preloader

Prašome palaukti

Ringer acetate Fresenius, 1000 ml, infuzinis tirpalas, N10

Ringer acetate Fresenius, 1000 ml, infuzinis tirpalas, N10

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Natrio chloridas+Natrio acetatas+Kalio chloridas+Kalciochloridas+Magniochloridas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 5,9g+4,15g+0,3g+0,29g+0,2g/1000ml
Prekės kodas: 202698
Tirpalo vartojama toliau išardytais atvejais. Skysčių netekimo šalinimas izotoninės ir hipotoninės dehidracijos atveju. Trumpalaikis cirkuliuojančio kraujo tūri...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Tirpalo vartojama toliau išardytais atvejais. Skysčių netekimo šalinimas izotoninės ir hipotoninės dehidracijos atveju. Trumpalaikis cirkuliuojančio kraujo tūrio sunormalinimas hipovoleminio (kraujo tūrio sumažėjimo) šoko atveju. Suderinamų su Ringerio acetato infuziniu tirpalu vaistų, švirkščiamų į veną, skiedimas ar jų tirpalų gaminimas.


  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.  Lapelio turinys
  1. Kas yra Ringer acetate Fresenius infuzinis tirpalas ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Ringer acetate Fresenius infuzinį tirpalą
  3. Kaip vartoti Ringer acetate Fresenius infuzinį tirpalą
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. kaip laikyti Ringer acetate Fresenius infuzinį tirpalą
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA RINGER ACETATE FRESENIUS INFUZINIS TIRPALAS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Ringer acetate Fresenius infuzinis tirpalas yra skaidrus ir bespalvis.

  Ringer acetate Fresenius infuzinis tirpalas yra izotoninis elektrolitų tirpalas. Pagrindinis jo poveikis - neląstelinio skysčio (esančio tarp audinių ir gyslose) tūrio didinimas. Netekus daug neląstelinio skysčio, pasireiškia izotoninė dehidracija: sutrinka vandens ir druskų (Na+, K+, Mg+, Ca++) pusiausvyra. Paprastai Ringer acetate tirpalas būna ir šiek tiek hipotoninis (osmoliališkumas
  270 mosmol/kg), todėl, pavartojus tokio tirpalo, vanduo pradeda skverbtis į tarpląstelinius tarpus. Nepriklausomai nuo infuzijos greičio, išsiskyrusiame šlapime natrio būna du kartus mažiau (vidutiniškai 67 mmol/l), negu infuzuotame Ringer acetate tirpale. Ringer acetate tirpalo tinka vartoti ūminės arterinės hipotenzijos profilaktikai (pvz., sukeliant spinalinę ar epidurinę anesteziją), ištikus hipovoleminiam šokui trumpam papildyti organizmą skysčiais, tačiau sunkaus elektrolitų nepakankamumo šiuo tirpalu sunormalinti neįmanoma, todėl tirpalas šiuo tikslu nevartojamas, nors jame esančių elektrolitų koncentracijos yra tokios pat kaip ir plazmoje.
  Pasireiškus sunkiai hiponatremijai (kraujo serume Na+ koncentracija būna mažesnė kaip
  120-110 mmol/l), į veną infuzuojama hipertoninio druskos tirpalo (maždaug 130 mmol/l), jei yra sunki hipokaliemija (kraujyje kalio koncentracija mažesnė kaip 2 mmol/l), infuzuojama 20 mmol kalio/val.


  Ringer acetate Fresenius infuzinio tirpalo, kaip ir kitų polijoninių tirpalų, farmakologinės savybės priklauso nuo jo sudėtyje esančių jonų.
  Natrio jonas yra pagrindinis neląstelinio skysčio katijonas, nuo kurio priklauso vandens pasiskirstymas organizme, skysčių ir elektrolitų pusiausvyra, organizmo skysčių osmosinis slėgis. Kartu su chloro ir rūgščiojo karbonato jonais jis reguliuoja rūgščių ir šarmų pusiausvyrą.

  Chloro jonas - pagrindinis neląstelinio skysčio anijonas, kurio kiekiui kintant keičiasi rūgščių ir šarmų pusiausvyra.

  Kalio jonas - pagrindinis vidinis ląstelės katijonas, būtinas fiziologiniams procesams: nerviniams impulsams perduoti, širdies, lygiesiems ir skersaruožiams skeleto raumenims susitraukti, skrandžio sekrecijai, audinių sintezei, angliavandenių apykaitai reguliuoti.

  Kalcio jonas - svarbus katijonas, būtinas funkcinei nervų, raumenų ir skeleto sistemoms, ląstelių membranų ir kapiliarų laidumui. Kalcis taip pat yra daugelio fermentinių sistemų ir fiziologinių procesų (nervinių impulsų perdavimo, širdies, lygiųjų ir skeleto raumenų susitraukimo, inkstų funkcijos, kvėpavimo ir kraujo krešumo) aktyvintojas.

  Magnio jonas - minkštųjų audinių vidinis ląstelės katijonas, daugelio baltymų ir angliavandenių apykaitos reakcijų kofaktorius. Jis svarbus padidėjusiam skeleto raumenų ir centrinės nervų sistemos jaudrumui (tremorui, mėšlungiui) mažinti.

  Acetato jonai organizme virsta ekvivalentišku bikarbonato jonų kiekiu. Jų metabolizmas vyksta ne tik kepenyse, todėl, kai kepenų funkcija sutrikusi, acetatas gerai toleruojamas.

  Ringer acetate Fresenius tirpalo vartojama toliau išardytais atvejais.
  Skysčių netekimo šalinimas izotoninės ir hipotoninės dehidracijos (vandens kiekio sumažėjimas organizme) atveju.
  Trumpalaikis cirkuliuojančio kraujo tūrio sunormalinimas hipovoleminio (kraujo tūrio sumažėjimo) šoko atveju.
  Suderinamų su Ringerio acetato infuziniu tirpalu vaistų, švirkščiamų į veną, skiedimas ar jų tirpalų gaminimas.  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT RINGER ACETATE FRESENIUS INFUZINIO TIRPALO

  Ringer acetate Fresenius infuzinio tirpalo vartoti negalima:
  - jeigu yra hipertoninė dehidracija (organizme sumažėja vandens kiekis);
  - jeigu yra metabolinė ir respiracinė alkalozė (kraujo pašarmėjimas);
  - jeigu yra hipernatremija (kraujyje padidėja natrio koncentracija), hiperchloremija (kraujyje padidėja chloro koncentracija);
  - jeigu yra hiperhidracija (organizme padidėja vandens kiekis) ir hipervolemija (padidėja kraujo tūris);
  - jeigu yra hiperkalcemija (kraujyje padidėja kalcio koncentracija);
  - jeigu yra hiperkaliemija (kraujyje padidėja kalio koncentracija).
  .

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  - jei paciento sutrikusi širdies ar inkstų veikla;
  - jei perdozuojama, gali pasireikšti hipervolemija, sutrikti elektrolitų, šarmų bei rūgščių pusiausvyra;
  - gydytojas seka klinikinę paciento būklę ir įvertina laboratorinių tyrimų duomenis: natrio, kalio, kalcio, magnio koncentraciją kraujyje, skysčio balansą;
  - gydytojas seka, ar nepasireiškė toliau išvardytos būklės, dėl kurių gali atsirasti hipervolemija, hipernatremija, hiperkaliemija ar hiperkalcemija;
  Hipervolemija atsiranda perpylus daugiau kraujo, intensyviai dirbant fizinį darbą, kai deponuotas kraujas patenka į kraujagysles, kai cirkuliuojančiame kraujyje padaugėja plazmos tada eritrocitų sumažėja, o taip pat sumažėja hematokrito vertė. Ši hipervolemijos forma atsiranda dėl skysčio pašalinimo iš kraujo sutrikimo, esant pabrinkimams po kraujo pakaitalų vartojimo.
  Hipernatremija atsiranda dėl vandens kiekio sumažėjimo organizme, pvz., pacientas labai prakaituoja, vemia, viduriuoja, yra sunkiai nudegęs, arba yra būklė po galvos operacijos arba traumos.
  Hiperkaliemija pasireiškia, kai į organizmą patenka per daug kalio su maisto produktais, kai sutrinka jo šalinimas iš organizmo, jei vartojama kalį sulaikančių diuretikų, AKF inhibitorių, arba kai kalis intensyviai pereina iš ląstelių į kraują, kas dažnai būna dirbant intensyvų ir ilgą darbą.
  Hiperkalcemija gali pasireikšti, jei per daug vartojama vitamino D ar vitamino A, kalcio preparatų, tiazidinių diuretikų, sutrikusi endokrininės sistemos funkcija, pvz., pasireiškė pirminis hiperparatiroidizmas, antinksčių nepakankamumas, sergama sarkoidoze, vėžiu, įskaitant dauginę mielomą, ir kt.
  Kadangi kalcio chloridas yra dirginanti medžiaga, būtina sekti, kad infuzija būtų atliekama, laikantis instrukcijos, kad tirpalo nepatektų į šalia venos esančius audinius, nes galimas jų dirginimas arba net nekrozė.

  Kitų vaistų vartojimas
  Ringer acetate Fresenius infuzinio tirpalo sąveika su kitais vaistiniais preparatais gali pasireikšti toliau išvardytais atvejais.
  Ringerio acetato tirpalo sudėtyje yra kalcio ir magnio jonų. Į tirpalą įpylus vaistinių preparatų, kurių sudėtyje yra fosfatų, karbonatų, oksalatų, gali pakisti tirpalo spalva ir (arba) atsirasti nuosėdų.
  Kadangi Ringer acetate Fresenius infuzinio tirpalo sudėtyje yra kalcio, galima sąveika su širdies glikozidais (pvz., digoksinu), ypač pacientams, kuriems yra sumažėjusi kalio koncentracija kraujyje (gali sutrikti širdies ritmas).
  Labai atsargiai kartu su Ringer acetate Fresenius infuziniu tirpalu reikia vartoti tiazidinių diuretikų (pvz., hidrochlorotiazido), nes galima hiperkalcemija.
  Jei kartu vartojama Ringer acetate Fresenius infuzinio tirpalo ir kalį sulaikančių diuretikų (amilorido, spironolaktono, triamtereno), AKF inhibitorių, takrolimuzo, gali kilti pavojinga gyvybei hiperkaliemija, ypač ligoniams, kurių pažeista inkstų funkcija.
  Dėl tirpale esančio natrio, jo labai atsargiai reikia vartoti su preparatais, kurie yra susiję su natrio ir vandens sulaikymu organizme (kortikosteroidais arba adrenokortikotropiniu hormonu, Henlės kilpoje veikiančiais diuretikais, kai kuriais vaistais nuo padidinto kraujo spaudimo), kadangi kraujyje gali padidėti natrio koncentracija (tokiu atveju organizme susilaiko natris, vanduo, didėja pabrinkimų pavojus, sunkėja širdies darbas).

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.
  Nėščiai moteriai Ringer acetate Fresenius infuzinio tirpalo vartoti galima.
  Žindamai moteriai Ringer acetate Fresenius infuzinio tirpalo vartoti galima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Ringer acetate Fresenius infuzinis tirpalas vairavimui ir mechanizmų valdymui įtakos nedaro.


  3. KAIP VARTOTI RINGER ACETATE FRESENIUS INFUZINIO TIRPALO

  Ringer acetate Fresenius infuzinio tirpalas švirkščiamas į veną.

  Informacinio lapelio pabaigoje pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Ringer acetate Fresenius infuzinis tirpalas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
  Jei intraveninių sistemų kokybė ar tirpalo švirkštimo technika yra prasta, gali prasidėti karščiavimas, uždegimas injekcijos vietoje, venų trombozė arba flebitas (venų uždegimas), besiplečiantis nuo injekcijos vietos, ir kraujo bei kitų skysčių išėjimas iš kraujagyslės.

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
  Vartojant Ringer acetate Fresenius infuzinio tirpalo gali sutrikti vandens ir elektrolitų balansas (atsirasti hipervolemija, sutrikti rūgščių ir šarmų pusiausvyra, atsirasti hiperkaliemija, hipernatremija, hiperkalcemija).


  5. KAIP LAIKYTI RINGER ACETATE FRESENIUS INFUZINĮ TIRPALĄ

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 Pirmą kartą atidarius talpyklę ir laikantis visų antiseptikos reikalavimų, tirpalo tinkamumo laikas - 12 valandų.
  Nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.


  6. KITA INFORMACIJA

  Ringer acetate Fresenius infuzinio tirpalo sudėtis

  - Veikliosios medžiagos yra natrio chloridas, natrio acetatas, kalio chloridas, kalcio chloridas, magnio chloridas. 1000 ml tirpalo yra 5,9 g natrio chlorido, 4,15 g natrio acetato, 0,3 g kalio chlorido, 0,29 g kalcio chlorido ir 0,2 g magnio chlorido.
  Tirpalo pH yra 5,0 - 7,0.
  Tirpalo osmoliališkumas yra maždaug 280 mosmol/kg.
  Tirpalo elektrolitai: Na+ - 131 mmol/l; Cl- - 111 mmol/l; acetato- - 30 mmol/l; K+ - 4 mmol/l; Ca2+ -
  2 mmol/l; Mg2+ - 1 mmol/l.
  - Pagalbinės medžiagos yra ledinė acto rūgštis ir injekcinis vanduo.

  -
  Ringer acetate Fresenius infuzinio tirpalo išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Ringer acetate Fresenius infuzinis tirpalas yra skaidrus ir bespalvis.

  Viename vienkartiniame polietileno butelyje su EuroCap dangteliu yra 250 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 20 butelių.
  Viename vienkartiniame polietileno butelyje su EuroCap dangteliu yra 500 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 20 butelių.
  Viename vienkartiniame polietileno butelyje su EuroCap dangteliu yra 1000 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 10 butelių.
  Viename vienkartiniame polipropileno maiše yra 1000 ml infuzinio tirpalo. Dėžėje yra 10 maišų


  Registravimo liudijimo turėtojas
  Fresenius Kabi Polska Sp.zo.o.
  ul. Hrubieszowska 2
  01-209 Warszawa
  Lenkija

  Gamintojas
  Fresenius Kabi Polska Sp.zo.o.
  Sienkiewicza 25
  99-300 Kutno
  Lenkija

  Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

  "Fresenius Kabi Polska" ribotos atsakomybės bendrovės Baltijos atstovybė
  Olimpiečių g. 1A-22, LT-09200, Vilnius
  Lietuva
  Tel. +370 52609169
  Faksas +370 526 08 696

  Pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2011-01-06

  Žemiau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams.

  Vartojimo instrukcija
  Dozė nustatoma kiekvienam ligoniui, atsižvelgiant į jo amžių, kūno masę, klinikinę būklę, dehidracijos laipsnį, elektrolitų ir rūgščių bei šarmų pusiausvyrą.

  Suaugusiems žmonėms tirpalo paros dozė - 30 - 45 ml/kg kūno svorio. Didesnės negu 3000 ml dozės per parą vartoti nerekomenduojama. Infuzijos greitis nustatomas kiekvienam ligoniui, paprastai jis yra
  300 - 500 ml/val. arba 120-180 lašų per minutę.

  Vaikai
  Duomenų, kuriais remiantis būtina riboti Ringer acetate Fresenius infuzinio tirpalo dozavimą vaikams, nėra, tačiau pasireiškus dehidracijai (vaikas viduriuoja, serga sunkia infekcine liga ir pan.) rekomenduojamas palaikomasis gydymas 100 ml/ kg kūno svorio per parą. Jei pasireiškė sunki dehidracija - infuzuojama 15 ml Ringer acetate Fresenius infuzinio tirpalo /kg kūno svorio/val.

  Ringer acetate Fresenius infuzinio tirpalas švirkščiamas į veną.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės