preloader

Prašome palaukti

Osaver, 40mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Osaver, 40mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Olmesartanas medoksomilis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 40mg
Prekės kodas: 204593
Vartojamas padidėjusiam kraujospūdžiui, dar vadinamam arterine hipertenzija, gydyti.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vartojamas padidėjusiam kraujospūdžiui, dar vadinamam arterine hipertenzija, gydyti.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  Apie ką rašoma šiame lapelyje?
  1. Kas yra Osaver ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Osaver
  3. Kaip vartoti Osaver
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Osaver
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra Osaver ir kam jis vartojamas

  Osaver priklauso vaistų grupei, vadinamai angiotenzino II receptorių blokatoriais, kurie mažina kraujospūdį atpalaiduodami kraujagysles.

  Osaver vartojamas padidėjusiam kraujospūdžiui, dar vadinamam arterine hipertenzija, gydyti. Padidėjęs kraujo spaudimas gali sukelti vidaus organų, pvz., širdies, inkstų, smegenų, akių kraujagyslių, pažeidimus. Kartais tai gali sukelti infarktą, širdies arba inkstų nepakankamumą, insultą ar apakimą. Dažniausiai padidėjusio kraujospūdžio požymių nebūna, todėl, norint išvengti galimų pažeidimų, svarbu matuoti kraujo spaudimą.

  Padidėjusį kraujo spaudimą galima reguliuoti tokiais vaistais kaip Osaver. Tikriausiai Jūsų gydytojas jau patarė pakeisti kai kuriuos gyvenimo būdo aspektus, kad būtų lengviau reguliuoti kraujospūdį (pvz., sumažinti antsvorį, nustoti rūkyti, vengti vartoti alkoholį, sumažinti druskos kiekį maiste). Jūsų gydytojas galbūt taip pat patarė užsiimti reguliaria fizine mankšta, pvz., vaikščiojimu, plaukimu. Labai svarbu laikytis šių gydytojo nurodymų.


  2. Kas žinotina prieš vartojant Osaver

  Osaver vartoti negalima:
  • jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) olmesartano medoksomiliui arba bet kuriai pagalbinei Osaver medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • jei esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia. Taip pat yra geriau vengti Osaver vartoti ankstyvojo nėštumo metu (žr. skyrių „Nėštumas“).
  • jeigu Jums nustatyta tulžies akmenligė arba gelta (pagelto oda).

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės
  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Osaver.
  Prieš pradėdami vartoti Osaver, pasakykite gydytojui, jei Jums nustatytas bent vienas iš šių sveikatos sutrikimų:
  ? sutrikusi inkstų veikla;
  ? sergate kepenų liga;
  ? Jums nustatytas širdies nepakankamumas arba širdies vožtuvų veiklos sutrikimai, širdies raumens pakitimai;
  ? sunkiai vemiate, viduriuojate;
  ? vartojate didelę vaistų, skatinančių šlapimo išsiskyrimą (diuretikų), dozę arba su maistu vartojate mažai druskos;
  ? Jūsų kraujyje yra padidėjęs kalio kiekis kraujyje;
  ? Jums nustatyta antinksčių veiklos sutrikimų (pirminis aldosteronizmas).

  Kaip ir gydantis bet kokiais kitais kraujospūdį mažinančiais vaistais, pernelyg didelis kraujospūdžio sumažėjimas, kai pacientui yra širdies ar smegenų kraujotakos sutrikimų, gali sukelti miokardo infarktą arba insultą. Dėl šios priežasties Jūsų gydytojas rūpestingai kontroliuos Jūsų kraujospūdį.

  Jeigu manote, kad esate (arba galite tapti) nėščia, turite apie tai pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu Osaver vartoti nerekomenduojama. Vartojamas po trečio nėštumo mėnesio šis vaistas gali padaryti didžiulės žalos Jūsų kūdikiui (žr. skyrių “Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas“).

  Kiti vaistai ir Osaver
  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu vartojate arba neseniai vartojote šių vaistų:
  • kalio papildų, druskų, kurių sudėtyje yra kalio, vaistų, kurie skatina šlapimo išsiskyrimą (diuretikų) ar heparino (kraują skystinančio vaisto). Vartojant šiuos vaistus kartu su Osaver, Jūsų kraujyje gali padidėti kalio kiekis;
  • ličio preparatų (vaistų, vartojamų esant nuotaikos svyravimui, ar gydyti tam tikroms depresijos formoms), nes juos vartojant kartu su Osaver gali sustiprėti ličio toksinis poveikis. Jei būtina vartoti ličio preparatus, gydytojas paskirs ištirti ličio koncentraciją kraujo serume;
  • nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU), vartojamų skausmui, patinimui ir kitiems uždegimo požymiams slopinti, tarp jų ir gydyti artritui, vartojant kartu su Osaver, gali padidėti inkstų nepakankamumo rizika. NVNU gali susilpninti Osaver poveikį;
  • kitų kraujospūdį mažinančių vaistų, nes tuomet gali sustiprėti Osaver poveikis;
  • kai kurių skrandžio rūgštingumą mažinančių vaistų (vaistų nuo rėmens ir virškinimo sutrikimų), nes gali nežymiai susilpnėti Osaver poveikis.

  Senyvi pacientai
  Jei Jūs esate vyresnis nei 65 metų, ir Jūsų gydytojas nusprendė padidinti olmesartano medoksomilio dozę iki 40 mg per parą, gydytojas būtinai turi reguliariai tikrinti Jūsų kraujospūdį, kad įsitikintų, jog jis nesumažėjo pernelyg stipriai.

  Juodaodžiai pacientai
  Kaip ir vartojant kitus panašius vaistus, Osaver kraujospūdį mažinantis poveikis juodaodžiams yra šiek tiek silpnesnis.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

  Nėštumas
  Jeigu esate nėščia (manote, kad galite būti pastojusi), pasakykite gydytojui. Gydytojas lieps Jums nebevartoti Osaver prieš planuojant pastoti arba iš karto sužinojus apie nėštumą, ir vietoje jo paskirs kitą vaistą. Osaver yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, jei esate daugiau kaip tris mėnesius nėščia, nes tuomet jis gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui.

  Žindymas
  Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. Osaver nerekomenduojamas krūtimi maitinančioms motinoms; jei motina nori maitinti krūtimi, ypač naujagimį ar neišnešiotą naujagimį, gydytojas gali paskirti kitą vaistą.
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Nėra tikėtina, kad Osaver paveiks Jūsų gebėjimą vairuoti arba valdyti mechanizmus. Tačiau vartojant vaistus nuo padidėjusio kraujospūdžio, kartais gali atsirasti mieguistumas ir svaigulys. Jei pastebėjote tokį poveikį, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų, kol šie simptomai išnyks. Prieš imdamiesi minėtos veiklos pasitarkite su gydytoju.

  Osaver sudėtyje yra laktozės
  Osaver sudėtyje yra laktozės (vienos iš cukraus rūšių). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. Kaip vartoti Osaver

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Tabletę galima gerti tiek valgant, tiek nevalgius. Tabletes nurykite užsigerdami nedideliu vandens kiekiu. Jei įmanoma, paros dozę kasdien patartina gerti tokiu pačiu paros metu, pvz., pusryčiaujant.

  Įprasta dozė vartojimo pradžioje yra 10 mg vieną kartą per parą. Tačiau jei Jūsų kraujospūdis lieka nenormalus, Jūsų gydytojas gali nuspręsti padidinti dozę iki 20 ar 40 mg vieną kartą per parą arba paskirti vartoti dar kitų vaistų.

  Jei Jums nustatyta lengva arba vidutinio sunkumo inkstų liga, Jūsų dozė negali būti didesnė nei 20 mg vieną kartą per parą.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams (jaunesniems kaip 18 metų amžiaus)
  Osaver nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams, jaunesniems kaip 18 metų amžiaus.

  Ką daryti pavartojus per didelę Osaver dozę?
  Jei iš karto išgėrėte daugiau Osaver tablečių negu reikia, arba jei vieną ar daugiau tablečių atsitiktinai nurijo vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių. Su savimi pasiimkite vaisto pakuotę.

  Pamiršus pavartoti Osaver
  Pamiršus pavartoti Osaver, išgerkite įprastą dozę kitą dieną įprastu laiku. Negalima vartoti papildomų tablečių norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Osaver
  Svarbu vartoti Osaver tol, kol gydytojas nenurodys nustoti vartoti.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jei jis pasireiškia, dažniausiai būna silpnas ir dėl to vaisto vartojimo nutraukti neprireikia.

  Nors pasitaiko tik nedaugeliui pacientų, du toliau paminėti šalutinio poveikio požymiai gali būti sunkūs.

  Labai retai pasitaiko tokios alerginės reakcijos: gydymo Osaver metu gali atsirasti veido, burnos, liežuvio ir (arba) gerklų patinimas kartu su niežuliu ir išbėrimu. Jei taip nutiko, nutraukite Osaver vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  Retai (bet šiek tiek dažniau senyviems pacientams) kai kuriems jautriems asmenims Osaver gali per daug sumažinti kraujospūdį. Tai gali sukelti stiprų galvos svaigimą arba alpimus. Jei taip atsitiko, nutraukite Osaver vartojimą, nedelsiant kvieskite gydytoją ir atsigulkite horizontaliai.

  Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10):
  • svaigulys;
  • pykinimas;
  • sutrikęs virškinimas;
  • viduriavimas;
  • skrandžio skausmas, skrandžio ir žarnų uždegimas (gastroenteritas);
  • nuovargis;
  • gerklės skausmas;
  • sloga ar užsikimšusi nosis;
  • bronchitas;
  • į gripą panašūs simptomai;
  • kosulys;
  • krūtinės, nugaros, kaulų arba sąnarių skausmas;
  • šlapimo takų infekcija;
  • kulkšnių, pėdų, kojų, rankų ar plaštakų patinimas;
  • kraujas šlapime.

  Pasitaiko tokių kraujo tyrimų pakitimų:
  • riebalų kiekio kraujyje padidėjimas (hipertrigliceridemija);
  • šlapalo kiekio padidėjimas (hiperurikemija);
  • kepenų ir raumenų funkciją atspindinčių rodiklių padidėjimas.

  Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100):
  • galvos sukimasis;
  • odos bėrimas;
  • krūtinės angina (skausmas arba nemalonus pojūtis krūtinėje).

  Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1 000):
  • kalio kiekio padidėjimas kraujyje (hiperkalemija).

  Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10 000):
  • galvos skausmas;
  • raumenų spazmai ir skausmas;
  • inkstų veikos sutrikimas;
  • inkstų nepakankamumas;
  • silpnumas;
  • energijos stoka;
  • bloga savijauta;
  • vėmimas;
  • niežulys, odos bėrimas;
  • pasitaiko taip pat kai kurie kraujo tyrimų pakitimai: kraujyje padidėja su inkstų funkcija susijusių medžiagų kiekis, sumažėja kraujo plokštelių, vadinamų trombocitais, skaičius (trombocitopenija).

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. Kaip laikyti Osaver

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje.
  Ant dėžutės po “Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po “EXP” nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Osaver sudėtis
  Veiklioji medžiaga yra olmesartanas medoksomilis.
  Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 10 mg, 20 mg arba 40 mg olmesartano medoksomilio.

  Pagalbinės medžiagos: mikrokristalinė celiuliozė, laktozė monohidratas, hidroksipropilceliuliozė, mažai pakeista hidroksipropilceliuliozė-11, magnio stearatas, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, hipromeliozė, talkas, titano dioksidas (E171).

  Osaver išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Osaver 10 mg ir 20 mg yra baltos, apvalios, plėvele dengtos tabletės.
  Osaver 40 mg yra baltos, ovalios, plėvele dengtos tabletės.

  Osaver plėvele dengtos tabletės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis po 14, 28, 30, 50, 56, 84, 90, 98, 100 ir 500 plėvele dengtų tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas
  ZENTIVA, k.s.
  U kabelovny 130
  Doln? M?cholupy
  102 37, Praha 10
  Čekija

  Gamintojas
  S.C. ZENTIVA S.A.
  B-dul Theodor Pallady nr. 50, sector 3
  032266 Bukuresti
  Rumunija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  ZENTIVA
  Sanofi kompanija
  A. Juozapavičiaus g. 6/2
  LT 09310, Vilnius
  Tel.: +370 5 247 74 80
  Faks.: +370 5 247 74 81

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:
  Zeota - Čekijoje; Osaver - Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje.


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2012-10-30


  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Tabletę galima gerti tiek valgant, tiek nevalgius. Tabletes nurykite užsigerdami nedideliu vandens kiekiu. Jei įmanoma, paros dozę kasdien patartina gerti tokiu pačiu paros metu, pvz., pusryčiaujant.

  Įprasta dozė vartojimo pradžioje yra 10 mg vieną kartą per parą. Tačiau jei Jūsų kraujospūdis lieka nenormalus, Jūsų gydytojas gali nuspręsti padidinti dozę iki 20 ar 40 mg vieną kartą per parą arba paskirti vartoti dar kitų vaistų.

  Jei Jums nustatyta lengva arba vidutinio sunkumo inkstų liga, Jūsų dozė negali būti didesnė nei 20 mg vieną kartą per parą.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams (jaunesniems kaip 18 metų amžiaus)
  Osaver nerekomenduojama vartoti vaikams ir paaugliams, jaunesniems kaip 18 metų amžiaus.

  Ką daryti pavartojus per didelę Osaver dozę?
  Jei iš karto išgėrėte daugiau Osaver tablečių negu reikia, arba jei vieną ar daugiau tablečių atsitiktinai nurijo vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių. Su savimi pasiimkite vaisto pakuotę.

  Pamiršus pavartoti Osaver
  Pamiršus pavartoti Osaver, išgerkite įprastą dozę kitą dieną įprastu laiku. Negalima vartoti papildomų tablečių norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Osaver
  Svarbu vartoti Osaver tol, kol gydytojas nenurodys nustoti vartoti.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės