preloader

Prašome palaukti

Pentoxifyllinum SANITAS, 20mg/ml, 5 ml, injekcinis tirpalas, N5

Pentoxifyllinum SANITAS, 20mg/ml, 5 ml, injekcinis tirpalas, N5

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Pentoksifilinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 20mg/ml
Prekės kodas: 858500440653

Pentoxifyllinum SANITAS vartojama galūnių kraujotakos sutrikimui, pvz., protarpiniam šlubavimui, gydyti.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Pentoxifyllinum SANITAS vartojama galūnių kraujotakos sutrikimui, pvz., protarpiniam šlubavimui, gydyti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys 1. Kas yra Pentoxifyllinum SANITAS ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Pentoxifyllinum SANITAS 3. Kaip vartoti Pentoxifyllinum SANITAS 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Pentoxifyllinum SANITAS 6. Kita informacija

  1. KAS YRA PENTOXIFYLLINUM SANITAS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Veiklioji Pentoxifyllinum SANITAS medžiaga pentoksifilinas gerina kraujo tekėjimą kraujagyslėmis.

  Pentoxifyllinum SANITAS vartojama galūnių kraujotakos sutrikimui, pvz., protarpiniam šlubavimui, gydyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PENTOXIFYLLINUM SANITAS

  Pentoxifyllinum SANITAS vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) pentoksifilinui, metilksantino dariniams arba bet kuriai pagalbinei Pentoxifyllinum SANITAS medžiagai; - jei neseniai ištiko miokardo infarktas arba yra sunkus širdies ritmo sutrikimas; - jei yra sunkus kraujavimas arba atsirado didelių kraujosruvų; - jei yra kraujo krešėjimo sutrikimų,

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - ligoniams, kuriems yra sunki vainikinių ar smegenų arterijų sklerozė; - pacientams, kurių kraujo spaudimas yra mažas arba kurių kraujotaka labili, nes po pentoksifilino suleidimo gali staiga sumažėti kraujo spaudimas ir pasireikšti kolapsas bei skausmas ar spaudimas krūtinėje. Infuzijos metu rekomenduojama matuoti kraujo spaudimą; - jei yra širdies funkcijos nepakankamumas. Tokiu atveju būtina vartoti pakankamą širdį veikiančių glikozidų dozę; - jei yra inkstų funkcijos sutrikimas. Tokiu atveju dozę reikia sumažinti (žr. 3 skyrių „Kaip vartoti Pentoxifyllinum SANITAS); - cukriniu diabetu sergantiems ligoniams (kad neatsirastų hipoglikemijos, reikia koreguoti insulino dozę).

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei vartojate: - kraujo spaudimą mažinančių (antihipertenzinių vaistų); - insulino ir kitokių vaistų nuo diabeto (gali sumažėti cukraus kiekis kraujyje); - vaistų, kuriuose yra teofilino; - kraujo krešėjimą slopinančių vaistų; - ketorolako (vaisto nuo skausmo ir uždegimo).

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščių moterų gydymo šiuo vaistiniu preparatu patirties nepakanka. Pentoksifilino nėštumo metu vartoti galima tik būtinu atveju. Nedidelis pentoksifilino kiekis patenka į moters pieną. Prieš skirdamas šio vaisto krūtimi maitinančiai moteriai, gydytojas apsvarstys rizikos ir naudos santykį.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Pentoxifyllinum SANITAS gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad vartojant pentoksifiliną gali atsirasti galvos svaigimas.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Pentoxifyllinum SANITAS medžiagas Šio vaisto dozėje (5 ml) yra 13 mg natrio (atitinka 0,56 mmol). Būtina atsižvelgti, jei kontroliuojamas natrio kiekis maiste.

  3. KAIP VARTOTI PENTOXIFYLLINUM SANITAS

  Pentoxifyllinum SANITAS visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas suaugusiems žmonėms Dozė parenkama atsižvelgiant į kraujotakos sutrikimo pobūdį ir sunkumą bei vaistinio preparato toleravimą. Gydymo pradžioje reikia atlikti vaistinio preparato toleravimo testą: į veną sušvirkščiama pusė Pentoxifyllinum SANITAS ampulės (2,5 ml), praskiestos 10 ml izotoniniu natrio chlorido tirpalu. Paprastai gulinčiam pacientui 1-2 kartus per dieną labai lėtai (per 5 minutes) į veną arba arteriją suleidžiama 1 ampulė (100 mg pentoksifilino). Geresnis poveikis pasireiškia preparato infuzuojant: 200 mg arba 300 mg pentoksifilino praskiedžiama 250 ml arba 500 ml infuzinio tirpalo ir lašinama du kartus per parą. Jeigu pacientas infuzijos netoleruoja, rekomenduojama preparato lašinti tik kartą per parą, o likusią dozę suvartoti geriama vaisto forma. Pacientams, kurie kenčia nuo didelio skausmo arba kuriems yra gangrena ar opa, vaistinio preparato rekomenduojama infuzuoti 24 valandas. Pacientų, kurių kraujo spaudimas yra mažas, o kraujotaka labili, bei ligonių, kuriems kraujo spaudimo sumažėjimas kelia didelę riziką, gydymą reikia pradėti nuo mažos dozės ir ją didinti palaipsniui. Vienkartinė dozė yra 0,6 mg/kg kūno svorio/per valandą. Maksimali pentoksifilino paros dozė yra 600 mg.

  Dozavimas, jei yra inkstų funkcijos sutrikimas Jei yra inkstų funkcijos sutrikimas (kreatinino klirensas mažesnis kaip 30 ml/min.), dozę reikia sumažinti 30 50 %, tačiau dozė priklauso ir nuo individualaus toleravimo. Dozavimas, jei yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas Jei yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, dozę reikia mažinti. Dozavimas vaikams Vaikų gydymo pentoksifilinu patirties nepakanka.

  Pavartojus per didelę Pentoxifyllinum SANITAS dozę Perdozavimas gali pasireikšti hipotenzija (kraujo spaudimo sumažėjimu), bradikardija (širdies plakimo suretėjimu) bei atrioventrikuline blokada (širdies ritmo sutrikimu). Perdozavimo gydymas yra simptominis, specifinio priešnuodžio nėra. Pasireiškus bradikardijai galima švirkšti atropino. Jei perdozavote ar vaisto netyčia nurijo vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Pentoxifyllinum SANITAS, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 1 – 10 vartotojų iš 100): pykinimas, vėmimas ir dispepsija, pilvo pūtimas, viduriavimas, pilvo skausmas.

  Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 1 – 10 vartotojų iš 1 000): rėmuo, burnos džiūvimas, troškulys, anoreksija (apetito sumažėjimas), vidurių užkietėjimas, galvos svaigimas, galvos skausmas, drebulys, traukuliai, paraudimas, neaiškus matymas, konjunktyvitas (akių junginės uždegimas), skotoma (akipločio defektas), kraujavimas iš nosies, nosies gleivinės paburkimas, laringitas (gerklų uždegimas), gerklės skausmas, į gripą panašių simptomų atsiradimas, dusulys, miego sutrikimai (nemiga), sumišimas, nerimas.

  Retas šalutinis poveikis (pasireiškia 1 – 10 vartotojų iš 10 000): kraujavimas iš virškinamojo trakto, cholestazė, nuovargis, haliucinacijos, padidėjusio jautrumo reakcijos (išbėrimas, dilgėlinė, niežulys, odos paraudimas, angioedema, anafilaksinis šokas (jos pasireiškia nedažnai ir paprastai praeina nutraukus ar pristabdžius preparato vartojimą), padidėjęs prakaitavimas, pirštų nagų trapumas/ lūžinėjimas, tachikardija (padidėjęs širdies susitraukimų dažnis), ritmo sutrikimai, krūtinės anginos (skausmo krūtinėje) simptomai, hipotenzija (žemas arterinis kraujo spaudimas), ausies skausmas, kepenų fermentų kiekio kraujyje padidėjimas, fibrinogeno kiekio kraujyje sumažėjimas, hipoglikemija (sumažėjęs cukraus kiekis kraujyje), bronchų spazmas.

  Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau negu 1 vartotojui iš 10 000): kraujo ląstelių kiekio sutrikimai, (gydymo metu būtina sekti kraujo tyrimų rodmenis), kraujavimas (pvz.: į odą, į gleivines ar į virškinimo traktą), jei yra kraujavimas į tinklainę, būtina gydymą šiuo vaistu nutraukti; neramumas, aseptinis meningitas, padidėję kaklo limfmazgiai.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI PENTOXIFYLLINUM SANITAS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25°C temperatūroje. Negalima šaldyti. Praskiestą vaistinį preparatą vartoti nedelsiant.

  Ant ampulės etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Pentoxifyllinum SANITAS vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Pentoxifyllinum SANITAS sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra pentoksifilinas. 1 ml yra 20 mg pentoksifilino. Vienoje ampulėje (5 ml) yra 100 mg pentoksifilino. - Pagalbinės medžiagos yra natrio chloridas, natrio-vandenilio karbonatas (pH koreguoti) ir injekcinis vanduo.

  Pentoxifyllinum SANITAS išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Skaidrus bespalvis injekcinis/infuzinis tirpalas. Kartono dėžutėje yra penkios 5 ml ampulės.

  Rinkodaros teisės turėtojas

  PharmaSwiss Česká republika s.r.o. Jankovcova 1569/2c 170 00 Prague 7 Čekija

  Gamintojas

  HMB Pharma s.r.o. Sklabinská 30, 03680 Martin Slovakija   arba

  AB „SANITAS“ Veiverių g. 134B,  LT-46352 Kaunas Lietuva

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „PharmaSwiss“ Šeimyniškių 21 B  LT-09200 Vilnius Tel. +370 5 2790 762

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2013-02-28

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

  Pentoxifyllinum SANITAS visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas suaugusiems žmonėms Dozė parenkama atsižvelgiant į kraujotakos sutrikimo pobūdį ir sunkumą bei vaistinio preparato toleravimą. Gydymo pradžioje reikia atlikti vaistinio preparato toleravimo testą: į veną sušvirkščiama pusė Pentoxifyllinum SANITAS ampulės (2,5 ml), praskiestos 10 ml izotoniniu natrio chlorido tirpalu. Paprastai gulinčiam pacientui 1-2 kartus per dieną labai lėtai (per 5 minutes) į veną arba arteriją suleidžiama 1 ampulė (100 mg pentoksifilino). Geresnis poveikis pasireiškia preparato infuzuojant: 200 mg arba 300 mg pentoksifilino praskiedžiama 250 ml arba 500 ml infuzinio tirpalo ir lašinama du kartus per parą. Jeigu pacientas infuzijos netoleruoja, rekomenduojama preparato lašinti tik kartą per parą, o likusią dozę suvartoti geriama vaisto forma. Pacientams, kurie kenčia nuo didelio skausmo arba kuriems yra gangrena ar opa, vaistinio preparato rekomenduojama infuzuoti 24 valandas. Pacientų, kurių kraujo spaudimas yra mažas, o kraujotaka labili, bei ligonių, kuriems kraujo spaudimo sumažėjimas kelia didelę riziką, gydymą reikia pradėti nuo mažos dozės ir ją didinti palaipsniui. Vienkartinė dozė yra 0,6 mg/kg kūno svorio/per valandą. Maksimali pentoksifilino paros dozė yra 600 mg.

  Dozavimas, jei yra inkstų funkcijos sutrikimas Jei yra inkstų funkcijos sutrikimas (kreatinino klirensas mažesnis kaip 30 ml/min.), dozę reikia sumažinti 30 50 %, tačiau dozė priklauso ir nuo individualaus toleravimo. Dozavimas, jei yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas Jei yra sunkus kepenų funkcijos sutrikimas, dozę reikia mažinti. Dozavimas vaikams Vaikų gydymo pentoksifilinu patirties nepakanka.

  Pavartojus per didelę Pentoxifyllinum SANITAS dozę Perdozavimas gali pasireikšti hipotenzija (kraujo spaudimo sumažėjimu), bradikardija (širdies plakimo suretėjimu) bei atrioventrikuline blokada (širdies ritmo sutrikimu). Perdozavimo gydymas yra simptominis, specifinio priešnuodžio nėra. Pasireiškus bradikardijai galima švirkšti atropino. Jei perdozavote ar vaisto netyčia nurijo vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės