preloader

Prašome palaukti

ULTRACOD, 500mg+30mg, Tabletės, N30

ULTRACOD, 500mg+30mg, Tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Kodeinas+Paracetamolis
Veikliosios medžiagos stiprumas: 30mg/500mg
Prekės kodas: 859473903157
Vaistu galima malšinti vidutinio stiprumo ir stiprų skausmą.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Vaistu galima malšinti vidutinio stiprumo ir stiprų skausmą.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  Apie ką rašoma šiame lapelyje?
  1. Kas yra ULTRACOD ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant ULTRACOD
  3. Kaip vartoti ULTRACOD
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti ULTRACOD
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra ULTRACOD ir kam jis vartojamas

  ULTRACOD yra vaistas, kurio sudėtyje yra pastovus dviejų veikliųjų medžiagų derinys: paracetamolis ir kodeino fosfatas hemihidratas (kodeinas). Šis preparatas priklauso vaistų, vadinamų analgetikais (skausmą malšinančiais preparatais), grupei.

  ULTRACOD galima malšinti vidutinio stiprumo ir stiprų skausmą. Vaistu galima malšinti dėl įvairių priežasčių kilusį skausmą (pvz.: galvos skausmą, dantų skausmą, judėjimo organų skausmą, menstruacijų skausmą) suaugusiesiems ir vyresniems kaip 12 metų paaugliams.


  2. Kas žinotina prieš vartojant ULTRACOD

  ULTRACOD vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija paracetamoliui, kodeinui arba bet kuriai pagalbinei ULTRACOD medžiagai (žr. 6 skyrių);
  - jeigu pasireiškia ūminis astmos priepuolis arba sunkus kvėpavimo sutrikimas;
  - jeigu patyrėte galvos traumą arba yra padidėjęs intrakranijinis (kaukolės vidaus) spaudimas (dėl kraujavimo arba auglio);
  - jeigu pasireiškia ūminis kepenų funkcijos nepakankamumas arba sunki kepenų pažaida;
  - jeigu neseniai atlikta chirurginė kepenų, tulžies pūslės ar latakų operacija;
  - jeigu vartojate arba per paskutines 2 savaites vartojote vaistų nuo depresijos, kurie vadinami monoaminooksidazės (MAO) inhibitoriais;
  - jeigu pasireiškia paralyžinis žarnų nepraeinamumas (būklė, dėl kurios žarnų raumenys negali užtikrinti žarnų turinio slinkimo ir dėl to žarnos užsikemša);
  - jeigu diagnozuota fermento gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės stoka.

  Vaisto negalima vartoti jaunesniems kaip 12 metų vaikams.

  ULTRACOD vartoti ilgą laiką negalima.

  Įspėjimai ir atsargumo priemonės
  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku prieš pradėdami vartoti ULTRACOD:
  - jeigu pasireiškia ūminė kepenų pažaida;
  - jeigu pasireiškia sunki inkstų pažaida;
  - jeigu piktnaudžiaujate alkoholiu, narkotinėmis medžiagomis ar psichotropiniais preparatais arba esate priklausomas nuo opioidų (morfino, kodeino). Vartojant ULTRACOD, alkoholizmu sergantiems asmenims gali pasireikšti kepenų pažaida;
  - jeigu pasireiškia sąmonės sutrikimas.

  Atsargumo priemonių reikia:
  - jeigu pasireiškia lėtinis vidurių užkietėjimas, uždegiminė ar obstrukcinė žarnų liga, sunkus viduriavimas, pernelyg stiprus prakaitavimas ar sunkus kraujavimas, nereguliarus širdies ritmas, generalizuota miastenija (autoimuninė liga, dėl kurios pasireiškia raumenų silpnumas), tulžies pūslės akmenligė, priešinės liaukos išvešėjimas ar ūminiai pilvo skausmai.

  Jeigu yra sutrikusi kepenų ar inkstų funkcija arba pacientui atliekamos dializės, būtina sumažinti vaisto dozę arba ilginti pertrauką tarp atskirų vaisto dozių.
  ULTRACOD negalima vartoti kartu su kitais vaistais, kurių sudėtyje yra paracetamolio ar kodeino.
  Jeigu ULTRACOD reikia vartoti ilgą laiką, reikia stebėti kepenų fermentus.

  Ilgą laiką ne pagal gydytojo rekomendacijas vartojant dideles ULTRACOD dozes, gali pasireikšti galvos skausmas. Tokiu atveju dozės dar didinti negalima. Reikia nutraukti vaisto vartojimą ir kreiptis į gydytoją.

  Vartojant didesnes už rekomenduojamas dozes, gali padidėti kepenų pažaidos rizika.
  Ilgą laiką vartojant dideles vaisto dozes, gali pasireikšti pripratimas.

  Kiti vaistai ir ULTRACOD
  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba dėl to nesate tikri, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.
  - ULTRACOD gali sustiprinti kitų vaistų, kurie slopina nervų sistemą, poveikį, pavyzdžiui: migdomųjų tablečių, raminamųjų vaistų, vaistų nuo alergijos, depresijos, kitų skausmo malšinamųjų vaistų. ULTRACOD vartojimas kartu su kai kuriomis migdomosiomis tabletėmis, vaistais nuo epilepsijos ar rifampicinu (antibiotikas), gali sukelti kepenų pažaidą.
  - ULTRACOD vartojant kartu su lamotriginu (vaistas nuo epilepsijos), gali sumažėti lamotrigino veiksmingumas.
  - ULTRACOD vartojant kartu su chloramfenikoliu (antibiotikas), antibiotikas gali kauptis organizme ir sustiprėti kenksmingas jo veikimas.
  - Vartojant kartu su medžiagomis, kurios lėtina skrandžio ištuštėjimą (pvz., propantelinu), arba medžiagomis, kurios mažina cholesterolio koncentraciją kraujyje (kolestiraminu), ULTRACOD poveikis gali pradėti reikštis vėliau. Vartojant kartu su medžiagomis, kurios greitina skrandžio ištuštėjimą (pvz., kartu su metoklopramidu, domperidonu), ULTRACOD poveikis gali pasireikšti greičiau.
  - Geriamieji kontraceptikai gali silpninti paracetamolio poveikį.
  - Reikia vengti kodeiną vartoti kartu su atsikosėjimą gerinančiais preparatais (pvz., ambroksoliu), nes kodeinas gali slopinti kosulio refleksą.
  - Paracetamolį (veiklioji ULTRACOD medžiaga) vartojant kartu su zidovudinu (antivirusinis preparatas), gali sumažėti baltųjų kraujo ląstelių kiekis ir pasireikšti kepenų pažaida.
  - Ilgą laiką vartojant dideles ULTRACOD dozes (daugiau kaip po 4 tabletes per parą) kartu su kai kuriais vaistais, kurie mažina kraujo krešėjimą (varfarinu ar kumarino dariniais), gali sustiprėti kraujavimas. Dėl to vartojant šiuos vaistus kartu, reikia dažniau tirti kraujo krešėjimą.

  ULTRACOD vartojimas su maistu, gėrimais ir alkoholiu
  Vaistą reikia gerti prieš valgį arba valgant.
  Vartojant ULTRACOD, alkoholinių gėrimų gerti negalima. Piktnaudžiavimas alkoholiu kartu su ULTRACOD gali paskatinti kepenų pažaidą. Didžiausia kepenų pažaidos rizika lėtiniu alkoholizmu sergantiems asmenims kyla pavartojus ULTRACOD po trumpalaikės abstinencijos (12 valandų).

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis
  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.
  ULTRACOD nėštumo metu vartoti galima tik išskirtiniais atvejais, kai gydytojas atidžiai įvertina gydymo naudos ir rizikos santykį.
  Vaisto prasiskverbia į motinos pieną ir pavieniais atvejai sukėlė poveikį žindomam kūdikiui. Gydymas gali būti skiriamas tik gydytojui prižiūrint. Dėl to reikia kiek galima trumpiau (ne ilgiau kaip vieną savaitę) vartoti tik mažiausią veiksmingą ULTRACOD dozę. Jeigu kūdikiui atsiranda tokių simptomų kaip mieguistumas, vyzdžių susiaurėjimas, žindymo pasunkėjimas, raumenų atsipalaidavimas ar kvėpavimo pasunkėjimas, arba Jums pasireiškia tokių simptomų kaip pykinimas, vėmimas ar vidurių užkietėjimas, nutraukite gydymą ir kreipkitės į artimiausią ligoninę.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas
  ULTRACOD gali nepalankiai veikti gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus, nes mažina gebėjimą greitai reaguoti. Tai itin svarbu, jeigu ULTRACOD vartojamas kartu su vaistais, kurie slopina nervų sistemą (pvz., migdomosiomis tabletėmis).


  3. Kaip vartoti ULTRACOD

  Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų paaugliai
  1 2 tabletės ne dažniau kaip keturis kartus per parą (jeigu būtina). Pertrauka tarp dviejų atskirų dozių turi būti ne trumpesnė kaip 4 8 valandos. Didžiausia paros dozė yra 8 tabletės.

  Tabletę reikia nuryti visą užgeriant dideliu kiekiu skysčių.

  Senyvi pacientai
  Vartojimas kaip suaugusiesiems, vis dėlto gydytojas gali nuspręsti, kad turite vartoti mažesnę dozę.

  Pacientai, kuriems yra kepenų ir (arba) inkstų funkcijos sutrikimų
  Dozavimą nustato gydytojas. Tokiems pacientams dozę dažniausiai reikia sumažinti arba ilginti pertrauką tarp atskirų dozių. Inkstų funkcijos sutrikimo atveju galima vartoti ne daugiau kaip po vieną tabletę ne dažniau kaip kas 6 8 valandas.

  Pavartojus per didelę ULTRACOD dozę
  Perdozavimo atveju arba jeigu vaisto atsitiktinai nuryja vaikas, nedelsdami kreipkitės medicininės pagalbos.
  Perdozavus vaisto, gali pasireikšti kvėpavimo slopinimas, mieguistumas, vyzdžių susiaurėjimas, pykinimas, vėmimas, galvos skausmas, šlapimo ir išmatų susilaikymas, melsvas odos ir gleivinių atspalvis, odos šaltumas, prakaitavimas, gelta.

  Pamiršus pavartoti ULTRACOD
  Reikia išgerti praleistą dozę iš karto, kai tik prisiminsite. Jeigu jau arti kitos dozės vartojimo laikas, ankstesnę dozę praleiskite ir palaukite, kol ateis kitos dozės vartojimo laikas. Tarp dviejų atskirų dozių visada turi būti ne trumpesnė kaip 4 valandų pertrauka.
  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti ULTRACOD
  Staigiai nutraukus ilgalaikį didesnių už rekomenduojamas ULTRACOD dozių vartojimą, pasireiškė galvos skausmas ir nuovargis, raumenų skausmas, nervingumas, virškinimo sutrikimas. Šie sutrikimai išnyksta per keletą dienų po vartojimo pabaigos. Vėliau ULTRACOD galima vartoti pagal gydytojo nurodymus.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. Galimas šalutinis poveikis

  Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jeigu pasireiškia veido, odos ir gleivinių patinimas arba kvėpavimo pasunkėjimas, nedelsdami nutraukite vaisto vartojimą ir iš karto kreipkitės medicininės pagalbos.

  Vartojant paracetamolį kartu su kodeinu (veikliosios ULTRACOD medžiagos), pasireiškė išvardytas nepageidaujamas poveikis (išvardytas pagal pasireiškimo dažnį).

  Dažni (gali pasireikšti 1 10 iš 100 vartotojų)
  Nuovargis, alpimas, galvos svaigimas, lengvas galvos skausmas, kraujospūdžio sumažėjimas, vidurių užkietėjimas ir, ypač gydymo pradžioje, pykinimas ir vėmimas.

  Nedažni (gali pasireikšti 1 10 iš 1000 vartotojų)
  Miego sutrikimas, niežulys, odos paraudimas, dilgėlinė.

  Reti (gali pasireikšti 1 10 iš 10 000 vartotojų)
  Ūžimas ir skambėjimas ausyse, dusulys, burnos džiūvimas, alerginis išbėrimas.

  Labai reti (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 vartotojų)
  Baltųjų ir raudonųjų kraujo ląstelių bei kraujo plokštelių kiekio kraujyje sumažėjimas, padidėjęs jautrumas (pasireiškia kartu su gerklų pabrinkimu, dusuliu, pernelyg stipriu prakaitavimu, pykinimu, kraujospūdžio sumažėjimu), bronchų susiaurėjimas (astma).

  Vartojant didesnes už rekomenduojamas ULTRACOD dozes, gali pasireikšti trumpalaikis sąmonės netekimas, regėjimo sutrikimas, vyzdžių susiaurėjimas, gebėjimo judėti sutrikimas, nuotaikos pokyčiai.
  Vartojant dideles dozes arba pacientams, kurių intrakranijinis (kaukolės vidaus) spaudimas yra padidėjęs, arba galvos traumą patyrusiems pacientams gali pasireikšti kvėpavimo slopinimas.
  Vartojant dideles dozes ir ypač pacientams, kuriems pasireiškė plaučių funkcijos sutrikimų, diagnozuotas plaučių pabrinkimas.

  Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. Kaip laikyti ULTRACOD

  Laikyti vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.
  Ant dėžutės po "Tinka iki" " ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.
  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.
  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

  ULTRACOD sudėtis
  Veikliosios medžiagos yra paracetamolis ir kodeino fosfatas hemihidratas. Vienoje tabletėje yra 500 mg paracetamolio ir 30 mg kodeino fosfato hemihidrato.
  Pagalbinės medžiagos: mikrokristalinė celiuliozė, pregelifikuotas kukurūzų krakmolas, kroskarmeliozės natrio druska, povidonas 30, stearino rūgštis, bevandenis koloidinis silicio dioksidas.

  ULTRACOD išvaizda ir kiekis pakuotėje
  Beveik baltos pailgos abipus išgaubtos tabletės PVC/PVDC/Al lizdinėse plokštelėse.
  Pakuotėje yra 10, 20, 30, 60 arba 100 tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojai

  Rinkodaros teisės turėtojas
  ZENTIVA, k.s.
  U kabelovny 130
  Doln
  Suaugusieji ir vyresni kaip 12 metų paaugliai. 1-2 tabletės ne dažniau kaip keturis kartus per parą (jeigu būtina). Pertrauka tarp dviejų atskirų dozių turi būti ne trumpesnė kaip 4 8 valandos. Didžiausia paros dozė yra 8 tabletės.

  Tabletę reikia nuryti visą užgeriant dideliu kiekiu skysčių.

  Senyvi pacientai. Vartojimas kaip suaugusiesiems, vis dėlto gydytojas gali nuspręsti, kad turite vartoti mažesnę dozę.

  Pacientai, kuriems yra kepenų ir (arba) inkstų funkcijos sutrikimų. Dozavimą nustato gydytojas. Tokiems pacientams dozę dažniausiai reikia sumažinti arba ilginti pertrauką tarp atskirų dozių. Inkstų funkcijos sutrikimo atveju galima vartoti ne daugiau kaip po vieną tabletę ne dažniau kaip kas 6-8 valandas.
  Paracetamolis+Kodeino fosfato hemihidratas; 500mg+30mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti