preloader

Prašome palaukti

Recoxa, 10mg/ml, 1,5 ml, injekcinis tirpalas, N5

Recoxa, 10mg/ml, 1,5 ml, injekcinis tirpalas, N5

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Meloksikamas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 10mg/ml
Prekės kodas: 859473920383

Recoxa 10 mg/ml injekciniu tirpalu trumpą laiką simptomiškai gydomas reumatoidinio artrito, osteoartrito ar ankilozinio spondilito (Bechterevo ligos) paūmėji...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Recoxa 10 mg/ml injekciniu tirpalu trumpą laiką simptomiškai gydomas reumatoidinio artrito, osteoartrito ar ankilozinio spondilito (Bechterevo ligos) paūmėjimas, kai negalima vartoti meloksikamo per burną ar į tiesiąją žarną.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Recoxa ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Recoxa 3. Kaip vartoti Recoxa 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Recoxa 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

   1. Kas yra Recoxa ir kam jis vartojamas

  Recoxa yra vaistas, kuris sukelia stiprų priešuždegiminį poveikį, malšina skausmą ir mažina padidėjusią kūno temperatūrą. Jis priklauso vaistų, vadinamų nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo (NVNU), grupei. Veiklioji šio vaisto medžiaga yra meloksikamas.

  Recoxa 10 mg/ml injekciniu tirpalu trumpą laiką simptomiškai gydomas reumatoidinio artrito, osteoartrito ar ankilozinio spondilito (Bechterevo ligos) paūmėjimas, kai negalima vartoti meloksikamo per burną ar į tiesiąją žarną.

  Recoxa 10 mg/ml injekcinio tirpalo negalima vartoti jaunesniems kaip 18 metų pacientams.

   2. Kas žinotina prieš vartojant Recoxa   Recoxa vartoti negalima: - jeigu yra alergija meloksikamui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - pacientams, kuriems acetilsalicilo rūgštis ar kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo sukėlė astmos priepuolį, nosies polipų, angioneurozinę edemą (dėl alergijos atsiradusį paburkimą) arba dilgėlinę; - jeigu yra kraujo krešėjimo sutrikimų arba vartojate antikoaguliantų (negalima vartoti meloksikamo parenteriniu būdu); - jeigu anksčiau pasireiškė kraujavimas iš virškinimo trakto arba virškinimo trakto prakiurimas, susijęs su anksčiau vartotais NVNU; - jeigu sergate aktyvia ar pasikartojančia skrandžio opa arba pasireiškia kraujavimas iš skrandžio arba dvylikapirštės žarnos; - jeigu pasireiškia kraujavimas į smegenis arba kitoks kraujavimo sutrikimas; - jeigu pasireiškia sunkus kepenų nepakankamumas; - jeigu sergate sunkiu inkstų nepakankamumu, kuris negydomas dialize; - jeigu sergate negydomu arba į gydymą nereaguojančiu sunkiu širdies nepakankamumu; - paskutinius tris nėštumo mėnesius.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Recoxa. Šalutinis poveikis gali sumažėti, vartojant mažiausią veiksmingą vaisto dozę trumpiausią laiką, būtiną simptomų kontrolei. Išsekę arba silpni ligoniai gali blogiau toleruoti galimas šalutines reakcijas, taigi juos reikia atidžiai prižiūrėti. Recoxa negalima vartoti kartu su kitais NVNU. Jeigu gydomasis poveikis nepakankamas, rekomenduojamos dozės viršyti negalima. Jeigu paciento būklė per keletą dienų nepagerėja, reikia iš naujo įvertinti gydymo naudą.

  Gauta pranešimų apie su meloksikamo vartojimu susijusius pavojų gyvybei galinčius kelti odos išbėrimus (Stivenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė). Toks poveikis pirmiausia pasireiškia rausvų į taikinį panašių ar žiedinių dėmių (dažnai su pūslėmis centre) atsiradimu ant liemens. Papildomi požymiai, kurių reikia ieškoti, yra burnos, gerklės, nosies ir lytinių organų opos bei konjunktyvitas (akių paraudimas ir patinimas). Tokie pavojų gyvybei galintys kelti odos išbėrimai dažnai pasireiškia kartu su į gripą panašiais simptomais. Išbėrimas gali progresuoti: dideliame plote gali atsirasti pūslių ar pradėti luptis oda. Didžiausia sunkių odos reakcijų atsiradimo rizika būna pirmosiomis gydymo savaitėmis. Jei Jums atsirado su meloksikamu susijęs Stivenso-Džonsono sindromas ar toksinė epidermio nekrolizė, meloksikamo vartojimo atnaujinti niekada nebegalima. Jei Jums atsiranda išbėrimas ar minėtų odos simptomų, būtina nutraukti meloksikamo vartojimą ir nedelsiant kreiptis į gydytoją (jam būtina pasakyti, kad vartojate šio vaisto).

  Virškinimo traktas Kaip ir vartojant kitokius NVNU grupės vaistus, gydymo metu gali prasidėti kraujavimas iš virškinimo trakto, atsirasti virškinimo trakto opų ar prakiurimas, kurie pasireiškia su perspėjamaisiais simptomais ar be jų arba trumpalaikiais simptomais. Senyviems pacientams šie sutrikimai dažniausiai būna sunkesni.

  Kraujavimo iš virškinimo trakto, virškinimo trakto išopėjimo ar prakiurimo rizika tuo didesnė, kuo didesnė NVNU dozė, jeigu anksčiau pasireiškė opa, vartojant kartu kai kurių vaistų (kortikosteroidų, antikoaguliantų, pavyzdžiui, varfariną, kraujo plokštelių funkciją slopinančių vaistų, pavyzdžiui, acetilsalicilo rūgštį, vaistų nuo depresijos ar kitų psichikos sutrikimų, kurie priklauso selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių grupei, kitų NVNU).

  Jeigu pacientui, vartojančiam Recoxa, prasideda kraujavimas iš virškinimo trakto ar atsiranda virškinimo trakto opa, gydymą reikia nutraukti.

  Recoxa reikia atsargiai vartoti pacientams, kurie anksčiau sirgo virškinimo trakto liga (opiniu kolitu, Krono liga), nes būklė gali pasunkėti.

  Inkstai NVNU gali sukelti inkstų funkcijos sutrikimą pacientams, kurių organizme yra sumažėjęs kraujo kiekis ir sulėtėjusi inkstų kraujotaka. Nutraukus nurodytų vaistų vartojimą, sutrikusi inkstų funkcija dažniausiai vėl pagerėja ir tampa tokia, kokia buvo prieš gydymą. Rizikos grupei priklauso pacientai, kurių organizme trūksta skysčių, kurie serga širdies nepakankamumu, kepenų ciroze, inkstų ligomis, vartoja diuretikų arba yra patyrę didelę chirurginę operaciją. Pradėjus gydymą, tokius ligonius būtina atidžiai stebėti.   Pacientai, kurie serga inkstų liga, vartoja diuretikų, ir pacientai, kurių organizme trūksta skysčių bei kuriems dėl įvairių priežasčių yra susilpnėjusi inkstų kraujotaka, Recoxa vartoti gali tik tada, kai tai neabejotinai būtina.

  Širdis, smegenys, kraujagyslės Reikia atsargiai gydyti ligonius, kuriems diagnozuota hipertenzija ir (arba) širdies nepakankamumas, nes vartojant Recoxa buvo pasireiškęs skysčių kaupimasis ir edema.

  Tokie vaistai, kaip Recoxa, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate cukriniu diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Kepenys Recoxa, kaip ir kiti NVNU, kartais veikė kepenų funkcijos tyrimų rodmenis. Daugeliu atvejų tokie pokyčiai buvo nedideli ir trumpalaikiai. Jeigu pokyčiai žymūs arba ilgalaikiai, Recoxa vartojimą reikia nutraukti ir stebėti pakitusius kepenų funkcijos tyrimų rodmenis.

  Pacientams, kurie serga stabilia kepenų ciroze, dozės keisti nebūtina. Visgi kepenų ciroze sergantiems pacientams Recoxa vartoti galima tik tada, kai yra labai svarbių priežasčių.

  Recoxa, kaip ir kiti NVNU grupės vaistai, gali paslėpti esamų užkrečiamųjų ligų simptomus.

  Kiti vaistai ir Recoxa Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Prieš pradedant vartoti Recoxa, visada pasakykite gydytojui, jeigu vartojate: - kortikosteroidų; - antikoaguliantų, pavyzdžiui, varfariną, heparino injekcijas, kraujo plokštelių (trombocitų) funkciją slopinančių vaistų, pavyzdžiui, acetilsalicilo rūgštį ar medžiagų, kurios tirpina kraujo krešulius; - vaistų nuo depresijos ar kitų psichikos sutrikimų, kurie priklauso selektyvių serotonino reabsorbcijos inhibitorių grupei; - kitų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo (NVNU); - vaistų, kurie skatina šlapimo išsiskyrimą, kraujospūdį mažinančių vaistų, AKF inhibitorių ar angiotenzino II receptorių inhibitorių; - metotreksatą, kolestiraminą, ciklosporiną, litį, chinolonų.

  Recoxa 10 mg/ml injekcinis tirpalas gali sumažinti gimdos spiralės kontraceptinį veiksmingumą.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

  Recoxa negalima vartoti tris paskutinius nėštumo mėnesius.

  Pirmus šešis nėštumo mėnesius Recoxa injekcinio tirpalo vartoti negalima, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus.

  Žindymas Duomenų apie meloksikamo prasiskverbimą į motinos pieną nėra. Dėl ilgo šio vaisto pusinės eliminacijos periodo, tai nėra geras pasirinkimas žindyvėms.

  Vaisingumas Recoxa gali sutrikdyti moters vaisingumą, taigi mėginančioms pastoti moterims šio vaisto vartoti nerekomenduojama. Jeigu moteriai nepavyksta pastoti arba ji tiriama dėl vaisingumo sutrikimo, reikia apsvarstyti meloksikamo vartojimo nutraukimą.

  Jeigu Recoxa vartoja pastoti mėginanti moteris, arba vaisto vartojama pirmus šešis nėštumo mėnesius, reikia kiek galima trumpiau vartoti kiek įmanoma mažesnę vaisto dozę.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vaistas budrumo ir gebėjimo sukaupti dėmesį neveikia. Jeigu pasireiškia šalutinis poveikis, pavyzdžiui, regėjimo sutrikimas, svaigimas ar mieguistumas, tai gali turėti įtakos veiklai, kuriai atlikti reikia didesnio budrumo, judesių koordinacijos ir gebėjimo greitai priimti sprendimus (pvz., vairavimui, mechanizmų valdymui, darbui aukštyje ir pan.). Jeigu atsirado anksčiau nurodytų sutrikimų, vykdyti veiklos, kuriai būtinas didesnis budrumas, negalima.

  Recoxa sudėtyje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

   3. Kaip vartoti Recoxa

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistą galima leisti tik į raumenis. Vaistą suleisti gali tik patyręs medicinos darbuotojas. Paprastai rekomenduojama dozė yra viena 15 mg ampulė vieną kartą per parą. Pacientams, kuriems yra padidėjusi šalutinių reiškinių rizika, gydymo pradžioje reikia vartoti 7,5 mg dozę per parą. 15 MG MELOKSIKAMO DOZĖS PER 24 VALANDAS VIRŠYTI NEGALIMA. Meloksikamo vartojimas parenteriniu būdu paprastai ribojamas, skiriant vienintelę dozę gydymo pradžioje. Gerai pagrįstais atvejais tokį gydymą galima tęsti ne ilgiau kaip 2 3 paras (t. y. jeigu netinka vartoti meloksikamo per burną arba į tiesiąją žarną).

  Vartojimo metodas Vaistą reikia lėtai suleisti giliai į sėdmens raumenį (viršutinį išorinį sėdmens kvadrantą), griežtai laikantis aseptikos reikalavimų. Vartojant kartotinai, vaistą reikia leisti tai į kairįjį, tai į dešinįjį sėdmenį. Prieš suleidžiant vaistą, visada reikia patikrinti, ar adata yra ne venoje. Jeigu leidžiant vaistą pasireiškia skausmas, vartojimą reikia nedelsiant nutraukti. Pacientams, kuriems įsodintas klubo sąnario protezas, vaistą reikia leisti į priešingą sėdmenį.

  Ypatingos populiacijos

  Senyvi pacientai ir pacientai, kuriems yra didesnė nepageidaujamų reiškinių rizika Rekomenduojama paros dozė senyviems pacientams yra 7,5 mg (pusė ampulės).

  Inkstų nepakankamumas Sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu sergantiems ligoniams, kurie gydomi dialize, negalima vartoti didesnės kaip 7,5 mg paros dozės (pusės ampulės).

  Pacientams, kurie serga lengvu arba vidutinio sunkumo inkstų nepakankamumu (pacientams, kurių kreatinino klirensas didesnis kaip 25 ml/min.), dozės keisti nebūtina. Pacientams, kurie serga sunkiu inkstų nepakankamumu, meloksikamo vartoti negalima (žr. skyrelį ,,Recoxa vartoti negalima“).

  Kepenų nepakankamumas Pacientams, kurie serga lengvu arba vidutinio sunkumo kepenų nepakankamumu, dozės mažinti nereikia (apie pacientus, kurie serga sunkiu kepenų nepakankamumu, žr. skyrelyje ,,Recoxa vartoti negalima“).

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Saugumo ir veiksmingumo tyrimų su vaikais ir jaunesniais kaip 18 metų paaugliais neatlikta.

  Ką daryti pavartojus per didelę Recoxa dozę? Jeigu pavartojote arba kas nors kitas pavartojo per daug Recoxa injekcinio tirpalo, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Perdozavimo simptomai yra šie: letargija, mieguistumas, pykinimas, vėmimas, pakrūtinio skausmas. Dėl sunkaus apsinuodijimo vaistu gali padidėti kraujospūdis, pasireikšti ūminis inkstų nepakankamumas, kepenų funkcijos sutrikimas, kvėpavimo pasunkėjimas, koma, traukuliai bei ūminis širdies ir kraujagyslių nepakankamumas (kolapsas).

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jei norite tai aptarti, kreipkitės į savo gydytoją.

  Jeigu pasireiškia kraujavimas iš virškinimo trakto arba nepageidaujamos odos ir gleivinių reakcijos į vaistą, nutraukite šio vaisto vartojimą ir nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.

  Galimas toks toliau išvardytas šalutinis poveikis, kuris gali pasireikšti nurodytu dažnumu.

  Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10) Anemija, svaigulys, galvos skausmas, virškinimo sutrikimai, šleikštulys, vėmimas, pilvo skausmai, vidurių užkietėjimas, dujų susikaupimas virškinimo trakte, viduriavimas, odos niežėjimas, išbėrimas ir patinimai.

  Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100) Kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, svaigimas, ūžesys (žvangėjimas ar skambėjimas ausyse), mieguistumas, jaučiamas širdies plakimas, kraujospūdžio padidėjimas, paraudimas ar trumpalaikis veido ir kaklo paraudimas, kraujavimas iš virškinimo trakto, skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opos, stemplės uždegimas (ezofagitas), burnos gleivinės uždegimas (stomatitas), trumpalaikiai kepenų funkcijos tyrimų rodmenų pokyčiai (pvz., transaminazių padaugėjimas ar bilirubino koncentracijos padidėjimas; dėl bilirubino padaugėjimo gali pagelsti oda), dilgėlinė ir inkstų funkcijos tyrimų rodmenų pokyčiai (pvz., kreatinino ar šlapalo koncentracijos padidėjimas).

  Retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1000) Anafilaksinės arba anafilaktoidinės reakcijos (padidėjusio jautrumo reakcijos, pasireiškiančios labai stipriu imuninės sistemos atsaku į alergeną), kai kuriems pacientams, kurie alergiški acetilsalicilo rūgščiai arba kitokiems NVNU, gali prasidėti astmos priepuolis, nuotaikos sutrikimai, nemiga ir košmariški sapnai, sumišimas, regos sutrikimai, įskaitant miglotą matymą, virškinimo trakto prakiurimas (virškinimo trakto išopėjimas), skrandžio uždegimas, storosios žarnos uždegimas, kepenų uždegimas, inkstų nepakankamumas, potencialiai gyvybei pavojų galintys kelti odos išbėrimai (Stivenso-Džonsono sindromas, toksinė epidermio nekrolizė) (žr. 2 skyrių), angioneurozinė edema (alerginės reakcijos sukeltas patinimas), daugiaformė eritema (įvairaus laipsnio odos paraudimas), odos jautrumo šviesai padidėjimas.

  Pasireiškė natrio, kalio ir vandens susilaikymas organizme bei sąveika su diuretikais.

  Tokie vaistai, kaip Recoxa, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Recoxa

   Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Laikyti žemesnėje kaip 25 C temperatūroje. Ampules laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

   6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Recoxa sudėtis - Veiklioji medžiaga yra meloksikamas. Vienoje 1,5 ml ampulėje yra 15 mg meloksikamo. - Pagalbinės medžiagos: megliuminas, poloksameras 188, glicinas, natrio hidroksidas, natrio chloridas, glikofurolis, injekcinis vanduo.

  Recoxa išvaizda ir kiekis pakuotėje Skaidrus gelsvas ar šiek tiek žalsvas tirpalas be matomų dalelių, kurio pH yra nuo 8,4 iki 9,2, skaidraus bespalvio stiklo ampulėse.

  I tipo stiklo 2 ml talpos ampulės, kuriose yra 1,5 ml injekcinio tirpalo.

  Pakuotės dydžiai 5 x 1,5 ml 10 x 1,5 ml

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas Rinkodaros teisės turėtojas Zentiva k.s. U kabelovny 130 Dolní Mĕcholupy 102 37, Praha 10 Čekija

  Gamintojas Zentiva k.s. U kabelovny 130 Dolní Měcholupy 102 37, Praha 10 Čekija

  arba

  UAB „Oriola Vilnius” Laisvės pr. 75 LT-06144, Vilnius Lietuva Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „SANOFI-AVENTIS LIETUVA“ A. Juozapavičiaus g. 6/2 LT 09310, Vilnius Tel.: +370 5 2755224 Faks.: +370 5 2755239

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais: Estija Recoxa 10 mg/ml süstelahus Latvija Recoxa 10 mg/ml šķīdums injekcijām Lenkija Aglan Lietuva Recoxa 10 mg/ml injekcinis tirpalas Rumunija Recoxa 15 mg/1,5 ml soluţie injectabilă Vengrija Meloxicam-Zentiva 15 mg/1,5 ml oldatos injekció

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2014-11-01

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistą galima leisti tik į raumenis. Vaistą suleisti gali tik patyręs medicinos darbuotojas. Paprastai rekomenduojama dozė yra viena 15 mg ampulė vieną kartą per parą. Pacientams, kuriems yra padidėjusi šalutinių reiškinių rizika, gydymo pradžioje reikia vartoti 7,5 mg dozę per parą. 15 MG MELOKSIKAMO DOZĖS PER 24 VALANDAS VIRŠYTI NEGALIMA. Meloksikamo vartojimas parenteriniu būdu paprastai ribojamas, skiriant vienintelę dozę gydymo pradžioje. Gerai pagrįstais atvejais tokį gydymą galima tęsti ne ilgiau kaip 2 3 paras (t. y. jeigu netinka vartoti meloksikamo per burną arba į tiesiąją žarną).

  Vartojimo metodas Vaistą reikia lėtai suleisti giliai į sėdmens raumenį (viršutinį išorinį sėdmens kvadrantą), griežtai laikantis aseptikos reikalavimų. Vartojant kartotinai, vaistą reikia leisti tai į kairįjį, tai į dešinįjį sėdmenį. Prieš suleidžiant vaistą, visada reikia patikrinti, ar adata yra ne venoje. Jeigu leidžiant vaistą pasireiškia skausmas, vartojimą reikia nedelsiant nutraukti. Pacientams, kuriems įsodintas klubo sąnario protezas, vaistą reikia leisti į priešingą sėdmenį.

  Ypatingos populiacijos

  Senyvi pacientai ir pacientai, kuriems yra didesnė nepageidaujamų reiškinių rizika Rekomenduojama paros dozė senyviems pacientams yra 7,5 mg (pusė ampulės).

  Inkstų nepakankamumas Sunkiu inkstų funkcijos sutrikimu sergantiems ligoniams, kurie gydomi dialize, negalima vartoti didesnės kaip 7,5 mg paros dozės (pusės ampulės).

  Pacientams, kurie serga lengvu arba vidutinio sunkumo inkstų nepakankamumu (pacientams, kurių kreatinino klirensas didesnis kaip 25 ml/min.), dozės keisti nebūtina. Pacientams, kurie serga sunkiu inkstų nepakankamumu, meloksikamo vartoti negalima (žr. skyrelį ,,Recoxa vartoti negalima“).

  Kepenų nepakankamumas Pacientams, kurie serga lengvu arba vidutinio sunkumo kepenų nepakankamumu, dozės mažinti nereikia (apie pacientus, kurie serga sunkiu kepenų nepakankamumu, žr. skyrelyje ,,Recoxa vartoti negalima“).

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Saugumo ir veiksmingumo tyrimų su vaikais ir jaunesniais kaip 18 metų paaugliais neatlikta.

  Ką daryti pavartojus per didelę Recoxa dozę? Jeigu pavartojote arba kas nors kitas pavartojo per daug Recoxa injekcinio tirpalo, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Perdozavimo simptomai yra šie: letargija, mieguistumas, pykinimas, vėmimas, pakrūtinio skausmas. Dėl sunkaus apsinuodijimo vaistu gali padidėti kraujospūdis, pasireikšti ūminis inkstų nepakankamumas, kepenų funkcijos sutrikimas, kvėpavimo pasunkėjimas, koma, traukuliai bei ūminis širdies ir kraujagyslių nepakankamumas (kolapsas).

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės