preloader

Prašome palaukti

SINEX, 0,5mg/ml, 15ml, nosies purškalas (tirpalas), N1
SINEX, 0,5mg/ml, 15ml, nosies purškalas (tirpalas), N1

SINEX, 0,5mg/ml, 15ml, nosies purškalas (tirpalas), N1

Vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Oksimetazolinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 0,5mg/ml
Prekės kodas: 408450085343
Sinex yra nosies purškalas vartojamas peršalimo ar rinito sukelto nosies gleivinės paburkimo vietiniam simptominiam gydymui. Nosies purškalo veikimas prasideda...
5,30 €
Prekė sandėlyje
Dėmesio! Prašome įdėmiai perskaityti informacinį lapelį ir vaistą vartoti, kaip nurodyta. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti Jūsų sveikatai. Jei simptomai nepraeina ar atsirado šalutinis poveikis, dėl tolesnio vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Užsisakant vaistinį preparatą internetu atsiskaitymas galimas tik grynaisiais.

Realios prekės išvaizda gali skirtis nuo esančios nuotraukoje.

Pristatome kitą darbo dieną, jeigu užsakymas patvirtinamas darbo dieną iki 16 val. Daugiau apie galimus pristatymo būdus

Dažnai perkama kartu

Vaistinis preparatas

Sinex yra nosies purškalas vartojamas peršalimo ar rinito sukelto nosies gleivinės paburkimo vietiniam simptominiam gydymui.

Nosies purškalo veikimas prasideda per keletą minučių ir trunka 6 – 8 valandas.Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti šį vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Šį vaistą galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką. - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių. - Jeigu per 3 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.  

Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Sinex ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Sinex 3. Kaip vartoti Sinex 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Sinex 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

1. Kas yra Sinex ir kam jis vartojamas

Sinex yra nosies purškalas vartojamas peršalimo ar rinito sukelto nosies gleivinės paburkimo vietiniam simptominiam gydymui.

Nosies purškalo veikimas prasideda per keletą minučių ir trunka 6 – 8 valandas.

2. Kas žinotina prieš vartojant Sinex

Sinex vartoti negalima: - jeigu yra alergija oksimetazolinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos     išvardytos 6 skyriuje); - jeigu vartojate (arba paskutines dvi savaites vartojote) monoaminooksidazės inhibitorius     (monoaminooksidazės inhibitoriai vartojami Parkinsono ligos ir depresijos gydymui); - jeigu sergate ūmine širdies liga arba krūtinės angina; - jei yra padidėjęs akispūdis (uždaro kampo glaukoma); - jeigu atlikta operacija - pašalinta hipofizė; - jeigu sergate nosies landų odos arba gleivinės sausu uždegimu arba nosyje susidaro plutelės.

Šio vaisto negalima vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams.

Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Sinex, jeigu: - yra padidėjęs kraujospūdis; - sergate širdies liga, įskaitant krūtinės anginą; - sergate cukriniu diabetu; - sutrikusi skydliaukės veikla; - yra padidėjusi prostata (prostatos hiperplazija).

Kiti vaistai ir Sinex  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Pasakykite gydytojui, jeigu vartojate: - monoaminooksidazės inhibitorius (MAOI) Parkinsono ligos ir depresijos gydymui. Nevartokite Sinex, jei MAOI vartojote paskutines dvi savaites; - triciklinius antidepresantus – pasakykite gydytytojui, jei vartojate depresijai gydyti tokius vaistus kaip amitriptiliną arba imipraminą; - beta adrenoblokatorius arba vaistus nuo padidėjusio kraujospūdžio – pasakykite gydytojui prieš pradėdami vartoti šį vaistą; - vaistus Parkinsono ligai gydyti (bromokriptiną) – pasakykite gydytojui prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia arba žindote kūdikį, manote, kad galbūt  esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Vartojant nosies purškalą nėštumo ir žindymo laikotarpiu reikia laikytis atsargumo.

Vairavimas ir mechanizmų valdymas Sinex gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

Sinex sudėtyje yra benzalkonio hidrochlorido. Konservantas benzalkonio chloridas gali sukelti nosies gleivinės paburkimą, ypač tais atvejais, kai vaisto vartojama ilgai.

3. Kaip vartoti Sinex    Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė yra: - suaugusiesiems ir vyresniems kaip 10 metų vaikams yra 1-2 įpurškimai į kiekvieną nosies šnervę, ne daugiau kaip 2-3 kartus per parą; - 6-10 metų vaikams: 1 įpurškimas į kiekvieną nosies šnervę, ne daugiau kaip 2-3 kartus per parą; - jaunesniems kaip 6 metų vaikams – vartoti negalima.

Neviršykite rekomenduojamos dozės.

Nevartokite ilgiau kaip 5-7 dienas iš eilės. Ilgiau vartojamas Sinex gali sukelti nosies užgulimą.

Jei ligos požymiai per 3 dienas nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Vartojimo metodas

1. Nuimkite apsauginį dangtelį, apverskite buteliuką ir įkiškite purškalo angą į nosies landą. Kitą nosies landą užspauskite. 2. Paspauskite purkštuką, įpurškimo metu giliai įkvėpkite per nosį. Pakartokite įpurškimą į kitą nosies landą. 3. Suaugusieji ir vyresni kaip 10 metų vaikai prireikus gali 1-ą ir 2-ą procedūras pakartoti. 4. Pasinaudoję, nosies purkštuką nuvalykite drėgna švaria popierine servetėle ir iškart uždėkite apsauginį dangtelį.

Ką daryti pavartojus per didelę Sinex dozę? Pavartojus per didelę Sinex dozę ir atsiradus bet kokiam šalutiniam poveikiui arba simptomui, nedelsiant kreipkitės į gydytoją; turėkite su savimi buteliuką arba pakuotę.

Pamiršus pavartoti Sinex Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę; tęskite vaisto vartojimą kaip nurodyta dozavimo skyriuje.

Jeigu kiltų klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

4. Galimas šalutinis poveikis

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

• Nedažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 pacientų)  Čiaudėjimas, nosies, burnos arba ryklės džiūvimas arba dirginimas.

• Retas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1000 pacientų)  Nerimas, nuovargis, dirglumas, sutrikęs miegas vaikams, dažnas pulsas, pernelyg stiprus  juntamas širdies plakimas, padidėjęs kraujospūdis, „užsikimšusios nosies“ pojūtis, nosies gleivinės patinimas, galvos skausmas, pykinimas, kraujo priplūdimas į veidą (paraudimas), išbėrimas, regėjimo sutrikimas.

Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

5. Kaip laikyti Sinex

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

Ant dėžutės ir buteliuko etiketės po „Tinka iki“ / ,,EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

Sinex sudėtis

- Veiklioji medžiaga yra oksimetazolino hidrochloridas 0,5 mg/ml. Viename išpurškime (atitinka 0,05 ml) apytikriai yra 25 mikrogramai oksimetazolino hidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos yra: sorbitolis, natrio citratas, tiloksapolis, chlorheksidino digliukonato tirpalas, bevandenė citrinų rūgštis, alavijų sausasis ekstraktas, benzalkonio chlorido tirpalas, acesulfamo kalio druska, levomentolis, cineolas, dinatrio edetatas, levokarvonas, natrio hidroksidas, išgrynintas vanduo (žr. 2 skyrių ,,Sinex sudėtyje yra benzalkonio chlorido“.)

Sinex išvaizda ir kiekis pakuotėje

Sinex nosies purškalas (tirpalas) yra nosies purškalas su dozavimo pompa. Dėžutėje yra gintaro spalvos stiklo buteliukas su pritvirtinta baltos spalvos pompa. Buteliuke yra 10 ml arba 15 ml tirpalo. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

Rinkodaros teisės turėtojas WICK Pharma Sulzbacher Strasse 40, 65824 Schwalbach am Taunus Vokietija

Gamintojas Procter and Gamble Manufacturing GmbH Procter & Gamble Strasse 1 DE-64521 Gross-Gerau Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

UAB „Sicor Biotech“ Molėtų pl. 5 LT-08409 Vilnius, Lietuva Tel.: +370 5 266 02 03

Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

Austrija Belgija Bulgarija

Čekija Estija Graikija Ispanija Jungtinė Karalystė Kroatija Latvija Lietuva Lenkija Nyderlandai WICK SinexAloe Nasenspray Nasenspray 0,5 mg/ml Lösung Vicks SinexAloe 0,5 mg/ml neusspray oplossing Викс Синекс Алое и Евкалипт 0,5 mg/ml спрей за нос, разтвор Sinex Vicks Aloe a Eukalyptus 0,5mg/ml, nosni sprej, roztok Sinex  Vicks Sinex  nasal spray solution 0,5mg/ml Sinexsensi 0,5 mg/ml solución para pulverización nasal Vicks Sinex Soother 0,5 mg/ml Nasal Spray Solution Vicks Sinex 0.5 mg/ml sprej za nos, otopina Sinex 0,5 mg/ml deguna aerosols, šķīdums Sinex 0,5 mg/ml nosies purškalas (tirpalas) Vicks Sinex Aloes I Eukaliptus Vicks Sinex Aloë 0,5 mg/ml neusspray oplossing Portugalija Rumunija Sinexsensi 0,5 mg/ml solução para pulverização nasal Vicks Sinex 0,5 mg/ml spray nazal, soluție. Slovakija  Sinex Vicks Aloe a Eukalyptus 0,5 mg/ml, Nosová roztoková aerodisperzia Suomija Švedija Vengrija Vokietija Vicks Sinex Vicks Sinex, 0,5 mg/ml, nässpray, lösning Wick Sinex Aloe Vera és Eukaliptusz 0,5mg/ml oldatos orrspray WICK Sinex avera Nasenspray 0,5 mg/ml Lösung

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-05-26

Išsami informacija apie šį vaistą  pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos  sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

Tinka alergiškiems: Ne
Tinka diabetikams: Ne
Ekologiškas: Ne
Natūralus: Ne

 Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Rekomenduojama dozė yra: - suaugusiesiems ir vyresniems kaip 10 metų vaikams yra 1-2 įpurškimai į kiekvieną nosies šnervę, ne daugiau kaip 2-3 kartus per parą; - 6-10 metų vaikams: 1 įpurškimas į kiekvieną nosies šnervę, ne daugiau kaip 2-3 kartus per parą; - jaunesniems kaip 6 metų vaikams – vartoti negalima.

Neviršykite rekomenduojamos dozės.

Nevartokite ilgiau kaip 5-7 dienas iš eilės. Ilgiau vartojamas Sinex gali sukelti nosies užgulimą.

Jei ligos požymiai per 3 dienas nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

Vartojimo metodas

1. Nuimkite apsauginį dangtelį, apverskite buteliuką ir įkiškite purškalo angą į nosies landą. Kitą nosies landą užspauskite. 2. Paspauskite purkštuką, įpurškimo metu giliai įkvėpkite per nosį. Pakartokite įpurškimą į kitą nosies landą. 3. Suaugusieji ir vyresni kaip 10 metų vaikai prireikus gali 1-ą ir 2-ą procedūras pakartoti. 4. Pasinaudoję, nosies purkštuką nuvalykite drėgna švaria popierine servetėle ir iškart uždėkite apsauginį dangtelį.

Ką daryti pavartojus per didelę Sinex dozę? Pavartojus per didelę Sinex dozę ir atsiradus bet kokiam šalutiniam poveikiui arba simptomui, nedelsiant kreipkitės į gydytoją; turėkite su savimi buteliuką arba pakuotę.

Pamiršus pavartoti Sinex Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę; tęskite vaisto vartojimą kaip nurodyta dozavimo skyriuje.

Jeigu kiltų klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

Kartu perkamos prekės

Jums taip pat gali patikti