preloader

Prašome palaukti

PANTOPRAZOLE-MEPHA, 20mg, skrandyje neirios tabletės, N28

PANTOPRAZOLE-MEPHA, 20mg, skrandyje neirios tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Pantoprazolas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 20mg
Prekės kodas: 202980
PANTOPRAZOLE-MEPHA yra vartojamas Suaugusiems žmonėms bei 12 metų ir vyresniems paaugliams: - su gastroezofaginio refliukso liga, kurią sukelia rūgšties refliuk...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  PANTOPRAZOLE-MEPHA yra vartojamas

  Suaugusiems žmonėms bei 12 metų ir vyresniems paaugliams: - su gastroezofaginio refliukso liga, kurią sukelia rūgšties refliuksas iš skrandžio, susijusiems simptomams (pvz., rėmeniui, rūgšties atpylimui, skausmui ryjant) gydyti; - ilgalaikiam refliuksinio ezofagito (stemplės uždegimo, kurį lydi skrandžio rūgšties atpylimas) gydymui ir jo atkryčio profilaktikai.

  Suaugusiems žmonėms: - skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų, kurias sukelia neselektyvieji nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU, pvz., ibuprofenas), profilaktikai pacientams, kuriems padidėjusi opų atsiradimo rizika, nes reikalingas ilgalaikis gydymas NVNU.

     Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra PANTOPRAZOLE-MEPHA ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant PANTOPRAZOLE-MEPHA 3. Kaip vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti PANTOPRAZOLE-MEPHA 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra PANTOPRAZOLE-MEPHA ir kam jis vartojamas

  PANTOPRAZOLE-MEPHA yra selektyvusis „protonų siurblio inhibitorius”, vaistas, mažinantis Jūsų skrandyje gaminamos rūgšties kiekį. Jis yra vartojamas su rūgštimi susijusioms skrandžio ir žarnyno ligoms gydyti.

  PANTOPRAZOLE-MEPHA yra vartojamas

  Suaugusiems žmonėms bei 12 metų ir vyresniems paaugliams: - su gastroezofaginio refliukso liga, kurią sukelia rūgšties refliuksas iš skrandžio, susijusiems simptomams (pvz., rėmeniui, rūgšties atpylimui, skausmui ryjant) gydyti; - ilgalaikiam refliuksinio ezofagito (stemplės uždegimo, kurį lydi skrandžio rūgšties atpylimas) gydymui ir jo atkryčio profilaktikai.

  Suaugusiems žmonėms: - skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų, kurias sukelia neselektyvieji nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU, pvz., ibuprofenas), profilaktikai pacientams, kuriems padidėjusi opų atsiradimo rizika, nes reikalingas ilgalaikis gydymas NVNU.

   2. Kas žinotina prieš vartojant PANTOPRAZOLE-MEPHA

  PANTOPRAZOLE-MEPHA vartoti negalima: - jeigu yra alergija pantoprazolui, sojų aliejui arba bet kuriai  pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). - jeigu yra alergija vaistams, kurių sudėtyje yra kitų protonų siurblio inhibitorių.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA: - jei yra sunkus kepenų sutrikimas. Jeigu anksčiau esate sirgę arba dabar sergate sunkia kepenų liga, nedelsiant informuokite savo gydytoją. Gydytojas dažniau tikrins kepenų fermentus, ypač tada, kai vartojate PANTOPRAZOLE-MEPHA ilgai. Tuo atveju, jeigu kepenų fermentų koncentracija padidėjusi, gydymas turi būti nutrauktas. - jeigu reikia ilgai vartoti vaistų, vadinamų NVNU, bei PANTOPRAZOLE-MEPHA, kadangi didėja skrandžio ir žarnų komplikacijų atsiradimo rizika. Bet kokia padidėjusi rizika gali būti vertinama pagal jūsų asmeninius rizikos faktorius, tokius kaip amžius (65 metai ir daugiau), ar esate turėję skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų, arba pasitaikė kraujavimo iš žarnyno atvejų. - jei vitamino B12 kiekis organizme yra sumažėjęs arba yra šio vitamino kiekio sumažėjimo rizikos veiksnių, o pantoprazolo vartojama ilgai. Pantoprazolas, kaip ir visi rūgšties kiekį mažinantys preparatai, gali pabloginti vitamino B12 absorbciją. - jeigu vartojate vaistą, kurio sudėtyje yra atazanaviro (vartojamo ŽIV infekcijos gydymui) ir tuo pačiu metu vartojate pantoprazolą, būtina speciali gydytojo konsultacija.

  Pastebėję bet kurį iš žemiau išvardytų simptomų, nedelsiant praneškite gydytojui: - staigus svorio kritimas - pasikartojantis vėmimas - sunkumas nuryti - vėmimas krauju - atrodote išbalęs ir jaučiate bendrą silpnumą (anemija) - kraujo pasirodymas išmatose - sunkus ir/ar nuolatinis viduriavimas, nes PANTOPRAZOLE-MEPHA vartojimas gali būti susijęs tik su nedideliu infekciniu viduriavimu.

  Gydytojas gali nuspręsti atlikti kai kuriuos tyrimus, kad būtų galima patikrinti, ar nėra piktybinės ligos, nes pantoprazolas lengvina vėžio simptomus, todėl ši liga gali būti diagnozuojama vėliau. Jei simptomai nelengvėja, nepaisant gydymo, gali reikėti atlikti daugiau tyrimų.

  Protonų siurblio inhibitorių, tokių kaip PANTOPRAZOLE-MEPHA vartojimas, ypatingai ilgiau kaip metus, gali Jums padidinti šlaunikaulio, riešo ar stuburo lūžių riziką. Jeigu Jums nustatyta osteoporozė arba jeigu vartojate kortikosteroidus (jie gali padidinti osteoporozės riziką), pasakykite apie tai gydytojui.

  Jeigu PANTOPRAZOLE-MEPHA vartojate ilgą laiką (ilgiau nei 1 metus), greičiausiai gydytojas reguliariai stebės Jūsų būklę. Pajutę kokius nors naujus bei išskirtinius simptomus ir aplinkybes, nedelsiant praneškite tai savo šeimos gydytojui.

  Kiti vaistai ir PANTOPRAZOLE-MEPHA PANTOPRAZOLE-MEPHA gali daryti įtaką kitų vaistų veiksmingumui, todėl praneškite gydytojui, jeigu vartojate:

  - vaistus, kurių sudėtyje yra ketokonazolo, itrakonazolo ir posakonazolo (naudojamų grybelinių ligų gydymui) ar erlotinibo (naudojamo tam tikrų rūšių vėžio gydymui), nes PANTOPRAZOLE-MEPHA gali sustabdyti šių ir kitų vaistų tinkamą poveikį. - varfarino ir fenprokumono, kurie tirština arba skystina kraują. Jums gali prireikti atlikti daugiau tyrimų. - atazanaviro (naudojamą ŽIV infekcijos gydymui). - metotreksato (juo gydoma nuo reumatoidinio artrito, žvynelinės ir vėžio). Jei vartojate metotreksatą, Jūsų gydytojas gali laikinai nutraukti gydymą PANTOPRAZOLE-MEPHA.

  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Reikiamų duomenų apie nėščių moterų gydymą pantoprazolu nėra. Gauta duomenų, kad pantoprazolo išsiskiria su moters pienu. Jei esate nėščia arba maitinate krūtimi, manote, kad galėjote pastoti ar planuojate pastoti, šio vaisto galite vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda Jums bus didesnė už galimą riziką negimusiam vaikui ar kūdikiui. Prieš vartojant vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Pastebėjus šalutinius poveikus, tokius kaip galvos svaigimas ar regėjimo sutrikimas, vairuoti ar valdyti mechanizmus negalima.

  PANTOPRAZOLE-MEPHA sudėtyje yra maltitolio Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  PANTOPRAZOLE-MEPHA sudėtyje yra sojų lecitino Jei esate alergiškas (alergiška) žemės riešutams arba sojai, Jums šio vaisto vartoti negalima.

   3. Kaip vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kada ir kaip vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA? Tablečių negalima kramtyti arba smulkinti, jas reikia nuryti  sveikas, užgeriant vandeniu, likus 1valandai iki valgio.

  Jei gydytojas nenurodė kitaip, rekomenduojama dozė yra:

  Suaugusiems žmonėms, 12 metų ir vyresniems paaugliams.

  Su gastroezofaginio refliukso liga susijusių simptomų (pvz., rėmens, rūgšties atpylimo, skausmo ryjant) gydymas Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per parą. Vartojant šią dozę ligos simptomai paprastai išnyksta 24 savaičių bėgyje, kartais po 4 savaičių. Kiek laiko šio vaisto reikės vartoti, pasakys gydytojas. Po to, bet kokį pasikartojantį simptomą galima kontroliuoti pagal poreikį, geriant vieną tabletę per parą.

  Ilgalaikis refliuksinio ezofagito gydymas bei jo atsinaujinimo profilaktika Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per parą. Jeigu liga atsinaujina, gydytojas gali skirti dvigubą vaisto dozę. Tokiu atveju galite vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA 40 mg tabletes vieną kartą per parą. Po išgijimo dozę galite sumažinti ir vėl vartoti po vieną 20 mg tabletę vieną kartą per parą.   Suaugusiems: Dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opos profilaktika, jei reikia nuolat vartoti NVNU Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per parą.

  Specialios pacientų grupės:

  - jeigu sergate sunkiomis kepenų ligomis, reikia gerti ne daugiau kaip vieną 20 mg tabletę per parą. - jaunesniems nei 12 metų vaikams šių tablečių vartoti nerekomenduojama.

  Pavartojus per didelę PANTOPRAZOLE-MEPHA dozę Praneškite gydytojui arba vaistininkui. Specifinių perdozavimo simptomų nėra.

  Pamiršus pavartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą įprastą dozę išgerkite įprastu laiku.

  Nustojus vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA Nenustokite vartoję šių tablečių staiga, nepasitarę apie tai su savo gydytoju arba vaistininku.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Galimas, žemiau išvardintas šalutinis poveikis, vertinamas pagal tokį pasireiškimo dažnį:

  Labai dažnas: gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių Dažnas:   gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių Nedažnas:  gali pasireikšti  ne daugiau kaip 1  iš 100 žmonių Retas:   gali pasireikšti ne daugiau kaip1 iš 1000 žmonių Labai retas:   gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 000 žmonių Dažnis nežinomas: negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.

   Jeigu pasireiškė bet kuris iš šių išvardytų šalutinių poveikių, nustokite vartoti šias tabletes ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba į artimiausios ligoninės greitosios pagalbos skyrių:

  - sunkios alerginės reakcijos (dažnis – retas): liežuvio ir/arba gerklės tinimas, sunkumas nuryti, dilgėlinė (bėrimas), apsunkęs kvėpavimas, alerginis veido tinimas (Kvinkės edema/angioneurozinė edema), stiprus galvos svaigimas su labai dažnu širdies plakimu ir gausiu prakaitavimu.

  - sunkios odos reakcijos (dažnis – nežinomas): pūslelių atsiradimas ant odos ir pablogėjusi bendra savijauta, akių, nosies, burnos bei lūpų ar lyties organų erozija (įskaitant nestiprų kraujavimą) (Stevens-Johnson‘o, Lyell sindromas, daugiaformė eritema) ir jautrumas šviesai.

  - kitos sunkios būklės (dažnis – nežinoma): odos arba akių baltymų pageltimas (sunkus kepenų ląstelių pažeidimas, gelta) arba karščiavimas, bėrimas, inkstų padidėjimas, kartais su skausmingu šlapinimusi ir apatinės nugaros dalies skausmu (sunkus inkstų uždegimas).

  Kiti šalutiniai poveikiai yra:

  -  nedažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1000 pacientų) galvos skausmas, galvos svaigimas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, pilvo pūtimas ir dujų kaupimasis, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, pilvo skausmas ir diskomfortas, odos bėrimas, ekzantema, erupcija, niežėjimas, silpnumo pojūtis, išsekimas ar bendras organizmo negalavimas, miego sutrikimai, šlaunikaulio, riešo ir stuburo lūžiai. - retas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10 000 pacientų) skonio pakitimas arba visiškas praradimas, regėjimo sutrikimai, pasireiškiantys neryškiu matymu, dilgėlinė, sąnarių skausmas, raumenų skausmas, svorio pokyčiai, pakilusi kūno temperatūra, galūnių tinimas (periferinė edema), alerginės reakcijos, depresija, krūtų padidėjimas vyrams. -  labai retas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 000 pacientų) dezorientacija. -  nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis) haliucinacijos, sumišimas (ypač pacientams, kuriems anksčiau yra buvę tokių simptomų), dilgčiojimo (smaigstomų adatų)  jausmas, sumažėjusi natrio koncentracija kraujyje, sumažėjusi kalcio koncentracija kraujyje (susijusi su magnio koncentracijos mažėjimu), sumažėjusi kalio koncentracija kraujyje, raumenų spazmai, atsirandantys kaip elektrolitų pusiausvyros sutrikimo pasekmė.

  Jeigu Jūs vartojate PANTOPRAZOLE-MEPHA ilgiau kaip 3 mėnesius, gali sumažėti magnio koncentracija kraujyje. Magnio koncentracijos sumažėjimas gali pasireikšti nuovargiu, nevalingais raumenų susitraukimais, sutrikusia orientacija, traukuliais, galvos svaigimu, padažnėjusiu širdies plakimu. Atsiradus bet kuriam iš šių simptomų, nedelsiant pasakykite apie tai gydytojui. Maža magnio koncentracija kraujyje gali taip pat sumažinti kalio arba kalcio koncentraciją. Gydytojas gali nuspręsti ir nurodyti Jums reguliariai atlikti magnio koncentracijos kraujyje tyrimus.

  Šalutiniai poveikiai nustatyti atliekant kraujo tyrimus: - nedažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1000 pacientų) kepenų fermentų koncentracijos padidėjimas. - retas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10 000 pacientų) padidėjusi bilirubino koncentracija, padidėjusi riebalų koncentracija kraujyje, žymus cirkuliuojančių grūdėtųjų baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas kartu su karščiavimu. - labai retas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 000 pacientų) sumažėjęs kraujo trombocitų skaičius, kas gali daugiau nei įprastai sukelti kraujavimą arba kraujosruvas, sumažėjęs baltųjų kraujo kūnelių skaičius, kas gali sukelti dažnesnes infekcijas, kartu pasireiškiantis nenormalus raudonųjų bei baltųjų kraujo ląstelių ir trombocitų skaičiaus sumažėjimas.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

   5. Kaip laikyti PANTOPRAZOLE-MEPHA

   Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant dėžutės, buteliuko ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Tabletės, kurios supakuotos į plastikinius buteliukus: po pirmojo buteliuko atidarymo PANTOPRAZOLE-MEPHA reikia suvartoti per tris mėnesius.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

   6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  PANTOPRAZOLE-MEPHA sudėtis - Veiklioji medžiaga yra pantoprazolas. Kiekvienoje skrandyje neirioje tabletėje yra 20 mg pantoprazolo (pantoprazolo natrio druskos seskvihidrato pavidalu).

  - Pagalbinės medžiagos yra: Tabletės branduolys Maltitolis (E965), B tipo krospovidonas, karmeliozės natrio druska, bevandenis natrio karbonatas, kalcio stearatas. Tabletės dangalas Polivinilo alkoholis, talkas, titano dioksidas (E 171), makrogolis 3350, sojų lecitinas, geltonasis geležies oksidas (E 172), bevandenis natrio karbonatas, metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimeras, natrio dodecilsulfatas, polisorbatas 80, trietilo citratas.

  PANTOPRAZOLE-MEPHA išvaizda ir kiekis pakuotėje PANTOPRAZOLE-MEPHA yra ovalios, geltonos tabletės. PANTOPRAZOLE-MEPHA yra tiekiamas lizdinių plokštelių pakuotėse po 14, 28, 56 ir 100 tablečių ir buteliukuose po 14 ir 28 tabletes.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas Mepha Lda., Lagoas Park, 2740-298 Porto Salvo,  Portugalija

  Gamintojas Jelfa S.A. 21 Wincentego Pola Street 58-500 Jelenia Góra Lenkija

  arba

  Sofarimex – Industria Quimica e Farmaceutica Lda Alto do Colaride, Agualva 2735-213 Cacém Portugalija

  arba

  Advance Pharma GmbH Wallenroder Straße 12-14 13435 Berlin Vokietija

  arba

  Merckle GmbH Ludwig-Merckle-Srasse 3 89143 Blaubeuren Vokietija

  EEE valstybėse narėse šis vaistinis preparatas registruotas tokiais pavadinimais

  Valstybės narės pavadinimas Vaistinio preparato pavadinimas Vokietija Pantoprazole Mepha 20 mg magensaftresistant Tabletten Latvija Pantoprazole-Mepha 20 mg zarnās šķīstošās tabletes Estija Pantoprazole-Mepha

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB Sicor Biotech Molėtų pl. 5 LT-08409 Vilnius Tel. +370 5 266 02 03

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-03-02

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/ 

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kada ir kaip vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA? Tablečių negalima kramtyti arba smulkinti, jas reikia nuryti  sveikas, užgeriant vandeniu, likus 1valandai iki valgio.

  Jei gydytojas nenurodė kitaip, rekomenduojama dozė yra:

  Suaugusiems žmonėms, 12 metų ir vyresniems paaugliams.

  Su gastroezofaginio refliukso liga susijusių simptomų (pvz., rėmens, rūgšties atpylimo, skausmo ryjant) gydymas Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per parą. Vartojant šią dozę ligos simptomai paprastai išnyksta 24 savaičių bėgyje, kartais po 4 savaičių. Kiek laiko šio vaisto reikės vartoti, pasakys gydytojas. Po to, bet kokį pasikartojantį simptomą galima kontroliuoti pagal poreikį, geriant vieną tabletę per parą.

  Ilgalaikis refliuksinio ezofagito gydymas bei jo atsinaujinimo profilaktika Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per parą. Jeigu liga atsinaujina, gydytojas gali skirti dvigubą vaisto dozę. Tokiu atveju galite vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA 40 mg tabletes vieną kartą per parą. Po išgijimo dozę galite sumažinti ir vėl vartoti po vieną 20 mg tabletę vieną kartą per parą.   Suaugusiems: Dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opos profilaktika, jei reikia nuolat vartoti NVNU Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per parą.

  Specialios pacientų grupės:

  - jeigu sergate sunkiomis kepenų ligomis, reikia gerti ne daugiau kaip vieną 20 mg tabletę per parą. - jaunesniems nei 12 metų vaikams šių tablečių vartoti nerekomenduojama.

  Pavartojus per didelę PANTOPRAZOLE-MEPHA dozę Praneškite gydytojui arba vaistininkui. Specifinių perdozavimo simptomų nėra.

  Pamiršus pavartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą įprastą dozę išgerkite įprastu laiku.

  Nustojus vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA Nenustokite vartoję šių tablečių staiga, nepasitarę apie tai su savo gydytoju arba vaistininku.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pantoprazolas; 20mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Susiję straipsniai

  Pajusk palengvėjimo džiaugsmą!

  Vidurių užkietėjimas išties yra dažna problema, nors retas kuris apie tai kalba garsiai. Žvelgiant tarptautiniu mastu, suaugusiųjų vidurių užkietėjimo rodikliai skiriasi gana stipriai ir svyruoja nuo...

  Susiję straipsniai

  Pajusk palengvėjimo džiaugsmą!

  Vidurių užkietėjimas išties yra dažna problema, nors retas kuris apie tai kalba garsiai. Žvelgiant tarptautiniu mastu, suaugusiųjų vidurių užkietėjimo rodikliai skiriasi gana stipriai ir svyruoja nuo...

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti