preloader

Prašome palaukti

Skinoren, 30 g, kremas, N1

Skinoren, 30 g, kremas, N1

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Azelaino rūgštis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 200mg/g
Prekės kodas: 014540
Skinoren kremu gydomi spuogai (neatsižvelgiant, ar yra uždegimo požymių, ar jų nėra), taip pat vartojamas melazmai gydyti.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Skinoren kremu gydomi spuogai (neatsižvelgiant, ar yra uždegimo požymių, ar jų nėra), taip pat vartojamas melazmai gydyti.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?
  1. Kas yra Skinoren kremas ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Skinoren kremą
  3. Kaip vartoti Skinoren kremą
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Skinoren kremą
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra Skinoren kremas ir kam jis vartojamas

  Skinoren kremu gydomi spuogai (neatsižvelgiant, ar yra uždegimo požymių, ar jų nėra). Vaistas veikia bakterijas (Propionibacterium acnes), sukeliančias spuogus. Jis taip pat mažina suragėjusių ir sukietėjusių odos ląstelių susidarymą; šios ląstelės užkemša odos angeles, dėl to atsiranda spuogų baltomis arba juodomis viršūnėlėmis.

  Skinoren kremas taip pat vartojamas melazmai gydyti. Jis slopina nenormalų melanocitų augimą ir gyvybingumą. Nuo šių ląstelių tamsėja oda; tai ir vadinama melazma.


  2. Kas žinotina prieš vartojant Skinoren kremą

  Skinoren kremo vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija azelaino rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės

  - Jeigu Jūs tepate Skinoren, tepkite tik pažeistus odos plotelius.
  - Saugokitės, kad kremo nepatektų į akis, burną ar ant kitų gleivinių. Jei taip atsitiktų, akis, burną ir (arba) pažeistas gleivines nedelsdami gausiai plaukite vandeniu. Jei akių sudirginimas nepraeina, kreipkitės į gydytoją. Po kiekvieno Skinoren kremo pavartojimo reikia nusiplauti rankas.

  Buvo gauta pranešimų apie retus atvejus, kai azelaino rūgštimi gydytiems pacientams pasunkėjo astma.

  Skinoren kremas gerai gydo kai kurias melazmos rūšis (epidermio ir mišrią epidermio bei dermos melazmą), tačiau negydo vien tik dermos melazmos.

  Kiti vaistai ir Skinoren kremas

  Ar Skinoren kremas veikia kitus vaistus ir ar kiti vaistai veikia Skinoren, tirta nebuvo.

  Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Adekvačių ir gerai kontroliuojamų tyrimų, vietiškai skiriant azelaino rūgštį nėščioms moterims, neatlikta. Gyvūnų vaisingumo tyrimų duomenimis Skinoren kremas neturėtų būti pavojingas nėštumo metu.

  Nežinoma, ar azelaino rūgšties patenka į motinos pieną, tačiau in vitro atliktas eksperimentas parodė, kad vaisto gali patekti į motinos pieną. Vis tik nėra tikėtina, kad į motinos pieną patekusi azelaino rūgštis ženkliai padidintų fiziologinę šios rūgšties koncentraciją piene.

  Kūdikiams negalima turėti sąlyčio su gydoma oda (krūtimi).

  Jei esate nėščia ar žindote, Jūsų gydytojas nuspręs, ar galite vartoti Skinoren kremą.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus Skinoren kremas neveikia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Skinoren medžiagas
  Skinoren kremo sudėtyje yra benzoinės rūgšties, kuri truputį dirgina odą, akis ir gleivinę, ir propilenglikolio, kuris gali sudirginti odą.


  3. Kaip vartoti Skinoren kremą

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Laikykitės šių nurodymų, kitaip vaistas gali veikti nepakankamai.

  Prieš vartojant Skinoren kremą odą reikia švariai nuplauti ir nusausinti. Odą galima nuvalyti nestipria valomąja priemone.

  Pažeistą odą reikia tepti Skinoren kremu dukart per parą (rytą ir vakare) ir švelniai įtrinti. Vartojamas kremo kiekis priklauso nuo pažeistos odos ploto. Visam veidui užtenka maždaug 2,5 cm kremo. Jei reikia gydyti ne tik veidą, bet ir kitas sritis, pvz., krūtinę ir nugarą, kremo kiekį reikia atitinkamai pakoreguoti.

  Jei kremas per stipriai dirgina odą (žr. 4 skyrių), tepti jo reikia mažiau arba rečiau - kartą per parą, kol dirginimas praeis. Jei reikia, gydymą kelioms dienoms galima nutraukti.

  Kiek laiko vartoti Skinoren kremą
  Skinoren kremo vartojimo trukmė gali būti įvairi ir priklauso nuo odos ligos sunkumo. Svarbu reguliariai vartoti Skinoren visą gydymo laiką.

  Gydant paprastuosius spuogus, ženklus pagerėjimas paprastai pastebimas maždaug po 4 savaičių. Kad gydymo rezultatai būtų geriausi, Skinoren kremą reikia vartoti be pertraukos keletą mėnesių.

  Melazma gydoma mažiausiai 3 mėnesius; gydymo rezultatai būna geriausi, jei Skinoren kremas vartojamas reguliariai. Kartu visą gydymo laiką reikia vartoti plataus spektro (UVA ir UVB) apsaugos nuo saulės priemones, kad liga nepaūmėtų ir (arba) vėl nesustiprėtų pašviesėjusių odos plotų pigmentacija.

  Vartojimas vaikams ir paaugliams
  12-17 metų paaugliams Skinoren kremas vartojamas taip pat kaip ir suaugusiems.
  Jaunesniems kaip 12 metų vaikams Skinoren kremo saugumas ir veiksmingumas nenustatytas, todėl jo vartoti negalima.

  Jeigu manote, kad Skinoren kremas veikia per stipriai ar per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės