preloader

Prašome palaukti

Perindobax, 8mg, tabletės, N30

Perindobax, 8mg, tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Perindoprilis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 8mg
Prekės kodas: 202263

Tabletės gali būti skiriamos vartoti šiais atvejais: jeigu yra padidėjęs kraujospūdis; jeigu sergate stabiliąja krūtinės angina arba anksčiau patyrėte miokar...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Tabletės gali būti skiriamos vartoti šiais atvejais: jeigu yra padidėjęs kraujospūdis; jeigu sergate stabiliąja krūtinės angina arba anksčiau patyrėte miokardo infarktą ir (arba) atlikta širdies kraujagyslių operacija, norint pagerinti širdies aprūpinimą krauju. Tokiu atveju perindoprilis gali sumažinti būsimų širdies sutrikimų riziką.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Perindobax ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Perindobax 3. Kaip vartoti Perindobax 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Perindobax 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Perindobax ir kam jis vartojamas

   Perindobax tablečių sudėtyje yra perindoprilio, kuris  priklauso vaistų, vadinamų angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitoriais, grupei. AKF inhibitoriai plečia kraujagysles, dėl to lengviau išstumiamas kraujas iš širdies. Kiti AKF inhibitoriai: kaptoprilis, benazeprilis, enalaprilis, lizinoprilis, fosinoprilis, ramiprilis, kvinaprilis, moeksiprilis, trandolaprilis.    Perindobax tabletės gali būti skiriamos vartoti šiais atvejais: • jeigu yra padidėjęs kraujospūdis; • jeigu sergate stabiliąja krūtinės angina (širdies sutrikimas, kuriam esant sumažėja širdies aprūpinimas krauju arba dėl kraujagyslių nepraeinamumo širdis neaprūpinama krauju) arba anksčiau patyrėte miokardo infarktą ir (arba) atlikta širdies kraujagyslių operacija, norint pagerinti širdies aprūpinimą krauju. Tokiu atveju perindoprilis gali sumažinti būsimų širdies sutrikimų riziką.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Perindobax Perindobax vartoti negalima:

  • jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) perindopriliui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (nurodyta 6 skyriuje); • jeigu anksčiau vartojant AKF inhibitorių (pvz.: kaptoprilį, benazeprilį, enalaprilį, lizinoprilį, fosinoprilį, ramiprilį, kvinaprilį, moeksiprilį, trandolaprilį) buvo pasireiškusi alerginė reakcija; • jeigu anksčiau vartojant AKF inhibitorių arba dėl kitų priežasčių pasireiškė būklė, kuri vadinama angioneurozine edema. Angioneurozinė edema gali pasireikšti akių, veido, lūpų, gerklės patinimu kartu su kvėpavimo pasunkėjimu arba be jo; • jeigu yra polinkis angioneurozinei edemai pasireikšti (paveldima arba idiopatinė angioneurozinė edema), ypač tais atvejais, jeigu ji buvo pasireiškusi kraujo giminaičiams. Toks polinkis gali būti paveldimas; • jeigu yra daugiau nei 3 nėštumo mėnesiai (taip pat geriau vengti Perindobax tablečių ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu - žr. poskyrį ,,Nėštumas“). • Jei sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujo spaudimą mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Perindobax.

  Specialių atsargumo priemonių vartojant Perindobax tabletes reikia:

  • pirmus gydymo perindopriliu mėnesius, jeigu gydytojas sakė, kad yra sumažėjęs širdies aprūpinimas krauju arba dėl kraujagyslių nepraeinamumo širdies raumuo neaprūpinamas krauju (stabili krūtinės angina) ), gydytojas turi įvertinti rizikos/naudos santykį prieš tęsiant gydymą vaistu; • jeigu buvo diagnozuotas širdies vožtuvų defektas (mitralinio vožtuvo ar aortos vožtuvo stenozė); • jeigu yra kraujo tėkmės iš širdies obstrukcija sukelta aortos stenozės (pagrindinės kraujagyslės susiaurėjimas iš širdies) ar hipertrofinė miopatija (širdies raumens sustorėjimas); • jeigu ribojate druskos kiekį maiste arba laikotės dietos su mažu druskos kiekiu; • jeigu vartojate maisto papildų arba druskų pakaitalų, kuriuose yra kalio; • jeigu pasireiškia arba pasireiškė (neseniai) ilgalaikis arba viduriavimas ir (arba) vėmimas ar neteko organizmas skysčių; • jeigu sutrikusi inkstų funkcija; • jeigu yra susiaurėjusi (susiaurėjusios) inksto (inkstų) kraujagyslė (kraujagyslės) (vadinamoji inkstų arterijų stenozė) ir tai sukelia renovaskulinę hipertenziją; • jeigu yra persodintas inkstas; • jeigu taikomos hemodializės; • jeigu Jums yra daugiau kaip 70 metų amžiaus; • jeigu sergate kepenų sutrikimais; • jeigu sergate kolagenoze, pavyzdžiui, sistemine raudonąja vilklige arba skleroderma, ir vartojate vaistų, kurie slopina imuninę sistemą (pvz., ciklosporiną, takrolimuzą); • jeigu sergate cukriniu diabetu ir esate gydomi geriamaisiais vaistais nuo cukrinio diabeto ar insulinu (žr. poskyrį ,,Kitų vaistų vartojimas“). Turi būti stebimas cukraus kiekis kraujyje per pirmą gydymo mėnesį vaistu; jeigu esate juodaodis; • pirmus tris nėštumo mėnesius (pirmą nėštumo trimestrą); • jeigu reikia atlikti MTL aferezę (procedūra kada cholesterolis iš kraujo yra pašalinamas aparatu); • jeigu planuojate desensibilizaciją (sumažinti alerginį poveikį įkandus bitei ar vapsvai); • jeigu Jums bus atliekama chirurginė operacija, kada bus naudojami anestetikai; • jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų, skirtų mažinti padidėjusį kraujo spaudimą: o angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) [dar žinomi kaip sartanai – pvz.: valsartanas, telmisartanas, irbesartanas], ypač pacientams, turintiems su diabetu susijusių inkstų sutrikimų; o aliskireno. Jūsų gydytojas gali reguliariai tikrinti Jūsų inkstų funkciją, kraujo spaudimą ir elektrolitų (pvz.: kalio) kiekį kraujyje. Taip pat skaitykite skyrių „Perindobax vartoti negalima“.

   Jūs privalote pasakyti savo gydytojui jeigu jūs esate nėščia arba galite tapti nėščia. Nerekomenduojama vartoti Perindobax tablečių ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu. Jeigu jūs esate daugiau nei 3 mėnesius nėščia, dėl galimo sunkaus žalingo poveikio jūsų kūdikiui vartojant tokiu nėštumo etapu, vaisto vartoti draudžiama (žiūrėkite nėštumo skyrių).

  Vaikams ir paaugliams Saugumas ir efektyvumas nėra ištirtas, todėl vaikams ir paaugliams (jaunesniems kaip 18 metų amžiaus) neduoti šio vaisto.

  Kiti vaistai ir Perindobax Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Jeigu vartojate išvardytų vaistų, perindoprilį vartoti reikia atsargiai - kiti vaistai, kuriais gydomas kraujospūdžio padidėjimas: šlapimo išsiskyrimą skatinantys vaistai (diuretikai) ar vaistai, kurie plečia kraujagysles (pvz.: vazodilatatoriai, įskaitant nitratus); - vaistai, kuriais gydomas cukrinis diabetas (insulinas ir geriamieji vaistai nuo diabeto, pavyzdžiui, metforminas, glipizidas, tolbutamidas, chlorpropamidas, gliklazidas ar glibenklamidas, linagliptinas, sitagliptinas, saksagliptinas ar vildagliptinas); - vaistai, kuriais gydomos psichikos ligos, pavyzdžiui: kuriais gydoma depresija, nerimas, psichozė ar šizofrenija (pvz.: klomipraminas, dezipraminas, doksepinas, chlorpromazinas, prochlorperazinas, tioridazinas, haloperidolis, droperidolis, klozapinas, olanzapinas); - vaistai skirti miegoti per operaciją (anestetikai, tokie kaip prokainas, ametokainas); - šlapimo išsiskyrimą skatinantys vaistai, kurie neskatina kalio šalinimo su šlapimu (tokie diuretikai yra spironolaktonas, amiloridas, triamterenas), kalio papildai ir druskų pakaitalai, kurių sudėtyje yra kalio, nes vartojant kartu su perindopriliu, gali padidėti kalio koncentracija kraujyje; - ličio preparatai (gydomas maniakinis depresinis sutrikimas); - nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo (NVNU) (skausmą malšinantys vaistai, pavyzdžiui, didelės dozės acetilsalicilo rūgšties, ibuprofenas, ketoprofenas ar celekoksibas); - vaistai, kuriais gydomas šokas, astma ar žemas kraujospūdis (simpatomimetikai, pavyzdžiui, adrenalinas, noradrenalinas, dopaminas, efedrinas); - leidžiamas auksas (vartojamas gydyti artritą); - alopurinolis (gydoma podagra); - prokainamidas (vartojamas gydyti širdies ritmo sutrikimus); - vaistai slopinantys imuninę sistemą (imunosupresantai tokie kaip cikosporinas, takrolimuzas) po organo transplantacijos ar skirti gydyti autoimunines ligas tokias kaip kolagenozė (sisteminė raudonoji vilkligė, sklerodermija); - vaistai, skystinantys kraują (pvz.: heparinas); - baklofenas (vaistas vartojamas sustingusiems raumenims gydyti sergant išsėtine skleroze); - kalį organizme sulaikantys vaistai, vartojami širdies nepakankamumui gydyti: eplerenono ir spironolaktono dozės tarp 12,5 mg iki 50 mg per parą; - trimetoprimas (infekcijoms gydyti); - estramustinas (vartojamas vėžio gydymui);

  Jūsų gydytojui gali prireikti keisti dozę ir (arba) imtis kitų atsargumo priemonių jei Jūs vartojate angiotenzino II receptorių blokatorių (ARB) arba aliskireno (taip pat žr. informaciją skyrius " Perindobax vartoti negalima" ir "Įspėjimai ir atsargumo priemonės ").

  Jeigu vartojate bet kurį šių vaistų, galite negalėti gydytis Perindobax tabletėmis, gali prireikti keisti vaistų dozavimą ar gydymo metu prireikti specialių tyrimų.

  Perindobax vartojimas su maistu ir gėrimais

  Perindobax tabletes reikia gerti prieš valgį. Jeigu vaistas vartojamas valgant, gali sumažėti jo absorbcija ir dėl to sumažėti perindoprilio sukeliamas kraujospūdžio sumažėjimas.

  Reikia riboti su maistu vartojamą druskos kiekį, nes vartojant daug druskos, gali sumažėti tokių vaistų kaip Perindobax tabletės sukeliamas kraujospūdžio sumažėjimas.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Jeigu esate nėščia ar maitinate krūtimi, manote, kad galite būti nėščia ar planuojate turėti kūdikį, klauskite gydytojo ar vaistininko patarimo prieš vartojant vaistą.

  Nėštumas Jeigu esate nėščia (manote, kad galite būti pastojusi), pasakykite apie tai gydytojui. Jūsų gydytojas lieps Jums nebevartoti Perindobax tabletės prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą ir paskirs kitą vaistinį preparatą vietoje vartojamo Perindobax tabletės. Perindobax tabletės yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir negali būti vartojamas, po trečiojo nėštumo mėnesio, nes tuomet jis gali labai pakenkti jūsų kūdikiui.

  Žindymo laikotarpis Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. Perindobax tabletės nerekomenduojamas krūtimi maitinančioms motinoms. Jei motina nori maitinti krūtimi, gydytojas gali paskirti kitą vaistą, ypač jei jūsų vaikas yra  naujagimis arba gimęs prieš laiką.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Perindobax tabletės paprastai neveikia budrumo, tačiau dėl žemo kraujo spaudimo gali pasireikšti galvos svaigimas ar silpnumas, o tai gali veikti gebėjimą vairuoti ir valdyti mechanizmus. Prieš vairuodami, valdydami mechanizmus ar atlikdami kitą pavojingą veiklą, įsitikinkite, kaip Jūsų organizmas reaguoja į Perindobax tabletės.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Perindobax medžiagas Perindobax sudėtyje yra mažas kiekis pagalbinės medžiagos, vadinamos laktoze. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. Kaip vartoti Perindobax

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas Čia nurodytos įprastos Perindobax tablečių dozės. Kartais gydytojas gali skirti kitokią dozę, kad vaisto poveikis būtų Jums geriausias. Visada tiksliai vykdykite gydytojo nurodymus.

  Suaugusieji

  Galima vartoti vienų Perindobax tablečių arba kartu su kai kuriais kraujospūdį mažinančiais vaistais.

  Pacientai, kurių padidėjęs kraujospūdis Įprasta pradinė Perindobax tablečių dozė yra viena 4 mg tabletė, kurią reikia gerti vieną kartą per parą ryte. Atsižvelgdamas į Jūsų organizmo reakciją į gydymą, po vieno mėnesio gydytojas dozę gali padidinti ir skirti vartoti 8 mg tabletę vieną kartą per parą.

  Pradinė dozė gali būti mažesnė (Perindobax tabletės (2 mg), kurią reikia gerti vieną kartą per parą): • jeigu yra padidėjusi staigaus kraujospūdžio sumažėjimo rizika; • jeigu sergate sunkia širdies liga; • jeigu netekote skysčių ar yra mažas druskų kiekis kraujyje; • jeigu yra užsikimšusios inksto (inkstų) kraujagyslės; •  jeigu jau geriate šlapimo išsiskyrimą skatinančių tablečių (diuretikų), gydytojas gali nurodyti sumažinti šlapimo išsiskyrimą skatinančių tablečių dozę arba nutraukti jų vartojimą 2 3 dienas prieš pradedant gydymą Perindobax tabletėmis. Jeigu prireiks, gydytojas nurodys atnaujinti šlapimo išsiskyrimą skatinančių tablečių vartojimą; • jeigu esate senyvas žmogus. Atsižvelgdamas į Jūsų organizmo reakciją į gydymą, po vieno mėnesio gydytojas dozę gali padidinti ir skirti vartoti po 4 mg, o dar po vieno mėnesio, po 8 mg vieną kartą per parą.

   Maksimali rekomenduojama dozė yra 8 mg per parą aukštam kraujospūdžiui.

  Pacientai, kurie serga stabilia krūtinės angina Įprasta pradinė dozė yra viena Perindobax 4 mg tabletė vieną kartą per parą.

  Jeigu 4 mg dozė gerai toleruojama, po dviejų savaičių dozę galima padidinti ir vartoti po 8 mg vieną kartą per parą, maksimalią dozę.

  Jeigu esate senyvas žmogus, įprasta pradinė dozė yra Perindobax 2 mg tabletės vieną kartą per parą. Atsižvelgdamas į tai, kaip Jūsų organizmas toleruoja gydymą, gydytojas po vienos savaitės dozę gali padidinti iki 4 mg, dar po vienos savaitės  iki 8 mg vieną kartą per parą Perindobax tabletės.

  Jeigu manote, kad Perindobax tabletės veikia per stipriai ar per silpnai, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

  Pacientai, kurie serga inkstų funkcijos sutrikimu

  Dozę nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų inkstų funkciją. Jums gali būti skiriama mažesnė už įprastą suaugusiųjų dozę.

  Pacientai, kurie serga kepenų liga

  Jeigu sergate kepenų liga, galite vartoti įprastą suaugusiųjų dozę.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams

  Perindobax tablečių vaikams ir paaugliams (iki 18 metų amžiaus) vartoti NEGALIMA.

  Vartojimo metodas ir būdas

  Perindobax tabletes reikia gerti vieną kartą per parą ryte prieš valgį (nevalgius). Tabletė gali būti padalyta į lygias dozes.

  Gydymo trukmė

  Perindobax tabletes visada vartokite, kaip nurodyta tiek laiko, kiek nurodyta. Jeigu jaučiatės geriau, gydymo nutraukti negalima, nes simptomai gali atsinaujinti.

  Stebėjimas gydymo metu

  Vartojant Perindobax tablečių, gydytojas reguliariai matuos kraujospūdį, stebės inkstų funkciją ir nustatinės elektrolitų koncentraciją kraujyje.

  Ką daryti pavartojus per didelę Perindobax dozę? Jeigu atsitiktinai išgėrėte per didelę dozę, galite justi galvos svaigimą, ypač atsisėdus iš gulimos padėties. Gali atsirasti nerimas ar kvėpavimo pokyčių, širdies ritmo sutrikimų ar kosulys. Gali pakisti išskiriamo šlapimo kiekis. Tokiais atvejais nedelsdami kreipkitės į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių arba savo gydytoją. Pasiimkite šį pakuotės lapelį ir likusias tabletes, kad gydytojas žinotų, kokių vaistų išgėrėte.

  Pamiršus pavartoti Perindobax

  Jeigu pamiršote išgerti dozę, padarykite tai, kai tik prisiminsite užmirštą dozę. Vis dėlto, jeigu arti kitos dozės gėrimo laikas, pamirštąją dozę praleiskite, o toliau vaistą vartokite įprasta tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę. Kad geriau prisimintumėte ir reguliariai vartotumėte vaistą, geriausia tabletes gerti kasdien tuo pačiu laiku.

  Nustojus vartoti Perindobax

  Paprastai gydymas Perindobax tabletėmis yra skiriamas visam gyvenimui, todėl prieš nutraukiant šio vaisto vartojimą reiktų pasitarti su gydytoju.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Sunkus šalutinis poveikis Jeigu pasireiškia toks poveikis, nutraukite Perindobax tablečių vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

  • veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės patinimas • pasunkėjęs kvėpavimas • stiprus galvos svaigimas ar alpimas • neįprastas greitas ar nereguliarus širdies plakimas ar krūtinės skausmas dažnai plintantis į rankas ar kaklą, o kartais ir į pečius ir nugarą • stiprus pilvo skausmas

  Tai labai sukus šalutinis poveikis. Šie sutrikimai rodo sunkią alerginę arba kitokio tipo reakciją į Perindobax tabletes. Gali prireikti skubios medicininės pagalbos ar gydymo ligoninėje.

  Kiti šalutiniai poveikiai išvardyti pasireiškimo mažėjimo tvarka:

  Dažni (gali pasireikšti iki 1 iš 10 žmonių): Galvos skausmas, galvos svaigimas, galvos sukimasis (sukimosi pojūtis), dilgčiojimo jausmas odoje, sutrikęs regėjimas, spengimas ausyse (triukšmo pojūtis ausyse), galvos svaigimas dėl mažo kraujospūdžio, kosulys, dusulys, virškinimo trakto sutrikimai (pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas, skonio sutrikimai, dispepsija arba apsunkėjęs virškinimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas), alerginės reakcijos (tokios kaip odos bėrimas, niežulys), raumenų mėšlungis, nuovargio jausmas.

  Nedažni (gali pasireikšti iki 1 iš 100 žmonių): Nuotaikos svyravimai, miego sutrikimai, bronchų spazmas (veržimo pojūtis krūtinėje, švokštimas ir dusulys), burnos džiūvimas, angioedema (simptomai, tokie kaip švokštimas, veido patinimas, liežuvio ar gerklės patinimas), intensyvus niežulys ar sunkus odos bėrimas, pūslelių formavimasis ant odos, inkstų ligos, kurios gali sukelti veido, kulkšnių, lūpų, gleivinių, liežuvio, gerklų ar kitų kūno dalių tinimą, staiga padidėjęs arba sumažėjęs šlapimo kiekis arba patamsėjusi jo spalva (ruda), impotencija, prakaitavimas, eozinofilų perteklius, mieguistumas, alpulys, greitas ar nereguliarus širdies plakimas (palpitacija, tachikardija), vaskulitas (kraujagyslių uždegimas), padidėjusio jautrumo šviesai reakcijos (padidėjęs odos jautrumas saulės šviesai), artralgija (sąnarių skausmas), mialgija (raumenų skausmas), krūtinės skausmas, bendras negalavimas, periferinė edema, karščiavimas, pargriuvimas, pakitę laboratorinių tyrimų rezultatai: padidėjęs kalio kiekis kraujyje, atsistatantis nutraukus vaisto vartojimą, mažas natrio kiekis kraujyje, hipoglikemija cukriniu diabetu sergantiems pacientams (labai mažas cukraus kiekis kraujyje), padidėjęs šlapalo kiekis kraujyje ir padidėjęs kreatinino kiekis kraujyje.

  Reti (gali pasireikšti iki 1 iš 1000 žmonių): Pakitę laboratorinių tyrimų parametrai: padidėjęs kepenų fermentų kiekis, padidėjęs bilirubino kiekis kraujo serume.

  Labai reti (gali pasireikšti iki 1 iš 10 000 žmonių): Sumišimas, širdies ir kraujagyslių sutrikimai (nereguliarus širdies plakimas, širdies priepuolis ir insultas), eozinofilinė pneumonija (reta plaučių uždegimo forma), rinitas (užsikimšusi nosis ar sloga), daugiaformė eritema (odos reakcija su pūslelėmis, žaizdomis ar opomis), ūminis inkstų nepakankamumas (veido, kulkšnių ar kitų kūno dalių patinimas, su staigia padidėjusiu arba sumažėjusiu šlapimo kiekiu ar patamsėjusia jo spalva (ruda)), kraujo sudėties pokyčiai, tokie kaip sumažėjęs baltųjų ar raudonųjų kraujo ląstelių kiekis, mažesnis hemaglobino ir hematokrito kiekis, mažesnis trombocitų kiekis, kasos uždegimas (kuris sukelia stiprų pilvo ir nugaros skausmą), hepatitas (kepenų uždegimas, dėl kurio pagelsta oda ir akių baltymai, atsiranda apetito stoka ir pilvo skausmas).

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Perindobax

  Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Perindobax sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra tert-butilamino perindoprilis. Vienoje tabletėje yra 8 mg tert-butilamino perindoprilio. - Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė (E 460), magnio stearatas (E 470b), bevandenis koloidinis silicio dioksidas (E 551).

  Perindobax išvaizda ir kiekis pakuotėje Perindobax 8 mg tabletės yra baltos arba beveik baltos kapsulės formos tabletės, kurių vienoje pusėje abipus laužimo vagelės įspausta ,,P“ ir ,,6“, o kitoje pusėje yra laužimo vagelė.

  Tabletę galima padalyti į lygias dozes.

  Perindobax tabletės tiekiamos lizdinėmis plokštelėmis, kuriose yra 30, 60 ar 90 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas Ranbaxy (UK) Limited Building 4, Chiswick Park 566 Chiswick High Road London, W4 5YE Jungtinė Karalystė

  Gamintojas Ranbaxy Ireland Limited Spafield, Cork Road, Cashel, Co-Tipperary Airija

  arba

  Terapia S.A. 124 Fabricii Street 400 632 Cluj-Napoca Rumunija

  arba

  Cemelog- BRS Kft. 2040 Budaörs Vasut u. 2 Vengrija

  arba

  BASICS GmbH Hemmelrather Weg 201 D-51377 Leverkusen Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Ranbaxy Laboratories Limited atstovybė Taikos pr. 88A, LT 51182 Kaunas Tel. +370-37-311843 el. paštas: info.baltics@ranbaxy.com

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais: Vengrija ‒ Ranbapril 8 mg tablets Latvija ‒ Perindobax 8 mg tablets Lietuva – Perindobax 8 mg tabletės Nyderlandai – Perindopril tert-butylamine 8 mg Ranbaxy tabletten Jungtinė Karalystė – Perindopril 4 mg tablets

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 205-05-29.

   Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

   

  Suaugusieji. Galima vartoti vienų Perindobax tablečių arba kartu su kai kuriais kraujospūdį mažinančiais vaistais.
  Pacientai, kurių padidėjęs kraujospūdis. Įprasta pradinė Perindobax tablečių dozė yra viena 4 mg tabletė, kurią reikia gerti vieną kartą per parą ryte. Atsižvelgdamas į Jūsų organizmo reakciją į gydymą, po vieno mėnesio gydytojas dozę gali padidinti ir skirti vartoti 8 mg tabletę vieną kartą per parą.

  Pradinė dozė gali būti mažesnė (Perindobax tabletės (2 mg), kurią reikia gerti vieną kartą per parą): jeigu yra padidėjusi staigaus kraujospūdžio sumažėjimo rizika; jeigu sergate sunkia širdies liga; jeigu netekote skysčių ar yra mažas druskų kiekis kraujyje; jeig yra užsikimšusios inksto (inkstų) kraujagyslės; jeigu jau geriate šlapimo išsiskyrimą skatinančių tablečių (diuretikų), gydytojas gali nurodyti sumažinti šlapimo išsiskyrimą skatinančių tablečių dozę arba nutraukti jų vartojimą 2 3 dienas prieš pradedant gydymą Perindobax tabletėmis. Jeigu prireiks, gydytojas nurodys atnaujinti šlapimo išsiskyrimą skatinančių tablečių vartojimą; jeigu esate senyvas žmogus.
  Atsižvelgdamas į Jūsų organizmo reakciją į gydymą, po vieno mėnesio gydytojas dozę gali padidinti ir skirti vartoti po 4 mg, o dar po vieno mėnesio, po 8 mg vieną kartą per parą. Maksimali rekomenduojama dozė yra 8 mg per parą aukštam kraujospūdžiui.

  Pacientai, kurie serga stabilia krūtinės angina. Įprasta pradinė dozė yra viena Perindobax 4 mg tabletė vieną kartą per parą.
  Jeigu 4 mg dozė gerai toleruojama, po dviejų savaičių dozę galima padidinti ir vartoti po 8 mg vieną kartą per parą, maksimalią dozę.

  Jeigu esate senyvas žmogus, įprasta pradinė dozė yra Perindobax 2 mg tabletės vieną kartą per parą. Atsižvelgdamas į tai, kaip Jūsų organizmas toleruoja gydymą, gydytojas po vienos savaitės dozę gali padidinti iki 4 mg, dar po vienos savaitės iki 8 mg vieną kartą per parą Perindobax tabletės.

  Jeigu manote, kad Perindobax tabletės veikia per stipriai ar per silpnai, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

  Pacientai, kurie serga inkstų funkcijos sutrikimu. Dozę nustatys gydytojas, atsižvelgdamas į Jūsų inkstų funkciją. Jums gali būti skiriama mažesnė už įprastą suaugusiųjų dozę.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės