preloader

Prašome palaukti

Suvartar, 320mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Suvartar, 320mg, plėvele dengtos tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Valsartanas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 320mg
Prekės kodas: 203685
Suvartar 320 mg plėvele dengtos tabletės gali būti vartojamos• padidėjusio kraujospūdžio gydymui suaugusiesiems žmonėms ir 6 18 metų vaikams bei paaugliams. Auk...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Suvartar 320 mg plėvele dengtos tabletės gali būti vartojamos
  • padidėjusio kraujospūdžio gydymui suaugusiesiems žmonėms ir 6 18 metų vaikams bei paaugliams. Aukštas kraujospūdis didina širdies ir arterijų apkrovą. Jeigu padidėjęs kraujospūdis negydomas, jis gali sukelti smegenų, širdies arba inkstų kraujagyslių pažeidimą, todėl gali ištikti insultas, prasidėti širdies ar inkstų funkcijos nepakankamumas. Padidėjęs kraujospūdis didina širdies priepuolių riziką. Jūsų kraujospūdžio sumažinimas iki normalaus mažina minėtų sutrikimų vystymosi riziką.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje? 1. Kas yra Suvartar ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Suvartar 3. Kaip vartoti Suvartar 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Suvartar 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Suvartar ir kam jis vartojamas

  Valsartanas priklauso vaistų grupei, kuri vadinama angiotenzino II receptorių antagonistais. Šios grupės vaistai padeda reguliuoti padidėjusį kraujospūdį. Angiotenzinas II yra organizmo medžiaga, kuri sukelia kraujagyslių susitraukimą, tokiu būdu sukeldama Jūsų kraujospūdžio padidėjimą. Valsartanas blokuoja angiotenzino II sukeltą poveikį, todėl kraujagyslės atsipalaiduoja ir sumažinamas kraujospūdis.

  Suvartar 80 mg  plėvele dengtos tabletės gali būti vartojamos trim skirtingais atvejais: • padidėjusio kraujospūdžio gydymui suaugusiesiems žmonėms ir 6 18 metų vaikams bei paaugliams. Aukštas kraujospūdis sunkina širdies ir arterijų veiklą. Jei kraujospūdžio padidėjimas negydomas, gali atsirasti smegenų, širdies arba inkstų kraujagyslių pažeidimas, todėl gali ištikti insultas, prasidėti širdies ar inkstų funkcijos nepakankamumas. Padidėjęs kraujospūdis didina miokardo infarkto riziką. Sumažinus padidėjusį kraujospūdį iki normalaus, tokių sutrikimų pavojus mažėja; • gydyti suaugusiuosius žmones, kuriems neseniai įvyko širdies priepuolis (miokardo infarktas). „Neseniai“ reiškia 12 valandų – 10 dienų laikotarpyje; • gydyti simptominį širdies nepakankamumą suaugusiesiems žmonėms. Suvartar  gali būti vartojamas suaugusių pacientų simptominiam širdies nepakankamumui gydyti. Suvartar vartojamas, kai angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių (vaistų, skirtų širdies nepakankamumui gydyti) vartoti negalima, arba jis gali būti vartojamas kaip papildomas vaistas gydant AKF inhibitoriais, kai kitų vaistų, skirtų širdies nepakankamumui gydyti, vartoti negalima.“ •  Širdies nepakankamumo simptomai yra dusulys, pėdų ir kojų patinimas dėl skysčių susikaupimo. Jų atsiranda, kai širdies raumuo nepajėgia perpumpuoti tiek kraujo, kad aprūpintų juo visus organus.

  Suvartar 160 mg plėvele dengtos tabletės gali būti vartojamos trim skirtingais atvejais: • padidėjusio kraujospūdžio gydymui suaugusiesiems žmonėms ir 6 18 metų vaikams bei paaugliams. Aukštas kraujospūdis didina širdies ir arterijų apkrovą. Jeigu padidėjęs kraujospūdis negydomas, jis gali sukelti smegenų, širdies arba inkstų kraujagyslių pažeidimą, todėl gali ištikti insultas, prasidėti širdies ar inkstų funkcijos nepakankamumas. Padidėjęs kraujospūdis didina širdies priepuolių riziką. Jūsų kraujospūdžio sumažinimas iki normalaus mažina minėtų sutrikimų vystymosi riziką. • gydyti suaugusiuosius žmones, kuriems neseniai įvyko širdies priepuolis (miokardo infarktas). „Neseniai“ reiškia 12 valandų – 10 dienų laikotarpyje; • gydyti simptominį širdies nepakankamumą suaugusiesiems žmonėms Suvartar  gali būti vartojamas suaugusių pacientų simptominiam širdies nepakankamumui gydyti. Suvartar vartojamas, kai angiotenziną konvertuojančio fermento (AKF) inhibitorių (vaistų, skirtų širdies nepakankamumui gydyti) vartoti negalima, arba jis gali būti vartojamas kaip papildomas vaistas gydant AKF inhibitoriais, kai kitų vaistų, skirtų širdies nepakankamumui gydyti, vartoti negalima.“ • Širdies nepakankamumo simptomai yra dusulys, pėdų ir kojų patinimas dėl skysčių susikaupimo. Jų atsiranda, kai širdies raumuo nepajėgia perpumpuoti tiek kraujo, kad aprūpintų juo visus organus.

  Suvartar 320 mg plėvele dengtos tabletės gali būti vartojamos • padidėjusio kraujospūdžio gydymui suaugusiesiems žmonėms ir 6 18 metų vaikams bei paaugliams. Aukštas kraujospūdis didina širdies ir arterijų apkrovą. Jeigu padidėjęs kraujospūdis negydomas, jis gali sukelti smegenų, širdies arba inkstų kraujagyslių pažeidimą, todėl gali ištikti insultas, prasidėti širdies ar inkstų funkcijos nepakankamumas. Padidėjęs kraujospūdis didina širdies priepuolių riziką. Jūsų kraujospūdžio sumažinimas iki normalaus mažina minėtų sutrikimų vystymosi riziką.

  2. Kas žinotina prieš vartojant Suvartar

  Suvartar vartoti negalima: • jeigu yra alergija valsartanui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); • jeigu sergate sunkia kepenų liga; • jeigu yra didesnis negu 3 mėnesių nėštumas. Taip pat yra geriau vengti vartoti valsartano ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu (žr. skyrių ,,Nėštumas ir žindymo laikotarpis“); • jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu arba Jūsų inkstų veikla sutrikusi ir Jums skirtas kraujospūdį mažinantis vaistas, kurio sudėtyje yra aliskireno“ Jeigu bet kuris iš minėtų atvejų tinka Jums, Suvartar nevartokite.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pasitarkite su gydytoju, prieš pradėdami vartoti Suvartar: • jeigu sergate kepenų liga; • jeigu sergate sunkia inkstų liga arba jeigu Jums atliekama dializė; • jeigu kenčiate dėl inkstų arterijos susiaurėjimo; • jeigu Jums neseniai atlikta inksto transplantacija (persodintas naujas inkstas); • jeigu Jums taikomas gydymas po širdies priepuolio arba dėl širdies nepakankamumo, gydytojas gali patikrinti Jūsų inkstų veiklą; • jeigu sergate sunkia širdies liga, kita nei širdies nepakankamumas ar širdies priepuolis; • jeigu Jums vartojant kitų vaistų (įskaitant AKF inhibitorius) kada nors yra buvęs pabrinkimas, daugiausia liežuvio ir veido. Jeigu Jums atsiranda pabrinkimo simptomų, tuojau pat nutraukite Suvartar vartojimą ir kreipkitės į savo gydytoją. Jūs turite niekada daugiau nevartoti Suvartar. Taip pat žiūrėti 4 skyriuje „Galimas šalutinis poveikis“. • jeigu vartojate vaistų, kurie didina kalio kiekį Jūsų kraujyje. Tai yra kalio papildai ar druskos pakaitalai, kurių sudėtyje yra kalio, kalį organizme sulaikantys vaistai ir heparinas. Gali prireikti reguliariai tikrinti kalio kiekį Jūsų kraujyje; • jei esate jaunesnis kaip 18 metų ir Suvartar  vartojate su kitais vaistais, slopinančiais renino, angiotenzino ir aldosterono sistemą (kraujospūdį mažinančiais vaistiniais preparatais). Gydytojas gali nurodyti reguliariai tikrinti Jūsų inkstų veiklą ir kalio kiekį kraujyje; • jeigu Jus kamuoja aldosteronizmas. Tai yra liga, kuria sergant Jūsų antinksčiai gamina per daug hormono aldosterono. Jei tai liečia Jum, vartoti valsartano nerekomenduojama; • jeigu dėl viduriavimo, vėmimo ar didelių šlapimą varančių vaistų (diuretikų) dozių vartojimo netekote daug skysčio (dehidracija); • nerekomenduojama valsartano vartoti vaikams ir paaugliams (jaunesniems nei 18 metų); • jeigu manote, kad esate nėščia (ar įtariate, jog pastojote), privalote pasakyti savo gydytojui. Ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu valsartano vartoti nerekomenduojama ir turi būti nevartojama, jeigu nėštumas yra didesnis negu 3 mėnesių, kadangi šiuo laiku vartojamas minėtas vaistas gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui (žr. skyrių „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“); • jeigu vartojate kurį nors iš šių vaistų padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti: - AKF inhibitorių (pavyzdžiui, enalaprilį, lizinoprilį, ramiprilį), ypač jei turite su diabetu susijusių inkstų sutrikimų; - aliskireną - jeigu vartojate AKF inhibitorių kartu su tam tikrais kitais vaistais, skirtais širdies nepakankamumui gydyti ir vadinamais mineralokortikoidinių receptorių antagonistais (MRA) (pavyzdžiui, spironolaktonu, eplerenonu) arba beta adrenoblokatoriais ( pavyzdžiui, metoprololiu). Jeigu bet kuris iš minėtų atvejų tinka Jums, pasakykite savo gydytojui prieš vartojant valsartano

  Jūsų gydytojas gali reguliariai ištirti Jūsų inkstų funkciją, kraujospūdį ir elektrolitų (pvz., kalio) kiekį kraujyje. Taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyryje „Suvartar  vartoti negalima“.

  Kiti vaistai ir Suvartar Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Valsartano vartojant su tam tikrais kitais vaistais gali būti daroma įtaka gydomajam poveikiui. Gali prireikti keisti dozę, imtis kitų atsargumo priemonių ar kai kuriais atvejais nutraukti vieno iš vaistų vartojimą. Tai tinka tiek receptiniams, tiek nereceptiniams vaistams, ypač:

  • kitiems kraujospūdį mažinantiems vaistams, ypač šlapimo išsiskyrimą skatinantiems preparatams (diuretikams), jeigu vartojate AKF inhibitorių (tokių kaip  enalaprilis, lizinoprilis ir kt.)  arba aliskireną (taip pat žiūrėkite informaciją, pateiktą poskyriuose „Suvartar  vartoti negalima“ ir „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“) • vaistams, kurie didina kalio kiekį Jūsų kraujyje, t. y. kalio papildams ar druskos pakaitalams, kurių sudėtyje yra kalio, kalį organizme sulaikantiems vaistams ir heparinui; • kai kuriems skausmą malšinantiems vaistams, vadinamiesiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (NVNU); • kai kuriems antibiotikams (rifampicino grupės), vaistui, vartojamam apsaugoti persodintam organui apsaugoti nuo atmetimo (ciklosporinui) ar antiretrovirusiniam vaistiniam preparatui, vartojamam žmogaus imunodeficito viruso/įgyto imunodeficito sindromo (HIV/AIDS) infekcijai gydyti (ritonavirui). Šie vaistai gali stiprinti Suvartar poveikį. • ličio preparatams, t. y. vaistams, vartojamiems kai kurių psichikos ligų gydymui.

  Be to,: • jeigu esate gydomas po širdies priepuolio, nerekomenduojama tuo pačiu metu vartoti AKF inhibitorių (vaistų, vartojamų širdies priepuoliui gydyti); • , jeigu vartojate AKF inhibitorių kartu su tam tikrais kitais vaistais, skirtais širdies nepakankamumui gydyti ir vadinamais mineralokortikoidinių receptorių antagonistais (MRA) (pavyzdžiui, spironolaktonu, eplerenonu) arba beta adrenoblokatoriais (pavyzdžiui, metoprololiu).“

  Suvartar vartojimas su maistu ir gėrimais Jūs galite vartoti valsartano valgio metu ar kitu laiku.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  • Jeigu esate nėščia (ar įtariate, jog ja tapote), privalote pasakyti savo gydytojui. Jūsų gydytojas dažniausiai patars Jums nutraukti valsartano vartojimą prieš planuojant pastojimą arba iš karto sužinojus apie nėštumą, ir patars Jums vietoj valsartano vartoti kitą vaistinį preparatą. Valsartanas yra nerekomenduojamas ankstyvojo nėštumo laikotarpiu ir turi būti nevartojamas, jeigu nėštumas yra didesnis kaip 3 mėnesių, nes vartojamas po 3 nėštumo mėnesio vaistas gali labai pakenkti Jūsų kūdikiui.

  • Pasakykite savo gydytojui, jei maitinate krūtimi ar ruošiatės pradėti tai daryti. Valsartanas žindyvėms yra nerekomenduojamas ir gydytojas Jums gali parinkti kitą gydymą, jeigu norite žindyti, ypač jeigu Jūsų kūdikis yra naujagimis ar gimė neišnešiotas. 

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Prieš transporto priemonės vairavimą, darbą su staklėmis, mechanizmų valdymą ar kitokį susikaupimo reikalaujantį darbą įsitikinkite, kaip valsartanas Jus veikia. Valsartano, panašiai kaip daugelis kitų vaistų, vartojamų padidėjusiam kraujo spaudimui gydyti, retais atvejais gali sukelti galvos svaigimą ir paveiktu gebėjimą susikaupti.

  3. Kaip vartoti Suvartar

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė Jūsų gydytojas, kad gydymo rezultatai būtų geriausi ir sumažėtų šalutinio poveikio rizika. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką. Žmonės, kurių kraujospūdis didelis, dažnai nepastebi jokių šios problemos požymių. Dauguma jų jaučiasi normaliai. Vadinasi, gydymo metu labai svarbu, net ir gerai jaučiantis, lankytis pas gydytoją.

  Suaugę žmonės, kurių kraujospūdis didelis. Rekomenduojama dozė yra 80 mg per parą. Kai kuriais atvejais gydytojas gali paskirti didesnę dozę (160 mg arba 320 mg). Jis taip pat gali paskirti Suvartar  kartu su kitais vaistais (pvz., diuretikais).

  6 18 metų vaikai ir paaugliai, kurių kraujospūdis didelis Rekomenduojama vieną kartą per parą vartojama valsartano dozė mažiau kaip 35 kg sveriantiems pacientams yra 40 mg. Jei pacientas sveria 35 kg ar daugiau, įprasta vieną kartą per parą vartojama pradinė valsartano dozė yra 80 mg. Tam tikrais atvejais gydytojas gali skirti didesnes dozes (dozė gali būti padidinta iki 160 mg ir didžiausios 320 mg dozės).

  Suaugusiesiems žmonėms po neseniai įvykusio miokardo infarkto. Po širdies priepuolio gydymas paprastai pradedamas po 12 valandų, skiriama įprastinė 20 mg dozė du kartus per parą. Ši 20 mg dozė gaunama padalijus 40 mg tabletę. Jūsų gydytojas šią dozę didins palaipsniui keletą savaičių iki didžiausios 160 mg dozės, geriamos du kartus per parą. Galutinės dozės dydis priklausys nuo to, kokią dozę Jūs, kaip konkretus pacientas, galite toleruoti. Suvartar galima vartoti kartu su kitais vaistais, skirtais širdies priepuolio gydymui ir Jūsų gydytojas nuspręs, koks gydymas Jums tinka. Suaugusiųjų žmonių širdies nepakankamumas. Gydyti paprastai pradedama nuo 40 mg dozės, vartojamos du kartus per parą. Gydytojas šią dozę didins palaipsniui keletą savaičių iki didžiausios 160 mg dozės, vartojamos du kartus per parą. Galutinės dozės dydis priklausys nuo to, kokią dozę Jūs, kaip konkretus pacientas, galite toleruoti. Suvartar galima skirti kartu su kitais vaistais, skirtais širdies nepakankamumo gydymui ir Jūsų gydytojas nuspręs, koks gydymas Jums tinka.

  Ką daryti pavartojus per didelę Suvartar dozę? Jei Jums labai svaigsta galva ir/ar alpstate, atsigulkite ir nedelsdami susisiekite su savo gydytoju. Jeigu netyčia išgėrėte per daug tablečių, susisiekite su savo gydytoju arba nuvykite į ligoninę.

  Pamiršus pavartoti Suvartar Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jei pamiršote išgerti dozę, išgerkite ją tuoj pat, kai prisiminsite, tačiau, jeigu jau beveik laikas vartoti kitą dozę, neišgertą dozę praleiskite.

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Suvartar Jūsų gydymo valsartanu sustabdymas gali sukelti Jūsų ligos pablogėjimą. Nenutraukite vaisto vartojimo, jei to padaryti nenurodė gydytojas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Kai kurie simptomai, reikalaujantys neatidėliotinos medicinos pagalbos Jums gali pasireikšti angioedemos (specifinės alerginės reakcijos) simptomai, tokie, kaip: • veido, lūpų,  liežuvio ar gerklės patinimas; • sunkumas kvėpuoti ar ryti; • dilgėlinė, niežulys.

  Jeigu Jums atsiranda bet kuris iš šių simptomų, nutraukite Suvartar vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją (taip pat žr. 2 skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).

  Galimas šalutinis poveikis

  Dažnas, pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 100vartotojų • svaigimas, svaigimas keičiant kūno padėtį; • žemas kraujospūdis su pasireiškiančiais simptomais, pavyzdžiui, svaigimu ar alpimu keliantis, arba be jų; • inkstų funkcijos susilpnėjimas (inkstų funkcijos sutrikimo požymiai).

  Nedažnas, pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1000 vartotojų  • angioneurozinė edema (žr. poskyrį „Kai kurie simptomai, reikalaujantys neatidėliotinos medicinos pagalbos“); • ūmus sąmonės praradimas (sinkopė); • sukimosi pojūtis (vertigo); • labai susilpnėjusi inkstų funkcija (ūminio inkstų nepakankamumo požymiai); • raumenų spazmai, nenormalus širdies ritmas (hiperkalemijos požymiai); • dusulys, pasunkėjęs kvėpavimas gulint, pėdų ar kojų tinimas (širdies nepakankamumo požymiai); • galvos skausmas; • kosulys; • pilvo skausmas; • pykinimas; • viduriavimas; • nuovargis; • silpnumas.

  Dažnis nežinomas, negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis: • pūslių atsiradimas ant odos (buliozinio (pūslinio) dermatito požymiai); • alerginė reakcija, pasireiškianti išbėrimu, niežuliu ir dilgėline; galimi tokie simptomai kaip karščiavimas, sąnarių patinimas ir skausmas, raumenų skausmas, limfmazgių patinimas ir (arba) simptomai, panašūs į gripo (seruminės ligos požymiai); • rausvos-raudonos dėmės, karščiavimas, niežulys (kraujagyslių uždegimo, taip pat vadinamo vaskulitu, požymiai); • neįprastas kraujavimas ar mėlynės (trombocitopenijos požymiai); • raumenų skausmas (mialgija); • karščiavimas, gerklės skausmas ar infekcijos sukeltas burnos išopėjimas (per mažo leukocitų kiekio, dar vadinamo neutropenija, požymiai); • hemoglobino kiekio sumažėjimas ir eritrocitų procentinės dalies kraujyje sumažėjimas (tai sunkiais atvejais gali būti anemijos priežastimi); • kalio koncentracijos kraujyje padidėjimas (tai sunkiais atvejais tai gali sukelti raumenų spazmus, sutrikdyti širdies ritmą); • kepenų funkcijos rodmenų padidėjimas (tai gali rodyti kepenų pažeidimą), įskaitant bilirubino kiekio padidėjimą kraujyje (dėl to sunkiais atvejais gali pagelsti oda ir akys); • šlapalo kiekio kraujyje ir kreatinino kiekio kraujo serume padidėjimas (tai gali rodyti nenormalią inkstų funkciją). • natrio koncentracijos kraujyje sumažėjimas (kuris sunkiais atvejais gali sukelti nuovargį, sumišimą, raumenų trūkčiojimą ir/ar traukulius. Kai kurių šalutinių reakcijų dažnis gali būti skirtingas, priklausomai nuo Jūsų būklės. Pavyzdžiui, tokios reakcijos kaip svaigimas ir inkstų funkcijos susilpnėjimas rečiau buvo stebimos tiems pacientams, kurie buvo gydomi nuo aukšto kraujospūdžio, nei tiems, kurie buvo gydomi nuo širdies nepakankamumo ar po neseniai įvykusio širdies priepuolio.

  Vaikams ir paaugliams pasireiškiantis šalutinis poveikis būna panašus į atsirandantį suaugusiesiems žmonėms.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

  5. Kaip laikyti Suvartar

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant kartono dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Pastebėjus, kad pažeista pakuotė ar yra matomų gedimo požymių, šio vaisto vartoti negalima.

  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Suvartar sudėtis - Veiklioji medžiaga yra valsartanas.

  Suvartar 80 mg plėvele dengtos tabletės Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 80 mg valsartano.

  Suvartar 160 mg plėvele dengtos tabletės Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 160 mg valsartano.

  Suvartar 320 mg plėvele dengtos tabletės Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 320 mg valsartano.

  - Pagalbinės medžiagos. Tabletės branduolys: mikrokristalinė celiuliozė, krospovidonas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas. Tabletės plėvelė: hipromeliozė, titano dioksidas (E 171), makrogolis 8000, raudonasis geležies oksidas (E172), geltonasis geležies oksidas (E 172); papildomai Suvartar160mg ir 320 mg plėvele dengtose tabletėse: juodasis geležies oksidas (E172).

  Suvartar išvaizda ir kiekis pakuotėje Suvartar 80 mg plėvele dengtos tabletės Tabletė yra rausva, apvali, dengta plėvele, nuožulniais kraštais, vienoje jos pusėje yra vagelė, šalia kurios iš vienos pusės įspausta raidė „D“, iš kitos – „V“, kitoje tabletės pusėje įspaustos raidės“NVR“. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

  Suvartar 160 mg plėvele dengtos tabletės Tabletė yra pilkai oranžinė, ovali, dengta plėvele, šiek tiek išgaubta, vienoje jos pusėje yra vagelė, šalia kurios iš abiejų pusių įspaustos raidės „DX“, kitoje tabletės pusėje įspaustos raidės“NVR“. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

  Suvartar 320 mg plėvele dengtos tabletės Tabletė yra pilkai violetinė, ovali, dengta plėvele, šiek tiek išgaubta, nuožulniais kraštais, vienoje jos pusėje yra vagelė, šalia kurios iš abiejų pusių įspaustos raidės „DC“, kitoje tabletės pusėje įspaustos raidės“NVR“. Vagelė skirta tik tabletei perlaužti, kad būtų lengviau nuryti, bet ne jai padalyti į lygias dozes.

  Pakuotės dydžiai: vienoje pakuotėje yra 7, 10, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 50x1, 56, 60, 84, 90, 98, 100 arba 280 plėvele dengtų tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojai

  Rinkodaros teisės turėtojas Sandoz d.d. Verovškova 57 SI-1000 Ljubljana Slovėnija

  Gamintojai Salutas Pharma GmbH Otto-von-Guericke-Allee 1, 39179 Barleben Vokietija

  arba

  Lek Pharmaceuticals d.d. Verovskova 57, SI-1526 Ljubljana Slovėnija

  arba

  Lek Pharmaceuticals d.d. Trimlini 2 D, 9220 Lendava Slovėnija

  arba

  LEK S.A. ul. Podlipie 16, 95-010 Stryków Lenkija

  arba

  LEK S.A. Ul. Domaniewska 50 C, 02-672 Warszawa Lenkija

  arba

  Novartis farmaceutica S.A. Ronda de Santa Maria 159, E 08210 Barbera del Valles Barselona, Ispanija

  arba

  S.C. Sandoz S.R.L. Str. Livezeni no. 7A 540472 Targu-Mures Rumunija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą:

  Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas Šeimyniškių 3A LT09312 Vilnius Lietuva Tel.: +370 5 2636037 Nemokama linija pacientams: +370 800 00877 Faksas: +370 5 2636 036 El.paštas: info.lithuania@sandoz.com

  Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

  Švedija:   Valsartan Sandoz

  Austrija:   Valsartan Sandoz 40 mg – Filmtabletten    Valsartan Sandoz 80 mg – Filmtabletten    Valsartan Sandoz 160 mg – Filmtabletten    Valsartan Sandoz 320 mg – Filmtabletten

  Belgija:   Valsartan Sandoz 40 mg filmomhulde tabletten Valsartan Sandoz 80 mg filmomhulde tabletten Valsartan Sandoz 160 mg filmomhulde tabletten Valsartan Sandoz 320 mg filmomhulde tabletten Bulgarija:   Suvartar Kipras:    Valsartan Sandoz 40 mg Valsartan Sandoz 80 mg Valsartan Sandoz 160 mg Valsartan Sandoz 320 mg Čekija:   Valsartan Sandoz 40 mg Valsartan Sandoz 80 mg Valsartan Sandoz 160 mg Valsartan Sandoz 320 mg

  Vokietija:   Valsartan Sandoz 40 mg Filmtabletten Valsartan Sandoz 80 mg Filmtabletten Valsartan Sandoz 160 mg Filmtabletten Valsartan Sandoz 320 mg Filmtabletten Danija:    Valsartan Sandoz Estija:    Suvartar 40mg Suvartar 80mg Suvartar 160mg Suvartar 320 mg Graikija:   Valsartan/Sandoz Ispanija: Valsartan Sandoz 40 mg comprimidos recubiertos con película EFG Valsartan Sandoz 80 mg  comprimidos recubiertos con película EFG Valsartan Sandoz 160 mg comprimidos recubiertos con película EFG Valsartan Sandoz 320 mg comprimidos recubiertos con película EFG

  Suomija:  Valsartan Sandoz 40 mg tabletti, kalvopäällysteinen Valsartan Sandoz 80 mg tabletti, kalvopäällysteinen Valsartan Sandoz 160 mg tabletti, kalvopäällysteinen Valsartan Sandoz 320 mg tabletti, kalvopäällysteinen

  Prancūzija:  Valsartan Sandoz 40 mg, comprimé pelliculé sécable Valsartan Sandoz 80 mg, comprimé pelliculé Valsartan Sandoz 160 mg, comprimé pelliculé Valsartan Sandoz 320 mg, comprimé pelliculé

  Vengrija:   Valsartan Sandoz 40 mg filmtabletta Valsartan Sandoz 80 mg filmtabletta Valsartan Sandoz 160 mg filmtabletta Valsartan Sandoz 320 mg filmtabletta Islandija:   Valsartan Sandoz Lietuva:    Suvartar 80mg plėvele dengtos tabletės Suvartar 160mg plėvele dengtos tabletės Suvartar 320mg plėvele dengtos tabletės

  Nyderlandai:   Valsartan Sandoz 40 mg, filmomhulde tabletten Valsartan Sandoz 80 mg, filmomhulde tabletten Valsartan Sandoz 160 mg, filmomhulde tabletten Valsartan Sandoz 320 mg, filmomhulde tabletten

  Norvegija:   Valsartan Sandoz

  Lenkija:   Axudan

  Portugalija:   Valsartan Sandoz 40 mg Comprimidos Valsartan Sandoz 80 mg Comprimidos Valsartan Sandoz 160 mg Comprimidos Valsartan Sandoz 320 mg Comprimidos

  Slovakija:   Valsartan Lek 40 mg filmsko obložene tablete Valsartan Lek 80 mg filmsko obložene tablete Valsartan Lek 160 mg filmsko obložene tablete Valsartan Lek 320 mg filmsko obložene tablete

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-02-26.

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje  http://www.vvkt.lt/

   

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė Jūsų gydytojas, kad gydymo rezultatai būtų geriausi ir sumažėtų šalutinio poveikio rizika. Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją arba vaistininką. Žmonės, kurių kraujospūdis didelis, dažnai nepastebi jokių šios problemos požymių. Dauguma jų jaučiasi normaliai. Vadinasi, gydymo metu labai svarbu, net ir gerai jaučiantis, lankytis pas gydytoją.

  Suaugę žmonės, kurių kraujospūdis didelis. Rekomenduojama dozė yra 80 mg per parą. Kai kuriais atvejais gydytojas gali paskirti didesnę dozę (160 mg arba 320 mg). Jis taip pat gali paskirti Suvartar  kartu su kitais vaistais (pvz., diuretikais).

  6 18 metų vaikai ir paaugliai, kurių kraujospūdis didelis Rekomenduojama vieną kartą per parą vartojama valsartano dozė mažiau kaip 35 kg sveriantiems pacientams yra 40 mg. Jei pacientas sveria 35 kg ar daugiau, įprasta vieną kartą per parą vartojama pradinė valsartano dozė yra 80 mg. Tam tikrais atvejais gydytojas gali skirti didesnes dozes (dozė gali būti padidinta iki 160 mg ir didžiausios 320 mg dozės).

  Suaugusiesiems žmonėms po neseniai įvykusio miokardo infarkto. Po širdies priepuolio gydymas paprastai pradedamas po 12 valandų, skiriama įprastinė 20 mg dozė du kartus per parą. Ši 20 mg dozė gaunama padalijus 40 mg tabletę. Jūsų gydytojas šią dozę didins palaipsniui keletą savaičių iki didžiausios 160 mg dozės, geriamos du kartus per parą. Galutinės dozės dydis priklausys nuo to, kokią dozę Jūs, kaip konkretus pacientas, galite toleruoti. Suvartar galima vartoti kartu su kitais vaistais, skirtais širdies priepuolio gydymui ir Jūsų gydytojas nuspręs, koks gydymas Jums tinka. Suaugusiųjų žmonių širdies nepakankamumas. Gydyti paprastai pradedama nuo 40 mg dozės, vartojamos du kartus per parą. Gydytojas šią dozę didins palaipsniui keletą savaičių iki didžiausios 160 mg dozės, vartojamos du kartus per parą. Galutinės dozės dydis priklausys nuo to, kokią dozę Jūs, kaip konkretus pacientas, galite toleruoti. Suvartar galima skirti kartu su kitais vaistais, skirtais širdies nepakankamumo gydymui ir Jūsų gydytojas nuspręs, koks gydymas Jums tinka.

  Ką daryti pavartojus per didelę Suvartar dozę? Jei Jums labai svaigsta galva ir/ar alpstate, atsigulkite ir nedelsdami susisiekite su savo gydytoju. Jeigu netyčia išgėrėte per daug tablečių, susisiekite su savo gydytoju arba nuvykite į ligoninę.

  Pamiršus pavartoti Suvartar Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Jei pamiršote išgerti dozę, išgerkite ją tuoj pat, kai prisiminsite, tačiau, jeigu jau beveik laikas vartoti kitą dozę, neišgertą dozę praleiskite.

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Suvartar Jūsų gydymo valsartanu sustabdymas gali sukelti Jūsų ligos pablogėjimą. Nenutraukite vaisto vartojimo, jei to padaryti nenurodė gydytojas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   

  Valsartanas; 320mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti