preloader

Prašome palaukti

Seroquel XR, 400mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N60

Seroquel XR, 400mg, pailginto atpalaidavimo tabletės, N60

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Kvetiapinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 400mg
Prekės kodas: 200800

Vaisto galima vartoti kelioms ligoms gydyti: depresijai, susijusiai su bipoliniu sutrikimu ir didžiojo depresinio sutrikimo didžiosios depresijos epizodams;...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Vaisto galima vartoti kelioms ligoms gydyti: depresijai, susijusiai su bipoliniu sutrikimu ir didžiojo depresinio sutrikimo didžiosios depresijos epizodams; manijai; šizofrenijai.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą. • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje 1. Kas yra Seroquel XR ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Seroquel XR 3. Kaip vartoti Seroquel XR 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Seroquel XR 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Seroquel XR ir kam jis vartojamas

  Seroquel XR sudėtyje yra medžiagos, vadinamos kvetiapinu, kuri priklauso vaistų nuo psichozės grupei. Seroquel XR galima vartoti kelioms ligoms gydyti:

  • depresijai, susijusiai su bipoliniu sutrikimu, ir didžiosios depresijos epizodams, susijusiems su didžiuoju depresiniu sutrikimu (blogai nuotaikai) (sirgdami šiomis ligomis, galite jausti blogą nuotaiką, kaltę, energijos stygių, apetito stoką ar nemigą); • manijai (sirgdami šia liga, galite jausti labai didelį sujaudinimą, pakilią nuotaiką, gali būti daug entuziazmo, padidėjęs aktyvumas ar neapgalvotas elgesys, net agresyvumas ir griaunamasis elgesys); • šizofrenijai (sirgdami šia liga, galite girdėti ar jausti nesamus daiktus, tikėti nesamais dalykais, gali pasireikšti neįprastas įtarumas, nerimas, sutrikti orientacija, atsirasti kaltės jausmas, psichinė įtampa ar bloga nuotaika).

  Gydant didžiosios depresijos epizodus, susijusius su didžiuoju depresiniu sutrikimu, Seroquel XR vartojamas kitų šiai ligai gydyti skirtų vaistų poveikiui papildyti.

  Net Jums pasijutus geriau, gydytojas gali nurodyti toliau vartoti Seroquel XR.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Seroquel XR

  Seroquel XR vartoti negalima: • jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) kvetiapinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); • jeigu vartojate kurio nors iš šių vaistų: o kai kurių vaistų nuo ŽIV; o azolo grupės vaistų nuo grybelio; o eritromicino arba klaritromicino (nuo infekcijos); o nefazodono (nuo depresijos).

  Nevartokite Seroquel XR, jeigu yra kuri nors iš aukščiau išvardytų problemų. Jeigu abejojate, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui, prieš pradėmi vartoti Seroquel XR.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Seroquel XR, jeigu: • Jūs arba kuris nors Jūsų šeimos narys sergate arba anksčiau sirgote širdies ligomis (pvz., ritmo sutrikimais, širdies raumens susilpnėjimu arba širdies uždegimu) arba jeigu Jūs vartojate vaistų, kurie gali paveikti širdies susitraukimus; • Jūsų kraujospūdis yra žemas; • Jus buvo ištikęs insultas (ypač jei esate senyvo amžiaus); • nesveikos Jūsų kepenys; • Jums yra buvę traukulių; • Jūs sergate cukriniu diabetu arba turite padidėjusią šios ligos riziką (gydytojas gali nuspręsti tirti cukraus koncentraciją Jūsų kraujyje, kol vartosite Seroquel XR); • Jūs žinote, kad dėl kitų vaistų poveikio arba kitos priežasties Jūsų kraujyje buvo sumažėjęs baltųjų ląstelių kiekis; • Jūs esate senyvo amžiaus ir sergate demencija (liga, pasireiškiančia smegenų veiklos silpnėjimu) (tuomet Seroquel XR vartoti negalima, nes demencija sergantiems senyviems pacientams Seroquel XR grupės vaistai gali padidinti insulto ir kai kuriais atvejais net mirties riziką); • Jums arba Jūsų šeimos nariams buvo susidarę kraujo krešulių kraujagyslėse (panašiai į šį veikiantys vaistai didina jų susidarymo pavojų).

   Nedelsdami pasakykite gydytojui, jeigu vartojant Seroquel XR Jums pasireikštų kuris nors iš šių sutrikimų: • karščiavimas kartu su dideliu raumenų stinguliu, prakaitavimu arba sąmonės sutrikimu (šis derinys vadinamas piktybiniu neurolepsiniu sindromu) (tokiu atveju Jums gali reikėti skubios gydytojo pagalbos); • prasidėtų nekontroliuojami judesiai, ypač veido ar liežuvio; • galvos svaigimas arba didelis mieguistumas – dėl jų senyviems pacientams gali padidėti griuvimo ir atsitiktinio susižalojimo pavojus; • traukuliai; • ilgalaikė skausminga erekcija (priapizmas).

  Tokių sutrikimų gali sukelti šios grupės vaistai.

  Kiek įmanoma greičiau pasakykite gydytojui, jeigu Jums pasireikštų kuris nors iš šių sutrikimų: • karščiavimas, panašių į gripo simptomų, gerklės skausmas arba kokia nors kita infekcija – šių sutrikimų priežastis gali būti labai sumažėjęs baltųjų kraujo ląstelių skaičius, dėl kurio gali tekti nutraukti Seroquel XR vartojimą ir (arba) atitinkamai gydyti; • vidurių užkietėjimas ir kartu nuolatinis pilvo skausmas arba vidurių užkietėjimas, kurio nepalengvina vaistai (gali pavojingai užsikimšti žarnos).

  Mintys apie savižudybę ir depresijos pasunkėjimas Sergant depresija, kartais gali kilti noras susižaloti ar nusižudyti. Pradedant gydymą, tokių sutrikimų pavojus gali padidėti, kadangi vaistai pradeda veikti tik po tam tikro laiko (dažniausiai maždaug po 2 savaičių, bet kartais vėliau). Be to, tokių minčių atsiradimo pavojus gali būti didesnis staiga nutraukus šio vaisto vartojimą, taip pat jauniems suaugusiems žmonėms. Klinikinių tyrimų duomenys rodo didesnę minčių apie savižudybę atsiradimo ir (arba) savižudiško elgesio riziką jaunesniems kaip 25 metų depresija sergantiems suaugusiesiems pacientams.    Jeigu Jums kiltų noras susižaloti arba nusižudyti, tuoj pat kreipkitės į savo gydytoją arba vykite į ligoninę. Gali būti naudinga pasakyti giminaičiui arba artimam draugui, kad sergate depresija, ir paprašyti perskaityti šį pakuotės lapelį. Taip pat galėtumėte jų paprašyti, kad pasakytų Jums, jeigu jiems atrodytų, kad Jūsų depresija pasunkėjo, arba jeigu jie sunerimtų dėl Jūsų elgesio pokyčių.

  Svorio prieaugis Būna atvejų, kai Seroquel XR vartojantys pacientai priaugo svorio, todėl reikia reguliariai svertis ir kad Jūsų svorį stebėtų gydytojas.

  Vaikams ir paaugliams Seroquel XR nėra skirtas vaikams ir paaugliams iki 18 metų.

  Kiti vaistai ir Seroquel XR Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, apie tai pasakykite gydytojui.

  Seroquel XR negalima vartoti kartu su:

  • kai kuriais vaistais nuo ŽIV; • azolų grupės vaistais (nuo grybelio infekcijos); • eritromicinu, klaritromicinu (vaistais nuo infekcijų); • nefazodonu (vaistu nuo depresijos).

  Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate kurio nors iš šių vaistų:

  • nuo epilepsijos, pvz., fenitoino arba karbamazepino; • nuo aukšto kraujospūdžio; • barbitūratų (migdomųjų); • tioridazino arba ličio preparatų (kitų vaistų nuo psichozės); • veikiančių širdies susitraukimus: galinčių sutrikdyti elektrolitų pusiausvyrą (sumažinti kalio arba magnio kiekį, pvz., skatinančių išsiskirti šlapimą) arba kai kurių antibiotikų (vaistų nuo infekcijų); • galinčių sukelti vidurių užkietėjimą.

  Prieš nutraukdami bet kurio vaisto vartojimą, pasikonsultuokite su gydytoju.

  Seroquel XR vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu • Maistas gali turėti įtakos Seroquel XR poveikiui, todėl šias tabletes reikia gerti bent valandą prieš valgį arba prieš miegą. • Negerkite daug alkoholinių gėrimų, kadangi alkoholio ir Seroquel poveikis gali sumuotis ir dėl to pasireikšti mieguistumas. • Greipfrutų sultys gali turėti įtakos Seroquel XR poveikiui, todėl jų gerti negalima.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama Seroquel XR pasitarkite su gydytoju. Nepasitarus su gydytoju, nėštumo laikotarpiu Seroquel XR vartoti negalima. Žindymo laikotarpiu Seroquel XR vartoti negalima.

  Naujagimiams, kurių motinos paskutinį nėštumo trimestrą (paskutinius tris nėštumo mėnesius) vartojo Seroquel, gali pasireikšti simptomų, kurie gali būti susiję su tuo, kad šio vaisto nebepatenka į jų organizmą: tremoras, raumenų stingulys ir (arba) silpnumas, mieguistumas, sujaudinimas, sutrikęs kvėpavimas ir pasunkėjęs maitinimas. Jei Jūsų kūdikiui pasireikštų kuris nors iš išvardytų simptomų, gali prireikti kreiptis į gydytoją.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Šios tabletės gali sukelti mieguistumą, todėl nevairuokite ir nedirbkite su technika, kol pajusite, kaip jos veikia Jus.

  Seroquel XR sudėtyje yra laktozės Seroquel XR sudėtyje yra laktozės (tam tikro angliavandenio). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, aptarkite tai su juo, prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Poveikis vaistų tyrimų šlapime duomenims Vartojant Seroquel, gali būti netikslūs vaistų šlapime tyrimų duomenys: kai kuriais metodais atlikti tyrimai gali rodyti metadono ar tam tikrų vaistų nuo depresijos, vadinamų tricikliniais antidepresantais, buvimą Jūsų šlapime, nors jų ir nevartojate. Tokiais atvejais galima tirti specifiškesniu metodu.

  3. Kaip vartoti Seroquel XR

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Pradinę dozę nurodys gydytojas. Palaikomoji dozė priklauso nuo Jūsų ligos ir poreikio, tačiau paprastai ji būna nuo 150 mg iki 800 mg per parą.

  • Šių tablečių geriama 1 kartą per parą. • Tablečių negalima dalyti, kramtyti ar traiškyti. • Tabletes nurykite nepažeistas, užgerdami vandeniu. • Gerkite šias tabletes atskirai nuo maisto (likus bent valandai iki valgio arba prieš miegą), gydytojo nurodytu laiku. • Kol vartojate Seroquel XR, negerkite greipfrutų sulčių, kadangi jos gali pakeisti šio vaisto veikimą. • Nenutraukite šių tablečių vartojimo net pasijutę geriau, jeigu to nenurodė gydytojas.

  Sutrikusi kepenų funkcija Jeigu sutrikusi Jūsų kepenų funkcija, gydytojas gali pakoreguoti vaisto dozę.

  Senyviems žmonėms Senyviems žmonėms gydytojas gali pakoreguoti dozę.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams Vaikams ir paaugliams iki 18 metų Seroquel XR vartoti negalima.

  Ką daryti pavartojus per didelę Seroquel XR dozę? Išgėrę didesnę Seroquel XR dozę negu nurodė gydytojas, galite pajusti mieguistumą, galvos svaigimą ir nenormalių širdies susitraukimų. Nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausią ligoninę. Pasiimkite Seroquel XR tabletes.

  Pamiršus pavartoti Seroquel XR Užmirštą dozę prisiminę išgerkite kiek įmanoma greičiau. Jeigu jau beveik laikas gerti kitą dozę, tai užmirštąją praleiskite, o kitą gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Nustojus vartoti Seroquel XR Staiga nutraukus Seroquel XR vartojimą, gali pasireikšti nemiga, pykinimas, galvos skausmas, viduriavimas, vėmimas, galvos svaigimas ar irzlumas. Prieš nutraukiant šio vaisto vartojimą, gydytojas gali patarti jo dozę mažinti palaipsniui.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1 žmogui iš 10) • Galvos svaigimas (dėl jo galite pargriūti), galvos skausmas, sausa burna. • Mieguistumas (dėl jo taip pat galite pargriūti; toliau vartojant Seroquel, jis gali praeiti). • Nutraukimo simptomai (simptomai, kurių pasireiškia nutraukus Seroquel vartojimą): nemiga, pykinimas, galvos skausmas, viduriavimas, vėmimas, galvos svaigimas ir irzlumas (dėl to rekomenduojama šio vaisto dozę mažinti palaipsniui ir jo vartojimą nutraukti per bent 1 2 savaites). • Svorio prieaugis. • Nenormalūs raumenų judesiai: gali būti sunku pradėti judėti, atsirasti tremoras, nenustygimas, neskausmingas raumenų stingulys. • Pakitęs tam tikrų riebalų (trigliceridų ir bendrojo cholesterolio) kiekis.

  Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10) • Dažni širdies susitraukimai. • Juntamas širdies plakimas, dažna jos veikla arba „iškrintantys“ susitraukimai. • Vidurių užkietėjimas, skrandžio sutrikimai (nevirškinimas). • Silpnumas. • Rankų ar kojų patinimas. • Kraujospūdžio sumažėjimas atsistojant (dėl to gali svaigti galva, galite net nualpti ir pargriūti). • Padidėjęs cukraus kiekis kraujyje. • Neryškus matymas. • Sapnų sutrikimai, nakties košmarai. • Padidėjęs apetitas (alkis). • Irzlumas. • Sutrikusi kalba. • Mintys apie savižudybę ir depresijos pasunkėjimas. • Dusulys. • Vėmimas (ypač senyviems žmonėms). • Karščiavimas. • Pakitęs skydliaukės hormonų kiekis kraujyje. • Sumažėjęs tam tikrų kraujo ląstelių kiekis. • Padidėjęs kepenų fermentų kiekis kraujyje. • Padidėjęs hormono prolaktino kiekis kraujyje. Dėl jo retais atvejais gali:

  o padidėti krūtys ir netikėtai išsiskirti pieno (vyrams ir moterims); o išnykti arba pasidaryti nereguliarios mėnesinės (moterims).

  Nedažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 100) • Traukuliai. • Alerginės reakcijos dėl kurių gali atsirasti ruplių (odos iškilimų), patinti oda ir aplink burną. • Nemalonūs pojūčiai kojose (neramių kojų sindromas). • Pasunkėjęs rijimas. • Nekontroliuojami judesiai, ypač veido ar liežuvio. • Sutrikusi lytinė funkcija. • Diabetas. • Pakitęs širdies elektrinis aktyvumas (pailgėjęs QT intervalas elektrokardiogramoje). • Retesni už normalius širdies susitraukimai (jie gali suretėti pradedant gydymą bei būti susiję su kraujospūdžio sumažėjimu ir alpimu). • Pasunkėjęs šlapinimasis. • Alpimas (dėl to galite pargriūti). • Užgulta nosis. • Sumažėjęs raudonųjų kraujo ląstelių kiekis. • Sumažėjęs natrio kiekis kraujyje.

  Retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 1000) • Karščiavimo, prakaitavimo, raumenų stingulio, didelio mieguistumo ar alpimo derinys (vadinamas piktybiniu neurolepsiniu sindromu). • Pageltusios akys ir oda (gelta). • Kepenų uždegimas (hepatitas). • Ilgalaikė skausminga erekcija (priapizmas). • Krūtų padidėjimas, netikėtas pieno išsiskyrimas (galaktorėja). • Menstruacijų sutrikimai. • Kraujo krešuliai venose, ypač kojų (jų simptomai yra kojos patinimas, skausmas ir paraudimas), kurie gali kraujagyslėmis nukeliauti į plaučius, sukelti krūtinės skausmą ir apsunkinti kvėpavimą. Pastebėję kurį nors iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. • Vaikščiojimas, kalbėjimas, valgymas arba kita veikla miegant. • Sumažėjusi kūno temperatūra (hipotermija). • Kasos uždegimas. • Būklė, vadinama metaboliniu sindromu. Jai esant gali pasireikšti 3 ar daugiau iš šių sutrikimų: padidėjęs pilvo srities riebalų kiekis, sumažėjęs „gerojo“ (DTL) cholesterolio kiekis, padidėjęs trigliceridais vadinamų riebalų kiekis kraujyje, padidėjęs kraujospūdis ir padidėjęs cukraus kiekis kraujyje. • Karščiavimo, panašių į gripo simptomų ir gerklės skausmo derinys arba kitokia infekcija, susijusi labai mažu baltųjų kraujo ląstelių kiekiu (ši būklė vadinama agranulocitoze). • Žarnų obstrukcija (užsikimšimas). • Padidėjęs kreatino kinazės (raumenų gaminamos medžiagos) kiekis kraujyje.

  Labai retas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui 10 000) • Stiprus odos išbėrimas, pūslės arba raudonos dėmės odoje. • Sunki alerginė reakcija (anafilaksija), dėl kurios gali pasunkėti kvėpavimas ar ištikti šokas. • Greitai pasireiškiantis odos patinimas (dažniausiai aplink akis, taip pat lūpų ir gerklės) (angioedema). • Sunki būklė, pasireiškianti odos, burnos, akių ir lytinių organų pūslėmis (Stevens-Johnson sindromas). • Sutrikusi hormono, kontroliuojančio šlapimo kiekį, sekrecija. • Raumenų skaidulų irimas ir raumenų skausmas (rabdomiolizė). • Esamo cukrinio diabeto pasunkėjimas.

  Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis) • Odos išbėrimas įvairaus dydžio ir formos raudonomis dėmėmis (daugiaformė eritema). • Sunki staigi alerginė reakcija, kurios simptomai yra karščiavimas, odos pūslės ir lupimasis (toksinė epidermio nekrolizė). • Nutraukimo simptomai (gali pasireikšti motinų, nėštumo metu vartojusių Seroquel XR, naujagimiams).

  Grupės, kuriai priklauso Seroquel XR, vaistai gali sukelti širdies ritmo sutrikimų, kurie gali būti sunkūs, dėl jų net gali ištikti mirtis.

  Kai kuris šalutinis poveikis nustatomas tik tiriant kraują – tai pakitęs tam tikrų riebalų (trigliceridų ir bendrojo cholesterolio) ar cukraus kiekis, pakitęs skydliaukės hormonų kiekis, padidėjęs kepenų fermentų kiekis, sumažėjęs tam tikrų (raudonųjų) kraujo ląstelių kiekis, padidėjęs kreatino kinazės (raumenyse susidarančios medžiagos) kiekis, sumažėjęs natrio kiekis ir padidėjęs hormono prolaktino kiekis. Padaugėjus hormono prolaktino, retais atvejais gali:

  • padidėti krūtys ir netikėtai išsiskirti pieno (vyrams ir moterims); • išnykti ar pasidaryti nereguliarios mėnesinės (moterims).

  Gydytojas gali paprašyti periodiškai daryti kraujo tyrimus.

  Šalutinis poveikis vaikams ir paaugliams Vaikams ir paaugliams gali pasireikšti toks pats šalutinis poveikis kaip suaugusiesiems.

  Žemiau nurodytas šalutinis poveikis, kuris vaikams ir paaugliams pastebėtas dažniau negu suaugusiesiems, arba kurio suaugusiesiems nepastebėta.

  Labai dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti daugiau kaip 1 žmogui iš 10) • Padidėjęs hormono, vadinamo prolaktinu, kiekis kraujyje. Retais atvejais dėl to gali: o padidėti krūtys ir netikėtai išsiskirti pieno (berniukams ir mergaitėms); o išnykti arba pasidaryti nereguliarios mėnesinės (mergaitėms). • Padidėjęs apetitas. • Vėmimas. • Nenormalūs raumenų judesiai (būna sunku pradėti judesius, atsirandatremoras, nenustygimas ar neskausmingas raumenų stingulys). • Padidėjęs kraujospūdis.

  Dažnas šalutinis poveikis (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 žmogui iš 10) • Silpnumas, alpimas (dėl to galima pargriūti). • Užgulta nosis. • Susierzinimas.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą. .

  5. Kaip laikyti Seroquel XR

  • Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. • Ant pakuotės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. • Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia. • Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Seroquel XR sudėtis

  • Veiklioji medžiaga yra kvetiapinas. Seroquel XR tabletėje yra 50 mg, 150 mg, 200 mg, 300 mg arba 400 mg kvetiapino (fumarato pavidalo). • Pagalbinės medžiagos yra:

  tabletės šerdyje – mikrokristalinė celiuliozė, natrio citratas, laktozė monohidratas, magnio stearatas ir hipromeliozė;

  tabletės plėvelėje – hipromeliozė, makrogolis ir titano dioksidas (E171). 50 mg, 200 mg ir 300 mg tabletėse dar yra geltonojo geležies oksido (E172), tik 50 mg tabletėse – raudonojo geležies oksido (E172).

  Seroquel XR išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Visos pailginto atpalaidavimo tabletės yra kapsulės formos, ant jų yra žyma „XR“ ir nurodytas stiprumas. 50 mg tabletės yra rausvai oranžinės, 150 mg – baltos, 200 mg – geltonos, 300 mg – blyškiai geltonos ir 400 mg – baltos.

  10, 30, 50, 60 ir 100 tablečių pakuotės yra registruotos vistiems stiprumams. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas

  AstraZeneca UK Limited 2 Kingdom Street London W2 6BD Jungtinė Karalystė

  Gamintojai AstraZeneca UK Limited Silk Road Business Park, Macclesfield, Cheshire, SK10 2NA Jungtinė Karalystė

  AndersonBrecon (UK) Limited Units 2-7 Wye Valley Business Park Brecon Road Hay-on-Wye Hereford Herefordshire HR3 5PG Jungtinė Karalystė

  AstraZeneca GmbH Tinsdaler Weg 183 22880 Wedel Vokietija    Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

  UAB AstraZeneca Lietuva Jasinskio g. 16A LT - 03613, Vilnius Tel.: +370 5 2660550 Faksas: +370 5 2660555

   Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

  VALSTYBĖS NARĖS PAVADINIMAS VAISTINIO PREPARATO PAVADINIMAS Austrija Seroquel XR Belgija Seroquel XR Kipras Seroquel XR Čekija Seroquel Prolong Danija Seroquel Prolong Estija Seroquel XR Suomija Seroquel Prolong Vokietija Seroquel Prolong® 50 mg Retardtabletten, Seroquel Prolong® 150 mg Retardtabletten, Seroquel Prolong® 200 mg Retardtabletten, Seroquel Prolong® 300 mg Retardtabletten, Seroquel Prolong® 400 mg Retardtabletten Graikija Seroquel XR Islandija Seroquel Prolong Airija Seroquel XR Italija Seroquel compresse a rilascio prolungato Latvija Seroquel XR Lietuva Seroquel XR Liuksemburgas Seroquel XR Malta Seroquel XR Nyderlandai Seroquel XR Norvegija Seroquel Depot Portugalija Seroquel SR Rumunija Seroquel XR Slovakija Seroquel XR Slovėnija Seroquel SR Ispanija Seroquel Prolong Švedija Seroquel Depot Jungtinė Karalystė Seroquel XL

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-01-22.

  Išsami informacija apie šį vaistinį preparatą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt

   

  Suaugusiems žmonėms. Pradinę Seroquel XR dozę nurodys gydytojas. Palaikomoji dozė priklauso nuo Jūsų ligos ir poreikio, tačiau paprastai ji būna nuo 150 mg iki 800 mg per parą. Šių tablečių geriama 1 kartą per parą.

  Senyviems žmonėms. Senyviems žmonėms gydytojas gali pakoreguoti dozę.

  Vaikams ir paaugliams iki 18 metų. Vaikams ir paaugliams iki 18 metų Seroquel XR vartoti negalima.

  Pacientams, sergantiems inkstų arba kepenų veiklos sutrikimu. Jeigu Jūsų kepenų ar inkstų veikla sutrikusi, gydytojas gali pakoreguoti vaisto dozę.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės