preloader

Prašome palaukti

TRI-REGOL, dengtos tabletės, N63

TRI-REGOL, dengtos tabletės, N63

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Etinilestradiolis+Levonorgestrelis;Etinilestradiolis+Levonorgestrelis;Etin.+Lev.
Veikliosios medžiagos stiprumas: 30µg+50µg;40µg+75µg;30µg+125µg
Prekės kodas: 014812
TRI – REGOL yra hormoninis geriamasis kontraceptikas, slopinantis ovuliaciją.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  TRI – REGOL yra hormoninis geriamasis kontraceptikas, slopinantis ovuliaciją.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys
  1. Kas yra TRI - REGOL ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant TRI - REGOL
  3. Kaip vartoti TRI - REGOL
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti TRI - REGOL
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA TRI - REGOL IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Kaip jūsų organizmas tampa pasiruošęs nėštumui (mėnesinių ciklas).
  Jūs galite tapti nėščia (pastoti) nuo pirmųjų mėnesinių (paprastai tai būna paauglystėje) iki tol, kol jos išnyksta (menopauzė). Kiekvienas mėnesinių ciklas trunka 28 dienas. Maždaug ciklo viduryje iš vienos kiaušidės išsiskyrusi kiaušialąstė patenka į kiaušintakį. Tai vadinama ovuliacija.
  Kiaušialąstė slenka kiaušintakiu gimdos link. Lytinių santykių metu iš Jūsų partnerio varpos į Jūsų makštį patenka milijonai spermijų. Kai kurie šių spermijų pasiekia Jūsų gimdą ir kiaušintakius. Jei viename iš kiaušintakių yra kiaušialąstė ir spermijas su ja susilieja, Jūs pastojate. Tai vadinama "koncepcija".
  Apvaisinta kiaušialąstė įsitvirtina Jūsų gimdos gleivinėje ir per devynis mėnesius užauga vaikelis.
  Kadangi kiaušialąstė būna gyvybinga iki dviejų dienų, o spermijai - iki penkių dienų, Jūs galite pastoti, jeigu turėjote lytinių santykių penkių dienų laikotarpiu iki ovuliacijos, ir dar tam tikrą laiko po jos. Jei spermijas neapvaisina kiaušialąstės, ji pasišalina kartu su gimdos gleivine ciklo pabaigoje. Tai vadinama mėnesinėmis.

  Kaip natūraliai veikia hormonai?
  Mėnesinių ciklą reguliuoja du kiaušidėse gaminami lytiniai hormonai: estrogenas ir progesteronas (kuris yra progestogenas). Estrogeno kiekis didėja pirmojoje mėnesinių ciklo pusėje, ir jo veikiama gimdos gleivinė sustorėja, pasiruošia priimti apvaisintą kiaušialąstę. Vėlesnėje mėnesinių ciklo fazėje padaugėja progesterono, ir gimdos gleivinė pasiruošia nėštumui.
  Jei nepastojama, minėtų hormonų kiekis sumažėja, dėl to gimdos gleivinė pasišalina. Kaip minėta aukščiau, gimdos gleivinė pasišalina mėnesinių metu. Jei pastojama, kiaušidės ir placenta (per ją vaisius įsitvirtina gimdoje ir gauna maisto medžiagų), gamina progesteroną ir estrogeną tam, kad nesubręstų naujų kiaušialąsčių. Tai reiškia, kad kol moteris yra nėščia, nutrūksta ovuliacija ir nebūna mėnesinių.

  Kaip veikia kontracepcinė tabletė?
  Kombinuotos kontracepcinės tabletės, pavyzdžiui, TRI - REGOL, sudėtyje yra tokių hormonų, kokius gamina organizmas (estrogeno ir progestogeno). Šie hormonai Jums padeda apsisaugoti nuo nėštumo taip pat, kaip ir dėl natūralių hormonų poveikio negalite naujai pastoti jau būdama nėščia.
  Kombinuota kontracepcinė tabletė saugo nuo nėštumo trimis būdais:
  1. Iš kiaušidės neišsiskiria subrendusi kiaušialąstė, kurią spermijas galėtų apvaisinti.
  2. Gimdos kaklelio gleivės sutirštėja ir trukdo spermijams patekti į gimdą.
  3. Gimdos gleivinė nesustorėja tiek, kad joje galėtų įsitvirtinti kiaušialąstė.

  TRI - REGOL yra hormoninis geriamasis kontraceptikas, slopinantis ovuliaciją. Jo sudėtyje yra dviejų hormonų : estrogeno - etinilestradiolio ir progestogeno - levonorgestrelio. Dėl šių hormonų poveikio kas mėnesį iš kiaušidžių neišsiskiria kiaušialąstė (neįvyksta ovuliacija). Taip pat, gimdos kaklelio gleivės sutirštėja ir trukdo spermijams pasiekti kiaušialąstę; be to, paveikia gimdos gleivinę taip, kad joje negalėtų įsitvirtinti apvaisinta kiaušialąstė.
  Medicinos tyrimai ir didelė patirtis rodo, kad teisingai vartojamų kontracepcinių tablečių sukeltas kontracepcinis poveikis yra grįžtamojo pobūdžio.
  Atsiminkite, kad geriamos kombinuotos kontracepcinės tabletės, įskaitant TRI - REGOL, neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų (pvz., AIDS). Nuo jų gali apsaugoti tik prezervatyvas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TRI - REGOL

  TRI - REGOL vartoti negalima:
  Nevartokite TRI - REGOL, jei Jums yra bet kuri iš žemiau išvardytų būklių, be to, pasakykite apie jas gydytojui. Tuomet gydytojas gali nuspręsti, kad TRI - REGOL Jums netinka ir pasiūlys kitą kontracepcijos būdą.
  Pasakykite gydytojui, jeigu:
  - ankščiau yra buvęs kraujotakos sutrikimas, vadinamas tromboze (pvz., kraujo krešulių kojose, plaučiuose, širdyje, smegenyse, akyse ar bet kurioje kitoje kūno vietoje);
  - ankščiau yra buvęs širdies priepuolis ar angina (stiprūs krūtinės skausmas) ar insultas (pvz., staiga atsiradęs vienos kūno pusės silpnumas ar dilgsėjimas);
  - jeigu Jums ar artimiems Jūsų giminaičiams yra pasitaikę būklių, dėl kurių kilo kraujo krešulių
  - rizika (žr. skirsnyje "Kontracepcinė tabletė ir trombozė");
  - sergama cukriniu diabetu ar esama kraujagyslių pakitimų;
  - esama ar yra buvę akies sutrikimų;
  - kraujospūdis yra padidėjęs (hipertenzija);
  - sergama arba sirgta kepenų liga;
  - esama ar yra buvę kepenų navikų;
  - sergama krūties ar kitokiu vėžiu, pvz., kiaušidžių, gimdos kaklelio ar gimdos vėžiu;
  - dėl neaiškios priežasties kraujuoja iš makšties;
  - sergama ar sirgta migrena;
  yra alergija (padidėjęs jautrumas) veikliosioms ar bet kuriai pagalbinei TRI - REGOL medžiagai
  yra padidėjęs;
  - esate nėščia arba manote, kad pastojote.

  Jei bet kuri šių būklių atsirado Jums vartojant TRI - REGOL, daugiau jo nevartokite ir nedelsdamos kreipkitės į gydytoją. Tokiu atveju naudokite kitus kontracepcijos būdus (prezervatyvą, gimdos gaubtelį su spermicidais).

  Specialių atsargumo priemonių reikia:
  Reguliarios apžiūros

  Prieš Jums pradedant vartoti TRI - REGOL, gydytojas turėtų susipažinti su Jūsų ligos istorija, užduodamas Jums keletą klausimų apie Jus ir kitus Jūsų šeimos narius. Gydytojas pamatuos Jūsų kraujospūdį, taip pat įsitikins, jog nesate nėščia; Jūsų gydytojas gali Jus apžiūrėti. Pradėjusios vartoti TRI - REGOL, reguliariai lankysitės pas gydytoją, kai Jums reikės daugiau tablečių.

  Nedelsdamos pasakykite gydytojui, jeigu:
  vartojant TRI - REGOL atsirado bet kuri žemiau išvardytų būklių. Taip pat nepasitarę su gydytoju, tablečių daugiau nebevartokite. Tuomet naudokite kitus kontracepcijos būdus (prezervatyvą, gimdos gaubtelį su spermicidais).
  - pirmą kartą atsirado migrena, arba jei ji pasunkėjo ir padažnėjo;
  - pasireiškė kraujo krešulių susidarymo simptomų (žr. taip pat poskyryje "Kontracepcinė tabletė ir trombozė"). Šie simptomai yra:
  Pakuotė pagaminta taip, kad geriau prisimintumėte išgerti tabletę.
  Vartojimo pradžia
  Pirmąją tabletę reikia išgerti pirmąją ciklo dieną - t.y., tą dieną, kai prasideda mėnesinių kraujavimas.
  Jei pradėjote vartoti 2-5 ciklo dieną, per pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia naudoti papildomą apsaugos būdą, pvz., prezervatyvą. Taip elgtis reikia tik vartojant pirmąją pakuotę.
  Paprastai geriama po vieną tabletę per dieną bet kada, tačiau kasdien tuo pat metu. Kad būtų lengviau atsiminti, tai gali būti pirmasis dalykas, kurį padarote ryte arba paskutinis vakare. Tabletes vartokite nurodyta seka, kol baigsite visą pakuotę (21 tabletę).
  Išgėrus 21 tabletę, reikia padaryti 7 dienų pertrauką. Kurią nors iš šių dienų tikriausiai prasidės mėnesinės.
  Šios 7 dienų pertraukos metu papildomų kontracepcijos priemonių nereikia, jeigu tinkamai išgėrėte 21 tabletę ir laiku pradėkite antrą pakuotę.
  Antra pakuotė
  Pasibaigus 7 dienų pertraukai, pradėkite antrą pakuotę, neatsižvelgiant į tai, ar dar kraujuojate, ar ne. Naują pakuotę galite visada pradėti tą pačią savaitės dieną.

  Pradedant vartoti TRI - REGOL vietoj anksčiau vartoto kombinuotos hormoninės kontracepcijos metodo (kombinuotos geriamos tabletės, makšties žiedai ar odos pleistrai):
  Pradėkite gerti TRI - REGOL iš karto, kai pabaigėte paskutinę aktyvią tabletę iš vartotos kontraceptinių tablečių pakuotės (arba pašalintas makšties žiedą, arba odos pleistrą), bet ne vėliau nei viena diena po įprastos buvusių kontraceptinių tablečių pertraukos (arba placebo, arba pertraukos be pleistro ar makšties žiedo).
  Pradedant vartoti TRI - REGOL vietoj tik progesterono turinčių tablečių:
  Galima liautis vartojus tik progesterono turinčias tabletes bet kurią dieną ir kitą dieną tuo pat metu pradėti gerti TRI - REGOL. Tokiu atveju patariama pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas naudotis papildomu kontracepcijos metodu (prezervatyvu ar spermicidais).

  Pradedant vartoti TRI - REGOL vietoj tokių hormoninės kontracepcijos būdų, kaip injekcijos ar implantai:
  Jei naudotas implantas, TRI - REGOL pradedama vartoti tą dieną, kai jis pašalinimas, jei naudotos injekcijos - tą dieną, kai turi būti skiriama kita injekcija). Tokiu atveju patariama pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas naudotis papildomu kontracepcijos metodu (prezervatyvu ar spermicidais).

  Vartojimas po gimdymo, persileidimo ar nėštumo nutraukimo
  Dėl kontracepcinių tablečių vartojimo po gimdymo, persileidimo ar nėštumo nutraukimo, pasitarkite su gydytoju.
  Jei persileidimas ar nėštumo nutraukimas įvyko per tris pirmuosius nėštumo mėnesius, TRI - REGOL galima pradėti gerti iš karto. Šiuo atveju papildoma kontracepcinė apsauga nereikalinga.
  Jei gimdymas ar nėštumo nutraukimas įvyksta 4-tą - 6-tą nėštumo mėnesį, TRI - REGOL galima pradėti gerti praėjus 21-28 dienoms po gimdymo ar nėštumo nutraukimo. Jei moteris žindo kūdikį, jai nerekomenduojama vartoti kombinuotų geriamųjų kontraceptikų, nes tai gali sumažinti pieno kiekį. Pirmąsias 7 tablečių vartojimo dienas reikia naudoti papildomą apsaugos būdą (pvz., prezervatyvą). Jeigu prieš tai jau turėjote lytinių santykių, prieš pradėdama gerti tabletes įsitikinkite, jog nesate nėščia arba sulaukite pirmojo menstruacinio kraujavimo. Jei kyla klausimų apie tai, kaip pradėti vartoti TRI - REGOL po gimdymo ar nėštumo nutraukimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės