preloader

Prašome palaukti

Roaccutane, 20mg, minkštosios kapsulės, N30

Roaccutane, 20mg, minkštosios kapsulės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Izotretinoinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 20mg
Prekės kodas: 200330
Preparatu gydomi sunkūs spuogai (pvz., mazginiai, susiliejantys ar galintys palikti neišnykstančių randų), kurie po gydymo kitais preparatais nuo spuogų, įskait...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Preparatu gydomi sunkūs spuogai (pvz., mazginiai, susiliejantys ar galintys palikti neišnykstančių randų), kurie po gydymo kitais preparatais nuo spuogų, įskaitant antibiotikus, nepalengvėjo.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Roaccutane ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Roaccutane
  3. Kaip vartoti Roaccutane
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Roaccutane
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA ROACCUTANE IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Roaccutane kapsulių veiklioji medžiaga yra izotretinoinas - į vitaminą A panaši medžiaga, priklausanti retinoidų grupės vaistams.

  Roaccutane preparatu gydomi sunkūs spuogai (pvz., mazginiai, susiliejantys ar galintys palikti neišnykstančių randų), kurie po gydymo kitais preparatais nuo spuogų, įskaitant antibiotikus, nepalengvėjo.

  Roaccutane vartojančius pacientus turi prižiūrėti dermatologas (odos ligų gydymo patirtį turintis gydytojas).


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ROACCUTANE

  Roaccutane vartoti negalima
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai medžiagai izotretinoinui, žemės riešutams arba sojai (vaiste yra sojos aliejaus) arba bet kuriai pagalbinei Roaccutane kapsulių medžiagai. Visos pagalbinės medžiagos išvardytos 6 skyriuje „Kita informacija" šio lapelio gale;
  - jeigu esate nėščia arba manote, jog galite būti pastojusi;
  - jeigu krūtimi maitinate kūdikį;
  - jeigu sergate kepenų liga;
  - jeigu Jūsų kraujyje yra labai didelė riebalų (pvz., cholesterolio, trigliceridų) koncentracija;
  - jeigu organizme yra labai padidėjusi vitamino A koncentracija (A hipervitaminozė);
  - jeigu gydytojas Jums sakė, kad netoleruojate cukrų fruktozės ir sorbitolio.

  Jeigu bet kuri išvardytų sąlygų tinka Jums, prieš pradėdami vartoti Roaccutane vėl kreipkitės į savo
  gydytoją.

  Roaccutane negalima vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams.
  Vyresniems nei 12 metų vaikams Roaccutane galima vartoti tik po jų lytinio subrendimo.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  Negalima vartoti nėščioms moterims.

  Svarbūs patarimai moterims
  Manoma, kad Roaccutane pažeidžia negimusį kūdikį (med. -yra teratogeniškas). Jis taip pat
  didina persileidimo riziką.
  - Jeigu esate nėščia, Jums Roaccutane vartoti draudžiama.
  - Roaccutane draudžiama vartoti žindyvėms. Panašu, kad šio vaisto patenka į motinos pieną, ir jis gali pažeisti kūdikį.
  - Privalote nevartoti vaisto jeigu galite pastoti gydymo metu arba per mėnesį baigus gydymą.

  Dėl apsigimimų (negimusio kūdikio pažeidimo) rizikos vaisingo amžiaus moterims Roaccutane
  skiriama tik laikantis griežtų taisyklių.

  Šios taisyklės yra tokios:
  - Roaccutane galima vartoti tik tuomet, jeigu turite sunkių spuogų, kurie negerėja po bet kokio kitokio spuogų gydymo, įskaitant antibiotikus ir kitus odos gydymo būdus.
  - Gydytojas būtinai turi paaiškinti apie apsigimimų riziką: Jūs suprantate, kodėl draudžiama pastoti ir kaip turite saugotis, kad nepastotumėte.
  - Jūs privalote su gydytoju aptarti kontracepciją (apsaugą nuo nėštumo). Gydytojas Jus informuos, kaip išvengti nėštumo. Jis(ji) gali nukreipti Jus pasitarti su kontracepcijos specialistu.
  - Jūs privalote sutikti naudotis vienu, dar geriau dviem veiksmingais kontracepcijos būdais, įskaitant prezervatyvą arba gaubtuką nėštumui išvengti+spermicidinį preparatą mėnesį iki gydymo Roaccutane preparatu, gydymo juo laikotarpiu ir mėnesį po gydymo. Gydytojo nurodymu prieš gydymą Jums reikės atlikti nėštumo testą; jis privalo būti neigiamas.
  - Jūs privalote naudoti kontraceptines priemones net tuo atveju, jeigu nebūna mėnesinių arba gydymo laikotarpiu neturite lytinių santykių (nebent gydytojas nuspręs, kad tai nebūtina).
  - Jūs turite sutikti, kad gydymo metu būtina kas mėnesį tirtis pas gydytoją ir jo nurodymu atlikti daugiau nėštumo testų. Jūs turėsite atlikti nėštumo testą praėjus 5 savaitėms po gydymo Roaccutane preparatu. Draudžiama pastoti gydymo metu ir per mėnesį baigus gydyti.
  - Gydytojas gali paprašyti jus (arba globėją) pasirašyti formą, patvirtinančią, kad buvote informuota apie gydymo Roaccutane riziką ir sutinkate laikytis visų būtinų atsargumo priemonių.

  Vaisingo amžiaus moterims Roaccutane išrašoma tik 30 dienų. Ilgesniam gydymui būtinas naujas receptas. Kiekvienas receptas galioja 7 dienas.

  Jeigu pastotumėte vartodama Roaccutane arba per mėnesį baigus jį vartoti, nedelsdama liaukitės vartoti preparatą ir kreipkitės į gydytoją. Jis gali nukreipti Jus į specialistą patarimo.

  Jūsų gydytojas turi rašytinę informaciją apie nėštumą ir kontracepciją Roaccutane vartotojams, kurią turėtų Jums parodyti. Jeigu šios informacijos dar nematėte, klauskite savo gydytojo.

  Patarimai vyrams
  Roaccutane atrodo nepažeidžia spermos. Roaccutane vartojančių vyrų sėkloje izotretinoino koncentracija yra labai maža, pernelyg maža, kad pažeistų partnerės negimusį kūdikį. Vyrai privalo prisiminti, kad kitiems žmonėms, ypač moterims, preparato duoti negalima.

  Patarimai visiems pacientams
  - Pasakykite savo gydytojui, jeigu kada nors sirgote bet kokia psichikos liga (įskaitant depresiją, mintis apie savižudybę ar psichozę) arba jeigu vartojate vaistų bet kuriai šių ligų gydyti.
  - Roaccutane paprastai didina riebalų (trigliceridų, cholesterolio) koncentraciją kraujyje. Jūsų gydytojas tikrins jų koncentraciją kraujyje prieš Roaccutane vartojimą, vartojimo metu ir baigus jį vartoti. Gydymo metu būtų geriausia negerti alkoholinių gėrimų arba nors sumažinti paprastai Jūsų išgeriamo alkoholio kiekį. Pasakykite gydytojui, jeigu riebalų koncentracija Jūsų kraujyje jau yra padidėjusi, jeigu sergate cukriniu diabetu (yra padidėjusi cukraus koncentracija kraujyje), turite antsvorį ar sergate alkoholizmu. Tuomet Jums gali reikėti dažniau tirti kraują. Jeigu reibalų koncentracija lieka padidėjusi, gydytojas gali mažinti Roaccutane dozę arba išvis jo nebeskirti.
  - Roaccutane gali didinti kepenų fermentų aktyvumą kraujyje. Gydytojas tirs šiuos rodmenis kraujyje prieš Roaccutane vartojimą, vartojimo metu ir jį baigus. Jeigu šie rodmenys lieka padidėję, gydytojas gali mažinti Roaccutane dozę arba išvis jo nebeskirti.
  - Roaccutane gali didinti cukraus koncentraciją kraujyje. Retais atvejais gali atsirasti cukrinis diabetas. Gydymo metu gydytojas gali nuolat tirti cukraus koncentraciją, ypač žmonėms, kurie jau serga diabetu, alkoholizmu ar turi antsvorio.
  - Gydymo metu gali pradėti džiūti oda, todėl reikia vartoti drėkinamojo kremo ir lūpų balzamo. Siekiant išvengti odos sudirginimo būtina vengti vartoti odos lupimąsi sukeliančių ar spuogus šalinančių produktų.
  - Reikia vengti daug laiko būti saulėje ir nesinaudoti soliariumu ar nešiojamomis lempomis. Jūsų oda gali tapti jautresnė saulės šviesai. Prieš einant į saulę reikia naudoti nuo jos saugančias priemones, kurių apsaugos faktorius yra didelis (SPF=15 arba daugiau).
  - Neatlikite jokio kosmetinio odos gydymo. Dėl Roaccutane poveikio oda gali tapti trapesnė. Gydymo metu ir ne trumpiau kaip 6 mėnesius jį baigus negalima daryti depiliacijos vašku, stipriai trinti odos, negydyti lazeriu (pvz., norint pašalinti suragėjusį odos sluoksnį ar randus). Dėl to gali atsirasti odos įtrūkimų, jos sudirginimas arba, retai, odos spalvos pokyčių.
  - Gydymo Roaccutane metu patartina mažinti fizinį aktyvumą. Roaccutane gali sukelti raumenų ir sąnarių skausmą, ypač vaikams ir paaugliams.
  - Vartojant Roaccutane negalima vartoti vitamino A papildų. Vartojant juos kartu gali didėti šalutinio poveikio rizika.
  - Gydymo Roaccutane metu ir mėnesį baigus jo vartoti negalima būti donoru. Jeigu tokio paciento kraujo perpilama nėščiai moteriai, gali gimti sklaidos trūkumų turintis kūdikis.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Vartojant Roaccutane gali susilpnėti matymas naktį. Toks poveikis gali pasireikšti staiga. Retais atvejais jis neišnyksta ir po gydymo. Labai retai pranešama apie mieguistumą ir svaigulį. Pajutus šiuos reiškinius negalima vairuoti ar valdyti mechanizmų.

  Kitų vaistų vartojimas
  Gydymo Roaccutane metu negalima vartoti vitamino A papildų ar tetraciklinų (antibiotikų rūšis) arba bet kokių kitų preparatų odai nuo spuogų gydyti. Vartotini drėkinamieji ir minkštinamieji preparatai (odos kremai arba preparatai, kurie apsaugo odą nuo džiūvimo ir ją minkština).

  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant vaistažolių preparatus arba vaistus, įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  3. KAIP VARTOTI ROACCUTANE

  Roaccutane visada vartokite tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė pradinė dozė yra 0,5 mg kilogramui kūno svorio (0,5 mg/kg) per parą. Taigi, jeigu Jūsų svoris 760 kg, dažniausiai pradinė dozė bus 350 mg per parą.

  Kapsulės geriamos vieną ar du kartus per parą.
  Kapsules reikia gerti valgant. Kapsules nurykite nekramtytas, užsigeriant skysčiu arba kartu su maisto kąsniu.

  Po kelių savaičių gydytojas gali keisti vaisto dozę. Tai priklausys nuo to, kaip vaistas Jus veikia. Daugumai žmonių dozė yra 0,5 - 1 mg/kg per parą. Jeigu manote, kad Roaccutane veikia pernelyg stipriai arba pernelyg silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jeigu sergate sunkia inkstų liga, paprastai pradžioje turėtumėte vartoti mažesnę dozę (pvz., 10 mg
  per parą), kuri bus didinama iki didžiausios Jūsų kūno toleruojamos dozės. Jeigu negalite toleruoti
  rekomenduojamos dozės, Jums gali būti skiriama mažesnė dozė, tačiau tuomet teks gydytis ilgiau ir
  bus didesnė spuogų recidyvo rizika.

  Paprastai gydymo kursas trunka nuo 16 iki 24 savaičių. Daugumai žmonių užtenka vieno gydymo kurso. Po gydymo kurso spuogai gali dar lengvėti iki 8 savaičių, todėl iki to laiko paprastai kitas gydymo kursas nepradedamas.

  Kai kuriems žmonėms pirmosiomis gydymo savaitėmis spuogai gali pasunkėti, bet gydymą tęsiant,
  paprastai jie ima lengvėti.

  Pavartojus per didelę Roaccutane dozę
  Pavartojus per daug kapsulių arba kitam žmogus atsitiktinai jų išgėrus, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, vaistininką arba vykti į artimiausią ligoninę.

  Pamiršus pavartoti Roaccutane
  Jeigu dozę išgerti pamiršite, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite. Tačiau tuo atveju, jeigu bus beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, pamirštosios dozės nebegerkite. Toliau vaisto vartokite įprastine tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Roaccutane, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Baigus gydymą jis dažnai susilpnėja arba išnyksta. Tokio poveikio išvengti gali padėti gydytojas.

  Psichikos sutrikimai
  Reti (gali atsirasti mažiau nei 1 iš 1000 žmonių)
  - Depresija ar panašūs sutrikimas. Jų simptomai - liūdesys, bloga nuotaika, nuotaikos pokyčiai, nerimas, verksmo priepuoliai, dirglumas, nepasitenkinimas ar intereso praradimas socialine ar sportine veikla, pernelyg trumpas ar pernelyg ilgas miegojimas, kūno svorio ar apetito pokyčiai, pablogėjęs mokymasis ar darbo veikla, arba pablogėjęs gebėjimas sukaupti dėmesį.
  - Jau esančios depresijos pablogėjimas.
  - Atsirandantis įtūžis ar agresyvumas.

  Labai reti (gali atsirasti mažiau nei 1 iš 10 000 žmonių)
  - Kai kuriems žmonėms gali kilti minčių apie savęs žalojimą ar noras numirti (mintys apie savižudybę), kai kurie bandė nusižudyti arba nusižudė. Šie žmonės galėjo neatrodyti kaip sergantys depresija.
  - Neįprastas elgesys.
  - Psichozės požymiai: realybės suvokimo praradimas, pvz., balsų girdėjimas ar nesamų daiktų matymas).

  Jeigu atsiranda bet kuris šių psichikos sutrikimų požymių, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.
  Gydytojas gali nurodyti liautis vartoti Roaccutane. To gali nepakakti nepageidaujamam poveikiui pašalinti: Jums gali prireikti ir kitokios pagalbos, kurią gydytojas gali padėti surasti.

  Alerginės reakcijos
  Retos (gali atsirasti mažiau nei 1 iš 1000 žmonių)
  - Sunkios (anafilaksinės) reakcijos: pasunkėjęs kvėpavimas ar rijimas staiga pabrinkus ryklei, veidui, lūpoms ir burnai. Taip pat staiga gali pabrinkti plaštakos, pėdos ir kulkšnys.
  - Alerginės reakcijos tokios kaip bėrimas, niežulys.

  Jeigu Jums pasireiškė sunki reakcija, nedelsdami kvieskite greitąją medicinos pagalbą.
  Jeigu atsiranda bet kokia alerginė reakcija, liaukitės vartoti Roaccutane ir kreipkitės į savo gydytoją.

  Odos ir plaukų sutrikimai
  Dažnis nežinomas
  - Sunkūs odos bėrimai (daugiaformė eritema, Stevens-Johnson sindromas ir toksinė epidermio nekrolizė), kurie gali lemti pavojų gyvybei ir dėl kurių būtina nedelsiant suteikti medicinos pagalbą. Šie sutrikimai iš pradžių pasireiškia kaip apskritos dėmės, dažnai su pūslių susidarymu centre, ir paprastai atsiranda ant rankų ir plaštakų arba ant kojų ir pėdų; sunkesnio bėrimo atveju gali susidaryti pūslių krūtinės ląstoje ir nugaroje. Gali atsirasti ir papildomų simptomų, pavyzdžiui, pasireikšti akies infekcija (konjunktyvitas) arba susidaryti opų burnos ertmėje, gerklėje ar nosies ertmėje. Sunkios bėrimo formos gali progresuoti ir pasireikšti išplitęs odos lupimasis, kuris gali lemti pavojų gyvybei. Prieš šių sunkių odos bėrimų atsiradimą dažnai pasireiškia galvos skausmas, karščiavimas, kūno gėlimas (į gripą panašūs simptomai).

  Jeigu Jums atsiranda bėrimas arba pasireiškia šių odos simptomų, nutraukite Roaccutane vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją.

  Labai dažni (gali atsirasti daugiau negu 1 iš 10 žmonių)
  - Odos, ypač veido ir lūpų, sausėjimas; odos uždegimas, lūpų skeldėjimas ir uždegimas, bėrimas, lengvas niežulys ir nedidelis lupimasis. Nuo pat gydymo pradžios reikia naudoti drėkinamąjį kremą.
  - Oda, ypač veido, tampa trapesnė ir raudonesnė negu paprastai.

  Reti (gali atsirasti mažiau negu 1 iš 1000 žmonių)
  - Plaukų slinkimas (alopecija). Jis paprastai būna tik trumpalaikis. Pabaigus gydyti plaukai vėl atauga.

  Labai reti (gali atsirasti mažiau negu 1 iš 10 000 žmonių)
  - Pirmosiomis keliomis gydymo savaitėmis spuogai gali pablogėti, tęsiant gydymą simptomai turėtų palengvėti.
  - Galimas odos uždegimas, patinimas; ji tampa tamsesnė negu įprastai, ypač veido.
  - Padidėjęs prakaitavimas ar niežėjimas.
  - Padidėjęs jautrumas šviesai.
  - Bakterinė infekcija apie nago guolį, nagų pokyčiai.
  - Audinių apie nagus patinimas, pūlių skyrimasis.
  - Pooperacinių randų sustorėjimas.
  - Padidėjęs kūno plaukuotumas.

  Kepenų sutrikimai ir inkstų veiklos sutrikimai
  Dažnumas nežinomas
  - Tamsus ar kolos spalvos šlapimas
  Labai dažni (gali atsirasti daugiau negu 1 iš 10 žmonių)
  - Padidėjusi kepenų fermentų koncentracija, kuri nustatoma tiriant kraują.

  Labai reti (gali atsirasti mažiau nei 1 iš 10 000 žmonių)
  - Pageltusi oda ir akys, taip pat jaučiamas nuovargis. Tai gali būti hepatito (kepenų uždegimo) požymiai. Tuojau pat liaukitės vartoti Roaccutane ir kreipkitės į gydytoją.
  - Pasunkėjęs šlapinimasis, patinę ir pastorėję akių vokai, jaučiamas pernelyg didelis nuovargis. Šie požymiai gali rodyti inkstų uždegimą. Tuojau pat liaukitės vartoti Roaccutane ir kreipkitės į gydytoją.

  Nervų sistemos sutrikimai
  Dažni (gali atsirasti mažiau nei 1 iš 10 žmonių)
  - galvos skausmas.

  Labai reti (gali atsirasti mažiau nei 1 iš 10 000 žmonių)
  - Nuolatinis galvos skausmas ir kartu esantis pykinimas, vėmimas ar regos sutrikimas, įskaitant miglotą regėjimą. Šie požymiai gali rodyti gerybinį vidinio kaukolės spaudimo padidėjimą (hipertenziją), ypač jeigu Roaccutane vartojama kartu su antibiotikais tetraciklinais. Tuojau pat liaukitės vartoti Roaccutane ir kreipkitės į gydytoją.
  - Traukuliai, mieguistumas, svaigulys.

  Virškinimo trakto sutrikimai
  Labai reti (gali atsirasti mažiau negu 1 iš 10 000 žmonių)
  - Stiprus pilvo skausmas ir stiprus viduriavimas su krauju ar be viduriavimo; pykinimas, vėmimas. Šie požymiai gali rodyti rimtą žarnyno veiklos sutrikimą. Tuojau pat liaukitės vartoti Roaccutane ir kreipkitės į gydytoją.

  Kraujo sistemos sutrikimai
  Labai dažni (gali atsirasti daugiau negu 1 iš 10 žmonių)
  - Kraujosruvos, kraujavimas ar greitesnis kraujo krešėjimas - jeigu paveikiami krešėjime dalyvaujantys kraujo kūneliai.
  - Mažakraujystė - silpnumas, galvos sukimasis, blyški oda - jeigu paveikiami raudonieji kraujo kūneliai.
  - Sumažėjęs organizmo atsparumas infekcijoms - jeigu pažeisti baltieji kraujo kūneliai.

  Labai reti (gali atsirasti mažiau negu 1 iš 10 000 žmonių)
  - Gali padidėti limfmazgiai.

  Akių sutrikimai
  Labai dažni (gali atsirasti daugiau negu 1 iš 10 žmonių)
  - Akių junginės uždegimas (konjunktyvitas) ir vokų uždegimas. Jaučiamas akių džiūvimas ir sudirginimas. Paprašykite vaistininko tinkamų akių lašų. Jeigu jaučiate, kad džiūsta akys, nešiojamus kontaktinius lęšius gali tekti keisti akiniais.

  Labai reti (gali atsirasti mažiau negu 1 iš 10 000 žmonių)
  - Gali susilpnėti matymas naktį, pablogėti arba išvis išnykti spalvų matymas.
  - Gali padidėti jautrumas šviesai, todėl gali prireikti nešioti saulės akinius, kad apsaugotumėte akis nuo pernelyg stiprios saulės šviesos.

  Jeigu matote daiktus lyg per miglą, tuoj pat liaukitės vartoti Roaccutane ir kreipkitės į savo gydytoją. Jeigu Jūsų rega kaip nors kitaip sutrikusi, kiek galima greičiau informuokite gydytoją.

  Ausų, nosies ir gerklės sutrikimai
  Dažni (gali atsirasti mažiau negu 1 iš 10 žmonių)
  - Džiūsta ir apsitraukia plutele nosies gleivinė, dėl to atsiranda silpnas kraujavimas iš nosies.
  - Ryklės ir nosies uždegimas.

  Labai reti (gali atsirasti mažiau negu 1 iš 10 000 žmonių)
  - Ryklės džiūvimas, užkimimas.
  - Staigus krūtinės spaudimas, dusulys ar švokštimas, ypač jeigu sergate astma.
  - Susilpnėjusi klausa.

  Cukrinis diabetas
  Labai retai (gali atsirasti mažiau negu 1 iš 10 000 žmonių)
  - Pernelyg stiprus troškulys; dažnas šlapinimasis; kraujo tyrimai rodo padidėjusią cukraus koncentraciją. Šie visi požymiai gali rodyti cukrinį diabetą.

  Kaulų ir raumenų sutrikimai
  Dažnumas nežinomas
  - Raumenų silpnumas
  Labai dažni (gali atsirasti daugiau negu 1 iš 10 žmonių)
  - nugaros skausmas; raumenų skausmas; sąnarių skausmas, ypač vaikams ir paaugliams.

  Labai reti (gali atsirasti mažiau negu 1 iš 10 000 žmonių)
  - Artritas (sąnarių uždegimas), kaulų pokyčiai (uždelstas augimas, labai greitas augimas ir kaulų mineralų tankio pokyčiai); gali per anksti sustoti kaulų augimas.
  - Kalcio kaupimasis minkštuosiuose audiniuose, sausgyslių skausmingumas. Jeigu energingai mankštinatės, kraujyje gali padaugėti raumenų irimo produktų.

  Siekdami išvengti bet kokio kaulų ir raumenų sutrikimų blogėjimo, Roaccutane vartojimo metu mažinkite fizinės veiklos intensyvumą.

  Kitokios reakcijos
  Labai dažnos (gali atsirasti daugiau negu 1 iš 10 žmonių)
  - pakitusi riebalų (įskaitant DTL ar trigliceridų) koncentracija kraujyje.

  Dažnos (gali atsirasti mažiau negu 1 iš 10 žmonių)
  - Padidėjusi cholesterolio koncentracija kraujyje.
  - Baltymas arba kraujas šlapime.

  Labai retos (gali atsirasti mažiau negu 1 iš 10 000 žmonių)
  - Bendra bloga savijauta.
  - Didelė šlapimo rūgšties koncentracija kraujyje.
  - Bakterinės infekcijos.
  - Kraujagyslių uždegimas (kartais lydimas kraujosruvų, raudonų dėmių).

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI ROACCUTANE

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  PVC/PVDC/Al lizdinės plokštelės
  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
  Laikyti gamintojo pakuotėje.
  Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.

  Ant dėžutės po „Tinka iki" ir lizdinės plokštelės po „EXP" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Roaccutane vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Neišgertas Roaccutane kapsules grąžinkite vaistininkui, nebent gydytojas nurodė jas laikyti.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Roaccutane sudėtis yra

  - Veiklioji medžiaga yra izotretinoinas. Vienoje kapsulėje yra 10 mg arba 20 mg izotretinoino.
  - Pagalbinės medžiagos. Kapsulės turinys: rafinuotas sojų aliejus, hidrintas sojų aliejus, dalinai hidrintas sojų aliejus, geltonasis vaškas. Kapsulės apvalkalas: želatina, glicerolis, sorbitolis, manitolis, hidrintas hidrolizinis krakmolas, titano dioksidas (E 171), raudonasis geležies oksidas (E 172), sausi spaustuviniai dažai (modifikuotas šelakas, juodasis geležies oksidas (E 172) ir propilenglikolis).

  Roaccutane išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Roaccutane 10 mg minkštos kapsulės yra ovalios, nepermatomos, rudai raudonos, ant jų užrašyta "ROA 10".
  Roaccutane 20 mg minkštos kapsulės yra ovalios, nepermatomos, rudai raudonos ir baltos spalvų, ant jų užrašyta "ROA 20".

  Kapsulės tiekiamos supakuotos į lizdines plokšteles. Kartono dėžutėje yra 20, 30, 50 arba 100 kapsulių.
  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas
  UAB „Roche Lietuva"
  J.Jasinskio g.16B
  LT-01112 Vilnius
  Lietuva

  Gamintojas
  Roche Pharma AG
  Emil-Barell-Str. 1
  D-79639 Grenzach-Wyhlen
  Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtoją.

  UAB „Roche Lietuva"
  J. Jasinskio 16b
  LT-01112 Vilnius
  Tel. +370 5 2546799

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-09-28

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  Roaccutane visada vartokite tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė pradinė dozė yra 0,5 mg kilogramui kūno svorio (0,5 mg/kg) per parą. Taigi, jeigu Jūsų svoris 760 kg, dažniausiai pradinė dozė bus 350 mg per parą.

  Kapsulės geriamos vieną ar du kartus per parą.
  Kapsules reikia gerti valgant. Kapsules nurykite nekramtytas, užsigeriant skysčiu arba kartu su maisto kąsniu.

  Po kelių savaičių gydytojas gali keisti vaisto dozę. Tai priklausys nuo to, kaip vaistas Jus veikia. Daugumai žmonių dozė yra 0,5 - 1 mg/kg per parą. Jeigu manote, kad Roaccutane veikia pernelyg stipriai arba pernelyg silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jeigu sergate sunkia inkstų liga, paprastai pradžioje turėtumėte vartoti mažesnę dozę (pvz., 10 mg
  per parą), kuri bus didinama iki didžiausios Jūsų kūno toleruojamos dozės. Jeigu negalite toleruoti
  rekomenduojamos dozės, Jums gali būti skiriama mažesnė dozė, tačiau tuomet teks gydytis ilgiau ir
  bus didesnė spuogų recidyvo rizika.

  Paprastai gydymo kursas trunka nuo 16 iki 24 savaičių. Daugumai žmonių užtenka vieno gydymo kurso. Po gydymo kurso spuogai gali dar lengvėti iki 8 savaičių, todėl iki to laiko paprastai kitas gydymo kursas nepradedamas.

  Kai kuriems žmonėms pirmosiomis gydymo savaitėmis spuogai gali pasunkėti, bet gydymą tęsiant,
  paprastai jie ima lengvėti.

  Pavartojus per didelę Roaccutane dozę
  Pavartojus per daug kapsulių arba kitam žmogus atsitiktinai jų išgėrus, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją, vaistininką arba vykti į artimiausią ligoninę.

  Pamiršus pavartoti Roaccutane
  Jeigu dozę išgerti pamiršite, gerkite ją tuoj pat, kai tik prisiminsite. Tačiau tuo atveju, jeigu bus beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, pamirštosios dozės nebegerkite. Toliau vaisto vartokite įprastine tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės