preloader

Prašome palaukti

SINEMET, tabletės, N100

SINEMET, tabletės, N100

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Karbidopa+Levodopa
Veikliosios medžiagos stiprumas: 25mg+250mg
Prekės kodas: 013270
Parkinsono ligos simptomams gydyti.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Parkinsono ligos simptomams gydyti.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra SINEMET ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant SINEMET
  3. Kaip vartoti SINEMET
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti SINEMET
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA SINEMET IR KAM JIS VARTOJAMAS

  SINEMET yra karbidopos, aromatinės aminorūgšties dekarboksilazės inhibitoriaus, ir levodopos, metabolinio dopamino pirmtako, derinys. Jis pagerina Parkinsono ligos simptomus.

  Gydytojas SINEMET Jums paskyrė Parkinsono ligos simptomams gydyti.

  Parkinsono liga yra lėtinis sutrikimas, kuriam būdingi lėti ir netvirti judesiai, raumenų sustandėjimas ir drebulys. Negydoma Parkinsono liga gali apsunkinti įprastą kasdieninę veiklą.

  Kaip SINEMET gydo Parkinsono ligą?

  SINEMET tabletėse yra dvi veikliosios medžiagos – levodopa ir karbidopa.

  Galvojama, kad Parkinsono ligos simptomus sukelia natūraliai susidarančio cheminio junginio, kurį gamina tam tikros smegenų lastelės, dopamino stoka. Dopaminas perduoda signalus tam tikrose smegenų srityse, kontroliuojančiose raumenų judėjimą. Judėti sunku tampa tada, kai gaminama per mažai dopamino.

  Levodopa papildo dopamino kiekį smegenyse, o karbidopa užtikrina, kad pakankamai levodopos patektų į smegenis ten, kur jos reikia. Daugeliui ligonių tai sumažina Parkinsono ligos simptomus.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT SINEMET

  SINEMET vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei SINEMET medžiagai;
  - jeigu turite kokį nors įtartiną odos pažeidimą (apgamų), kurio neištyrė gydytojas, arba kada nors turėjote odos vėžį;
  - jeigu gydėtės nuo depresijos MAO inhibitoriais vadinamais vaistais;
  - jeigu sergate uždaro kampo glaukoma.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  Gydymo SINEMET metu specialių atsargumo priemonių reikia vairuojant ar valdant mechanizmus. Jeigu patiriate somnolencijos (pernelyg didelio mieguistumo) ir staigius miego priepuolius, susilaikykite nuo vairavimo ar mechanizmų valdymo bei susisiekite su savo gydytoju.

  Ką reikia pasakyti gydytojui prieš pradedant vartoti SINEMET?
  Gydytojui papasakokite apie visas medicinines problemas, kurias turite arba turėjote, taip pat ir apie alergiją; depresiją bei psichikos sutrikimus; plaučių, inkstų, kepenų arba hormonines problemas; opaligę; traukulius ar glaukomą.

  Pasakykite gydytojui, jei anksčiau gydėtės levodopa.

  Kitų vaistų vartojimas
  Nors paprastai SINEMET gali būti skiriamas kartu su kitais vaistais, yra išimčių. Gydytojas gali Jus perspėti, kad kartu nevartotumėte tam tikrų vaistų psichinėms būklėms arba depresijai, tuberkuliozei, padidėjusiam kraujospūdžiui, raumenų spazmams ar traukuliams gydyti.

  Gydytojas arba vaistininkas turi pilnesnį sąrašą vaistų, kurių reikia vengti vartojant SINEMET. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Nežinoma, kokį poveikį nėštumui gali turėti SINEMET, taip pat ar jis išsiskiria su motinos pienu. Todėl, jei esate nėščia, galite pastoti ar ketinate žindyti krūtimi, pasakykite gydytojui, kuris padės palyginti vaisto naudą ir galimą riziką bei apsispręsti.

  Vaikai
  Jaunesniems kaip 18 metų pacientams SINEMET skirti nerekomenduojama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Įvairūs pacientai į vaistą gali reaguoti skirtingai. Kai kurie šalutiniai reiškiniai, pasitaikę vartojant SINEMET, gali paveikti kai kurių pacientų gebėjimą vairuoti ar valdyti pavojingus mechanizmus (žr. „GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS”).

  SINEMET gali sukelti somnolenciją (pernelyg didelį mieguistumą) ir staigius miego priepuolius, todėl Jūs turite susilaikyti nuo vairavimo ar užsiėmimo tokia veikla, kada Jums pačiam ar kitiems dėl sumažėjusio budrumo galėtų kilti rimtos traumos ar mirties pavojus (pvz., valdyti mechanizmus) tol, kol tokie pasikartojantys priepuoliai ar somnolencija praeis.


  3. KAIP VARTOTI SINEMET

  SINEMET visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  SINEMET dozės yra įvairios, ir gydytojas parinks tinkamiausią Jums, atitinkamai ligos sunkumui bei tai, kaip Jūs reaguosite į gydymą.

  Tabletės gali būti perlaužiamos pusiau, jei taip paskirta.

  Kad poveikis būtų geriausias, vartokite SINEMET kasdien. Svarbu kruopščiai laikytis gydytojo nurodymų kiek ir kaip dažnai SINEMET vartoti. Nedelsiant praneškite gydytojui apie bet kokius Jūsų būklės pasikeitimus, pavyzdžiui, pykinimą arba nenormalius judesius, nes dėl to gali reikėti pakoreguoti Jūsų gydymą.

  Nenutraukite vaisto vartojimo staiga, nebent taip patartų gydytojas.

  Pavartojus per didelę SINEMET dozę

  Išgėrę per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad kuo greičiau Jums būtų suteikta medicinos pagalba.

  Pamiršus pavartoti SINEMET

  Stenkitės SINEMET vartoti kaip paskirta. Tačiau jei vieną dozę praleidote, išgerkite ją tuoj pat kai prisiminėte. Bet jei jau beveik atėjo laikas kitai tabletei, praleistosios nebegerkite, tiesiog toliau vartokite įprastu režimu. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti SINEMET

  Nepasitarę su gydytoju, nenutraukite vartoti SINEMET arba nesumažinkite jo dozės. Gali atsirasti simptomų grupė, taip pat ir raumenų sustandėjimas, karščiavimas bei proto veiklos pakitimai.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Paprastai SINEMET toleruojamas gerai. SINEMET, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažniausiai pasitaiko šie šalutiniai reiškiniai: nenormalūs judesiai, pavyzdžiui, nervinis trūkčiojimas ar spazmai (kurie gali būti panašūs į Jūsų Parkinsono ligos požymius arba nebūti panašūs), ir pykinimas.

  Galimi ir kitokie šalutiniai reiškiniai, pavyzdžiui, protinės veiklos pakitimai, košmariški sapnai, plaukų slinkimas, šlapimo, prakaito ir (arba) seilių spalvos pokyčiai, viduriavimas, alpimas, padidėjęs lytinis potraukis, širdies plakimas, galvos sukimasis staiga atsistojus, galvos svaigimas, somnolencija (pernelyg didelis mieguistumas), staigūs miego priepuoliai, vėmimas, apetito praradimas, lėti judesiai, liguistas potraukis lošimui ir melanoma.

  Gali būti padidėjusio jautrumo reakcijos, pavyzdžiui dilgėlinė, niežėjimas, bėrimas bei veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklės patinimas, dėl kurio gali būti sunku kvėpuoti arba nuryti. Jei pasireiškia tokie požymiai, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

  Gydytojas ar vaistininkas daugiau žino apie nepageidaujamą poveikį. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Kaip sužinoti daugiau apie SINEMET?

  Išsamiau apie tai Jus informuos gydytojas arba vaistininkas, kurie turi visą informaciją.


  5. KAIP LAIKYTI SINEMET

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, SINEMET vartoti negalima. Pirmieji du skaitmenys rodo mėnesį, paskutinieji du – metus. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  SINEMET sudėtis

  - Veikliosios medžiagos yra karbidopa ir levodopa. Jų kiekis vienoje tabletėje pateiktas lentelėje:

  1 Tabletė; Karbidopa; Levodopa
  SINEMET 25/250 mg; 25 mg; 250 mg

  - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, kukurūzų krakmolas, indigotinas E-132 ir magnio stearatas.

  SINEMET išvaizda ir kiekis pakuotėje

  SINEMET 25/250 mg išleidžiamas melsvai taškuotos spalvos ovaliomis tabletėmis, vienoje pusėje užrašas “MSD 654”, kitoje vagelė. Preparatas tiekiamas išspaudžiama aliuminio folija padengtomis polivinilchlorido (PVC) lizdinėmis plokštelėmis kartono dėžutėje. Pakuotėje yra 30 arba 100 tablečių.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas
  UAB „Merck Sharp & Dohme“
  Kęstučio 59/27
  LT-08124 Vilnius
  Lietuva
  Gamintojas
  Merck Sharp & Dohme B.V.
  Waarderweg 39, P.O. Box 581,
  2003 PC Haarlem
  Nyderlandai

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.
  UAB „Merck Sharp & Dohme“
  Kęstučio 59/27
  LT-08124 Vilnius
  Tel. (8~5) 278 02 47
  Faks. (8~5) 275 36 46

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2008-04-10

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/
  SINEMET visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  SINEMET dozės yra įvairios, ir gydytojas parinks tinkamiausią Jums, atitinkamai ligos sunkumui bei tai, kaip Jūs reaguosite į gydymą.

  Tabletės gali būti perlaužiamos pusiau, jei taip paskirta.

  Kad poveikis būtų geriausias, vartokite SINEMET kasdien. Svarbu kruopščiai laikytis gydytojo nurodymų kiek ir kaip dažnai SINEMET vartoti. Nedelsiant praneškite gydytojui apie bet kokius Jūsų būklės pasikeitimus, pavyzdžiui, pykinimą arba nenormalius judesius, nes dėl to gali reikėti pakoreguoti Jūsų gydymą.

  Nenutraukite vaisto vartojimo staiga, nebent taip patartų gydytojas.

  Pavartojus per didelę SINEMET dozę

  Išgėrę per didelę vaisto dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kad kuo greičiau Jums būtų suteikta medicinos pagalba.

  Pamiršus pavartoti SINEMET

  Stenkitės SINEMET vartoti kaip paskirta. Tačiau jei vieną dozę praleidote, išgerkite ją tuoj pat kai prisiminėte. Bet jei jau beveik atėjo laikas kitai tabletei, praleistosios nebegerkite, tiesiog toliau vartokite įprastu režimu. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti SINEMET

  Nepasitarę su gydytoju, nenutraukite vartoti SINEMET arba nesumažinkite jo dozės. Gali atsirasti simptomų grupė, taip pat ir raumenų sustandėjimas, karščiavimas bei proto veiklos pakitimai.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės