preloader

Prašome palaukti

Torasemide HEXAL [Torasemid HEXAL], 200mg, tabletės, N30

Torasemide HEXAL [Torasemid HEXAL], 200mg, tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Torazemidas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 200mg
Prekės kodas: 054010

Sunkaus lėtinio inkstų veiklos nepakankamumo gydymui prieš dializę ir dializės metu, ypač jeigu yra skysčio pertekliaus audiniuose sukeltas patinimas.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Sunkaus lėtinio inkstų veiklos nepakankamumo gydymui prieš dializę ir dializės metu, ypač jeigu yra skysčio pertekliaus audiniuose sukeltas patinimas.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas) kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

  Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Torasemide HEXAL ir kam jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Torasemide HEXAL 3. Kaip vartoti Torasemide HEXAL 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Kaip laikyti Torasemide HEXAL 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  1. Kas yra Torasemide HEXAL ir kam jis vartojamas

  Torasemide HEXAL vartojamas: • sunkaus lėtinio inkstų veiklos nepakankamumo gydymui prieš dializę ir dializės metu, ypač jeigu yra skysčio pertekliaus audiniuose sukeltas patinimas.

  Torazemidas yra diuretikas, t. y vaistas, skatinatis šlapimo išsiskyrimą.

   2. Kas žinotina prieš vartojant Torasemide HEXAL

  Torasemide HEXAL vartoti negalima, jeigu: - yra alergija torazemidui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje); - yra alergija panašiems vaistams, vadinamiems „sulfonilkarbamido dariniams“, vartojamiems nuo per didelio cukraus kiekio kraujyje (pvz., chlorpropamidui, glibenklamidui);  - yra inkstų nepakankamumas kartu su nepakankama šlapimo gamyba;  - yra sunkus kepenų sutrikimas kartu su sąmonės netekimu;  - kraujo spaudimas mažesnis negu 100/60 mm Hg (moterims) ar 110/60 mm Hg (vyrams); - yra sumažėjęs kraujo tūris; - kraujyje sumažėjęs kalio ar natrio kiekis; - yra sunkus šlapinimosi sutrikimas, sukeltas, pvz., priešinės liaukos (prostatos) padidėjimo; - yra normali at tik šiek tiek susilpnėjusi inkstų veikla; - esate žindyvė.   Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Torasemide HEXAL, jeigu Jums yra aktualus bet kuris iš šių sutrikimų: - podagra; - nereguliarus širdies plakimas; - nenormalūs rūgščių ir šarmų kiekio organizme pokyčiai; - nenormalūs hemogramos duomenų pokyčiai; - dėl vaistų, sukeliančių inkstų pakenkimą, poveikio susilpnėjusi inkstų funkcija; - kreatinino klirensas yra 20 ml/min - 30 ml/min ir/arba kreatinino koncentracija kraujo serume yra 3,5 mg/100 ml - 6 mg/100 ml); - vaistų, vadinamų „aminoglikozidais“ arba „cefalosporinais“ (infekcijoms gydyti), arba ličio (depresijai gydyti) (žr. poskyrį „Kiti vaistai ir Torasemide HEXAL“).    Jeigu Torasemide HEXAL vartojate nepertraukiamai, Jūsų gydyojas reguliariai tikrins Jūsų kraujo būklę, ypač jeigu vartojate kitų vaistų.    Vaikams  Torasemide HEXAL yra nerekomenduojamas jaunesniems negu 12 metų vaikams.

  Įspėjimas dėl antidopingo Torasemide HEXAL vartojimas gali būti teigiamų tikrinimo dėl dopingo rezultatų priežastimi. Mes negalime numatyti, kokios gali būti pasekmės organizmui, jeigu Jūs vartojate Torasemide HEXAL, kaip dopingo priemonę, ir paneigti didelę riziką sveikatai.    Kiti vaistai ir Torasemide HEXAL Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Torasemide HEXAL poveikį gali veikti arba būti veikiami minėto poveikio šie vaistiniai preparatai: - vaistai, vartojami nuo aukšto kraujo spaudimo, ypač vaistai, vadinami „AKF inhibitoriai“, pvz., enalaprilis, kaptoprilis); - vaistai, didinantys širdies pumpavimo jėgą, tokie kaip digitoksinas, digoksinas ar metildigoksinas; - vaistai, vartojami nuo diabeto; - probenecidas, vartojamas podagrai gydyti; - vaistai, vartojami nuo uždegimo ir skausmo, tokie, kaip acetilsalicilo rūgštis ar indometacinas; - sulfasalazinas, mesalazinas ar olsalazinas, vartojami uždegiminėms žarnų ligoms gydyti; - vaistai, vartojami infekcinėms ligoms gydyti, tokie kaip cefiksimas, cefuroksimas, cefakloras, cefaleksinas, cefadroksilis, cefpodoksimas, proksetilas, kanamicinas, neomicinas, gentamicinas, amikacinas ar tobramicinas; - cisplatina, vartojama vėžiui gydyti; - litis, vartojamas depresijai gydyti; - teofilinas, vartojamas astmai gydyti; - tam tikri raumenis atpalaiduojantys vaistai, kurių veikliosios medžiagos pavadinimas baigiasi galūne “-kuronis“ ar „-kuris“; - visi vaistai nuo vidurių užkietėjimo; - vaistai, kurių sudėtyje yra kortizono, tokie kaip hidrokortizonas, prednizonas ar prednizolonas; - kolestiraminas, vartojamas lipidų kiekiui kraujyje mažinti; - adrenalinas ar noradrenalinas, vaistai, vartojami kraujo spaudimui didinti.

  Torasemide HEXAL vartojimas su alkoholiu Negerkite šių tablečių kartu su alkoholiu.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  - Žindymo laikotarpis Torasemide HEXAL žindyvėms vartoti nerekomenduojama, kadangi vaistas gali pakenkti kūdikiui.

  - Nėštumas Torasemide HEXAL nėštumo metu vartokite tik tokiu atveju, jeigu Jūsų gydytojas nurodo, jog šis vaistas yra neabejotinai būtinas. Tokiu atveju reikia vartoti mažiausią įmanomą dozę.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartodami Torasemide HEXAL galite jausti svaigulį, ypač gydymo pradžioje didinant dozę, keičiant vaistą, pradėjus papildomą gydymą vaistais ar kartu išgėrus alkoholio. Jeigu Jūsų dėmesys sumažėjęs, nevairuokite ir nevaldykite mechanizmų.

   3. Kaip vartoti Torasemide HEXAL

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Įprastinė dozė suaugusiems žmonėms, įskaitant senyvus pacientus, ir paaugliams yra:

  Torasemide HEXAL 50 mg tabletės - 1 tabletė kartą per parą. Prireikus Jūsų gydytojas dozę gali laipsniškai didinti iki 4 tablečių kartą per parą.

  Tabletės, kurių sudėtyje didesnis veiklosios medžiagos kiekis, yra taip pat tinkamos.

  Torasemide HEXAL 100 mg tabletės - ½ (pusė) tabletės kartą per parą. Prireikus Jūsų gydytojas dozę gali laipsniškai didinti iki 2 tablečių kartą per parą.

  Tabletės dalijimas

  Paimkite tabletę į abi rankas, kaip parodyta paveikslėlyje. Nykščiais spaudžiant prie smilių perlaužkite tabletę į dvi lygias puses.

   

   

  Tabletės, kurių sudėtyje didesnis arba mažesnis veiklosios medžiagos kiekis, yra taip pat tinkamos.

  Torasemide HEXAL 200 mg tabletės - ¼ (ketvirtadalis) tabletės kartą per parą. Prireikus Jūsų gydytojas dozę gali laipsniškai didinti iki 1 tabletės kartą per parą.

  Tabletės dalijimas

  Paimkite tabletę į abi rankas, kaip parodyta paveikslėlyje. Nykščiais spaudžiant prie smilių perlaužkite tabletę į dvi lygias puses. Tokiu pat būdu padalytos pusės gali būti atitinkamai toliau padalijamos į dvi lygias puses.

   

   

  Tabletės, kurių sudėtyje mažesnis veiklosios medžiagos kiekis, yra taip pat tinkamos.

  Nesunkus kepenų funkcijos susilpnėjimas Gydytojas Jus gydys atsargiai, kadangi kraujyje gali padidėti torazemido kiekis.

  Senyvi pacientai Dozavimo keitimas yra nereikalingas.

  Vartojimas vaikams Torazemido vartojimo vaikams patirtis yra nepakankama, taigi šis vaistas yra nerekomenduojamas jaunesniems negu 12 metų vaikams.

  Vartojimo metodas Tabletes nurykite kiekvieną rytą, nepriklausomai nuo valgymo laiko, nesukramčius ir užsigerkite 100 ml (t. y. kiekiu, atitinkančiu pusę stiklinės) vandens.

  Vartojimo trukmė Tai nuspręs Jūsų gydymą prižiūrintis gydytojas. Torasemide HEXAL gali būti nepertraukiamai vartojamas keletą metų ar kol išnyksta skysčio perteklius audiniuose.

  Ką daryti pavartojus per didelę Torasemide HEXAL dozę? Nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją. Perdozavimas tikriausiai sukels gausesnį šlapinimąsi, mieguistumą, sumišimą, silpnumą, svaigulį, hipotenziją, kraujotakos kolapsą, virškinimo sutrikimą. Visada pasiimkite su savimi likusiais tabletes ir taip pat jų dėžutę, kadangi tai leis lengvai atpažinti tabletes.

  Pamiršus pavartoti Torasemide HEXAL Išgerkite dozę kiek galima greičiau tą pačią dieną ar kitą dozę išgerkite sekančią dieną įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Torasemide HEXAL Nenutraukite Torasemide HEXAL vartojimo be savo gydytojo leidimo, kadangi tai gali Jums rimtai pakenkti ir sumažinti gydymo rezultatą.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

   4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Šalutinio poveikio atvejai gali pasireikšti tokiu dažnumu:

  Dažnai: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių - vandens ir mineralų kiekio organizme sutrikimas, ypač jeigu yra aiškiai ribojamas druskos vartojimas; - šarmų perteklius organizme; - raumenų spazmai, ypač gydymo pradžioje; - padidėjęs šlapimo rūgšties, cukraus ir riebalų (trigliceridų, cholesterolio) kiekis kraujyje; - sumažėjęs kalio ir natrio kiekis kraujyje; - sumažėjęs kraujo tūris; - skrandžio ir/ar žarnų sutrikimai, tokie kaip apetito netekimas, skrandžio skausmas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas; - tam tikrų kepenų fermentų, tokių kaip gamma-GT, aktyvumo padidėjimas; - galvos skausmas; - svaigulys; - nuovargis; - silpnumas.

  Nedažnai: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių - padidėjusi šlapalo ir kreatinino koncentracija kraujyje; - burnos sausumas; - skruzdžių bėgiojimo ar dilgčiojimo pojūtis rankose ir kojose; - pasunkėjęs šlapinimasis (pvz., dėl prostatos hiperplazijos).

  Labai retai: gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10000 žmonių - kraujo sutirštėjimo sukeltas kraujagyslių susiaurėjimas ar susitraukimas; - mažesnis už normalų kraujo spaudimas; - kraujotakos problemos, ypač atsistojus; - nereguliarus širdies plakimas; - krūtinės angina, t. y. liga, dažnai pasireiškianti stipriu krūtinės skausmu; - širdies priepuolis; - nualpimas; - sumišimas; - kasos uždegimas; - alerginės reakcijos kartu su niežuliu ir išbėrimu; - padidėjęs odos jautrumas šviesai; - sunkios odos reakcijos; - sumažėjęs raudonųjų ir baltųjų kraujo ląstelių bei kraujo plokštelių skaičius; - regėjimo problemos; - spengimas ar zvimbimas ausyse; - klausos netekimas.

  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

   5. Kaip laikyti Torasemide HEXAL

  Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

  Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25C temperatūroje.

   Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

   6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  Torasemide HEXAL sudėtis - Veiklioji medžiaga yra torazemidas. Vienoje tabletėje 50 mg torazemido. Vienoje tabletėje 100 mg torazemido. Vienoje tabletėje 200 mg torazemido. - Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kopovidonas, krospovidonas, hidrintas ricinos aliejus, magnio stearatas, manitolis (E 421), koloidinis bevandenis silicio dioksidas.

  Torasemide HEXAL išvaizda ir kiekis pakuotėje Torasemide HEXAL 50 mg tabletės Baltos arba beveik baltos, apvalios tabletės.

  Torasemide HEXAL 100 mg tabletės Baltos arba beveik baltos, apvalios tabletės su laužimo vagele iš abiejų pusių.

  Torasemide HEXAL 200 mg tabletės Baltos arba beveik baltos, apvalios tabletės su kryžmine laužimo vagele.

  50 mg tabletės: Pakuotės dydžiai: 10, 20, 30, 50, 100 arba 400 (20x20) tablečių. 100 mg tabletės: Pakuotės dydžiai: 10, 20, 30, 50, 100 arba 400 (20x20) tablečių. 200 mg tabletės: Pakuotės dydžiai: 10, 20, 30, 50, 100 arba 400 (20x20) tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas HEXAL AG Industriestrae 25 D-83607 Holzkirchen Vokietija

  Gamintojai Salutas Pharma GmbH Otto-von-Guericke-Alee 1 D-39179, Barleben Vokietija

  LEK S.A. Ul.Podlipie 16 95-010 Strykow Lenkija

  LEK S.A. Ul.Domaniewska 50C 02-672 Warsaw Lenkija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  Sandoz Pharmaceuticals d.d. filialas Šeimyniškiu g. 3A, Vilnius, LT09312 Tel.: +370 5 263 60 37 Faks: +370 5 263 60 36    Šio vaistinio preparato rinkodaros teisė EEE valstybėse narėse suteikta tokiais pavadinimais:

   Estija   Torasemid HEXAL  Latvija  Torasemde HEXAL 50 mg tabletes Torasemde HEXAL 100 mg tabletes Torasemde HEXAL 200 mg tabletes Lietuva Torasemide HEXAL 50 mg tabletės Torasemide HEXAL 100 mg tabletės Torasemide HEXAL 200 mg tabletės Vokietija Torasemid HEXAL 50 mg Tabletten Torasemid HEXAL 100 mg Tabletten Torasemid HEXAL 200 mg Tabletten

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2015-03-26

  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt.

   

  Įprastinė dozė suaugusiems žmonėms, įskaitant senyvus pacientus, ir paaugliams yra:

  Torasemide HEXAL 50 mg tabletės
  1 tabletė kartą per parą.
  Prireikus Jūsų gydytojas dozę gali laipsniškai didinti iki 4 tablečių kartą per parą.

  Tabletės, kurių sudėtyje didesnis veiklosios medžiagos kiekis, yra taip pat tinkamos.

  Torasemide HEXAL 100 mg tabletės
  ½ (pusė) tabletės kartą per parą.
  Prireikus Jūsų gydytojas dozę gali laipsniškai didinti iki 2 tablečių kartą per parą.

  Nesunkus kepenų funkcijos susilpnėjimas
  Gydytojas Jus gydys atsargiai, kadangi kraujyje gali padidėti torazemido kiekis.

  Senyvi pacientai
  Dozavimo keitimas yra nereikalingas.

  Vartojimo būdas
  Tabletes nurykite kiekvieną rytą, nepriklausomai nuo valgymo laiko, nesukramčius ir užsigerkite 100 ml (t. y. kiekiu, atitinkančiu pusę stiklinės) vandens.

  Vartojimo trukmė
  Tai nuspręs Jūsų gydymą prižiūrintis gydytojas. Torasemide HEXAL gali būti nepertraukiamai vartojamas keletą metų ar kol išnyksta skysčio perteklius audiniuose.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės