preloader

Prašome palaukti

REXETIN, 20mg, plėvele dengtos tabletės, N30

REXETIN, 20mg, plėvele dengtos tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Paroksetinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 20mg
Prekės kodas: 599700136014

Rexetin yra skiriamas suaugusiesiems, jei yra:
- depresija.
- nekontroliuojamas elgesys (obsesinis-kompulsinis sutrikimas).
- panikos sutrikim...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Rexetin yra skiriamas suaugusiesiems, jei yra:
  - depresija.
  - nekontroliuojamas elgesys (obsesinis-kompulsinis sutrikimas).
  - panikos sutrikimas, pasireiškiantis su atviros erdvės baime (agorafobija) arba be jos.
  - socialinis nerimo sutrikimas (socialinė fobija).
  - generalizuoto nerimo sutrikimas.
  - potrauminio streso sutrikimas.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra REXETIN ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant REXETIN 3. Kaip vartoti REXETIN 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti REXETIN 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra REXETIN ir kam jis vartojamas

  Rexetin yra skiriamas suaugusiesiems, jei yra: - depresija. - nekontroliuojamas elgesys (obsesinis-kompulsinis sutrikimas). - panikos sutrikimas, pasireiškiantis su atviros erdvės baime (agorafobija) arba be jos. - socialinis nerimo sutrikimas (socialinė fobija). - generalizuoto nerimo sutrikimas. - potrauminio streso sutrikimas. Manoma, kad nuotaiką lemia organizmo medžiagos serotonino kiekis galvos smegenyse. Jei serotonino per mažai, gali pasireikšti depresija ar kitoks į ją panašus sutrikimas. Paroksetinas padidina serotonino kiekį iki normos.

  2. Kas žinotina prieš vartojant REXETIN

  REXETIN vartoti negalima: - jeigu yra alergija paroksetinui ar bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų nuo depresijos, tokių kaip monoamino oksidazės (MAO) inhibitoriai, pvz., moklobemido arba kitų monoamino oksidazės inhibitorių, tokių kaip linezolidas, metileno mėlynasis. Kai baigsite vartoti šio tipo vaistus, gydytojas Jums patars, kaip vartoti paroksetiną; - jeigu vartojate vaistą tioridaziną.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti REXETIN. -  Jeigu Jums mažiau nei 18 metų (žr. toliau: Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metų) - Jeigu buvo pasireiškęs manijos epizodas (pernelyg didelis minčių ir kartais elgesio aktyvumas). -  Jeigu yra inkstų, kepenų ar širdies sutrikimų. -  Jeigu sergate cukralige. -  Jeigu sergate epilepsija ar yra buvę traukulių. -  Jeigu sergate glaukoma. -  Jeigu Jums lengvai užsigavus atsiranda mėlynės ar kraujavimas, arba vartojate vaistų, nuo kurių gali labai pailgėti kraujavimo laikas (sunki kraujavimo kontrolė), pvz., varfarino, acetilsalicilo rūgšties arba ibuprofeno. -  Jeigu esate nėščia ar galite būti pastojusi, arba žindote kūdikį. -  Jeigu vartojate kitų vaistų nuo depresijos. - Jeigu jaučiate vidinį neramumą ir negalite ramiai sėdėti ar stovėti (nenustygstate vietoje). - Jeigu pasireiškia, stingumas, raumenų spazmai, karščiavimas, suglumimas, dirglumas, didelis susijaudinimas (serotoninis sindromas). -  Jeigu Jums nustatyta šizofrenija ir vartojate vaistų jai gydyti.

  REXETIN patariama ypač atsargiai vartoti vyresniems nei 65 metų asmenims ir tiems, kurių kepenų veikla sutrikusi, nes: Retais atvejais REXETIN gali sumažinti natrio kiekį kraujyje (hiponatremija), dėl to gali atsirasti mieguistumas ir raumenų silpnumas. Tai dažniau pasitaiko sergantiesiems kepenų ciroze ir (arba) kartu vartojantiesiems vaistus, galinčiais sukelti hiponatremiją. Jei Jums atsirastų tokių požymių, kaip galėdami greičiau pasitarkite su gydytoju.    Vaikams ir paaugliams  Vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams REXETIN paprastai vartoti negalima. Turite žinoti, kad jaunesniems kaip 18 metų ligoniams, gydomiems šios grupės vaistais, yra didesnė šalutinio poveikio, pavyzdžiui, bandymo žudytis, minčių apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresyvumo, opozicinio elgesio ir pykčio), rizika. Visgi gydytojas gali skirti vartoti paroksetiną ir jaunesniems kaip 18 metų ligoniams, jeigu nusprendžia, kad toks gydymas jiems geriausias. Jeigu gydytojas skyrė vartoti REXETIN jaunesniam kaip 18 metų ligoniui ir Jūs norite tai aptarti, kreipkitės į gydytoją dar kartą. Jeigu jaunesniam kaip 18 metų ligoniui, vartojančiam REXETIN, atsiranda aukščiau išvardytų simptomų arba jie pablogėja, pasakykite apie tai gydytojui. Be to, ilgalaikio gydymo REXETIN saugumas tokio amžiaus pacientų augimui, brendimui, pažinimo ir elgesio raidai iki šiol nenustatytas.

  Mintys apie savižudybę ir depresijos arba nerimo sutrikimų pasunkėjimas Jeigu sergate depresija ir (arba) jaučiate nerimą, kartais Jums gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar savižudybę. Pradėjus pirmą kartą vartoti antidepresantus, tokių minčių gali kilti dažniau, nes turi praeiti šiek tiek laiko (paprastai apie dvi savaitės, bet kartais ir ilgiau), kol šie vaistai pradės veikti.

  Tokia minčių tikimybė Jums yra didesnė šiais atvejais: - jeigu anksčiau mąstėte apie savižudybę arba savęs žalojimą;  - jeigu esate jaunas suaugęs. Klinikinių tyrimų duomenys parodė, kad psichikos sutrikimais sergantiems jauniems suaugusiems (jaunesniems kaip 25 metų), vartojant antidepresantų, su savižudybe siejamo elgesio rizika yra didesnė.

  Jeigu bet kuriuo metu galvojate apie savižudybę arba savęs žalojimą, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite į ligoninės priėmimo skyrių.

  Jums gali būti naudinga pasakyti giminaičiams ar artimiems draugams, kad sergate depresija ar jaučiate nerimą. Paprašykite juos paskaityti šį pakuotės lapelį. Galite jų paprašyti, kad Jus perspėtų, jeigu pastebės, kad Jūsų depresija ar nerimas pasunkėjo arba jie nerimauja dėl Jūsų elgesio pokyčių.

  Kiti vaistai ir REXETIN Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Kai kurie vaistai gali turėti įtakos REXETIN veikimui arba padidinti šalutinio poveikio galimybę. Taip pat ir REXETIN gali daryti įtaką kitų vaistų poveikiui. Tokie vaistai yra: - vaistai, vadinami monoamino oksidazės (MAO) inhibitoriais (įskaitant moklobemidą), žr šio lapelio skyrių „REXETIN  vartoti negalima“; - tioridazinas ar pimozidas, kurie yra antipsichoziniai vaistai; žr. šio lapelio skyrių „REXETIN vartoti negalima“; - aspirinas, ibuprofenas ar kiti vaistai, vadinami NVNU (nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo), tokie, kaip celekoksibas, etodolakas, diklofenakas, meloksikamas, vartojami nuo skausmo ir uždegimo; - vaistai nuo skausmo tramadolis ir petidinas; - vaistai, vadinami triptanais, tokie kaip sumatriptanas, vartojamas nuo migrenos; - kiti antidepresantai, įskaitant selektyvius serotonino reabsorbcijos inhibitorius (SSRI) ir triciklius antidepresantus, tokius kaip klomipraminą, nortriptiliną ir dezipraminą; - tokie vaistai kaip litis, risperidonas, perfenazinas, klozapinas (vadinami antipsichoziniais vaistais), vartojami kai kurioms psichikos ligoms gydyti; - fentanilis, vartojamas nejautros metu ar gydant lėtinį skausmą; - fosamprenaviro ir ritonaviro derinys, kuris yra vartojamas žmogaus imunodeficito viruso infekcijai (ŽIV) gydyti; - depresijai gydyti vartojami vaistai, kurių sudėtyje yra jonažolės; - fenobarbitalis, fenitoinas, natrio valproatas ar karbamazepinas, vartojami priepuoliams ar epilepsijai gydyti; - atomoksetinas, kuris yra vaistas, vartojamas dėmesio stokos hiperaktyvumo sutrikimui (DSHS) gydyti; - prociklidinas, vartojamas drebuliui mažinti, ypač sergant Parkinsono liga; - varfarinas ir kiti vaistai (vadinami antikoaguliantais), vartojami kraujui skystinti; - propafenonas, flekainidas ir kiti vaistai, vartojami nereguliariam širdies ritmui gydyti; - metoprololis, t.y. beta adrenoblokatorius, kuris vartojamas padidėjusiam kraujospūdžiui ir širdies ligoms gydyti; - pravastatinas, vartojamas padidėjusiam cholesterolio kiekio mažinti; - rifampicinas, vartojamas tuberkuliozei (TB) ir raupsams gydyti; - linezolidas, antibiotikas; - tamoksifenas, kuris yra vartojamas krūties vėžiui gydyti.

  REXETIN vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu Paroksetino, kaip ir kitokių preparatų nuo psichozės, vartojantiems pacientams gerti alkoholio draudžiama.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

  Nėštumas Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Gauta keletas pranešimų apie padidėjusią apsigimimų, ypač širdies ydų, riziką kūdikiams, kurių motinos pirmaisiais nėštumo mėnesiais vartojo tokių vaistų kaip REXETIN. Bendroje populiacijoje maždaug 1 iš 100 kūdikų gimsta su širdies yda. Rizika yra didesnė motinų, vartojusių paroksetino, kūdikiams: širdies ydų būna 2 iš 100 kūdikių. Kartu su savo gydytoju galite nuspręsti, ar gydymą pakeisti kitu, ar palaipsniui nutraukti gydymą REXETIN, kol esate nėščia. Atsižvelgiant į aplinkybes Jūsų gydytojas gali nuspręsti, kad Jums yra geriau tęsti gydymą REXETIN.

  Įsitikinkite, kad Jūsų akušerė ar gydytojas žino, jog Jūs vartojate REXETIN nėštumo metu, ypač vėlyvuoju nėštumo laikotarpiu. Tokie vaistai, kaip REXETIN, gali padinti sunkios būklės, vadinamos nuolatine naujagimio plautine hipertenzija (NNPH), išsivystymo riziką. Dėl jos padidėja kraujospūdis kraujagyslėse, kuriomis kraujas iš širdies į plaučius. Jei REXETIN vartojote paskutiniųjų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu, Jūsų naujagimiui gali atsirasti ir kitokių simptomų, kurios paprastai atsiranda per pirmas 24 valandas po gimimo. Tokie simptomai yra: - apsunkintas kvėpavimas; - melsva odos spalva ar kūdikis yra par daug įkaitęs ar atšalęs; - melsvos lūpos; - vėmimas ar apsunkintas maitinimasis; - didelis nuovargis, negalėjimas užmigti ar nuolainis verkimas; - sustingę ar išglebę raumenys; - drebėjimas, nervingumas ar traukuliai (priepuoliai). Jei Jūsų kūdikiui po gimimo pasireiškia kuris nors iš minėtų simptomų ir Jūs nerimaujate dėl savo kūdikio sveikatos, kreipkitės patarimo į savo gydyoją ar akušerę.

  Žindymo laikotarpis Nedidelis REXETIN kiekis gali išsiskirti su moters pienu. Jeigu Jūs vartojate REXETIN, prieš pradėdama žindyti kreipkitės į savo gydytoją. Kartu su savo gydytoju Jūs galite nuspręsti, ar galėsite žindyti, kol vartojate REXETIN.

  Vaisingumas Su gyvūnais atlikti tyrimai rodo, REXETIN gali pabloginti spermos kokybę. Teoriškai, tai gali paveikti vaisingumą, tačiau iki šiol nepastebėta poveikio žmonių vaisingumui.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Pradėjus vartoti REXETIN, vairuoti ir valdyti mechanizmus draudžiama. Kiek laiko šis draudimas galioja, nustato gydytojas.   Prieš vairuodami ar valdydami mechanizmus įsitikinkite, kad REXETIN Jums nesukėlė nuovargio ar mieguistumo, priešingu atveju susilaikykite nuo tokios veiklos.

  3. Kaip vartoti REXETIN

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jūsų gydytojas Jums pasakys, kiek REXETIN tablečių reikia gerti per dieną, ryte, valgio metu. Tabletę reikia nuryti nekramtytą.

  Depresija. Rekomenduojama paros dozė yra 20 mg paroksetino. Jei būtina, gydytojas dozę gali didinti tol, kol ji tampa didžiausia, t. y. 50 mg. Obsesinis-kompulsinis sutrikimas. Iš pradžių reikia vartoti 20 mg paros dozę. Rekomenduojama palaikomoji paros dozė yra 40 mg. Jei būtina, gydytojas dozę gali didinti tol, kol ji tampa didžiausia, t. y. 60 mg. Panikos sutrikimas. Iš pradžių reikia vartoti 10 mg paros dozę. Rekomenduojama palaikomoji paros dozė yra 40 mg. Jei būtina, gydytojas dozę gali didinti tol, kol ji tampa didžiausia, t. y. 60 mg. Socialinis nerimas (socialinė fobija). Rekomenduojama paros dozė yra 40 mg. Jei būtina, gydytojas dozę gali didinti tol, kol ji tampa didžiausia, t. y. 50 mg.

  Generalizuoto nerimo sutrikimas. Rekomenduojama paros dozė yra 20 mg. Jeigu po kelių gydymo rekomenduojama paros doze savaičių organizmo reakcija yra nepakankama, kai kuriems ligoniams gali būti naudinga paros dozę palaipsniui didinti 10 mg iki didžiausios, t. y. 50 mg. Medikamentu gydant ilgai, reikia reguliariai nustatinėti vartojamos dozės veiksmingumą. 

  Potrauminio streso sutrikimas. Rekomenduojama paros dozė yra 20 mg. Jeigu po kelių gydymo rekomenduojama paros doze savaičių organizmo reakcija yra nepakankama, kai kuriems ligoniams gali būti naudinga paros dozę palaipsniui didinti 10 mg iki didžiausios, t. y. 50 mg. Medikamentu gydant ilgai, reikia reguliariai nustatinėti vartojamos dozės veiksmingumą

  Šio, kaip ir kitų vaistų nuo depresijos dozę gydytojas, atsižvelgęs į paciento būklę, gali keisti. Pats pacientas vaisto dozę gali didinti tik tuomet, kai nurodo gydytojas.

  Pacientai, kurių Inkstų ir (arba) kepenų veikla sutrikusi. Jei susilpnėjusi inkstų ar kepenų veikla, gali reikėti vartoti mažesnę už įprastinę dozę. Prieš pradedant vartoti REXETIN pacientas apie inkstų ar kepenų veiklos susilpnėjimą turi informuoti gydytoją.

  Senyvi pacientai. Per dieną galima gerti ne daugiau kaip 40 mg.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams REXETIN vartoti negalima.

  Pradėjus gydymą REXETIN REXETIN, kaip ir kiti šios grupės vaistai, iš karto ligos požymių nepanaikina. Dauguma žmonių pasijunta geriau po poros savaičių. Depresijos simptomai ar kiti psichikos sutrikimai kartais gali pasireikšti mintimis apie savęs žalojimą ar savižudybę. Tai gali tęstis ar ar net sustiprėti kol pilnai pasireiškia vaisto antidepresinis poveikis. Taip dažniau nutinka jauniems suaugusiesiems (jaunesniems nei 25 metų) arba tiems, kurie niekada anksčiau nevartojo jokių vaistų nuo depresijos.  Jei gydymo pradžioje ar bet kada vėliau atsiranda nerimastingų minčių ar trikdančių potyrių, nedelsdami pasakykite gydytojui arba vykite į artimiausią ligoninę. 

  Per keletą pirmųjų gydymo savaičių gali atsirasti tokių simptomų, kaip motorinis nerimastingumas, stiprių judesių ar negalėjimas ramiai sėdėti arba stovėti. Jei atsiranda tokių simptomų, kaip galima greičiau pasakykite gydytojui.Jeigu manote, kad REXETIN veikia per stipriai arba per silpnai, arba turite bet kokių kitų nusiskundimų, galimai susijusių su REXETIN vartojimu, pasakykite gydytojui ar vaistininkui. Tačiau tęskite gydymą REXETIN tol, kol gydytojas lieps jį nutraukti. Net jeigu jaučiatės geriau, gydytojas gali patarti tęsti vaisto vartojimą keletą mėnesių tam, kad liga neatsinaujintų. Visada laikykitės gydytojo nurodymų. Svarbu tęsti vaisto vartojimą tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas, net jeigu jaučiatės geriau. Tai reikalinga tam, kad būtų išvengta ligos atsinaujinimo. Gydymą gali tekti tęsti mažiausiai šešis mėnesius po to, kai depresija praeis, o panikos sutrikimo  ar obsesinio kompulsinio sutrikimo atveju -  gal būt dar ilgiau. Kitais atvejais gydytojas Jums patars, kaip ilgai tęsti gydymą.

  Ką daryti pavartojus per didelę REXETIN dozę? Pavartojus per didelę vaisto dozę, gali atsirasti pykinimas, vėmimas, drebulys, dirglumas, prakaitavimas ir mieguistumas, išsiplėsti vyzdžiai, džiūti burna. Jei išgėrėte daugiau REXETIN nei skirta, nedelsdami informuokite gydytoją.

  Pamiršus pavartoti REXETIN Pamirštos tabletės gerti nereikia. Toliau vaisto vartokite įprasta tvarka. Neišgertai dozei kompensuoti dvigubos dozės gerti negalima, kadangi gali pasireikšti perdozavimas.

  Nustojus vartoti REXETIN Nenustokite vartoti REXETIN ir nenutraukite gydymo tol, kol gydytojas nelieps tai padaryti. Jis paprastai patars palaipsniui mažinti dozę keletą savaičių. Jei nutrauksite REXETIN vartojimą, ypač jei tai padarysite staiga, Jums gali pasireikšti šalutinis poveikis. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4.  Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinis poveikis gali pasireikšti REXETIN vartojimo metu arba jį nutraukus ir nevisada gali būti susijęs su pačiu REXETIN. Jeigu gydymo metu pasireikš bet kuris iš šių šalutinio poveikio atvejų, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją. Jums gali būti reikalinga vykti tiesiai į ligoninę.

  Nedažnas šalutinis poveikis (paveikia iki 1 iš 100 vartotojų) - Jeigu Jums atsiranda neįprastų kraujosruvų ar kraujavimas, įskaitant ir vėmimą krauju ar kraują išmatose, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją ar vykite į ligoninę. - Jeigu Jums yra šlapinimosi sunkumų, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją ar vykite į ligoninę.

  Retas šalutinis poveikis (paveikia iki 1 iš 1000 vartotojų) - Jeigu Jus ištiko priepuolis (traukuliai), nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar vykite į ligoninę. - Jeigu jaučiate neramumą ir jaučiate, kad negalite ramiai sėdėti ar stovėti, Jums gali būti būsena, vadinama akatizija. Jūsų REXETIN tablečių dozės padidinimas šiuos simptomus gali pasunkinti. Jeigu Jums atsirado minėtų simptomų, kreipkitės į savo gydytoją. - Jeigu jaučiatės pavargęs, silpnas ar sumišęs ir yra skausmingi, sustingę ar nekoordinuoti Jūsų raumenys, tai gali būti dėl to, kad Jūsų kraujyje yra mažai natrio. Jeigu Jums atsirado minėtų simptomų, kreipkitės į savo gydytoją.

  Labai retas šalutinis poveikis (paveikia iki 1 iš 10000 vartotojų) - Alerginės reakcijos į REXETIN, kurios gali būti sunkios. Jeigu Jums atsiranda raudonas ir nelygus (gumbuotas) odos išbėrimas, pradeda tinti vokai, veidas, lūpos, burna ar liežuvis, prasideda niežulys arba tampa sunku kvėpuoti (atsiranda dusulys) ar ryti ir pasireiškia silpnumas arba svaigulys, pereinantis į kolapsą ar sąmonės netekimą,  nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją ar vykite į ligoninę.

  - Jeigu Jums atsiranda vienas ar visi toliau išvardyti simptomai, Jums gali būti būsena, vadinama serotonino sindromu. Jo simptomai yra sumišimas, neramumas, prakaitavimas, drebulys, virpulys, haliucinacijos (keistų dalykų girdėjimas ir regėjimas), staigūs raumenų trūkčiojimai ar dažnas širdies ritmas. Jeigu Jums tai pasireiškia, kreipkitės į savo gydytoją. - Ūminė glaukoma. Jeigu jums staiga pasireiškia akių skausmingumas ir sumažėja vaizdo ryškumas, kreipkitės į savo gydytoją.

  Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis) - Gauta pranešimų apie minčių apie savižudybę ar savęs žalojimo atvejus gydymo REXETIN metu ar netrukus po gydymo nutraukimo (žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš vartojant REXETIN“). - Agresija.

  Kitoks galimas šalutinis poveikis gydymo metu

  Labai dažnas šalutinis poveikis (paveikia daugiau kaip 1 iš 10 vartotojų): - Šleikštulys (pykinimas). Jūsų vaisto vartojimas ryte su maistu sumažins šio šalutinio poveikio tikimybę. - Lytinio potraukio ar lytinės funkcijos pokyčiai. Pavyzdžiui, orgazmo nebuvimas ir vyrams erekcijos ar ejakuliacijos nenormalumas. - Pablogėjęs susikaupimas.

  Dažnas šalutinis poveikis (paveikia iki  1 iš 10 vartotojų): - Padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje. - Apetito stoka. - Blogas miegas (nemiga) ar mieguistumas. - Neįprasti sapnai (įskaitant košmarus). - Svaigulys, drebulys (tremoras). - Galvos skausmas. - Sujaudinimas. - Neryškus matymas. - Žiovulys. - Burnos sausumas. - Viduriavimas ar vidurių užkietėjimas. - Vėmimas. - Svorio padidėjimas. - Silpnumas. - Prakaitavimas.

  Nedažnas šalutinis poveikis (paveikia iki 1 iš 100 vartotojų) - Trumpalaikis kraujospūdžio padidėjimas ar trumpalaikis kraujospūdžio sumažėjimas, dėl kurio galite jausti svaigulį ar net apalpti, jeigu staigiai atsistojate; - Dažnesnis nei įprastai pulsas. - Judesių stoka, stingulys, drebulys ar nekontroliuojami burnos ar liežuvio judesiai. - Vyzdžių išsiplėtimas. - Odos išbėrimas, niežėjimas. - Sumišimas. - Haliucinacijos (keistų dalykų girdėjimas ar regėjimas). - Negalėjimas nusišlapinti (šlapimo susilaikymas) arba nekontroliuojamas, nevalingas šlapinimasis (šlapimo nelaikymas). - Jeigu sergate cukriniu diabetu, vartojant REXETIN gali sutrikti kraujo gliukozės koncentracijos kontrolė. Pasitarkite su gydytoju dėl insulino ar geriamųjų vaistų nuo diabeto dozes keitimo.

  Retas šalutinis poveikis (paveikia iki 1 iš 1000 vartotojų): - Nenormali pieno gamyba vyrų ir moterų krūtyse. - Retas pulsas. - Poveikis kepenims, pastebimas Jūsų kepenų funkcijos kraujo tyrimuose. - Panikos priepuoliai. - Per didelis elgesio ar minčių aktyvumas (manija). - Atsiskyrimo nuo savo kūno pojūtis (depersonalizacija). - Nerimas. - Nesuvaldomas noras judinti savo kojas dėl nemalonių pojūčių jose (neramių kojų sindromas). - Sąnarių ir raumenų skausmas. - Vartojant vaistų nuo depresijos padidėja kaulų lūžių rizika.

  Labai retas šalutinis poveikis (paveikia iki 1 iš 10 000 vartotojų): - Kepenų problemos, dėl kurių pagelsta oda ar akių baltymai. - Skysčio ar vandens susilaikymas, kuris gali sukelti rankų ar kojų patinimą. - Padidėjęs jautrumas saulės šviesai. - Skausminga nuolatinė varpos erekcija. - Netikėtas kraujavimas, pvz., kraujuojančios dantenos, kraujas šlapime, vėmimas kraujingu turiniu, ar netikėtas mėlynių atsiradimas ar kraujagyslių įtrūkimas (venų įtrūkimas) - Sumažėjęs kraujo plokštelių kiekis. - Sutrikusios antidiurezinio hormono sekrecijos sindromas.

  Kai kuriems pacientams REXETIN vartojimo metu atsirasdavo zvimbimas, švilpimas, skambėjimas ar kitas nuolatinis triukšmas ausyse (spengimas ausyse).

   REXETIN vartojant jaunesniems nei 18 metų amžiaus asmenimis, dažniausias šalutinis poveikis, pasireiškęs daugiau nei 1 iš 100, bet mažiau nei 1 iš 10 vaikų / paauglių, buvo toks: emocijų kaita, įskaitant verkimą,  nuotaikos pokyčius, sąmoningas savęs žalojimas, suicidinės mintys ir bandymai nusižudyti (suicidinės mintys ir bandymai nusižudyti daugiausia pasireiškė tyrimuose, kuriuose dalyvavo sunkia depresija sergantys paaugliai), priešiškumas, nedraugiškas elgesys (daugiausia jaunesniems nei 12 metų vaikams, serganties obsesiniu kompulsiniu sutrikimu), apetito stoka, drebėjimas, nenormalus prakaitavimas, hiperaktyvumas (energijos perteklius), motorinis nenustygimas.   Jaunesniems nei 18 metų vaikams ir paaugliams nutraukus REXETIN vartojimą, tokie šalutiniai poveikiai (be tų, kurie pasireiškia suaugusiesiems) pasireiškė daugiau nei 1 iš 100, bet mažiau nei 1 iš 10 vartojusiųjų:  emocijų kaita, įskaitant verkimą,  nuotaikos pokyčius, sąmoningą savęs žalojimą, suicidines mintis ir bandymus nusižudyti, skrandžio skausmas ir nervingumas.    Galimas šalutinis poveikis nutraukus gydymą   Tyrimai rodo, kad nutraukus REXETIN vartojimą 3 iš 10 pacientų pasireiškė kai kurių simptomų, tuo tarpu nutraukus placebo vartojimą, kai kurių simptomų pasireiškė 2 iš 10 pacientų. Tokių simptomų pasireiškimo tikimybė yra didesnė, jei REXETIN vartota ilgą laiką, jei vartotos didesnės dozės ar dozė mažinta perdaug greitai. Daugumai pacientų sipmtomai pranyko savaime per dvi savaites.  Artėjant REXETIN vartojimo pabaigai, gydytojas patars palaipsniui mažinti dozę. Jei dozė mažinama netinkamai, šalutinio poveikio tikimybė yra didesnė. Jei nutraukus REXETIN vartojimą atsirastų sunkaus šalutinio poveikio reiškinių, būtinai pasikonsultuokite su gydytoju, kuris gali patarti atnaujinti vaisto vartojimą ir vėliau baigti jį lėčiau mažinant dozę.    Jei atsiranda šalutinis poveikis, tai nereiškia, kad išsivystė priklausomybė nuo vaisto ar Jūs negalite nutraukti jo vartojimo.    Šalutinis poveikis, galintis pasireikšti iki 1 iš 10 vartojusiųjų: - apsvaigimas, svyravimas ar sutrikusi pusiausvyra; - smeigtukų ar adatų badymo pojūtis, deginimas ir (rečiau) elektros šoko pojūčiai, taip pat ir galvoje, - kai kuriems REXETIN vartojantiems pacientams zvimbimas, švilpimas, čirškimas ar kitas nuolatinis triukšmas ausyse (ūžimas ausyse); - miego sutrikimai (ryškūs sapnai, košmarai, nemiga); - nerimas; - galvos skausmai.

  Šalutinis poveikis, galintis pasireikšti iki 1 iš 100 vartojusiųjų: - pykinimas; - prakaitavimas (įskaitant naktinius prakaitavimus); - neramumas ar sujaudinimas; - tremoras (drebėjimas); - sumišimas ar dezorientacija; - viduriavimas (laisvi viduriai); - jausmingumas ar dirglumas; - regėjimo sutrikimai; - stiprus juntamas širdies plakimas.  

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti REXETIN

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Šiam vaistui specialių laikymo sąlygų nereikia. Ant dėžutės po “Tinka iki ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti  į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  REXETIN sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra paroksetinas (paroksetino hidrochlorido hemihidrato pavidalu). Kiekvienoje tabletėje yra 20 mg paroksetino. - Pagalbinės medžiagos yra: tablečių branduolyje: kalcio vandenilio fosfatas hidratas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, hipromeliozė, magnio stearatas; tablečių plėvelėje: hipromeliozė, makrogolis 400, makrogolis 6000, polisorbatas 80, titano dioksidas (E171).

  REXETIN išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Tabletės yra baltos arba beveik baltos, apvalios, abipus išgaubtos. Vienoje jų pusėje yra vagelė, kitoje – įspaudas . Tabletę galima padalyti į  lygias dozes. Tabletės supakuotos į aliuminio folijos ir baltos PVC folijos lizdines plokšteles. Vienoje plokštelėje yra 10 tablečių, vienoje kartoninėje dėžutėje  3 lizdinės plokštelės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas Gedeon Richter Plc. Gyömrői út 19 – 21, 1103 Budapest, Vengrija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą. Gedeon Richter Plc. atstovybė Maironio 23-3, Vilnius Tel. +370 5 268 53 92

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-05-18

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyjehttp://www.vvkt.lt/

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jūsų gydytojas Jums pasakys, kiek REXETIN tablečių reikia gerti per dieną, ryte, valgio metu. Tabletę reikia nuryti nekramtytą.

  Depresija. Rekomenduojama paros dozė yra 20 mg paroksetino. Jei būtina, gydytojas dozę gali didinti tol, kol ji tampa didžiausia, t. y. 50 mg. Obsesinis-kompulsinis sutrikimas. Iš pradžių reikia vartoti 20 mg paros dozę. Rekomenduojama palaikomoji paros dozė yra 40 mg. Jei būtina, gydytojas dozę gali didinti tol, kol ji tampa didžiausia, t. y. 60 mg. Panikos sutrikimas. Iš pradžių reikia vartoti 10 mg paros dozę. Rekomenduojama palaikomoji paros dozė yra 40 mg. Jei būtina, gydytojas dozę gali didinti tol, kol ji tampa didžiausia, t. y. 60 mg. Socialinis nerimas (socialinė fobija). Rekomenduojama paros dozė yra 40 mg. Jei būtina, gydytojas dozę gali didinti tol, kol ji tampa didžiausia, t. y. 50 mg.

  Generalizuoto nerimo sutrikimas. Rekomenduojama paros dozė yra 20 mg. Jeigu po kelių gydymo rekomenduojama paros doze savaičių organizmo reakcija yra nepakankama, kai kuriems ligoniams gali būti naudinga paros dozę palaipsniui didinti 10 mg iki didžiausios, t. y. 50 mg. Medikamentu gydant ilgai, reikia reguliariai nustatinėti vartojamos dozės veiksmingumą. 

  Potrauminio streso sutrikimas. Rekomenduojama paros dozė yra 20 mg. Jeigu po kelių gydymo rekomenduojama paros doze savaičių organizmo reakcija yra nepakankama, kai kuriems ligoniams gali būti naudinga paros dozę palaipsniui didinti 10 mg iki didžiausios, t. y. 50 mg. Medikamentu gydant ilgai, reikia reguliariai nustatinėti vartojamos dozės veiksmingumą

  Šio, kaip ir kitų vaistų nuo depresijos dozę gydytojas, atsižvelgęs į paciento būklę, gali keisti. Pats pacientas vaisto dozę gali didinti tik tuomet, kai nurodo gydytojas.

  Pacientai, kurių Inkstų ir (arba) kepenų veikla sutrikusi. Jei susilpnėjusi inkstų ar kepenų veikla, gali reikėti vartoti mažesnę už įprastinę dozę. Prieš pradedant vartoti REXETIN pacientas apie inkstų ar kepenų veiklos susilpnėjimą turi informuoti gydytoją.

  Senyvi pacientai. Per dieną galima gerti ne daugiau kaip 40 mg.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams REXETIN vartoti negalima.

  Pradėjus gydymą REXETIN REXETIN, kaip ir kiti šios grupės vaistai, iš karto ligos požymių nepanaikina. Dauguma žmonių pasijunta geriau po poros savaičių. Depresijos simptomai ar kiti psichikos sutrikimai kartais gali pasireikšti mintimis apie savęs žalojimą ar savižudybę. Tai gali tęstis ar ar net sustiprėti kol pilnai pasireiškia vaisto antidepresinis poveikis. Taip dažniau nutinka jauniems suaugusiesiems (jaunesniems nei 25 metų) arba tiems, kurie niekada anksčiau nevartojo jokių vaistų nuo depresijos.  Jei gydymo pradžioje ar bet kada vėliau atsiranda nerimastingų minčių ar trikdančių potyrių, nedelsdami pasakykite gydytojui arba vykite į artimiausią ligoninę. 

  Per keletą pirmųjų gydymo savaičių gali atsirasti tokių simptomų, kaip motorinis nerimastingumas, stiprių judesių ar negalėjimas ramiai sėdėti arba stovėti. Jei atsiranda tokių simptomų, kaip galima greičiau pasakykite gydytojui.Jeigu manote, kad REXETIN veikia per stipriai arba per silpnai, arba turite bet kokių kitų nusiskundimų, galimai susijusių su REXETIN vartojimu, pasakykite gydytojui ar vaistininkui. Tačiau tęskite gydymą REXETIN tol, kol gydytojas lieps jį nutraukti. Net jeigu jaučiatės geriau, gydytojas gali patarti tęsti vaisto vartojimą keletą mėnesių tam, kad liga neatsinaujintų. Visada laikykitės gydytojo nurodymų. Svarbu tęsti vaisto vartojimą tiek laiko, kiek paskyrė gydytojas, net jeigu jaučiatės geriau. Tai reikalinga tam, kad būtų išvengta ligos atsinaujinimo. Gydymą gali tekti tęsti mažiausiai šešis mėnesius po to, kai depresija praeis, o panikos sutrikimo  ar obsesinio kompulsinio sutrikimo atveju -  gal būt dar ilgiau. Kitais atvejais gydytojas Jums patars, kaip ilgai tęsti gydymą.

  Ką daryti pavartojus per didelę REXETIN dozę? Pavartojus per didelę vaisto dozę, gali atsirasti pykinimas, vėmimas, drebulys, dirglumas, prakaitavimas ir mieguistumas, išsiplėsti vyzdžiai, džiūti burna. Jei išgėrėte daugiau REXETIN nei skirta, nedelsdami informuokite gydytoją.

  Pamiršus pavartoti REXETIN Pamirštos tabletės gerti nereikia. Toliau vaisto vartokite įprasta tvarka. Neišgertai dozei kompensuoti dvigubos dozės gerti negalima, kadangi gali pasireikšti perdozavimas.

  Nustojus vartoti REXETIN Nenustokite vartoti REXETIN ir nenutraukite gydymo tol, kol gydytojas nelieps tai padaryti. Jis paprastai patars palaipsniui mažinti dozę keletą savaičių. Jei nutrauksite REXETIN vartojimą, ypač jei tai padarysite staiga, Jums gali pasireikšti šalutinis poveikis. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės