preloader

Prašome palaukti

Oxcarbazepine Teva, 600mg, plėvele dengtos tabletės, N50

Oxcarbazepine Teva, 600mg, plėvele dengtos tabletės, N50

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Okskarbazepinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 600mg
Prekės kodas: 204374

Oxcarbazepine Teva yra vartojamas suaugusių žmonių ir vyresnių kaip 6 metų vaikų tam tikrų epilepsijos tipų gydymui.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Oxcarbazepine Teva yra vartojamas suaugusių žmonių ir vyresnių kaip 6 metų vaikų tam tikrų epilepsijos tipų gydymui.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Lapelio turinys 1. Kas yra Oxcarbazepine Teva ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Oxcarbazepine Teva 3. Kaip vartoti Oxcarbazepine Teva 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Oxcarbazepine Teva 6. Kita informacija

   1. KAS YRA OXCARBAZEPINE TEVA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  - Oxcarbazepine Teva priklauso vaistų nuo epilepsijos (vaistų, kurie yra vartojami epilepsijai gydyti), grupei. Šis vaistas yra skirtas padėti suvaldyti epilepsija sergančių pacientų priepuolius ar traukulius. - Oxcarbazepine Teva yra vartojamas suaugusių žmonių ir vyresnių kaip 6 metų vaikų tam tikrų epilepsijos tipų gydymui. - Jūsų gydyojas gali skirti Oxcarbazepine Teva vieno ar kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos.

     2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT OXCARBAZEPINE TEVA

  Oxcarbazepine Teva vartoti negalima:  - jeigu esate alergiškas (pernelyg jautrus) okskarbazepinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaistinio preparato medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:  Pasakykite savo gydytojui, jeigu Jums tinka bet kuris toliau išvardytas atvejis.  - Esate alergiškas (pvz., yra buvęs išbėrimas ar bet koks kitas alergijos požymis) karbamazepinui, panašiam antikonvulsiniam medikamentui ar bet kuriam kitam vaistui. Jeigu esate alergiškas karbamazepinui, rizika, jog galite būti alergiškas okskarbazepinui, yra maždaug 1 iš 4 (25 %).  - Yra ar kada nors buvo kepenų liga ar sunki odos reakcija (žr.4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“).  - Yra ar kada nors buvo inkstų liga, susijusi su per mažu natrio (druskos) kiekiu kraujyje. Okskarbazepinas gali mažinti natrio kiekį Jūsų kraujyje, kas gali skatinti natrio trūkumo atsiradimą (žr.4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Jeigu sergate inkstų liga, gydytojas gali Jus nukreipti atlikti kraujo tyrimą prieš pradedant gydymą okskarbazepinu ir reguliariai jo metu. - Vartojate vaistų, kurie mažina natrio kiekį Jūsų organizme, pvz., diuretikų (šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų), ar skausmą malšinančių medikamentų (nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, tokių kaip indometacinas ar ibuprofenas): žr. poskyrį „Kitų vaistų vartojimas“. - Yra širdies problemų ar širdies nepakankamumas (dusulys ir kulkšnių patinimas). Jūsų gydytojas reguliariai tikrins Jūsų kūno svorį tam, kad įsitikinti, jog organizmas nekaupia vandens.  - Yra nenormalus Jūsų širdies ritmas. - Vartojate hormoninių kontraceptikų („piliulių“): žr. poskyrį „Kitų vaistų vartojimas“. - Esate nėščia ar planuojate pastoti: žr. poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“.

  Sunkių odos reakcijų riziką kinų Han arba tajų kilmės atstovams, susijusią su karbamazepinu arba jam cheminiu požiūrių panašiomis medžiagomis, galima prognozuoti ištyrus tokių pacientų kraują. Jeigu reikalinga, Jūsų gydytojas prieš pradedant vartoti okskarbazepiną gali nurodyti atlikti kraujo tyrimą.

  Keletui žmonių, gydomų vaistais nuo epilepsijos, tokiais kaip okskarbazepinas, yra buvę minčių apie savęs žalojimą arba savižudybę. Jeigu bet kuriuo laiku kyla tokių minčių, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją.

  Kitų vaistų vartojimas Kadangi kai kurie medikamentai gali sąveikauti su okskarbazepinu, pasakykite savo gydytojui, jeigu vartojate bet kurio iš šių vaistinių preparatų: - kitų vaistų nuo epilepsijos (pvz., fenobarbitalio, fenitoino, karbamazepino, lamotrigino ar valproinės rūgšties). Jūsų gydytojui gali reikėti pakoreguoti šių vaistų dozę, jeigu Jūs tuo pačiu laiku vartojate okskarbazepino. Pastarojo vaisto vartojant kartu su lamotriginu, gali būti padidėjusi šalutinio poveikio, tokio kaip pykinimas, mieguistumas, galvos svaigimas ir galvos skausmas, rizika; - hormoninių kontraceptikų („piliulių“), kadangi okskarbazepinas gali sumažinti jų veiksmingumą. Apsisaugojimui nuo nėštumo turi būti naudojama papildoma veiksminga kontraceptinė priemonė; - medikamentų nuo psichikos ligų, tokių kaip litis ir MAO (monoaminooksidazės) inhibitoriai (pvz., fenelzinas, moklobemidas). Derinys su ličiu gali didinti šalutinio poveikio pasireiškimą; - medikamentų, mažinančių natrio kiekį Jūsų kraujyje, tokių kaip diuretikai (šlapimo išsiskyrimą skatinantys preparatai), ar skausmą malšinantys medikamentai (nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, tokie kaip indometacinas ar ibuprofenas). Okskarbazepinas gali papildomai mažinti natrio kiekį Jūsų kraujyje, kas gali skatinti natrio trūkumo simptomų atsiradimą (žr. 4 skyrių „Galimas šalutinis poveikis“). Prieš pradedant gydymą okskarbazepinu ir reguliariai jo metu Jūsų gydytojas tikrins natrio kiekį kraujyje; - medikamentų, blokuojančių natūralią organizmo apsaugą (imunosupresantų, tokių kaip ciklosporinas ir takrolimuzas).

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Oxcarbazepine Teva vartojimas su maistu ir gėrimais Jūsų tabletes galima gerti valgant ar kitu laiku. Jūs turite būti atsargus, jei gydymo okskarbazepinu metu geriate alkoholio, kadangi jis gali sukelti apsnūdimą.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis  Kreipkitės į savo gydytoją, jeigu esate nėščia, įtariate, jog pastojote, ar planuojate tapti nėščia gydymo okskarbazepinu metu. Yra svarbu suvaldyti epilepsijos priepuolius nėštumo metu, tačiau okskarbazepinas gali paveikti Jūsų vaisiaus augimą.    Jūsų gydytojas paaiškins okskarbazepino vartojimo nėštumo metu naudą ir riziką.    Jūs turite nežindyti gydymo okskarbazepinu metu.    Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas  Okskarbazepinas gali sukelti šalutinį poveikį, tokį kaip galvos svaigimas ir apsnūdimas. Jeigu jis pasireiškia, nevairuokite transporto ir nevaldykite mechanizmų.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Oxcarbazepine Teva plėvele dengtų tablečių medžiagas Pacientai, kurie netoleruoja laktozės, turi atkreipti dėmesį, kas Oxcarbazepine Teva plėvele dengtų tablečių sudėtyje yra nedidelis kiekis laktozės. Jeigu Jūsų gydytojas yra sakęs, kad netoleruojate kai kurių cukraus rūšių, prieš vartojant šio vaistinio preparato reikia pasitarti su gydytoju.

  Šio vaistinio preparato sudėtyje yra saulėlydžio geltonojo (E 110), kuris gali sukelti alergines reakcijas.

   3. KAIP VARTOTI OXCARBAZEPINE TEVA

  Oxcarbazepine Teva plėvele dengtas tabletes visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozėms, kurioms šio stiprumo tabletės netinka, yra kitos farmacinės formos ar stiprumo preparatų.

  Gydytojas tikriausiai pradės Jūsų gydymą maža doze ir, jei reikalinga, ją lėtai didins iki tinkamiausios dozės. Įprastinis dozavimas yra toks:

  Suaugę žmonės  Įprasta pradinė dozė yra 300 mg. Ją reikia gerti  2 kartus per parą. Prireikus Jūsų gydytojas paros dozę gali laipsniškai, kas savaitę daugiausia 600 mg, padidinti. Įprastinės palaikomosios paros dozės diapazonas yra 600  2400 mg.    Jeigu Jūs taip pat vartojate kitų vaistų nuo epilepsijos, Jūsų gydytojui gali reikėti sumažinti šių kitų vaistų dozę ar lėčiau didinti okskarbazepino dozę.    Jeigu okskarbazepino pradedama vartoti vietoj kito vaisto, pastarojo vaisto dozę reikia mažinti lėtai.    6 metų ar vyresni vaikai  Paprastai pradinė dozė yra 8   10 mg/kg kūno svorio per parą. Ji suvartojama per du kartus. Prireikus Jūsų gydytojas paros dozę gali laipsniškai, kas savaitę daugiausia 10 mg/kg kūno svorio, padidinti iki didžiausios paros dozės, t. y. 46 mg/kg kūno svorio per parą. Vaisto vartojant kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos, įprastinė palaikomoji dozė yra 30 mg/kg kūno svorio per parą.    Jaunesni kaip 6 metų vaikai  Jaunesniems negu 6 metų vaikams okskarbazepino vartoti nerekomenduojama, kadangi nežinoma, ar šios amžiaus grupės pacientams jis yra suaugus ir veiksmingas.    Pacientams, kurie negali nuryti tablečių, ar kurie tabletėmis negali pasiekti reikiamos dozės, tinka kitų okskarbazepino farmacinių formų preparatai.    Pacientai, sergantys inkstų liga  Jeigu Jums yra inkstų problemų (susilpnėjusi inkstų funkcija), Jūsų gydytojas iš pradžių Jums skirs pusę įprastinės dozės (žr. aukščiau) ir lėčiau didins dozę.    Pacientai, sergantys sunkia kepenų liga  Jeigu Jums yra sunkių kepenų problemų, privalote vadovautis savo gydytojo patarimais. Dozėms, kurioms šio stiprumo tabletės netinka, yra kitos farmacinės formos ar stiprumo preparatų.    Vartojimo metodas  Plėvele dengtą tabletę nurykite užsigeriant stikline vandens. tabletės netraiškykite ir nekramtykite. Nurijimui palengvinti plėvele dengtą tabletę galima perlaužti pusiau.

  Pavartojus per didelę Oxcarbazepine Teva dozę Jeigu Jūs (ar kas nors kitas) nurijo iš karto daug tablečių ar manote, kad kiek nors šių tablečių netyčia išgėrė vaikas, nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ar savo gydytoją. Vykstant į ligoninę ar pas gydytoją pasiimkite su savimi šį pakuotės lapelį, kiek nors likusių tablečių ir talpyklę tam, kad medikai sužinotų, kokių tablečių buvo išgerta.

  Perdozavimas gali sukelti apsnūdimą, galvos svaigimą, pykinimą, vėmimą, nenormalus raumenų ir organizmo aktyvumas, nekoordinuoti judesiai ir nevalingi akių judesiai.

  Pamiršus pavartoti Oxcarbazepine Teva tablečių Pamiršus išgerti vaisto dozę, prisiminus ją reikia išgerti iš karto, ir toliau vaisto vartoti taip, kaip paskirta. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Nustojus vartoti Oxcarbazepine Teva tablečių Nenutraukite Oxcarbazepine Teva vartojimo, nebent taip daryti nurodė Jūsų gydytojas, kadangi vartojimo nutraukimas gali pabloginti Jūsų traukulius. Kada ir kaip nutraukti gydymą, nuspręs Jūsų gydytojas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Oxcarbazepine Teva, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Nedelsdami kreipkitės savo į gydytoją ar vykite į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių, jei pasireiškia bet kuris iš šių šalutinių reiškinių: • sunki odos reakcija, tokia kaip: - sunki alerginė reakcija, pasireiškianti stipriu karščiavimu, odos išbėrimu raudonomis dėmėlėmis, galūnių skausmingumu ir/ar akių skausmu; - staigi, sunki alerginė reakcija, pasireiškianti karščiavimu, pūslių atsiradimu ir odos lupimusi; - raudonos, šlapiuojančios, netaisyklingos dėmės. Šis šalutinis poveikis yra labai retas ir pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10000 pacientų, tačiau gali būti reikalinga medicininė priežiūra. Jeigu gydymo okskarbazepinu metu atsiranda minėtų reakcijų, Jūs toliau šio vaisto turite nevartoti; • kepenų uždegimo požymiai (tokie kaip odos ar akių baltymo pageltimas). Šis šalutinis poveikis yra labai retas ir pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10000 pacientų, tačiau gali reikėti stebėti Jūsų kepenų funkciją; • veido, liežuvio ar gerklės patinimas, rijimo pasunkėjimas ar dilgėlinė su kvėpavimo pasunkėjimu ar kitais alerginių reakcijų požymiais, tokiais kaip odos išbėrimas, karščiavimas ar sąnarių skausmas. Šis šalutinis poveikis yra labai retas ir pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10000 pacientų.

  Nedelsdami kreipkitės savo į gydytoją, jei pasireiškia bet kuris iš šių šalutinių reiškinių: • jeigu pastebite, jog Jūsų širdies veikla tapo nestabili. Šis šalutinis poveikis yra labai retas ir pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10000 pacientų, tačiau gali būti reikalinga medicininė priežiūra; • jeigu jaučiatės sumišęs ir liguistas, jeigu Jus pykina, jeigu yra pritemusi Jūsų sąmonė, jeigu sumažėjęs vaizdo ryškumas arba Jums padažnėjo priepuoliai (tai yra per mažo natrio kiekio Jūsų kraujyje simptomai). Šis šalutinis poveikis yra labai retas ir pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10000 pacientų, tačiau gali būti reikalinga medicininė priežiūra; • jeigu pastebite simptomų, verčiančių galvoti apie kraujo sutrikimą, tokių kaip nuovargis, dusulys fizinio krūvio metu, blyškumas, galvos skausmas, drebulys, galvos sukimasis, padažnėję infekcinės ligos, sukeliančios karščiavimą, gerklės skausmą, burnos išopėjimą, dažniau, negu normaliai, pasireiškiantis kraujavimas ar kraujosruvos, kraujavimas iš nosies, rausvos ar purpurinės odos dėmės arba neaiškių priežasčių sukelti odos spuogai. Šis šalutinis poveikis yra labai retas ir pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10000 pacientų, tačiau gali būti reikalinga medicininė priežiūra.

  Gali pasireikšti kitas šalutinis poveikis

  Labai dažnai (pasireiškė daugiau negu 1 vartotojui iš 10) - Galvos svaigimas, nuovargis ar mieguistumas, galvos skausmas - Vaizdo dvejinimasis - Šleikštulys ar, vėmimas

  Dažnai (pasireiškė 1   10 vartotojų iš 100) - Pernelyg mažas natrio (druskos) kiekis kraujyje - Sumišimas, depresija, apatija, susijaudinimas ar kitas nuotaikos sutrikimas - Vaizdo ryškumo sumažėjimas, nevalingi akių judesiai ar kitoks regos sutrikimas - Koordinacijos praradimas, drebėjimas, nesugebėjimas susikaupti, atminties sutrikimas - Viduriavimas ar vidurių užkietėjimas, pilvo skausmas - Išbėrimas, spuogai - Plaukų slinkimas - Silpnumo jausmas

  Nedažnai (pasireiškė 1   10 vartotojų iš 1000) - Niežėjimas - Kraujo pokyčiai, tokie kaip sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių kiekis ir padidėjęs kepenų fermentų aktyvumas

  Labai retai (pasireiškė mažiau negu 1 vartotojui iš 10000) - Kraujo pokyčiai, tokie kaip sumažėjęs krešėjime dalyvaujančių ląstelių (trombocitų) kiekis, kasos uždegimas ir imuninės sistemos pokyčiai su galimais skausmas galūnėse, karščiavimu ir pakitusia kepenų funkcija

  Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis) - Aukštas kraujo spaudimas - Hipotiroidizmas (sutrikimas, kai skydliaukė nepakankamai gamina skydliaukės hormono) - Skydliaukės hormono (T4) kiekio sumažėjimas kraujyje

  Buvo gauta pranešimų apie kaulų lūžius ir pažeidimus įskaitant osteopeniją ir osteoporozę (kaulų retėjimas). Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku jeigu Jūs ilgą laiką vartojate antepileptinius vaistus, jei Jums kada nors buvo nustatyta osteoporozė arba vartojate steroidus.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

   5. KAIP LAIKYTI OXCARBAZEPINE TEVA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Oxcarbazepine Teva vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Šiam vaistiniam preparatu specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.      6. KITA INFORMACIJA

  Oxcarbazepine Teva sudėtis - Veiklioji medžiaga yra okskarbazepinas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 300 mg arba 600 mg okskarbazepino. - Pagalbinės medžiagos: Tabletės branduolys. Laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas,  krospovidonas, povidonas (K 30), mikrokristalinė celiuliozė, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas. Tabletės plėvelė. Hipromeliozė, makrogolis 6000, makrogolis 400, titano dioksidas (E 171), geltonasis geležies oksidas (E172), saulėlydžio geltonojo aliuminio kraplakas (E110).

  Oxcarbazepine Teva išvaizda ir kiekis pakuotėje • Plėvele dengta tabletė. • Oxcarbazepine Teva 300 mg plėvele dengtos tabletės yra geltonos ar tamsiai geltonos, plėvele dengtos kapsulės formos tabletės. Vienoje tabletės pusėje, kurią įranta dalija pusiau, šalia vieno įrantos šono yra įspaustas skaičius „9“, šalia kito – „3“. Kitoje tabletės pusėje, kurią įranta dalija pusiau, šalia vieno įrantos šono yra įspaustas skaičius „72“, šalia kito – „82“. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis. • Oxcarbazepine Teva 600 mg plėvele dengtos tabletės yra geltonos ar tamsiai geltonos, plėvele dengtos kapsulės formos tabletės. Vienoje tabletės pusėje, kurią įranta dalija pusiau, šalia vieno įrantos šono yra įspaustas skaičius „9“, šalia kito – „3“. Kitoje tabletės pusėje, kurią įranta dalija pusiau, šalia vieno įrantos šono yra įspaustas skaičius „72“, šalia kito – „83“. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis.

  • Oxcarbazepine Teva 300 mg plėvele dengtos tabletės yra tiekiamos pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 1, 30, 50, 56, 100, 200 arba 500 plėvele dengtų tablečių ir pakuotėmis gydymo įstaigai, kuriose yra 50 arba 500 plėvele dengtų tablečių. • Oxcarbazepine Teva 600 mg plėvele dengtos tabletės yra tiekiamos pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 1, 30, 50, 56, 100, 200 arba 500 plėvele dengtų tablečių ir pakuotėmis gydymo įstaigai, kuriose yra 50 arba 500 plėvele dengtų tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Registruotojas Teva Pharma B.V. Swensweg 5 2031 GA Haarlem Nyderlandai

  Gamintojai  TEVA UK Ltd  Brampton Road, Hampden Park  Eastbourne, East Sussex, BN22 9AG  Jungtinė Karalystė    Pharmachemie B.V.  Swensweg 5, Postbus 552  2003 RN Haarlem  Nyderlandai    TEVA Santé SA  Rue Bellocier, 89107 Sens  Prancūzija    TEVA Pharmaceutical Works Private Limited Company  Pallagi ùt 13  4042 Debrecen  Vengrija    TEVA Pharmaceutical Works Private Limited Company  Táncsics Mihály út 82, H-2100 Gödöllő  Vengrija   TEVA Czech Industries s.r.o Ostravská 29, č.p. 305, 747 70 Opava – Komárov Čekijos Respublika  

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

  UAB „Sicor Biotech“ Molėtų pl. 5, LT-09320 Vilnius Tel:+370 5 266 02 03

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-09-08

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ 

  Oxcarbazepine Teva plėvele dengtas tabletes visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozėms, kurioms šio stiprumo tabletės netinka, yra kitos farmacinės formos ar stiprumo preparatų.

  Gydytojas tikriausiai pradės Jūsų gydymą maža doze ir, jei reikalinga, ją lėtai didins iki tinkamiausios dozės. Įprastinis dozavimas yra toks:

  Suaugę žmonės  Įprasta pradinė dozė yra 300 mg. Ją reikia gerti  2 kartus per parą. Prireikus Jūsų gydytojas paros dozę gali laipsniškai, kas savaitę daugiausia 600 mg, padidinti. Įprastinės palaikomosios paros dozės diapazonas yra 600  2400 mg.    Jeigu Jūs taip pat vartojate kitų vaistų nuo epilepsijos, Jūsų gydytojui gali reikėti sumažinti šių kitų vaistų dozę ar lėčiau didinti okskarbazepino dozę.    Jeigu okskarbazepino pradedama vartoti vietoj kito vaisto, pastarojo vaisto dozę reikia mažinti lėtai.    6 metų ar vyresni vaikai  Paprastai pradinė dozė yra 8   10 mg/kg kūno svorio per parą. Ji suvartojama per du kartus. Prireikus Jūsų gydytojas paros dozę gali laipsniškai, kas savaitę daugiausia 10 mg/kg kūno svorio, padidinti iki didžiausios paros dozės, t. y. 46 mg/kg kūno svorio per parą. Vaisto vartojant kartu su kitais vaistais nuo epilepsijos, įprastinė palaikomoji dozė yra 30 mg/kg kūno svorio per parą.    Jaunesni kaip 6 metų vaikai  Jaunesniems negu 6 metų vaikams okskarbazepino vartoti nerekomenduojama, kadangi nežinoma, ar šios amžiaus grupės pacientams jis yra suaugus ir veiksmingas.    Pacientams, kurie negali nuryti tablečių, ar kurie tabletėmis negali pasiekti reikiamos dozės, tinka kitų okskarbazepino farmacinių formų preparatai.    Pacientai, sergantys inkstų liga  Jeigu Jums yra inkstų problemų (susilpnėjusi inkstų funkcija), Jūsų gydytojas iš pradžių Jums skirs pusę įprastinės dozės (žr. aukščiau) ir lėčiau didins dozę.    Pacientai, sergantys sunkia kepenų liga  Jeigu Jums yra sunkių kepenų problemų, privalote vadovautis savo gydytojo patarimais. Dozėms, kurioms šio stiprumo tabletės netinka, yra kitos farmacinės formos ar stiprumo preparatų.    Vartojimo metodas  Plėvele dengtą tabletę nurykite užsigeriant stikline vandens. tabletės netraiškykite ir nekramtykite. Nurijimui palengvinti plėvele dengtą tabletę galima perlaužti pusiau.

  Pavartojus per didelę Oxcarbazepine Teva dozę Jeigu Jūs (ar kas nors kitas) nurijo iš karto daug tablečių ar manote, kad kiek nors šių tablečių netyčia išgėrė vaikas, nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ar savo gydytoją. Vykstant į ligoninę ar pas gydytoją pasiimkite su savimi šį pakuotės lapelį, kiek nors likusių tablečių ir talpyklę tam, kad medikai sužinotų, kokių tablečių buvo išgerta.

  Perdozavimas gali sukelti apsnūdimą, galvos svaigimą, pykinimą, vėmimą, nenormalus raumenų ir organizmo aktyvumas, nekoordinuoti judesiai ir nevalingi akių judesiai.

  Pamiršus pavartoti Oxcarbazepine Teva tablečių Pamiršus išgerti vaisto dozę, prisiminus ją reikia išgerti iš karto, ir toliau vaisto vartoti taip, kaip paskirta. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Nustojus vartoti Oxcarbazepine Teva tablečių Nenutraukite Oxcarbazepine Teva vartojimo, nebent taip daryti nurodė Jūsų gydytojas, kadangi vartojimo nutraukimas gali pabloginti Jūsų traukulius. Kada ir kaip nutraukti gydymą, nuspręs Jūsų gydytojas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės