preloader

Prašome palaukti

Tisercin, 25mg, plėvele dengtos tabletės, N50

Tisercin, 25mg, plėvele dengtos tabletės, N50

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Levomepromazinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 25mg
Prekės kodas: 013644
Ūminėms ir lėtinėms psichozinėms būklėms (pvz., šizofrenijai, paranojiniam kliedesiui, lėtinėms haliucinacijoms) gydyti.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Ūminėms ir lėtinėms psichozinėms būklėms (pvz., šizofrenijai, paranojiniam kliedesiui, lėtinėms haliucinacijoms) gydyti.


  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra Tisercin ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Tisercin
  3. Kaip vartoti Tisercin
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Tisercin
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA TISERCIN IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Tisercin yra centrinę nervų sistemą veikiantis vaistas. Jis vartojamas ūminėms ir lėtinėms psichozinėms būklėms (pvz., šizofrenijai, paranojiniam kliedesiui, lėtinėms haliucinacijoms) gydyti.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TISERCIN

  Tisercin vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) levomepromazinui (veikliajai medžiagai) ar fenotiazinui, arba bet kuriai pagalbinei Tisercin pėvele dengtų tablečių medžiagai;
  - jei sergate uždarojo kampo glaukoma;
  - jei turite šlapinimosi sutrikimų;
  - jei vartojate tam tikrus vaistus Parkinsono ligai gydyti (pvz., karbegoliną, kvinagolidą);
  - jei Jums kada nors buvo nustatytas mažas baltųjų kraujo ląstelių skaičius (agranulocitozė). Tai reiškia, kad galite užsikrėsti infekcijomis lengviau nei įprastai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  Toliau išvardytais atvejais ir pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jei Jums pasireikš bet kuri iš išvardytų būklių:
  - jei sergate širdies ir kraujagyslių liga (sumažėjęs kraujospūdis, širdies ritmo sutrikimas, kraujotakos sutrikimas) arba jei sirgote ja anksčiau, ypač jei esate vyresnio amžiaus (vyresni kaip 65 metų), siekiant išvengti galimų sunkių komplikacijų;
  - jei sergate cukriniu diabetu. Kadangi Tisercin silpnina vaistų nuo diabeto poveikį, gali padidėti cukraus kiekis Jūsų kraujyje. Dėl šios priežasties gydymo pradžioje ir pabaigoje cukraus kiekį kraujyje reikia tikrinti dažniau nei įprasta;
  - jei sergate epilepsija;
  - jei sergate centrinės nervų sistemos liga, nes Tisercin gali turėti įtakos jos simptomams arba
  jūs galite būti jautresni kai kurias šalutiniam poveikiui;
  - jei Jūsų inkstų ir (arba) kepenų veikla sutrikusi;
  - Tisercin vartokite atsargiai, jeigu Jums arba kam nors iš Jūsų šeimos buvo susidarę kraujo krešulių, nes tokie vaistai yra susiję su krešulių susidarymu.
  - Pasireiškus padidėjusio jautrumo reakcijai (plaštakų, pėdų, lūpų, burnos ir gerklės patinimas, kuris sutrikdo kvėpavimą ir rijimą, stiprus niežulys) gydymą reikia nutraukti.
  - Jūsų gydytojas nedelsdamas nutrauks gydymą, jei pastebės nepaaiškinamą karščiavimą, ypač jei jis nesusijęs su kitais simptomais (pvz., didėjančia kūno temperatūra, raumenų sustingimu, nevalingais raumenų judesiais, vegetacinės nervų sistemos simptomais - pagreitėjęs širdies dažnis, nereguliarus širdies ritmas, nestabilus kraujo spaudimas, prakaitavimas - greitai kintančios gyvybinės funkcijos, sujaudinimu su pernelyg dideliu susijaudinimu, kuris gali sukelti komą). Jei karščiuojate, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Prieš pradedant gydymą ir gydymo kurso metu rekomenduojama reguliariai tirti šiuos rodiklius:
  - kraujospūdį, ypač jei jis nestabilus arba žemas;
  - kepenų funkcijos rodiklius, ypač sergant kepenų liga;
  - atlikti bendrą kraujo tyrimą (karščiavimo, gerklų uždegimo atvejais, gydymo pradžioje ir gydant ilgą laiką);
  - EKG (sergant širdies ir kraujagyslių sistemos liga, taip pat vyresnio amžiaus pacientams (vyresniems nei 65 metų)).

  Kitų vaistų vartojimas
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Prašom atkreipti dėmesį, kad šie teiginiai taip pat tinka ir vaistams, kuriuos vartojote anksčiau ar vartosite ateityje. Gydymo Tisercin metu arba vieną mėnesį po jo, prieš pradėdami vartoti bet kurį vaistą, pasakykite gydytojui (ypač jei vaistas veiks centrinę nervų sistemą).

  Paprastai Tisercin negalima vartoti su bet kuriais iš šių vaistų:
  - antihipertenziniais vaistais (vaistais nuo padidėjusio kraujo spaudimo);
  - tam tikrais antidepresantais (MAO inhibitoriais).

  Tisercin negalima vartoti su šiais vaistais, išskyrus atvejus, kai taip nurodė gydytojas: anticholinerginio poveikio vaistiniais preparatais (tricikliais antidepresantais, H1 antihistamininiais, kai kuriais vaistais nuo Parkinsono ligos, atropinu, skopolaminu, sukcinilcholinu), centrinę nervų sistemą veikiančiais vaistais (pvz., raminamaisiais ir migdomaisiais vaistais, stipriais vaistais nuo skausmo, anestetikais, antidepresantais, vaistais nuo epilepsijos, amfetaminais), levodopa, vaistais nuo diabeto, vaistais širdies aritmijai gydyti, antibiotikais (makrolidais), priešgrybeliniais vaistais, cisapridu, šlapimą varančiais preparatais, išskiriančiais kalį, antihistamininiais (vaistais nuo alergijos), dilevaloliu ir vaistais, sukeliančiais padidėjusį jautrumą šviesai. Tisercin vartojant su šiais vaistais, būtina atidi medicinos priežiūra ir tam tikrais atvejais reikės pritaikyti vaisto dozę.

  Kita
  Kartu vartojant vitamino C, sumažėja šio vitamino stoka, kurią sukelia gydymas Tisercin.

  Tisercin vartojimas su maistu ir gėrimais
  Gydymo metu draudžiama vartoti alkoholinių gėrimų, taip pat tol, kol tęsiasi vaisto poveikis (4-5 dienas po gydymo Tisercin nutraukimo).

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Naujagimiams, kurių motinos paskutiniuoju nėštumo trimestru (paskutinius tris nėštumo mėnesius) vartojo Tisercin gali būti tokių simptomų: drebulys, raumenų standumas ir (arba) silpnumas, mieguistumas, sujaudinimas, kvėpavimo sutrikimas bei maitinimos sutrikimai. Jeigu jūsų naujagimiui atsirado bet kuris iš išvardytų simptomų, kreipkitės į savo gydytoją.


  Nėštumo metu šio vaisto galima vartoti tik išimtinais atvejais ir tik paskyrus Jūsų gydytojui, kuris įvertina laukiamą naudą ir galimą riziką.

  Veikliosios vaisto medžiagos išsiskiria su motinos pienu. Kadangi trūksta tyrimų duomenų, vaisto draudžiama vartoti žindymo laikotarpiu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  Gydymo pradžioje tam tikrą laiką (nustatomas individualiai) venkite vairuoti ir valdyti mechanizmus. Vėliau pasitarkite su savo gydytoju, kuris nuspręs dėl šių apribojimų būtinumo.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Tisercin medžiagas
  Tisercin plėvele dengtose tabletėse yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI TISERCIN

  Tisercin visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusieji
  Gydymą reikėtų pradėti nuo mažos dozės, kurią vėliau galima palaipsniui didinti, priklausomai nuo to, kaip ją pacientas toleruoja. Būklei pagerėjus, dozę reikėtų sumažinti iki palaikomosios dozės, kuri nustatoma individualiai. Pradinė dozė yra 25-50 mg per parą, ją suvartojant per 2 kartus. Jei reikia, pradinė dozė gali būti padidinta iki 150-250 mg per parą (paros dozę suvartojant per 2-3 kartus), vėliau, vaistui pradėjus veikti, dozę galima sumažinti iki palaikomosios dozės.

  Siekiant išvengti staigaus kraujo spaudimo sumažėjimo atsistojus, išgėrus pirmąją dozę rekomenduojama 30 minučių pagulėti. Jei išgėrę tabletę jaučiate galvos svaigimą, rekomenduojama užtikrinti pogulį po kiekvienos tabletės suvartojimo.

  Vaikai
  Vaikai yra labai jautrūs levomepromazino sukeliamam hipotenziniam ir sedaciniam poveikiui. Kadangi Tisercin 25 mg plėvele dengtos tabletės neturi įrantos ir jų negalima padalinti mažesnėmis kaip 25 mg dozėmis, negalima pritaikyti tikslios Tisercin 25 mg plėvele dengtų tablečių dozės pagal kūno svorį vaikams. Todėl šio vaistinio preparato vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams vartoti nerekomenduojama.

  Senyvi pacientai
  Senyvi pacientai jautresni fenotiazino poveikiui. Kadangi Tisercin 25 mg plėvele dengtos tabletės neturi įrantos ir jų negalima padalinti mažesnėmis kaip 25 mg dozėmis, šio vaistinio preparato vyresniems nei 65 metų senyviems pacientams vartoti nerekomenduojama.

  Pacientai, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi
  Duomenų apie pacientus, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi, nėra. Šį vaistinį preparatą rekomenduojama vartoti atsargiai, nes jis metabolizuojamas kepenyse ir išskiriamas su šlapimu.

  Jeigu manote, kad Tisercin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

  Pavartojus per didelę Tisercin dozę
  Nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Perdozavus gali pasireikšti sumažėjęs kraujo spaudimas (hipotenzija), karščiavimas, širdies laidumo sutrikimai, širdies ritmo sutrikimas, raumenų mėšlungis, mieguistumas, centrinės nervų sistemos sujaudinimas (epilepsijos priepuoliai) ir piktybinis neurolepsinis sindromas (sunki reakcija, lydima karščiavimo, raumenų sustingimo, sumišimo, gausaus prakaitavimo, širdies dažnio pakitimų).

  Jei įtariamas perdozavimas, nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba greitosios medicinos pagalbos skyrių.

  Nerekomenduojama skatinti vėmimo, nes vėmalai gali patekti į plaučius dėl galvos ir kaklo raumenų sustingimo arba vėmimo metu gali pasireikšti epilepsijos traukuliai.

  Pamiršus pavartoti Tisercin
  Pasistenkite išgerti praleistą dozę kaip įmanoma greičiau. Jei artėja sekančios dozės laikas, negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistąją. Tai nepakeis praleistos dozės, o Jūs rizikuojate perdozuoti vaisto. Tęskite įprastinį vaisto vartojimą Jūsų gydytojo paskirtomis dozėmis.

  Nustojus vartoti Tisercin
  Nenutraukite Tisercin vartojimo net jei jaučiatės geriau, išskyrus atvejį, kai vaisto vartojimą reikia nutraukti dėl pasireiškusio sunkaus šalutinio poveikio.

  Rekomenduojama nutraukti vartojimą laipsniškai mažinant vaisto dozę. Staigiai nutraukus vaisto vartojimą, gali pasireikšti psichozės simptomų atsinaujinimas, neramumas, sustiprėjęs nerimas, nemiga, pykinimas, vėmimas, galvos skausmas, drebulys, prakaitavimas ir padažnėjęs širdies ritmas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Tisercin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
  Paprastai šalutinis poveikis būna lengvas ir laikinas. Jis išnyksta toliau vartojant vaistą ir nereikia nutraukti gydymo.

  Šalutinis poveikis, stebėtas vartojant Tisercin, skirstomas pagal organų sistemas.
  Atitinkamų duomenų, apibūdinančių pasireiškimo dažnį, nėra.
  Kiekvienoje dažnio grupėje šalutinis poveikis pateikiamas mažėjančio sunkumo tvarka.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai
  Pancitopenija (visų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas), agranulocitozė (baltųjų kraujo ląstelių žymus kiekio sumažėjimas, dėl ko lengviau užsikrėčiama infekcijomis), leukopenija (baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas), trombocitopenija (kraujo plokštelių kiekio sumažėjimas), eozinofilija (didelis eozinofilų - baltųjų kraujo ląstelių tipo - kiekis).

  Imuninės sistemos sutrikimai
  Anafilaktoidinės reakcijos (sunki alerginė reakcija, dėl kurios pasidaro sunku kvėpuoti arba svaigsta galva), gerklės, kulkšnių, pėdų arba pirštų patinimas, astmos priepuolis.

  Endokrininiai sutrikimai
  Kai kuriems pacientams, ilgą laiką gydytiems fenotiazinu (grupė vaistų, kuriai priklauso Tisercin), aprašyti hipofizės gerybiniai navikai, tačiau, norint įvertinti priežastinį ryšį su gydymu, reikalingos tolesnės studijos.

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
  Kūno svorio mažėjimas, vitaminų stoka.

  Psichikos sutrikimai
  Psichozės simptomų atsinaujinimas, katatonija (judesių sutrikimas), sumišimas, dezorientacija laike ir vietoje, regos haliucinacijos, nerišli kalba, mieguistumas.

  Nervų sistemos sutrikimai
  Epilepsijos priepuoliai, padidėjęs intrakranijinis (kaukolės viduje) spaudimas, ekstrapiramidiniai simptomai (raumenų sustingimas, mėšlungis ir nevalingi judesiai).

  Akių sutrikimai
  Tinklainės pažeidimai, nuosėdos lęšiuke ir ragenoje.

  Širdies sutrikimai
  Nenormali širdies EKG, nereguliarus širdies ritmas, padažnėjęs širdies dažnis.

  Kraujagyslių sutrikimai
  Svarbiausias ir dažniausias šalutinis poveikis yra kraujo spaudimo sumažėjimas atsistojus, kuris sukelia silpnumą, galvos svaigimą arba alpimą.

  Kraujo krešuliai venose, ypač kojų venose (pasireiškia kojų patinimu, skausmu ir paraudimu), kraujagyslėmis gali nukeliauti į plaučius, sukeldami skausmą krūtinėje ir pasunkėjusį kvėpavimą.

  Virškinimo trakto sutrikimai
  Pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, diskomfortas pilve, burnos džiūvimas.

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai
  Kepenų pažeidimas (gelta, tulžies sąstovis).

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai
  Sunkus odos uždegimas, dilgėlinė, paraudimas, padidėjęs jautrumas šviesai, padidėjusi odos pigmentacija.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai
  Šlapinimosi sutrikimai, šlapimo spalvos pakitimai.

  Būklės nėštumo, pogimdyminiu ir perinataliniu laikotarpiu
  Vaisto nutraukimo sindromas naujagimiui.

  Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
  Nenormalus pieno išsiskyrimas, mėnesinių sutrikimai, labai retai - sutrikęs gimdos susitraukinėjimas.

  Bendrieji sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai
  Piktybinis neurolepsinis sindromas (sunki reakcija, lydima karščiavimo, raumenų sustingimo, sumišimo, gausaus prakaitavimo, širdies dažnio pakitimų), padidėjusi kūno temperatūra (nepaaiškinamas karščiavimas).

  Buvo pastebėta, kad demencija sergančių senyvų pacientų, kurie vartojo antipsichotikus, mirčių skaičius buvo šiek tiek didesnis, palyginti su tokiais pat pacientais, nevartojusiais antipsichotikų.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI TISERCIN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Tisercin
  vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Pastebėjus matomų gedimo požymių (pvz., spalvos pakitimą), Tisercin vartoti negalima.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus
  vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Tisercin sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra levomepromazinas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 25 mg levomepromazino, atitinkančio 33,8 mg levomepromazino maleato.
  - Pagalbinės medžiagos yra: tabletės branduolys: magnio stearatas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, povidonas, mikrokristalinė celiuliozė, bulvių krakmolas, laktozės monohidratas.
  Plėvelė. Hipromeliozė, magnio stearatas, titano dioksidas (E 171), dimetikonas.

  Tisercin išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Išvaizda: baltos, disko formos, nežymiai išgaubtos, plėvele dengtos tabletės.

  Pakuotė: rudo stiklo buteliuke su apsaugotu nuo vibracijos baltu plastiko (LPDE) kamšteliu yra 50
  plėvele dengtų tablečių.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  EGIS Pharmaceuticals PLC
  1106 Budapest, Kereszt
  Suaugusieji
  Gydymą reikėtų pradėti nuo mažos dozės, kurią vėliau galima palaipsniui didinti, priklausomai nuo to, kaip ją pacientas toleruoja. Būklei pagerėjus, dozę reikėtų sumažinti iki palaikomosios dozės, kuri nustatoma individualiai. Pradinė dozė yra 25-50 mg per parą, ją suvartojant per 2 kartus. Jei reikia, pradinė dozė gali būti padidinta iki 150-250 mg per parą (paros dozę suvartojant per 2-3 kartus), vėliau, vaistui pradėjus veikti, dozę galima sumažinti iki palaikomosios dozės.

  Siekiant išvengti staigaus kraujo spaudimo sumažėjimo atsistojus, išgėrus pirmąją dozę rekomenduojama 30 minučių pagulėti. Jei išgėrę tabletę jaučiate galvos svaigimą, rekomenduojama užtikrinti pogulį po kiekvienos tabletės suvartojimo.

  Vaikai
  Vaikai yra labai jautrūs levomepromazino sukeliamam hipotenziniam ir sedaciniam poveikiui. Kadangi Tisercin 25 mg plėvele dengtos tabletės neturi įrantos ir jų negalima padalinti mažesnėmis kaip 25 mg dozėmis, negalima pritaikyti tikslios Tisercin 25 mg plėvele dengtų tablečių dozės pagal kūno svorį vaikams. Todėl šio vaistinio preparato vaikams ir jaunesniems nei 18 metų paaugliams vartoti nerekomenduojama.

  Senyvi pacientai
  Senyvi pacientai jautresni fenotiazino poveikiui. Kadangi Tisercin 25 mg plėvele dengtos tabletės neturi įrantos ir jų negalima padalinti mažesnėmis kaip 25 mg dozėmis, šio vaistinio preparato vyresniems nei 65 metų senyviems pacientams vartoti nerekomenduojama.

  Pacientai, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi
  Duomenų apie pacientus, kurių inkstų ar kepenų funkcija sutrikusi, nėra. Šį vaistinį preparatą rekomenduojama vartoti atsargiai, nes jis metabolizuojamas kepenyse ir išskiriamas su šlapimu.

  Jeigu manote, kad Tisercin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją ar vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės