preloader

Prašome palaukti

VINPOCETINE-aconitum, 10mg, Tabletės, N30

VINPOCETINE-aconitum, 10mg, Tabletės, N30

Receptinis vaistinis preparatas
Veikliosios medžiagos: Vinpocetinas
Veikliosios medžiagos stiprumas: 10mg
Prekės kodas: 204401
Psichikos ar nervų sistemos sutrikimo simptomų, atsiradusių dėl smegenų kraujotakos nepakankamumo, mažinimui senyvo amžiaus ligoniams.
Nuotolinė prekyba receptiniais vaistiniais preparatais negalima. Vaistą galite įsigyti tik vaistinėje, pateikus receptą.
Vaistinių, kuriose šiuo metu prekė yra, paieška
  Šio vaistinio preparato ieškokite artimiausioje EUROVAISTINĖJE.

  Dažnai perkama kartu

  Receptinis vaistinis preparatas

  Psichikos ar nervų sistemos sutrikimo simptomų, atsiradusių dėl smegenų kraujotakos nepakankamumo, mažinimui senyvo amžiaus ligoniams.

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą.
  - Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  - Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
  - Šis vaistas skirtas Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų).
  - Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  Lapelio turinys
  1. Kas yra VINPOCETINE-aconitum ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant VINPOCETINE-aconitum
  3. Kaip vartoti VINPOCETINE-aconitum
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti VINPOCETINE-aconitum
  6. Kita informacija


  1. KAS YRA VINPOCETINE-ACONITUM IR KAM JIS VARTOJAMAS

  VINPOCETINE-aconitum priklauso taip vadinamųjų nootropinių vaistų grupei.

  Veiklioji medžiaga yra vinpocetinas.

  VINPOCETINE-aconitum tabletės vartojamos psichikos ar nervų sistemos sutrikimo simptomų, atsiradusių dėl smegenų kraujotakos nepakankamumo, mažinimui senyvo amžiaus ligoniams.


  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT VINPOCETINE-ACONITUM

  VINPOCETINE-aconitum vartoti negalima:
  - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) vinpocetinui arba bet kuriai pagalbinei VINPOCETINE-aconitum medžiagai.
  - jei esate nėščia ar žindote kūdikį.
  - jeigu neseniai įvyko kraujo išsiliejimas į smegenis, taip pat kai padidėjęs vidinis kaukolės spaudimas galvos smegenyse.
  - VINPOCETINE-aconitum negalima vartoti vaikams ir paaugliams.

  Jeigu Jums atsirado odos išbėrimas, niežulys, dusulys, ištino veidas - būtina tuoj pat kreiptis į gydytoją, nes Jūs galite būti jautrus vaistui.

  Specialių atsargumo priemonių vartojant VINPOCETINE-aconitum reikia:

  Būtinai pasakykite gydytojui apie visas kitas ligas, kuriomis sergate (ypač jei sutrikusi širdies veikla ar gydytojas Jums sakęs, kad yra pakitimų elektrokardiogramoje (EKG)). Ligoniams, sergantiems kuriuo nors minėtu sutrikimu, prieš VINPOCETINE-aconitum vartojimą reikia kreiptis į gydytoją, kadangi reikės gydymo metu ligonį prižiūrėti.
  VINPOCETINE-aconitum vartojantiems pacientams, kuriems yra pailgėjusio QT intervalo sindromas, taip pat tiems, kurie vartoja šį intervalą ilginančių preparatų, reikia periodiškai užrašyti EKG.
  Turima nepakankamai duomenų apie preparato vartojimą vaikams.

  Kitų vaistų vartojimas

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Galima vinpocetino sąveika su vaistais mažinančiais kraujospūdį, preparatais nuo širdies ritmo sutrikimų (antiaritminiais), mažinančiais kraujo krešėjimą (antikoaguliantais) ir centrinę nervų sistemą veikiančiais preparatais. Vartojant vinpocetino ir minėtų vaistų gydytojas turi stebėti paciento būklę.

  Šis medikamentas gali stiprinti metildopos poveikį, todėl gydymo VINPOCETINE-aconitum tabletėmis metu gydytojas reguliariai matuos kraujospūdį.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis

  VINPOCETINE-aconitum nėščioms moterims ir žindyvėms vartoti negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Negalima atmesti galimybės, kad VINPOCETINE-aconitum gali trikdyti budrumą ir gebėjimą vairuoti. Vaistą vartojantiems žmonėms patariama nevairuoti ir nevaldyti mechanizmų tol, kol gydytojas nenustatys, ar tai daryti galima.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines VINPOCETINE-aconitum medžiagas

  VINPOCETINE-aconitum sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.


  3. KAIP VARTOTI VINPOCETINE-ACONITUM

  VINPOCETINE-aconitum visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusieji pacientai
  Gerti po 1 tabletę (10 mg) tris kartus per parą po valgio (atitinka 30 mg paros dozę).

  Vaistinio preparato poveikis pasireiškia maždaug po savaitės, o stipriausias poveikis maždaug po 3 mėnesių.

  Paprastai vaistinis preparatas toleruojamas gerai, todėl jį galima vartoti ilgą laiką. Staiga nutraukus vinpocetino vartojimą, atoveiksmio efektas nepasireiškia.

  Senyvi pacientai
  Senyviems pacientams paprastai dozės keisti nereikia.
  Ligoniai, kurie serga kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimu
  Ligoniams, sergantiems kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimu, dozės keisti nereikia.

  Vaikai ir paaugliai
  VINPOCETINE-aconitum veiksmingumas vaikams ir paaugliams nebuvo tirtas. Jaunesniems nei 18 metų asmenims vaisto vartoti negalima.

  Vaisto perdozavus, gali atsirasti nepageidaujamas poveikis. Paprastai šis poveikis nėra pavojingas, tačiau, jiems atsiradus, reikia kreiptis į gydytoją.

  Pavartojus per didelę VINPOCETINE-aconitum dozę

  Atsitiktinai išgėrus per didelę vaisto dozę, kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

  Pamiršus pavartoti VINPOCETINE-aconitum

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti VINPOCETINE-aconitum

  Jeigu jaučiatės geriau, vaisto vartojimo nenutraukite tol, kol baigti gydymą nurodys gydytojas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, krepkitės į gydytoją arba vaistininką.


  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  VINPOCETINE-aconitum, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems
  žmonėms.

  Dažniausias VINPOCETINE-aconitum tablečių šalutinis poveikis, kuris pasireiškia nemažiau kaip 1 iš 1000 vaisto vartotojų, yra galvos skausmas, galvos svaigimas, sumažėjęs kraujospūdis, burnos džiūvimas, pykinimas, dispepsija (virškinimo sutrikimas), cukrinis diabetas ir padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje.

  Kai kuriems asmenims retai (nemažiau kaip 1 iš 10 000 vaisto vartotojų) gali sumažėti leukocitų (baltųjų kraujo ląstelių) ir trombocitų (kraujo plokštelių) kiekis kraujyje, sutrikti miegas, pasireikšti sujaudinimas, nerimastingumas, mieguistumas, svaigulys, uoslės ir skonio pakitimas, sustingimas, atminties sutrikimas, regos nervo disko pakitimai, klausos sutrikimai, spengimas ausyse, širdies priepuolis, krūtinės angina, sulėtėjęs ar pagreitėjęs širdies sustraukimų dažnis, širdies laidžiosios sistemos sutrikimai, juntamas širdies plakimas, padidėjęs kraujospūdis, veido ir kaklo paraudimas, kojų venų uždegimas, pilvo skausmas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, vėmimas, odos paraudimas, sustiprėjęs prakaitavimas, odos niežėjimas, dilgėlinė, odos bėrimas, bendras nuovargis, karščio bangos. Taip pat retai gali pakisti kai kurie laboratoriniai rodmenys: padidėti trigliceridų koncentracija kraujyje, nusileisti elektrokardiogramos ST segmentas, sumažėti ar padidėti eozinofilų kiekis kraujyje ir pakisti kepenų fermentų aktyvumas.

  Kai kuriems asmenims labai retai (mažiau kaip 1 iš 10 000 vaisto vartotojų) gali pasireikšti šis šalutinis poveikis: mažakraujystė, alergija, pernelyg pakili nuotaika, depresija, galūnių drebulys, traukuliai, akies junginės paraudimas, širdies ritmo sutrikimai, prieširdžių virpėjimas, kraujospūdžio nepastovumas, dantenų uždegimas, rijimo sutrikimas, odos uždegimas, nemalonūs jutimai krūtinėje, kūno temperatūros sumažėjimas. Labai retai gali pakisti kai kurie laboratoriniai rodmenys: sumažėti ar padidėti leukocitų kiekis kraujyje, sumažėti granuliocitų (grūdėtųjų leukocitų), eritrocitų (raudonųjų kraujo ląstelių) kiekis kraujyje, sutrumpėti trombino laikas, padidėti kūno svoris.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.


  5. KAIP LAIKYTI VINPOCETINE-ACONITUM

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.
  Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po „Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, VINPOCETINE-aconitum vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. KITA INFORMACIJA

  VINPOCETINE-aconitum sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra vinpocetinas. Kiekvienoje tabletėje yra 10 mg vinpocetino.
  - Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, povidonas, krospovidonas, magnio stearatas.

  VINPOCETINE-aconitum išvaizda ir kiekis pakuotėje

  VINPOCETINE-aconitum tabletės yra baltos arba beveik baltos spalvos, lygios, cilindro formos, abiejose pusėse pažymėtos „I".

  VINPOCETINE-aconitum supakuotos lizdinėse plokštelėse po 10, 25 arba 30 tablečių. Lizdinės plokštelės supakuotos į kartono dėžutes, kuriose yra 10, 20, 25, 30, 40, 50, 60, 70, 75, 80, 90 arba 100 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Rinkodaros teisės turėtojas
  UAB Aconitum
  Taikos pr.102
  LT-51195 Kaunas
  Lietuva
  Tel. +370 37 328008
  Faksas +370 37 338487
  el. paštas: aconitum@aconitum.lt

  Gamintojas
  UAB Aconitum
  Inovacijų g. 4 / Kokybės g. 2
  Biruliškių k., Kauno r.sav.
  Lietuva

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į rinkodaros teisės turėtoją.


  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2012-08-10


  Naujausia pakuotės lapelio redakcija pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos (VVKT) interneto svetainėje http://www.vvkt.lt/

  VINPOCETINE-aconitum visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusieji pacientai
  Gerti po 1 tabletę (10 mg) tris kartus per parą po valgio (atitinka 30 mg paros dozę).

  Vaistinio preparato poveikis pasireiškia maždaug po savaitės, o stipriausias poveikis maždaug po 3 mėnesių.

  Paprastai vaistinis preparatas toleruojamas gerai, todėl jį galima vartoti ilgą laiką. Staiga nutraukus vinpocetino vartojimą, atoveiksmio efektas nepasireiškia.

  Senyvi pacientai
  Senyviems pacientams paprastai dozės keisti nereikia.
  Ligoniai, kurie serga kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimu
  Ligoniams, sergantiems kepenų ar inkstų funkcijos sutrikimu, dozės keisti nereikia.

  Vaikai ir paaugliai
  VINPOCETINE-aconitum veiksmingumas vaikams ir paaugliams nebuvo tirtas. Jaunesniems nei 18 metų asmenims vaisto vartoti negalima.

  Vaisto perdozavus, gali atsirasti nepageidaujamas poveikis. Paprastai šis poveikis nėra pavojingas, tačiau, jiems atsiradus, reikia kreiptis į gydytoją.

  Pavartojus per didelę VINPOCETINE-aconitum dozę

  Atsitiktinai išgėrus per didelę vaisto dozę, kreipkitės į gydytoją arba artimiausios ligoninės priėmimo skyrių.

  Pamiršus pavartoti VINPOCETINE-aconitum

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti VINPOCETINE-aconitum

  Jeigu jaučiatės geriau, vaisto vartojimo nenutraukite tol, kol baigti gydymą nurodys gydytojas.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, krepkitės į gydytoją arba vaistininką.
  Vinpocetinas; 10mg

  Vaistinių preparatų paieška VVKT svetainėje

  Pranešimo apie nepageidaujamą reakciją forma

  Svarbi informacija įsigyjantiems vaistinius preparatus

  Jeigu įtariate, kad Jums pasireiškė šalutinis poveikis, apie jį praneškite savo gydytojui, vaistininkui ar Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt arba kitais būdais, kaip nurodyta jos interneto svetainėje www.vvkt.lt

  Kartu perkamos prekės

  Jums taip pat gali patikti