preloader

Prašome palaukti

Standacillin, 500mg, kietosios kapsulės, N12

Standacillin, 500mg, kietosios kapsulės, N12

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Ampicilinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 500mg
Prekės kodas: 824199

Standacillin vartojamas šioms jam  jautrių bakterijų sukeltoms lengvoms arba vidutinio sunkumo infekcinėms ligoms gydyti:
• ausų, nosies ir gerklės (ūmi...

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Standacillin vartojamas šioms jam  jautrių bakterijų sukeltoms lengvoms arba vidutinio sunkumo infekcinėms ligoms gydyti:
  • ausų, nosies ir gerklės (ūminiam vidurinės ausies uždegimui, ūminiam sinusitui);
  • apatinių kvėpavimo takų (ūminiam ir lėtiniam paūmėjusiam bronchitui, bendruomenėje įgytam plaučių uždegimui);
  • inkstų ir šlapimo takų (ūminiam arba lėtiniam paūmėjusiam inkstų geldelių ir taurelių uždegimui, inkstų geldelių uždegimui, šlapimo pūslės uždegimui, šlaplės uždegimui, prostatos uždegimui);
  • lytinių ir šlapimo takų uždegimui (gonorėjai);
  • mažojo dubens organų uždegiminėms ligoms (gimdos gleivinės uždegimui, priegimdžio uždegimui, kiaušidžių ir kiaušintakių uždegimui);
  • virškinimo trakto infekcinėms ligoms (salmoneliozei, šigeliozei, vidurių šiltinei, paratifui), tulžies pūslės uždegimui, tulžies latakų uždegimui.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1.  Kas yra Standacillin ir kam jis vartojamas 2.  Kas žinotina prieš vartojant Standacillin 3.  Kaip vartoti Standacillin 4.  Galimas šalutinis poveikis 5.  Kaip laikyti Standacillin 6.  Pakuotės turinys ir kita informacija

   1. Kas yra Standacillin ir kam jis vartojamas

  Standacillin veiklioji medžiaga yra ampicilinas, aminopenicilinų grupės antibiotikas. Penicilinai pažeidžia bakterijų ląstelių membranas ir tokiu būdu suardo augančias bakterijas.

  Standacillin vartojamas šioms jam  jautrių bakterijų sukeltoms lengvoms arba vidutinio sunkumo infekcinėms ligoms gydyti: • ausų, nosies ir gerklės (ūminiam vidurinės ausies uždegimui, ūminiam sinusitui); • apatinių kvėpavimo takų (ūminiam ir lėtiniam paūmėjusiam bronchitui, bendruomenėje įgytam plaučių uždegimui); • inkstų ir šlapimo takų (ūminiam arba lėtiniam paūmėjusiam inkstų geldelių ir taurelių uždegimui, inkstų geldelių uždegimui, šlapimo pūslės uždegimui, šlaplės uždegimui, prostatos uždegimui); • lytinių ir šlapimo takų uždegimui (gonorėjai); • mažojo dubens organų uždegiminėms ligoms (gimdos gleivinės uždegimui, priegimdžio uždegimui, kiaušidžių ir kiaušintakių uždegimui); • virškinimo trakto infekcinėms ligoms (salmoneliozei, šigeliozei, vidurių šiltinei, paratifui), tulžies pūslės uždegimui, tulžies latakų uždegimui.

  Prireikus gydytojas prieš gydymą šiuo antibiotiku bei gydymo metu nustatys infekcinės ligos sukėlėjo jautrumą ampicilinui.

   2. Kas žinotina prieš vartojant Standacillin

  Standacillin vartoti negalima: - jeigu yra alergija ampicilinui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - jeigu yra alergija bet kuriam kitam betalaktaminiam antibiotikui, pvz., antibiotikams, priklausantiems penicilinų ar cefalosporinų grupei; - jeigu sergate infekcine mononukleoze (ūmine virusine infekcija, pasireiškiančia karščiavimu, gerklės skausmu ir limfmazgių padidėjimu); - jeigu sergate citomegalovirusų sukelta užkrečiamąja liga; - jeigu sergate kraujo vėžiu (limfoleukoze).

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti Standacillin. Tai ypač svarbu, jeigu:  esate linkęs (-usi) į alergines ligas;   sergate astma;  sergate grybelių sukelta užkrečiamąja liga;  turite inkstų ar kepenų veiklos sutrikimų;  sergate sunkia, gyvybei pavojinga infekcine liga. Iš pradžių Jums turi būti skiriami leidžiami antibiotikai;  sergate sunkia virškinimo trakto liga, pasireiškiančia nepraeinančiu viduriavimu ar vėmimu.

  Vartojant, ypač ilgai, Standacillin, kaip ir kitokių antibiotikų, gydytojas gali dažnai tirti kraujo ląstelių kiekį ir kepenų bei inkstų veiklą bei stebėti, ar neatsirado atsparių bakterijų ir grybelių.

  Jei atsiranda alergijos požymių (dilgėlinė, išbėrimas, niežulys, kraujospūdžio mažėjimas, širdies ritmo padažnėjimas, kvėpavimo sutrikimas, kolapsas ar kt.), vaisto vartojimą būtina nutraukti ir kreiptis į gydytoją

  Jeigu prasideda sunkus ir nepraeinantis viduriavimas vandeningomis išmatomis, kuriose yra kraujo ir gleivių, vidurių pūtimas, maudžiantis arba dieglių tipo pilvo skausmas, karščiavimas, kreipkitės į gydytoją. Gydytojas ištirs, ar nėra pseudomembraninio kolito (infekcinio žarnyno uždegimo). Kadangi jis gali būti net pavojingas gyvybei, Standacillin vartojimą būtina tuoj pat nutraukti ir pradėti vartoti tinkamų vaistų (pvz., kitokių antibiotikų). Žarnų veiklą slopinančių vaistų vartoti draudžiama.

  Kiti vaistai ir Standacillin Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Standacillin negalima vartoti kartu su šiais vaistais:  antibiotikais, kurie slopina bakterijų dauginimąsi (pvz., tetraciklinais, eritromicinu, sulfamidais, chloramfenikoliu). Kartu vartojami šie vaistai gali sutrikdyti vieni kitų veikimą.

  Pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jei vartojate kurio nors iš šių vaistų: - probenecido arba alopurinolio (podagrai gydyti); - geriamųjų kraujo krešėjimą slopinančių vaistų (pvz., varfarino ir fenindiono); - geriamųjų kontraceptikų. Standacillin gali sumažinti jų poveikį; - atenololio (nuo aukšto kraujospūdžio); - metotreksato (vaisto, kuriuo gydomas vėžys ir reumatinės ligos);  geriamąjį skiepą nuo vidurių šiltinės. Standacillin gali susilpninti skiepo veiksmingumą;  vaistų, mažinančių skrandžio rūgštingumą.

  Įtaka laboratorinių tyrimų rezultatams Vartojant Standacillin, gali būti klaidingai teigiamas gliukozės kiekio šlapime tyrimo rezultatas bei klaidingi kai kurių kitų šlapimo tyrimų rezultatai. Jeigu Jums reikia atlikti šlapimo tyrimą, pasakykite gydytojui, kad vartojate Standacillin. Atsižvelgdamas į tai, gydytojas paskirs kitą tyrimo metodą.

  Standacillin vartojimas su maistu ir gėrimais Maistas gali sutrikdyti vaisto pasisavinimą organizme, todėl Standacillin reikia vartoti 1-2 val. prieš valgį.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Nėščioms moterims Standacillin galima vartoti tik gydytojo leidimu.

  Veikliosios Standacillin medžiagos ampicilino išskiria su motinos pienu. Žindyvėms Standacillin galima vartoti tik gydytojo leidimu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Standacillin nedaro įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus. 

     3. Kaip vartoti Standacillin    Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

  Standacillin kietąsias kapsules reikia išgerti likus 1-2 val. iki valgio, kadangi maistas gali sutrikdyti šio vaisto pasisavinimą organizme.

  Suaugusiesiems ir paaugliams Įprasta dozė yra 4-8 kapsulės (atitinka 2-4 g amoksicilino (mažiausiai 1g) per parą. Ji išgeriama lygiomis dalimis per 3-4 kartus. Esant reikalui, gydytojas gali paskirti ir didesnę dozę.

  Vartojimas vaikams Rekomenduojama įprasta dozė yra 50-100 (mažiausiai 25) mg/kg kūno svorio. Ji išgeriama lygiomis dalimis per 3-4 kartus. Esant reikalui, gydytojas gali paskirti ir didesnę dozę. Pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi Standacillin dozę nustato gydytojas, įvertinęs inkstų veiklos sutrikimo sunkumą pagal kreatinino klirenso (tam tikro inkstų veiklą atspindinčio rodiklio) rodmenis.

  Ligoniams, kurių kreatinino klirensas yra 30 ml/min. ar mažesnis, rekomenduojama vadovautis šia sumažinto dozavimo schema: Kreatinino klirensas Dozė

  30-20 ml/min. Du trečdaliai  įprastinės dozės (1,6 - 2,6 g suaugusiems; 33 – 66 mg/kg vaikams

  20 ml/min. Pusė įprastinės dozės (1 - 2 g suaugusiems; 25 – 50 mg/kg vaikams)

  Pacientams, sergantiems sunkiu inkstų nepakankamumu, negalima vartoti daugiau negu po 2 kapsules (atitinka 1 g ampicilino) kas 8 val. Jeigu kreatinino klirensas yra mažesnis negu 10 ml/min., vaisto reikia vartoti dar rečiau (kas 12-15 val.)

  Gydymo trukmė Standacillin paprastai gydoma 4-10 parų, tačiau jo patariama vartoti dar 2 paras po to, kai išnyksta ligos simptomai. Tam tikros bakterijos ( hemolizinio streptokoko) sukeltą infekcinę ligą  reikia gydyti ne trumpiau kaip 10 parų.

  Ką daryti pavartojus per didelę Standacillin dozę? Jeigu įtariate, kad išgėrėte per didelę vaisto dozę arba manote, kad jo netyčia nurijo vaikas, nedelsdami kvieskite gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Standacillin Jeigu įprastiniu laiku vaisto išgerti pamiršite, gerkite jo tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau jeigu jau yra beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, užmirštosios dozės negerkite, o toliau vaisto vartokite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Standacillin  Jeigu Jūs nutrauksite Standacillin vartojimą nebaigę viso gydymo kurso, gali vėl atsirasti ligos simptomų, kadangi Jūs esate ne visiškai pasveikę. Jeigu Jūs norite nutraukti Standacillin vartojimą nebaigę viso gydymo kurso, prieš tai reikia pasitarti su gydytoju.    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia ne daugiau kaip 1 pacientui iš 10) Odos išbėrimas. Paprastai tai yra dėmelės ir mazgeliai ar panašus į tymų sukeltą išbėrimą, pasireiškia praėjus 8 - 10 parų nuo gydymo pradžios. Jeigu ampicilino vartojama pakartotinai, išbėrimas pasireiškia po 2 - 3 parų. Jis dažniausiai per kelias paras išnyksta, net jei toliau tęsiamas gydymas. Manoma, kad išbėrimas dažniau pasireiškia pacientams, kurie serga virusų sukelta liga, kurių inkstų veikla yra sutrikusi ar kurie vartoja didesnę kaip 6 g ampicilino paros dozę.

  Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia ne daugiau kaip 1 pacientui iš 100) Virškinimo trakto sutrikimai (pykinimas, vėmimas, viduriavimas). Jeigu vaisto vartojant prasideda viduriavimas, reikia pasakyti apie tai gydytojui (žr. skyrelį „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“). Žarnų gleivinių uždegimas, liežuvio uždegimas, burnos gleivinės uždegimas, patamsėjęs „plaukuotas“ liežuvis.

  Retas šalutinis poveikis (pasireiškia ne daugiau kaip 1 pacientui iš 1000) Vaistų sukeltas karščiavimas, odos sutrikimai (Lajelio sindromas, Stivenso-Džonsono sindromas), gerklų pabrinkimas, seruminė liga, alerginis kraujagyslių uždegimas, kraujo plokštelių sumažėjimas kraujyje, dėl kurio atsiranda kraujosruvų (trombocitopeninė purpura), kristalai šlapime,kepenų uždegimas, su tulžies sąstoviu susijusi gelta (cholestazinė gelta).

  Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia ne daugiau kaip 1 pacientui iš 10 000) Kraujo ląstelių kiekio pokyčiai ( pvz., trombocitų, granulocitų, leukocitų kiekio sumažėjimas ir eozinofilų kiekio padidėjimas), mažakraujystė, kraujavimo laiko pailgėjimas, kraujo krešėjimo rodiklio (protrombino laiko) pokytis, anafilaksinės reakcijos, alerginis pabrinkimas, odos uždegimas, kurio metu lupasi oda (toksinė epidermio nekrolizė, eksfoliacinis dermatitas), išbėrimas pūslėmis ar į mažus taikinius panašiomis dėmėmis (daugiaformė raudonė), inkstų uždegimas, smulkiųjų kraujagyslių uždegimas su inkstų pakenkimu, inkstų pažeidimas (nefropatija), sąnarių skausmas, raumenų skausmas, karščiavimas, laikinas kepenų fermentų aktyvumo padidėjimas. Gydant tam tikras ligas (vidurių šiltinę, leptospirozę ar sifilį) dėl bakterijų irimo gali prasidėti karščiavimas ir pablogėti savijauta (tai vadinamosios Jarišo-Herksheimerio reakcijos požymiai).

  Kiti šalutiniai poveikiai Užsitęsęs arba pakartotinis vartojimas gali sukelti antrinę infekciją, t. y. gali pradėti intensyviai daugintis atsparios bakterijos ar grybeliai. Centrinės nervų sistemos sujaudinimas, ritmiškas atskirų raumenų grupių susitraukimas ir atsipalaidavimas (raumenų klonusas ir traukuliai). Šie sutrikimai gali pasireikšti pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi arba kurie vartoja didelę ampicilino dozę.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėjewww.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.    5. Kaip laikyti Standacillin

    Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

  Ant kartono dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.    6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Standacillin sudėtis - Veiklioji medžiaga yra ampicilinas. Vienoje kapsulėje yra 500 mg ampicilino (ampicilino trihidrato pavidalu). - Pagalbinės medžiagos yra magnio stearatas, titano dioksidas (E171), želatina. 

  Standacillin išvaizda ir kiekis pakuotėje Standacillin yra baltos, nepermatomos kietosios kapsulės. Jose yra baltų miltelių.

  Vaistas tiekiamas kartono dėžutėmis, kuriose yra 12 kietųjų kapsulių lizdinėje plokštelėje.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas Sandoz GmbH Biochemiestrasse 10, A-6250 Kundl Austrija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

  Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas Šeimyniškių 3 A LT-09319 Vilnius Tel.: +370 5 2636037 Nemokama linija pacientams +370 800 00877 Faksas: +370 5 2636036 El. paštas: info.lithuania@sandoz.com

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-06-29

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

   

   

   

   Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. 

  Standacillin kietąsias kapsules reikia išgerti likus 1-2 val. iki valgio, kadangi maistas gali sutrikdyti šio vaisto pasisavinimą organizme.

  Suaugusiesiems ir paaugliams Įprasta dozė yra 4-8 kapsulės (atitinka 2-4 g amoksicilino (mažiausiai 1g) per parą. Ji išgeriama lygiomis dalimis per 3-4 kartus. Esant reikalui, gydytojas gali paskirti ir didesnę dozę.

  Vartojimas vaikams Rekomenduojama įprasta dozė yra 50-100 (mažiausiai 25) mg/kg kūno svorio. Ji išgeriama lygiomis dalimis per 3-4 kartus. Esant reikalui, gydytojas gali paskirti ir didesnę dozę. Pacientams, kurių inkstų veikla sutrikusi Standacillin dozę nustato gydytojas, įvertinęs inkstų veiklos sutrikimo sunkumą pagal kreatinino klirenso (tam tikro inkstų veiklą atspindinčio rodiklio) rodmenis.

  Ligoniams, kurių kreatinino klirensas yra 30 ml/min. ar mažesnis, rekomenduojama vadovautis šia sumažinto dozavimo schema: Kreatinino klirensas Dozė

  30-20 ml/min. Du trečdaliai  įprastinės dozės (1,6 - 2,6 g suaugusiems; 33 – 66 mg/kg vaikams

  20 ml/min. Pusė įprastinės dozės (1 - 2 g suaugusiems; 25 – 50 mg/kg vaikams)

  Pacientams, sergantiems sunkiu inkstų nepakankamumu, negalima vartoti daugiau negu po 2 kapsules (atitinka 1 g ampicilino) kas 8 val. Jeigu kreatinino klirensas yra mažesnis negu 10 ml/min., vaisto reikia vartoti dar rečiau (kas 12-15 val.)

  Gydymo trukmė Standacillin paprastai gydoma 4-10 parų, tačiau jo patariama vartoti dar 2 paras po to, kai išnyksta ligos simptomai. Tam tikros bakterijos ( hemolizinio streptokoko) sukeltą infekcinę ligą  reikia gydyti ne trumpiau kaip 10 parų.

  Ką daryti pavartojus per didelę Standacillin dozę? Jeigu įtariate, kad išgėrėte per didelę vaisto dozę arba manote, kad jo netyčia nurijo vaikas, nedelsdami kvieskite gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Standacillin Jeigu įprastiniu laiku vaisto išgerti pamiršite, gerkite jo tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau jeigu jau yra beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, užmirštosios dozės negerkite, o toliau vaisto vartokite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Standacillin  Jeigu Jūs nutrauksite Standacillin vartojimą nebaigę viso gydymo kurso, gali vėl atsirasti ligos simptomų, kadangi Jūs esate ne visiškai pasveikę. Jeigu Jūs norite nutraukti Standacillin vartojimą nebaigę viso gydymo kurso, prieš tai reikia pasitarti su gydytoju.    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės