozę parinks gydytojas pagal kūno svorį).

  Opoms, sukeltoms Helicobacter pylori infekcijos, gydyti ir jų atsinaujinimui išvengti: • Omeprazole STADA galima vartoti vyresniems kaip 4 metų vaikams (tinkamą dozę parinks gydytojas pagal kūno svorį); • gydytojas skirs Jūsų vaikui kartu vartoti 2 antibiotikus (amoksiciliną ir klaritromiciną).

  Šio vaisto vartojimas • Kapsules rekomenduojama vartoti ryte. • Kapsules galima vartoti valgio metu arba nevalgius. • Kapsulės nuryjamos nepažeistos užgeriant puse stiklinės vandens. Kapsulių negalima kramtyti ar traiškyti, kadangi jose yra dengtų granulių, kurios apsaugo vaistą, kad skrandyje jo nesuardytų rūgštis. Dėl to yra svarbu granulių nepažeisti.

  Ką daryti, jeigu Jums arba Jūsų vaikui sunku nuryti kapsulę Jeigu Jums arba Jūsų vaikui sunku nuryti kapsulę: • atidarykite kapsulę ir nurykite jos turinį, užgerdami puse stiklinės vandens, arba supilkite kapsulės turinį į stiklinę negazuoto vandens, rūgščių vaisių sulčių (pvz., obuolių, apelsinų, ananasų) arba obuolių tyrės; • prieš pat gerdami mikstūrą būtinai išmaišykite (ji bus neskaidri). Išgerkite ją tuojau pat arba per 30 min.; • kad išgertumėte visą vaistą, gerai praskalaukite stiklinę puse stiklinės vandens ir išgerkite jį. Kietose dalelėse yra vaisto, todėl jų negalima kramtyti ar traiškyti.

  Pavartojus per didelę Omeprazole STADA dozę Pavartoję didesnę negu nurodė gydytojas Omeprazole STADA dozę, nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką.

  Pamiršus pavartoti Omeprazole STADA Pamiršę išgerti vaisto, prisiminę išgerkite jo tuoj pat. Vis dėlto jeigu jau beveik laikas gerti kitą dozę, tai užmirštąją praleiskite. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Nedelsdami nutraukite Omeprazole STADA vartojimą ir kreipkitės į gydytoją, jeigu pastebėjote kurį nors iš šių retų, bet sunkių šalutinių poveikių: • staiga prasidėjęs švokštimas, lūpų, liežuvio, gerklų ar kūno tinimas, išbėrimas, alpimas ar sutrikęs rijimas (sunki alerginė reakcija); • odos paraudimas, pūslių susidarymas ar lupimasis. Taip pat gali susidaryti lūpų, akių, burnos ertmės, nosies, lytinių organų pūslių ir kraujuoti (tai gali būti Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas arba toksinė epidermolizė); • pageltusi oda, patamsėjęs šlapimas ir nuovargis (šie simptomai gali rodyti sutrikusią kepenų funkciją).

  Kiti šalutiniai poveikiai gali būti: Dažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 žmonių) • Galvos skausmas. • Poveikis skrandžiui ar žarnoms: viduriavimas, skrandžio skausmas, vidurių užkietėjimas, dujų išėjimas. • Pykinimas ar vėmimas.

  Nedažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 žmonių) • Pėdų ir kulkšnių patinimas. • Sutrikęs miegas (nemiga). • Galvos svaigimas, dilgčiojimo pojūtis („skruzdėlių bėgiojimas“), mieguistumas. • Galvos sukimasis (vertigo). • Kraujo tyrimų, rodančių kepenų funkciją, duomenų pokyčiai. • Odos bėrimas, dilgėlinė ir odos niežulys. • Bendras negalavimas ir energijos stoka.

  Retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 žmonių) • Kraujo pokyčiai (sumažėjęs baltųjų kraujo kūnelių ar trombocitų kiekis), dėl kurių gali jaustis silpnumas, susidaryti kraujosrūvų, padidėti infekcijų pavojus. • Alerginės reakcijos, kartais labai sunkios (gali patinti lūpos, liežuvis ir gerklos, prasidėti karščiavimas, švokštimas kvėpuojant). • Sumažėjęs natrio kiekis kraujyje (dėl to gali jaustis silpnumas, prasidėti vėmimas ir mėšlungis). • Psichomotorinis sujaudinimas, sutrikusi orientacija, depresija. • Pakitęs skonis. • Sutrikęs (pvz., neryškus) regėjimas. • Staiga pasireiškęs švokštimas ar dusulys (bronchų spazmas). • Sausa burna. • Burnos ertmės uždegimas. • Grybelinė infekcija, vadinama pienlige, kuri gali pažeisti žarnas. • Kepenų sutrikimai (gelta, t.y. pageltusi oda, patamsėjęs šlapimas, nuovargis). • Plaukų slinkimas (alopecija). • Odos išbėrimas ją paveikus saulės šviesai. • Sąnarių skausmai (artralgija) ar raumenų skausmai (mialgija). • Sunkus inkstų pažeidimas (intersticinis nefritas). • Pagausėjęs prakaitavimas.

  Labai retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10000 žmonių) • Sumažėjęs kraujo ląstelių kiekis – agranulocizė (baltųjų kraujo ląstelių trūkumas). • Agresyvumas. • Matymas, jutimas ar girdėjimas to, ko nėra (haliucinacijos). • Sunkūs kepenų sutrikimai, pasireiškiantys kepenų nepakankamumu ir smegenų uždegimu. • Staiga prasidėjęs stiprus odos išbėrimas ar pūslių susidarymas ir lupimasis, kuris gali būti susijęs su aukšta temperatūra ir sąnarių skausmais (daugiaformė eritema, Stivenso-Džonsono (Stevens-Johnson) sindromas, toksinė epidermio nekrolizė). • Raumenų silpnumas. • Krūtų padidėjimas (vyrams).

  Labai retais atvejais Omeprazole STADA gali pažeisti baltąsias kraujo ląsteles ir susilpninti imuninę sistemą. Jeigu pasireiškia infekcija, kurios simptomai yra karščiavimas ir labai pablogėjusi bendra būklė arba karščiavimas ir lokalios infekcijos simptomai (pvz., kaklo, gerklės ar burnos ertmės skausmas arba pasunkėjęs šlapinimasis), būtina kiek įmanoma greičiau pasikonsultuoti su gydytoju, kadangi tokiu atveju reikia atlikti kraujo tyrimą ir įsitikinti, ar nesumažėjo baltųjų kraujo ląstelių (ar nėra agranulocitozės). Nepamirškite gydytojui pasakyti, kad vartojate šį vaistą.

  Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis) • Jeigu vartojate Omeprazole STADA ilgiau kaip tris mėnesius, gali sumažėti magnio koncentracija Jūsų kraujyje. Dėl sumažėjusios magnio koncentracijos kraujyje gali būti juntamas nuovargis, pasireikšti nevalingi raumenų susitraukimai, orientacijos sutrikimas, traukuliai, galvos svaigimas, padažnėti širdies plakimas. Jeigu Jums pasireiškė kuris nors iš šių simptomų, apie tai nedelsdami pasakykite savo gydytojui. Dėl sumažėjusios magnio koncentracijos gali sumažėti ir kalio bei kalcio koncentracijos kraujyje. Gydytojas gali nuspręsti reguliariai tirti magnio koncentraciją Jūsų kraujyje. • Žarnyno uždegimas (sukeliantis viduriavimą).

  Pranešimas apie šalutinį poveikį  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Omeprazole STADA

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant kartono dėžutės, buteliuko etiketės po ,,Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. OPA/Al/PVC/Al lizdinės plokštelės. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. DTPE buteliukai. Buteliuką laikyti sandarų, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Omeprazole STADA sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra omeprazolas. Omeprazole STADA skrandyje neirioje kapsulėje yra 10 mg, 20 mg arba 40 mg omeprazolo. - Pagalbinės medžiagos yra: • Kapsulės turinys: cukriniai branduoliai (kukurūzų krakmolas ir sacharozė), natrio laurilsulfatas, bevandenis dinatrio fosfatas, manitolis (E421), hipromeliozė, makrogolis 6000, talkas, polisorbatas 80, titano dioksidas (E171), metakrilo rūgšties ir etilakrilato kopolimeras. • Kapsulės apvalkalas: želatina. titano dioksido (E171), šelakas, juodasis geležies oksidas (E172), propilenglikolis, amonio hidroksidas.

  Omeprazole STADA išvaizda ir kiekis pakuotėje Omeprazole STADA 10 mg kapsulės. Nepermatomos baltos kapsulės su užrašu „OM 10“, kuriose yra beveik baltų ar kreminio atspalvio sferinių mikrogranulių. Omeprazole STADA 20 mg kapsulės. Nepermatomos baltos kapsulės su užrašu „OM 20“, kuriose yra beveik baltų ar kreminio atspalvio sferinių mikrogranulių. Omeprazole STADA 40 mg kapsulės. Nepermatomos baltos kapsulės su užrašu „OM 40“, kuriose yra beveik baltų ar kreminio atspalvio sferinių mikrogranulių.

  Preparatas tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis, kuriose yra 7, 14, 15, 28, 30, 50, 56, 60, 90, 98, 100, 140, 280 arba 500 kapsulių, ir DTPE buteliukais, kuriuose yra 5, 7, 14, 15, 28, 30, 50, 56, 60, 90 arba 100 kapsulių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas STADA Arzneimittel AG Stadastraße 2 – 18 D-61118 Bad Vilbel Vokietija

  Gamintojai LABORATORIOS LICONSA, S.A. Av. Miralcampo, Nº 7, Polígono Industrial Miralcampo 19200 Azuqueca de Henares (Guadalajara) Ispanija

  arba

  STADA Arzneimittel AG Stadastraβe 2-18 D-61118 Bad Vilbel Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „STADA-Nizhpharm-Baltija“ Goštauto 40A LT-01112 Vilnius Lietuva Tel. +37052603926 ofisas@stada.lt

   Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

  Austrija: Omeprazol STADA 10 mg/20 mg/40 mg Belgija:                   Omeprazole EG 10 mg/20 mg/40 mg maagsapresistente capsules, hard Bulgarija: Omeprazol STADA 10 mg/20 mg/40 mg cтомашно-устойчива калсула , твърда Čekija: Omeprazol STADA 20 mg enterosolventní tvrdé tobolky Danija: Omestad 10 mg/20 mg/40 mg enterokapsel, hård Estija:  Omeprazole STADA 10 mg/20 mg/40 mg Italija: Omeprazolo Eurogenerici 10 mg /20 mg capsula rigida gastroresistent Latvija: Omeprazole STADA 10 mg/20 mg/40 mg zarnas škistošas cietas kapsulas Lietuva: Omeprazole STADA 10 mg/20 mg/40 mg skrandyje neirios kietosios  kapsulės Liuksemburgas: Omeprazole EG 10 / 20 / 40 mg maagsapresistente capsules, hard Olandija:                   Omeprazol CF 10 mg/20 mg/40 mg maagsapresistente capsule, hard Portugalija: Omeprazol Tartet 10 mg /20 mg /40 mg Capsulas gastrorresistentes Rumunija: Omeprazol STADA 10 mg/20 mg/40 mg capsule gastrorezistente Slovakija: Omeprazol STADA 10 mg/20 mg/40 mg Slovėnija: Omeprazol STADA 10 mg/20 mg/40 mg trde gastrorezistentne kapsule Suomija: Omestad 10 mg/20 mg/40 mg enterokapseli, kova Švedija: Omestad 10 mg/20 mg/40 mg, enterokapsel, hård Vokietija:                   Omeprazol AL 10 mg/20 mg/40 mg magensaftresistente Hartkapsel

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-10-31

   Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

   

   

  Gydytojas nurodys kiek kapsulių ir kaip ilgai vartoti. Dozė ir vartojimo trukmė priklauso nuo Jūsų ligos ir amžiaus. Įprastinės dozės nurodytos žemiau.

  Suaugusiems

  Refliukso iš skrandžio į stemplę ligos simptomams (rėmeniui ir rūgšties regurgitacijai) palengvinti: nustatęs nežymų stemplės pažeidimą gydytojas paprastai skiria 20 mg 1 kartą per parą 4-8 savaites; jeigu per tą laiką stemplė neužgis, gydytojas gali nurodyti vartoti 40 mg dozę dar 8 savaites;
  kai stemplė sugyja, paprastai skiriama 10 mg 1 kartą per parą;
  jei stemplė nepažeista, paprastai skiriama 10 mg 1 kartą per parą.

  Viršutinės žarnyno dalies (dvylikapirštės žarnos) opoms gydyti:
  paprastai skiriama 20 mg 1 kartą per parą 2 savaites; jeigu per tą laiką opos neužgis, gydytojas gali nurodyti vartoti tą pačią dozę dar 2 savaites;
  jeigu opa ne visai užgijo, dozę galima padidinti iki 40 mg 1 kartą per parą (ji vartojama 4 savaites).

  Skrandžio opoms gydyti:
  paprastai skiriama 20 mg 1 kartą per parą 4 savaites; jeigu per tą laiką opos neužgis, gydytojas gali nurodyti vartoti tą pačią dozę dar 4 savaites;
  jeigu opa ne visai užgijo
  jeigu opa ne visai užgijo, dozę galima padidinti iki 40 mg 1 kartą per parą (ji vartojama 8 savaites).

  Dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų atsinaujinimui išvengti (profilaktikai):
  paprastai skiriama 10 mg arba 20 mg 1 kartą per parą. Gydytojas gali padidinti dozę iki 40 mg 1 kartą per parą.

  Nesteroidinių vaistų nuo uždegimo sukeltoms dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opoms gydyti:
  paprastai skiriama 20 mg 1 kartą per parą, 4-8 savaites.

  Dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų profilaktikai vartojant nesteroidinių vaistų nuo uždegimo:
  paprastai skiriama 20 mg 1 kartą per parą.

  Opoms, sukeltoms Helicobacter pylori infekcijos, gydyti ir jų atsinaujinimui išvengti:
  paprastai skiriama po 20 mg Omeprazole STADA 2 kartus per parą, 1 savaitę;
  gydytojas skirs kartu vartoti 2 antibiotikus iš 3 (amoksicilinas, klaritromicinas, metronidazolas).

  Per didelei rūgšties gamybai skrandyje, sukeltai kasos auglių, slopinti (Zollinger-Ellison sindromui
  gydyti):
  paprastai skiriama 60 mg per parą;
  gydytojas koreguos šią dozę, atsižvelgdamas į Jūsų poreikį, ir taip pat nuspręs, kiek laiko Jums vartoti šį vaistą.

  Vaikams
  Refliukso iš skrandžio į stemplę ligos simptomams (rėmeniui ir rūgšties regurgitacijai) palengvinti:
  Omeprazole STADA galima vartoti vyresniems kaip 1 metų vaikams, sveriantiems daugiau kaip 10 kg (tinkamą dozę parinks gydytojas pagal kūno svorį).

  Opoms, sukeltoms Helicobacter pylori infekcijos, gydyti ir jų atsinaujinimui išvengti:
  Omeprazole STADA galima vartoti vyresniems kaip 4 metų vaikams (tinkamą dozę parinks gydytojas pagal kūno svorį);
  gydytojas skirs Jūsų vaikui kartu vartoti 2 antibiotikus (amoksiciliną ir klaritromiciną).

  Šio vaisto vartojimas
  Kapsules rekomenduojama vartoti ryte.
  Kapsules galima vartoti valgio metu arba nevalgius.
  Kapsulės nuryjamos nepažeistos užgeriant puse stiklinės vandens. Kapsulių negalima kramtyti ar traiškyti, kadangi jose yra dengtų granulių, kurios apsaugo vaistą, kad skrandyje jo nesuardytų rūgštis. Dėl to yra svarbu granulių nepažeisti.

  Ką daryti, jeigu Jums arba Jūsų vaikui sunku nuryti kapsulę
  Jeigu Jums arba Jūsų vaikui sunku nuryti kapsulę:
  atidarykite kapsulę ir nurykite jos turinį, užgerdami puse stiklinės vandens, arba supilkite kapsulės turinį į stiklinę negazuoto vandens, rūgščių vaisių sulčių (pvz., obuolių, apelsinų, ananasų) arba obuolių tyrės;
  prieš pat gerdami mikstūrą būtinai išmaišykite (ji bus neskaidri). Išgerkite ją tuojau pat arba per 30 min.;
  kad išgertumėte visą vaistą, gerai praskalaukite stiklinę puse stiklinės vandens ir išgerkite jį. Kietose dalelėse yra vaisto, todėl jų negalima kramtyti ar traiškyti.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės