preloader

Prašome palaukti

Sodium chloride Kabi, 9mg/ml, 5 ml, tirpiklis parenteriniam vartojimui, N20

Sodium chloride Kabi, 9mg/ml, 5 ml, tirpiklis parenteriniam vartojimui, N20

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Natrio chloridas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 9mg/ml
Prekės kodas: 202522

Tirpiklis yra vartojamas vaistiniams preparatams, švirkščiamiems į veną, raumenis ar po oda, skiesti ar jų tirpalams gaminti.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Tirpiklis yra vartojamas vaistiniams preparatams, švirkščiamiems į veną, raumenis ar po oda, skiesti ar jų tirpalams gaminti.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Sodium Chloride Kabi ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Sodium Chloride Kabi 3. Kaip vartoti Sodium Chloride Kabi 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Sodium Chloride Kabi 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Sodium Chloride Kabi ir kam jis vartojamas

  Sodium Chloride Kabi tirpiklis yra vartojamas vaistiniams preparatams, švirkščiamiems į veną, raumenis ar po oda, skiesti ar jų tirpalams gaminti.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Sodium Chloride Kabi

  Sodium Chloride Kabi vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliajai medžiagai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu Jūsų kraujyje yra padidėjusi natrio koncentracija (pasireiškė hipernatremija); - jeigu yra padidėjęs raumenų tonusas (hipertonija); - jeigu sergate širdies nepakankamumu (būklė, kai širdis nepajėgia išstumti reikiamo kraujo kiekio); - jeigu yra širdies, kepenų arba inkstų veiklos sutrikimas, atsirado pabrinkimų (edemų); - jeigu sergate sunkia hipertenzija (aukšto kraujospūdžio liga); - jeigu Jūsų kraujas yra parūgštėjęs (atsirado metabolinė acidozė).

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės: Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju, prieš pradėdami vartoti Sodium Chloride Kabi. -  atidarius ampulę, tirpalą reikia vartoti tuoj pat; - jeigu tirpalo reikia vartoti po oda, jo maišyti su priedu, kuris gali pakeisti tirpalo izotoniškumą, negalima; - tirpalo negalima vartoti, jei jis yra neskaidrus ir jame yra nuosėdų; - prieš maišant tirpalą su medikamentu, reikia įsitikinti jų fizikinių ir cheminių savybių suderinamumu; - į natrio chlorido tirpalą pilti alkoholio draudžiama.

  Vaikai Natrio koncentracija naujagimių kraujyje dėl nesubrendusių inkstų gali būti per didelė. Todėl tokiems ligoniams pakartotinai injekuoti natrio chlorido tirpalo galima tik nustačius natrio koncentraciją kraujyje. Atsargiai natrio chlorido turi vartoti pacientai, sergantys aukšto kraujospūdžio liga, širdies nepakankamumu, hiperaldosteronizmu (antinksčių žievės funkcijos sustiprėjimas), inkstų funkcijos sutrikimu, kepenų ciroze arba kitomis kepenų ligomis arba tie ligoniai, kuriems pasireiškė plaučių ar periferinė edema (paburkimas), preeklampsija, hipervolemija, šlapimo takų obstrukcija, hipoproteinemija bei kitos ligos arba vaistų, sulaikančių natrį organizme (kortikosteroidų), vartojimas.

  Kiti vaistai ir Sodium Chloride Kabi Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Vaistų sąveika priklauso nuo medikamento, kuriuo reikia papildyti Sodium Chloride Kabi, savybių.

  Yra nustatyta, kad su Sodium Chloride Kabi nesuderinami šie medikamentai: hidrokortizonas, amfotericinas B, tetraciklinai, cefalotinas, eritromicinas, laktobionatas ir ličio druskos.

  Nesuderinamumas pasireiškia, jei veiklioji medžiaga netirpsta natrio chlorido tirpale, kaip ir tirpinant kitus vaistus, kurių stabilumui ir tirpumui reikia labai rūgštinės ar šarminės terpės, tokiu atveju atsiranda nuosėdų.

  Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Preparato savybės yra tokios, kad jo vartojant tinkamai ir kontroliuojamai, nėščiai ar žindančiai moteriai žalingo poveikio nepasireiškia.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Įrodymų, kad šis preparatas gali daryti poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus, nėra.

  3. Kaip vartoti Sodium chloride Kabi

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Sodium Chloride Kabi leidžiamas į veną, raumenis arba po oda.

  Prieš atidarymą buteliuko steriliai nuvalyti nereikia. Ampulei atidaryti jokių aštrių priemonių naudoti nereikia.

  Ampulę atidarius, jos galiuką tinkamai užmauti ant švirkšto smaigalio (Luer smaigalio), kuris reikalingas adatai uždėti.

  Darbo instrukcijos

  Kad būtų nuplėšta viena ampulė, ją pasukite priešinga kryptimi nei likusias pakuotės ampules, neliesdami ampulių viršutinės dalies ir kaklelio (1). Pakratykite ampulę vienu judesiu, kaip nurodyta žemiau, kad būtų pašalintas ant dangtelio esantis skystis (2). Norėdami atidaryti ampulę, ampulės korpusą ir viršutinę dalį pasukite priešingomis kryptimis, kol kaklelis nulūš (3). Ampulę prijunkite prie Luer ar Luer-Lock švirkšto, kaip parodyta paveiksle (4).

   

   

   

   

  Adatos tirpalui ištraukti nereikia. Ištraukite skystį.

  Tirpale nėra konservantų arba baktericidinių medžiagų, todėl atidarytas ir nepanaudotas ampules reikia nedelsiant sunaikinti.

  Tirpalo kiekis, kurį numatoma vartoti, priklauso nuo to, kokios koncentracijos reikia paruošti tirpinamą medikamentą.

  Jūsų gydytojas nurodys gydymo šiuo medikamentu trukmę.

  Jei manote, kad Sodium Chloride Kabi tirpiklis veikia per stipriai arba per silpnai, pasakykite gydytojui.

  Ką daryti pavartojus per didelę Sodium Chloride Kabi dozę? Jei pavartojote per didelę Sodium Chloride Kabi dozę, nedelsiant pasakykite gydytojui.

  Preparato savybės yra tokios, kad jo vartojant tinkamai ir kontroliuojamai, toksinio poveikio pavojus nekyla.

  Vis dėlto, ūmiai pavartotas labai didelis natrio chlorido tirpalo kiekis gali sukelti toliau išvardytus sutrikimus: vidaus organų dehidraciją (vandens netekimą), pykinimą, vėmimą, viduriavimą, pilvo dieglius, troškulį, seilių, šlapimo ir prakaito išsiskyrimo sumažėjimą, kvėpavimo nepakankamumą, galvos skausmą ar sukimąsi, karščiavimą, kraujospūdžio kritimą, tachikardiją (širdies ritmo padažnėjimą), inkstų nepakankamumą, plaučių edemą (pabrinkimą), acidozę (organizmo skysčių parūgštėjimą), dirglumą, raumenų spazmus, stingumą, komą ir mirtį.

  Jei pasireiškia kuris nors intoksikacijos simptomas, vaisto vartojimą reikia nutraukti ir pradėti simptominį gydymą.

  Vaikams koma ir traukuliai gali išlikti dėl ląstelių dehidracijos (netekimo vandens). Taip pat gali pasireikšti kvėpavimo sutrikimas su tachipnėja (kvėpavimo dažnio padidėjimu), ir raudonos nosies sindromas.

  Jei preparato perdozavote ar atsitiktinai nurijote, nedelsiant kreipkitės į ligoninę arba apsinuodijimų centrą.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jei preparato vartojama laikantis nurodymų, šalutinis poveikis nepasireiškia.

  Jei natrio chlorido tirpalo pavartojama per daug arba netinkamai, gali atsirasti hiperhidracija (vandens kiekio organizme padidėjimas), hipernatremija, hiperchloremija, ir su tuo susiję simptomai, tokie kaip metabolinė acidozė, nes sumažėja bikarbonatų koncentracija ir atsiranda edemų.

  Per didelis natrio chlorido kiekis gali sukelti pykinimą, vėmimą ir galvos skausmą.

  Nepageidaujamas poveikis gali būti susijęs su medikamento, kuris tirpinamas, savybėmis.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Sodium Chloride Kabi

   Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant pakuotės po „Tinka iki“ arba „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Po pirmojo ampulės atidarymo vartoti nedelsiant.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Sodium Chloride Kabi sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra natrio chloridas. 100 ml tirpalo yra 0,9 g natrio chlorido. - Pagalbinės medžiagos yra injekcinis vanduo, vandenilio chlorido rūgštis ir natrio hidroksidas.

  100 ml tirpalo sudėtis:     Elektrolitai mmol/l meq/l Natrio chloridas 0,9 g Na+ 154 154 Injekcinis vanduo q.s.p. 100 ml Cl- 154 154

  Tirpalo osmoliariškumas yra 308 mOsmol/l.

  Sodium Chloride Kabi išvaizda ir kiekis pakuotėje Sodium chloride Kabi yra tirpiklis parenteriniam vartojimui, tiekiamas tokiomis pakuotėmis: Pakuotė, kurioje yra 20 ampulių po 5 ml. Pakuotė, kurioje yra 50 ampulių po 5 ml. Pakuotė, kurioje yra 20 ampulių po 10 ml. Pakuotė, kurioje yra 50 ampulių po 10 ml. Pakuotė, kurioje yra 20 ampulių po 20 ml.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas Fresenius Kabi Polska Sp.z.o.o ul. Hrubieszowska 2 01-209 Warszawa Lenkija

  Gamintojas FRESENIUS KABI ESPAÑA, S.A.U. Marina 16 – 18 08005 Barcelona Ispanija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  UAB „Fresenius Kabi Baltics“ Olimpiečių g. 1A-22, LT-09200, Vilnius Tel. +370 52609169 Faksas +370 526 08 696

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais: Valstybės narės pavadinimas Vaistinio preparato pavadinimas Airija Sodium Chloride 0.9 mg/ml solution for injection Belgija Natriumchloride 0,9% Fresenius Kabi Čekija 0,9% Sodium Chloride Kabi Estija Sodium Chloride Kabi 0,9% Graikija Sodium Chloride Injection/Fresenius, Ενέσιμο διάλυμα 0,9% W/V. Ispanija  Cloruro de sodio Meinsol 9 mg/ml disolvente para uso parenteral Sodium Chloride Meinsol 9 mg/ml solvent for parenteral use

  Latvija Sodium   chloride Kabi 0,9% šķīdums   injekcijām Lenkija Natrium chloratum 0,9% Kabi Lietuva Sodium Chloride Kabi 0,9% tirpiklis parenteriniam vartojimui Rumunija Ser fiziologic 9 mg/ml Kabi, solvent pentru uz parenteral Slovakija Sodium Chloride Kabi 0,9% Slovėnija Natrijev klorid Fresenius Kabi 9 mg/ml raztopina za injiciranje Vengrija Nátrium-klorid Kabi 0,9%

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-06-08

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

   

   

  Tirpalo kiekis, kurį numatoma vartoti, priklauso nuo to, kokios koncentracijos reikia paruošti tirpinamą medikamentą.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės