preloader

Prašome palaukti

Piracetam-EGIS, 800mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Piracetam-EGIS, 800mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Piracetamas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 800mg
Prekės kodas: 826686
Skiriamas šiais atvejais: traukulių priepuolių, kylančių iš galvos smegenų žievės (vadinamiems mioklonijomis) gydymui (vartojant vieną ar kartu su kitais vaista...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Skiriamas šiais atvejais: traukulių priepuolių, kylančių iš galvos smegenų žievės (vadinamiems mioklonijomis) gydymui (vartojant vieną ar kartu su kitais vaistais), papildomam senyvų žmonių pažintinių funkcijų sutrikimų - atminties netekimo, susilpnėjusios dėmesio koncentracijos ir energijos stokos ( išskyrus Alzheimerio ligos ir kitų silpnaprotysčių sukeltus) - gydymui, galvos svaigimo ir pusiausvyros sutrikimo (išskyrus galvos svaigulį dėl kraujotakos sutrikimų ir psichinių priežasčių) gydymui.


  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų.
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Piracetam-EGIS ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Piracetam-EGIS
  3. Kaip vartoti Piracetam-EGIS
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Piracetam-EGIS
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA PIRACETAM-EGIS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Piracetam-EGIS yra skiriamas šiais atvejais.

  Suaugusiesiems
  - traukulių priepuolių, kylančių iš galvos smegenų žievės (vadinamiems mioklonijomis) gydymui (vartojant vieną ar kartu su kitais vaistais);
  - Papildomam senyvų žmonių pažintinių funkcijų sutrikimų - atminties netekimo, susilpnėjusios dėmesio koncentracijos ir energijos stokos ( išskyrus Alzheimerio ligos ir kitų silpnaprotysčių sukeltus) - gydymui.
  - Galvos svaigimo ir pusiausvyros sutrikimo (išskyrus galvos svaigulį dėl kraujotakos sutrikimų ir psichinių priežasčių) gydymui.

  Vyresniems kaip 8 metų vaikams
  - Skaitymo sutrikimo gydymui, derinant su kitais gydymo metodais, pavyzdžiui, logopedija.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT PIRACETAM-EGIS

  Piracetam-EGIS vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) piracetamui arba bet kuriai pagalbinei Piracetam-EGIS medžiagai;
  - jei sergate sunkia inkstų liga;
  - jei Jūs turite hemoraginių galvos smegenų kraujotakos sutrikimų;
  - jeigu sergate reta paveldima liga (Hantingtono chorėja).

  Specialių atsargumo priemonių reikia

  Sergant kai kuriomis ligomis vaistinio preparato reikia vartoti labai atsargiai, todėl pasakykite gydytojui:
  - jei Jūs sergate inkstų liga; Piracetam-EGIS tablečių veikliosios medžiagos išskyrimas iš organizmo gali susilpnėti, o vaisto poveikis sustiprėti. Senyvų pacientų inkstų funkciją gydytojas turi patikrinti prieš skirdamas šio vaisto;
  - jei Jūs sergate epilepsija arba esate turėję polinkį patirti traukulius; vaistinio preparato veiklioji medžiaga gali dar labiau sumažinti priepuolių atsiradimo slenkstį ir sukelti epilepsijos priepuolį;
  - jei Jums yra sutrikęs kraujo krešėjimas, stipriai kraujuojate arba buvo atlikta operacija, nes vaistinio preparato veiklioji medžiaga slopina kraujo krešėjimą. Vaisto reikia labai atsargiai skirti esant šioms būklėms;
  - jei Jūs sergate mioklonijomis, nes staiga nutraukus Piracetam-EGIS tablečių vartojimą gali ūmiai pasikartoti liga arba atsirasti traukulių;
  - jei Jūs sergate hipertireoze, nes vaistinis preparatas gali sustiprinti tam tikrus simptomus (tremorą, neramumą, miego sutrikimą, sumišimą).

  Kitų vaistų ir Piracetam-EGIS vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytuosius be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Pradėjus vartoti vaistą, gali pasireikšti sąveika su kitais šiuo metu vartojamais vaistais, su neseniai vartotais vaistais arba su tais, kuriuos ruošiatės vartoti. Būtinai pasakykite gydytojui, jei vartojate centrinę nervų sistemą stimuliuojančius vaistus, neuroleptikus ir skydliaukės hormonų preparatus. Pastaruosius vaistus kartu su Piracetam-EGIS tabletėmis vartojančius pacientus reikia atidžiai stebėti ir keisti vaistų dozes.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Nors atlikus tyrimus nebuvo nustatyta, kad Piracetam-EGIS tablečių veiklioji medžiaga toksiškai veiktų vaisių, tačiau vaistas prasiskverbia per placentą, todėl jo nereikėtų skirti nėštumo metu. Nebent išskirtiniais atvejais gydytojas gali jums skirti vaisto, atidžiai įvertinęs riziką ir naudą.

  Veiklioji medžiaga patenka į motinos pieną, todėl Piracetam-EGIS tablečių nerekomenduojama vartoti maitinimo krūtimi laikotarpiu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Klinikinių duomenų, kad piracetamas veiktų gebėjimą vairuoti automobilį, nėra. Tačiau šios tikimybės atmesti nevertėtų dėl galimo nepageidaujamo piracetamo poveikio. Todėl gydytojas turi individualiai nustatyti, ar leisti vairuoti automobilį ir valdyti mechanizmus.


  3. KAIP VARTOTI PIRACETAM-EGIS TABLETES

  Piracetam-EGIS visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Reikia atidžiai laikytis rekomenduojamos vaisto dozės ir gydymo trukmės.

  Dozė turi būti skiriama individualiai, atsižvelgiant į ligos sunkumą, priežastį ir atsaką į gydymą.

  Suaugusieji

  Mioklonijos
  Rekomenduojama pradinė dozė yra 7,2 g per parą. Dozė gali būti didinama po 4,8 g kas 3-4 dienas iki 24 g per parą. Pagerėjus būklei, paros dozę rekomenduojama palaipsniui mažinti - kas 2 dienas (Lanco ir Adamso sindromo metu - kas 3-4 dienas) po 1,2 g per parą, kad dėl staigaus vaistinio preparato vartojimo nutraukimo nebūtų ligos atkryčio ar traukulių.
  Kartu rekomenduojama skirti bet kokį kitą vaistinį preparatą, tinkamą mioklonijoms gydyti, įprastomis dozėmis. Pagerėjus būklei, šių preparatų dozes taip pat galima mažinti.

  Galvos svaigimas
  Paprastai 2,4-4,8 g per parą dozę padalijus į dvi arba tris lygias dalis.

  Pažintinių funkcijų sutrikimo gydymas
  Rekomenduojama paros dozė yra nuo 2,4 g (3 tabletės Piracetam-EGIS 800 mg) iki 4,8 g (6 tabletės Piracetam-EGIS 800 mg), kuri vartojama padalinus į dvi arba tris dalis.

  Vaistą visada vartokite taip, kaip nurodyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jei abejojate, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

  Vaikai ir paaugliai
  Skaitymo sutrikimo gydymas kartu su logopedinėmis priemonėmis
  Vyresniems kaip 8 metų vaikams ir paaugliams rekomenduojama paros dozė yra apie 3,2 g (4 tabletės Piracetam-EGIS 800 mg), kuri vartojama padalinus į dvi dalis.

  Jei sergate inkstų liga, Jums gali pakakti mažesnės dozės. Pasikonsultuokite su savo gydytoju.

  Gydymo trukmė priklauso nuo paciento klinikinės būklės.

  Niekada nenutraukite vaisto vartojimo be gydytojo nurodymo!

  Pavartojus per didelę Piracetam-EGIS dozę
  Jei Jūs atsitiktinai išgėrėte per daug tablečių arba jei vaisto išgėrė vaikas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ir parodykite jam likusias tabletes bei pakuotės lapelį.

  Pamiršus pavartoti Piracetam-EGIS tablečių
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jei laiku neišgėrėte vaisto, prisiminę tuoj pat išgerkite prieš kitą dozę. Jei laikas gerti kitą dozę, pamirštos dozės nebegerkite, nes galite perdozuoti vaisto gerdami dvi dozes iš karto.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Piracetam-EGIS tabletės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Nebevartokite vaistinio preparato ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją, jei atsirado bent vienas iš šių simptomų:
  - rankų, pėdų, lūpų arba burnos patinimas, trukdantis nuryti ir kvėpuoti;
  - alpimas ar jausmas, kad tuoj nualpsite;
  Tai ypač sunkūs nepageidaujami poveikiai, reiškiantys, kad Jūs galite būti jautrus (alergiškas) Piracetam-EGIS.)
  - dilgėlinė.

  Dilgėlinė gali būti labai retos alerginės reakcijos požymis. Tuoj pat nustokite vartoti vaistinį preparatą ir kreipkitės į gydytoją dėl Jūsų tolesnio gydymo. Jei oda yra stipriai išberta, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad išvengtumėte rimtų pasekmių.

  Aukščiau paminėti ypač sunkūs nepageidaujami poveikiai pasitaiko labai retai.

  Buvo atlikti placebu kontroliuojami tyrimai, kuriuose dalyvavo daugiau kaip 3000 įvairių pacientų, dėl skirtingų indikacijų vartoję įvairiomis dozėmis ir skirtingų formų piracetamą. Nustatyti sutrikimai, kurie dažniau pasireiškė vartojant piracetamą negu placebą.

  Nepageidaujamo poveikio dažnumas
  Organų sistemų klasės Dažnas
  >1 %, <10 % Nedažnas
  >0,1 %, <1 %
  Nervų sistemos sutrikimai Judesių sutrikimas -
  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Svorio padidėjimas -
  Psichikos sutrikimai Nervingumas
  Mieguistumas
  Depresija
  Bendri sutrikimai - Nuovargis

  Duomenys, gauti vaistui patekus į rinką
  Vaistui patekus į rinką atsirado duomenų apie toliau išvardytas nepageidaujamas reakcijas. Tačiau šių duomenų nepakanka nustatyti sutrikimų dažniui.
  Ausies ir labirinto sutrikimai: svaigulys.
  Virškinimo trakto sutrikimai: pilvo skausmas, viršutinės pilvo dalies skausmas, viduriavimas, pykinimas, vėmimas.
  Imuninės sistemos sutrikimai: anafilaktoidinės reakcijos, padidėjęs jautrumas.
  Nervų sistemos sutrikimai: sunku kontroliuoti judesius, pusiausvyros sutrikimas, galvos skausmas, epilepsijos pasunkėjimas, nemiga, mieguistumas.
  Psichikos sutrikimai: sujaudinimas, nerimas, sumišimas, haliucinacijos.
  Odos ir poodinio audinio sutrikimai: angioneurotinė edema, dermatitas, niežulys, dilgėlinė, bėrimas.

  Sumažinus dozę simptomai paprastai išnyksta.

  Gali būti, kad Jums neatsiras nė vieno iš aukščiau minėtų nepageidaujamų poveikių.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. PIRACETAM-EGIS LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25
  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.


  Ant dėžutės ir buteliuko po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Pirecetam -EGIS vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Piracetam-EGIS sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra piracetamas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 400 mg arba 800 mg piracetamo.
  - Pagalbinės medžiagos
  Tablečių branduolys: magnio stearatas ir povidonas K-30.
  Tablečių plėvelė: makrogolis 6000, dibutilsebakatas, titano dioksidas (E171), talkas, etilceliuliozė, hipromeliozė.

  Piracetam-EGIS išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Piracetam-EGIS yra baltos arba balkšvos spalvos, bekvapės, ovalios, išgaubtos formos tabletės, kurių vienoje pusėje yra išraižyta E241 (400 mg tabletės) arba E242 (800 mg tabletės), o kitoje pusėje - E raidė. 800 mg tabletėje abiejose pusėse yra dalijimo vagelė.

  Piracetam-EGIS tiekiamas tamsaus stiklo buteliukais, kuriuose yra 30 Piracetam-EGIS 800 mg tablečių arba 60 Piracetam-EGIS 400 mg tablečių.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas
  EGIS Pharmaceuticals PLC
  1106 Budapest, Kereszt
  Piracetam-EGIS visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Reikia atidžiai laikytis rekomenduojamos vaisto dozės ir gydymo trukmės.

  Dozė turi būti skiriama individualiai, atsižvelgiant į ligos sunkumą, priežastį ir atsaką į gydymą.

  Suaugusieji

  Mioklonijos
  Rekomenduojama pradinė dozė yra 7,2 g per parą. Dozė gali būti didinama po 4,8 g kas 3-4 dienas iki 24 g per parą. Pagerėjus būklei, paros dozę rekomenduojama palaipsniui mažinti - kas 2 dienas (Lanco ir Adamso sindromo metu - kas 3-4 dienas) po 1,2 g per parą, kad dėl staigaus vaistinio preparato vartojimo nutraukimo nebūtų ligos atkryčio ar traukulių.
  Kartu rekomenduojama skirti bet kokį kitą vaistinį preparatą, tinkamą mioklonijoms gydyti, įprastomis dozėmis. Pagerėjus būklei, šių preparatų dozes taip pat galima mažinti.

  Galvos svaigimas
  Paprastai 2,4-4,8 g per parą dozę padalijus į dvi arba tris lygias dalis.

  Pažintinių funkcijų sutrikimo gydymas
  Rekomenduojama paros dozė yra nuo 2,4 g (3 tabletės Piracetam-EGIS 800 mg) iki 4,8 g (6 tabletės Piracetam-EGIS 800 mg), kuri vartojama padalinus į dvi arba tris dalis.

  Vaistą visada vartokite taip, kaip nurodyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas ar vaistininkas. Jei abejojate, pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

  Vaikai ir paaugliai. Skaitymo sutrikimo gydymas kartu su logopedinėmis priemonėmis
  Vyresniems kaip 8 metų vaikams ir paaugliams rekomenduojama paros dozė yra apie 3,2 g (4 tabletės Piracetam-EGIS 800 mg), kuri vartojama padalinus į dvi dalis.

  Jei sergate inkstų liga, Jums gali pakakti mažesnės dozės. Pasikonsultuokite su savo gydytoju.

  Gydymo trukmė priklauso nuo paciento klinikinės būklės.

  Niekada nenutraukite vaisto vartojimo be gydytojo nurodymo!

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės