preloader

Prašome palaukti

Trisequens, plėvele dengtos tabletės, N28

Trisequens, plėvele dengtos tabletės, N28

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Estradiolis;Estradiolis+Noretisterono acetatas;Estradiolis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 2mg;2mg+1mg;1mg
Prekės kodas: 043553
Skiriamas susilpninti arba pašalinti nemalonius menopauzės požymius (karščio pylimą, naktinį prakaitavimą, makšties sausumą ir kt.) moterims po menopauzės, tebe...
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Skiriamas susilpninti arba pašalinti nemalonius menopauzės požymius (karščio pylimą, naktinį prakaitavimą, makšties sausumą ir kt.) moterims po menopauzės, tebeturinčioms gimdą. Osteoporozės (kaulų retėjimo) profilaktikai moterims po menopauzės, jeigu joms yra padidėjusi kaulų lūžių rizika ir jeigu jos negali vartoti kitų vaistų šiai ligai gydyti.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys:
  1. Kas yra Trisequens ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Trisequens
  3. Kaip vartoti Trisequens
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Trisequens
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA TRISEQUENS IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Trisequens yra nuoseklios pakaitinės hormonų terapijos (PHT) vaistas, kurį reikia vartoti kasdien be pertraukos. Trisequens tinka moterims po menopauzės, praėjus ne mažiau kaip 6 mėnesiams nuo paskutinių fiziologinių mėnesinių.

  Trisequens sudėtyje yra du hormonai - estrogenas (estradiolis) ir progestagenas (noretisterono acetatas). Trisequens sudėtyje esantis estradiolis yra identiškas estradioliui, kurį gamina moterų kiaušidės ir jis priklauso natūraliems estrogenams. Noretisterono acetatas yra sintetinis progestagenas, kuris veikia panašiai kaip ir progesteronas - kitas svarbus moteriškas lytinis hormonas.

  Trisequens skiriamas:

  - susilpninti arba pašalinti nemalonius menopauzės požymius (karščio pylimą, naktinį prakaitavimą, makšties sausumą ir kt.) moterims po menopauzės, tebeturinčioms gimdą.
  - osteoporozės (kaulų retėjimo) profilaktikai moterims po menopauzės, jeigu joms yra padidėjusi kaulų lūžių rizika ir jeigu jos negali vartoti kitų vaistų šiai ligai gydyti.

  Nėra pakankamai duomenų apie vyresnių nei 65 metų moterų gydymą šiuo vaistu.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TRISEQUENS

  PHT saugumas
  Be teikiamos naudos, PHT yra šiek tiek rizikinga, todėl atsižvelkite į tai prieš nuspręsdamos ar pradėti šį gydymą ir ar jį tęsti.

  Medicininis ištyrimas ir stebėjimas
  Prieš paskirdamas pakaitinę hormonų terapiją (PHT) gydytojas surinks Jūsų ir Jūsų šeimos anamnezę. Galbūt Jūsų gydytojas nuspręs ištirti Jūsų krūtis ir/arba pilvą, taip pat ir Jūsų vidaus organus, tačiau tik tuo atveju, jeigu Jums šie tyrimai bus būtini arba kas nors Jums kelia ypatingą nerimą.

  Jeigu pradėjote vartoti PHT vaistus, Jūs turite reguliariai (bent kartą per metus) lankytis pas gydytoją, kad jis atliktų medicininę patikrą. Šių patikrų metu gydytojas gali su Jumis aptarti naudą ir riziką, kurios iškyla toliau vartojant Trisequens.

  Be reguliariai atliekamos gydytojo apžiūros, Jūs pati turėtumėte:
  - reguliariai tikrintis, ar nėra krūtyse pakitimų - odos nelygumų arba įdubimų, ar nepakitę speneliai, ar nesimato, ar nesijaučia gumbų;
  - reguliariai ateiti pas gydytoją, kad peršviestų krūtis (atliktų mamografiją) bei paimtų ištirti gimdos kaklelio tepinėlį.

  Trisequens vartoti negalima:

  Jeigu Jums yra bent viena iš žemiau išvardintų būklių, pasakykite savo gydytojui. Nepradėkite vartoti Trisequens:
  - Jeigu Jums yra nustatytas, kada nors buvo nustatytas arba įtariamas krūties vėžys.
  - Jeigu Jums yra nustatytas, kada nors buvo nustatytas arba įtariamas gimdos gleivinės vėžys (endometriumo vėžys), arba yra įtariamas nuo estrogenų priklausomas auglys.
  - Jeigu Jums dėl nežinomos priežasties neįprastai kraujuoja iš makšties.
  - Jeigu Jūs sergate endometriumo hiperplazija (gimdos gleivinės išvešėjimas) ir dėl jos nesigydote.
  - Jeigu Jums yra ar anksčiau buvo susidarę kraujo krešuliai venose (venų tromboembolija), kojų kraujagyslėse (giliųjų venų trombozė) arba plaučių kraujagyslėse (plaučių embolija).
  - Jeigu Jums nustatytas kraujo krešėjimo sutrikimas (trombofilinis sutrikimas, pvz., C baltymo, S baltymo ar antitrombino trūkumas).
  - Jeigu Jums yra arba buvo širdies priepuolis, insultas arba sergate krūtinės angina, ir dėl to jaučiate diskomfortą, spaudimą ar skausmą krūtinėje.
  - Jeigu sergate arba praeityje sirgote kepenų ligomis ir kepenų veiklos rodikliai išliko pakitę.
  - Jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) estradioliui, noretisterono acetatui arba bet kuriai pagalbinei Trisequens medžiagai (pagalbinės medžiagos išvardytos 6 skyriuje "Kita informacija").
  - Jeigu sergate porfirija (medžiagų apykaitos liga, kurios metu sutrinka kraujo pigmentų gamyba).

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  Pasakykite savo gydytojui, jeigu Jums yra arba praeityje buvo viena iš toliau nurodytų būklių, nes tuomet Jus reikia atidžiau stebėti. Retkarčiais, vartojant Trisequens, kai kurios toliau nurodytos ligos gali atsinaujinti arba pasunkėti.
  - Jeigu sergate arba anksčiau sirgote lejomioma (gerybiniu gimdos augliu) arba endometrioze (būkle, kuriai būdingas gimdos gleivinės išvešėjimas už gimdos ribų, sukeliantis skausmą arba kraujavimą).
  - Jeigu sirgote ligomis dėl kraujo krešulių (trombozės) arba yra padidėjusi kraujo krešulių susidarymo rizika (žr. Kraujo krešuliai venose) (šie rizikos faktoriai ir kraujo krešulio simptomai išvardinti 4 skyriuje „Kiti šalutiniai sudėtinės PHT poveikiai").
  - Jeigu Jums yra rizika susirgti nuo estrogenų priklausomu vėžiu, pvz., Jūsų artimos giminaitės (motina, sesuo, močiutė iš tėvo ar motinos pusės) sirgo krūties vėžiu ir/ arba endometriumo vėžiu.
  - Jeigu Jums padidėjęs kraujospūdis.
  - Jeigu Jūs sergate kepenų ligomis, pvz., kepenų adenoma (gerybinis auglys).
  - Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu su kraujagyslių pakenkimu arba be jo.
  - Jeigu Jūs sergate tulžies pūslės akmenlige.
  - Jeigu Jums pasireiškia migrena arba stiprūs galvos skausmai.
  - Jeigu sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV) - autoimuninė liga.
  - Jeigu praeityje sirgote endometriumo hiperplazija (gimdos gleivinės išvešėjimu).
  - Jeigu Jūs sergate epilepsija.
  - Jeigu Jūs sergate bronchine astma.
  - Jeigu sergate otoskleroze (klausos silpnėjimu).

  Jeigu Jums reikia atlikti kraujo tyrimą, pasakykite gydytojui, kad vartojate Trisequens, kadangi estrogenai gali įtakoti kraujo tyrimo rezultatus.

  Jeigu Jums planuojama atlikti operaciją, praneškite savo gydytojui. Jums gali tekti nutraukti PHT vartojimą likus 4 - 6 savaitėms iki operacijos, kad sumažėtų kraujo krešulių rizika. Jūsų gydytojas informuos Jus, kada vėl galėsite tęsti gydymą.

  PHT poveikis susijęs su padidėjusia vėžio išsivystymo rizika

  Gimdos gleivinės išvešėjimas (endometriumo hiperplazija) ir gimdos gleivinės vėžys (endometriumo vėžys)

  Ilgą laiką vartojant vien estrogenų PHT, rizika susirgti gimdos gleivinės išvešėjimu (endometriumo hiperplazija) ir gimdos gleivinės vėžiu (endometriumo vėžiu) padidėja moterims, kurioms nepašalinta gimda.
  Su estrogenais vartojant progestagenų, ši papildoma rizika sumažėja. Trisequens sudėtyje yra progestageno.

  Palyginkite

  Iš 1000 io moterų, kurioms nepašalinta gimda, nevartojančių PHT, vidutiniškai penkioms bus diagnozuotas endometriumo vėžys.
  Iš 1000 io moterų, kurioms nepašalinta gimda, vartojančių vien estrogenų PHT, priklausomai, nuo vaisto dozės bei vartojimo trukmės, bus diagnozuota nuo 5 iki 55 papildomų endometriumo vėžio atvejų.
  Endometriumo vėžio rizika žymiai sumažėja prie estrogenų PHT pridėjus progestageno.

  Krūties vėžys

  Tyrimai rodo, kad sudėtinės estrogenų-progestagenų, ir, manoma, vien estrogenų PHT vartojimas didina krūties vėžio riziką. Rizikos laipsnis susirgti krūties vėžiu tuo didesnis, kuo ilgiau vartojate PHT. Papildomų krūties vėžio atvejų pastebima po 3 PHT vartojimo metų. Tačiau nutraukus PHT, rizika vėl tampa normali per kelerius (dažniausiai penkerius) metus.

  Palyginkite

  Iš 1000 io nuo 50 iki 65 metų amžiaus moterų, nevartojančių PHT, vidutiniškai bus diagnozuota nuo 9 iki 12 krūties vėžio atvejų po penkerių metų.
  Iš 1000-io 50 - 65 metų amžiaus moterų, vartojančių estrogenų-progestagenų PHT, po penkerių metų bus diagnozuoti 6 papildomi krūties vėžio atvejai. O iš 1000-io 50-79 metų amžiaus moterų, nevartojančių PHT, vidutiniškai 14-ai bus diagnozuotas krūties vėžys po penkerių metų.
  Iš 1000-io 50-79 metų amžiaus moterų, vartojančių estrogenų-progestagenų PHT daugiau nei penkerius metus, bus diagnozuoti 4 papildomi krūties vėžio atvejai.

  Kiaušidžių vėžys

  Kiaušidžių vėžiu susergama žymiai rečiau nei krūties vėžiu. Manoma, kad ilgą laiką (mažiausiai 5 ar 10 metų) taikoma vien estrogenų PHT šiek tiek padidina riziką susirgti kiaušidžių vėžiu. Kai kurių tyrimų duomenimis, moterims, kurioms ilgą laiką (mažiausiai 5 ar 10 metų) taikoma sudėtinė PHT, rizika susirgti kiaušidžių vėžiu yra šiek tiek mažesnė arba išlieka panaši.
  Iš 2500 moterų, vartojusių PHT ilgiau nei penkerius metus, bus diagnozuotas 1 papildomas kiaušidžių vėžio atvejis.

  PHT poveikis širdžiai ir kraujo apytakai

  Kraujo krešuliai venose (venų tromboembolija)

  PHT vartojimas gali padidinti riziką nuo 1,3 iki 3 kartų susidaryti kraujo krešuliams venose, ypač pirmaisiais vaisto vartojimo metais.
  Jums gali būti didesnė rizika susidaryti kraujo krešuliui:
  - Jeigu esate vyresnio amžiaus;
  - Jeigu esate nėščia ar neseniai pagimdėte;
  - Jeigu vartojate estrogenus;
  - Jeigu kuriam nors artimam giminaičiui buvo susidarę kraujo krešulių kojose, plaučiuose ar kituose organuose;
  - Jeigu Jūs turite didelį antsvorį;
  - Jeigu sergate sistemine raudonąja vilklige (SRV);
  - Jeigu turėjote kraujo krešėjimo problemų, dėl kurių ilgai vartojote kraujo krešėjimą mažinančių vaistų (antikoaguliantų);
  - Jeigu Jūs ilgesnį laikotarpį negalite vaikščioti ar stovėti dėl chirurginės operacijos, traumos ar ligos (ilgalaikė imobilizacija);
  - Sergate vėžiu.

  Palyginkite

  Iš 1000-io 50-mečių moterų, nevartojančių PHT, vidutiniškai 4 gali susidaryti kraujo krešulių venose per penkerius metus.
  Iš 1000-io 50-mečių moterų, vartojančių estrogenų-progestagenų PHT, po penkerių metų bus diagnozuoti 5 papildomi kraujo krešulių atvejai.

  Vainikinių arterijų liga (VAL)

  Nėra duomenų, įrodančių, jog PHT vartojimas padeda išvengti širdies ligos. Estrogenų-progestagenų PHT vartojančioms moterims šiek tiek padidėja rizika išsivystyti širdies ligai, lyginant su PHT nevartojančiomis moterimis. Bazinė absoliuti rizika susirgti širdies liga labai priklauso nuo amžiaus, todėl, sveikoms moterims, vartojančioms estrogenų-progestagenų PHT ir kurioms tik ką prasidėjo menopauzė, papildomų širdies ligos atvejų pasitaikys labai mažai, tačiau, šių atvejų daugės su amžiumi.

  Insultas

  Sudėtinės estrogenų-progestagenų ir vien estrogenų PHT vartojimas insulto riziką padidina iki 1,5 karto. Vartojančių PHT ir nevartojančių PHT moterų rizikos santykis susirgti insultu nesikeičia nei priklausomai nuo amžiaus, nei nuo kiek laiko tęsiasi menopauzė. Tačiau, insulto rizika labai priklauso nuo amžiaus, todėl, iš viso bendra insulto rizika, PHT vartojančioms moterims, didėja su amžiumi.

  Iš 1000-io 50-mečių moterų, nevartojančių PHT, vidutiniškai 8 gali ištikti insultas per penkerius metus.
  Iš 1000-io 50-mečių moterų, kurios vartoja PHT, vidutiniškai bus diagnozuoti 3 papildomi insulto atvejai per penkerius metus.

  Kitos būklės

  PHT neapsaugo nuo atminties praradimo. Galimo atminties praradimo rizika gali būti šiek tiek didesnė toms moterims, kurios PHT pradėjo vartoti būdamos vyresnės nei 65 metų.

  Trisequens vartojimą reikia nutraukti

  Pasireiškus bent vienai iš toliau nurodytų būklių, nutraukite Trisequens vartojimą ir nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją:
  - Jeigu Jums pirmąkart pasireiškė migreninio tipo galvos skausmai.
  - Jeigu Jums pagelto oda ar akys (gelta) ar susirgote kita kepenų liga.
  - Jeigu Jums Trisequens vartojimo metu stipriai pakilo kraujospūdis (aukšto kraujospūdžio simptomai yra galvos skausmas, nuovargis ir svaigulys).
  - Jeigu pastojote.
  - Jeigu pasireiškė kuri nors iš 2 skyriuje "Kas žinotina prieš vartojant Trisequens" išvardintų būklių.

  Kraujavimas vartojant Trisequens

  Trisequens kiekvieną mėnesį sukels menstruacijas primenantį kraujavimą, paprastai atsirandantį pradėjus naują pakuotę. Jeigu kraujavimai tampa gausesni negu įprasta, turite apie tai pasakyti gydytojui. Tačiau kai kurioms moterims pirmųjų gydymo Trisequens mėnesių laikotarpiu taip pat gali pasireikšti papildomas kraujavimas arba tepančios išskyros iš lytinių organų.Toks kraujavimas yra kitoks, nei menstruacijų kraujavimas. Jei toks papildomas kraujavimas arba tepančios išskyros iš genitalijų trunka ilgiau, negu keletą pirmų gydymo mėnesių arba atsiranda jau kurį laiką vartojant vaisto ar išlieka net ir nutraukus Trisequens vartojimą, būtina kaip galima greičiau apie tai pranešti gydytojui.

  Kitų vaistų vartojimas

  Kai kurie vaistai gali susilpninti Trisequens poveikį:
  - Vaistai nuo epilepsijos (pvz., fenobarbitalis, fenitoinas ir karbamazepinas);
  - Vaistai nuo tuberkuliozės (pvz., rifampicinas, rifabutinas);
  - Vaistai nuo ŽIV infekcijos (pvz., nevirapinas, efavirenzas, ritonaviras ir nelfinaviras);
  - Augaliniai preparatai, kurių sudėtyje yra jonažolių (Hypericum perforatum).

  Kiti vaistai, kurie gali padidinti Trisequens poveikį:
  - Vaistai, kurių sudėtyje yra ketokonazolo (fungicido).

  Kartu vartojami ciklosporinai gali padidinti ciklosporinų koncentraciją kraujyje.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote bet kurių kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, augalinius ar natūralius preparatus, pasakykite savo gydytojui arba vaistininkui.

  Trisequens vartojimas su maistu ir gėrimais

  Tabletes galima vartoti su maistu ir gėrimu arba nevalgius ir negėrus.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Nėštumas: Nevartokite Trisequens, jeigu esate nėščia.
  Jeigu Jūs vartodama Trisequens pastojote, nedelsiant nutraukite gydymą ir susisiekite su gydytoju.

  Žindymo laikotarpis: Nevartokite Trisequens jeigu žindote.

  Prieš pradėdama vartoti bet kokį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Nepastebėta, kad Trisequens turėtų įtakos gebėjimui saugiai vairuoti ar valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Trisequens medžiagas

  Trisequens sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI TRISEQUENS

  Trisequens visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jeigu prieš tai nevartojote jokio PHT preparato, gydymą Trisequens galite pradėti bet kurią dieną. Jeigu prieš tai vartojote kitą pakaitinės hormonų terapijos preparatą, paklauskite gydytojo, kada turėtumėte pradėti gydymą Trisequens.

  Gerkite po vieną tabletę vieną kartą per parą maždaug tuo pačiu metu.

  Kiekvienoje pakuotėje yra 28 tabletės

  1-12 diena 12 dienų kartą per parą gerkite po vieną mėlyną tabletę
  13 - 22 diena 10 dienų kartą per parą gerkite po vieną baltą tabletę
  23-28 diena 6 dienas kartą per parą gerkite po vieną raudoną tabletę

  Tabletę užsigerkite stikline vandens.

  Pabaigus vartoti pakuotės tabletes, be pertraukos, tęskite gydymą vartodami kitos pakuotės tabletes. Pradėjus vartoti naują pakuotę, paprastai prasideda panašus į mėnesines kraujavimas.

  Kaip naudoti kalendorinę pakuotę žiūrėkite „INSTRUKCIJA VARTOTOJUI" pakuotės lapelio pabaigoje.

  Menopauzės sukeltiems požymiams gydyti turi būti vartojama mažiausia efektyvi vaisto dozė trumpiausią laikotarpį.

  Pasitarkite su savo gydytoju, jeigu po 3 gydymo mėnesių nepasijutote geriau. Gydymas turi būti tęsiamas tik tol, kol jo nauda didesnė už riziką.

  Pavartojus per didelę Trisequens dozę

  Jeigu suvartojote per daug Trisequens, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Perdozavus Trisequens, gali pasireikšti pykinimas arba vėmimas.

  Pamiršus pavartoti Trisequens

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą individualią dozę. Jeigu užmiršote išgerti tabletę įprastu metu, išgerkite ją per sekančias 12 valandų. Jeigu praėjo daugiau nei 12 valandų, kitą dieną gerkite tabletę įprastu metu. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
  Pamiršus suvartoti vieną vaisto dozę, gali padidėti kraujavimo arba tepančių išskyrų tikimybė.

  Nustojus vartoti Trisequens

  Jeigu dėl kokios nors priežasties norite nutraukti Trisequens vartojimą, prieš tai aptarkite šį sprendimą su savo gydytoju. Jis paaiškins Jums gydymo nutraukimo poveikius ir aptars kitas galimybes. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Trisequens, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Padidintas jautrumas/alergija (nedažnas šalutinis poveikis - gali pasireikšti nuo 1 iki 10 iš 1000 moterų)

  Nors tai yra nedažnas atvejis, tačiau gali pasireikšti padidintas jautrumas/alergija. Padidinto jautrumo/alergijos požymiu gali būti vienas ar keli iš šių simptomų: dilgėlinė, niežėjimas, tinimas, pasunkėjęs kvėpavimas, žemas kraujospūdis (išblyškusi ar šalta oda, greitas širdies plakimas), svaigulys, prakaitavimas, kas gali būti anafilaksinės reakcijos/ anafilaksinio šoko požymiais. Jeigu pasireiškė bent vienas iš šių požymių, nutraukite Trisequens vartojimą ir nedelsiant kreipkitės medicininės pagalbos.

  Toliau nurodytas galimo šalutinio poveikio dažnis apibūdinamas tolia tvarka:
  Labai dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia daugiau kaip 1 iš 10 moterų),
  Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 100 moterų),
  Nedažnas šalutinis poveikis (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 1000 moterų),
  Retas šalutinis poveikis (pasireiškia nuo 1 iki 10 iš 10 000 moterų,
  Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 000 moterų),
  Nežinomas (dažnis negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)

  Labai dažnas šalutinis poveikis

  - Krūtų skausmas arba jautrumas.
  - Nereguliarus mėnesinių ciklas arba gausus kraujavimas mėnesinių metu.

  Dažnas šalutinis poveikis

  - Galvos skausmas
  - Kūno svorio padidėjimas dėl skysčių susikaupimo organizme
  - Makšties uždegimas
  - Makšties grybelinė infekcija
  - Migrena arba jau esančios migrenos paūmėjimas
  - Depresija arba jau esančios depresijos paūmėjimas
  - Pykinimas
  - Pilvo skausmas, pūtimas arba diskomfortas
  - Krūtų pabrinkimas arba padidėjimas (krūtų edema)
  - Nugaros skausmas
  - Kojų mėšlungis
  - Gimdos fibroma (gerybinis gimdos auglys), jos didėjimas, atsiradimas arba atsinaujinimas
  - Rankų ir kojų pabrinkimas (periferinė edema)
  - Kūno svorio padidėjimas.

  Nedažnas šalutinis poveikis

  - Vidurių pūtimas arba meteorizmas
  - Spuogai (aknė)
  - Plaukų slinkimas (alopecija)
  - Nenormalus (vyriško tipo) plaukuotumas
  - Niežulys arba dilgėlinė
  - Venų uždegimas (paviršinis tromboflebitas)
  - Neefektyvus vaistas
  - Alerginė reakcija
  - Endometriumo hiperplazija (gimdos gleivinės išvešėjimas)
  - Skausmingos mėnesinės
  - Nervingumas

  Retas šalutinis poveikis

  - Plaučių embolija (kraujo krešuliai) (taip pat žr. 2 skyriuje - "Kas žinotina prieš vartojant Trisequens"- "Kraujo krešuliai")
  - Giliųjų venų uždegimas, susijęs su tromboze (kraujo krešuliu).

  Labai retas šalutinis poveikis

  - Gimdos gleivinės vėžys (endometriumo vėžys)
  - Kraujospūdžio padidėjimas ar dar labiau padidėjęs esamas aukštas kraujospūdis
  - Tulžies pūslės ligos, tulžies akmenligė, jos atsinaujinimas ar pasunkėjimas
  - Padidėjęs riebalų išsiskyrimas, odos išbėrimas
  - Ūmi ar pasikartojanti alerginė reakcija (angioneurozinė edema)
  - Nemiga, svaigulys, nerimas
  - Pasikeitęs lytinis potraukis
  - Regos sutrikimai
  - Sumažėjęs kūno svoris
  - Vėmimas
  - Rėmuo
  - Makšties arba išorinių lytinių organų niežulys
  - Širdies infarktas arba insultas.

  Kitas sudėtinės PHT šalutinis poveikis

  PHT vartojančioms moterims šiek tiek padidėja rizika susirgti šiomis ligomis:
  - Krūties vėžiu (žr. 2 skyriuje "PHT poveikis susijęs su padidėjusia vėžio išsivystymo rizika" - „Krūties vėžys").
  - Gimdos gleivinės išvešėjimu arba vėžiu (endometriumo hiperplazija arba vėžys). Žr. 2 skyriuje "PHT poveikis susijęs su padidėjusia vėžio išsivystymo rizika" - "Gimdos gleivinės išvešėjimas (endometriumo hiperplazija) ir gimdos gleivinės vėžys (endometriumo vėžys)".
  - Kiaušidžių vėžiu (žr. 2 skyriuje "PHT poveikis susijęs su padidėjusia vėžio išsivystymo rizika" - „Kiaušidžių vėžys").
  - Gali susidaryti kraujo krešuliai kojų arba plaučių venose (venų tromboembolija). Žr. 2 skyriuje „PHT poveikis širdžiai ir kraujo apytakai" - "Kraujo krešuliai venose (venų tromboembolija)".
  - Širdies liga (žr. 2 skyriuje „PHT poveikis širdžiai ir kraujo apytakai" - „Vainikinių arterijų liga (VAL)").
  - Insultas (žr. 2 skyriuje „PHT poveikis širdžiai ir kraujo apytakai" - „Insultas")
  - Odos ir poodinio audinio sutrikimais:
  - Odos patamsėjimas (chloazma).
  - Sunkus odos sutrikimas pažeidžiantis burną ir kitas kūno vietas (daugiaformė raudonė).
  - Blauzdų, šlaunų, žymiai rečiau, rankų raudonai rožinis patinimas. Taip pat gali pasireikšti sanarių ir raumenų skausmas bei pakilti temperatūra (mazginė raudonė).
  - Rožinės arba raudonai rudos dėmės, matomos per odą (kraujagyslinė purpura).
  - Galimas atminties praradimas, jeigu PHT pradėta vartoti virš 65 metų amžiaus.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI TRISEQUENS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės ir etiketės po „Tinka iki" ir „EXP" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Trisequens vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti žemesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima šaldyti.
  Tabečių talpyklę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  Trisequens sudėtis

  - Veikliosios medžiagos yra estradiolis ir noretisterono acetatas.
  - Mėlynoje plėvele dengtoje tabletėje yra: 2 mg estradiolio (estradiolio hemihidrato pavidalu).
  - Baltoje plėvele dengtoje tabletėje yra: 2 mg estradiolio (estradiolio hemihidrato pavidalu) ir 1 mg noretisterono acetato.
  - Raudonoje plėvele dengtoje tabletėje yra: 1 mg estradiolio (estradiolio hemihidrato pavidalu).
  - Pagalbinės medžiagos yra: laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, hidroksipropilceliuliozė, talkas ir magnio stearatas.
  - Mėlynų tablečių plėvelės sudėtyje yra hipromeliozės, talko, titano dioksido (E171), indigokarmino (E132) ir makrogolio 400.
  - Baltų tablečių plėvelės sudėtyje yra hipromeliozės, triacetino ir talko.
  - Raudonų tablečių plėvelės sudėtyje yra hipromeliozės, talko, titano dioksido (E171), raudonojo geležies oksido (E172) ir propilenglikolio.

  Kaip atrodo Trisequens ir jo pakuotės turinys
  Plėvele dengtos tabletės yra apvalios, 6 mm skersmens. Mėlynų tablečių paviršiuje įspaustos raidės NOVO 280. Baltų tablečių paviršiuje įspaustos raidės NOVO 281. Raudonų tablečių paviršiuje įspaustos raidės NOVO 282.
  Kiekvienoje 28 tablečių talpyklėje yra 12 mėlynų, 10 baltų bei 6 raudonos tabletės.

  Tablečių talpyklėje yra 28 plėvele dengtos tabletės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Novo Nordisk A/S
  Novo Allé
  DK-2880 Bagsvaerd
  Danija

  Pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-01-27

  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt.
  -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  INFORMACIJA VARTOTOJUI

  Kalendorinės pakuotės naudojimo nurodymai:

  1. Nustatykite reikiamą dieną
  Pasukite vidinį diską ir ties maža plastiko plokštele uždengtu plyšeliu nustatykite savaitės dieną.
  2. Išimkite pirmą tabletę
  Nulaužkite plastiko plokštelę ir išimkite pirmąją tabletę.
  3. Kasdien
  Kitą dieną pasukite permatomą diskelį pagal laikrodžio rodyklę per 1 vietą taip, kaip rodo strėlė. Išimkite kitą tabletę. Nepamirškite išimti tik 1 tabletę vieną kartą per parą.
  Permatomą diską galite pasukti tik tada, kai tabletė yra išimta.
  Trisequens visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jeigu prieš tai nevartojote jokio PHT preparato, gydymą Trisequens galite pradėti bet kurią dieną. Jeigu prieš tai vartojote kitą pakaitinės hormonų terapijos preparatą, paklauskite gydytojo, kada turėtumėte pradėti gydymą Trisequens.

  Gerkite po vieną tabletę vieną kartą per parą maždaug tuo pačiu metu.

  Kiekvienoje pakuotėje yra 28 tabletės

  1-12 diena 12 dienų kartą per parą gerkite po vieną mėlyną tabletę
  13 - 22 diena 10 dienų kartą per parą gerkite po vieną baltą tabletę
  23-28 diena 6 dienas kartą per parą gerkite po vieną raudoną tabletę

  Tabletę užsigerkite stikline vandens.

  Pabaigus vartoti pakuotės tabletes, be pertraukos, tęskite gydymą vartodami kitos pakuotės tabletes. Pradėjus vartoti naują pakuotę, paprastai prasideda panašus į mėnesines kraujavimas.

  Kaip naudoti kalendorinę pakuotę žiūrėkite „INSTRUKCIJA VARTOTOJUI" pakuotės lapelio pabaigoje.

  Menopauzės sukeltiems požymiams gydyti turi būti vartojama mažiausia efektyvi vaisto dozė trumpiausią laikotarpį.

  Pasitarkite su savo gydytoju, jeigu po 3 gydymo mėnesių nepasijutote geriau. Gydymas turi būti tęsiamas tik tol, kol jo nauda didesnė už riziką.

  Pavartojus per didelę Trisequens dozę

  Jeigu suvartojote per daug Trisequens, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Perdozavus Trisequens, gali pasireikšti pykinimas arba vėmimas.

  Pamiršus pavartoti Trisequens

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą individualią dozę. Jeigu užmiršote išgerti tabletę įprastu metu, išgerkite ją per sekančias 12 valandų. Jeigu praėjo daugiau nei 12 valandų, kitą dieną gerkite tabletę įprastu metu. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.
  Pamiršus suvartoti vieną vaisto dozę, gali padidėti kraujavimo arba tepančių išskyrų tikimybė.

  Nustojus vartoti Trisequens

  Jeigu dėl kokios nors priežasties norite nutraukti Trisequens vartojimą, prieš tai aptarkite šį sprendimą su savo gydytoju. Jis paaiškins Jums gydymo nutraukimo poveikius ir aptars kitas galimybes. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės