preloader

Prašome palaukti

Ospamox, 250mg/5ml, 11 g ir geriamasis švirkštas, milteliai geriamajai suspensijai, N1

Ospamox, 250mg/5ml, 11 g ir geriamasis švirkštas, milteliai geriamajai suspensijai, N1

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Amoksicilinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 250mg/5ml
Prekės kodas: 844737

Ospamox yra gydomos:
- ausų, gerklės, nosies ar sinusų užkrečiamosios ligos;
- krūtinės ląstos užkrečiamosios ligos, tokios kaip bronchitas ir pla...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Ospamox yra gydomos:
  - ausų, gerklės, nosies ar sinusų užkrečiamosios ligos;
  - krūtinės ląstos užkrečiamosios ligos, tokios kaip bronchitas ir plaučių uždegimas;
  - šlapimo pūslės užkrečiamosios ligos.
  - širdies užkrečiamųjų ligų profilaktikai burnos ertmės ar gerklės operacijų metu;
  - ankstyvosios stadijos Laimo liga (ja susergama įkandus erkei);
  - Helicobater pylori bakterijų sukeltos skrandžio opos.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. -  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Ospamox ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Ospamox 3. Kaip vartoti Ospamox 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Ospamox 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  -  1. Kas yra Ospamox ir kam jis vartojamas

  Ospamox yra antibiotikas. Jis priklauso antibiotikų, vadinamų penicilinais, grupei. Šis vaistas vartojamas amoksicilinui jautrių bakterijų sukeltoms užkrečiamosioms ligoms gydyti.

  Ospamox yra gydomos: - ausų, gerklės, nosies ar sinusų užkrečiamosios ligos; - krūtinės ląstos užkrečiamosios ligos, tokios kaip bronchitas ir plaučių uždegimas; - šlapimo pūslės užkrečiamosios ligos. - širdies užkrečiamųjų ligų profilaktikai burnos ertmės ar gerklės operacijų metu; - ankstyvosios stadijos Laimo liga (ja susergama įkandus erkei); - Helicobater pylori bakterijų sukeltos skrandžio opos.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Ospamox

  Ospamox vartoti negalima: - jeigu Jūs esate alergiškas (pernelyg jautrus) amoksicilinui, penicilinams, cefalosporinams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Ospamox, jeigu yra: - inkstų liga. Jūsų gydytojui gali reikėti priderinti dozę; - infekcinė mononukleozė (virusinė užkrečiamoji liga) ar leukozė. Jums gali būti didesnė išbėrimo rizika; - traukuliai (epilepsija). Jums galima didesnė priepuolių rizika; - į šlapimo pūslę įstatytas kateteris. Jeigu taip yra, gerkite daug skysčio tam, kad Jūsų šlapime nesiformuotų kristalai; Be to, šis vaistas gali keisti gliukozės kiekio šlapime ar kraujyje nustatymo rezultatus. Jeigu sergate cukriniu diabetu ir reguliariai yra tiriamas Jūsų šlapimas ar kraujas, pasakykite savo gydytojui, kadangi tokiu atveju gali būti daromi kiti tyrimai.

  Kiti vaistai ir Ospamox Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kai kurių vaistų vartojimas kartu su Ospamox gali kelti problemų

  Atsargiai vartokite šių vaistų: - alopurinolio (vartojamo podagros gydymui), kadangi Jums gali būti didesnė odos reakcijų rizika; - metotreksato (vartojamo artrito gydymui), kadangi gali pasireikšti stipresnis metotreksato toksinis poveikis; - digoksino (vartojamo kai kurių širdies ligų gydymui), kadangi gali padidėti šio vaisto absorbcija; - antikoaguliantų (vartojamų kraujo krešėjimo mažinimui), pvz., varfarinas, kadangi gali padidėti polinkis kraujavimui; - kontraceptinių tablečių, kadangi yra rizika, kad sumažės šių tablečių veiksmingumas;

  Ospamox vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu Ospamox galima gerti prieš valgį, jo metu arba pavalgius.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Nedaugelio moterų, amoksicilinu gydytų nėštumo metu, stebėjimo rezultatai rodo, jog nepageidaujamo poveikio nėštumui ir vaisiaus bei naujagimio sveikatai amoksicilinas nedaro. Dėl atsargos, amoksicilino nėštumo metu reikia vartoti tik gydytojui nusprendus, jog tikėtina nauda yra didesnė už galimą pavojų. Mažas šio vaisto kiekis išsiskiria su žindyvės pienu, todėl kai kuriais atvejais gali prireikti nutraukti žindymą.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nepastebėta, kad šis vaistas turėtų įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Ospamox medžiagas Ospamox  sudėtyje yra saldiklio aspartamo, kuris yra fenilalanino šaltinis. Tai gali būti žalinga žmonėms, kuriems yra fenilketonurija.

  3. Kaip vartoti Ospamox

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Gydytojas nurodys tikslią vartojamą paros dozę (mililitrais ar dozavimo šaukšteliais). Rekomenduojama dozė suaugusiems žmonėms ir daugiau kaip 40 kg sveriantiems vaikams yra 750 mg – 3000 mg per parą. Ją reikia suvartoti per du ar tris kartus. Rekomenduojama dozė vaikams, sveriantiems mažiau kaip 40 kg, yra 40 – 90 mg/kg / per parą. Ją reikia suvartoti per du ar tris kartus.

  Širdies užkrečiamųjų ligų profilaktika: suaugusiems - likus valandai iki operacijos reikia išgerti 2000 - 3000 mg amoksicilino, vaikams rekomenduojama dozė – 50 mg/kg.

  Geriamosios suspensijos paruošimui pripilkite į butelį geriamojo vandens tiek, kad būtų maždaug 1 cm žemiau žymos (žiedo pavidalo), po to butelį užsukite ir tuoj pat stipriai pakratykite. Kai putos nusės, lėtai pripilkite į butelį vandens tiksliai iki žymos (žiedo). Vėl energingai pakratykite. Dabar balta arba šiek tiek gelsva suspensija yra paruošta vartoti. Prieš kiekvieną vartojimą butelį gerai pakratykite

  Gydytojas pasakys, kiek laiko Jums reikės vartoti vaisto.

  Inkstų liga sergantys žmonės Jūsų gydytojas gali sumažinti dozę.

  Ką daryti pavartojus per didelę Ospamox dozę? Jei pavartojate didesnę dozę nei reikia (perdozavote), nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į ligoninę ir jiems parodykite vaisto pakuotę. Dažniausi perdozavimo požymiai yra pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas.

  Pamiršus pavartoti Ospamox Pamiršus išgerti šio vaisto paskirtą dozę, būtina ją išgerti tuoj pat, kai tik prisiminsite. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Nustojus vartoti Ospamox Visada vaisto vartokite tol, kol bus baigtas gydymo kursas, net jeigu jausitės geriau. Jeigu per anksti nutrauksite vaisto vartojimą, gali vėl pasireikšti užkrečiamoji liga. Be to, bakterijos gali tapti atsparios vaistui.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jeigu Jums pasireiškia bet kuris toliau išvardytas šalutinis poveikis, nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar vykite į artimiausią ligoninę

  Reti (gali paveikti mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų) sunkaus šalutinio poveikio atvejai yra šie: - Staigus kvėpavimo, kalbėjimo ir rijimo pasunkėjimas. - Skausmingas lūpų, liežuvio, veido ar kaklo pabrinkimas. - Labai stiprus galvos svaigimas ar kolapsas. - Sunkus ar niežtintis odos išbėrimas, ypač jeigu jis atrodo iškilęs, ir yra akių, burnos bei lyties organų skausmingumas. - Odos ar akių baltymo pageltimas arba šlapimo patamsėjimas ir išmatų pašviesėjimas. Tai yra kepenų sutrikimo požymis.

  Labai reti (gali paveikti mažiau kaip 1 iš 10000 pacientų) šalutinio poveikio atvejai yra šie: - Viduriavimas, kuris yra sunkus, trunka ilgai ar išmatose būna kraujo. Tai gali būti sunkaus žarnų uždegimo požymis.

  Kitoks gydymo metu galimas šalutinis poveikis

  Dažni (gali paveikti mažiau kaip 1 iš 10 pacientų) šalutinio poveikio atvejai yra šie: - Pykinimas, vėmimas, apetito stoka, skonio sutrikimas, burnos džiūvimas, viduriavimas ar išmatų suskystėjimas. Šis poveikis daugiausia būna lengvas ir išnyksta tolesnio gydymo metu ar labai greitai po jo. - Dilgėlinė, į tymus panašus išbėrimas, atsirandantis penktą vaisto vartojimo parą.

  Nedažni (gali paveikti mažiau kaip 1 iš 100 pacientų) šalutinio poveikio atvejai yra šie: - Atsparių bakterijų ar mieliagrybių sukelta superinfekcija (tokia kaip burnos ar makšties pienligė). - Vidutiniškas kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas.

  Reti (gali paveikti mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų) šalutinio poveikio atvejai yra šie: - Kai kurių baltųjų kraujo ląstelių padaugėjimas (eozinofilija), nenormalus raudonųjų kraujo ląstelių irimas (hemolizinė mažakraujystė). - Vaistų sukeltas karščiavimas. - Svaigulys, pernelyg didelis aktyvumas, konvulsijos. - Dantų paviršiaus spalvos pokyčiai, kuriuos galima pašalinti dantis valant šepetėliu. - Kepenų uždegimas ir cholestazinė gelta. - Inkstų uždegimas (intersticinis nefritas), kristalai šlapime.

  Labai reti (gali paveikti mažiau kaip 1 iš 10000 pacientų) šalutinio poveikio atvejai yra šie: - Bendro kraujo tyrimo rodmenų pokyčiai (baltųjų ar raudonųjų kraujo ląstelių ir plokštelių kiekio sumažėjimas), kraujavimo laiko pailgėjimas. Tai gali sukelti simptomus, tokius kaip karščiavimas, gerklės uždegimas, išbėrimas, kraujavimas iš nosies ar kraujosruvos. Nutraukus gydymą šie pokyčiai išnyksta. - Liežuvio pajuodavimas.

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (įskaitant šiame lapelyje nenurodytą), pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Kaip laikyti Ospamox

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 oC temperatūroje. Buteliuką laikyti sandarų, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Po paruošimo: Laikyti šaldytuve (2 oC - 8 oC ). Nevartokite paruoštos suspensijos ilgiau kaip 14 dienų.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Ospamox sudėtis - Veiklioji medžiaga yra amoksicilinas (amoksicilino trihidrato pavidalu). 5 ml paruoštos geriamosios suspensijos yra 250 mg amoksicilino (amoksicilino trihidrato pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra bevandenė citrinų rūgštis (E330), natrio benzoatas (E211), aspartamas (E951), talkas (E553b), bevandenis trinatrio citratas (E331), guaras E412, nusodintas silicio dioksidas (E551), citrinų kvapo milteliai, persikų ir abrikosų kvapo milteliai, apelsinų kvapo milteliai.

  Ospamox išvaizda ir kiekis pakuotėje Milteliai yra balti arba šiek tiek gelsvi, vaisių kvapo.

  Milteliai geriamajai suspensijai tiekiami 60 ml arba 100 ml gintaro spalvos stiklo buteliukuose su užsukamuoju uždoriu (jis atidaromas spaudžiant žemyn ir tuo pačiu metu sukant)ir sandarinimo membrana

  Pakuotės dydžiai: 6,6 g miltelių 60 ml geriamosios suspensijos 11 g miltelių 100 ml geriamosios suspensijos

  Kartono dėžutėje yra polipropileno matavimo šaukštas arba polipropileno ir polietileno geriamasis švirkštas ( su adapteriu) su 1,25 ml, 2,5 ml ir 5 ml matavimo žymomis.

  Norėdami atmatuoti vaisto geriamuoju švirkštu: - pakratykite buteliuką; - įdėkite adapterį į butelio kaklelį; - įdėkite švirkšto galiuką į adapterį; - apverskite buteliuką dugnu aukštyn; - patraukite stūmoklį, atmatuodami reikiamą dozę; - atverskite buteliuką atgal, išimkite švirkštą, palikdami adapterį buteliuke ir užsukite buteliuką.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojai

  Rinkodaros teisės turėtojas Sandoz  d.d. Verovškova 57 SI-1000 Ljubljana Slovėnija

  Gamintojai Sandoz GmbH Biochemiestrasse 10 6250 Kundl Austrija

  arba

  Salutas Pharma GmbH Otto-von-Guericke-Aleee 1 39179 Barleben Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas Šeimyniškiu g. 3A, Vilnius, LT09312 Tel.: +370 5 263 60 37 Fax: +370 5 263 60 36

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais: Austrija  Amoxicillin Sandoz 250 mg/5 ml - Pulver zur Herstellung einer Suspension  zum Einnehmen Bulgarija Amoxicillin Sandoz Čekija Amoxicillin Sandoz  250 mg/5 ml Vokietija Amoxi-Sandoz 250 mg / 5 ml Pulver zur Herstellung einer Suspension zum  Einnehmen Estija Ospamox 250 mg/ 5 ml Suomija Amoxicillin Sandoz 250 mg/5 ml jauhe oraalisuspensiota varten Prancūzija AMOXICILLINE GeNeRes 250 mg/5 ml, poudre pour suspension buvable Vengrija Amoxicillin Sandoz 250 mg/5ml por belsőleges szuszpenzióhoz Lietuva Ospamox 250mg/5ml milteliai geriamajai suspensijai Latvija Ospamox 250mg/5ml pulveris iekšķīgi lietojamas suspensijas pagatavošanai Lenkija           Novamox POS Rumunija Amoxicilină Trihidrat Sandoz 250 mg/5 ml pulbere pentru suspensie orală Slovėnija Ospamox 250 mg/5 ml prašek za peroralno suspenzijo Slovakija Ospamox 250 mg/5 ml prášok na perorálnu suspenziu Jungtinė Karalystė Amoxicillin 250 mg/5 ml Oral Suspension

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-03-17

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Gydytojas nurodys tikslią vartojamą paros dozę (mililitrais ar dozavimo šaukšteliais). Rekomenduojama dozė suaugusiems žmonėms ir daugiau kaip 40 kg sveriantiems vaikams yra 750 mg – 3000 mg per parą. Ją reikia suvartoti per du ar tris kartus. Rekomenduojama dozė vaikams, sveriantiems mažiau kaip 40 kg, yra 40 – 90 mg/kg / per parą. Ją reikia suvartoti per du ar tris kartus.

  Širdies užkrečiamųjų ligų profilaktika: suaugusiems - likus valandai iki operacijos reikia išgerti 2000 - 3000 mg amoksicilino, vaikams rekomenduojama dozė – 50 mg/kg.

  Geriamosios suspensijos paruošimui pripilkite į butelį geriamojo vandens tiek, kad būtų maždaug 1 cm žemiau žymos (žiedo pavidalo), po to butelį užsukite ir tuoj pat stipriai pakratykite. Kai putos nusės, lėtai pripilkite į butelį vandens tiksliai iki žymos (žiedo). Vėl energingai pakratykite. Dabar balta arba šiek tiek gelsva suspensija yra paruošta vartoti. Prieš kiekvieną vartojimą butelį gerai pakratykite

  Gydytojas pasakys, kiek laiko Jums reikės vartoti vaisto.

  Inkstų liga sergantys žmonės Jūsų gydytojas gali sumažinti dozę.

  Ką daryti pavartojus per didelę Ospamox dozę? Jei pavartojate didesnę dozę nei reikia (perdozavote), nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į ligoninę ir jiems parodykite vaisto pakuotę. Dažniausi perdozavimo požymiai yra pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo skausmas.

  Pamiršus pavartoti Ospamox Pamiršus išgerti šio vaisto paskirtą dozę, būtina ją išgerti tuoj pat, kai tik prisiminsite. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Nustojus vartoti Ospamox Visada vaisto vartokite tol, kol bus baigtas gydymo kursas, net jeigu jausitės geriau. Jeigu per anksti nutrauksite vaisto vartojimą, gali vėl pasireikšti užkrečiamoji liga. Be to, bakterijos gali tapti atsparios vaistui.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės