preloader

Prašome palaukti

PANTOPRAZOLE-MEPHA, 40mg, skrandyje neirios tabletės, N28

PANTOPRAZOLE-MEPHA, 40mg, skrandyje neirios tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Pantoprazolas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 40mg
Prekės kodas: 202982
PANTOPRAZOLE-MEPHA yra vartojamas Suaugusiems ir nuo 12 metų paaugliams - Refliuksinio ezofagito, Jūsų stemplės, t.y. vamzdelio, jungiančio gerklę ir skrandį, u...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  PANTOPRAZOLE-MEPHA yra vartojamas

  Suaugusiems ir nuo 12 metų paaugliams - Refliuksinio ezofagito, Jūsų stemplės, t.y. vamzdelio, jungiančio gerklę ir skrandį, uždegimo, kurį lydi skrandžio rūgšties atpylimas gydymui.

  Suaugusiems - Infekcijos, kurią sukelia taip vadinamoji Helicobacter pylori bakterija gydymui, kartu derinant du antibiotikus (bakterijų išnaikinimo gydymas) pacientams, kurie turi dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų. Tikslas yra atsikratyti bakterijų ir taip sumažinti opų atsinaujinimo galimybę. - Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų gydymui. - Zollinger  Ellison‘o sindromo ir kitokių būklių, kai skrandyje ima gamintis per daug rūgšties, gydymui.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra PANTOPRAZOLE-MEPHA ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant PANTOPRAZOLE-MEPHA 3. Kaip vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti PANTOPRAZOLE-MEPHA 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra PANTOPRAZOLE-MEPHA ir kam jis vartojamas

  PANTOPRAZOLE-MEPHA yra selektyvusis “protonų siurblio inhibitorius”, vaistas, mažinantis Jūsų skrandyje gaminamos rūgšties kiekį. Jis yra vartojamas su rūgštimi susijusioms skrandžio ir žarnyno ligoms gydyti.

  PANTOPRAZOLE-MEPHA yra vartojamas

  Suaugusiems ir nuo 12 metų paaugliams - Refliuksinio ezofagito, Jūsų stemplės, t.y. vamzdelio, jungiančio gerklę ir skrandį, uždegimo, kurį lydi skrandžio rūgšties atpylimas gydymui.

  Suaugusiems - Infekcijos, kurią sukelia taip vadinamoji Helicobacter pylori bakterija gydymui, kartu derinant du antibiotikus (bakterijų išnaikinimo gydymas) pacientams, kurie turi dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų. Tikslas yra atsikratyti bakterijų ir taip sumažinti opų atsinaujinimo galimybę. - Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų gydymui. - Zollinger  Ellison‘o sindromo ir kitokių būklių, kai skrandyje ima gamintis per daug rūgšties, gydymui.

   2. Kas žinotina prieš vartojant PANTOPRAZOLE-MEPHA

  PANTOPRAZOLE-MEPHA vartoti negalima: - jeigu yra alergija pantoprazolui, sojų aliejui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje). - jeigu yra alergija vaistams, kurių sudėtyje yra kitų protonų siurblio inhibitorių.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA: - jei yra sunkus kepenų sutrikimas. Jeigu anksčiau esate sirgę sunkia kepenų liga, nedelsiant informuokite savo gydytoją. Gydytojas dažniau tikrins kepenų fermentus, ypač tada, kai vartojate PANTOPRAZOLE-MEPHA  ilgai. Tuo atveju, jeigu kepenų fermentų koncentracija padidėjusi, gydymas turi būti nutrauktas. - jei yra sumažėję vitamino B12 organizmo resursai arba yra rizikos faktorių, dėl kurių sumažėja vitamino B12 ir vartojate pantoprazolą, tai gali sukelti sumažėjusią vitamino B12 absorbciją. - būtina pasikonsultuoti su gydytoju, jeigu vartojate vaistą, kurio sudėtyje yra atazanaviro (naudojamo ŽIV infekcijos gydymui) ir tuo pačiu metu vartojate pantoprazolą.

  Pastebėję bet kurį iš žemiau išvardytų simptomų, nedelsiant praneškite gydytojui: - staigus svorio kritimas - pasikartojantis vėmimas - sunkumas nuryti - vėmimas krauju - atrodote išbalęs ir jaučiate bendrą silpnumą (anemija) - kraujo pasirodymas išmatose - sunkus ir/ar nuolatinis viduriavimas, PANTOPRAZOLE-MEPHA vartojimas gali būti susijęs tik su nedideliu infekciniu viduriavimu.

  Gydytojas gali nuspręsti atlikti kai kuriuos tyrimus, kad būtų galima patikrinti, ar nėra piktybinės ligos, nes pantoprazolas lengvina vėžio simptomus, todėl ši liga gali būti diagnozuojama vėliau. Jei simptomai nelengvėja, nepaisant gydymo, gali reikėti atlikti daugiau tyrimų.

  Protonų siurblio inhibitorių, tokių kaip PANTOPRAZOLE-MEPHA vartojimas, ypatingai ilgiau kaip metus, gali Jums padidinti šlaunikaulio, riešo ar stuburo lūžių riziką. Jeigu Jums nustatyta osteoporozė arba jeigu vartojate kortikosteroidus (jie gali padidinti osteoporozės riziką), pasakykite apie tai gydytojui.

  Jeigu PANTOPRAZOLE-MEPHA vartojate ilgą laiką (ilgiau nei 1 metus), greičiausiai gydytojas reguliariai stebės Jūsų būklę. Pajutę kokius nors naujus bei išskirtinius simptomus ir aplinkybes, nedelsiant praneškite tai savo šeimos gydytojui.

  Kiti vaistai ir PANTOPRAZOLE-MEPHA PANTOPRAZOLE-MEPHA gali daryti įtaką kitų vaistų veiksmingumui, todėl praneškite gydytojui, jeigu vartojate:

  - vaistus, kurių sudėtyje yra ketokonazolo, itrakonazolo ir posakonazolo (naudojamų grybelinių ligų gydymui) ar erlotinibo (naudojamo tam tikrų rūšių vėžio gydymui), nes PANTOPRAZOLE-MEPHA gali sustabdyti šių ir kitų vaistų tinkamą poveikį; - varfarino ir fenprokumono, kurie tirština arba skystina kraują. Jums gali prireikti atlikti daugiau tyrimų. - atazanaviro (naudojamą ŽIV infekcijos gydymui). - metotreksato (juo gydoma nuo reumatoidinio artrito, žvynelinės ir vėžio). Jei vartojate metotreksatą, Jūsų gydytojas gali laikinai nutraukti gydymą PANTOPRAZOLE-MEPHA.

  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite savo gydytojui ar vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Reikiamų duomenų apie nėščių moterų gydymą pantoprazolu nėra. Gauta duomenų, kad pantoprazolo išsiskiria su moters pienu. Jei esate nėščia arba maitinate krūtimi, manote, kad galėjote pastoti arba planuojate pastoti, šio vaisto galite vartoti tik tuo atveju, jei gydytojas mano, kad nauda Jums bus didesnė už galimą riziką negimusiam vaikui ar kūdikiui. Prieš vartojant vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Pastebėjus šalutinius poveikus, tokius kaip galvos svaigimas ar regėjimo sutrikimas, vairuoti ar valdyti mechanizmus negalima.

  PANTOPRAZOLE-MEPHA sudėtyje yra maltitolio Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  PANTOPRAZOLE-MEPHA sudėtyje yra sojų lecitino Jei esate alergiškas (alergiška) žemės riešutams arba sojai, Jums šio vaisto vartoti negalima.

   3. Kaip vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kada ir kaip vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA? Tablečių negalima kramtyti arba smulkinti, jas reikia nuryti  sveikas, užgeriant vandeniu, likus 1 valandai iki valgio.

  Jei gydytojas nenurodė kitaip, rekomenduojama dozė yra:

  Suaugusiems žmonėms ir 12 metų arba vyresniems paaugliams

  Refliuksinio ezofagito gydymui Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per parą. Jeigu reikia, gydytojas gali Jums skirti du kartus didesnę dozę.  Refliuksinio ezofagito gydymo laikotarpis paprastai yra nuo 4 iki 8 savaičių. Gydytojas pasakys, kiek laiko Jums reikės gerti vaistus.

  Suaugusiems

  Bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekcijos šalinimas pacientams, kuriems yra dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų, kartu vartojant du antibiotikus (bakterijų išnaikinimo gydymas)  Skiriama viena tabletė du kartus per parą bei dvi antibiotikų tabletės, amoksicilino, ar klaritromicino ir metronidazolo (arba tinidazolo), kurių kiekvieną reikia gerti du kartus per dieną kartu su pantoprazolo tablete. Pirmąją pantoprazolo tabletę reikia išgerti ne mažiau kaip 1 valandą prieš pusryčius, o antrąją – likus 1 valandai iki  vakarienės. Vykdykite gydytojo nurodymus ir perskaitykite antibiotikų pakuotės lapelius. Paprastai gydymo laikotarpis yra 1  2 savaitės.

  Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų gydymui Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per parą. Gydytojas, jeigu reikia, gali skirti vartoti du kartus didesnę dozę. Gydytojas pasakys, kiek laiko Jums reikės gerti vaistus. Skrandžio opų gydymo laikas įprastai yra 4  8 savaitės. Dvylikapirštės žarnos opų gydymo laikotarpis įprastai yra 2  4 savaitės.

  Zollinger- Ellison‘o sindromo ir kitų būsenų, kada skrandyje gaminasi per daug rūgšties, ilgalaikiam gydymui Rekomenduojamas pradinis dozavimas yra dvi tabletės vieną kartą per parą. Tabletes reikia gerti 1 valandą prieš valgį. Vėliau gydytojas, atsižvelgdamas į skrandyje susidarančios rūgšties kiekį, dozę gali koreguoti. Jei gydytojas nurodė vartoti daugiau kaip dvi tabletes per parą, tabletes reikia išgerti per du kartus. Jei gydytojas nurodė vartoti daugiau kaip keturias tabletes per parą, jis tiksliai pasakys, kada nutraukti vaisto vartojimą.

  Specialios pacientų grupės: - jeigu sergate inkstų ligomis, vidutinio sunkumo ar sunkiomis kepenų ligomis, vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA Helicobacter pylori bakterijos išnaikinimui negalima.

  - jeigu sergate sunkiomis kepenų ligomis, negalima vartoti daugiau negu vieną 20 mg pantoprazolo tabletę per parą (tam tikslui yra tabletės, kurių sudėtyje yra 20 mg pantoprazolo).

  - jaunesniems nei 12 metų vaikams šių tablečių vartoti nerekomenduojama.

  Pavartojus per didelę PANTOPRAZOLE-MEPHA dozę Praneškite gydytojui arba vaistininkui. Specifinių perdozavimo simptomų nėra.

  Pamiršus pavartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą įprastą dozę išgerkite įprastu laiku.

  Nustojus vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA Nenustokite vartoję šių tablečių staiga, nepasitarę apie tai su savo gydytoju arba vaistininku.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Galimas, žemiau išvardintas šalutinis poveikis vertinamas pagal tokį pasireiškimo dažnį:

  Labai dažnas: gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių Dažnas:   gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10žmonių Nedažnas:  gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių Retas:   gali pasireikšti ne daugiau kaip 1  10 iš 1000žmonių Labai retas:   gali pasireikšti ne daugiau  kaip 1 iš 10 000 žmonių Dažnis nežinomas: negali būti įvertintas pagal turimus duomenis.

   Jeigu pasireiškė bet kuris iš šių išvardytų šalutinių poveikių, nustokite vartoti šias tabletes ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba į artimiausios ligoninės greitosios pagalbos skyrių:

  - sunkios alerginės reakcijos (dažnis – retas): liežuvio ir/arba gerklės tinimas, sunkumas nuryti, dilgėlinė (bėrimas), apsunkęs kvėpavimas, alerginis veido tinimas (Kvinkės edema/angioedema), stiprus galvos svaigimas su labai dažnu širdies plakimu ir gausiu prakaitavimu.

  - sunkios odos reakcijos (dažnis – nežinomas): pūslelių atsiradimas ant odos ir pablogėjusi bendra savijauta, akių, nosies, burnos bei lūpų ar lyties organų erozija (įskaitant nestiprų kraujavimą) (Stevens-Johnson, Lyell sindromas, daugiaformė eritema) ir jautrumas šviesai.

  - kitos sunkios būklės (dažnis – nežinomas): odos arba akių baltymų pageltimas (sunkus kepenų ląstelių pažeidimas, gelta) arba karščiavimas, bėrimas, inkstų padidėjimas, kartais su skausmingu šlapinimusi ir apatinės nugaros dalies skausmu (sunkus inkstų uždegimas).

  Kiti šalutiniai poveikiai yra:

  -  nedažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1000 pacientų) galvos skausmas, galvos svaigimas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas, pilvo pūtimas ir dujų kaupimasis, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas, pilvo skausmas ir diskomfortas, odos bėrimas, ekzantema, erupcija, niežėjimas, silpnumo pojūtis, išsekimas ar bendras organizmo negalavimas, miego sutrikimai, šlaunikaulio, riešo ir stuburo lūžiai. - retas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10 000 pacientų) skonio pakitimas arba visiškas praradimas, regėjimo sutrikimai, pasireiškiantys neryškiu matymu, dilgėlinė, sąnarių skausmas, raumenų skausmas, svorio pokyčiai, pakilusi kūno temperatūra, galūnių tinimas (periferinė edema), alerginės reakcijos, depresija, krūtų padidėjimas vyrams. -  labai retas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10000 pacientų) dezorientacija. -  nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis) haliucinacijos, sumišimas (ypač pacientams, kuriems anksčiau yra buvę tokių simptomų), dilgčiojimo (smaigstomų adatų)  jausmas, sumažėjusi natrio koncentracija kraujyje, sumažėjusi kalcio koncentracija kraujyje (susijusi su magnio koncentracijos mažėjimu), sumažėjęs kalio kiekis kraujyje, raumenų spazmai, atsirandantys kaip elektrolitų pusiausvyros sutrikimo pasekmė.

  Jeigu Jūs vartojate PANTOPRAZOLE-MEPHA  ilgiau kaip 3 mėnesius, gali sumažėti magnio koncentracija kraujyje. Magnio koncentracijos sumažėjimas gali pasireikšti nuovargiu, nevalingais raumenų susitraukimais, sutrikusia orientacija, traukuliais, galvos svaigimu, padažnėjusiu širdies plakimu. Atsiradus šių simptomų, nedelsiant pasakykite apie tai gydytojui. Maža magnio koncentracija kraujyje gali taip pat sumažinti kalio arba kalcio koncentraciją. Gydytojas gali nuspręsti ir nurodyti Jums reguliariai atlikti magnio koncentracijos kraujyje tyrimus.

  Šalutiniai poveikiai nustatyti atliekant kraujo tyrimus: - nedažnas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1000 pacientų) kepenų fermentų koncentracijos padidėjimas. - retas (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10 000 pacientų) padidėjusi bilirubino koncentracija, padidėjusi riebalų koncentracija kraujyje, žymus cirkuliuojančių grūdėtųjų baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas kartu su karščiavimu. - labai retas (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10000 pacientų) sumažėjęs kraujo trombocitų skaičius, kas gali daugiau nei įprastai sukelti kraujavimą arba kraujosruvas, sumažėjęs baltųjų kraujo kūnelių skaičius, kas gali sukelti dažnesnes infekcijas, kartu pasireiškiantis nenormalus raudonųjų bei baltųjų kraujo ląstelių ir trombocitų skaičiaus sumažėjimas.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

   5. Kaip laikyti PANTOPRAZOLE-MEPHA

   Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant dėžutės, buteliuko ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Tabletėms supakuotoms į plastikinius buteliukus: po pirmojo buteliuko atidarymo PANTOPRAZOLE-MEPHA reikia suvartoti per tris mėnesius.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

   6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  PANTOPRAZOLE-MEPHA sudėtis - Veiklioji medžiaga yra pantoprazolas. Kiekvienoje skrandyje neirioje tabletėje yra 40 mg pantoprazolo (pantoprazolo natrio druskos seskvihidrato pavidalu).

  - Pagalbinės medžiagos yra: Tabletės branduolys Maltitolis (E965), B tipo krospovidonas, karmeliozės natrio druska, bevandenis natrio karbonatas, kalcio stearatas. Tabletės dangalas Polivinilo alkoholis, talkas, titano dioksidas (E 171), makrogolis 3350, sojų lecitinas, geltonasis geležies oksidas (E 172), bevandenis natrio karbonatas, metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimeras, natrio dodecilsulfatas, polisorbatas 80, trietilo citratas.

  PANTOPRAZOLE-MEPHA išvaizda ir kiekis pakuotėje PANTOPRAZOLE-MEPHA yra ovalios, geltonos tabletės. PANTOPRAZOLE-MEPHA yra tiekiamas lizdinių plokštelių pakuotėse po 14, 28, 56 ir 100 tablečių ir buteliukuose po 14 ir 28 tabletes.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas Mepha Lda., Lagoas Park, 2740-298 Porto Salvo,  Portugalija

  Gamintojas Jelfa S.A. 21 Wincentego Pola Street. 58-500 Jelenia Góra Lenkija

  arba

  Sofarimex – Industria Quimica e Farmaceutica Lda Alto do Colaride, Agualva 2735-213 Cacém Portugalija

  arba

  Advance Pharma GmbH Wallenroder Straße 12-14 13435 Berlin Vokietija

  arba

  Merckle GmbH Ludwig-Merckle-Srasse 3 89143 Blaubeuren Vokietija

  EEE valstybėse narėse šis vaistinis preparatas registruotas tokiais pavadinimais

  Valstybės narės pavadinimas Vaistinio preparato pavadinimas Vokietija Pantoprazole Mepha 40 mg magensaftresistant Tabletten Latvija Pantoprazole-Mepha 40 mg zarnās šķīstošās tabletes Estija Pantoprazole-Mepha

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB Sicor Biotech Molėtų pl. 5 LT-08409 Vilnius Tel. +370 5 266 02 03

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-03-02

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kada ir kaip vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA? Tablečių negalima kramtyti arba smulkinti, jas reikia nuryti  sveikas, užgeriant vandeniu, likus 1 valandai iki valgio.

  Jei gydytojas nenurodė kitaip, rekomenduojama dozė yra:

  Suaugusiems žmonėms ir 12 metų arba vyresniems paaugliams

  Refliuksinio ezofagito gydymui Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per parą. Jeigu reikia, gydytojas gali Jums skirti du kartus didesnę dozę.  Refliuksinio ezofagito gydymo laikotarpis paprastai yra nuo 4 iki 8 savaičių. Gydytojas pasakys, kiek laiko Jums reikės gerti vaistus.

  Suaugusiems

  Bakterijų, vadinamų Helicobacter pylori, infekcijos šalinimas pacientams, kuriems yra dvylikapirštės žarnos ir skrandžio opų, kartu vartojant du antibiotikus (bakterijų išnaikinimo gydymas)  Skiriama viena tabletė du kartus per parą bei dvi antibiotikų tabletės, amoksicilino, ar klaritromicino ir metronidazolo (arba tinidazolo), kurių kiekvieną reikia gerti du kartus per dieną kartu su pantoprazolo tablete. Pirmąją pantoprazolo tabletę reikia išgerti ne mažiau kaip 1 valandą prieš pusryčius, o antrąją – likus 1 valandai iki  vakarienės. Vykdykite gydytojo nurodymus ir perskaitykite antibiotikų pakuotės lapelius. Paprastai gydymo laikotarpis yra 1  2 savaitės.

  Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opų gydymui Rekomenduojama dozė yra viena tabletė per parą. Gydytojas, jeigu reikia, gali skirti vartoti du kartus didesnę dozę. Gydytojas pasakys, kiek laiko Jums reikės gerti vaistus. Skrandžio opų gydymo laikas įprastai yra 4  8 savaitės. Dvylikapirštės žarnos opų gydymo laikotarpis įprastai yra 2  4 savaitės.

  Zollinger- Ellison‘o sindromo ir kitų būsenų, kada skrandyje gaminasi per daug rūgšties, ilgalaikiam gydymui Rekomenduojamas pradinis dozavimas yra dvi tabletės vieną kartą per parą. Tabletes reikia gerti 1 valandą prieš valgį. Vėliau gydytojas, atsižvelgdamas į skrandyje susidarančios rūgšties kiekį, dozę gali koreguoti. Jei gydytojas nurodė vartoti daugiau kaip dvi tabletes per parą, tabletes reikia išgerti per du kartus. Jei gydytojas nurodė vartoti daugiau kaip keturias tabletes per parą, jis tiksliai pasakys, kada nutraukti vaisto vartojimą.

  Specialios pacientų grupės: - jeigu sergate inkstų ligomis, vidutinio sunkumo ar sunkiomis kepenų ligomis, vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA Helicobacter pylori bakterijos išnaikinimui negalima.

  - jeigu sergate sunkiomis kepenų ligomis, negalima vartoti daugiau negu vieną 20 mg pantoprazolo tabletę per parą (tam tikslui yra tabletės, kurių sudėtyje yra 20 mg pantoprazolo).

  - jaunesniems nei 12 metų vaikams šių tablečių vartoti nerekomenduojama.

  Pavartojus per didelę PANTOPRAZOLE-MEPHA dozę Praneškite gydytojui arba vaistininkui. Specifinių perdozavimo simptomų nėra.

  Pamiršus pavartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Kitą įprastą dozę išgerkite įprastu laiku.

  Nustojus vartoti PANTOPRAZOLE-MEPHA Nenustokite vartoję šių tablečių staiga, nepasitarę apie tai su savo gydytoju arba vaistininku.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pantoprazolas; 40mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Susiję straipsniai

  Pajusk palengvėjimo džiaugsmą!

  Vidurių užkietėjimas išties yra dažna problema, nors retas kuris apie tai kalba garsiai. Žvelgiant tarptautiniu mastu, suaugusiųjų vidurių užkietėjimo rodikliai skiriasi gana stipriai ir svyruoja nuo...

  Susiję straipsniai

  Pajusk palengvėjimo džiaugsmą!

  Vidurių užkietėjimas išties yra dažna problema, nors retas kuris apie tai kalba garsiai. Žvelgiant tarptautiniu mastu, suaugusiųjų vidurių užkietėjimo rodikliai skiriasi gana stipriai ir svyruoja nuo...

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti