preloader

Prašome palaukti

Panzynorm 10 000 V skrandyje neirios kietosios kapsulės, skrandyje neirios kietos kapsulės, N7

Panzynorm 10 000 V skrandyje neirios kietosios kapsulės, skrandyje neirios kietos kapsulės, N7

Vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Lipazė+Amilazė+Proteazė
Veikliosios medžiagos stiprumas: 10000V/7200V/400V
Prekės kodas: 383898966027
Panzynorm vartojamas ilgalaikio kasos nepakankamumo, kurio metu sutrinka jos sekreto išskyrimas į virškinimo traktą, gydymui.
1,46 €
Dėmesio! Prašome įdėmiai perskaityti informacinį lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Užsisakant vaistinį preparatą internetu atsiskaitymas galimas tik grynaisiais.

Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje.

Pristatome kitą darbo dieną, jeigu užsakymas patvirtinamas darbo dieną iki 16 val. Daugiau apie galimus pristatymo būdus

Dažnai perkama kartu

Vaistinis preparatas

Panzynorm vartojamas ilgalaikio kasos nepakankamumo, kurio metu sutrinka jos sekreto išskyrimas į virškinimo traktą, gydymui.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.
- Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
- Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
- Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
- Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.


Apie ką rašoma šiame lapelyje?


1. Kas yra Panzynorm ir kam jis vartojamas
2. Kas žinotina prieš vartojant Panzynorm
3. Kaip vartoti Panzynorm
4. Galimas šalutinis poveikis
5. Kaip laikyti Panzynorm
6. Pakuotės turinys ir kita informacija


1. Kas yra Panzynorm ir kam jis vartojamas


Panzynorm sudėtyje yra natūralių kasos fermentų: lipazės, amilazės ir proteazės. Valgio metu šios medžiagos išsiskiria į plonąją žarną, kur padeda virškinti maistą. Lipazė virškina riebalus, amilazė – angliavandenius, proteazė – baltymus. Skrandyje neirioje kietojoje kapsulėje esančios kasos miltelių granulės padengtos specialia danga, atsparia skrandžio rūgščiai, todėl fermentai atsipalaiduoja plonojoje žarnoje, kur veikia kaip fermentai, kurių kasa negamina arba gamina nepakankamai (pakeičiamasis gydymas).


Panzynorm vartojamas ilgalaikio kasos nepakankamumo, kurio metu sutrinka jos sekreto išskyrimas į virškinimo traktą, gydymui.


Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.


2. Kas žinotina prieš vartojant Panzynorm


Panzynorm vartoti negalima:
- jeigu yra alergija veikliajai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
- jei sergate ūminiu arba lėtiniu paūmėjusiu kasos uždegimu (pankreatitu).


Įspėjimai ir atsargumo priemonės
Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Panzynorm .


Buvo gauta pranešimų apie žarnų susiaurėjimo (fibrozinės kolonopatijos) atvejus, kai cistine fibroze sergantys pacientai vartojo dideles kasos miltelių preparatų dozes. Jei atsiranda staigus skausmas arba skausmo paūmėjimas bei pilvo pūtimas, reikėtų atsižvelgti į tai, kad jų priežastis gali būti fibrozinė kolonopatija, ypač pacientams vartojantiems daugiau nei 10 000 lipazės vienetų/kg/per parą.


Kiti vaistai ir Panzynorm
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Sąveikos su kitais vaistais tyrimų neatlikta.


Panzynorm vartojimas su maistu ir gėrimais
Skrandyje neirią kietąją kapsulę reikia nuryti nepažeistą valgio metu, užgeriant skysčiu.


Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
Rizikos visiškai atmesti negalima. Besilaukiančios moterys ir žindyvės šį vaistą gali vartoti tik jei laukiama nauda motinai persveria galimą žalą vaikui.


Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Panzynorm gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.


3. Kaip vartoti Panzynorm


Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Suaugusiems žmonėms
Panzynorm reikėtų vartoti valgio metu. Skrandyje neirią kietąją kapsulę reikėtų nuryti nepažeistą, jos negalima kramtyti arba smulkinti. Reikėtų vartoti mažiausią dozę, kurios pakanka tuštinimuisi ir kūno masei kontroliuoti. Iš pradžių reikėtų gerti po 1 skrandyje neirią kietąją kapsulę pagrindinių valgių metu. Jei šios dozės nepakanka, ją galima didinti. Paprastai pakanka gerti po 1 2 skprandyje neirias kietąsias kapsules pagrindinių valgių metu (3 kartus per parą), tačiau prireikus užkandžiaujant galima vartoti dar po 1 skrandyje neirią kietąją kapsulę.


Pacientai, sergantys cistine fibroze, turi vadovautis prieš tai pateiktomis dozavimo rekomendacijomis. Jei simptomai nepalengvėja, gydytojas gali padidinti šio vaisto dozę.


Vartojimas vaikams
Panzynorm nerekomenduojama vartoti vaikams, nes duomenų apie saugumą ir arba veiksmingumą nepakanka.


Jei jaučiate, kad Panzynorm veikia per stipriai arba per silpnai, pasikonsultuokite su gydytoju.


Ką daryti pavartojus per didelę Panzynorm dozę?
Išgėrę per didelę šio vaisto dozę, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.
Ar per didelis skrandyje neirių kietųjų kapsulių skaičius gali apnuodyti organizmą, nežinoma, tačiau perdozavus gali prasidėti viduriavimas, perštėti ir niežėti sritį apie išangę, sutrikti žarnų praeinamumas, padidėti šlapimo rūgšties kiekis kraujyje ir šlapime.


Pamiršus pavartoti Panzynorm
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Valgio metu užmiršę išgerti skrandyje neirią kietąją kapsulę, palaukite, kol valgysite kitą kartą, ir toliau vartokite vaistą įprasta tvarka.


Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


4. Galimas šalutinis poveikis


Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Sunkių šalutinių poveikių pasireiškia labai retai.


Imuninės sistemos sutrikimai
Dažnis nežinomas (dažnis negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis): padidėjusio jautrumo reakcijos (išbėrimas ir niežulys, tai pat galimas bronchų spazmas, t. y kvėpavimo takų praeinamumo sutrikimas).


Atsiradus šiems simptomams būtina nedelsiant nutraukti Panzynorm vartojimą ir kreiptis į savo gydytoją arba artimiausią ligoninę.


Virškinimo trakto sutrikimai
Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių): pilvo skausmas
Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių): viduriavimas, vėmimas, pykinimas, vidurių užkietėjimas, apyburnio ar srities apie išangę suerzinimas, ypač vaisto vartojant didelėmis dozėmis.


Išsipūtęs, skausmingas pilvas ir stiprūs diegliai gali rodyti žarnų praeinamumo sutrikimą. Atsidarius šiems simptomams būtina nedelsiant kreiptis į artimiausią gydymo įstaigą.


Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.“


5. Kaip laikyti Panzynorm


Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.


Ant dėžutės bei lizdinės plokštelės po „Tinka iki“/„EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos


Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.
Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotos nuo drėgmės.


Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


6. Pakuotės turinys ir kita informacija


Panzynorm sudėtis


Veiklioji medžiaga yra kasos milteliai.
Kiekvienoje skrandyje neirioje kietojoje kapsulėje yra 96,56 mg – 123,92 mg kasos miltelių (granulių forma), kurių aktyvumas atitinka 10 000 vienetų lipazės, 7 200 vienetų amilazės ir 400 vienetų proteazės.
Pagalbinės medžiagos skrandyje neirios kietosios kapsulės turinyje yra metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimero 30 % dispersija (sudėtyje yra natrio laurilsulfato ir polisorbato), trietilo citratas, talkas ir simetikono 30% emulsija (sudėtyje yra metilceliuliozės ir sorbo rūgšties); skrandyje neirios kietosios kapsulės korpuse – želatina ir titano dioksidas (E171).


Panzynorm išvaizda ir kiekis pakuotėje


Skrandyje neirios kietosios kapsulės korpusas ir dangtelis yra nepermatomi, baltos spalvos; skrandyje neirios kietosios kapsulės viduje yra rusvos granulės.
Skrandyje neirios kietosios kapsulės ilgis: 15,6 mm – 16,2 mm.


Dėžutėje yra 7, 14, 21, 56 arba 84 skrandyje neirios kietosios kapsulės, supakuotos į OPA/Al/PVC-Al lizdines plokšteles.


Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės


Registruotojas ir gamintojas
Krka, d.d., Novo mesto
Šmarješka cesta 6
8501 Novo mesto
Slovėnija


Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.


UAB KRKA Lietuva
Senasis Ukmergės kelias 4
Užubalių km., Vilniaus r.
LT - 14013
Tel. + 370 5 236 27 40


Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2016-08-30


Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

Tinka alergiškiems: Ne
Tinka diabetikams: Ne
Ekologiškas: Ne
Natūralus: Ne

3. Kaip vartoti Panzynorm


Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


Suaugusiems žmonėms
Panzynorm reikėtų vartoti valgio metu. Skrandyje neirią kietąją kapsulę reikėtų nuryti nepažeistą, jos negalima kramtyti arba smulkinti. Reikėtų vartoti mažiausią dozę, kurios pakanka tuštinimuisi ir kūno masei kontroliuoti. Iš pradžių reikėtų gerti po 1 skrandyje neirią kietąją kapsulę pagrindinių valgių metu. Jei šios dozės nepakanka, ją galima didinti. Paprastai pakanka gerti po 1 2 skprandyje neirias kietąsias kapsules pagrindinių valgių metu (3 kartus per parą), tačiau prireikus užkandžiaujant galima vartoti dar po 1 skrandyje neirią kietąją kapsulę.


Pacientai, sergantys cistine fibroze, turi vadovautis prieš tai pateiktomis dozavimo rekomendacijomis. Jei simptomai nepalengvėja, gydytojas gali padidinti šio vaisto dozę.


Vartojimas vaikams
Panzynorm nerekomenduojama vartoti vaikams, nes duomenų apie saugumą ir arba veiksmingumą nepakanka.


Jei jaučiate, kad Panzynorm veikia per stipriai arba per silpnai, pasikonsultuokite su gydytoju.


Ką daryti pavartojus per didelę Panzynorm dozę?
Išgėrę per didelę šio vaisto dozę, nedelsdami pasikonsultuokite su gydytoju arba vaistininku.
Ar per didelis skrandyje neirių kietųjų kapsulių skaičius gali apnuodyti organizmą, nežinoma, tačiau perdozavus gali prasidėti viduriavimas, perštėti ir niežėti sritį apie išangę, sutrikti žarnų praeinamumas, padidėti šlapimo rūgšties kiekis kraujyje ir šlapime.


Pamiršus pavartoti Panzynorm
Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
Valgio metu užmiršę išgerti skrandyje neirią kietąją kapsulę, palaukite, kol valgysite kitą kartą, ir toliau vartokite vaistą įprasta tvarka.


Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Panzynorm sudėtis


Veiklioji medžiaga yra kasos milteliai.
Kiekvienoje skrandyje neirioje kietojoje kapsulėje yra 96,56 mg – 123,92 mg kasos miltelių (granulių forma), kurių aktyvumas atitinka 10 000 vienetų lipazės, 7 200 vienetų amilazės ir 400 vienetų proteazės.
Pagalbinės medžiagos skrandyje neirios kietosios kapsulės turinyje yra metakrilo rūgšties ir etilakrilato 1:1 kopolimero 30 % dispersija (sudėtyje yra natrio laurilsulfato ir polisorbato), trietilo citratas, talkas ir simetikono 30% emulsija (sudėtyje yra metilceliuliozės ir sorbo rūgšties); skrandyje neirios kietosios kapsulės korpuse – želatina ir titano dioksidas (E171).

Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Straipsniai

Pajusk palengvėjimo džiaugsmą!

Vidurių užkietėjimas išties yra dažna problema, nors retas kuris apie tai kalba garsiai. Žvelgiant tarptautiniu mastu, suaugusiųjų vidurių užkietėjimo rodikliai skiriasi gana stipriai ir svyruoja nuo...

Straipsniai

Pajusk palengvėjimo džiaugsmą!

Vidurių užkietėjimas išties yra dažna problema, nors retas kuris apie tai kalba garsiai. Žvelgiant tarptautiniu mastu, suaugusiųjų vidurių užkietėjimo rodikliai skiriasi gana stipriai ir svyruoja nuo...

Kartu perkamos prekės

Jums taip pat gali patikti