preloader

Prašome palaukti

Venter, 1g, tabletės, N50

Venter, 1g, tabletės, N50

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagios: Sukralfatas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 1g
Prekės kodas: 013917

Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligei gydyti bei dvylikapirštės žarnos opos atsinaujinimo profilaktikai.

Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą. Norėdami užsisakyti skambinkite nemokamos linijos telefonu 8 800 50005 ir įsigykite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.
  Receptinis vaistinis preparatas

  Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligei gydyti bei dvylikapirštės žarnos opos atsinaujinimo profilaktikai.  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, arba vaistininką. - Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų). - Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.


  Apie ką rašoma šiame lapelyje?    1. Kas yra Venter ir kam jis vartojamas  2. Kas žinotina prieš vartojant Venter  3. Kaip vartoti Venter  4. Galimas šalutinis poveikis  5.  Kaip laikyti Venter  6. Pakuotės turinys ir kita informacija     1. Kas yra Venter ir kam jis vartojamas   Šio vaisto sudėtyje yra sukralfato, kuris apsaugo skrandžio gleivinę. Jis veikia vietiškai (opos paviršiuje): prisijungia prie žuvusio audinio baltymų ir sudaro apsauginį sluoksnį, kuris apsaugo nuo pepsino, skran¬džio rūgšties ir tulžies rūgščių virškinamojo poveikio. Sukralfatas skatina dvylikapirštės žarnos ir skran¬džio opų gijimą, mažina stemplės uždegimą, neleidžia opai atsinaujinti. Be to, šis vaistinis preparatas ne¬lei¬džia rezor¬buotis fosfatui virškinimo trakte.


   Šis vaistas vartojamas skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligei gydyti bei dvylikapirštės žarnos opos atsinaujinimo profilaktikai.     2. Kas žinotina prieš vartojant Venter   Venter vartoti negalima:  - jeigu yra alergija sukralfatui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).   Įspėjimai ir atsargumo priemonės  Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Venter.   Jei sergate inkstų nepakankamumu, pasikonsultuokite su gydytoju. Sukralfato sudėtyje yra aliuminio, ku¬ris gali kauptis sunkiu inkstų nepakankamumu sergančių pacientų organizme. Aliuminio perteklius gali būti kenksmingas. Aliuminio kaupimosi pavojus padidėja kartu vartojant kitus vaistus, kurių sudėtyje jo yra (pvz., kai kuriuos skrandžio rūgštį neutralizuojančius vaistus).


  Yra pranešimų apie bezoarų susidarymą pacientams, kurių virškinimo trakto judrumas sutrikęs dėl chirurginės operacijos, vaistų vartojimo arba žarnyno judrumą slopinančių vaistų.


  Vaikams ir paaugliams Venter nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 14 metų vaikams, nes duomenų apie vartojimą tokiems pacientams nepakanka.   Kiti vaistai ir Venter Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Kartu vartojami skrandžio sulčių rūgštingumą mažinantys vaistai geriami bent 30 min. prieš Venter arba bent 30 min. po jo. Inkstų nepakankamumu sergantiems pacientams kartu vartojant Venter ir kitus vaistus, kurių sudėtyje yra aliuminio druskų (pvz., kai kuriuos neutralizuojančius skrandžio rūgštį), organizme gali susikaupti aliuminio per¬tek¬lius (taip pat žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės”). Ne mažiau kaip 2 val. prieš Venter reikia gerti šiuos kartu vartojamus vaistus: kai kuriuos antibiotikus (tet¬raciklinus, fluorochinolonus), cimetidiną, ranitidiną, digoksiną, pailginto atpalaidavimo teofiliną, var¬fari¬ną, ketoko¬nazolą, levotiroksiną, chinidiną ir fenitoiną. Per vamzdelį maitinamiems pacientams Venter duodama atskirai nuo kitų vaistų.   Venter vartojimas su maistu ir gėrimais Maistas gali mažinti sukralfato veiksmingumą. Venter reikia gerti nevalgius, 30-60 min. prieš valgį. Per vamzdelį maitinamiems pacientams sukralfato duodama atskirai nuo maisto.   Nėštumas ir žindymo laikotarpis  Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.   Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.


  Nėštumas Sukralfato vartojimo nėščioms poterims patirties nėra. Tyrimų su gyvūnais metu sukralfato kenksmingo poveikio vaisiui nenustatyta. Nėščiosioms Venter neskiriama, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus.


  Žindymas Duomenų apie sukralfato išskyrimą su motinos pienu nėra, todėl žindyvėms šio vaisto skiriama atsargiai.   Vairavimas ir mechanizmų valdymas Šio vaisto poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nenustatyta.     3. Kaip vartoti Venter    Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arbavaistininką.


  Venter geriamas nevalgius, 30-60 min. prieš valgį. Tabletę galima nuryti (užgeriant skys¬čiu) arba išgerti ištirpintą pusėje stiklinės vandens.


  Dozavimas suaugusiems pacientams ir 14 metų arba vyresniems paaugliams


  Skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa Geriama po 1 tabletę prieš kiekvieną pagrindinį valgį (pusryčius, pietus, vakarienę) ir prieš pat miegą. Gy¬dy¬tojas gali nurodyti gerti 2 kartus per parą po 2 tabletes. Paprastai opa užgyja per 4-6 gydymo savaites, tačiau gydytojas gali nuspręsti gydyti ilgiau. Net jei nusiskundimai išnyko, šį vaistą būtina vartoti bent 4-8 savaites, arba kol tyrimai parodys, kad opa užgijo. Venter negalima vartoti ilgiau kaip 12 savaičių.


  Dvylikapirštės žarnos opos atsinaujinimo profilaktika Geriama 2 kartus per parą po 1 tabletę.


  Pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu Dozavimo koreguoti nereikia. Apie šio vaisto vartojimą lėtiniu inkstų nepakankamumu sergantiems ir dializuojamiems pacientams taip pat žr. skyrių “Atsargumo priemonės ir perspėjimai”.


  Jeigu manote, kad Venter veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.


  Vartojimas vaikams Jaunesniems nei 14 metų vaikams Venter vartoti nerekomenduojama, nes duomenų apie vartojimą tokiems pacientams nepakanka.   Ką daryti pavartojus per didelę Venter dozę? Sukralfatas beveik nerezorbuojamas. Viena (net didelė) jo dozė sukelti apsinuodijimo neturėtų. Dauguma pacientų, išgėrusių per didelę dozę, jokių sutrikimų nejautė. Retais atvejais perdozavus pasireiškė pykini¬mas, vėmimas, skaudėjo skrandį. Išgėrus per didelę šio vaisto dozę, rekomenduojama pasikon¬sul¬tuoti su gydytoju.  Ilgai vartojant sukralfatą didelėmis dozėmis, organizme gali susikaupti aliuminio perteklius (ypač inkstų nepa¬kan¬kamumu sergantiems pacientams).   Pamiršus pavartoti Venter Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę. Užmirštą tabletę prisiminę išgerkite kuo greičiau, išskyrus atvejį, kai jau beveik laikas kitai dozei vartoti. Tuomet užmirštą dozę praleiskite, o toliau vaistą vartokite įprasta tvarka.


  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.     4. Galimas šalutinis poveikis    Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.   Dažnas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 žmonių): - vidurių užkietėjimas;


  Retas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 1 000 žmonių): - bezoarų susidarymas;


  Labai retas (gali pasireikšti ne dažniau kaip 1 iš 10 000 žmonių): - galvos skausmas, mieguistumas, galvos svaigimas, svaigulys; - virškinimo trakto sutrikimai: viduriavimas, pyki¬ni¬mas, vė¬mi¬mas, flatulencija, sausa burna; - niežulys, išbėrimas, dilgėlinė; - nugaros skaus¬mas


  Pranešimas apie šalutinį poveikį Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


  5. Kaip laikyti Venter    Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.   Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.


  Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir lizdinės plokštelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.


  Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.     6. Pakuotės turinys ir kita informacija   Venter sudėtis - Veiklioji medžiaga yra sukralfatas. Vienoje tabletėje yra 1 g sukralfato. - Pagalbinės medžiagos yra: kukurūzų krakmolas, talkas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas.


  Venter išvaizda ir kiekis pakuotėje Venter tabletės yra baltos, ovalios, su vagele abejose pusėse. Tabletę galima padalyti į lygias dozes.


  Dėžutėje yra 50 tablečių Al folijos, PVC/PVDC folijos lizdinėse plokštelėse (dėžutėje yra 5 lizdinės plokštelės po 10 tablečių).


  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas Krka, d.d., Novo mesto, Šmarješka cesta 6, 8501 Novo mesto, Slovėnija


  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.


  UAB KRKA Lietuva Senasis Ukmergės kelias 4 Užubalių km., Vilniaus r. LT - 14013 Tel. + 370 5 236 27 40


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2013-12-31


  Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/

  Venter visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Venter geriamas nevalgius, 30-60 min. prieš valgį. Tabletę galima nuryti (užgeriant skys¬čiu) arba išgerti ištirpintą pusėje stiklinės vandens.

  Skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opa
  Geriama po 1 tabletę prieš kiekvieną pagrindinį valgį (pusryčius, pietus, vakarienę) ir prieš pat miegą. Gy¬dy¬tojas gali nurodyti gerti 2 kartus per parą po 2 tabletes. Paprastai opa užgyja per 4-6 gydymo savaites, tačiau gydytojas gali nuspręsti gydyti ilgiau. Net jei nusiskundimai išnyko, šį vaistą būtina vartoti bent 4-8 savaites, arba kol tyrimai parodys, kad opa užgijo. Venter negalima vartoti ilgiau kaip 12 savaičių.

  Dvylikapirštės žarnos opos atsinaujinimo profilaktika
  Geriama 2 kartus per parą po 1 tabletę.

  Pacientams, sergantiems inkstų nepakankamumu
  Dozavimo koreguoti nereikia. Apie šio vaisto vartojimą lėtiniu inkstų nepakankamumu sergantiems ir dializuojamiems pacientams taip pat žr. skyrių "Atsargumo priemonės ir perspėjimai".

  Vyresniems kaip 4 metų vaikams
  Dozavimą parenka gydytojas. Paprastai skiriama 40-80 mg/kg kūno svorio per parą per 4 kartus. Di¬d¬žiausia vienkartinė dozė - 1 g (1 tabletė). Jaunesniems vaikams šio vaisto vartoti nerekomenduojama.

  Jeigu manote, kad Venter veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Panašios prekės